Setari Cookie-uri

POT SA-I STRIC CASNICIA, FARA CA EL SA STIE SI L-AS PUTEA AVEA...........MA RETINE CEVA.............

De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............









Ce te retine? Teama de ati lua belea pe cap? Il desparti din orgoliu prostesc nu din dragoste, iar suferinta ti-o aduci tu singura in viata nu mai e nevoie sa te faca sa suferi altcineva.Iar razbunarea e arma prostului oricat ai da-o la intors .

Postat pe 30 Martie 2010 11:32
De la: GURI_1981, la data 2010-03-30 08:54:52de ce sunteti asa rele, sincer? chiar credeti ca mie imi place situatia asta? bine, akm o sa spuneti ca daca nu iti placxe dc te complaci in ea? mare dreptate! dar ati iubit vreodata astfel incat sa nu poti trai fara o persoana, fara sa stii de ea, sa ai impresia ca nu ai aer fara aceea persoana? nu vb din carti sau din manele, insa este al dracu de greu.....ets aca atunci cd esti dependent de droguri, stii ca-ti fac rau dar nu te poti lasa....................

e tare greu sa intelegeti ceea ce se intampla in sufletul unei astfel de femei( asa, ca mine). doar cine a trecut prin asa ceva poate intelege sau cunoaste situatia................in rest, credeti-ma nu zic decat doamne fereste de asa ceva!nu poti sa stii in viata de cine te indragostesti, cu inima nu e de joaca, IUBESTI SAU NU! punct
!io nu cer intelegere de la cineva, dimpotriva , stiu k nu gasesc, ci doar un sfat , o parere k sa pot face lucrurile intr-un fel................stiu , tre sa ma despart de el, asa o sa-mi spuneti, dar e al dracu de greu......ma rog..............aveti si voi dreptate, si eu as reactiona la fel, sincer


asa si?
n-ai facebook sa te plangi acolo?
kitty_krieger
Postat pe 30 Martie 2010 15:07
De la: kitty_krieger, la data 2010-03-30 15:07:00
De la: GURI_1981, la data 2010-03-30 08:54:52de ce sunteti asa rele, sincer? chiar credeti ca mie imi place situatia asta? bine, akm o sa spuneti ca daca nu iti placxe dc te complaci in ea? mare dreptate! dar ati iubit vreodata astfel incat sa nu poti trai fara o persoana, fara sa stii de ea, sa ai impresia ca nu ai aer fara aceea persoana? nu vb din carti sau din manele, insa este al dracu de greu.....ets aca atunci cd esti dependent de droguri, stii ca-ti fac rau dar nu te poti lasa....................

e tare greu sa intelegeti ceea ce se intampla in sufletul unei astfel de femei( asa, ca mine). doar cine a trecut prin asa ceva poate intelege sau cunoaste situatia................in rest, credeti-ma nu zic decat doamne fereste de asa ceva!nu poti sa stii in viata de cine te indragostesti, cu inima nu e de joaca, IUBESTI SAU NU! punct
!io nu cer intelegere de la cineva, dimpotriva , stiu k nu gasesc, ci doar un sfat , o parere k sa pot face lucrurile intr-un fel................stiu , tre sa ma despart de el, asa o sa-mi spuneti, dar e al dracu de greu......ma rog..............aveti si voi dreptate, si eu as reactiona la fel, sincer


asa si?
n-ai facebook sa te plangi acolo?

mai terminati odata cu subiecte de doi bani discutati realitatile vietii nu prostiile de le visati noaptea nu de dragul de a posta
GYPSI
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:12
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............










orice femeie simte cand e inselata doar ca unele se complac din diverse motive
restul depinde de voi doi.......
Celia_29
Postat pe 1 Aprilie 2010 11:15
E greu...dar daca il vrei atat de mult....lasa-l pe el sa se desparta de ea..nu il desparti tu k poate ai sa ajungi in situatia sa te desparta alta de el.....fii tu tare si pune punctul pe "i" te pup
Frumushica59
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:15
De la: GURI_1981, la data 2010-03-29 19:18:14Buna, me again, stiu...........dar d-aia se numeste forum, nu?
deci pe scurt, barbatul pe care il iubesc este casatorit, ne iubim , dar , ca in orice relatie de acest gen( si asa cum am vazut din postarile majoritatii) exista acel ceva ce-l retine sa divorteze si sa terminam cu minciuna si duplicitatea. stiu ca 99.9% din cei sau CELE MAI MULTE ma condamna, blameaza, ma rog.......pe buna dreptate, si eu ziceam la fel acum un an..................cu totii avem dreptul la opinie. Nu credeam niciodata ca o sa ajung in postura asta, dar stiti cum e vb aia, never say never!
anyway, ideea pp este cam asa: eu il vreau pe ac barbat pt ca il iubesc, el ma iubeste, bla, bla..........dar el nu are tupeul necesar sa faca pasul ce presup divortul. pt ca ma mustra ff tare constiinta ( kiar am asa ceva), nu am vrut sa afluu detalii despre ei 2, insa el m-a dus acasa la el, asa cum merge o femeie acasa la un barbat, stiu poze, adresa, casa , tot, plus alte detalii despre ei, cat si nr ei de telefon.

Intr-o discutie cu el, mi-a dat de inteles ca ea nu ar sesiza prezenta altei femei in viata lui-inseamna ca el este un bun actor sau , mai rau.............. STIU, nu e nev sa-mi spuneti, NU MA IUBESTE. var a 2 a cade!
intreb mele sunt:1. simte o femeie casatorita daca barbatul o insala?( din comportamentul lui, din ``plecarile`` cu baietii, din sute de sms pe zi , seara, kiar si cd ea e acasa, si kiar dpdv sexual)
2.dc, daca am toate premisele sa-i despart nu o pot face si as vrea totusi sa fiu ``fair-play``-DACA MAI POT SPUNE ASTA.....

stiu ca deranjeaza subiectul, insa astept cu infrigurare pareri, sfaturi, raspunsuri, in special de la EVIL-WOMEN
mentionez ca de multe ori, in mom cd doar Dzeu mai stie de sufletul meu si cd plang de cata suferinta imi aduce in viata, ma paste o dorinta de razbunare, pe EL, cu ea nu am absolut nimik............









Raspunsul este unul singur: CATEGORIC DA. La naiba, sincer acum, cat de proasta crezi ca poate fi o femeie? Pe al meu lam "citit" din prima seara. Da sunt maritata, si da am fost inselata acum 2 ani. Si inca o data DA ii blamez pe amandoi. De ce? Pentru ca ea e o panarama si pe el ca a picat. Da ea stia cai insurat si nici nu ia pasat. E mai frumos sa iei totul dea gata si casa si masina, pentru ca ea"dsoara" sa se distreze prin oras.

Parerea mea e una singura. Lasal si veziti de viata ta, si nu te baga in casniciile altora. Cand ai sa fii maritata si ai sa ajungi in postura de "femeie inselata" sa nu iti plangi de mila pentru ca si tu la randul tau ai destramat o casnicie sau poate ca nu...cine stie, poate nevasta va fi femeie desteapta, il va ierta si tu vei ramane doar "parasuta" cu care sa distrat putin si atat.

Daca te iubea divorta din prima clipa fara sa clipeasca! Dupa cum se vede din ce ai zis tu, nu esti altceva decat o aventura si nimic mai mult.

Hai pa si incearca sa iti vezi de viata ta, deaja e a doua oara cand vad pe forum aceasi idee..."El e insurat, insa ii e frica sa ii spuna nevestei"
tanase_ileana
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:35
Va veni ziua cand ai sa dai socoteala pt ce faci acum...crede-ma pe cuvant!Te joci de-a D-zeu,regulezi barbatul altei femei,calci deliberat in picioare suflete nevinovate(banuiesc ca are si copii)si apoi ai tupeul sa intri aici si sa vb cu dezinvoltura despre marea ta dragoste pt barbatul unei alteia!Ce te astepta-i?Sa ti se spuna:"bine faci mai fata"!Daca vrei sa-i provoci femeii aleia si mai multa suferinta spune-i adevarul(asta nu pt ca ea nu l-ar sti,nu esti tu desteapta si cele maritate sunt cretine),ai destul tupeu si inca unu scarbos!Sincer,imi vine sa vomit!
Demonstreaza ca esti OM si fa ceva concret;renunta la el apoi cauta-ti un barbat liber cu care sa traiesti cum vrei tu!Personal,iti doresc sa ai parte de ceea ce i-ai oferit tu acestei femei(de fapt ce zic eu mai frate,sigur asa are sa se intample,D-zeu nu uita nimic si nu doarme niciodata)!
Adellin
Postat pe 7 Aprilie 2010 10:30
el are copii? sau..e doar insurat si atata tot? a te marita sau insurat inseamna sa iti petreci viata alaturi de aceea persoana ..pana la moarte cum ar veni...dar cei mai multi divorteaza(intervine rutina, obisnuinta, multe..) eu spun sa nu faci nimica ca ea sa afle si. ..el sa nu stie..eu zic ca la urma urmei el va afla si cazi tu intr-o "impostaza urata" si poate atuneca chiar o sa-l pierzi..cine stie cum va reactiona.. vb cu el si spunei sincer..intreaba ce vrea el..spunei ce vrei tu.. afla motivul de ce nu dovorteaza...poate mai tine la ea..cine stie care e adevarul...stiu cum e sa iubesti..nu uita ca uneori DRAGOSTEA inseamna SACRIFICIU, stiu ca-l vrei doar pt tine..dar uneori ..e mai bine sa ne oprim decat sa distrugem viata unor copii sau unei femei care are mai mare nevoie de el..decat tine..(asta in cazul in care el tine la ea..)
eu iti spun sa vb cu el sa clarifici tot, nu te condamn ca iti place, ca iubesti un barbat insurat FIINDCA nimeni nu poate sa aleaga o persoana si sa spuna tin la el si o sa fie sotul meu pana la moarte..sau ceva de genul...cam asta-i tot...sugereazai sa divorteze, vezi ca poate are un motiv daca nu vrea, si aflal.. dar nu fii cicalitoare, fii blanda, rabdaoare...calma asa cum ..trebuie..
danaeu
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:06
ileana are si ea ..dreptate...poate ii frica sa ii spuna, poate o mai iubeste cine stie...o femeie ar trebui sa isi dea seama ce si cum..
te inteleg GURI ca e foarte greu sa uiti pe cineva, si atat timp..si stiu eu ce te retine sa nui strici casnicia, te retine bunul simt, iubirea fata de el si altele...poate alta in locul tau...i-ar fi spus direct fata in fata sau..cine stie ce.. dar e mai bine asa, cine stie ce simte el pt ea, pt tine..
danaeu
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:12
De la: Adellin, la data 2010-04-07 10:30:32 Va veni ziua cand ai sa dai socoteala pt ce faci acum...crede-ma pe cuvant!Te joci de-a D-zeu,regulezi barbatul altei femei,calci deliberat in picioare suflete nevinovate(banuiesc ca are si copii)si apoi ai tupeul sa intri aici si sa vb cu dezinvoltura despre marea ta dragoste pt barbatul unei alteia!Ce te astepta-i?Sa ti se spuna:"bine faci mai fata"!Daca vrei sa-i provoci femeii aleia si mai multa suferinta spune-i adevarul(asta nu pt ca ea nu l-ar sti,nu esti tu desteapta si cele maritate sunt cretine),ai destul tupeu si inca unu scarbos!Sincer,imi vine sa vomit!
Demonstreaza ca esti OM si fa ceva concret;renunta la el apoi cauta-ti un barbat liber cu care sa traiesti cum vrei tu!Personal,iti doresc sa ai parte de ceea ce i-ai oferit tu acestei femei(de fapt ce zic eu mai frate,sigur asa are sa se intample,D-zeu nu uita nimic si nu doarme niciodata)!



daca eu ma joc de-a Dumnezeu, tu ce faci atunci?
incepi si blestemi?
nu ma judeca daca nu ma cunosti si nu imi ura tu mie kestii, nici de bine nici de rau, nu esti in masura, nici tu , nici NIMENI DE PE LUMEA ASTA. DACA ERAI ATENTA LA CE SCRIAM, NU MAI TRAGEAI CONCLUZII ERONATE CUM CA AR AVEA COPIL! FII ATENTA LA CE SI CUM CITESTI SI APOI DACA POTI FII IMPARTIALA, NU TRADA FRUSTRAREA DIN SUFLETUIL TAU!
GURI_1981
Postat pe 7 Aprilie 2010 11:44
atentie ai vrut, atentie ai primit

numai ca nu de genu' de care voiai hi hi
kitty_krieger
Postat pe 7 Aprilie 2010 12:48
Mai fatuca,uite cum stau treburile,tu pe langa faptul ca esti o stricata mai si arunci cu bolovani!Tu nu ai bun simt si nici educatie(sa nu mai vb de inteligenta...LIMITATA)!Pe aceste forum-uri sunt in general femei,femei fata nu carpe,femei care isi respecta statutul,familia,sotul,copii...ce saracie cauti tu aici?Ai citit tu macar un comentariu care sa nu te scuture nitel si sa te faca sa te simti cum esti de fapt?Hai sa fim serioase,habar nu am cine esti dar cred cu toata fiinta ca nu am pierdut nimic!Stiu exact ce spun ,ca na,am si eu o varsta!Nu judec pe nimeni(are sa va judece el D-zeu pe astea ca tine),imi spune-am parerea,ca spre deosebire de tine chiar am ce sa spun!Daca tu crezi ca asta e un subiect de povestit fara jena pe forum te-ai etichetat singura!
Apropo,nu ti-ar strica sa mai citesti cate ceva(in loc sa alergi dupa barbatii altora),ca te exprimi al naibi de tampit...eu am scris"(banuiesc ca are si copii)"iar tu imi spui ca am tras concluzii eronate!ERA O PRESUPUNERE NU O CONCLUZIE!
FII ATENTA LA CE SI CUM CITESTI SI APOI DACA POTI FII IMPARTIALA, NU TRADA FRUSTRAREA DIN SUFLETUIL TAU...Pai eu am citit ce ai scris mai,si am citit pe litere(ca sunt putin cretina ;),impartiala nu vreau sa fiu fiindca,sunt realista si nu ma schimb pt nimic in lume,nu sunt obligata,sunt libera sa spun ce gandesc(am citit regulamentul fatuca,tot pe litere)!Hai sa te uimesc,desi nu-mi place sa vb despre trairile mele...nu stiu cum e sa fi inselat dar am studiat un pic de psihologie,nu m-a parasit sotul pentru o alta,l-am lasat eu fiindca nu era ce-mi doream,sufletul meu e ok,fiindca sunt oarecum realizata,am un iubit ceva mai tanar decat mine(singur,nu a fost niciodata casatorit),un fiu de 17 ani de care sunt super mandra,traiesc curat si frumos si ma bucur de tot ce ma inconjoara!Ma enerveaza insa jigodiile ce-si spun oameni si care fac rau cu buna stiinta celor de langa ei,in astfel de imprejurari nu ma pot abtine,ma exprim liber si bine fac,ca doar sunt deosebita!Asa,si daca nimeni din lumea asta nu e in masura sa-ti zica tie ce si cum,de ce ai mai deschis mai inteligent-o topic-ul asta?Ca sa te lauzi?Esti jalnica!








Adellin
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:20
pe tine nevastasa ar trebui sa te lanseze pe Dunare...o sa-l ai ..in poze!
daria88
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:26
De la: GURI_1981, la data 2010-04-07 11:44:36
De la: Adellin, la data 2010-04-07 10:30:32 Va veni ziua cand ai sa dai socoteala pt ce faci acum...crede-ma pe cuvant!Te joci de-a D-zeu,regulezi barbatul altei femei,calci deliberat in picioare suflete nevinovate(banuiesc ca are si copii)si apoi ai tupeul sa intri aici si sa vb cu dezinvoltura despre marea ta dragoste pt barbatul unei alteia!Ce te astepta-i?Sa ti se spuna:"bine faci mai fata"!Daca vrei sa-i provoci femeii aleia si mai multa suferinta spune-i adevarul(asta nu pt ca ea nu l-ar sti,nu esti tu desteapta si cele maritate sunt cretine),ai destul tupeu si inca unu scarbos!Sincer,imi vine sa vomit!
Demonstreaza ca esti OM si fa ceva concret;renunta la el apoi cauta-ti un barbat liber cu care sa traiesti cum vrei tu!Personal,iti doresc sa ai parte de ceea ce i-ai oferit tu acestei femei(de fapt ce zic eu mai frate,sigur asa are sa se intample,D-zeu nu uita nimic si nu doarme niciodata)!



daca eu ma joc de-a Dumnezeu, tu ce faci atunci?
incepi si blestemi?
nu ma judeca daca nu ma cunosti si nu imi ura tu mie kestii, nici de bine nici de rau, nu esti in masura, nici tu , nici NIMENI DE PE LUMEA ASTA. DACA ERAI ATENTA LA CE SCRIAM, NU MAI TRAGEAI CONCLUZII ERONATE CUM CA AR AVEA COPIL! FII ATENTA LA CE SI CUM CITESTI SI APOI DACA POTI FII IMPARTIALA, NU TRADA FRUSTRAREA DIN SUFLETUIL TAU!

ai vrut pareri, opin...i ai primit...respectale!
daria88
Postat pe 7 Aprilie 2010 16:28
Zau ca nu pricep! De ce iti place sa te torturezi singura, mai fata? Lasa-l!!!!
O sotie nu simte ca e inselata doar daca "inselatorul" nu o lasa sa simta acest lucru, adica cealalta nu reprezinta mare lucru si atunci nu-si schimba in nici un fel comportamentul vis-a-vis de sotie sau cand nu-i pasa de sot si-l lasa in pace!!!! Cine stie cate dintre noi nu suntem inselate de soti sau iubiti, dar atata timp cat el aste acelasi, nu ma intereaza sa caut ceva ce nu ma afecteaza!
Dar am o intrebare.... tu nu te simti inselata? Nu te doare sa stii ca doarme in fiecare noapte langa ea si isi face datoria de barbat? Ca se trezeste langa ea si ii da pupicul de buna dimineata? haa, pot fii multe, am o imaginatie!!!! Eu daca as fii in locul tau, as turba!!!!
Nu te gandesti la toate lucrurile astea? Tu de ce nu-ti mai faci o relatie stabila? De ce tu ii dai tot, in vreme ce el nu-ti da nici pe jumatate?
Cu cine face sarbatorile, cu tine sau cu EA? Cu cine pleaca in concediu? Pe ce loc esti in viata lui???
Cand va intalniti, unde te duce? Va feriti de toti, nu-i asa? In vreme ce cu ea iese de mana, o due peste tot si respecta!
Sa-ti spun ceva: am o buna prietena care s-a indragostit de un barbat insurat, care la fel spunea ca nu se mai intelege cu sotia lui si bla, bla, bla...... se iubeau foarte mult, foarte intens. La vreo luna dupa ce s-a cunoscut el a intentat procesul de divort, a terminat, s-au mutat impreuna, s-au casatorit si sunt si acum impreuna, dupa 6 ani. Ea a suferit foarte mult, a pierdut mult, dar se iubeau si se aveau unul pe celalalt! Asta inseamna, dupa parerea mea, sa te indragostesti si sa dai totul!
Tipa nu era o femeie usoara, dar i-a spus ca indiferent cat de mult l-ar iubi, nu vrea sa fie vioara a doua si daca vrea, poate sa trateze relatia ca pe-o aventura, dar ea nu va fi numai a lui, atata timp cat nici el nu va fii doar al ei! Si a mers, dar repet se iubeau si se iubesc foarte mult!
A, si inca ceva! Daca sunt copii la mijloc, nu te baga!

Scuze ca am scris asa de mult, dar poate intelegi ceva si te ajuta!
kudika012552
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:07
De la: GURI_1981, la data 2010-04-07 11:44:36


nu ma judeca daca nu ma cunosti si nu imi ura tu mie kestii, nici de bine nici de rau, nu esti in masura, nici tu , nici NIMENI DE PE LUMEA ASTA. DACA ERAI ATENTA LA CE SCRIAM, NU MAI TRAGEAI CONCLUZII ERONATE CUM CA AR AVEA COPIL! FII ATENTA LA CE SI CUM CITESTI SI APOI DACA POTI FII IMPARTIALA, NU TRADA FRUSTRAREA DIN SUFLETUIL TAU!


Imi place ca gasesti scuze plauzibile pentru lipsa de scrupule de care dai dovada.

Fiind doar amanta unui barbat insurat care nu are copii, te crezi pe o treapta mai inalta ca amanta unui barbat insurat care poseda si copii?

Crezi ca exista o diferenta calitativa intre amante? Adica te consideri mai "buna" ca aia?

Full_Metal_Jacket
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:24
pozitia de amanta e grea nici cea a nevestei inselate nu-i usoara din clipa care afla,sa poti sa joci teatru in fata lui sa-i faci mincare, sa-i calci camasile,psihologic e groaznic,daca ai hotarit ca el e doar o aventura e ok,dar fii tot timpul in garda si asteapta-te si la clipa cind sotia va afla si apoi va sti cine esti cum te cheama adresa telefon servici,atunci o sa ai un adversar pe care il cunosti,si poti lupta la vedere
utad
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:27
Draga mea,eu sunt casatorita si te condamn pentru ca ai ales sa fii cu un barbat insurat dar in acelasi timp te inteleg.Nu vreau sa simti ca te cert,vreau sa deschizi ochii si sa vezi unde gresesti.
Intr-o relatie din anumite motive intervin rupturi,daca nu comunicam riscam sa ne stricam casniciile si sotii sau dupa caz sotiile sa calce stramb.
Eu consider ca tu esti victima in acest caz fiindca cel pe care ti-l doresti nu te iubeste,daca el te-ar iubi cu adevarat ar incheia relatia cu sotia lui si ar incepe una cu tine dar nici acesta nu ar fi un caz fericit fiindca in curand el se va plictisi iar si va cauta pe altcineva,va face mofturi tot timpul si te va compara la fiecare pas cu prima sotie iar in final vei ajunge tu in rolul de sotie inselata.Poate ca amanta simtti ca te rasfata dar nu acelasi lucru ar face si daca ai fi sotia ,iti garantez asta.
Dumnezeu te pedepseste sa suferi pentru ca nu e drept sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea altora,nu e drept sa traiesti in minciuna!Cum ai putea sa-i strici casnicia cand eu consider ca deja i-ai stricat-o?
Daca as fi in locul sotiei lui as prefera sa o faci,sa stiu si eu cu cine traiesc in casa dar daca o sa faci asta iti dai seama ca oricum el o sa afle si de unde stii ca va alege sa ramana cu tine?Ei doi ar putea avea o discutie,ea sa-l ierte si tu sa ramai cu buza umflata.Nu te sfatuiesc decat sa te gandesti bine si sa-ti cladesti un viitor fara minciuni,iti doresc sa intalnesti un om care sa te iubeasca si sa te respecte nu unul care sa te foloseasca cum e asta,mult succes in viata!Mi-ar fi placut sa stiu ca ai luat o decizie buna.
naddyynne
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:50
Poti sa-l desparti, poti fi fericita cu el...DAR... Va veni vremea cand iti va reprosa acest lucru... La inceput fara sa-si dea seama, poate din joaca , doar ca sa necajeasca, dar pe urma o va face din suflet... Si vei suferi...
Stiu ca ti-e greu sa crezi asta, dar sa stii ca am dreptate...
Cameleutza
Postat pe 8 Aprilie 2010 14:57
Eu nu am sa-ti dau nici un sfat, tot ce am sa fac este sa iti argumentez logic cateva lucruri, pentru ca tu sa poti in cunostinta de cauza sa iei hotararea care ti se potriveste tie. De acord? …
In cazul in care zici ca sotia nu si-a dat seama ca el mai are o relatie, exista cateva motive
1. Ori este ca in bancul acela :
Cand un tip este cu sotia in restaurant si trece pe langa el una draguta care se opreste si ii sopteste ceva la ureche si il saruta. La care sotia intreaba: “Cine a fost asta?” … El: “Amanta mea!” … Ea: “Cum , ai o amanta!? … Gata, divortez!” … El: “Cum vrei tu draga, insa poate te mai gandesti. Daca divortezi , nu mai ai casa cu piscina, trebuie s-o impartim, s-a terminat cu excursiile in Haway , nu mai shopinguri in Londra si Milano, nu mai Mercedes decapotabil … cum vrei tu!” … Ea ramane pe ganduri, cand vede intrand in restaurant un prieten de familie, pe doctoral Georgescu insotit de o tanara necunoscuta. La care ea: “Cu cine este Georgescu?” … El: “ Pai, cu amanta lui !” … La care ea, dupa un timp: “Stii dragule, a noastra este mai frumoasa!” …
Deci, acesta poate fi un motiv pentru care ea sa nu reactioneze ca majoritatea femeilor. Daca acesta e motivul, stai linistita, nici nu o va face.
2. Se poate ca tu sa nu insemni nimic pentru el. In acest caz, tot ce se poate ca el sa se comporte acasa exact la fel ca si cum nu ai exista. De aceea ea sa nu fi simtit nimic. Da, din cand in cand barbatii mai fac cate o diversificare, insa asta este fara nici o implicare sentimentala. (aici sigur se vor gasi poate doamne care sa sara si sa spuna ca al meu nu este asa … etc. etc … insa atunci cred ca sunteti naïve. Daca domni sunt cei care vor sari la gatul meu, vreau sa spun ca asta nu este o regula generala, tot ce se poate ca sa faceti parte din acei extrem de putini, care se poate sa existe … exceptiile.) In cazul in care tie iti spune de iubire, sentimente, dragoste samd, inseamna ca te minte. Iar daca tu vrei sa stai si sa te implicit sentimental intr-un mincinos … este optiunea ta, este alegerea ta. Daca ar fi un barbat adevarat, ti-ar spune cat se poate de clar: “Uite ce e, imi placi, daca vrei putem s-o facem, eu o fac pentru diversificare … tu pentru experienta, sau pentru ce vrei tu … ne simtim bine, nu stie nimeni … fara sentimente … de acord?” …
3. Se poate ca ea sa stie, insa sa fie mult prea desteapta si sa inteleaga nevoia lui de schimbare din cand in cand, si sa se gandeasca , ca oricum nu este din sapun sa se termine sau sa se topeasca, dimpotriva … iar dupa cate o aventura de genul acesta sotul ei este si mai performant in pat, ca doar a facut antrenament. Mai ales daca ea se face ca nu stie … el este si mai iubitor pentru ca se simte cu musca pe caciula. Iar in cazul acesta … NICIODATA … da’ niciodata el nu va intenta divort. Un barbat, si aici ma refer la un barbat adevarat, care sa fie si cat de cat inteligent, niciodata nu paraseste o sotie desteapta. Sunt parasite doar cele cicalitoare.
4. Mai exista o varianta … ca ei sa nu-i pese de el. Singura in care ai avea vreo sansa.
Gandeste-te totusi ca daca ar fi vrut sa se desparta … ar fi facut-o ! … Daca nu a facut-o … inseamna ca nici nu are de gand sa o faca, nu prea cred ca ai putea tu sa faci ceva in privinta asta. Atunci inseamna ca raman primele trei variante … insa in niciuna nu prea ai sanse egale cu a sotiei. Asa ca, acum poti sa alegi cum si ce vrei sa faci.
supermiki
Postat pe 8 Aprilie 2010 16:47
poate sunta aca cum ati spus toate , intr-adevar, si eu sa fiu in cu totul alta situatie la fel as gandi, insa azi am luat cea mai importanta decizie: am terminat cu minciuna si mizeria din viata mea. indiferent cat de mult l-as iubi, gata , trebuie sa termin cu totul pt ca OMUL e de fapt un cuurvar notoriu, care se plictiseste continuu de ce are, si mereu vrea altceva!m-am saturat de neincredere, sa fiu inselata, pacaliata si suspicioasa mereu. simt akm pe pielea mea ca mi-a venit randul sa fiu eu cea inselata.imi pare rau doar ca a treb sa sufar atat si sa trec prin toate astea.
sper sa reusesc!

multumesc frumos pt opinii, no hard feelings! si eu as gandi la fel!
GURI_1981
Postat pe 8 Aprilie 2010 21:12
De la: GURI_1981, la data 2010-04-08 21:12:30poate sunta aca cum ati spus toate , intr-adevar, si eu sa fiu in cu totul alta situatie la fel as gandi, insa azi am luat cea mai importanta decizie: am terminat cu minciuna si mizeria din viata mea. indiferent cat de mult l-as iubi, gata , trebuie sa termin cu totul pt ca OMUL e de fapt un cuurvar notoriu, care se plictiseste continuu de ce are, si mereu vrea altceva!m-am saturat de neincredere, sa fiu inselata, pacaliata si suspicioasa mereu. simt akm pe pielea mea ca mi-a venit randul sa fiu eu cea inselata.imi pare rau doar ca a treb sa sufar atat si sa trec prin toate astea.
sper sa reusesc!

multumesc frumos pt opinii, no hard feelings! si eu as gandi la fel!



FI TARE !!!! TE PUP
Frumushica59
Postat pe 8 Aprilie 2010 22:14
De la: GURI_1981, la data 2010-04-08 21:12:30poate sunta aca cum ati spus toate , intr-adevar, si eu sa fiu in cu totul alta situatie la fel as gandi, insa azi am luat cea mai importanta decizie: am terminat cu minciuna si mizeria din viata mea. indiferent cat de mult l-as iubi, gata , trebuie sa termin cu totul pt ca OMUL e de fapt un cuurvar notoriu, care se plictiseste continuu de ce are, si mereu vrea altceva!m-am saturat de neincredere, sa fiu inselata, pacaliata si suspicioasa mereu. simt akm pe pielea mea ca mi-a venit randul sa fiu eu cea inselata.imi pare rau doar ca a treb sa sufar atat si sa trec prin toate astea.
sper sa reusesc!

multumesc frumos pt opinii, no hard feelings! si eu as gandi la fel!


- Felicitari pentru faptul ca ai luat o decizie ! ...
Si nu doar SPERA ca o sa reusesti ... REUSESTE ! ! ... Fa tot ce este necesar pentru ca sa reusesti !!! ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 00:37
As vrea sa relatez ceva celor ce au ales calea obscura a aventurilor cu un barbat insurat...Aveam 13 ani cd am aflat ca tatal meu avea o amanta de ceva timp.El era director important,gagica spala hainele pacientilor internati in cllinica condusa de tatal meu.Mama-invatatoare,cu 3 ani mai mica decat tata,amanta-urata,mai tanara cu doar 1 an decat mama.Lucrurile intre ai mei nu au stat niciodata stralucit din cz nepotrivirii de caracter(cred eu).Femeile au darul de a fi cu gura mare pana ce vine alta si profita.Tatal meu,orgolios peste masura si frumusel,a inceput deci o rel extraconjugala cu ac individa,cu care s-a si mutat acum cateva luni,dupa 12 ani de duplicitate.Mama a suferit enorm,eu si fratele meu la fel.Nu mai judec pe nimeni acum,dar pot spune ca am trait un continuu cosmar pt ca 2 oameni maturi au pus placerea lor mai presus de viata celorlalti.Din aceasta experienta am ramas marcata si nu pot tolera nici macar ideea de a fi geloasa pa sotul meu.Am suferit prea mult.Parea mea e ca dc sotul vrea altceva sau se indragosteste de alta cel mai corect e sa spuna asta sotiei,pt a iesi impreuna din impas,in felul asta legatura lor devenind mai stransa sau sa divorteze inainte sa insele.Dar pt asta tb coloana vertebrala.Eu asa as vrea sa fiu tratata.In privinta simtitului,schimbarile de comportament pot aparea,spre ex,de la stress-ul de la serviciu nu din cz alteia,sau din cz certurilor ce au racit relatia.Mie mi-e clar ca cine vrea sa insele,inseala,de asta nu sunt geloasa,suspicioasa,ni caut in tel sotului,nu-l verific,are toata libertatea din lume.Suntem de 4 ani si jum impreuna si ne-am certat cat altii intr-o viata pt ca la inceput eram absurda,il vedeam ca pe un super-om,nu ca pe un om cu scapari.Nu l-am inselat,desi am avut ocazii nenumarate si am iar el e gelos si simt ca pot avea incredere.Ideea este ca ei sunt de vina cd calca stramb pt ca vor sa joace pe mai multe fronturi.Genul asta de barbati nu au stiut sa-si aleaga partenera si poate nu au facut-o nici la varsta potrivita.E normal sa vada alta mai nu-stiu-cum cd cea de acasa se vede cu sacii in caruta si se neglijeazasau uita sa lase farfuria din mana.Am ajuns la concluzia finala-amanta profita de slabiciunile unui cuplu,de prostia lui si ignoranta ei.
ramo22gd
Postat pe 9 Aprilie 2010 13:42
De la: GURI_1981, la data 2010-04-08 21:12:30poate sunta aca cum ati spus toate , intr-adevar, si eu sa fiu in cu totul alta situatie la fel as gandi, insa azi am luat cea mai importanta decizie: am terminat cu minciuna si mizeria din viata mea. indiferent cat de mult l-as iubi, gata , trebuie sa termin cu totul pt ca OMUL e de fapt un cuurvar notoriu, care se plictiseste continuu de ce are, si mereu vrea altceva!m-am saturat de neincredere, sa fiu inselata, pacaliata si suspicioasa mereu. simt akm pe pielea mea ca mi-a venit randul sa fiu eu cea inselata.imi pare rau doar ca a treb sa sufar atat si sa trec prin toate astea.
sper sa reusesc!

multumesc frumos pt opinii, no hard feelings! si eu as gandi la fel!


Imi pare rau ca suferi, dar mai bine acum mai acum, decat mai tarziu!
Sunt convinsa ca poti sa-ti faci o relatie, doar a ta si sa nu mai imparti barbatl iubit cu altcineva. Un sut in fund, un pas inainte!

Mult noroc si fericire, iti doresc!
kudika012552
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:35
eu zic sa o lasi balta pt ca el nu isi lasa nevasta pt tine .....tu chiar nu vezi?
ingerasi28
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:02
De la: ingerasi28, la data 2010-04-10 17:02:16eu zic sa o lasi balta pt ca el nu isi lasa nevasta pt tine .....tu chiar nu vezi?



Nu vede, ca daca ar vedea nu ne-ar mai chinui pe-aici cu dileme care de care mai "morale"
anissya
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:02
De la: supermiki, la data 2010-04-09 00:37:36
De la: GURI_1981, la data 2010-04-08 21:12:30poate sunta aca cum ati spus toate , intr-adevar, si eu sa fiu in cu totul alta situatie la fel as gandi, insa azi am luat cea mai importanta decizie: am terminat cu minciuna si mizeria din viata mea. indiferent cat de mult l-as iubi, gata , trebuie sa termin cu totul pt ca OMUL e de fapt un cuurvar notoriu, care se plictiseste continuu de ce are, si mereu vrea altceva!m-am saturat de neincredere, sa fiu inselata, pacaliata si suspicioasa mereu. simt akm pe pielea mea ca mi-a venit randul sa fiu eu cea inselata.imi pare rau doar ca a treb sa sufar atat si sa trec prin toate astea.
sper sa reusesc!

multumesc frumos pt opinii, no hard feelings! si eu as gandi la fel!


- Felicitari pentru faptul ca ai luat o decizie ! ...
Si nu doar SPERA ca o sa reusesti ... REUSESTE ! ! ... Fa tot ce este necesar pentru ca sa reusesti !!! ...


pacat ca a luat o decizie pentru ca a ajuns in ipostaza de a fi si ea la randul ei inselata si nu pentru ca asa era moral, normal etc.
Dontyyy
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:24
De ce multe in situatia asta spuneti, vai il iubesc, nu pot traii fara el, pai el este al nevestei, asa a jurat la biserica da?Inca ceva, cum nu va credeti vinovate? Pai l-ati iubit din senin, a fost dragoste la prima vedere, dupa ce l-ati vazut pe strada a-ti simtit ca nu puteti traii fara el, sau cumva a trebuit sa iesiti cu el, mult timp, pentru ca iubirea ca sa se lege trebuie sa treaca ceva timp, asa ca din moment ce nu este barbatul vostru, de ce v-ati indragostit, de ce a-ti iesit cu el?Eu daca as sti ca un barbat nu este al meu, oricat de mult l-as place, as fugii de el, ca sa nu fie prea tarziu.
iubi7a_lui
Postat pe 12 Aprilie 2010 16:28
draga mea..asha crezi tu...de fapt iti place sa crezi ca asta ai putea sa faci...dar vezi bine ca..NU !!! ce poti tu sa faci este ca ea ..sotia lui legala ..sa afle despre relatia lui extraconjugala ..chiar de la tine...insa tu nu stii cum va reactiona ea!!...vezi tu??!..dragoste cu sila nu se poate...dar casatorie cu sila ...se poate.
simplul fapt ca te/ai simtit bine...intr/o situatie care mimeaza ceva din actul oricarei casnicii...nu inseamna obligatoriu si ca...vei lua locul sotiei actuale...o casnicie singur nu inseamna numai sex...iar daca tu te bazezi numai pe asta(sau mai bine zis pe intelegerea extraordinara..cu el pe acest aspect)..se poate sa nu ai nici un castig de cauza! gandeste/te ca exista ..jdemii...de femei intr/o situatie ca a ta..si pentru ele nu se schimba nimic...adica aia nu isi lasa nevestele vechi ca sa isi ea altele noi!
...e adevarat ca ...sentimentele...cel putin teoretic nu pot fi comandatae si dirijate catre cineva anume sau nu...deci eu una personal nu consider ca o femeie care se culca si se indragosteste de un barbat casaatorit ...ar fi vinovata si de blamat....de blamat este ce incerci tu sa faci...adica sa il faci pe el sa se gandeasca sa o lase pe aia ca sa te ia pe tine...pana la urma daca el ar vrea asta...ar face primul..pasul..nu cred ca ar fi nevoie sa ii sugerezi tu asta...nu la modul asta(pot sa imi inchipui ce mod ..daca te gandesti ca i/ai putea distruge actuala casnicie)!!!!!!
andreea_n_x
Postat pe 13 Aprilie 2010 09:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
14 februarie-singura 51 De la: oana84onutza 12 Februarie 2010 18:15
pentru cei singuri... 9 De la: lourdess 7 Iunie 2009 19:14
Sotia mea este indragostita de un coleg de serviciu. 18 De la: 4 Februarie 2016 15:23
vreau un sfat 7 De la: kitty_krieger 16 Aprilie 2010 20:48
care actualul sau fostul? sau nici unul? 16 De la: camy_doll 14 August 2009 11:21