Setari Cookie-uri

POT SA-I STRIC CASNICIA, FARA CA EL SA STIE SI L-AS PUTEA AVEA...........MA RETINE CEVA.............

oooof, desi aduc acuzatii grave forumurilor de gen, nu ma pot abtine sa nu iti raspund.
1. Esti agramata, lucreaza la asta.
2. Adevarat, cu iubirea nu e de joaca. Doar ca tu nu il iubesti. Nu ai cum. Neconditionat, nici atat. Si nu vorbesc despre a-l iubi, desi e insurat.
3. Esti indragostita, egoista si imatura. Dar fiecare are dreptul la propriile experiente.
4. Roata se intoarce.
5. Nu iti cladi fericirea pe nefericirea altuia.
6. Esti disperata si EL stie asta. Nu va divorta, nu da doi bani pe tine. Esti o momeala usoara si te vinzi prea usor. Mult prea usor.
7. Dar cine se aseamana se aduna.
8. Trage tu concluziile.
9. Si pentru Dumnezeu, nu-ti mai spala rufele murdare in public.
ligiapop19
Postat pe 28 Iunie 2010 11:16
Daca ai avut tupeul sa te duci la el acasa si sa te tavalesti prin patul in care doarme cu sotia....ce mai pot sa spun?
Barbie30
Postat pe 28 Iunie 2010 14:12
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............













... inca o problema existentiala ... ... inca o pitzipoanca care crede ca o familie (sau ceea ce isi inchipuie ea) se face pe baza de favoruri sexuale facute barbatilor ... casatoriti ...
... mai fata ... ai dat de un curvar si el de o natafletza ... intr-un fel va potriviti ... dupa ce nu o sa mai ai nimic de oferit o sa se intoarca la ''iubita'' lui nevasta si se va da exemplu in societate ca find un barbat ''serios'' ... asa cresc frustarile generale si impresia de curvarasie generalizata ...
marco918
Postat pe 4 Iulie 2010 09:07
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............










eu zic sa nu ne intrebi, oricum esti " tare" si poti sa-i strici casnicia, nu?!
El e bun actor, nu?
Pai o sa-ti joace si tie teatru dupa ce-l iei de soti si o sa simti pe propria-ti piele
Fatuca, esti obsedata daca ai ajuns sa ai numarul de telefon al sotiei lui!
La ce-ti foloseste?:)))
Mergi maica si te cauta la cap, ca estu dilie.
stem_29
Postat pe 6 Iulie 2010 01:30
De la: marco918, la data 2010-07-04 09:07:31
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............













... inca o problema existentiala ... ... inca o pitzipoanca care crede ca o familie (sau ceea ce isi inchipuie ea) se face pe baza de favoruri sexuale facute barbatilor ... casatoriti ...
... mai fata ... ai dat de un curvar si el de o natafletza ... intr-un fel va potriviti ... dupa ce nu o sa mai ai nimic de oferit o sa se intoarca la ''iubita'' lui nevasta si se va da exemplu in societate ca find un barbat ''serios'' ... asa cresc frustarile generale si impresia de curvarasie generalizata ...




Doamne, totusi nu-s ele de vina ca s-au dezvoltat mai mult la " subsol" ( adica la "dos"...alt sinonim nu mai dau sa nu fiu vulgara) decat la " mansarda"
stem_29
Postat pe 6 Iulie 2010 01:34
Eu nu pot sa inteleg, nu pot, sa mor io ca m-am gandit de 10 ori cum ar fi inainte sa scriu. Cum D-zeu poti sta cu un astfel de barbat? Nu te deranjeaza ca nu doarme noaptea cu tine, ca nu faceti sarbatorile impreuna, ca nu te poate duce la masa la parinti...etc?? Eu inteleg ca e mare dragoste...mama ei de dragoste ca nu stiu cum iubiti voi dar eu sunt a dracului de egosita cand am un barbat, e al meu si numai al meu, nu-l impart cu nimeni.
_Cryssa_
Postat pe 7 Iulie 2010 11:53
Crysa,tu nu intelegi ca ar putea fi al ei daca nu ar fi sa o retina ceva?
Da chiar,acum pe bune,ce te retine?
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 12:14
daca spui ca ai luat o decizie si termini, atunci bafta dar daca nu , gandeste-te k in postarile de mai sus fetele nu au vrut decat sa-ti deschida ochii, si sa-ti redea deminitatea, decizia oricum o iei numai tu in ceea ce urmeaza... dar cand vei avea si tu o relatie, serioasa, de lunga durata si cu un barbat liber, vei vedea in cazul de te inseala cam in ce postura te vei afla, si ca tot ce s-a spus era adevarat. si eu am o relatie, si n-am fost inselata, sunt sigura, insa daca s-ar baga una in treburile mele i-as scoate ochii , la figurat, k pana la urma e mai bine sa se termine o relatie k nu se mai inteleg decat sa se bage o ...
pinkkky
Postat pe 7 Iulie 2010 13:58
De la: Barbie30, la data 2010-07-07 12:14:53Crysa,tu nu intelegi ca ar putea fi al ei daca nu ar fi sa o retina ceva?
Da chiar,acum pe bune,ce te retine?


Oare teama ca i-ar putea face si ei acelasi lucru pe care il face actualei sotii?

Draga mea..va trebui sa faci o decizie pentru ca iti bati joc aiurea de femeia aia. Ori te desparti de el ori se desparte el de ea si stati impreuna. Eu tot timpul am spus ca dragoste cu de-a sila nu se poate. N u poti continua asa pentru timpul trece atat pentru el cat si pentru tine. Mai ales pentru tine pentru ca frumusetea nu tine o viata si te vei trezi la 40-50 de ani singura. Pentru ca daca nu divorteaza acum..n-o va face niciodata. Sa fii convinsa de asta. Iar tu vesnic vei fi cea lasata acasa, ascunsa de toata lumea si la final vei fi o baba frustrata ce-si plimba catelu prin parc.
_Cryssa_
Postat pe 7 Iulie 2010 15:09
De la: crysa_tm, la data 2010-07-07 15:09:00
De la: Barbie30, la data 2010-07-07 12:14:53Crysa,tu nu intelegi ca ar putea fi al ei daca nu ar fi sa o retina ceva?
Da chiar,acum pe bune,ce te retine?


Oare teama ca i-ar putea face si ei acelasi lucru pe care il face actualei sotii?

Draga mea..va trebui sa faci o decizie pentru ca iti bati joc aiurea de femeia aia. Ori te desparti de el ori se desparte el de ea si stati impreuna. Eu tot timpul am spus ca dragoste cu de-a sila nu se poate. N u poti continua asa pentru timpul trece atat pentru el cat si pentru tine. Mai ales pentru tine pentru ca frumusetea nu tine o viata si te vei trezi la 40-50 de ani singura. Pentru ca daca nu divorteaza acum..n-o va face niciodata. Sa fii convinsa de asta. Iar tu vesnic vei fi cea lasata acasa, ascunsa de toata lumea si la final vei fi o baba frustrata ce-si plimba catelu prin parc.



sau mai degraba fata batrana cu 5 pisici acasa
cristina_xxx2006
Postat pe 7 Iulie 2010 15:26
hello draguta.... am iubit si eu trei ani la rand un barbat casatorit.... si au fost cei mai nenorociti ani din viata mea am incercat cu disperare sa ma distantez de el dar el se tinea dupa mine si cand avea nevoie de prospatura ma cauta asa de vreo 2 sau 3 ori pe luna... intr-un final am reusit sa ma distantez complet de el !!! abureala cu SA LASAM TIMPUL SA DECIDA TOT ABUREALA RAMANE din pacate... distanteazate de el si vezi atunci cat de mult te iubeste spunei ca vrei sa o rupi cu el spunei ca teai saturat de situatia asta ia atitudine !!! si sa vezi ca vei fi dezamagita si vei primi in loc doar minciuni,abureli,promisiuni false.... indeparteaza-te odata pt totdeauna ! e un las si te va face nefericita ! DESCHIDE OCHII
bumbu83
Postat pe 7 Iulie 2010 15:43
lebtile contact colorate si vedere 35 ron pt cei care locuiesc doar in bucuresti ,cei din alte orase sa se abtina ,marriusalin@yahoo.com pt comanda ,predare personala
kudika004836
Postat pe 8 Iulie 2010 14:14
De la: kudika004836, la data 2010-07-08 14:14:07lebtile contact colorate si vedere 35 ron pt cei care locuiesc doar in bucuresti ,cei din alte orase sa se abtina ,marriusalin@yahoo.com pt comanda ,predare personala


Si pentru cei care nu locuiesc doar in Bucuresti?
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 15:04
De la: kudika004836, la data 2010-07-08 14:14:07lebtile contact colorate si vedere 35 ron pt cei care locuiesc doar in bucuresti ,cei din alte orase sa se abtina ,marriusalin@yahoo.com pt comanda ,predare personala

lebtile?.....contact...mda ar merge...pretul e ...
RUY_BLAS
Postat pe 8 Iulie 2010 16:25
De la: sirghea, la data 2010-07-08 16:25:59
De la: kudika004836, la data 2010-07-08 14:14:07lebtile contact colorate si vedere 35 ron pt cei care locuiesc doar in bucuresti ,cei din alte orase sa se abtina ,marriusalin@yahoo.com pt comanda ,predare personala

lebtile?.....contact...mda ar merge...pretul e ...



Sirguleee...e cu predare personala
anastasia_m
Postat pe 8 Iulie 2010 20:00
De la: crysa_tm, la data 2010-07-07 15:09:00
De la: Barbie30, la data 2010-07-07 12:14:53Crysa,tu nu intelegi ca ar putea fi al ei daca nu ar fi sa o retina ceva?
Da chiar,acum pe bune,ce te retine?


Oare teama ca i-ar putea face si ei acelasi lucru pe care il face actualei sotii?

Draga mea..va trebui sa faci o decizie pentru ca iti bati joc aiurea de femeia aia. Ori te desparti de el ori se desparte el de ea si stati impreuna. Eu tot timpul am spus ca dragoste cu de-a sila nu se poate. N u poti continua asa pentru timpul trece atat pentru el cat si pentru tine. Mai ales pentru tine pentru ca frumusetea nu tine o viata si te vei trezi la 40-50 de ani singura. Pentru ca daca nu divorteaza acum..n-o va face niciodata. Sa fii convinsa de asta. Iar tu vesnic vei fi cea lasata acasa, ascunsa de toata lumea si la final vei fi o baba frustrata ce-si plimba catelu prin parc.


Tu fatuca:))) o pup pe mama ta ( nu-s eu o pupacioasa insa copiii bine crescuti imi sunt dragi.

S'apoi daca-i catelul de rasa, e super ok, nu?
stem_29
Postat pe 8 Iulie 2010 22:42
De la: stem_29, la data 2010-07-08 22:42:33
De la: crysa_tm, la data 2010-07-07 15:09:00
De la: Barbie30, la data 2010-07-07 12:14:53Crysa,tu nu intelegi ca ar putea fi al ei daca nu ar fi sa o retina ceva?
Da chiar,acum pe bune,ce te retine?


Oare teama ca i-ar putea face si ei acelasi lucru pe care il face actualei sotii?

Draga mea..va trebui sa faci o decizie pentru ca iti bati joc aiurea de femeia aia. Ori te desparti de el ori se desparte el de ea si stati impreuna. Eu tot timpul am spus ca dragoste cu de-a sila nu se poate. N u poti continua asa pentru timpul trece atat pentru el cat si pentru tine. Mai ales pentru tine pentru ca frumusetea nu tine o viata si te vei trezi la 40-50 de ani singura. Pentru ca daca nu divorteaza acum..n-o va face niciodata. Sa fii convinsa de asta. Iar tu vesnic vei fi cea lasata acasa, ascunsa de toata lumea si la final vei fi o baba frustrata ce-si plimba catelu prin parc.


Tu fatuca:))) o pup pe mama ta ( nu-s eu o pupacioasa insa copiii bine crescuti imi sunt dragi.

S'apoi daca-i catelul de rasa, e super ok, nu?


Da da...de rasa neaparat
_Cryssa_
Postat pe 9 Iulie 2010 09:38
sunt in aceeasi situatie de amanta. este foarte greu, suferi enorm. sa-l desparti, nu poti decat daca vrea, am ajuns la concluzia ca multe femei se complac din diferite motive, in situatia de inselate. sotia iubitului meu sunt sigura ca stie, i-a facut cateva scandaluri, a primit telef si sms-uri care i-au dat detaliui despre mine, adresa, tel meu, unde lucrez, tot. dar ea nu a facut nimic, scandal acasa si atat. stie si ca avem un copil impreuna , dar se complace in situatia asta de teama sa nu-l piarda. sunt multe asa. eu sunt prea slaba, nu pot trai fara el, nu pot respira fara el, dar tu daca esti mai puternica si stii ce-ti este mai bine in viata, treci mai departe, refa-ti viata. orice femeie merita un barbat doar pt ea. stiu ca sunt o proasta ca ma multumesc cu firimituri. nu fa la fel, usor nu va fi niciodata.
kudika227435
Postat pe 11 Iulie 2010 18:37
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 18:46
De la: kudika227435, la data 2010-07-11 18:37:22sunt in aceeasi situatie de amanta. este foarte greu, suferi enorm. sa-l desparti, nu poti decat daca vrea, am ajuns la concluzia ca multe femei se complac din diferite motive, in situatia de inselate. sotia iubitului meu sunt sigura ca stie, i-a facut cateva scandaluri, a primit telef si sms-uri care i-au dat detaliui despre mine, adresa, tel meu, unde lucrez, tot. dar ea nu a facut nimic, scandal acasa si atat. stie si ca avem un copil impreuna , dar se complace in situatia asta de teama sa nu-l piarda. sunt multe asa. eu sunt prea slaba, nu pot trai fara el, nu pot respira fara el, dar tu daca esti mai puternica si stii ce-ti este mai bine in viata, treci mai departe, refa-ti viata. orice femeie merita un barbat doar pt ea. stiu ca sunt o proasta ca ma multumesc cu firimituri. nu fa la fel, usor nu va fi niciodata.



Alta nebuna Mai femeie? Cum vine asta cu "nu pot respira fara el"? tu chiar nu-ti dai seama ca iti irosesti viata si ca fiecare zi petrecuta langa el e pierdere de timp si ca vei ramane singura si o sa plangi cu lacrimi amare? Chair nu pot sa inteleg ce aveti in mintea aia seaca?! Timpul nu-l ve-ti putea da inapoi niciodata si ma repet, o sa va treziti la 40-50 de ani singure si frustrate.

URASC FEMEILE CARE NU SE RESPECTA!!!!
_Cryssa_
Postat pe 12 Iulie 2010 08:54
De la: crysa_tm, la data 2010-07-12 08:54:38
De la: kudika227435, la data 2010-07-11 18:37:22sunt in aceeasi situatie de amanta. este foarte greu, suferi enorm. sa-l desparti, nu poti decat daca vrea, am ajuns la concluzia ca multe femei se complac din diferite motive, in situatia de inselate. sotia iubitului meu sunt sigura ca stie, i-a facut cateva scandaluri, a primit telef si sms-uri care i-au dat detaliui despre mine, adresa, tel meu, unde lucrez, tot. dar ea nu a facut nimic, scandal acasa si atat. stie si ca avem un copil impreuna , dar se complace in situatia asta de teama sa nu-l piarda. sunt multe asa. eu sunt prea slaba, nu pot trai fara el, nu pot respira fara el, dar tu daca esti mai puternica si stii ce-ti este mai bine in viata, treci mai departe, refa-ti viata. orice femeie merita un barbat doar pt ea. stiu ca sunt o proasta ca ma multumesc cu firimituri. nu fa la fel, usor nu va fi niciodata.



Alta nebuna Mai femeie? Cum vine asta cu "nu pot respira fara el"? tu chiar nu-ti dai seama ca iti irosesti viata si ca fiecare zi petrecuta langa el e pierdere de timp si ca vei ramane singura si o sa plangi cu lacrimi amare? Chair nu pot sa inteleg ce aveti in mintea aia seaca?! Timpul nu-l ve-ti putea da inapoi niciodata si ma repet, o sa va treziti la 40-50 de ani singure si frustrate.

URASC FEMEILE CARE NU SE RESPECTA!!!!




" amarata" asta i-a mai trantit si un copil..poate-poate asa divorteaza si o ia de nevasta.
Spre ca acel copil nu e fata...nici nu vreau sa-mi inchipui ce educatie i-ar putea da, sau daca vreodata i-ar atrage atentia copilei (cu trecerea anilor, si fiica'sa gasindu'si un iubit...)..nici nu vreau sa-mi inchipui cum i-ar raspunde inapoi fii'sa.
Ceva de genul : ' taci curvo.........sau pasarico, care ai mancat o viata firimituri"
Totusi, e de admirat, isi da seama ca a gresit, si le deschide ochii si altora ...pacat ca unele nu invata din pataniile altora).....dureros, insa se numeste " lucru manual" ele cu mana lor si-o fac. Femei fara ratiune, fara respect de ele, fara pic de ambitie!
stem_29
Postat pe 13 Iulie 2010 13:50
De la: kudika227435, la data 2010-07-11 18:37:22sunt in aceeasi situatie de amanta. este foarte greu, suferi enorm. sa-l desparti, nu poti decat daca vrea, am ajuns la concluzia ca multe femei se complac din diferite motive, in situatia de inselate. sotia iubitului meu sunt sigura ca stie, i-a facut cateva scandaluri, a primit telef si sms-uri care i-au dat detaliui despre mine, adresa, tel meu, unde lucrez, tot. dar ea nu a facut nimic, scandal acasa si atat. stie si ca avem un copil impreuna , dar se complace in situatia asta de teama sa nu-l piarda. sunt multe asa. eu sunt prea slaba, nu pot trai fara el, nu pot respira fara el, dar tu daca esti mai puternica si stii ce-ti este mai bine in viata, treci mai departe, refa-ti viata. orice femeie merita un barbat doar pt ea. stiu ca sunt o proasta ca ma multumesc cu firimituri. nu fa la fel, usor nu va fi niciodata.
Tu esti alta desteapta! Ai facut si un copil sa legi amaritul in jug si nici in conditiile astea nu si-a lasat nevasta Iti meriti viata pe care o ai si drum bun inainte!
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 14:14
De la: kudika1993, la data 2010-07-13 14:14:53
De la: kudika227435, la data 2010-07-11 18:37:22sunt in aceeasi situatie de amanta. este foarte greu, suferi enorm. sa-l desparti, nu poti decat daca vrea, am ajuns la concluzia ca multe femei se complac din diferite motive, in situatia de inselate. sotia iubitului meu sunt sigura ca stie, i-a facut cateva scandaluri, a primit telef si sms-uri care i-au dat detaliui despre mine, adresa, tel meu, unde lucrez, tot. dar ea nu a facut nimic, scandal acasa si atat. stie si ca avem un copil impreuna , dar se complace in situatia asta de teama sa nu-l piarda. sunt multe asa. eu sunt prea slaba, nu pot trai fara el, nu pot respira fara el, dar tu daca esti mai puternica si stii ce-ti este mai bine in viata, treci mai departe, refa-ti viata. orice femeie merita un barbat doar pt ea. stiu ca sunt o proasta ca ma multumesc cu firimituri. nu fa la fel, usor nu va fi niciodata.
Tu esti alta desteapta! Ai facut si un copil sa legi amaritul in jug si nici in conditiile astea nu si-a lasat nevasta Iti meriti viata pe care o ai si drum bun inainte!
stem_29
Postat pe 13 Iulie 2010 14:21
Mda, iti propun de acum incolo daca mai vrei sfaturi sa te lecuiesti de forumuri, ca pe aici vad numai afirmaiti rautoacioase din partea fetelor. Imi dau seama ca cele care s-au gasit sa o judece sunt fete/ femei implinite sufleteste nu?? ( eram ironica). Parca sunteti cazute din copac. Femeia s-a indragostit de unu insurat. ASA SI?? Care'i problema?? Oricum dragelor o vorba mareata suna asa "mai bine amanta, decat sotie inselata." Voi in ce categorie va doiti sa fiti? Sau sunteti niste visatoare " ca barbatul meu nu inseala"...daaa si porcii zboara...
4andreea
Postat pe 14 Iulie 2010 16:40
De la: 4andreea, la data 2010-07-14 16:40:32Mda, iti propun de acum incolo daca mai vrei sfaturi sa te lecuiesti de forumuri, ca pe aici vad numai afirmaiti rautoacioase din partea fetelor. Imi dau seama ca cele care s-au gasit sa o judece sunt fete/ femei implinite sufleteste nu?? ( eram ironica). Parca sunteti cazute din copac. Femeia s-a indragostit de unu insurat. ASA SI?? Care'i problema?? Oricum dragelor o vorba mareata suna asa "mai bine amanta, decat sotie inselata." Voi in ce categorie va doiti sa fiti? Sau sunteti niste visatoare " ca barbatul meu nu inseala"...daaa si porcii zboara...


Doamne,dar voi ganditi macar putin cand vorbiti?
"Mai bine amanta, decat sotie inselata " pai daca e asa de bine,atunci de ce plang amantele pe forumuri?
DydiG
Postat pe 14 Iulie 2010 18:45
De la: stem_29, la data 2010-07-06 01:30:45
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............










eu zic sa nu ne intrebi, oricum esti " tare" si poti sa-i strici casnicia, nu?!
El e bun actor, nu?
Pai o sa-ti joace si tie teatru dupa ce-l iei de soti si o sa simti pe propria-ti piele
Fatuca, esti obsedata daca ai ajuns sa ai numarul de telefon al sotiei lui!
La ce-ti foloseste?:)))
Mergi maica si te cauta la cap, ca estu dilie.


nu am stat sa mai citesc..
dar..oau....super
mai lipseste sa vorbeasca cu mama lu' ala si sa-i zica ca-l iubeste pe fi-su, barbat superb
stem, esti tare fato

iar fatuca cu mare ei iubire...
ce-l retine sa fie cu tine? ca vad pe tine nu te retine nici bunul simt sa ai o limita
cum sai mah fata numarul sotiei?doar nu sa observi cand vb cu el
thoamne..mare ti-e gradina
mi-ar fi rusine sa ma gandesc numa' ca si ea ar avea numarul meu
dragon_fly88
Postat pe 14 Iulie 2010 18:58
De la: 4andreea, la data 2010-07-14 16:40:32Mda, iti propun de acum incolo daca mai vrei sfaturi sa te lecuiesti de forumuri, ca pe aici vad numai afirmaiti rautoacioase din partea fetelor. Imi dau seama ca cele care s-au gasit sa o judece sunt fete/ femei implinite sufleteste nu?? ( eram ironica). Parca sunteti cazute din copac. Femeia s-a indragostit de unu insurat. ASA SI?? Care'i problema?? Oricum dragelor o vorba mareata suna asa "mai bine amanta, decat sotie inselata." Voi in ce categorie va doiti sa fiti? Sau sunteti niste visatoare " ca barbatul meu nu inseala"...daaa si porcii zboara...
alta amanta? Ai dreptate in ceea ce spui ramai amanta (ca e mai bine).............nu ai suficienti neuroni decit pentru asta
kudika1993
Postat pe 14 Iulie 2010 19:26
daaaaa...sunt de acord cu relatia ta
dragon_fly88
Postat pe 14 Iulie 2010 19:30
De la: 4andreea, la data 2010-07-14 16:40:32Mda, iti propun de acum incolo daca mai vrei sfaturi sa te lecuiesti de forumuri, ca pe aici vad numai afirmaiti rautoacioase din partea fetelor. Imi dau seama ca cele care s-au gasit sa o judece sunt fete/ femei implinite sufleteste nu?? ( eram ironica). Parca sunteti cazute din copac. Femeia s-a indragostit de unu insurat. ASA SI?? Care'i problema?? Oricum dragelor o vorba mareata suna asa "mai bine amanta, decat sotie inselata." Voi in ce categorie va doiti sa fiti? Sau sunteti niste visatoare " ca barbatul meu nu inseala"...daaa si porcii zboara...


Tu crezi ca la toti barbatii le plac javrele care incearca sa-i desparta de nevasta?? Crezi ca toti cauta saltele o data ce s-au insurat?? Barbatii adevarati niciodata nu se uita la alta daca e insurat. Acum de tine depinde ce fel de barbat vrei in viata ta, daca esti amanta fii sigura ca ti-ai ales o javra si nu un barbat.
anutzzaa
Postat pe 14 Iulie 2010 23:17
De la: 4andreea, la data 2010-07-14 16:40:32Mda, iti propun de acum incolo daca mai vrei sfaturi sa te lecuiesti de forumuri, ca pe aici vad numai afirmaiti rautoacioase din partea fetelor. Imi dau seama ca cele care s-au gasit sa o judece sunt fete/ femei implinite sufleteste nu?? ( eram ironica). Parca sunteti cazute din copac. Femeia s-a indragostit de unu insurat. ASA SI?? Care'i problema?? Oricum dragelor o vorba mareata suna asa "mai bine amanta, decat sotie inselata." Voi in ce categorie va doiti sa fiti? Sau sunteti niste visatoare " ca barbatul meu nu inseala"...daaa si porcii zboara...


Draga mea, nu toti barbatii cauta amante, exact cum nu toate femeile cauta amanti.........si asta nu pt. ca nu ar putea, ci pt. ca au ales ce vor de la viata.( familie .....sau distractie pana apar ridurile si devin acre precum lamaia stoarsa)
Iar daca e sa aleg vreodata, prefer femeie inselata Cine a citit biblia are frica de DUMNEZEU.
Doar oamenii fara DUMNEZEU pot destrame familii.
In viata toate se platesc, mai devreme sau mai tarziu...si cand incep sa plateasca politele se intreaba de ce ele/ei.
Iar la " randul" cu implinitul, da, iti zic eu in numele femeilor care-s maritate si au copii, sunt implinite.
Implinirea implica din toate cate un pic, nu doar bani si salteaua cuiva...

stem_29
Postat pe 16 Iulie 2010 00:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: sufletsel 18 Aprilie 2010 11:19
RE: Buna... 6 De la: cristiana_cris 13 August 2009 14:43
Intr o relatie se discuta viata sexuala a partenerilor? 51 De la: brunita 31 Ianuarie 2014 12:13
oare am procedat bine?? 34 De la: lavinia_gabryela 17 Iunie 2009 12:21
Ajutor 2 De la: raluca_25772 21 Iunie 2022 16:19