Setari Cookie-uri

nu ma atrage.. sa raman cu el?

si eu sunt cam in aceeasi situatie. am 22 de ani si am o relatie cu acesta de 5 ani. problema este ca de 4 ani nu ma mai simt atrasa de el, mai exact de cand ne-am inceput viata sexuala si nu am simtit niciodata placere alaturi de el. totusi am ramas cu el pentru ca ma atasasem prea tare de el, incepusem sa-l iubesc si n-am putut sa-l parasesc. ma gandeam ca o relatie nu presupune numai sex si chiar mi se parea normal ca dupa o perioada petrecuta impreuna sa nu mai fiu indragostita de el. pot spune ca relatia noastra este perfecta suntem la fel, gandim la fel singura problema este in pat. insa acum o luna a reintrat in viata mea un fost iubit cu care nu am avut niciodata relatii sexuale dar acum ma cauta in fiecare zi si-mi cere sa ne intalnim spunand ca el nu m-a uitat si inca ma iubeste. m-am intalnit de doua ori cu el pentru ca zicea ca vrea doar sa vorbim si mi-am dat seama ca sunt atat de atrasa de el incat abia ma abtin sa nu-l insel pe actualul. de obicei sunt o persoana rationala si fac numai ce cred ca e bine dar cand sunt cu celalalt creierul meu pleaca in vacanta. nu l-am inselat pana acum pe actualul dar nu stiu cat o sa mai rezist. pur si simplu iau foc langa el chiar si fara sa ma atinga. deocamdata nu ma mai intalnesc cu celalalt, ca sa nu gresesc fata de actualul, desi numai la asta ma gandesc. poate ca solutia vi se pare simpla si anume sa renunt la actualul si sa raman cu cel care ma face fericita dar problema e ca pe cel de-l doilea nu-l vreau decat in pat pe cand actualul este barbatul pe care ai vrea sa-l ai toata viata langa tine.
cristiana999
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:37
buna fetelor!am nevoie de un sfat....sunt o mamica singura si m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu.nu stiu ce sa fac....
kudika165051
Postat pe 17 Aprilie 2010 17:40
De la: kudika168010, la data 2010-04-17 17:37:11si eu sunt cam in aceeasi situatie. am 22 de ani si am o relatie cu acesta de 5 ani. problema este ca de 4 ani nu ma mai simt atrasa de el, mai exact de cand ne-am inceput viata sexuala si nu am simtit niciodata placere alaturi de el. totusi am ramas cu el pentru ca ma atasasem prea tare de el, incepusem sa-l iubesc si n-am putut sa-l parasesc. ma gandeam ca o relatie nu presupune numai sex si chiar mi se parea normal ca dupa o perioada petrecuta impreuna sa nu mai fiu indragostita de el. pot spune ca relatia noastra este perfecta suntem la fel, gandim la fel singura problema este in pat. insa acum o luna a reintrat in viata mea un fost iubit cu care nu am avut niciodata relatii sexuale dar acum ma cauta in fiecare zi si-mi cere sa ne intalnim spunand ca el nu m-a uitat si inca ma iubeste. m-am intalnit de doua ori cu el pentru ca zicea ca vrea doar sa vorbim si mi-am dat seama ca sunt atat de atrasa de el incat abia ma abtin sa nu-l insel pe actualul. de obicei sunt o persoana rationala si fac numai ce cred ca e bine dar cand sunt cu celalalt creierul meu pleaca in vacanta. nu l-am inselat pana acum pe actualul dar nu stiu cat o sa mai rezist. pur si simplu iau foc langa el chiar si fara sa ma atinga. deocamdata nu ma mai intalnesc cu celalalt, ca sa nu gresesc fata de actualul, desi numai la asta ma gandesc. poate ca solutia vi se pare simpla si anume sa renunt la actualul si sa raman cu cel care ma face fericita dar problema e ca pe cel de-l doilea nu-l vreau decat in pat pe cand actualul este barbatul pe care ai vrea sa-l ai toata viata langa tine.




nu ai de ce sa renunti la actualul..mai ales ca tu ai zis ca este barbatul pe care vrei sa il ai toata viata langa tine. intr-o relatie nu are cum sa fie totul perfect...pt ca asta ar insemna sa intalnesti barbatul/femeia perfecta..ceea ce nu exista. trebuie sa te hotarasti ce fel de relatie vrei sa ai.. Daca vrei sa ai o relatie cu cineva care doar arata bine si te satisface sexual (si in rest nu te intelegi cu el)...ori vrei sa stai cu unul doar pt bani (si automat renunti la altceva...si faci to ce vrea ala)...ori vrei sa stai cu el pt ca va intelegeti,va respectati, va iubiti..aveti multe in comun (si in acest caz nu o sa te simti asa bine dpdv sexual). dar pe toate nu le poti avea ( si sa arate bine, si sa te satisfaca, si sa te iubeasca, respecte, sa va intelegeti bine in tot tot) Incearca sa aduci ceva nou pe acest plan in care nu mai simti placere...sa incerci diverse metode...si sa nu pleci din start cu ideea ca nu te mai simti atrasa de el. poate nici el nu se mai simte atat de atras de tine dupa atata timp. ca e normal ca dupa o perioada atractia de la inceput dispare..pt ca nu mai e nimic nou. dar va leaga atotusi alte chestii pe care le-ati facut impreuna..amintiri..planuri de viitor. si eu am o relatie de 4 ani...recent am constientizat lucrurile pe care le-am spus mai sus si ca nu sexul este cel mai important intr-o relatie serioasa si de lunga durata...si k nu poti sa te intelegi perfect cu celalalt pe toate planurile. daca renunti la actualul doar pt k esti nesatisfacuta sexual...nu se stie daca mai intalnesti unul cu care sa ai relatia perfecta pe care o descrii acum (inafara de sex)..altul poate sa nu te respecte..sa te insele (dar sa posteze in ipostaza de baiat cuminte si tu sa nu afli niciodata ce face el)..sa te loveasca...sau cine stie. nu te mai gandi la fostul iubit, rupe orice legatura cu el. pt ca astfel de ocazii or sa mai apara..e normal, dar nu trebuie sa le dai curs. daca intradevar vrei sa te culci cu altcineva...renunta la actualul...k nu merita sa il inseli..nu e corect...si in plus...tu te simti atrasa de fostul...dar te-ai gandit la varianta k poate nu te potrivesti la pat cu el? merita sa renunti la relatia pe care o ai..doar pt partide de sex ? sau nu vrei s arenunti la prieten, dar sa il inseli? (ceea ce dupa mine nu este normal intr-o relatie) gandeste-te si ca poate afla cumva k l-ai inselat..si nu o sa fie bine. el se simte bine cu tine cand sunteti in pat? poate si la el e problema asta, nu doar la tine... gandeste-te bine la ce vrei si la ce decizie vei lua! multa bafta!
FRN
Postat pe 17 Aprilie 2010 20:10
De la: kudika165051, la data 2010-04-17 17:40:43buna fetelor!am nevoie de un sfat....sunt o mamica singura si m-am indragostit de cel mai bun prieten al meu.nu stiu ce sa fac....


el da semne sa simta ceva mai mult decat prietenie pt tine?
FRN
Postat pe 17 Aprilie 2010 20:52
iti multumesc mult pentru sfat. si eu m-am gandit foarte mult in ultimul timp cum sa fac sa fie mai bine pentru mine dar si pentru el pentru ca nu merita sa-l fac sa sufere.(desi stiu ca sufera pentru ca stie ca nu ma mai atrage iar el spune ca e inca indragostit de mine si ca doar eu il pot face fericit) si am ajuns la concluzia ca nu merita sa pierd o asemenea relatie doar pentru o noapte doua de placere. in plus sunt constienta ca celalalt nu m-ar iubi atat de mult, si nu stiu daca as mai gasi pe altcineva cu care sa ma completez atat de bine. chiar pot spune ca el e jumatatea mea si nici eu nu cred ca as putea trai fara el. tentatiile sunt foarte mari si am fost sfatuita de cativa prieteni sa fac cum e mai bine pentru mine si sa -l aleg pe cel cu care ma simt implinita, ca sunt tanara si nu trebuie sa fac compromisuri. dar cred ca tu ai dreptate mai mare. foarte multi sunt invidiosi pe relatia pe care o avem si au incercat sa ne desparta dar am trecut peste toate. cred ca putem trece si peste problema asta. daca as putea sa ma reindragostesc de el totul ar fi perfect...
cristiana999
Postat pe 18 Aprilie 2010 00:22
LASA-L cat mai poti si nu ai copii. Iti spun din experienta si dupa o casnicie de 15 ani de chin.
Cand m-am maritat cu sotul meu am crezut ca e din cauza ca eu am fost virgina si nu am experienta dar dupa trecerea timului mi-am dat seama ca pur si simplu nu ma atrage sexual, nu suntem compatibili. Intre timp a aparut si un copil si pur si simplu nu am putut sa ma despart si sa las copilul fara tata cu toate ca nu am o casnicie fericita iar sotul meu se poarta ca un marlan cu mine si cu copilul. Am luat-o de la capat de nu stiu cate ori tot ca sa-i dau o sansa si casnicia sa mearga dar crede-ma ca am obosit si nu mai pot sa o iau de la inceput. Am fost plecata in strainatate cu el 4 ani timp in care am incercat din nou sa inteleg ce nu merge pentru ca pur si simplu pentru mine actul sexual este un chin, am crezut ca eu sunt frigida, dar nu e asa.
De 2 ani eu sunt in tara si am intalnit pe altcineva, stiu ca nu e drept si fac un pacat, dar mi-am dat seama ca sunt o femeie normala care poate sa faca dragoste cu un barbat si nu doar sex fortat. Pur si simplu acest barbat a avut rabdare cu mine, ne potrivim sexual foarte bine si pur si simplu il doresc. Nu stiu ce va fii, nu imi doresc sa imi destram casnicia, stiu ca nu fac bine ceea ce fac, dar viata cateodata ne ofera surprize.
Concluzia: nu se merita sa te sacrifici intr-o casnicie cu gandul ca dragostea va veni, daca nu exista de la inceput atractie si dragoste (este adevarat ca atractia dispare in timp) rar cand acestea vin pe parcursul casniciei.
Bafta si sa iei decizia inteleapta!
kudika078151
Postat pe 18 Aprilie 2010 09:16
De la: miss_darine, la data 2010-04-08 21:58:57Offffff un sfat pt toate fetele care raman cantonate intr-o relatie care nu le satisface: viata este prea scurta pt a ne multumi cu putin, desteptati-va si fiti un pic mai egoiste!

subscriu...puteti ramine prieteni dar nimic mai mult...pentru nimic in lume nu merita sa suferi intreaga viata...
RUY_BLAS
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:33
..poate chiar nu doresti o relatie cu el , vb de atrcatie sexuala !1 priveste inauntru tau si vezi defapt ce iti doresti , poate nu te atrage fizic si acesta este un motiv ,, nu arata bine respectivul '' , totusi inceraca sa iti asculti si sufletul nu numai placerea'' , cu respect NIK
kudika095712
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:45
De la: kudika168010, la data 2010-04-18 00:22:32iti multumesc mult pentru sfat. si eu m-am gandit foarte mult in ultimul timp cum sa fac sa fie mai bine pentru mine dar si pentru el pentru ca nu merita sa-l fac sa sufere.(desi stiu ca sufera pentru ca stie ca nu ma mai atrage iar el spune ca e inca indragostit de mine si ca doar eu il pot face fericit) si am ajuns la concluzia ca nu merita sa pierd o asemenea relatie doar pentru o noapte doua de placere. in plus sunt constienta ca celalalt nu m-ar iubi atat de mult, si nu stiu daca as mai gasi pe altcineva cu care sa ma completez atat de bine. chiar pot spune ca el e jumatatea mea si nici eu nu cred ca as putea trai fara el. tentatiile sunt foarte mari si am fost sfatuita de cativa prieteni sa fac cum e mai bine pentru mine si sa -l aleg pe cel cu care ma simt implinita, ca sunt tanara si nu trebuie sa fac compromisuri. dar cred ca tu ai dreptate mai mare. foarte multi sunt invidiosi pe relatia pe care o avem si au incercat sa ne desparta dar am trecut peste toate. cred ca putem trece si peste problema asta. daca as putea sa ma reindragostesc de el totul ar fi perfect...


ma bucur ca te-a ajutat sfatul meu si ca te-ai gandit bine si ai ajuns la concluzia ca nu merita sa pierzi aceasta relatie. din moment ce esti constienta ca el e jumatatea ta si ca nu ai putea trai fara el...e clar ca nu trebuie sa renunti nu exista relatia perfecta, unde sa fie super bine pe toate planurile..cel putin pe un anumit plan (cum e la tine sexul) nu vei fi asa fericita. ca mai ziceau unele pe aici..ca daca nu esti fericita pe plan sexual gata..trebuie sa renunti la el...asta e o tampenie.. pai daca ar fi asa ar insemna sa schimbi barbatii de nush cate ori...pt k unul te va satisface sexual si doar atat...altul te atrage dar nu te potrivesti cu el...poate nu e maturizat destul si gandeste k un copil..poate e badaran, nu te respecta...si tot asa sa ii schimbi pana il gasesti pe cel perfect..dar cel perfect nu exista (poate pare la inceput cand lucrurile merg bine...dar dupa o vreme tot o sa dispara acea atractie de la inceput..si ce sa faci, iar sa il schimbi?) cu 'prietenii' ai grija pt k nu toti iti vor binele..poate se simt frustrati k nu pot avea o relatie asa frumoasa ca a ta. sa nu le spui lor multe detalii despre relatie pt k nu e bine..am trecut si eu prin asta. incercati sa fiti atenti si la cele mai mici detalii..sau sa schimbe ceva la look-ul lui, sau sa schimbati anumite chestii atunci cand sunteti in pat..sa incerce sa te satisfaca in diverse feluri..si sa incerci sa nu te gandesti inainte ca iar nu o sa te simti bine..poate rezolvati cumva in timp... ce sa-ti mai zic...ai grija de tine si de relatia ta pt ca nu multe persoane au, sa zic asa, o relatie aproape perfecta, care merge bine din f multe puncte de vedere
FRN
Postat pe 18 Aprilie 2010 12:36
De la: kudika095712, la data 2010-04-18 11:45:23..poate chiar nu doresti o relatie cu el , vb de atrcatie sexuala !1 priveste inauntru tau si vezi defapt ce iti doresti , poate nu te atrage fizic si acesta este un motiv ,, nu arata bine respectivul '' , totusi inceraca sa iti asculti si sufletul nu numai placerea'' , cu respect NIK



adevarul este ca arata foarte bine, tocmai de asta nu inteleg de ce nu ma mai atrage. poate ca am asteptat prea mult sa ne incepem viata sexuala (1 an jumatate) si a disparut pasiunea din primele luni. dar sincer imi doresc mult sa ma reindragostesc de el. el e cel cu care vreau sa-mi mpart viata.
cristiana999
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:00
De la: cristiana999, la data 2010-04-18 14:00:48
De la: kudika095712, la data 2010-04-18 11:45:23..poate chiar nu doresti o relatie cu el , vb de atrcatie sexuala !1 priveste inauntru tau si vezi defapt ce iti doresti , poate nu te atrage fizic si acesta este un motiv ,, nu arata bine respectivul '' , totusi inceraca sa iti asculti si sufletul nu numai placerea'' , cu respect NIK



adevarul este ca arata foarte bine, tocmai de asta nu inteleg de ce nu ma mai atrage. poate ca am asteptat prea mult sa ne incepem viata sexuala (1 an jumatate) si a disparut pasiunea din primele luni. dar sincer imi doresc mult sa ma reindragostesc de el. el e cel cu care vreau sa-mi mpart viata.


si eu dupa 1 an si 3 luni, dar nu are asta legatura :P
FRN
Postat pe 18 Aprilie 2010 14:18
credetima ca am cunoscut femeie care nu stia ce este acela un orgasm
si stiti de ce
ea cind s-a maritat la intrebat pe barbatsu daca are apartament si atit
atentie femeilor................

actul sexual are o foarte mare importanta intr-o casnicie ,chia daca unele dintre
voi nu recunoasteti acest aspect va asigur ca va mintiti singure.
LOPY_71
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:35
daca tot ati potat aici pentru sfaturi, incercati sa ascultati sfatul persoanelor ceva mai in varsta, nu al pustoaicelor. intr-adevar cristiana999, te intelegi perfect cu el dar mai putin sexual? este o foarte mare problema, crede-ma. vei ajunge sa inseli si sa te desparti de el intr-un final. sau, varianta 2, o frustrata sexual toata viata. sexul e mai mult decat important intr-o relatie, mai ales intr-o casnicie. sexul e cel ce te elibereaza de stresul de peste zi, de grijile cotidiene, prin sex iti trece supararea pe partener... etc. nu te simti implinita sexual, relatia scartaie tare. acum nu-ti dai seama. mai tarziu te vei da cu capul de toti peretii. gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie atat de importanta. de 10 ori chiar. nimic nu va compensa lipsa placerii sexuale, absolut nimic. dar un sex sanatos tine si de foame, crede-ma :) vei ajunge sa nu te mai simti femeie. nu cred ca asta-ti doresti.
dede25
Postat pe 18 Aprilie 2010 22:54
De la: dede25, la data 2010-04-18 22:54:29daca tot ati potat aici pentru sfaturi, incercati sa ascultati sfatul persoanelor ceva mai in varsta, nu al pustoaicelor. intr-adevar cristiana999, te intelegi perfect cu el dar mai putin sexual? este o foarte mare problema, crede-ma. vei ajunge sa inseli si sa te desparti de el intr-un final. sau, varianta 2, o frustrata sexual toata viata. sexul e mai mult decat important intr-o relatie, mai ales intr-o casnicie. sexul e cel ce te elibereaza de stresul de peste zi, de grijile cotidiene, prin sex iti trece supararea pe partener... etc. nu te simti implinita sexual, relatia scartaie tare. acum nu-ti dai seama. mai tarziu te vei da cu capul de toti peretii. gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie atat de importanta. de 10 ori chiar. nimic nu va compensa lipsa placerii sexuale, absolut nimic. dar un sex sanatos tine si de foame, crede-ma :) vei ajunge sa nu te mai simti femeie. nu cred ca asta-ti doresti.


Sunt constienta ca sexul e important intr-o relatie si chiar ma simt frustrata de multe ori. Iar singurele noastre certuri sunt pe tema asta. nu i-am reprosat niciodata nimic dar el stie ca nu ma poate satisface si ii este foarte teama ca o sa-l insel.e gelos pe orice barbat care vorbeste cu mine si totusi nu vreau sa-l pierd pentru ca-l iubesc . am stat atata timp alaturi unul de celalalt si nu stiu daca as putea sa o iau de la capat fara el.
cristiana999
Postat pe 18 Aprilie 2010 23:34
pentru o relatie de amicitie...nu merita sa ramai cu el. Daca el vrea sa ramaneti amici, ok. Sau poti sa incerci alta varianta. Sa luati o pauza, de cateva luni, si sa vezi ce sentimente ai pe urma, daca ai sau nu sentimente de dragoste pentru el. Poate ca le ai ascunse pe undeva, dar nu iti dai seama, poate nu le ai. Dupa o perioada de pauza, oricum ai sa iti dai seama. Cel mai bine o pauza....si pe urma hotararea definitiva. Iti doresc numai bine
joana_angel
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:04
De la: dede25, la data 2010-04-18 22:54:29daca tot ati potat aici pentru sfaturi, incercati sa ascultati sfatul persoanelor ceva mai in varsta, nu al pustoaicelor. intr-adevar cristiana999, te intelegi perfect cu el dar mai putin sexual? este o foarte mare problema, crede-ma. vei ajunge sa inseli si sa te desparti de el intr-un final. sau, varianta 2, o frustrata sexual toata viata. sexul e mai mult decat important intr-o relatie, mai ales intr-o casnicie. sexul e cel ce te elibereaza de stresul de peste zi, de grijile cotidiene, prin sex iti trece supararea pe partener... etc. nu te simti implinita sexual, relatia scartaie tare. acum nu-ti dai seama. mai tarziu te vei da cu capul de toti peretii. gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie atat de importanta. de 10 ori chiar. nimic nu va compensa lipsa placerii sexuale, absolut nimic. dar un sex sanatos tine si de foame, crede-ma :) vei ajunge sa nu te mai simti femeie. nu cred ca asta-ti doresti.


Deci... fetelor bagati-o in voi la greu ca va trece si de foame si de criza financiara si va trateaza si de frustrarile vietii Si eventual schimbati-i zilnic pana gasiti masculul suprem al planetei ca sa fiti scapate de absolut toate grijile de pe acest Pamant Ce-o sa se simta daca n-o sa se mai simta femeie? Astea cu "nu ma satisface, d'aia il insel" sunt motivari de c..ve...ca, c..va cand e c..va tot o sa-l insele pe respectivul si daca e satisfacuta sau nu ca o sa vrea sa vada daca altul e si mai si decat cel cu care e...sau o sa fie atrasa de banii altuia si tot asa. Asa ca...sa fim seriosi...nu cred ca totul in viata e doar satisfactie sexuala...valabil pentru ambele sexe. Bine... unele/unii se pare ca doar pentru asta traiesc Poate n-o mai veni sfarsitul lumii daca toate femeile vor fi cat mai orgasmice , n-o sa mai sufere de foame populatia feminina , or sa se imputineze porcii, magarii si nenorocitii astia de barbati (ca or sa ramana doar ei sa sufere de foame ) si asa vor fi toate femeile fericite pana la adanci batraneti
bogdandbm
Postat pe 19 Aprilie 2010 11:56
De la: joana_angel, la data 2010-04-19 11:04:04pentru o relatie de amicitie...nu merita sa ramai cu el. Daca el vrea sa ramaneti amici, ok. Sau poti sa incerci alta varianta. Sa luati o pauza, de cateva luni, si sa vezi ce sentimente ai pe urma, daca ai sau nu sentimente de dragoste pentru el. Poate ca le ai ascunse pe undeva, dar nu iti dai seama, poate nu le ai. Dupa o perioada de pauza, oricum ai sa iti dai seama. Cel mai bine o pauza....si pe urma hotararea definitiva. Iti doresc numai bine


Pauza?...de cateva luni?...Stii ce as face eu daca mi-ar zice o chestie dinasta cu pauza? I-as ura un "du-te tare!" Cam asta inteleg eu prin pauze dinastea in relatie
bogdandbm
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:02
De la: joana_angel, la data 2010-04-19 11:04:04pentru o relatie de amicitie...nu merita sa ramai cu el. Daca el vrea sa ramaneti amici, ok. Sau poti sa incerci alta varianta. Sa luati o pauza, de cateva luni, si sa vezi ce sentimente ai pe urma, daca ai sau nu sentimente de dragoste pentru el. Poate ca le ai ascunse pe undeva, dar nu iti dai seama, poate nu le ai. Dupa o perioada de pauza, oricum ai sa iti dai seama. Cel mai bine o pauza....si pe urma hotararea definitiva. Iti doresc numai bine


nu stiu daca asta e solutia cea mai buna. in primul rand el ar interpreta-o ca pe o despartire, iar in al doilea rand suntem colegi de lucru (lucram in acelasi birou) prin urmare ne petrecem toata ziua impreuna. poate sa luam pauza doar in pat.
cristiana999
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:25
De la: bogdandbm, la data 2010-04-19 11:56:03
De la: dede25, la data 2010-04-18 22:54:29daca tot ati potat aici pentru sfaturi, incercati sa ascultati sfatul persoanelor ceva mai in varsta, nu al pustoaicelor. intr-adevar cristiana999, te intelegi perfect cu el dar mai putin sexual? este o foarte mare problema, crede-ma. vei ajunge sa inseli si sa te desparti de el intr-un final. sau, varianta 2, o frustrata sexual toata viata. sexul e mai mult decat important intr-o relatie, mai ales intr-o casnicie. sexul e cel ce te elibereaza de stresul de peste zi, de grijile cotidiene, prin sex iti trece supararea pe partener... etc. nu te simti implinita sexual, relatia scartaie tare. acum nu-ti dai seama. mai tarziu te vei da cu capul de toti peretii. gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie atat de importanta. de 10 ori chiar. nimic nu va compensa lipsa placerii sexuale, absolut nimic. dar un sex sanatos tine si de foame, crede-ma :) vei ajunge sa nu te mai simti femeie. nu cred ca asta-ti doresti.


Deci... fetelor bagati-o in voi la greu ca va trece si de foame si de criza financiara si va trateaza si de frustrarile vietii Si eventual schimbati-i zilnic pana gasiti masculul suprem al planetei ca sa fiti scapate de absolut toate grijile de pe acest Pamant Ce-o sa se simta daca n-o sa se mai simta femeie? Astea cu "nu ma satisface, d'aia il insel" sunt motivari de c..ve...ca, c..va cand e c..va tot o sa-l insele pe respectivul si daca e satisfacuta sau nu ca o sa vrea sa vada daca altul e si mai si decat cel cu care e...sau o sa fie atrasa de banii altuia si tot asa. Asa ca...sa fim seriosi...nu cred ca totul in viata e doar satisfactie sexuala...valabil pentru ambele sexe. Bine... unele/unii se pare ca doar pentru asta traiesc Poate n-o mai veni sfarsitul lumii daca toate femeile vor fi cat mai orgasmice , n-o sa mai sufere de foame populatia feminina , or sa se imputineze porcii, magarii si nenorocitii astia de barbati (ca or sa ramana doar ei sa sufere de foame ) si asa vor fi toate femeile fericite pana la adanci batraneti



sunt de acord cu tine ca exista si femei care sunt c..ve si inseala chiar daca sunt satisfacute sau care sunt atrase de banii respectivului si nici eu nu cred ca totul in viata e doar satisfactie sexuala dar cred ca si sexul este o parte destul de importanta a relatiei pentru ca altfel ar fi doar o relatie de prietenie si respect intre doi parteneri. si crede-ma ca lipsa sexului inr-un cuplu provoaca certuri si scene de gelozie. si acum pune-te in locul meu: tu ai putea sa fi fidel toata viata partenerei tale daca ea nu te-ar mai atrage, doar pentru ca tii la ea si o respecti ?
cristiana999
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:18
Viata e prea scurta ca sa o petreci cu o persoana care nu te atrage si pe care nu o iubesti.......ceea ce cred eu e ca tu simti compasiune pentru el,fara suparare...Este o relatie frumoasa dar daca tu o sa fii frustrata tot timpul la capitolul asta o sa ajungi sa-l inseli.Nici nu mi se pare corect sa stai asa.Zici ca nu ai putea sta fara el dar ai incercat macar?Singura treaba nasoala e ca sunteti la munca in acelasi birou,o sa fie greu de tot...Tu stii..dar parerea mea e ca nu merita sa stai asa,ori aduceti amandoi o schimbare si iese bine ori daca nu...cauta-ti fata mea iubirea in alta parte ca n-ai sa fii fericita mai incolo
Lady_Gaga9
Postat pe 19 Aprilie 2010 13:24
dar ce e de facut cand iti place f mult ca om,ca si personalitate,cand simti ca nu poti trai fara el,dar cand e in fata ta sa nu te atraga fizic deloc? ce e de facut cand iubesti pe cineva mental si cand apare in fata ta sa nu simti nimic? simti ca nu il poti lasa ca il iubesti dar fizicul lui nu te atrage cu nimic...am intalnit multi barbati mult mai frumosi,dar nu mi-au trebuit pt ca atat aveau:un fizic frumos si atat...cu el ma simt bine,dar pica totul cand apare in fata mea...ce e de facut in cazul asta?fizicul nu are pt mine asa mare importanta din moment ce am respins barbati care aratau ca niste modele,dar nici pt tipul asta nu simt nimic fizic desi in celelalte planuri imi place f mult. ce ciudat...e intruchiparea a ceea ce caut la un barbat,atata doar ca nu ma atrage fizic deloc...dar deloc...oare sa trec peste asta? inca nu s-a intamplat nimic intre noi..
kudika007253
Postat pe 19 Aprilie 2010 14:16
De la: cristiana999, la data 2010-04-19 13:18:43
De la: bogdandbm, la data 2010-04-19 11:56:03
De la: dede25, la data 2010-04-18 22:54:29daca tot ati potat aici pentru sfaturi, incercati sa ascultati sfatul persoanelor ceva mai in varsta, nu al pustoaicelor. intr-adevar cristiana999, te intelegi perfect cu el dar mai putin sexual? este o foarte mare problema, crede-ma. vei ajunge sa inseli si sa te desparti de el intr-un final. sau, varianta 2, o frustrata sexual toata viata. sexul e mai mult decat important intr-o relatie, mai ales intr-o casnicie. sexul e cel ce te elibereaza de stresul de peste zi, de grijile cotidiene, prin sex iti trece supararea pe partener... etc. nu te simti implinita sexual, relatia scartaie tare. acum nu-ti dai seama. mai tarziu te vei da cu capul de toti peretii. gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie atat de importanta. de 10 ori chiar. nimic nu va compensa lipsa placerii sexuale, absolut nimic. dar un sex sanatos tine si de foame, crede-ma :) vei ajunge sa nu te mai simti femeie. nu cred ca asta-ti doresti.


Deci... fetelor bagati-o in voi la greu ca va trece si de foame si de criza financiara si va trateaza si de frustrarile vietii Si eventual schimbati-i zilnic pana gasiti masculul suprem al planetei ca sa fiti scapate de absolut toate grijile de pe acest Pamant Ce-o sa se simta daca n-o sa se mai simta femeie? Astea cu "nu ma satisface, d'aia il insel" sunt motivari de c..ve...ca, c..va cand e c..va tot o sa-l insele pe respectivul si daca e satisfacuta sau nu ca o sa vrea sa vada daca altul e si mai si decat cel cu care e...sau o sa fie atrasa de banii altuia si tot asa. Asa ca...sa fim seriosi...nu cred ca totul in viata e doar satisfactie sexuala...valabil pentru ambele sexe. Bine... unele/unii se pare ca doar pentru asta traiesc Poate n-o mai veni sfarsitul lumii daca toate femeile vor fi cat mai orgasmice , n-o sa mai sufere de foame populatia feminina , or sa se imputineze porcii, magarii si nenorocitii astia de barbati (ca or sa ramana doar ei sa sufere de foame ) si asa vor fi toate femeile fericite pana la adanci batraneti



sunt de acord cu tine ca exista si femei care sunt c..ve si inseala chiar daca sunt satisfacute sau care sunt atrase de banii respectivului si nici eu nu cred ca totul in viata e doar satisfactie sexuala dar cred ca si sexul este o parte destul de importanta a relatiei pentru ca altfel ar fi doar o relatie de prietenie si respect intre doi parteneri. si crede-ma ca lipsa sexului inr-un cuplu provoaca certuri si scene de gelozie. si acum pune-te in locul meu: tu ai putea sa fi fidel toata viata partenerei tale daca ea nu te-ar mai atrage, doar pentru ca tii la ea si o respecti ?


Nu sustin ca nu este o parte importanta din relatie sexul...dar dupa unele de pe aici de pe forum si dupa multe alte femei la ele toata relatia se rezuma numai la asta...si pana la urma o sa li se ia si de ala ca o sa se obsnuiasca cu el...si tot asa...o sa sara din una in alta ca mereu la inceput o sa li se para ceva deosebit dar dupa un timp o sa fie aceeasi chestie cu toti...dar bineinteles ca ele nu se numesc curve...ele doar experimenteaza
Acum nu stiu ce e la tine...vorbesti de lipsa sexului...adica nu vrea deloc? are ceva probleme de nu poate? sau nu face ce ti-ai dori tu? Iarasi...chestia cu atractia...dupa o perioada nu prea mai e atractie ca nu mai ai nimic nou de descoperit la pers respectiva ca sa te mai atraga in mod deosebit. Nu stiu...depinde acum la ce te referi tu cand spui atractie... Fidel sunt de 4 ani si nu vad de ce n-as putea fi in continuare...cu toate ca nu mai e atractia de la inceput intre mine si ea. Eu zic ca e ceva normal intr-o relatie de durata sa nu mai fi asa atras de persoana de langa tine...dar asta nu e un motiv sau o scuza ca sa o inseli. Poate ar fi mai bine daca ati sta amandoi intr-un loc linistit, singuri...si sa discutati matur si sincer ce ati vrea din punct de vedere sexual unu de la celalalt, ce ati vrea sa schimbati, cum ati vrea sa fie acest aspect pe viitor, ce ar vrea fiecare sa i se faca ca sa fie multumit...dar sa discutati fara nicio abtinere sau fara chestii de genul ca daca ii zic aia sau aia poate se supara ca il fac sa se simta nush cum. Asta e...fiecare are parti slabe, dar se pot rezolva chestiile astea daca stati de vorba...si daca sunteti destul de maturi incat sa nu considerati niste reprosuri ce va spuneti (adica el sa nu zica...mi-ai zis ca termin prea repede sau sar peste preludiu sau chestii de genul...deci m-ai jignit si vede chestia asta ca pe o sugestie) atunci s-ar putea imbunatati aspectul asta al relatiei. Totul e sa vorbiti, linistiti, fara graba si conteaza mult si cum ii spui...adica sa nu i-o spui sub forma de repros...sa-i spui sub forma de sugestie si sa ii spui ca astepti acelasi lucru si de la el. In fine...sper sa te descurci. Parerea mea e sa nu dai asa repede cu piciorul, mai ales ca in rest spui ca te intelegi cu el...si dupaia nu se stie ce-o sa gasesti. Poti gasi ceva mai bun (dar nu extraordinar, ca tot o sa aiba si ala defecte, daca nu pe plan sexual, o sa aiba la alte capitole, ca n-o sa il gasesti pe ala pefect) sau poti gasi ceva mai slab (poate si din mai multe puncte de vedere, cu toate ca la inceput o sa ti se para mai bun...e chestia cu noutatea). Ti-am zis...incearca sa discutati deschis, fara nervi, fara suparari, sa il asculti si tu pe el, sa ii spui ce ai vrea de la el si ce ti-ar placea sa faca...si poate fi o rezolvare.
bogdandbm
Postat pe 19 Aprilie 2010 14:44
De la: kudika007253, la data 2010-04-19 14:16:10dar ce e de facut cand iti place f mult ca om,ca si personalitate,cand simti ca nu poti trai fara el,dar cand e in fata ta sa nu te atraga fizic deloc? ce e de facut cand iubesti pe cineva mental si cand apare in fata ta sa nu simti nimic? simti ca nu il poti lasa ca il iubesti dar fizicul lui nu te atrage cu nimic...am intalnit multi barbati mult mai frumosi,dar nu mi-au trebuit pt ca atat aveau:un fizic frumos si atat...cu el ma simt bine,dar pica totul cand apare in fata mea...ce e de facut in cazul asta?fizicul nu are pt mine asa mare importanta din moment ce am respins barbati care aratau ca niste modele,dar nici pt tipul asta nu simt nimic fizic desi in celelalte planuri imi place f mult. ce ciudat...e intruchiparea a ceea ce caut la un barbat,atata doar ca nu ma atrage fizic deloc...dar deloc...oare sa trec peste asta? inca nu s-a intamplat nimic intre noi..


Totul depinde de ce iti doresti tu...daca vrei unul care sa arate bine, n-are rost...daca vrei unul care sa gandeasca bine si sa te intelegi bine cu el, are rost ca doar n-o fi urat cu spume
bogdandbm
Postat pe 19 Aprilie 2010 14:55
Nu cred ca e vorba despre "arata sau nu arata bine" ci daca te atrage macar un pic sau deloc.
Daca atractia chiar nu exista, macar putin, la inceput, nici nu va apare mai incolo - asta e parerea mea si nu se merita sa stai intr-o asemenea relatie, caci nu are sorti de izbanda.
ice_flower
Postat pe 19 Aprilie 2010 15:10
Fetelor,nu va mai amagiti...nu confundati iubirea cu atasamentul,obisnuinta,aprecierea.Pana nu e prea tarziu.
panteraaroz
Postat pe 20 Aprilie 2010 00:12
Sunt convinsa ca ai primit sfaturi bune insa e bine sa privesti in interior.Esti oare indeajuns de dispusa sa stai langa o persoane care nu te atrage fizic?Iti amarasti viata asa.Iar viata e prea scurta de regrete.Consider ca stii si tu raspunsul insa ai curajul sa iei decizia care trebuie?
verde_1987
Postat pe 20 Aprilie 2010 12:37
Fata mea spune-i baiatului ceea ce simti si nu te gandi ca te va atrage vreodata.Daca nu o faci acum va fii mult mai greu mai tarziu.Tie iti va parea rau ca ti-ai pirdut atata timp langa o persoana pe care nu o iubesti iar el s-ar putea chir sa fie indragostit de tine si nu e placut sa fii lasat balta dupa ce iti faci atatea sperante.O astfel de relatie nu duce decat la suferinta pentru amandoi.Asteapta-l pe cel care te face sa simti fluturasi in stomac,e cel mai frumos lucru pe care il poti simti.E pacat sa iti umpli timpul cu lucruri neinsemnate,viata e prea scurta sa o irosesti.
adelle_ade
Postat pe 20 Aprilie 2010 22:52
nu ai de unde sa sti daca nu ai intretinut relatii sexuale cu el,incearca si ai sa vezi daca il vei placea din toate punctele de vedere daca nu ii spui si cred ca va fi mai bine incearca nu ai ce sa pierzi.
kudika058254
Postat pe 20 Aprilie 2010 23:43
Eu cred ca dragostea este relativa. Poti sa iubesti pe cineva si dupa multi ani sa+ti dea cu piciorul.......important este sa ai un om de incredere langa tine. pe care sa stii ca te poti baza oricand ai nevoie. In aceeasi situatie sunt si eu. Gandeste+te la copiii tau.ei sunt cei care sufera si cei care au nevoie de un tata. O casnicie nu se rezuma numai la sex.
denissa09
Postat pe 21 Aprilie 2010 11:05
daca poti..lasa-l...dintr-atatia barbati de planeta asta..sigur exista unul si pentru tine, care sa te si atraga si pe care sa-l si iubesti. bafta!
adrianaflo
Postat pe 21 Aprilie 2010 11:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sexul anal 53 De la: andra_05 31 August 2009 09:07
nu ma atrage.. sa raman cu el? 66 De la: love_strike 13 Iulie 2010 18:50
povestea mea... 32 De la: nicoleta_miky 16 Iulie 2009 20:17
daca ai fi un tip... 39 De la: pynky_naughty 19 Septembrie 2009 04:50
help.me! 17 De la: _Cryssa_ 5 Mai 2011 21:12