Setari Cookie-uri

Iubirea adevarata invinge chiar si boala ?

Imi cer scuze daca exista un topic asemanator. Vroiam sa cer parerea tuturor celor care sunt dispusi sa o acorde. Credeti ca este posibila o relatie de iubire intre o persoana sanatoasa si o persoana care sufera de o boala ce nu se poate trata? Si daca exista iubire adevarata care va depasi acest obstacol cine credeti ca ar trebui sa se teama mai mult cel sanatos, ca sa nu ii fie transmisa boala sau cel bolnav ca sa nu fie parasit ? Si oare cati dintre noi am fi capabili de un asa sacrificiu?
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:09
Iubirea adevarata invinge chiar si boala ?

Asta-i o gogoritza cultivata prin filmele de peste ocean.Scenaristii aia scriu de cele mai multe ori fictiune, dar asta nu te impiedica sa visezi , sau sa speri!

Postat pe 7 Aprilie 2010 13:14
De la: scorpio67, la data 2010-04-07 13:14:39Iubirea adevarata invinge chiar si boala ?

Asta-i o gogoritza cultivata prin filmele de peste ocean.Scenaristii aia scriu de cele mai multe ori fictiune, dar asta nu te impiedica sa visezi , sau sa speri!


si daca as spune ca eu sunt cea care nutreste sentimente adevarate pentru un barbat bolnav? poate ca as fi considerata o copila fara minte ! si cu riscul de a fi catalogata asa pot spune doar atat ca am fost constienta din prima clipa in ce ma bag, si nu am dat nici o clipa inapoi ....dar ....ca in fiecare caz exista acest " dar " [ bata-l vina pe cine l-o fi inventat ] ....nu eu sunt persoana care se teme ...ci tocmai cel bolnav se teme de o respingere si poate si ceilalti din jur au contribuit la aceasta teama....tocmai din aceasta cauza mi-am propus sa strang si pareri diferite !
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:20
De la: kudikagirl05, la data 2010-04-07 13:20:59
De la: scorpio67, la data 2010-04-07 13:14:39Iubirea adevarata invinge chiar si boala ?

Asta-i o gogoritza cultivata prin filmele de peste ocean.Scenaristii aia scriu de cele mai multe ori fictiune, dar asta nu te impiedica sa visezi , sau sa speri!


si daca as spune ca eu sunt cea care nutreste sentimente adevarate pentru un barbat bolnav? poate ca as fi considerata o copila fara minte ! si cu riscul de a fi catalogata asa pot spune doar atat ca am fost constienta din prima clipa in ce ma bag, si nu am dat nici o clipa inapoi ....dar ....ca in fiecare caz exista acest " dar " [ bata-l vina pe cine l-o fi inventat ] ....nu eu sunt persoana care se teme ...ci tocmai cel bolnav se teme de o respingere si poate si ceilalti din jur au contribuit la aceasta teama....tocmai din aceasta cauza mi-am propus sa strang si pareri diferite !


ne-ai luat prin invaluire?deci tu esti acea persoana? frumos din partea ta sa te sacrifici pt un om din iubire..

nu te condamna nimeni si daca tu stii ceea ce vrei sa facinu are nimeni de ce sa ti se puna in cap e alegerea ta si nu poti pune la spate ceea ce simti....teama dispare cu timpu si din teama se transforma in incredere...

cei mai multi dintre oameni s-ar gandi la ei si ar spune "imi trece iubirea asta ce sa fac sa stau cu un bolnav toata viata?"

dar atata timp cat ai stiut de la inceput in ceea ce te bagi e ok e alegerea ta..
_PrInTzEs_
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:24
De la: kudikagirl05, la data 2010-04-07 13:20:59
De la: scorpio67, la data 2010-04-07 13:14:39Iubirea adevarata invinge chiar si boala ?

Asta-i o gogoritza cultivata prin filmele de peste ocean.Scenaristii aia scriu de cele mai multe ori fictiune, dar asta nu te impiedica sa visezi , sau sa speri!


si daca as spune ca eu sunt cea care nutreste sentimente adevarate pentru un barbat bolnav? poate ca as fi considerata o copila fara minte ! si cu riscul de a fi catalogata asa pot spune doar atat ca am fost constienta din prima clipa in ce ma bag, si nu am dat nici o clipa inapoi ....dar ....ca in fiecare caz exista acest " dar " [ bata-l vina pe cine l-o fi inventat ] ....nu eu sunt persoana care se teme ...ci tocmai cel bolnav se teme de o respingere si poate si ceilalti din jur au contribuit la aceasta teama....tocmai din aceasta cauza mi-am propus sa strang si pareri diferite !


Draga mea, ca iubesti un barbat bolnav este de apreciat , dar din titlul topicului eu am inteles altceva: ca speri ca dragostea si suportul tau il vor ajuta sa se simta ca un om sanatos.Poate am gresit eu in interpretare, dar cred ca trebuie sa fiti realisti amandoi , mai ales tu , sa nu uiti ca intr-o zi il vei pierde totusi.Pana atunci spor la dragoste!

Postat pe 7 Aprilie 2010 13:30
uite aici ceva asemanator cu ceea ce vrei tu...o poveste frumoasa de iubire :D


http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/32410/un-sfat-va-rog/1.html
freedom123
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:30
De la: scorpio67, la data 2010-04-07 13:30:37
De la: kudikagirl05, la data 2010-04-07 13:20:59
De la: scorpio67, la data 2010-04-07 13:14:39Iubirea adevarata invinge chiar si boala ?

Asta-i o gogoritza cultivata prin filmele de peste ocean.Scenaristii aia scriu de cele mai multe ori fictiune, dar asta nu te impiedica sa visezi , sau sa speri!


si daca as spune ca eu sunt cea care nutreste sentimente adevarate pentru un barbat bolnav? poate ca as fi considerata o copila fara minte ! si cu riscul de a fi catalogata asa pot spune doar atat ca am fost constienta din prima clipa in ce ma bag, si nu am dat nici o clipa inapoi ....dar ....ca in fiecare caz exista acest " dar " [ bata-l vina pe cine l-o fi inventat ] ....nu eu sunt persoana care se teme ...ci tocmai cel bolnav se teme de o respingere si poate si ceilalti din jur au contribuit la aceasta teama....tocmai din aceasta cauza mi-am propus sa strang si pareri diferite !


Draga mea, ca iubesti un barbat bolnav este de apreciat , dar din titlul topicului eu am inteles altceva: ca speri ca dragostea si suportul tau il vor ajuta sa se simta ca un om sanatos.Poate am gresit eu in interpretare, dar cred ca trebuie sa fiti realisti amandoi , mai ales tu , sa nu uiti ca intr-o zi il vei pierde totusi.Pana atunci spor la dragoste!




tare adevarat ceea ce spune scorpio67

atunci cand o sa vine vremea despartiri o sa suferi tare mult si nu se stie cum o sa accepti pierderea daca esti o fire puternica si stii sa depasesty momentul e ok dak nu pana atunci invata sa fii tare..sa treci peste orice
_PrInTzEs_
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:32
va multumesc din suflet pentru toate opiniile pe care mi le-ati dat si pe care le veti mai da...am avut nevoie de ele si probabil ca voi avea in continuare. va pup pe toti care ati incercat sa va puneti in locul meu sau al celeilalte persoane....
kudikagirl05
Postat pe 7 Aprilie 2010 13:46
Bravo tie, esti un om cum nu se mai gasesc demult....evita ironiile altora si vezi-ti de viata.Eu cred in iubire chiar si-n situatiile de acest gen.....akum depinde de voi 2, sa invingeti speculatiile si rautatile din jur si sa va protejati iubirea.In acealsi timp, depinde de gradul bolii poate mergeti la un doctor ca sa cereti un sfat cum ar trebuii sa te protejezi sau ce pasi va trebui sa urmezi.Eu va urez bafta, rugati-va la D-zeu el e singurl care poate face minuni, si nu lasati nimik sa va doboare.
jeanpierre
Postat pe 13 Aprilie 2010 11:32
Nu pot sa ma pun in locul tau dar ma pot pune in locul persoanei pt care "te sacrifici" tu. Eu sunt o astfel de persoana, am o boala care din nefericire nu se trateaza dar nu se ia si pot sa-ti spun ca nu e imposibil nimic doar ca (vorbind in numele meu) la un momendat poti avea impresia ca cel care sta cu tine nu o face neaparat din dragoste ci din mila, si poate e adevarat sau poate nu. Cert este ca nu te poti simti in largul tau nici tu nici persoana de langa tine. Avand o boala ai si anumite complexe.... dar in afara de asta nu vad dc ar fi o problema.
lory08
Postat pe 13 Aprilie 2010 17:02
intr-o iubire impartaºita,idealã,e greu sã anulezi sentimentele !depinde de lenea de a luptapentru a o pãzi de alte ispite !iubirea nu e nici bunã,nicifrumoasã,nici inþeleaptã!e insuºi setea defrumuseþe,bunãtate ºi înþelepciune!!! þi-o spune unul care a trcut prin viaþã!poza mea e realã !nu e bãºcãlie !am ºi una mai hoaþa din armatã !dar nu am motive incã sa o schimb ! OK?
kudika166358
Postat pe 13 Aprilie 2010 19:22
lory08....poti spune te rog....boala ta e organica sau psihica?.....sanatate!
irina2002
Postat pe 3 Iulie 2010 09:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am o dilema uriasa! 22 De la: DayC 31 Ianuarie 2010 22:26
RECLAME...ne plac !??..nu ne plac !?? 9 De la: _dulcik_ 28 Aprilie 2009 22:20
probleme adolescentine 12 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 19:36
oareil iubesc prea mult?cum sa fac sa scap de sentimente? 7 De la: ankpoly 15 Iulie 2009 13:01
PRIETEN SAU IUBIT? 4 De la: kudika011757 24 Iunie 2009 15:44