ce simt pt el?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent ce simt pt el?: (2 din 1 vot)

kudika146894 Avatarul lui kudika146894

4 mesaje

buna, am si eu o problema daca se poate spune asa...:D
am o rel cu un barbat de vreo 3 luni, pb e ca de cateva seri ma tot intreaba...ce simt pt el?
ce simt....ca ma indragostesc usor usor de el din ce in ce mai mult dar problema e cum sa ii spun asta?
am fost casatorita 11 ani si m-am despartit, am 32 ani si nu credeam ca un barbat ma va mai face sa simt asa ceva dar nush dc imi vine tare greu sa ii zic ce simt si ma tot gandesc cum sa formulez cum sa ii zic, dar el nu se lasa desi tot m-am fofilat...asteapta un raspuns...
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika146894, la data 2010-03-17 19:11:42buna, am si eu o problema daca se poate spune asa...:D
am o rel cu un barbat de vreo 3 luni, pb e ca de cateva seri ma tot intreaba...ce simt pt el?
ce simt....ca ma indragostesc usor usor de el din ce in ce mai mult dar problema e cum sa ii spun asta?
am fost casatorita 11 ani si m-am despartit, am 32 ani si nu credeam ca un barbat ma va mai face sa simt asa ceva dar nush dc imi vine tare greu sa ii zic ce simt si ma tot gandesc cum sa formulez cum sa ii zic, dar el nu se lasa desi tot m-am fofilat...asteapta un raspuns...

spune-i-o in fata fara retineri.........nici eu nu am obiceiul dar daca e musai.......musai
el ce zice?te iubeste?
Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.G. J. G. Marquez
Shhh Avatarul lui Shhh

2004 mesaje
Oras: iasi

spune'i mai bine sa descopere singur ce simti tu pt el,
Casatoria e cauza principala a divortului.
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika146894, la data 2010-03-17 19:11:42buna, am si eu o problema daca se poate spune asa...:D

spune-i adevarul.
Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta,dar sa nu te minti cand il asculti.
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika146894, la data 2010-03-17 19:11:42

"simt ca ma indragostesc usor usor de tine din ce in ce mai mult"
asta daca esti destul de curajoasa

app, el ce simte pentru tine, stii?

Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive

4 mesaje

nu mi-a zis ca ma iubeste ....zice ca el a intrebat primul :))
dar il simt ca tine la mine...poate ca ma iubeste e mult spus, suntem 2 oameni cu capul pe umeri si nu cred ca atat de rpd poti iubi pe cineva dar indragostit ...asta da
problema asta e ..exprimarea
Fosta membra Kudika.ro
De la: kudika146894, la data 2010-03-17 19:25:18nu mi-a zis ca ma iubeste ....zice ca el a intrebat primul :))
dar il simt ca tine la mine...poate ca ma iubeste e mult spus, suntem 2 oameni cu capul pe umeri si nu cred ca atat de rpd poti iubi pe cineva dar indragostit ...asta da
problema asta e ..exprimarea

evita sa spui"te iubesc" si foloseste sinonime.......te ador ....etc:)))
Nu inceta niciodata sa zambesti, nici chiar atunci cand esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate indragosti de zambetul tau.G. J. G. Marquez
Fosta membra Kudika.ro
faceti-va declaratii.............

4 mesaje

De la: kitty_krieger, la data 2010-03-17 19:24:42
De la: kudika146894, la data 2010-03-17 19:11:42

"simt ca ma indragostesc usor usor de tine din ce in ce mai mult"
asta daca esti destul de curajoasa

app, el ce simte pentru tine, stii?

:D cred ca de fapt singura raspunsul ....cred ca asta ar fi cel mai potrivit raspuns
ms kitty poop
kudika017543 Avatarul lui kudika017543

241 mesaje
Oras: timisoara

si eu zik la fel,spunei adevarul chiar daca no sa ii placa.
kudika120382 Avatarul lui kudika120382

4 mesaje
Oras: dej

daca intradevar simti ceva pt el...arata-i acest lucru..ial el la randu-i daca e 'acel barabt adevarat' va sti sa perceapa ceea ce doreste sa-i spui in cuvinte.....doar stim ce se spune'faptele vorbesc"
luminitaelena Avatarul lui luminitaelena

2 mesaje
Oras: tg jiu

nu ii spune......si-o ia in cap, lasal sa vada singur, vorbele zboara, faptele raman
anissya Avatarul lui anissya

275 mesaje
Oras: timisoara

Pai iti dai seama ca daca ne intrebi pe noi o sa primesti raspunsuri care nu au legatura nici cu tine, nici cu el, nici cu relatia voastra. Asa ca...degeaba te sfatuim noi, tot tu trebuie sa gasesti o modalitate buna de a spune ce vrei. Deci na, spune-i ca tii la el, si mai departe figure it out.
Fosta membra Kudika.ro
Hai ca nu mai ai 16 ani sa-ti fie rusine s-ai spui ce simpti ptr. el.Spunei pur si simplu ce simti. Fii puternica si cind te mai intreaba spune-i adevarul.Nu-ti dai seama ca el asta asteapta de la tine?Cred ca are ginduri serioase, dar ezitarea ta il pune pe ginduri.
luiza_georgiana Avatarul lui luiza_georgiana

30 mesaje
Oras: alexandria

Nu-i spune ca-l iubesti,dar "te ador","ïmi esti drag" etc se poate si cred ca are acelasi efect...aproximativ
kudika024631 Avatarul lui kudika024631

30 mesaje
Oras: bistrita

Nu ii poti spune pentru ca ti-e teama sa te angajezi prea tare,sau pentru ca ....nu il iubesti...'El ce spune?Tu ce simti:te iubeste?Daca il iubesti si simti ca te iubeste ar fi indicat sa nu il mai lasi sa astepte un raspuns...

30 mesaje

Ai putea sa ii spui mai exact ,''am nevoie de tine'',faca simti ca il vrei langa tine si e omul care merita sa fie langa tine...

30 mesaje

De la: kudika024631, la data 2010-03-21 17:00:13Ai putea sa ii spui mai exact ,''am nevoie de tine'',daca simti ca il vrei langa tine si e omul care merita sa fie langa tine...

30 mesaje

De la: kudika024631, la data 2010-03-21 17:00:43
De la: kudika024631, la data 2010-03-21 17:00:13Ai putea sa ii spui mai exact ,''am nevoie de tine'',daca simti ca il vrei langa tine si e omul care merita sa fie langa tine...

Mult noroc!
nadyuta Avatarul lui nadyuta

27 mesaje

Spune-i ce simti, asa e corect fata de ambele parti,
Copil_inocent Avatarul lui Copil_inocent

11 mesaje
Oras: sinaia

De la: Celia_29, la data 2010-03-17 19:14:28

spune-i-o in fata fara retineri.........nici eu nu am obiceiul dar daca e musai.......musai
el ce zice?te iubeste?

Din punctu` meu de vedere..in 3 luni nu poti spune ca te`ai indragostit...eu cred ca e o atractie ptr inceput...sau de ce nu mici fluturasi care dau tracoale.. .Consider ca mai ai multe de vazut..ptr ca intr`un minut se poate duce tot.
Ii poti spune...ca il placi...ca petreci momente frumoase cu el..si ca poate fi oricand mai mult...totusi...nu`i spune totu` din prima..unde mai e misterul?
Daca vezi pe cineva fara zambet:(da-i unul de al tau :)
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

de multe ori dragostea e ca un foc de paie, se aprinde si se stinge indiferent de varsta
"Orice lucru pe care l faci n via va fi nesemnificativ, dar este foarte important s l faci. Deoarece nimeni nu l va mai face", Mahatma Gandhi.
Fosta membra Kudika.ro
De la: yumalai, la data 2010-03-29 10:09:45de multe ori dragostea e ca un foc de paie, se aprinde si se stinge indiferent de varsta

Cat de profund! Bravo, yumy!
Politicienii sunt precum scutecele: trebuie schimbati des si din aceleasi motive
northstar Avatarul lui northstar

67 mesaje
Oras: cluj

spune-i ca ti-e din in ce in ce mai drag
lasa-l pe el sa spuna te iubesc mai intai
jojo86 Avatarul lui jojo86

95 mesaje

Lasa'l sa ghiceasca
butterfly_sound_of_love Avatarul lui butterfly_sound_of_love

310 mesaje
Oras: bucuresti

Nu trebuie sa spui cuvinte mari................spune doar ce simti.Nu iti ajunge o viata pt a cunoaste un om....dar in 3 luni???Indiferent de ce sfaturi.................tu o sa faci ce iti dicteaza inima asa ca..........
Cind 2 oameni se despart de ce o fac doar fizic si sufleteste ramin legati toata viata? poate ca unul din ei iubeste mai mult,poate celalalt nu si-a dorit finalul acesta,poate spera intr-o impacare....Semtimente mai sunt,de compromisuri nu poate fi vorba....nici unul nu mai e dispus sa faca....ce sa-i spui inimii care spera.... cind ratiunea iti spune ca totul s-a sfirsit si e bine sa pui punct ..... Sa o iei pe alt drum caruia nu-i cunosti coordonatele,nu stii unde duce,nu stii la cine duce,daca e drumul bun,daca va fi alt esec?Ce sa faci cu multele ore pe care altadata vroiai sa le transformi in zile ,sa fie mai multe,sa nu se mai termine....azi ai atita timp pe care trebuie sa-l umpli doar cu amintiri,unele frumoase,unele dureroase....Stai si te privesti si-ti spui ca nu esti nici urita,nici proasta,ca nu esti nici prima si nici ultima care trece printr-o despartire ,ca a fost o experienta a vietii,ca esti mult mai matura.....mult mai puternica sa o iei de la capat....Si daca nu poti?CE SA FACI ? Timpul trece .....al meu a stat in loc !
wait_sign Avatarul lui wait_sign

24 mesaje
Oras: bucuresti

zii simplu am sa te iubescsi am sa fiu cu tine daca ai sa fii cum esti acum sau mai bun de atat
Fosta membra Kudika.ro
un barbat nu trebuie sa faca un interogatoriu dinasta...si eu am facut greseala asta si nu o voi mai repeta pe viitor :) daca un barbat e suficient de inteligent isi da singur seama ce simte o femeie pentru el din gesturile si faptele ei fata de el.e deajuns.1000 de cuvinte nu fac cat un gest,cu atat mai putin doua cuvinte ca "te iubesc".e frumos sa le auzi totusi dar ele pot fii spuse liber atunci cand sunt supse cu sinceritate si din proprie initiativa nu in urma unui interogatoriu pt ca isi pierd valoarea.
while others march loudly with their boots on,i tread softly barefooted