Setari Cookie-uri

POT SA-I STRIC CASNICIA, FARA CA EL SA STIE SI L-AS PUTEA AVEA...........MA RETINE CEVA.............

in primul rand mi se pare un nesimtit isi injhoseste nevasta ..iar tu ...fie,gandeste-te ca dak ei ii face asa iti poate face si tie la fel nu se merita in loc sa ii faci probleme si sa dastrami o familie mai bine ti-ai cauta pe alcineva crae sa merite sa fie serios si sa isi respecte aproapele
roxyunik
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:11
Draga...amanta...
Nu voi spune ca nici un barbat casatorit nu divorteaza, doar atat: in momentul in care tu a-i deveni nevasta lui se va repeta aceasta poveste. Acest individ e, clar, frustrat, neamplinit sexual acasa sau nebagat in seama de nevasta-sa si cauta, amaratul, o toanta mai tanara si credula care sa-l iubeasca. Fa-ti un scenariu simplu: sa fii nevasta lui, sa stai cu el in casa, sa-i asculti tampeniile, sa-i suporti toanele sau ifosele...zau, imi pare rau de tine.
Sfat: upgrad-eaza-te, pune-ti tocuri, rochie, fa-te frumoasa si iesi din casa. Cred ca ai devenit dependenta de o prostie. Crede-ma, "nu-i slanina sa se gate", vorba bunicii mele, o femeie inteligenta care la 82 de ani stie tot ce misca in tara, iar parerile ei vis a vis de politica si economie bat pe cei mai tari analisti in domeniu. Trezeste-te...esti un pic drogata, dar in momentul in care vei gasi un barbat sensibil si tandru (atentie ce alegi, fereste-te de smecheri) vei trece peste asta...
monica166407
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:25
Draga mea,cind e vorba de asa o dragoste........,reciproca,nu cred ca se pune problema "sa-l iei"ca deja va apartineti unul altuia.!In ce o priveste pe sotia lui,nu-ti fa griji:ii faci un bine!(chiar daca nu o sa se prinda imediat,in timp iti va fi recunoscatoare)chiar daca renunti tu la relatia asta ,el va gasi o alta mare dragoste..........si uite asa ramine sotia sa-si manince viata.

daca el este hotarit sa lupte pt iubirea voastra,eu cred ca trebuie sa o infrunte singur pe sotie,iar tu doar sa-l astepti in cuibusor,sa-i ridici moralul.
nlili79
Postat pe 19 Aprilie 2010 00:39
Cel mai bine ar fi daca ai renunta la el. Nu merita sa-ti mai amarasti sufletul cu o astfel de relatie. El este un las pentru ca nu are curaj sa spuna ca iubeste alta femeie (daca te iubeste cu adevarat). In general barbatii sunt niste afemeiati si se indragostesc foarte usor de cate o femeie si renunta la fel de usor, cand gasesc o alta..
INUKA
Postat pe 19 Aprilie 2010 10:29
n o da tu adultero cu DUMNEZEU ,CUM AI AVUT ATATA TUPEU SA TE DUCI LA SOTIE ACASA?SA FII AMANTA INSEAMNA SA FII C*u*r*va ,PROSTITUTIA E O MESERIE ,PROSTITUATELE NU SE DUC ACASA LA SOTIE CI STAU LA ELE ACASA ,RUSINE NU TI ESTE IAR BOUL ALA ORICUM NU DIVORTEAZA PT CA NU VREA
kudika004836
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:05
Toata viata n-am vazut decat barbati care inseala...incepand cu tatal meu, care a avut amante fara numar. Mama stia, chiar ea dupa lucru (lucrau impreuna) il lasa seara la blocul amantei. Erau despartiti de cand ma nascusem eu si totusi pastrau aparentele in fata lumi. Mama la randul ei avea pe altcineva si tot asa persoana respectiva era casatorita...si uite cum se formeaza un intreg lant de amanti si amante si toti se complac cu aceast statut. Din toata povestea asta singurul care are de suferit si-s pierde increderea in toti ce-i din jurul lui e copilul, mai ales cand e mic si incepe sa se intrebe "oare ce fac parintii lui de nu mai au timp pentru el?" sau, crede, pt ca stie ca ai lui s-au despartit de cand a venit pe lume, ca din cauza lui parinti lui nu-s cu el. Pana creste si realizeaza ca de fapt el nu e vinovat cu nimic se pot intampla tot felul de nenorociri si dupa asta ajung parinti sa se intrebe "oare cu ce am gresit de am avut un copil asa tampit?". Daca copilul creste si trece peste faza problema ajunge sa se astepte ca-n orice moment sa fie inselat, daca nu inseala el mai intai din acelasi motiv.
Acm facand abstractie de experientele din copilarie, cand am crescut ce crezi ca am vazut? Tot barbati care inseala si mai ales increderea! Tu esti deschisa le spui ce vrei...ei nu-ti spun ce vor si fac! Am incercat si eu diverse relatii si odata chiar am dat peste un barbat cu obligatii sti ce am facut? Am fugit cand "am mirosit" treaba asta cat de repede am putut fara sa mai astept sa mi-o confirme (mi-a confirmat-o totusi cam un an mai incolo pt ca mai vb din cand in cand amiceste cu toate ca el mai face altfel de apropouri) Intr-o alta relatie iubitul meu (si eram de 2 ani impreuna) pe langa ca imi zice in fata ca vroia sa mai fie si cu altcineva vroia s-o faca cu voia mea(mai ca avea tupeul sa-mi ceara "sa-i fac lipeala" ) intr-o noapte l-a pus pe un prieten sa sune sa-l scoata din casa ca sa se duca la o intalnire si culmea tot el mi-a zis asta cu gura lui pt ca eu eram prea obosita sa am chef sa stiu unde se duce el la ora aia. Si totusi l-am acceptat vreo 2 ani pt ca ajunsesem sa ma doara-n cot de el dar aveam nevoie de un loc unde sa stau(si-n plus daca el s-a chinuit de atea ori sa ma insele si nu prea i-a reusit... eu am incercat o singura data si chiar mi-a reusit numai ca pe asta nu o stie ca facea crize la cat era si de gelos macar atunci am inteles ca inselatul nu-i pt mine pt ca nu ma mai lasau linistita mustrarile de constiinta).
Si trecand peste experiente personale la cele ale prietenelor mele (voi da exemplu numai una cea a unei prietene care a avut o relatie de 1 an cu un barbat casatorit). Si ei ii zicea ca o iubeste, ca e cea mai buna din toate cu cate fusese pana atunci, o plimba peste tot si-i facea o groaza de cadouri si la fel o denigra pe nevasta-sa si zicea ca nu poate sa se desparta de ea pt ca-i nebuna si ii e frica de ce ar putea face ca nu poate trai fara el(am cunoscut-o si pe nevasta-sa si mie mi s-a parut cat se poate de normala si la locul ei). Dupa un an, cum ziceam, prietena mea s-a plictisit de situatia asta si mai ales aflase de la cumnatul lu tipul asta ca el de fapt isi "iubeste" sotia, ca si cumnatul, dar mai vrea si ceva proaspat...
Concluzia mea personala?? Majoritatea barbatilor casatoriti vor prospaturi pt ca dragostea aia mare de la inceput cu timpul e omorata de rutina!!!
miraje86
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:26
Bre, deci dupa cum am mai zis... de un barbat casatorit ori profiti material si sexual ( daca e tanar, frumos si potent ), atata cat ai chef si apoi scapi de el inainte sa scape el de tine... ori, te imprietenesti cu sotia si impreuna va bateti joc de fraier... asta cred ca ar fi cea mai tare faza...
darksukkubus69
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:13
guri,intra pls pe id meu,vom putea discutas mai multe daca vrei, .as putea sa-ti povestesc cate ceva din viata mea,atat ca sotie inselata,cat si ca o femeie indragostita de un barbat casatorit. fernanda_20092000. te inteleg perfect si stiu exact prin ce treci
fernanda39
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:32
http://satanism-spiritual.blogspot.com
sataspirit
Postat pe 19 Aprilie 2010 17:36
SI DE CE ITI FACI ATATEA COMPLEXE?INTELEG CA AI CONSTIINTA.DAR IN JOC ESTE FERICIREA TA POATE!SI IN DRAGOSTE NU SE TINE CONT DE UNELE"CONJUNCTURI".
SI EU AM AVUT O RELATIE CU UN BARBAT INSURAT!
SI TOTUL A FOST BINE SI FRUMOS.RELATIA A MERS F.F. BINE.AM RAMAS PRIETENI SI NE MAI VEDEM SI ACUM SI MAI FACEM SI ACUM O "AROGANTA"

DECI IUBITA ITI SPUNE O PERSOANA CARE A TRECUT PRIN ASA CEVA:MERITA SA INCERCI,MAI ALES DACA TU ESTI CONVINSA CA TOTUL E BINE!
kudika157889
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:31
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............







kudika093476
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:50
Nu inteleg de ce sa te razbuni pe el.....Ti se pare las!!!!Asa sunt majoritatea.Cum te simti cand mergi la ea acasa???Sincer cred ca adevarul conteaza in orice situatie, cel mai mult si macar asta ne ramane de facut pe lumea asta sa fim sinceri!
kudika093476
Postat pe 19 Aprilie 2010 20:55
De la: kudika157889, la data 2010-04-19 20:31:06SI DE CE ITI FACI ATATEA COMPLEXE?INTELEG CA AI CONSTIINTA.DAR IN JOC ESTE FERICIREA TA POATE!SI IN DRAGOSTE NU SE TINE CONT DE UNELE"CONJUNCTURI".
SI EU AM AVUT O RELATIE CU UN BARBAT INSURAT!
SI TOTUL A FOST BINE SI FRUMOS.RELATIA A MERS F.F. BINE.AM RAMAS PRIETENI SI NE MAI VEDEM SI ACUM SI MAI FACEM SI ACUM O "AROGANTA"

DECI IUBITA ITI SPUNE O PERSOANA CARE A TRECUT PRIN ASA CEVA:MERITA SA INCERCI,MAI ALES DACA TU ESTI CONVINSA CA TOTUL E BINE!



tanti, sterge-te la gura inainte sa vorbesti
woman33
Postat pe 20 Aprilie 2010 00:47
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:32:55
De la: Barbie39, la data 2010-03-30 10:30:08
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:14:51 fata tu nu intzelegi ca ea pe asta-l iubeste,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,auzi tupeu la tine s-o pui sa caute unu necasatorit!!!


poate il iubeste...dar ce ii poate oferi in viitor?...asa ca, mai bine s-ar reorienta!


eu stiu asta,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu stiu daca "ea" stie!!


niciodata nu sti daca esti pe primul loc in viata unui barbat si apoi prea o condamnati poate ca nici barbatul ala nu si-a gasit o amanta pentru ca era foarte fericit in casnicie , nu stiti cum se petrec lucrurile si totusi faceti pe sfintele si ,, vai saraca nevasta pune-te in locul ei " si stai sa vezi ca nu te iubeste si tu nu te respecti si asa mai departe atata judecati de parca zici ca iubirea iti bate la usa si te intreaba ,, sti sunt insurat ma vrei ""? il iubeste si basta
zici ca voi nu a-ti gresit niciodata sau nu a-ti facut o alegere proasta , e usor sa arunci cu pietre si sa condamni dar e mult mai greu sa intelegi pe cineva necesita mai multi neuroni si din pacate va lipseste
free_to_be_happy
Postat pe 20 Aprilie 2010 19:21
pe amante adik cu*r*V*e nu le retine nimic ,doar vrajeala ,prostituatele sunt sincere si nu strica relatii ,oricum imi pare bine ca pe voi amantele va folosesc barbatii si va fac ca o jalnica ce esti sa te plangi pe net :vai sunt o credincioasa cu credinta in Dumnezeu de amanta care stric o relatie casnicie ,ceva ma retine :nu stiu inca cand s o sun pe nevasta si s o supar :))meriti te ai gandit si la posibilitatea asta?nu tu esti o femeie cinstita :)) :)) hahahha
kudika004836
Postat pe 21 Aprilie 2010 12:14
Daca individul e de doi lei, mai bine s-o foloseasca de distractie decat de menajera, bucatareasa si de prasila...
darksukkubus69
Postat pe 21 Aprilie 2010 16:25
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-20 19:21:11
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:32:55
De la: Barbie39, la data 2010-03-30 10:30:08
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:14:51 fata tu nu intzelegi ca ea pe asta-l iubeste,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,auzi tupeu la tine s-o pui sa caute unu necasatorit!!!


poate il iubeste...dar ce ii poate oferi in viitor?...asa ca, mai bine s-ar reorienta!


eu stiu asta,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu stiu daca "ea" stie!!


niciodata nu sti daca esti pe primul loc in viata unui barbat si apoi prea o condamnati poate ca nici barbatul ala nu si-a gasit o amanta pentru ca era foarte fericit in casnicie , nu stiti cum se petrec lucrurile si totusi faceti pe sfintele si ,, vai saraca nevasta pune-te in locul ei " si stai sa vezi ca nu te iubeste si tu nu te respecti si asa mai departe atata judecati de parca zici ca iubirea iti bate la usa si te intreaba ,, sti sunt insurat ma vrei ""? il iubeste si basta
zici ca voi nu a-ti gresit niciodata sau nu a-ti facut o alegere proasta , e usor sa arunci cu pietre si sa condamni dar e mult mai greu sa intelegi pe cineva necesita mai multi neuroni si din pacate va lipseste


sa inteleg ca esti amanta ,ha?
"Iubirea" voastra cred ca e mai degraba un moft sau doar sa fiti la moda."ooo, sunt amanta,ce tare mi-s"
Iubirea nu-ti bate la usa,nici nu o gasesti pe strada,nici nu face parte din telenovele la care va uitati voi,cum boierul se indragosteste de menajera.
Oare de ce nu va puteti indragostii de un barbat liber? Ce cautati alergand dupa barbatii casatoriti?
Macar aveti bunul simt si ascundeti-va undeva,nu veniti sa aratati ce poame sunteti.
La partea cu neuronii probabil faceai referire la tine.

DydiG
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:06
De la: fernanda39, la data 2010-04-19 17:32:37guri,intra pls pe id meu,vom putea discutas mai multe daca vrei, .as putea sa-ti povestesc cate ceva din viata mea,atat ca sotie inselata,cat si ca o femeie indragostita de un barbat casatorit. fernanda_20092000. te inteleg perfect si stiu exact prin ce treci

roataaaaaaa mooooooriiiiiiiii se invartesteeeeeeeee, tzac, tzac, tzac sotie, amanta, sotie, amanta
miss_darine
Postat pe 21 Aprilie 2010 19:12
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............


e asa dificil sa primesti un raspuns pentru bunul tau plac.....
sunt doua variante pe care si tu le stii f bine...poti si sa il desparti de ea, dar si ca relatia voastra sa fie asa...ca acum, f multi ani...fara sa se modifice intr-un fel in care sa fii tu avantajata.
daca, in familie, comportamentul lui nu s-a schimbat in rau, in asa fel incat ea sa observe vreo modificare, inseamna ca totusi o iubeste... o iubeste si pe ea dar si pe tine.. e super multumit ca are o sotie si o amanta si ca ambele isi arata dragostea fatza de el...
e dureros ca tu vrei sa obtii mai mult in cazul asta, dar mai dureros e ca el nu a facut inca alegerea pe care tu ti-o doresti... eu pot sa ma regasesc in aceeasi situatie cu a ta, dar, totusi.. un pic diferita...hm.
lili_r
Postat pe 23 Aprilie 2010 18:19
hmm, imi spunea cineva mai devreme ca roata se invarteste... nu a inteles probabil....prima data am fost eu in postura de sotie inselata...iar acum,cand sunt singura,am ajuns sa ma indragostesc de un barbat casatorit....este foarte greu sa te aflii in oricare din cele 2 posturi....desi nu as fi crezut niciodata,iata acum mi s-a intamplat si mie.... si imi este foarte greu...va doresc tuturor sa nu ajungeti in nici una din aceste faze,dar...din pacate nu se stie niciodata...sa fiti iubite
fernanda39
Postat pe 25 Aprilie 2010 21:16
De la: fernanda39, la data 2010-04-25 21:16:30hmm, imi spunea cineva mai devreme ca roata se invarteste... nu a inteles probabil....prima data am fost eu in postura de sotie inselata...iar acum,cand sunt singura,am ajuns sa ma indragostesc de un barbat casatorit....este foarte greu sa te aflii in oricare din cele 2 posturi....desi nu as fi crezut niciodata,iata acum mi s-a intamplat si mie.... si imi este foarte greu...va doresc tuturor sa nu ajungeti in nici una din aceste faze,dar...din pacate nu se stie niciodata...sa fiti iubite


Poate ai ajuns in postura aceasta ca ti-ai dorit prea mult sa vezi cum e sa fi amanta.Desii sti cat de rau e sa fi sotie inselata,ii faci rau altei femei cu buna stiinta.
Nu ajungi in aceasta postura daca ai constinta si traiesti civilizat.
Din cauza femeilor ca voi se destrama multe familii si din aceasta cauza barbatii merg pe vorba "nu exista barbat sa nu aibe amanta"
DydiG
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:35
Familiile se destrama din cauza sotilor infideli, nu a amantelor.... Daca o femeie refuza, atunci el va incerca la alta, poate sa fie refuzat de fiecare data, va incerca in continuare... sau asta nu se pune? Acuzati-i pe sotii vostri, nu pe amante... ei sunt cei care-si cauta amante, nu ele ii cauta pe ei...
darksukkubus69
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:23
De la: DydiG, la data 2010-04-21 19:06:53
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-20 19:21:11
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:32:55
De la: Barbie39, la data 2010-03-30 10:30:08
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:14:51 fata tu nu intzelegi ca ea pe asta-l iubeste,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,auzi tupeu la tine s-o pui sa caute unu necasatorit!!!


poate il iubeste...dar ce ii poate oferi in viitor?...asa ca, mai bine s-ar reorienta!


eu stiu asta,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu stiu daca "ea" stie!!


niciodata nu sti daca esti pe primul loc in viata unui barbat si apoi prea o condamnati poate ca nici barbatul ala nu si-a gasit o amanta pentru ca era foarte fericit in casnicie , nu stiti cum se petrec lucrurile si totusi faceti pe sfintele si ,, vai saraca nevasta pune-te in locul ei " si stai sa vezi ca nu te iubeste si tu nu te respecti si asa mai departe atata judecati de parca zici ca iubirea iti bate la usa si te intreaba ,, sti sunt insurat ma vrei ""? il iubeste si basta
zici ca voi nu a-ti gresit niciodata sau nu a-ti facut o alegere proasta , e usor sa arunci cu pietre si sa condamni dar e mult mai greu sa intelegi pe cineva necesita mai multi neuroni si din pacate va
lipseste


sa inteleg ca esti amanta ,ha?
"Iubirea" voastra cred ca e mai degraba un moft sau doar sa fiti la moda."ooo, sunt amanta,ce tare mi-s"
Iubirea nu-ti bate la usa,nici nu o gasesti pe strada,nici nu face parte din telenovele la care va uitati voi,cum boierul se indragosteste de menajera.
Oare de ce nu va puteti indragostii de un barbat liber? Ce cautati alergand dupa barbatii casatoriti?
Macar aveti bunul simt si ascundeti-va undeva,nu veniti sa aratati ce poame sunteti.
La partea cu neuronii probabil faceai referire la tine.




Nu vorbeam despre mine spre nefericirea ta si nici din telenovelele la care sigur te uiti si tu , ci din cazuri reale........ , iar la partea cu neuronii ma refeream la proastele ca tine.
free_to_be_happy
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:15
De la: free_to_be_happy, la data 2010-04-26 21:15:40
De la: DydiG, la data 2010-04-21 19:06:53
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-20 19:21:11
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:32:55
De la: Barbie39, la data 2010-03-30 10:30:08
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:14:51 fata tu nu intzelegi ca ea pe asta-l iubeste,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,auzi tupeu la tine s-o pui sa caute unu necasatorit!!!


poate il iubeste...dar ce ii poate oferi in viitor?...asa ca, mai bine s-ar reorienta!


eu stiu asta,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu stiu daca "ea" stie!!


niciodata nu sti daca esti pe primul loc in viata unui barbat si apoi prea o condamnati poate ca nici barbatul ala nu si-a gasit o amanta pentru ca era foarte fericit in casnicie , nu stiti cum se petrec lucrurile si totusi faceti pe sfintele si ,, vai saraca nevasta pune-te in locul ei " si stai sa vezi ca nu te iubeste si tu nu te respecti si asa mai departe atata judecati de parca zici ca iubirea iti bate la usa si te intreaba ,, sti sunt insurat ma vrei ""? il iubeste si basta
zici ca voi nu a-ti gresit niciodata sau nu a-ti facut o alegere proasta , e usor sa arunci cu pietre si sa condamni dar e mult mai greu sa intelegi pe cineva necesita mai multi neuroni si din pacate va
lipseste


sa inteleg ca esti amanta ,ha?
"Iubirea" voastra cred ca e mai degraba un moft sau doar sa fiti la moda."ooo, sunt amanta,ce tare mi-s"
Iubirea nu-ti bate la usa,nici nu o gasesti pe strada,nici nu face parte din telenovele la care va uitati voi,cum boierul se indragosteste de menajera.
Oare de ce nu va puteti indragostii de un barbat liber? Ce cautati alergand dupa barbatii casatoriti?
Macar aveti bunul simt si ascundeti-va undeva,nu veniti sa aratati ce poame sunteti.
La partea cu neuronii probabil faceai referire la tine.




Nu vorbeam despre mine spre nefericirea ta si nici din telenovelele la care sigur te uiti si tu , ci din cazuri reale........ , iar la partea cu neuronii ma refeream la proastele ca tine.


Deci din jignirea care ai facuto ai relatat exact cine are probleme cu neuronii si mai ales cine are probleme mari de comportament.
Draga mea eu n-am timp de telenovele cum observ ca ai tu,incearca sa nu mai visezi la printi si cenusarese.
Nu te ataca prea tare ,ca astfel dezvalui ca faci parte din aceasta categorie.
DydiG
Postat pe 27 Aprilie 2010 19:08
De la: darksukkubus69, la data 2010-04-26 18:23:11Familiile se destrama din cauza sotilor infideli, nu a amantelor.... Daca o femeie refuza, atunci el va incerca la alta, poate sa fie refuzat de fiecare data, va incerca in continuare... sau asta nu se pune? Acuzati-i pe sotii vostri, nu pe amante... ei sunt cei care-si cauta amante, nu ele ii cauta pe ei...


Te contrazic.
Te inseli la anumite puncte. De ex :"ei sunt cei care-si cauta amante, nu ele ii cauta pe ei" . F multe femei cauta barbati casatoriti.Chiar la multe femei le plac barbatii care sunt greu de sedus. Sunt invidioase vor sa aibe ce are cealalta. La femei pretenele adevarate sunt mai rare,pt ca cele mai multe,daca vad ca ai un barbat bun,il doresc pt ele,nu conteaza ce vor face ca sa obtina asta.
Asa ca sa nu generalizam.
Daca toate femeile cautate de barbatii insurati ar refuza ,nu ar mai fi ceva normal pt un barbat sa insele.
Dar barbatii au observat ca asta le atrage pe femei,mai ales cand se lauda cate or avut deodata,deci in mare parte e vina femeilor.
Eu condam barbatii infideli,dar nu vorbesc acum despre barbatii infideli pt ca pe topicul asta nu am vazut nici un barbat care sa vina sa spuna "imi insel nevasta,deci am o amanta, ce sa fac ?"
Aici e vorba de femei care se lauda sau se victimizeaza cu "realizarile lor"
Tot timpul o sa fie de condamnat femeile de acest gen si e normal,pt ca din cauza acestor femei este societatea din ziua de azi.
DydiG
Postat pe 27 Aprilie 2010 19:19
De la: DydiG, la data 2010-04-27 19:08:17
De la: free_to_be_happy, la data 2010-04-26 21:15:40
De la: DydiG, la data 2010-04-21 19:06:53
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-20 19:21:11
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:32:55
De la: Barbie39, la data 2010-03-30 10:30:08
De la: Dontyyy, la data 2010-03-30 10:14:51 fata tu nu intzelegi ca ea pe asta-l iubeste,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,auzi tupeu la tine s-o pui sa caute unu necasatorit!!!


poate il iubeste...dar ce ii poate oferi in viitor?...asa ca, mai bine s-ar reorienta!


eu stiu asta,,,,,,,,,,,,,,,,,,,nu stiu daca "ea" stie!!


niciodata nu sti daca esti pe primul loc in viata unui barbat si apoi prea o condamnati poate ca nici barbatul ala nu si-a gasit o amanta pentru ca era foarte fericit in casnicie , nu stiti cum se petrec lucrurile si totusi faceti pe sfintele si ,, vai saraca nevasta pune-te in locul ei " si stai sa vezi ca nu te iubeste si tu nu te respecti si asa mai departe atata judecati de parca zici ca iubirea iti bate la usa si te intreaba ,, sti sunt insurat ma vrei ""? il iubeste si basta
zici ca voi nu a-ti gresit niciodata sau nu a-ti facut o alegere proasta , e usor sa arunci cu pietre si sa condamni dar e mult mai greu sa intelegi pe cineva necesita mai multi neuroni si din pacate va
lipseste


sa inteleg ca esti amanta ,ha?
"Iubirea" voastra cred ca e mai degraba un moft sau doar sa fiti la moda."ooo, sunt amanta,ce tare mi-s"
Iubirea nu-ti bate la usa,nici nu o gasesti pe strada,nici nu face parte din telenovele la care va uitati voi,cum boierul se indragosteste de menajera.
Oare de ce nu va puteti indragostii de un barbat liber? Ce cautati alergand dupa barbatii casatoriti?
Macar aveti bunul simt si ascundeti-va undeva,nu veniti sa aratati ce poame sunteti.
La partea cu neuronii probabil faceai referire la tine.




Nu vorbeam despre mine spre nefericirea ta si nici din telenovelele la care sigur te uiti si tu , ci din cazuri reale........ , iar la partea cu neuronii ma refeream la proastele ca tine.


Deci din jignirea care ai facuto ai relatat exact cine are probleme cu neuronii si mai ales cine are probleme mari de comportament.
Draga mea eu n-am timp de telenovele cum observ ca ai tu,incearca sa nu mai visezi la printi si cenusarese.
Nu te ataca prea tare ,ca astfel dezvalui ca faci parte din aceasta categorie.


Draga mea eu nu am nici-o problema , tu esti singura care s-a simtit cu musca pe caciula si care a inceput sa jigneasca si sa arunce cu pietre fara sa stie nimic concret , inclusiv la partea cu neuronii
si nu iti face griji pentru mine , nu ma atac ca nu am de ce , nu sunt de nici o parte a baricadei si chiar daca as fii apartinut vreuneia nu este problema ta .
Cat despre telenovele si vise tu esti ce care relatezi nu eu .
free_to_be_happy
Postat pe 28 Aprilie 2010 00:38
Didy G, societatea a fost asa dintotdeauna si nu din cauza acestor femei, sa fim seriosi, chestiile astea au existat dintotdeauna, doar ca acum 200 de ani, spre exemplu, nu existau forumuri.... Draga mea, daca toate femeile cautate de barbati, i-ar refuza, atunci respectivii ar incepe sa caute alte tipuri de "gauri"... Deci nu are importanta ca sunt refuzati.. ei isi continua munca de "cercetare". Si chiar daca, o femeie face avansuri unui barbat insurat... el nu e obligat sa accepte, poate foarte bine sa refuze, dar nu o face.... Femeile care se victimizeaza sunt de-a dreptul tute, nu au de ce sa se victimizeze... Iar de laudat, da, te poti lauda ca te-ai distrat bine cu individul, ca i-ai tocat un portofel gros, dar atat. Faci chestiile astea si apoi nu mai pierzi timp cu el, treci la tocat pe urmatorul... Dar ca sa te indragostesti de un astfel de barbat, o tampenie mai mare nu exista.... Avantajele materiale sunt singura chestie buna pe care o poate obtine o femeie dintr-o astfel de relatie (pe termen scurt sau, cel mult, mediu, ca sa nu te plictisesti...).
darksukkubus69
Postat pe 28 Aprilie 2010 16:30
free_to_be_happy se vede ca citesti printre randuri si presupun ca astfel si scri si apoi uiti ce ai scris.
De jignit eu nu am jignit asa ca incearca sa mai citesti de cateva ori poate iti dai seama,iar cu tine n-am nici o problema doar mi-am spus si eu parerea.Te deranjeaza?
DydiG
Postat pe 28 Aprilie 2010 18:05
De la: darksukkubus69, la data 2010-04-28 16:30:08Didy G, societatea a fost asa dintotdeauna si nu din cauza acestor femei, sa fim seriosi, chestiile astea au existat dintotdeauna, doar ca acum 200 de ani, spre exemplu, nu existau forumuri.... Draga mea, daca toate femeile cautate de barbati, i-ar refuza, atunci respectivii ar incepe sa caute alte tipuri de "gauri"... Deci nu are importanta ca sunt refuzati.. ei isi continua munca de "cercetare". Si chiar daca, o femeie face avansuri unui barbat insurat... el nu e obligat sa accepte, poate foarte bine sa refuze, dar nu o face.... Femeile care se victimizeaza sunt de-a dreptul tute, nu au de ce sa se victimizeze... Iar de laudat, da, te poti lauda ca te-ai distrat bine cu individul, ca i-ai tocat un portofel gros, dar atat. Faci chestiile astea si apoi nu mai pierzi timp cu el, treci la tocat pe urmatorul... Dar ca sa te indragostesti de un astfel de barbat, o tampenie mai mare nu exista.... Avantajele materiale sunt singura chestie buna pe care o poate obtine o femeie dintr-o astfel de relatie (pe termen scurt sau, cel mult, mediu, ca sa nu te plictisesti...).


De acum 200 de ani s-au schimbat f multe lucruri,este o mare diferenta chiar de acum 30 de ani,cand inca femeia era inferioara barbatului. Asa ca nu putem face o asemanare intre acele vremuri si vremurile de azi. In ziua de azi femeia cere sa fie egala barbatului,nu sluga barbatului cum era considerata odata.
Femeia este f puternica si poate face multe,chiar poate schimba societatea,de aceea nu sunt acord cu femeile slabe.
In rest le felicit pe cele care le da barbatilor(care umbla cu amante) ceea ce merita.
DydiG
Postat pe 28 Aprilie 2010 18:21
De la: DydiG, la data 2010-04-28 18:05:57free_to_be_happy se vede ca citesti printre randuri si presupun ca astfel si scri si apoi uiti ce ai scris.
De jignit eu nu am jignit asa ca incearca sa mai citesti de cateva ori poate iti dai seama,iar cu tine n-am nici o problema doar mi-am spus si eu parerea.Te deranjeaza?



draga DYDIG
Poti sa iti exprimi cate pareri vrei , chiar nu ma deranjeaza dar incearca sa iti pastrezi presupuneriile si observatiile pentru tine. Mult succes!
free_to_be_happy
Postat pe 28 Aprilie 2010 21:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor!cineva sa-mi deschida si mie ochii pls 18 De la: cristiana_cris 23 Iulie 2009 11:00
Multumesc pentru sfaturi . 3 De la: dulcyka 21 August 2009 15:57
hello:D 7 De la: pamela_1 1 Iulie 2009 16:08
Ce intelegeti prin incompatibilitate sexuala 43 De la: stem_29 1 Ianuarie 2011 13:13
Male escort,o parere? 54 De la: kudika_8969 7 Iunie 2012 23:01