Setari Cookie-uri

Sa fie ceva trecator?

Buna fetelor..Mi am facut si eu cont pe acest forum si sper sa ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat o parere ceva..O sa va detaliez putin o parte a vietii mele !..
Totul incepe in urma cu aproximatix un an de zile..Am cunoscut o fata,o femeie defapt (24 de ani)..Ea era intr-o relatie de cativa ani cu un barbat era mutata la el..Ne am vazut intamplator,ne am placut..Vorbeam foarte mult pe facebook ii eram cel mai bun prieten..Imi spunea tot ce nu merge in relatia ei imi spunea tot de altfel...Intr-o zi am rugato sa ne intanlim pe ascuns ! A acceptat..A fost prima noastra intanlire mai neoficiala..Ce a urmat de atunci mi-a schimbat viata total..
Mi-a dat mesaj intr-o seara ca a plecat de la el..Parca visele mele prindeau culoare..Incepusem inca de ceva timp sa ma atasez de ea..De felul ei de a fi de a pune problema de a vorbi..Imi placea tot la ea..
Au urmat cele mai frumoase luni ale mele..La inceput am fost ca sa zic asa "gagici" ne vedeam ieseam la un suc mergeam pe la mn pe undeva cand era nevoie petreceam putin timp insa mereu fiecare seara se ducea la el acasa..Dupa o perioada scurta m-a invitat sa dorm la ea..Sa o cunosc pe mama ei..m a rugat de asemenea sa ii prezint familia mea..avea planuri serioase...Lucrurile astea se intamplau in primele 2 luni ca sa zic asa..
Am inceput sa o iubesc..Si ea pe mine..Nu puteam sa stam o zi separati..Totdeauna ne vedeam si dormeam din ce in ce mai des unul la celalalt..In toata perioada asta am stat ascunsi ca sa nu ne vada nimeni impreuna...Cu timpul a inceput sa imi spuna ca e din ce in ce mai sigura ca vreau sa fiu barbatul ei..Sa ne mutam amandoi..Sa facem tot ce e de facut...Mi-a zis ca ma iubeste..Si eu simteam lucrul asta..Imi era mereu alaturi..A stat langa mine cand mi-a fost greu..Nu mi-a cerut nimic niciodata doar sa o iubesc si sa o respect..asa cum merita..si asta am facut...Si au trecut zilele,saptamanile,lunile si noi eram la fel ca la inceput..Doi indragostiti..Au fost si niste zile in care ne-am certat insa am trecut peste ele..
Ne doream din tot sufletul sa ne mutam amandoi insa stiam ca nu e posibil pentru moment(deoarece nu aveam nici unul un job) si mi-a zis sa am rabdare..Ca o vom face si pe asta..am acceptat..Nu am vrut sa grabesc lucrurile..Insa chiar si asa in 5 din 7 zile dormeam fie eu la ea fie ea la mine..Ne doream amandoi lucrul asta..Sa fim unul langa altul !
Totul a fost parca desprins dintr-o poveste..Iar in septembrie..Si a gasit mult visatul job ! Eu am fost foarte fericit si incantat pentru ea chiar daca nu ne am fi mutat amandoi pana nu aveam si eu ceva cat de cat stabil ar fi fost altfel situatia cel putin financiar in mod special pentru ea (Pana atunci ne ajutau parintii ) Eu ma descurc pentru mine insa pentru doi era foarte greu desi intotdeauna i-am oferit tot ce a vrut chiar daca m-am lasat pe mine..Toate poftele cum s-ar zice..
In fine sa revenim..Si a gasit acest job..Si parca s-a schimbat totul la scurt timp..A inceput sa devina rece..distanta..usor usor..Nu mai tinea cont de ce zic eu..A inceput sa lucreze foarte mult in mare vine foarte obosita seara (nu se pune problema de inselat,cunosc mediul de acolo oamenii tot.Dar e foarte multa munca) Am stat langa ea in toate momentele astea si am sperat sa isi revina..Au fost si certuri..pe bani (nu eram de acord sa ii dea toti banii care ea ii muncea mamei ei..Vroiam sa tina si pentru ea deoarce nu pot sa ma descurc singur pentru amandoi.. )..Nici nu a vrut sa auda..Defapt orice subiect care o implica pe mama ei ..Se schimba radical..Mi-a zis ca sa razgandit si ca daca vreau sa ma mut cu ea ne mutam cu mama ei..Normal ca nu am fost de acord..Iar ne am certat..Parca tot ce era frumos odata se intorcea impotriva mea..Cel mai mult timp il petrece la munca,sunt chiar si weekenduri in care e la munca..Cel mai mult timp am ajuns sa il petrecem la ea acasa la mama ei (desi eu am o garsoniera chiar daca nu e renovata inainte petreceam foarte mult timp acolo doar noi 2 )si chiar ne apucasem sa o renovam in limita posibilitatii.. Acum tot ce face parca e dependenta de mama ei..In orice..Spune ca vrea sa stea la casa ei cu mama ei si nu cu mine...Nu mai avem viata sociala..Nu mai iesim nicaieri nu mai putem sa facem nimic deoarece acceasi placa..Sunt la munca..Si cand nu e isi ajuta mama in casa..
Acum cateva zile am incercat sa am o discutie cu ea..In tot ce tine de munca de relatia ei cu maicasa..Insa sa enervat pe mine ! Nu vrea sa auda de nimic...Mi a zis ca vrea sa ne despartim ca se simte mai bine singura ca nu mai ma iubeste..Am rugato sa mai incercam odata..A fost de acord..Dupa o ora a venit langa mine am facut dragoste (Poate e singurul lucru care ma face sa mi o amintesc pe femeia vietii mele cum era)..Mi a zis ca in momente ca astea ma iubeste..Ca trebuie sa am rabdare..Ca o sa isi revina..
O iubesc e singura femeie din viata mea pe care am putut sa o iubesc..Nu pot renunta asa usor la ea..O vreau inapoi..
M-ai ma prefac ca dorm noaptea..O simt cum ma saruta..Cum vine si ma ia in brate..Si adoarme langa mine..Sunt convins ca ma iubeste !
Ce parere aveti fetelor? Mi a fost frica sa plec de langa ea cateva zile..Frica sa nu o mai gasesc..sa nu mai ma primeasca in viata ei..
Sa fie ceva trecator? Unde s-a produs ruptura?Chiar mi as dori o parere un sfat..Si pe femeia mea inapoi..!




Postat pe 1 Noiembrie 2013 09:41
Nu stiu cum sa fac sa imi apara numele meu ca vad ca apar necunoscut pe forum..Insa banuiesc ca s-a inteles ca sunt barbat ! si nickul meu pe kudika e lucianalex !
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 09:54
Lucian, daca lucrurile stau asa cum spui, pari a fi un baiat ok si o fata, de obicei, nu renunta la un barbat care o iubeste si-i arata lucrul asta. Intr-adevar, munca te poate stresa ingrozitor, iti modifica rutina si sunt multe momente, dupa o zi grea, sa nu ai chef de nimic,deci, din punctul asta de vedere, intelege-o. Ce nu pricep eu este relatia cu mama, faptul ca-i da toti banii si ca vrea sa stati toti trei. Ma rog, poate fi ceva trecator. Cred ca tu esti prea speriat ca relatia se va termina si nu m-ai ai comportamentul firesc de pana acum si ea simte asta. Cel mai bine ar fi ca tu sa-i propui sa luati o pauza. Stiu ca ideea te ingrozeste, dar asa aveti timp de reflectat: daca relatia asta va face pe amandoi fericiti. Ideea e ca poate ea, in timpul asta, va deveni constienta de dragostea voastra. Daca nu, atunci, cu sinceritate iti spun, nu are rost sa mai fiti impreuna.
cuba_libre
Postat pe 1 Noiembrie 2013 11:02
De la: cuba_libre, la data 2013-11-01 11:02:42Lucian, daca lucrurile stau asa cum spui, pari a fi un baiat ok si o fata, de obicei, nu renunta la un barbat care o iubeste si-i arata lucrul asta. Intr-adevar, munca te poate stresa ingrozitor, iti modifica rutina si sunt multe momente, dupa o zi grea, sa nu ai chef de nimic,deci, din punctul asta de vedere, intelege-o. Ce nu pricep eu este relatia cu mama, faptul ca-i da toti banii si ca vrea sa stati toti trei. Ma rog, poate fi ceva trecator. Cred ca tu esti prea speriat ca relatia se va termina si nu m-ai ai comportamentul firesc de pana acum si ea simte asta. Cel mai bine ar fi ca tu sa-i propui sa luati o pauza. Stiu ca ideea te ingrozeste, dar asa aveti timp de reflectat: daca relatia asta va face pe amandoi fericiti. Ideea e ca poate ea, in timpul asta, va deveni constienta de dragostea voastra. Daca nu, atunci, cu sinceritate iti spun, nu are rost sa mai fiti impreuna.


*mai
cuba_libre
Postat pe 1 Noiembrie 2013 11:04
De la: cuba_libre, la data 2013-11-01 11:02:42Lucian, daca lucrurile stau asa cum spui, pari a fi un baiat ok si o fata, de obicei, nu renunta la un barbat care o iubeste si-i arata lucrul asta. Intr-adevar, munca te poate stresa ingrozitor, iti modifica rutina si sunt multe momente, dupa o zi grea, sa nu ai chef de nimic,deci, din punctul asta de vedere, intelege-o. Ce nu pricep eu este relatia cu mama, faptul ca-i da toti banii si ca vrea sa stati toti trei. Ma rog, poate fi ceva trecator. Cred ca tu esti prea speriat ca relatia se va termina si nu m-ai ai comportamentul firesc de pana acum si ea simte asta. Cel mai bine ar fi ca tu sa-i propui sa luati o pauza. Stiu ca ideea te ingrozeste, dar asa aveti timp de reflectat: daca relatia asta va face pe amandoi fericiti. Ideea e ca poate ea, in timpul asta, va deveni constienta de dragostea voastra. Daca nu, atunci, cu sinceritate iti spun, nu are rost sa mai fiti impreuna.


Crede-ma nici eu nu inteleg relatia ei cu maicasa..Am impresia poate ma insel insa asta simt..Ca ii controleaza viata si deciziile..Mai indirect dar o face ! E foarte atasata de ea si nici macar cand suntem noi doi nu renunta la asta (tot timpul vb cu ea prin msje,o suna etc.) Nu sunt genul care sa aibe ceva impotriva acestei relatii dar nici nu as putea sa am o relatie controlata de parinti..Cu banii poate am exagerat ca ii da toti insa cea mai mare parte acolo ajunge...! Tot ce am incercat a fost sa ii explic ca are o varsta si nu poate sa mai depinda tot timpul de mama ei..Insa are impresia ca vreau sa ii distrug relatia..Cu ultima parte ai avut dreptate sunt speriat intr-un fel si ma simte sunt convins de asta..Si mai e o treaba..Cu trecutul ei..Cat a stat cu barbatul acela era lipsita de orice viziune de viitor..I-am deschis toate portile si am sprijinito in tot (cat a stat cu el nici liceul nu a putut sa il termine din cauza lui)..
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 11:23
Tocmai, daca o sprijini in tot ceea ce face, pauza de care iti spuneam o sa o ajute, sper. Perioada in care nu o sa te mai vada o va face sa isi aminteasca de lucrurile frumoase. Important e ca tu sa fii tare, sa nu te lasi pacalit. Las-o singura ceva timp, maxim o luna, dar in luna asta nu o cauta, iar daca ea o face, fara sa aiba o perspectiva clara asupra viitorului, nu te intoarce, altfel nimic nu se va schimba. In ceea ce o priveste pe mama
ei, probabil ca acel cordon ombilical nu s-a rupt inca. Nu iti garantez ca totul se va rezolva, dar lucrurile nu trebuie sa ramana asa. Daca nu merge, atunci nu are rost sa te mai chinui.
cuba_libre
Postat pe 1 Noiembrie 2013 11:45
O sa discut cu ea si o sa vedem ce e de facut in continuare...O sa ii acord mai mult timp liber pentru ea..Am impresia ca intr-un fel se simte si sufocata poate pentru ca petrecem tot timpul impreuna cam toate serile..Oricum iti multumesc pentru sfatul tau Cuba_Libre !
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 12:04
Sper sa fie totul bine. Tine-ne la curent.
cuba_libre
Postat pe 1 Noiembrie 2013 13:45
De la: cuba_libre, la data 2013-11-01 13:45:19Sper sa fie totul bine. Tine-ne la curent.


Multumesc.O sa va tin la curent cu ce se intampla..Mereu am mers pe ideea comunicarii intr-o relatie..Daca e nevoie si de pauza accea o voi oferi..!
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 15:05
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 12:04:30O sa discut cu ea si o sa vedem ce e de facut in continuare...O sa ii acord mai mult timp liber pentru ea..Am impresia ca intr-un fel se simte si sufocata poate pentru ca petrecem tot timpul impreuna cam toate serile..Oricum iti multumesc pentru sfatul tau Cuba_Libre !



Este presata de activitatea desfasurata la locul de munca,de nevoile financiare ale familiei si si de relatia voastra,practic,este sub taisul unei ghilotine psihice!!

In astfel de situatii trebuie acordata o perioada de respiro,asa cum a sugerat si colega mea,Cuba,partenerei tale,are nevoie de degajare din partea ta cel putin!!Ce nu inteleg este rapacitatea familiei domniei sale,si eu am copii ,dar nu am pretentia de a ma sustine in vreun fel,caci copiii au dreptul la viata si libertatea personala!!Aici,iubita ta ar trebui sa fie mai interesata de ea si de nevoile ei,decat de ale familiei,caci este independenta,aceasta neinsemnand sa nu isi ajute familia,ci,doar sa fie mai atenta cu viata ei!!!

In ceea ce te priveste,fii,si tu,mai putin temator pentru relatia voastra,caci starea de tensiune este transmisibila!!!Prin empatie!!O iubesti,nu???In acest caz ,acorda-i ceva timp pentru redresare!!!
kudika_15804
Postat pe 1 Noiembrie 2013 15:12
Este presata de activitatea desfasurata la locul de munca,de nevoile financiare ale familiei si si de relatia voastra,practic,este sub taisul unei ghilotine psihice!!

In astfel de situatii trebuie acordata o perioada de respiro,asa cum a sugerat si colega mea,Cuba,partenerei tale,are nevoie de degajare din partea ta cel putin!!Ce nu inteleg este rapacitatea familiei domniei sale,si eu am copii ,dar nu am pretentia de a ma sustine in vreun fel,caci copiii au dreptul la viata si libertatea personala!!Aici,iubita ta ar trebui sa fie mai interesata de ea si de nevoile ei,decat de ale familiei,caci este independenta,aceasta neinsemnand sa nu isi ajute familia,ci,doar sa fie mai atenta cu viata ei!!!

In ceea ce te priveste,fii,si tu,mai putin temator pentru relatia voastra,caci starea de tensiune este transmisibila!!!Prin empatie!!O iubesti,nu???In acest caz ,acorda-i ceva timp pentru redresare!!![/quote]

Sa mai spun ceva..Am incercat sa o las cateodata o zi sa nu ii dau nici un mesaj nimic..Mereu ma cautat ma intreba ce fac unde sunt etc etc si oricat as vrea nu pot sa ii refuz unele lucruri (cum ar fi sa ne vedem)..E posbil sa ai dreptate cu accea "ghilotina psihica" .Sa fiu sincer asa m-am gandit si eu !Doar ca eu ca barbat nu stiu ce trebuie facut in anumite situatii..Si am nevoie sa imi spuna sa comunice cu mine (iar ea in ultima perioada e mai mult inchisa in ea)..Iar relatia ei cu mama ei am puso pe seama faptului ca ea a crescut fara tata..M-am gandit ca e alt tip de relatie cand cresti fara un tata...Dar mama ei are tendinta sa ii dicteze viata si asta ma face pe mine sa ma simt "aiurea"..
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 15:52
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 15:52:15 Este presata de activitatea desfasurata la locul de munca,de nevoile financiare ale familiei si si de relatia voastra,practic,este sub taisul unei ghilotine psihice!!

In astfel de situatii trebuie acordata o perioada de respiro,asa cum a sugerat si colega mea,Cuba,partenerei tale,are nevoie de degajare din partea ta cel putin!!Ce nu inteleg este rapacitatea familiei domniei sale,si eu am copii ,dar nu am pretentia de a ma sustine in vreun fel,caci copiii au dreptul la viata si libertatea personala!!Aici,iubita ta ar trebui sa fie mai interesata de ea si de nevoile ei,decat de ale familiei,caci este independenta,aceasta neinsemnand sa nu isi ajute familia,ci,doar sa fie mai atenta cu viata ei!!!

In ceea ce te priveste,fii,si tu,mai putin temator pentru relatia voastra,caci starea de tensiune este transmisibila!!!Prin empatie!!O iubesti,nu???In acest caz ,acorda-i ceva timp pentru redresare!!!



Sa mai spun ceva..Am incercat sa o las cateodata o zi sa nu ii dau nici un mesaj nimic..Mereu ma cautat ma intreba ce fac unde sunt etc etc si oricat as vrea nu pot sa ii refuz unele lucruri (cum ar fi sa ne vedem)..E posbil sa ai dreptate cu accea "ghilotina psihica" .Sa fiu sincer asa m-am gandit si eu !Doar ca eu ca barbat nu stiu ce trebuie facut in anumite situatii..Si am nevoie sa imi spuna sa comunice cu mine (iar ea in ultima perioada e mai mult inchisa in ea)..Iar relatia ei cu mama ei am puso pe seama faptului ca ea a crescut fara tata..M-am gandit ca e alt tip de relatie cand cresti fara un tata...Dar mama ei are tendinta sa ii dicteze viata si asta ma face pe mine sa ma simt "aiurea"..Si credeti-ma poate e greu de inteles..Dar mi se pare ca mama ei incearca sa o tina langa ea cat mai mult..Nu stiu cum sa spun..S-a adus in discutie sa ii cumpere casa sa se mute amandoua aklo (desi nu cred asa ceva avand in vedere situatia financiara).Iar eu stiu ca ea merita mai mult decat are acum si asta vreau sa ii ofer..Merita o viata mai buna decat cea de acum..Insa crede ca tot ce fac eu e doar sa stric relatia ei cu maicasa..Insa in realitate o fac sa inteleaga ca nu mai are 14 ani..Crede-ti ca gresesc cu ceva?
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 16:30
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 15:52:15 Este presata de activitatea desfasurata la locul de munca,de nevoile financiare ale familiei si si de relatia voastra,practic,este sub taisul unei ghilotine psihice!!

In astfel de situatii trebuie acordata o perioada de respiro,asa cum a sugerat si colega mea,Cuba,partenerei tale,are nevoie de degajare din partea ta cel putin!!Ce nu inteleg este rapacitatea familiei domniei sale,si eu am copii ,dar nu am pretentia de a ma sustine in vreun fel,caci copiii au dreptul la viata si libertatea personala!!Aici,iubita ta ar trebui sa fie mai interesata de ea si de nevoile ei,decat de ale familiei,caci este independenta,aceasta neinsemnand sa nu isi ajute familia,ci,doar sa fie mai atenta cu viata ei!!!

In ceea ce te priveste,fii,si tu,mai putin temator pentru relatia voastra,caci starea de tensiune este transmisibila!!!Prin empatie!!O iubesti,nu???In acest caz ,acorda-i ceva timp pentru redresare!!!



Sa mai spun ceva..Am incercat sa o las cateodata o zi sa nu ii dau nici un mesaj nimic..Mereu ma cautat ma intreba ce fac unde sunt etc etc si oricat as vrea nu pot sa ii refuz unele lucruri (cum ar fi sa ne vedem)..E posbil sa ai dreptate cu accea "ghilotina psihica" .Sa fiu sincer asa m-am gandit si eu !Doar ca eu ca barbat nu stiu ce trebuie facut in anumite situatii..Si am nevoie sa imi spuna sa comunice cu mine (iar ea in ultima perioada e mai mult inchisa in ea)..Iar relatia ei cu mama ei am puso pe seama faptului ca ea a crescut fara tata..M-am gandit ca e alt tip de relatie cand cresti fara un tata...Dar mama ei are tendinta sa ii dicteze viata si asta ma face pe mine sa ma simt "aiurea"..Si credeti-ma poate e greu de inteles..Dar mi se pare ca mama ei incearca sa o tina langa ea cat mai mult..Nu stiu cum sa spun..S-a adus in discutie sa ii cumpere casa sa se mute amandoua aklo (desi nu cred asa ceva avand in vedere situatia financiara).Iar eu stiu ca ea merita mai mult decat are acum si asta vreau sa ii ofer..Merita o viata mai buna decat cea de acum..Insa crede ca tot ce fac eu e doar sa stric relatia ei cu maicasa..Insa in realitate o fac sa inteleaga ca nu mai are 14 ani..Crede-ti ca gresesc cu ceva?
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 16:30
Parerea mea este ca mama ei are nevoie de o mana de barbat la acea casa si este nevoie de tine acolo!!!Sigur iar fi promis ca acea casa sa-i ramana ei dupa moartea acesteia,spunandui ca o va ajuta foarte mult daca lucreaza si cand va avea copii.Tu esti acceptat si de mama ei dar si tu trebuie sa accepti sa lucuiesti si sa traiesti cu amndoua sub acelasi acoperis.
Dar pe tine te sperie acest lucru si nu inteleg de ce sa fi condus de soacra sau ca trebuie sa dati banii vostrii in acea casa?Sau poate crezi ca nu veti mai avea intimitatea necesara?
Sant sigura ca va iubiti reciproc dar numai tu esti cel care "scartaie" in toata povestea asta!!!
Veti putea locui impreuna,sa poti si tu lucra oriunde doresti sa lucrezi,sa puteti strange un ban pt o eventuala nunta,....eu cred ca viitoarea soacra se gandeste la ceste lucruri dar nu stiu daca si tu la fel
Ea da acei bani in casa si pt a ajuta familia ei dar sunt sigura ca si pt asi pune ceva deoparte in cazul in care nu va mai fi cutine!Si cred ca ar fi bine sa-ti cauti si tu un job pt ca asa ea va avea mai multa siguranta pe tine!
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 16:49
Si inca ceva ce pe mine ma nedumireste.......voi inca va intalniti pe ascuns? de ce?Nu ai rugato niciodata sa-i cunosti mama?Aici o inteleg pe ea ca nu are siguranta in relatia vostra......de ce atatea ascunzisuri.....de cine se teme ea,de tine sau de mama ei sau de fostul???
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:01
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:01:15Si inca ceva ce pe mine ma nedumireste.......voi inca va intalniti pe ascuns? de ce?Nu ai rugato niciodata sa-i cunosti mama?Aici o inteleg pe ea ca nu are siguranta in relatia vostra......de ce atatea ascunzisuri.....de cine se teme ea,de tine sau de mama ei sau de fostul???


Nu ai inteles aici..Nu ne intanlim pe ascuns asta sa intamplat in primele 2 luni asa..O cunosc foarte bine pe mama ei si ea imi cunoaste foarte bine parintii..Ne stie toata lumea ca suntem impreuna..Ne-am ascuns la inceput de fostul ei..Nu am vrut sa dam curs la altele (Scandaluri etc) Nu era un tip tocmai "amiabil" !
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:06
si se pare ca aveti o varsta foarte apropiata si cred sa inclin ca te citeste ca nu esti inca destul de matur pt ea,mai ales ca ea a trecut pe langa o casnicie esuata si s-a maturizat foarte mult si nu ar vrea sa clacheze din nou!!!
Ea saraca nu ar vrea sa supere pe nimeni.nici pe ,mama ei dar nici pe tine si ea este cea care sufera cel mai mult......probabil ca mama ei ii spusese sa nu se grabeasca inca sa-si caute alt iubit, de aceea nu tea prezentat inca ei.Nu stie cum s-o scoata la capat,mai ai inca rabdare cu ea si stai de vorba cu ea pe tema asta si ca o astepti pana ea va lua aceasta decizie!!!!
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:10
am si eu fb si 10000 de prieteni si nu sunt maritata dar s epare ca nu atrag pe nimeni poate ca ar trebuie sa imi fac poze dezbracata
yumy
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:23
De la: yumy, la data 2013-11-01 17:23:57am si eu fb si 10000 de prieteni si nu sunt maritata dar s epare ca nu atrag pe nimeni poate ca ar trebuie sa imi fac poze dezbracata

e prea frig draga mea!!!
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:26
Titanika..Ce am descris eu a fost esentialul relatiei noastre de un an..Ea m-a prezentat mamei ei destul de devreme as zice..!Mamei ei ii place de mine cel putin din ce mi-a zis ea ! sunt mai mic ca ea cu un an si jumatate ! Dar nu s-a pus niciodata problema asta..Ai dreptate cu jobul deocamdata sunt implicat in niste proiecte cu unchiul meu (Nu aduce mari beneficii insa ne descurcam pana gasesc ceva stabil)..Iar chestia cu mutatul cu mama ei..Nu mi se pare ceva realizabil in momentul asta..Am vazut mai realizabil sa ne mutam la mn la garsoniera sa fac acolo sa fie cat de cat ok pana reusim sa ne realizam..Problema e ca ea a vrut asta insa acum s-a schimbat si nu stiu de ce...!
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:27
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:26:32
De la: yumy, la data 2013-11-01 17:23:57am si eu fb si 10000 de prieteni si nu sunt maritata dar s epare ca nu atrag pe nimeni poate ca ar trebuie sa imi fac poze dezbracata

e prea frig draga mea!!!

pt barbati nu e frig niciodata
yumy
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:29
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 17:27:16Titanika..Ce am descris eu a fost esentialul relatiei noastre de un an..Ea m-a prezentat mamei ei destul de devreme as zice..!Mamei ei ii place de mine cel putin din ce mi-a zis ea ! sunt mai mic ca ea cu un an si jumatate ! Dar nu s-a pus niciodata problema asta..Ai dreptate cu jobul deocamdata sunt implicat in niste proiecte cu unchiul meu (Nu aduce mari beneficii insa ne descurcam pana gasesc ceva stabil)..Iar chestia cu mutatul cu mama ei..Nu mi se pare ceva realizabil in momentul asta..Am vazut mai realizabil sa ne mutam la mn la garsoniera sa fac acolo sa fie cat de cat ok pana reusim sa ne realizam..Problema e ca ea a vrut asta insa acum s-a schimbat si nu stiu de ce...!

ti-ai facut alt cont? lucian alex?
yumy
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:30
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 17:27:16Titanika..Ce am descris eu a fost esentialul relatiei noastre de un an..Ea m-a prezentat mamei ei destul de devreme as zice..!Mamei ei ii place de mine cel putin din ce mi-a zis ea ! sunt mai mic ca ea cu un an si jumatate ! Dar nu s-a pus niciodata problema asta..Ai dreptate cu jobul deocamdata sunt implicat in niste proiecte cu unchiul meu (Nu aduce mari beneficii insa ne descurcam pana gasesc ceva stabil)..Iar chestia cu mutatul cu mama ei..Nu mi se pare ceva realizabil in momentul asta..Am vazut mai realizabil sa ne mutam la mn la garsoniera sa fac acolo sa fie cat de cat ok pana reusim sa ne realizam..Problema e ca ea a vrut asta insa acum s-a schimbat si nu stiu de ce...!

Poate nu ai promis prea multe si asteapta sa faci tu primul pas!
Si credema ca varsta nu este cea care va impiedica!!!
Mai dai putin ragaz si totusi incearca s- mai cauti si tu la telefon,nu astepta sa te caute numai ea!!!
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:41
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 15:05:37
De la: cuba_libre, la data 2013-11-01 13:45:19Sper sa fie totul bine. Tine-ne la curent.


Multumesc.O sa va tin la curent cu ce se intampla..Mereu am mers pe ideea comunicarii intr-o relatie..Daca e nevoie si de pauza accea o voi oferi..!

Daca pauza va fi prea lunga .....o vei pierde sigur!!!
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:46
pauzele scurte si dese, cheia marilor succese!
yumy
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:47
De la: yumy, la data 2013-11-01 17:29:41
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:26:32
De la: yumy, la data 2013-11-01 17:23:57am si eu fb si 10000 de prieteni si nu sunt maritata dar s epare ca nu atrag pe nimeni poate ca ar trebuie sa imi fac poze dezbracata

e prea frig draga mea!!!

pt barbati nu e frig niciodata

asta-i buna de o reclama buna la Stalinskaya
Titanika
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:51
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:46:24
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 15:05:37
De la: cuba_libre, la data 2013-11-01 13:45:19Sper sa fie totul bine. Tine-ne la curent.


Multumesc.O sa va tin la curent cu ce se intampla..Mereu am mers pe ideea comunicarii intr-o relatie..Daca e nevoie si de pauza accea o voi oferi..!

Daca pauza va fi prea lunga .....o vei pierde sigur!!!


Nu vreau o pauza lunga vreau sa o las cateva zile linistita ! Sunt sigur ca dupa cum o cunosc isi va reveni !
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:51
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:51:14
De la: yumy, la data 2013-11-01 17:29:41
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:26:32
De la: yumy, la data 2013-11-01 17:23:57am si eu fb si 10000 de prieteni si nu sunt maritata dar s epare ca nu atrag pe nimeni poate ca ar trebuie sa imi fac poze dezbracata

e prea frig draga mea!!!

pt barbati nu e frig niciodata

asta-i buna de o reclama buna la Stalinskaya

doar am terminat marketing, cum sa nu ma pricep
yumy
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:53
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 17:51:28
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:46:24
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 15:05:37
De la: cuba_libre, la data 2013-11-01 13:45:19Sper sa fie totul bine. Tine-ne la curent.


Multumesc.O sa va tin la curent cu ce se intampla..Mereu am mers pe ideea comunicarii intr-o relatie..Daca e nevoie si de pauza accea o voi oferi..!

Daca pauza va fi prea lunga .....o vei pierde sigur!!!


Nu vreau o pauza lunga vreau sa o las cateva zile linistita ! Sunt sigur ca dupa cum o cunosc isi va reveni !

iti zic eu ca nu o cunosti deloc!
yumy
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:53
De la: yumy, la data 2013-11-01 17:53:40
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 17:51:28
De la: Titanika, la data 2013-11-01 17:46:24
De la: lucianalex, la data 2013-11-01 15:05:37
De la: cuba_libre, la data 2013-11-01 13:45:19Sper sa fie totul bine. Tine-ne la curent.


Multumesc.O sa va tin la curent cu ce se intampla..Mereu am mers pe ideea comunicarii intr-o relatie..Daca e nevoie si de pauza accea o voi oferi..!

Daca pauza va fi prea lunga .....o vei pierde sigur!!!


Nu vreau o pauza lunga vreau sa o las cateva zile linistita ! Sunt sigur ca dupa cum o cunosc isi va reveni !

iti zic eu ca nu o cunosti deloc!


Daca ar fi asa nu iti ajunge o viata sa cunosti o persoana..Dar un an..Tot ce stiu e ca merita sa lupt pentru relatia asta :P
lucianalex
Postat pe 1 Noiembrie 2013 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeti ca poate exista o relatie intre o fata de 16 ani si un barbat de 29? 8 De la: Kathara 20 Aprilie 2009 11:35
Divort 50 De la: TEODORRD 17 Aprilie 2009 06:09
o sa`l pierd??? 36 De la: erikahd2008 7 Februarie 2009 08:14
despartire...oare se mai poate face ceva? 34 De la: pissyk87 21 Ianuarie 2009 01:04
Fara ea... 39 De la: Marco__ 7 Martie 2012 21:22