Setari Cookie-uri

Cum iti dai seama ca esti inselat sau inselata??

Chestia asta cu inselatul este relativa. Parerea mea este ca ar trebui sa pui capat actualei relatii decat sa inseli, dar nu stii ce- ti rezerva ziua de maine. Depinde cate de puternic/a esti si care este capacitatea ta de a lasa de la tine, de a trece peste perioadele dificile....in sens contrar toate "relele" se aduna intr- o camarutza acolo in subconstient....si exact cand nu te astepti te vor face sa devii vulnerabil/a...si sa cazi in "pacat". Acest moment pentru unele persoane poate fi decisiv ptr a pune capat relatiei in care sunt implicati, iar ptr unele inceputul unei vieti traite pe mai multe "fronturi"...
Cum iti dai seama daca te inseala sau nu, asta depinde de feeling- ul fiecaruia care uneori este inexplicabil..asta in cazul in care partenerul incearca sa ascunda asta. Nu are rost sa punem in discutie cazurile in care cel care inseala lasa deinteles acest lucru....Asta este pararea mea....")
kudika397595
Postat pe 11 Mai 2011 21:40
O femeie desteapta si care stie cand sa fie doamna si unde sa fie c............. , atunci imediat isi da seama, deoarece barbatu vine acasa de la serviciu si spune: iar nu ai facut mancare si tu ai mancare sau de ce este asta aici si nu dincolo si tu o ti de o viata in acel loc, dar femeia are cel de-al 7 - lea simt, ea simpte tot . vede tot, stie tot ca soacra din poveste cu ochiul la spate.
kudika391462
Postat pe 11 Mai 2011 23:33
se poate sa fie si vice-versa adica femei sa insele, atunci cred ca si barbatu are o presimtire dar el decat sa simpta mai mult incepe sa o urmareasca ,sa o santajeze, sa spuna ca daca te prind nu stiu ce fac, etc, ei sunt mai irascibili, pe cad femeia ii ia direct din oala, adica stie tot in amanuntime.
kudika391462
Postat pe 11 Mai 2011 23:36
Si mai grave sunt familile cu copii, care unul din soti nu au ratiune, nu stiu sa se motiveze, cel mai bine divort decat sa mai vina acasa beat si sa te ia din somn sa te si bata asta in cazul femeilor care sunt inselate de soti. Decat sa se spuna Vaide doi mai bine vaide unu.
kudika391462
Postat pe 11 Mai 2011 23:41
eu mi-am dat seama ca ma mintea dar nu stiam cu ce , se purta diferit.nu era o diferenta foarte mare in felul lui de a se purta , erau mici diferente , dar pana la urma tot el se dadea de gol,si asa am aflat lucruri foarte naspa pe care le facea , finalul:despartiti
kudikgeo
Postat pe 12 Mai 2011 09:48
ai mare dreptate
danielacusnir
Postat pe 12 Mai 2011 13:39
cel mai mult conteaza sa-ti cunosti foarte bine partenerul, iar intuitia, inteligenta si atentia distributiva te pot ajuta...
kudika401683
Postat pe 12 Mai 2011 14:27
cel mai mult conteaza sa-ti cunosti foarte bine partenerul, iar intuitia, inteligenta si atentia distributiva te pot ajuta...
kudika401683
Postat pe 12 Mai 2011 14:28
cum ne dam seama daca suntem inselate?

Dificil de raspuns la aceasta intrebare. Iti poti da seama foarte usor sau la fel de bine nuti poti da seama niciodata. Asta depinde doar de tine insa si de masura in care iti cunosti partenerul sau partenera de viata.
Oricine poate nega, insa in viata cred ca toti avem un moment de slabiciune....sau nu neaparat insa poate la un moment dat vezi "altceva" sa-i zicem asa , ceva nou.....ceva ce tu nu ai in relatia ta sau mai bine zis crezi ca nu ai! Si cum mereu ceva nou starneste curiozitatea....esti tentat sau tentata sa incerci fara a te gandi la consecinte! Din prea multa monotonie, obisnuinta fara prea multe lucruri diverse si diferite in relatia ta sau poate din simpla curiozitate esti tentat /a sa evadezi! Vorbind in cazul ambelor sexe cred ca mai dificil este sa descoperi o femeie care inseala decat un barbat! Barbatii sunt mai usor de descoperit de obicei nu se ascund foarte bine si lasa tot felul de indicii! O alta salbiciune a majoritatea barbatilor este ca pun suflet in relatiile acestea din afara relatiei si astfel inevitabil isi schimba comportamentul aici ma refer atat la cel verbal cat si la micile atentii care aproape ca nu mai exista, cat si la planul afectiv stiti cum se spune "mai rarut ca-i mai dragutz" asta pentru ca isi focalizeaza atentia in alta parte! de aceea cred ca fiecare dintre noi fie femeie sau barbat atunci cand este intr-o relatie nu poate avea certitudinea ca va fi "for ever" can povesti mai ales in zilele noastre cu atatea "tentatii" si atunci cel mai bine este sa iubim insa sa lasam tot timpul o "portita" in inima deschisa si pentru noi....sa nu-l iubesti pe cel de langa tine cu toata fiinta ta.....si sa uiti sa te iubesti un pic si pe tine!!!
kudika401773
Postat pe 12 Mai 2011 21:04
Mai bine sa nu fie nevoie!
dora116
Postat pe 13 Mai 2011 10:54
mai, cum sa va spun.......eu am simtit, si chiar l-am facut sa recunoasca.Intradevar nu m-am simtit prea bine auzindu-l,dar asta e.L-am iertat, nu-mi pare rau pt ca am o relatie zic eu, foarte frumoasa.Acum discutam foarte mult,petrcem mai tot timpul impreuna,nu ne plictisim.
kudika354380
Postat pe 13 Mai 2011 19:59
este un jok interesant pt domnisoare
kudika402079
Postat pe 13 Mai 2011 20:01
daca el este foarte atent la detalii si este parsiv o sa iti i a ceva timp pana ai sa descoperi ca te inseala!e clar primul semn ar fii ca nu mai petrece asa mult timp cu tine nu te mai include in planurile sale!iar daca stati impreuna tot timpul vine tarziu acasa pentru ca a stat la birou sau pentru ca a iesit cu baietii!idee e ca u singura trebuie sa iti dai seama si sa citesti daca e ceva sau pur si simplu e doar in mintea ta!trebuie sa avem grija mereu muntea ne si joaca feste!
goblin
Postat pe 16 Mai 2011 09:31
daca el este foarte atent la detalii si este parsiv o sa iti i a ceva timp pana ai sa descoperi ca te inseala!e clar primul semn ar fii ca nu mai petrece asa mult timp cu tine nu te mai include in planurile sale!iar daca stati impreuna tot timpul vine tarziu acasa pentru ca a stat la birou sau pentru ca a iesit cu baietii!idee e ca u singura trebuie sa iti dai seama si sa citesti daca e ceva sau pur si simplu e doar in mintea ta!trebuie sa avem grija mereu muntea ne si joaca feste!
goblin
Postat pe 16 Mai 2011 09:31
prin comportamnet
kudika402736
Postat pe 16 Mai 2011 19:11
Iti dai seama cand esti inselat...daca dai atentie schimbarilor de comportament ale partenerului(sau partenerei),intrebarea ar fi...vrei sa constientizezi ca esti inselat(a)???daca da...trebuie sa-ti asumi ca ai si u o parte(mai mica sau mai mare)de vina....!!!exceptie fac cazurile patologice!!
de_lucia72
Postat pe 17 Mai 2011 14:33
nimic mai simplu pentru o femeie cu fler .trebuie sa te controlezi si sa incerci sa schimbi ceva in relatia pe care o ai cu iubitul.daca vrei sa mearga o relatie.sa nu te dai de gol ,daca stii ceva.nu trebuie sa faci scandal sau mai stiu eu ce iesiri au unele femei,nu.trebuie sa fii coana vulpe.
1kornelia1
Postat pe 18 Mai 2011 19:05
Eu am fost inselata, dar nu mi-am dat seama.Se purta diferit,mai distant, dar avea si o persoana apropiata bolnava in perioada aceea si eu am crezut ca acesta este motivul. Ce naiva! Probabil pentru a-ti da seama trebuie sa combini neincredere cu increderea.
Iuliacristina
Postat pe 18 Mai 2011 20:18
daca esti atenta la micile semne iti dai seama fff repede
danielacusnir
Postat pe 19 Mai 2011 14:44
În cadrul discuțiilor, cel ce a înșelat se poticnește des în relatãri sau turuie întruna.
Privirea celui ce a înșelat fuge mai mult pe lângã cel înșelat (îi este teamã sã-l priveascã în fațã) sau îl privește foarte insistent pe cel înșelat.
Cel care a înșelat evitã cât mai mult sã stea în prezența celui înșelat, sau cautã sã stea cât mai mult în prezența acestuia.
Mc_cM
Postat pe 30 Mai 2011 09:55
...pai...iti folosesti cel de-al 7 simt!!!!
fleur_myr
Postat pe 30 Mai 2011 22:41
Bine ar fi sa sti:(( Cred ca totul depinde cat de inchegat e un anumit cuplu. cand ceva se schimba si apare o distantare care nu-si are locul intr-o relatie cred ca trebuiesc puse niste semne de intrebare. Trebuie discutat cu partenerul si aflat care sunt adevaratele motive care duc la raceala din cuplu.
marialuisa1
Postat pe 1 Iunie 2011 08:08
De la: fleur_myr, la data 2011-05-30 22:41:53...pai...iti folosesti cel de-al 7 simt!!!!


ca masina de spalat cu 7 simturi!?
geo_refinantat
Postat pe 1 Iunie 2011 08:13
:)
crysaysa
Postat pe 1 Iunie 2011 09:54
:)
teo_adina
Postat pe 1 Iunie 2011 10:27
Este simplu nu il mai interesezi,sta cu capul in televizor sau calculator ,doarme cand nu trebuie ,nu te ai vede ,este aerian ,isi ascunde telefonul....sunt foarte multi factori care iti denota ca esti inselata.....
kudika041200
Postat pe 1 Iunie 2011 11:57
Cred ca, la un moment dat simti, nu are cum sa se comporte normal, trebuie sa faca o miscare gresita si atunci incepi sa intuiesti ca ceva nu e in regula.
Nico74
Postat pe 1 Iunie 2011 15:21
De la: kudika041200, la data 2011-06-01 11:57:13Este simplu nu il mai interesezi,sta cu capul in televizor sau calculator ,doarme cand nu trebuie ,nu te ai vede ,este aerian ,isi ascunde telefonul....sunt foarte multi factori care iti denota ca esti inselata.....


vroiam sa zic, nu esti o femeie de inselat. da' se pare ca s-a intamplat deja!
geo_refinantat
Postat pe 1 Iunie 2011 19:25
Se duc deybateri importante dar foarte putine dezvaluiri si lucruri concrete.
Eu am inselat de mai multe ori pana sa-mi dau seama ca fericirea mea e langa sotul meu,carei dupa casatorie i-am fost %fidela..doar ca datele problemei s-au schimbat:acum m-a inselat el, l-am iertat si-l banuiesc mereu si ma port ca o isterica..el asa imi spune..adevarul e doare f tare si nu-ti dai seama pana nu ti se intampla..nu stiu unde o sa ajungem, pt ca avem si o fetita..
kudika_4694
Postat pe 9 Aprilie 2012 15:25
De la: kudika_4694, la data 2012-04-09 15:25:17Se duc deybateri importante dar foarte putine dezvaluiri si lucruri concrete.
Eu am inselat de mai multe ori pana sa-mi dau seama ca fericirea mea e langa sotul meu,carei dupa casatorie i-am fost %fidela..doar ca datele problemei s-au schimbat:acum m-a inselat el, l-am iertat si-l banuiesc mereu si ma port ca o isterica..el asa imi spune..adevarul e doare f tare si nu-ti dai seama pana nu ti se intampla..nu stiu unde o sa ajungem, pt ca avem si o fetita..


Iti mai amintesti care au fost motivele pentru care l-ai inselat de fiecare data?! El poate folosi aceleasi motive? Daca sunt motive reale, sta in puterea ta sa le elimini si sa inveti sa iti recapeti increderea in el. Tu esti propriul tau exemplu ca se poate... Daca insa va folositi de pretexte pentru escapadele extraconjugale, atunci... isteria e calea sigura spre divort.
maybe
Postat pe 15 Aprilie 2012 04:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un mesaj sau ..? 24 De la: kudika479740 15 Ianuarie 2012 20:01
..intr-o relatie nu trebuie sa te simti singur(a).... 6 De la: justytheone 8 Ianuarie 2011 20:11
salut 26 De la: yumy 18 Aprilie 2011 09:16
am nevoie de ajutor,nu stiu ce sa fac 44 De la: Ellena_Elle 15 Ianuarie 2011 12:31
De ce evita barbatii raspunsuri la intrebari directe??? 24 De la: greierash_is_back 5 Noiembrie 2009 20:43