Setari Cookie-uri

POT SA-I STRIC CASNICIA, FARA CA EL SA STIE SI L-AS PUTEA AVEA...........MA RETINE CEVA.............

De la: Adellin, la data 2010-04-07 16:20:27 Mai fatuca,uite cum stau treburile,tu pe langa faptul ca esti o stricata mai si arunci cu bolovani!Tu nu ai bun simt si nici educatie(sa nu mai vb de inteligenta...LIMITATA)!Pe aceste forum-uri sunt in general femei,femei fata nu carpe,femei care isi respecta statutul,familia,sotul,copii...ce saracie cauti tu aici?Ai citit tu macar un comentariu care sa nu te scuture nitel si sa te faca sa te simti cum esti de fapt?Hai sa fim serioase,habar nu am cine esti dar cred cu toata fiinta ca nu am pierdut nimic!Stiu exact ce spun ,ca na,am si eu o varsta!Nu judec pe nimeni(are sa va judece el D-zeu pe astea ca tine),imi spune-am parerea,ca spre deosebire de tine chiar am ce sa spun!Daca tu crezi ca asta e un subiect de povestit fara jena pe forum te-ai etichetat singura!
Apropo,nu ti-ar strica sa mai citesti cate ceva(in loc sa alergi dupa barbatii altora),ca te exprimi al naibi de tampit...eu am scris"(banuiesc ca are si copii)"iar tu imi spui ca am tras concluzii eronate!ERA O PRESUPUNERE NU O CONCLUZIE!
FII ATENTA LA CE SI CUM CITESTI SI APOI DACA POTI FII IMPARTIALA, NU TRADA FRUSTRAREA DIN SUFLETUIL TAU...Pai eu am citit ce ai scris mai,si am citit pe litere(ca sunt putin cretina ;),impartiala nu vreau sa fiu fiindca,sunt realista si nu ma schimb pt nimic in lume,nu sunt obligata,sunt libera sa spun ce gandesc(am citit regulamentul fatuca,tot pe litere)!Hai sa te uimesc,desi nu-mi place sa vb despre trairile mele...nu stiu cum e sa fi inselat dar am studiat un pic de psihologie,nu m-a parasit sotul pentru o alta,l-am lasat eu fiindca nu era ce-mi doream,sufletul meu e ok,fiindca sunt oarecum realizata,am un iubit ceva mai tanar decat mine(singur,nu a fost niciodata casatorit),un fiu de 17 ani de care sunt super mandra,traiesc curat si frumos si ma bucur de tot ce ma inconjoara!Ma enerveaza insa jigodiile ce-si spun oameni si care fac rau cu buna stiinta celor de langa ei,in astfel de imprejurari nu ma pot abtine,ma exprim liber si bine fac,ca doar sunt deosebita!Asa,si daca nimeni din lumea asta nu e in masura sa-ti zica tie ce si cum,de ce ai mai deschis mai inteligent-o topic-ul asta?Ca sa te lauzi?Esti jalnica!









....draga mea...stricate sunt si acele femei care isi iau un barbat(cu acte sau nu)...si dupa aia il arunca pe motiv ca au descoperit ele ca nu era ce isi doreau!...
...ca una sunt situatii grave in care nu ai cum trai...si nimeni nu ar avea cum trai in situatia respectiva si alta e...ideea flushturatica ...ca nu era ce isi doreau ele!!
andreea_n_x
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:33
rusineeeeeeeeeeeeeee
GYPSI
Postat pe 16 Aprilie 2010 21:01
daca tu ai fi in locul sotiei si ai afla ce ai face ??????si ne mai intrebam de ce barbati inseala ????sa nu uitam ca totusi sintem femei ......parerea mea ca va inseala pe amindoua si pe tine dar mai ales pe sotie ...tu singura te complaci in situatia asta si sper sa mai ai un pic de constiinta si sai lasi fam in pace
kudika167295
Postat pe 17 Aprilie 2010 15:54
sa ii strici casnicia? hmmm...crezi ca te-ar ierta? crezi ca iti poti cladi fericirea pe nefericirea altora? nu prea cred. barbatii insurati vor distractie. toti vor. asta nu inseamna ca divorteaza asa usor. doar daca esti intr-adevar iubirea vietii lui. daca ai fi fost o facea el demult, nu te astepta pe tine sa ii strici casnicia. si altceva, daca l-ai iubi nu te-ai gandi sa faci ceva ce lui clar nu ii place. trebuie sa te gandesti si la el nu numai la tine. asta e iubire. ofera-i un strop de iubire, asta vrea. primeste sit tu ce iti ofera si cand simti ca nu mai aveti nimic de oferit, retrage-te, pentru tot ce a fost intre voi.
delicacy
Postat pe 17 Aprilie 2010 16:33
tipul e un nenorocit!...nu te merita nici pe tine,nici pe sotia lui,care probabila il iubeste la fel de mult ca si tine si-i trece cu vederea magariile!o femeie simte intotdeauna cind e inselata,daca-i pasa intr-adevar de partenerul ei...i-o fi si ei lehamite sa-i mai reproseze ceva...dar proverbul romanesc cu cine sapa groapa altuia si cade tot el in ea ,ai auzit?...daca sinteti de ceva timp impreuna si inca n-a divortat de ea ,o sa ai o mare problema!..sorry!....cred ca el deja a ales...
maryola
Postat pe 17 Aprilie 2010 22:24
Subscriu la ce a spus dark. Tipul e un mucos, nu un barbat matur. Habar n-are ce e aia familie, se poarta ca in liceu.. si ca el e plina lumea..

In locul tau as informa-o pe sotie doar ca sa-i fac tampitului zile fripte acasa. Si sa-i deschid ochii femeii. Eu una chiar daca nu sunt maritata, ma pun usor in locul celei de acasa si l-as detesta numai pentru ideea ca inseala la un mod ordinar.

Iar voi, cele/cei care spuneti ca toti barbatii inseala iar exceptiile sunt f putine, imi pare rau sincer pentru familiile in care ati crescut si mai ales pentru cele pe care le-ati intemeiat.
woman33
Postat pe 18 Aprilie 2010 01:51
esti o mare tarfa..................o mare jigodie................clar
rila_iepurila
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:22
intr-adevar e o situatie foarte neplacuta, din care doar tu ai sa iesi sifonata sa zicem asa.... eu ma indragostisem de un tip care avea prietena doar, eram topita dupa el, nu sitam ca nu nu e singur si cam credeam prostiile lui pana ce am vazut ca nu se leaga nici o relatie si mi-a zis si el ca da intr-adevar nu e singur si ca ma doreste si pe mine asa din cand in cand... clar nu am acceptat situatia, nu am incercat nici un moment sa il despart de prietena lui si acum ma lupt cu mine insami sa il uit. stiu ca am sa pot. daca ma alegea pe mine in locul acelei fete peste un an poate m-ar fi inselat. poate si mai devreme. toti barbatii inseala de fapt, fraiere suntem noi cele care acceptam situatii de genul acesta. doreste-ti sa fii tu prima si gaseste-ti un barbat care sa te vrea sotia lui, nu amanta!!!
criss3
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:22
mai fata tu esti naiva rau. tu chiar crezi ca nevastasa nu stie? crezi ca el ti-ar spune daca ea ar sti? asta ar insemna sa recunoasca ca nevestei lui nu ii pasa de el si de regula barbatii sunt prea orgoliosi ca sa recunoasca adevarul. si asi vrea sa te intreb ceva .ia gindestete tu sa zici ca reusesti sa ii desparti si te casatoresti tu cu el ai certitudinea ca dupa ce te ia cu acte in regula nu face la fel si cu tine?
2606
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:40
de ce vb urit cu fata ce e ia vinovata ca e asa?daca il iubeste? nu te supara eu nu o condamn in totalitate pe ea e si el jumatate vinovat ca doar nu la luat cu forta? ea e vinovata ca se complace in situatia asta .si inca ceva esti prea lasa sa pui capat saradei si sa iti cauti pe cineva care e singur ca doar nu a secat lumea si nu m-ai sunt barbati?
2606
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:44
din perspectiva EVIL WOMAN.
Sotul meu era DIVORTAT si locuia cu fosta sotie din INERTIE.
Nu s-a pus problema niciodata ca as fi a 2-a desi probabil ca fosta asa isi imagina ca sunt.
Am mers la el acasa in lipsa ei, evident ca nu mi-as fi dorit sa o vad , la insistentele lui. Vroia omul sa-mi arate ca are avere cred :))
Ideea e alta.
Desi locuiau impreuna in momentul cand am aparut in peisaj am fost pusa pe locul 1 si am devenit oficiala , unica etc... Viata bate filmul , nu?
Dupa ce si-a pregatit fiica sufleteste a plecat, le-a lasat in casa lui ,ne-am casatorit , copii, certuri si impacari etc.
Sper ca vom ajunge sa traim fericiti pana la adanci batraneti.

Ideea e ca un Barbat Iubitor stie ce are de facut pt ca femeia pe care o iubeste sa nu sufere.
Restul e ... can can
lili5
Postat pe 18 Aprilie 2010 08:57
ideea e urmatoare:toti barbatii(sau majoritatea)inseala la un moment dat.dar nu-si lasa nevestele.
si sotul meu a avut o amanta acum 2 ani.si fata ma cunostea caci taicasu era angajatul meu.si stia si taicasu.dar au presupus ca,daca tot nu avem copii,nu ar fi rau sa se bage ea putin.si fata a incercat si ea .si la fel zicea:"ca al meu o iubeste".dar a durat putin,ca mi-am dat seama si le-am facut vant.acum a gasit pe altul de prostit.
iar el zicea ca ea ii facea toate poftele si ca se simtea ca la 18 ani.bine ca si ea avea 17.de mici la produs
dalka
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:09
Pai da, dar prostul asta despre care este vorba aici numai barbat iubitor nu se poate numi. Deci ar fi o idee proasta sa-l ia de sot, chiar daca el ar divorta de sotie.
darksukkubus69
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:13
...buna...am citit in mare parte ce s-a postat si cred ca ai putut sa-ti dai seama cam ce gindesc cei din jur despre situatia "afisata".
in fond e viata ta . daca vrei inveti ceva daca nu ...Dumnezeu cu mila.
da poti sa-i desparti...dar dupa aia nici tu nu vei mai fi cu el (sau poate in cel mai fericit caz doar pentru o mica perioada).
si nu te supara ca fetele te i-au laaa"staga"...eu cred ca ai fost luata mai de mult ...atunci trebuia sa fii suparata nu acum.
RUY_BLAS
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:18
Eu nu cred in casatorie (mi se pare o aberatie ca pe 2 persoane sa le lege o hartie); asa ca iti voi spune ce cred eu (in conditiile in care voi considera ca cei 2 au o relatie confirmata de un act).
El nu o iubeste pe ea pentru ca in caz contrar nu ar fi inselat-o si aici nu merge chestia aia ca el isi doreste ceva nou etc... Daca o iubea si vroia un pic de schimbare poate ca ai fi fost ceva de o seara sau 2, nu de un an cat aveti voi impreuna (am fost 4 ani cu cineva si m-a inselat de multe ori dar de fiecare data n-a durat mai mult de 2 nopti).
Ideea e ca el poate ar vrea sa se desparta de nevasta lui, dar vede ca se descurca destul de bine asa si barbatii in general sunt cam sensibili cand e vorba sa faca pe cineva sa sufere.
Ptr ca el sa se desparta de ea:
1. Tu nu trebuie sa faci marea tampenie sa te duci sa ii spui ei pentru ca el isi va da seama ca esti cu un singur neuron si pe deasupra si disperata
2. Nu ii mai acorda lui primul loc din viata ta (stiu ca e greu dar poti sa incerci): ii raspunzi dupa 2-3 ore la mesaje; iesi cu prietenele mult mai mult decat stai cu el (in cazul in care nu poti sa iesi, poti sa il minti ca esti cu fetele in oras..dai muzik tare dak te suna..chestii de genu) + poti sa ii sugerezi in cazul in care iti reproseaza ceva ca el are o familie careia ii acorda mai mult timp decat tie ;)
3. Fi nepasatoare, dar nu fi nepasatoare in pat...acolo trebuie sa te transformi sa ii arati ca nu s-ar simti niciodata mai bine cu alta
4. Nu-i spune ca il iubesti..poti decat sa ii raspunzi cand iti spune el (asa o sa il faci sa isi puna intrebari)
Daca ai puterea sa faci ce ti-am zis (stiu ca e exagerat de greu sa faci asta atunci cand iubesti) in maxim 1 luna se desparte de nevasta lui...dak nu se desparte inseamna ca nu simte nimic nici pentru tine nici pentru ea si n-are rost sa te zbati degeaba..in cazul asta poti sa iti spui ca valorezi mult mai mult k el si ca n-are rost sa te complaci intr-o astfel de relatie.
papusa_dulce
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:18
ar fi ma-i bine sa-ti vezi de treaba ta si sa nu distrugi casnicia la nimeni indiferent de ce probleme au ei ,sau cum decurge casnicia lor,iar dak tu vrei sa faci asta inseamna ca esti o femeie foarte slaba si foarte disperata dupa acel mascul ,si nu uita ca roata se intoarce si mai devreme sau mai tarziu soarta o sa te loveasca si pe tine ,si atunci o sa-ti pui clasica intrebare de ce doamne cu ce am gresit,MATURIZEAZATE FEMEIE
monik_mail2006
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:18
Si eu sunt amanta.Parerea mea este ca nu ai niciun motiv sa"ii strici casnicia",mai mult decat ai facut-o deja.Lasa lucrurile sa vina de la sine,daca te iubeste sincer,si este sigur de ceea ce isi doreste nu vad de ce nu ar face acest pas.In general barbatii nu isi lasa sotia pentru amanta.Poate tu vei fi un caz fericit,vei tu "prima femeie":)),si o alta va posta commenturi pe forum.
kudika150241
Postat pe 18 Aprilie 2010 13:47
De la: lili5, la data 2010-04-18 08:57:23Ideea e ca un Barbat Iubitor stie ce are de facut pt ca femeia pe care o iubeste sa nu sufere.
Restul e ... can can


woman33
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:57


Femeie , tu ai idee ca vrei sa faci ? sa strici o casnicie ? e un pacat enorm , lasa-l pe el in plata domnului daca nu stie ce face e treaba lui , de ce crezi ca nu face pasul asta ? il leaga ceva poate multe alte lucruri , i-ai ascultat varianta lui care poate fii reala sau nu , in viata am auzit variante reale dar dintr-un anumit unghi privita , cand o privesti din alt unghi pare altfel .Daca ai asculta si varianta ei cred ca ai putea avea o alta viziune a situatiei , daca este nefericit de ce nu divorteaza ? nu-l lasa mama lui ? eu cred ca vrea doar o aventura si atat se complace in situatia asta ca poate avea 2 femei deodata cand are o erectie si stie cui sa i-o daruiasca.Tie ti-ar fii convenit sa-ti strice casnicia ta ? nu uita ca d-zeu mai devreme sau mai tarziu iti va da pedeapsa cuvenita si nu va fii usoara , ptr ca ti-o spune si preotul la ceremonia de casatorie , ce a unit domnul numai el desparte nu ..TU !!! O.k . ti-ai reglat hormonii cu el , ai facut un schimb de fluide ce mai vrei ? sa te razbuni ? lasa-l in plata domnului ca i-o trage si lui soarta nu tu esti justitiara ca e duplicitar , exista d-zeu , nu facem noi legea univesului ci EL !!! Oricum ar fii , ai pacatuit cu un barbat casatorit , du-te si te spovedeste la un calugar si te va sfatuii ce ve-i face de acum incolo , roaga-te la d-zeu sa te ierte si iesit din casnici a lor . Vrei o relatie ? ce s-au terminat barbatii ? intra pe site-uri de matrimoniale si ai sa vezi cate erectii te asteapta , trebuie sa dai un simplu click...stiu ca fructul interzis din gradina altei femei e mai bun , dar e moral ?pune-te tu in situatia ei...parerea mea ca te duci pe un drum gresit , faptul ca ai avut o relatie cu el e un pacat mic in comparatie cu ai desparte. Ai grija ce faci , daca eu ca barbat iti spun asta , nu vrei sa stii ce-ti va spune o femeie casatorita.
banalulanonim
Postat pe 18 Aprilie 2010 15:07
De la: kudika150241, la data 2010-04-18 13:47:06Si eu sunt amanta.Parerea mea este ca nu ai niciun motiv sa"ii strici casnicia",mai mult decat ai facut-o deja.Lasa lucrurile sa vina de la sine,daca te iubeste sincer,si este sigur de ceea ce isi doreste nu vad de ce nu ar face acest pas.In general barbatii nu isi lasa sotia pentru amanta.Poate tu vei fi un caz fericit,vei tu "prima femeie":)),si o alta va posta commenturi pe forum.



Mama, cu ce nesimtire recunosti! Nu ai nicio treaba, te mandresti cu asta nu?
Ce se intampla cu voi? V-ati tampit? Tu si cu cea care a inceput topicul sunteti bune de sters pe jos. Voi nu va dati seama ca brabtii cu care mergeti voi va folosesc pe post de papusi gonflabile, caci tot la familii se intorc. Mi-e sila de voi, si de toate cele ca voi!!!
MaRa16
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:13
buna,pot spune ca si eu am fost in situatia ta,am avut o relatie cu un om insurat timp de 4 ani de zile si tot asa el ma iubea,eu la fel.........dar cand am inceput eu aceasta relatie aveam doar 18 ani.....dar a durat mai mult decat ma asteptam,el avand si 2 copii.....si eu stiam tot despre familia lui,despre sotia lui... el imi spunea ca nu o mai iubeste ,dar totusi era vb de copii....si mi-a zis de la inceput ca nu va divorta de ea...dar m-am complacut si asa in situatie,apoi au aflat mai toti apropiatii mei de asta,pt ca oricat de bun mincinos a-i fii,tot nu poti minti la nesfarsit si nu poti justifica plecarile de acasa,asa din senin pana mi-am dat si eu seama ca nu duce nicaieri relatia,mi-a trebuit ceva timp,pt ca nu e usor sa fii de sarbatori si alte evenimente tot singur,iesiri in oras mai rar ca na...ne vedea lumea si tot asa oricat de intensa a fost iubirea dintre noi,a trebuit sa renunt la el ...pt ca nici eu nu am putut sa imi fac un viitor, si ma cam saturasem sa fiu tot pe locul 2,de asta trebuie sa te gandesti si tu ca daca el nu divorteaza asa vei ajunge ca mine, tot singura si e cam neplacut,dar daca tu crezi ca il iubesti indeajuns si el te iubeste si este dispus sa divorteze pt tine,atunci poti lupta pt dragostea voastra....daca nu,atunci nu merita iti spun eu....decizia e a ta!
lena666
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:25
Sincer , as vrea sa fii in locul acelei sotii inselate ,sa vedem tie cum ti-ar convenii, voi cele care spargeti casnicii meritati tot dispretul si ura din lume , v-as duce la un capat de lume si acolo v-as lasa...chiar nu mai sunt barbatii in lumea asta decat cei casatoriti , cautati-va altii care sunt LIBERI!
ANEANE
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:34
Daca ele merita toata ura din lume... ce merita "barbatii" care nu-si vad de famillile lor, draguta? Sau la ei nu se pune la socoteala?
darksukkubus69
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:40
Stii vorba aia.......? NU-TI CLADI FERICIREA TA PE NEFERICIREA ALTORA. Crezi daca reusesti sa le strici casnicia tu o sa poti fi fericita?ia gandeste-te putin.........daca o sa va casatoriti si o sa intre altcineva in viata voastra cat de fericita o sa mai poti fi?asa ca.....CE TIE NU-TI PLACE,ALTUIA NU-I FACE.
kudika130743
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:43
Sunt foarte uimita ca tu crezi ca el chiar vrea sa divorteze.In primul rand el nu are respect pentru el pentru ceea ce inseamna familie iar tu ti-ai dori sa faci acest pas cu el.
Un barbat cu respect de sine dar si pentru cei din jur nu ar avea atitudinea lui.Asemenea specimen nu as pute sa iubesc niciodata .Tu poti sa-i desparti dar de fapt cu ce te alegi?Sper ca ai o varsta suficient de frageda ,egala cu felul in care "gandesti " situatia.Pe de o parte ii faci un bine ca il iei ,astfel vede cu cine a trait ce fraiera a fost si el continua povestea cu tine.
kudika133098
Postat pe 18 Aprilie 2010 17:28
De la: Adellin, la data 2010-04-07 16:20:27 Mai fatuca,uite cum stau treburile,tu pe langa faptul ca esti o stricata mai si arunci cu bolovani!Tu nu ai bun simt si nici educatie(sa nu mai vb de inteligenta...LIMITATA)!Pe aceste forum-uri sunt in general femei,femei fata nu carpe,femei care isi respecta statutul,familia,sotul,copii...ce saracie cauti tu aici?Ai citit tu macar un comentariu care sa nu te scuture nitel si sa te faca sa te simti cum esti de fapt?Hai sa fim serioase,habar nu am cine esti dar cred cu toata fiinta ca nu am pierdut nimic!Stiu exact ce spun ,ca na,am si eu o varsta!Nu judec pe nimeni(are sa va judece el D-zeu pe astea ca tine),imi spune-am parerea,ca spre deosebire de tine chiar am ce sa spun!Daca tu crezi ca asta e un subiect de povestit fara jena pe forum te-ai etichetat singura!
Apropo,nu ti-ar strica sa mai citesti cate ceva(in loc sa alergi dupa barbatii altora),ca te exprimi al naibi de tampit...eu am scris"(banuiesc ca are si copii)"iar tu imi spui ca am tras concluzii eronate!ERA O PRESUPUNERE NU O CONCLUZIE!
FII ATENTA LA CE SI CUM CITESTI SI APOI DACA POTI FII IMPARTIALA, NU TRADA FRUSTRAREA DIN SUFLETUIL TAU...Pai eu am citit ce ai scris mai,si am citit pe litere(ca sunt putin cretina ;),impartiala nu vreau sa fiu fiindca,sunt realista si nu ma schimb pt nimic in lume,nu sunt obligata,sunt libera sa spun ce gandesc(am citit regulamentul fatuca,tot pe litere)!Hai sa te uimesc,desi nu-mi place sa vb despre trairile mele...nu stiu cum e sa fi inselat dar am studiat un pic de psihologie,nu m-a parasit sotul pentru o alta,l-am lasat eu fiindca nu era ce-mi doream,sufletul meu e ok,fiindca sunt oarecum realizata,am un iubit ceva mai tanar decat mine(singur,nu a fost niciodata casatorit),un fiu de 17 ani de care sunt super mandra,traiesc curat si frumos si ma bucur de tot ce ma inconjoara!Ma enerveaza insa jigodiile ce-si spun oameni si care fac rau cu buna stiinta celor de langa ei,in astfel de imprejurari nu ma pot abtine,ma exprim liber si bine fac,ca doar sunt deosebita!Asa,si daca nimeni din lumea asta nu e in masura sa-ti zica tie ce si cum,de ce ai mai deschis mai inteligent-o topic-ul asta?Ca sa te lauzi?Esti jalnica!








Gazelle
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:32
De la: Adellin, la data 2010-04-07 16:20:27 Mai fatuca,uite cum stau treburile,tu pe langa faptul ca esti o stricata mai si arunci cu bolovani!Tu nu ai bun simt si nici educatie(sa nu mai vb de inteligenta...LIMITATA)!Pe aceste forum-uri sunt in general femei,femei fata nu carpe,femei care isi respecta statutul,familia,sotul,copii...ce saracie cauti tu aici?Ai citit tu macar un comentariu care sa nu te scuture nitel si sa te faca sa te simti cum esti de fapt?Hai sa fim serioase,habar nu am cine esti dar cred cu toata fiinta ca nu am pierdut nimic!Stiu exact ce spun ,ca na,am si eu o varsta!Nu judec pe nimeni(are sa va judece el D-zeu pe astea ca tine),imi spune-am parerea,ca spre deosebire de tine chiar am ce sa spun!Daca tu crezi ca asta e un subiect de povestit fara jena pe forum te-ai etichetat singura!
Apropo,nu ti-ar strica sa mai citesti cate ceva(in loc sa alergi dupa barbatii altora),ca te exprimi al naibi de tampit...eu am scris"(banuiesc ca are si copii)"iar tu imi spui ca am tras concluzii eronate!ERA O PRESUPUNERE NU O CONCLUZIE!
FII ATENTA LA CE SI CUM CITESTI SI APOI DACA POTI FII IMPARTIALA, NU TRADA FRUSTRAREA DIN SUFLETUIL TAU...Pai eu am citit ce ai scris mai,si am citit pe litere(ca sunt putin cretina ;),impartiala nu vreau sa fiu fiindca,sunt realista si nu ma schimb pt nimic in lume,nu sunt obligata,sunt libera sa spun ce gandesc(am citit regulamentul fatuca,tot pe litere)!Hai sa te uimesc,desi nu-mi place sa vb despre trairile mele...nu stiu cum e sa fi inselat dar am studiat un pic de psihologie,nu m-a parasit sotul pentru o alta,l-am lasat eu fiindca nu era ce-mi doream,sufletul meu e ok,fiindca sunt oarecum realizata,am un iubit ceva mai tanar decat mine(singur,nu a fost niciodata casatorit),un fiu de 17 ani de care sunt super mandra,traiesc curat si frumos si ma bucur de tot ce ma inconjoara!Ma enerveaza insa jigodiile ce-si spun oameni si care fac rau cu buna stiinta celor de langa ei,in astfel de imprejurari nu ma pot abtine,ma exprim liber si bine fac,ca doar sunt deosebita!Asa,si daca nimeni din lumea asta nu e in masura sa-ti zica tie ce si cum,de ce ai mai deschis mai inteligent-o topic-ul asta?Ca sa te lauzi?Esti jalnica!








Gazelle
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:36
Ade...ma bag si eu ca musca-n lapte si sunt pe langa subiect pentru ca nu o sa comentez. Nu vreau sa ma bag, sa judec pentru ca oricum cred ca el e cel mai de vina, nu i-a pus nimeni pistolul la cap sa insele. Cat despre ea, da, moralitatea ei e indoielnica si sunt convinsa, ca va plati pt ceea ce face. Dar inainte sa arati cu degetu ca ea face greseli de scriere, trebuie sa te asiguri ca tu NU faci. Cum se poate sa scrii inteligent-o in loc de inteligento? Ca ai mai mancat litere, asta se intelege, graba, si eu mananc frecvent. Fii mai atenta.
Gazelle
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:49
De la: GURI_1981, la data 2010-03-30 08:54:52de ce sunteti asa rele, sincer? chiar credeti ca mie imi place situatia asta? bine, akm o sa spuneti ca daca nu iti placxe dc te complaci in ea? mare dreptate! dar ati iubit vreodata astfel incat sa nu poti trai fara o persoana, fara sa stii de ea, sa ai impresia ca nu ai aer fara aceea persoana? nu vb din carti sau din manele, insa este al dracu de greu.....ets aca atunci cd esti dependent de droguri, stii ca-ti fac rau dar nu te poti lasa....................

e tare greu sa intelegeti ceea ce se intampla in sufletul unei astfel de femei( asa, ca mine). doar cine a trecut prin asa ceva poate intelege sau cunoaste situatia................in rest, credeti-ma nu zic decat doamne fereste de asa ceva!nu poti sa stii in viata de cine te indragostesti, cu inima nu e de joaca, IUBESTI SAU NU! punct
!io nu cer intelegere de la cineva, dimpotriva , stiu k nu gasesc, ci doar un sfat , o parere k sa pot face lucrurile intr-un fel................stiu , tre sa ma despart de el, asa o sa-mi spuneti, dar e al dracu de greu......ma rog..............aveti si voi dreptate, si eu as reactiona la fel, sincer


Dependenta e una ,iubirea e alta,deci tu suferi de o boala,nu de din cauza iubirii.
DydiG
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:53
raspuns de barbat

toate femeile care sunt in situatia ta isi doresc acest lucru
voi femeile aveti un mare atuu in fata noastra si anume
PUTETI SA ALEGETI
il poti alege pe oricare, depinde doar de tine cum sa il tii aproape si sa-l faci
sa ramana cu tine dar numai in cazul in care voi ati discutat subiectul
si el ar vrea sa faca acest lucru daca nu atunci stai la un loc si
ai doua variante;
1 ramai cu el ca amanta
2 vezi-ti de viata ta
LOPY_71
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lentile contact 35 ron pt cei din bucuresti 4 De la: anastasia_m 8 Iulie 2010 19:42
dragoste 3 De la: mimi_ca29 6 Iunie 2011 10:28
Cine sa confruntat cu relatia dintre scorpion-el si geaman ea? 5 De la: IUBIRE4 23 Ianuarie 2009 19:40
oare sun eu de vina,sau faptu ca sunt leu ma afectueaza...? 6 De la: touch_me 18 Mai 2010 10:32
intra!!! site psihologie :) 9 De la: powersinziana 14 Aprilie 2009 21:01