Setari Cookie-uri

Sunt amanta unui barbat deosebit,dar simt ca nu mai pot,,,oare ce sa fac?

este foarte dureroasa situatia ta!si tu pana la urma ai si pe alticneva, si el iti este amant, sau esti numai cu el?eu zic ca ar trebui sa lasi lucrurile sa vina de la sine, pur si simplu sa curga. nu spui din capul locului "s'a terminat" ci incerci incet incet sa renunti la el, sa te obisnuiesti fara el.trebuie sa te gandesti ca nu are nici un viitor relatia si nu faci decat sa te afunzi si mai tare in ceva care nu te face decat sa suferi.chiar daca te iubeste nu cred ca va divorta, barbatii sunt foarte comozi si fii sigura ca el este foarte multumit stiind ca are 2 femei care il iubesc.tu trebuia sa iti stii de la inceput foarte bine statutul si sa fii constienta ca niciodata nu vei putea avea mai mult de atat .e trist dar asta este adevarul.decizia iti apartine, ori de detasezi, ori te multumesti in pozitia in care te afli acum si cu ceea ce ti se ofera.multa bafta, sper sa iei decizia corecta!
MIssLo
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:39
Mai fetelor, eu v-am scris mult mai sus despre cat rau mi-a facut amanta sotului meu, de fapt, legatura lor. Acum consider ca m-am calit. M-am impacat cu gandul ca nu ne vom mai iubi niciodata asa cum am facut-o vreo 18 ani de casnicie.
Ce vreau eu sa va spun....daca vreti, vi-l dau si pe al meu, are 43 de ani, este exact ce va place voua. DAR, nu veti trai niciodata ce am trait eu alaturi de barbatul tanar pe care mi l-am ales la momentul respectiv. Nu veti simti niciodata tineretea barbatului. Nu veti fi niciodata marea lui iubire, nu este numai al vostru, barbatul cu care te culci si alaturi de care te trezesti in fiecare dimineata. Nu va veti dori niciodata copii impreuna, nu veti simti niciodata implinirea si fericirea pe care ti le dau o sarcina cand amandoi va doriti cu disperare venirea pe lume a sufletelului conceput din marea voastra dragoste. Voi luati ce a ramas dupa rodajul unei casnicii consumate. Deja are toane, obiceiuri (urate, cele mai multe), nu mai este tolerant in multe situatii, are o doza mare de nesimtire, rautate. I-ati vorbit vreodata ca va doriti copii? Ei isi doresc copii cu voi?
Aaaaa, apropos, al meu are si bani, masini bune... il vreti?
Mara_38
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:48
buna sfatul meu este sa ii dai de ales intre tine si nevasta lui.Fericirea ta este mai presus de toate deoarece alta daca ar fii fost in locul tau nu sar fii gandit la cealalta..Eu traiesc cu un barbat insurat de 1 an jumate si deja lam pus sa aleaga il iubesc foarte mult si el pe mine...nu am accepta niciodata despartirea de el;)SUCCES
cristyna_
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:22
De la: kudika096935, la data 2010-04-25 17:48:38Mai fetelor, eu v-am scris mult mai sus despre cat rau mi-a facut amanta sotului meu, de fapt, legatura lor. Acum consider ca m-am calit. M-am impacat cu gandul ca nu ne vom mai iubi niciodata asa cum am facut-o vreo 18 ani de casnicie.
Ce vreau eu sa va spun....daca vreti, vi-l dau si pe al meu, are 43 de ani, este exact ce va place voua. DAR, nu veti trai niciodata ce am trait eu alaturi de barbatul tanar pe care mi l-am ales la momentul respectiv. Nu veti simti niciodata tineretea barbatului. Nu veti fi niciodata marea lui iubire, nu este numai al vostru, barbatul cu care te culci si alaturi de care te trezesti in fiecare dimineata. Nu va veti dori niciodata copii impreuna, nu veti simti niciodata implinirea si fericirea pe care ti le dau o sarcina cand amandoi va doriti cu disperare venirea pe lume a sufletelului conceput din marea voastra dragoste. Voi luati ce a ramas dupa rodajul unei casnicii consumate. Deja are toane, obiceiuri (urate, cele mai multe), nu mai este tolerant in multe situatii, are o doza mare de nesimtire, rautate. I-ati vorbit vreodata ca va doriti copii? Ei isi doresc copii cu voi?
Aaaaa, apropos, al meu are si bani, masini bune... il vreti?

jalnica esti...penibila....fugi la cratita, ca altceva nu mai ai
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:59
De la: kudika059961, la data 2010-04-25 18:22:47buna sfatul meu este sa ii dai de ales intre tine si nevasta lui.Fericirea ta este mai presus de toate deoarece alta daca ar fii fost in locul tau nu sar fii gandit la cealalta..Eu traiesc cu un barbat insurat de 1 an jumate si deja lam pus sa aleaga il iubesc foarte mult si el pe mine...nu am accepta niciodata despartirea de el;)SUCCES

iar tu daca ai ales sa strici o familie, asta nu iti da dreptul sa dai sfaturi in privinta asta si altora. fericirea ta spui? cine ti-a dat dreptul sa fii doar tu fericita, calcand pe nefericirea altora? naspa, dar daca vei ramane intr-un final cu el, sunt convinsa ca si tu vei fi inselata, pt ca el stie ca nu ii vei spune nimic, avand in vedere fostul statut de amanta pe care o sa il ai atunci. iubeste-l si lasa-l alaturi de familie. nu te va ierta niciodata daca il vei desparti. bafta
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:05
Nu draga mea nu sunt amanta nimanui spre nefericirea ta.Dar la cum vorbesti si tratezi persoane care isi spun o "parere" e clar ca nu esti doar frustrata insa si foarte rea.Ceea ce ti s-a intimplat este probabil KARMA draga mea si intr-o oarecare masura si tu esti vinovata.Ma intreb oare tot asa iti tratai si sotul?????Simt atita ura in toate mesajele tale ......De fapt ce nu inteleg eu ,vis-a-vis de tine este prisma prin care judeci tu oamenii!!!!!Asa cum tu doresti tuturor celor care au "sustin"oarecum "AMANTA sa ajunga sotii inselate....eu iti doresc sa ajungi AMANTA draga mea.Si tine minte niciodata sa nu spui niciodata.Multa bafta si intelepciune ca asta iti lipseste mai citeste si tu din cind cind poate te ajuta.
kudika037162
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:21


Da ,eu nu am fost casatorita in schimb am fost intr-o relatie timp de 4 ani , am locuit impreuna 3 ani.....iar cand el a inceput sa se vada cu altcineva am simtit, orice femeie o simte, la fel orice femeie alege daca vrea sa mai continue sau nu langa un barbat care a inselat-o.Eu te sfatuiesc sa inchei aceasta relatie esti tanara nu irosi ani astia langa cine nu trebuie , mie imi pare rau ca mi-am irosit 4 ani din viata mea mea fiind iubita unui barbat care intr-un final ma inselat dar mi-te sa fiu amanta unui barbat insurat.
Opreste-te poti sa o faci, cu cat trece timpul cu atat iti va fi mai greu sa te opresti.
Barbat deosebit----nu stiu cat de deosebit este daca face acest lucru, oricum lui ii este comod,
Incearca sa traiesti viata pentru tine, nu pentru alti....inceracsa sa iti cladesti o viata pentru tine ...tine cont ca impul trece si o sa iti para rau dupa ani astia.
Sau fa ultmul pas ....ori tu ori ea .......
kudika087223
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:50
De la: kudika022394, la data 2010-04-25 19:51:39

TINE-O TOT ASA PANA CEI VEI FI BUNICA, POATE ATUNCI TE MATURIZEZI, SI VEI OBSERVA CA NU AI FOST DECAT CA O SCLAVA SEXUALA., UN APARAT DE EXCITATIE MASCULINA = PAPUSA GONFLABILA = FARA SUFLET. SUCCES SI LA MAI MARE..



da la mai mare da cu litere mici!!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:53
imi pare nespus de rau ca treci prin povestea asta...dar esti vinovata.La 24 de ani cred ca poti sa-ti refaci viata si sa gasesti" unul" liber de contract:)
nu sunt rautacioasa dar...tu vei suferi cand te va schimba cu alta.daca e capabil sa isi insele nevasta te va insela si pe tine(sau mai rau te va schimba cand il vei deranja cu insistentele tale).
multa bafta !!!!!!!si sper ca-l vei gasi pe cel sortit tie,nu alteia.
iulia_0207
Postat pe 25 Aprilie 2010 19:57
bn ,am inteles , il iubesti si vrei mai mult , insa el vrea acelasi lucru k tine ?? dupa parerea mea , lui ii convine aceasta situatie , are acasa o sotie care sa i faca manc are , sa-i spele hainele si are o amanta, care il iubeste si il intelege , il iarta si il asteapta sa-si faca timp si pt ea. nu cred k el vrea mai mult , el e fericit in aceasta situatie si nu tine cont si de ceea ce vrei si tu . dupa parerea mea , esti sub papucul luifa primul pas si lasa-l pana nu trece tineretea pe langa tine pt k atunci va fi prea tarziu .
scorpyus
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:05
incearca sa ai o alta relatie in paralel si cu trecerea timpului sa te axez mai mult pe asta noua, si poate o va inlocui in totalitate pe cea de acum Cui pe cui se scoate
friendship
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:20
stiu perfect prin ce treci...am 28 de ani si el are 32, casatorit si cu o fetita de un an si noua luni, mai rau este ca suntem colegi de servici......de cand sunt angajata la aceasta firma (de 3 ani) el tot a incercat sa aiba o relatie cu mine...eu nu i-am dat atentie ptr ca aveam o relatie...am inchiat-o anul trecut...si acum sunt amanta acestui om.....nu pot spuen ca il iubesc...tin mult la el si el la mine, dar deja ma bate gandul sa ii pun capat, ptr ca simt ca mai departe voi suferi...
kudika083787
Postat pe 25 Aprilie 2010 20:51
CE DEOSEBIT?UMBLA CU MINCIUNICA IN FIECARE ZI.CREZI CA V- A DIVORTA?NICIODATA.LUI II ESTE BINE ASA...CU UNA TINUTA DE MALAI SI ALTA DE FRECAI SA NU ZIC ALTFEL.TE GANDESTI CA ATUNCI CAND VEI AVEA VARSTA SOTIEI SOARTA S-AR PUTEA SA TI-O INTOARCA?FA MAI MULTE BAI CU APA RECE SI O SA-TI TREACA.LASA-L CA NU-I DE TINE.A CUI ESTE E CUNUNAT,SI O IUBESTE ALTFEL O LASA DEMULT
deea_geo72
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:10
De la: delicacy, la data 2010-04-25 18:59:53
De la: kudika096935, la data 2010-04-25 17:48:38Mai fetelor, eu v-am scris mult mai sus despre cat rau mi-a facut amanta sotului meu, de fapt, legatura lor. Acum consider ca m-am calit. M-am impacat cu gandul ca nu ne vom mai iubi niciodata asa cum am facut-o vreo 18 ani de casnicie.
Ce vreau eu sa va spun....daca vreti, vi-l dau si pe al meu, are 43 de ani, este exact ce va place voua. DAR, nu veti trai niciodata ce am trait eu alaturi de barbatul tanar pe care mi l-am ales la momentul respectiv. Nu veti simti niciodata tineretea barbatului. Nu veti fi niciodata marea lui iubire, nu este numai al vostru, barbatul cu care te culci si alaturi de care te trezesti in fiecare dimineata. Nu va veti dori niciodata copii impreuna, nu veti simti niciodata implinirea si fericirea pe care ti le dau o sarcina cand amandoi va doriti cu disperare venirea pe lume a sufletelului conceput din marea voastra dragoste. Voi luati ce a ramas dupa rodajul unei casnicii consumate. Deja are toane, obiceiuri (urate, cele mai multe), nu mai este tolerant in multe situatii, are o doza mare de nesimtire, rautate. I-ati vorbit vreodata ca va doriti copii? Ei isi doresc copii cu voi?
Aaaaa, apropos, al meu are si bani, masini bune... il vreti?

jalnica esti...penibila....fugi la cratita, ca altceva nu mai ai


nu vreau sa intru in polemica cu tine dar cred ca esti o amanta care n-a fost in stare sa-si intemeieze propria familia si s-a multumit cu resturile alteia.....si...cu fugitul la cratita...cratita este a ta draguta, eu am femeie care imi gateste....una ca tine....poate esti chiar tu, semeni putin cu menajera mea...
Mara_38
Postat pe 25 Aprilie 2010 22:22
Tot ceea ce poti sa faci e...sa discuti sincer cu el si sa-i spui tot ceea ce te framanta! Cred ca de asta ai avea nevoie iar el daca e un om matur care te iubeste asa cum spui tu ar trebui sa-ti dea raspunsul de care ai nevoie sau poate vine cu solutia. Asa ar fi corect fata de tine. Eu nu contest dragostea ta si nici pe a lui. Stiu ce inseamna sa iubesti cu adevarat si sa te simti iubit si sa-ti doresti uneori mai mult....o situatie asemanatoare am si eu de vre-o 8 ani.....amandoi suntem casatoriti... avem copii si locuim in tari diferite la mare distanta....ne intilnim de cateva ori pe an si vb aproape zilnic....deci....daca dragoste nu e, nimic nu e....si timpul zboara....noi am luat decizia asta impreuna din prea multa rationalitate....asa cred.....dar ne iubim....si asta e tot ce conteaza pt ca sentimentele sunt reciproce. Vezi se poate si mai rau decat e la tine....complicatia e doar la el....si nu spun ca familia lui e complicatia.....esti tanara....ai dreptul la viata....oricine are!
Discutati si decideti impreuna.... e viata voastra....e relatia voastra!
Eu iti doresc toata fericirea din lume ....egal cine e persoana alaturi de care vei trai !
amore
Postat pe 25 Aprilie 2010 23:21
buna. dupa parerea mea ar trebui sa inchei relatia cu el.
punete putin in locul sotiei lui, daca ar afla de relatia voastra
am trecut prin asa ceva stiu cit de mult doare sa sti ca sotul tau te inseala cu alta femeie timp de trei anii
nu cred ca e bine sa desparti o familie mai ales daca exista copii.
doare foarte tare
in concluzie, incheie relatia pina nu e prea tirziu
cuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 01:33
CA TINE SUNT MULTE ,CASNICII DISTRUSE DIN CAUZA UNORA CA VOI ,NU MAI POZA IN VICTIMA,TU ZICI CA ESTI AMANTA,EU ZIC CA ESTI O FEMEIE FARA FRICA DE DUMNEZEU,DE ASTA TE-AI NASCUT: SA DISTRUGI SUFLETELE CELOR NEVINOVATI. VICTIMA TA ESTE SI PROSTUL CARE TE CONSIDERA AMANTA(O MAI AVEA SI DOI COPII).... ESTI JALNICA...NU-MI INSPIRI DECIT MILA
kudika168226
Postat pe 26 Aprilie 2010 07:09
De la: kudika168226, la data 2010-04-26 07:09:53 CA TINE SUNT MULTE ,CASNICII DISTRUSE DIN CAUZA UNORA CA VOI ,NU MAI POZA IN VICTIMA,TU ZICI CA ESTI AMANTA,EU ZIC CA ESTI O FEMEIE FARA FRICA DE DUMNEZEU,DE ASTA TE-AI NASCUT: SA DISTRUGI SUFLETELE CELOR NEVINOVATI. VICTIMA TA ESTE SI PROSTUL CARE TE CONSIDERA AMANTA(O MAI AVEA SI DOI COPII).... ESTI JALNICA...NU-MI INSPIRI DECIT MILA



invidioase sunteti voi nevestele.....de parca nu v-ar placea sa aveti un amant....sau macar sa fiti in pielea noastra a amantelor macar o singura data, sa simtiti fiorul acela pe care nu il stiti (pacat)...si voi credeti ca ce aveti voi este casnicie in adevaratul sens al cuvantului???? NU este...vine barbatul acasa si tot la amanta se gandeste, cu ea ar vrea sa petreaca majoaritatea timpului...dar isi iubeste copilul sau nu are suficient curaj sa va spuna adevarul in fata.....prefer sa divortez decat sa il stiu ca in majoritatea timpului se gandeste la amanta....eventual si cand face dragoste cu sotia....
kudika083787
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:34


"banii daca nu va aduc fericirea, va ajuta sa traiti mizerabil in confort "
Stiu ca nu e cazul tau,dar poti inlocui banii cu dragostea!
nlili79
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:32
PENTRU kudika083787:
AI MARE DREPTATE!CE PACAT CA EI NU AU ATITA CURAJ,CINE ARE NEVOIE DE NISTE LASI LINGA ELE?
nlili79
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:36
De la: kudika083787, la data 2010-04-26 09:34:39
De la: kudika168226, la data 2010-04-26 07:09:53 CA TINE SUNT MULTE ,CASNICII DISTRUSE DIN CAUZA UNORA CA VOI ,NU MAI POZA IN VICTIMA,TU ZICI CA ESTI AMANTA,EU ZIC CA ESTI O FEMEIE FARA FRICA DE DUMNEZEU,DE ASTA TE-AI NASCUT: SA DISTRUGI SUFLETELE CELOR NEVINOVATI. VICTIMA TA ESTE SI PROSTUL CARE TE CONSIDERA AMANTA(O MAI AVEA SI DOI COPII).... ESTI JALNICA...NU-MI INSPIRI DECIT MILA



invidioase sunteti voi nevestele.....de parca nu v-ar placea sa aveti un amant....sau macar sa fiti in pielea noastra a amantelor macar o singura data, sa simtiti fiorul acela pe care nu il stiti (pacat)...si voi credeti ca ce aveti voi este casnicie in adevaratul sens al cuvantului???? NU este...vine barbatul acasa si tot la amanta se gandeste, cu ea ar vrea sa petreaca majoaritatea timpului...dar isi iubeste copilul sau nu are suficient curaj sa va spuna adevarul in fata.....prefer sa divortez decat sa il stiu ca in majoritatea timpului se gandeste la amanta....eventual si cand face dragoste cu sotia....
stmaria
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:47
Hey...aici e razboi amante contra sotii?
stmaria
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:48
In viata se intampla multe...se destrama iubiri,casnicii...se leaga altele...nu trebuie sa condamnam amantele....nici sa compatimim sotiile!Si sotul meu la un moment dat a avut o amanta...dar nu am considerat-o vinovata,ce treaba aveam eu cu ea?Pe el l-am considerat vinovat .Cu el aveam un angajament...si asa s-a distrus globul de sticla in care traiam!Am suferit mult...dar mi-am revenit,acum privesc altfel viata,mai realist...si sunt pregatita pt orice!El a inteles ca a gresit...si ii pare rau... dar pe mine m-a pierdut definitiv,chiar daca suntem impreuna...
stmaria
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:01
De la: stmaria, la data 2010-04-26 10:48:37Hey...aici e razboi amante contra sotii?


se pare ca da....
kudika083787
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:01
De la: kudika083787, la data 2010-04-26 11:01:36
De la: stmaria, la data 2010-04-26 10:48:37Hey...aici e razboi amante contra sotii?


se pare ca da....



sunt perfect de acord cu tine.....esti o femeie in toata puterae cuvantului....
kudika083787
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:14
De la: kudika096935, la data 2010-04-25 22:22:08
De la: delicacy, la data 2010-04-25 18:59:53
De la: kudika096935, la data 2010-04-25 17:48:38Mai fetelor, eu v-am scris mult mai sus despre cat rau mi-a facut amanta sotului meu, de fapt, legatura lor. Acum consider ca m-am calit. M-am impacat cu gandul ca nu ne vom mai iubi niciodata asa cum am facut-o vreo 18 ani de casnicie.
Ce vreau eu sa va spun....daca vreti, vi-l dau si pe al meu, are 43 de ani, este exact ce va place voua. DAR, nu veti trai niciodata ce am trait eu alaturi de barbatul tanar pe care mi l-am ales la momentul respectiv. Nu veti simti niciodata tineretea barbatului. Nu veti fi niciodata marea lui iubire, nu este numai al vostru, barbatul cu care te culci si alaturi de care te trezesti in fiecare dimineata. Nu va veti dori niciodata copii impreuna, nu veti simti niciodata implinirea si fericirea pe care ti le dau o sarcina cand amandoi va doriti cu disperare venirea pe lume a sufletelului conceput din marea voastra dragoste. Voi luati ce a ramas dupa rodajul unei casnicii consumate. Deja are toane, obiceiuri (urate, cele mai multe), nu mai este tolerant in multe situatii, are o doza mare de nesimtire, rautate. I-ati vorbit vreodata ca va doriti copii? Ei isi doresc copii cu voi?
Aaaaa, apropos, al meu are si bani, masini bune... il vreti?

jalnica esti...penibila....fugi la cratita, ca altceva nu mai ai


nu vreau sa intru in polemica cu tine dar cred ca esti o amanta care n-a fost in stare sa-si
intemeieze propria familia si s-a multumit cu resturile alteia.....si...cu fugitul la cratita...cratita este a ta draguta, eu am femeie care imi gateste....una ca tine....poate esti chiar tu, semeni putin cu menajera mea...




Esti plina de ura si de amaraciune sincer nu stiu ce cauti pe topicul asta daca nu ai nimic bun de spus , ai intrat sa te lauzi cu menajera pe care o ai si cu masiniile sotului ?? sau sa iti povestesti jumate din viata ? se vede clar de ce si-a gasit sotul tau amanta
free_to_be_happy
Postat pe 26 Aprilie 2010 11:57
Sunt de cealalta parte a baricadei. Adica sunt sotia inselata. Daca barbatii si-ar iubii atat de mult amantele de ce nu divorteaza in secunda doi de sotii? Sa va spun de ce? Amantele sunt femeile care le satisfac toate placerile si fanteziile sexuale. Sunt femeile pe care cu siguranta nu le-ar lua la bratul lor sa le prezinte in societate si sa fie mandre de ele. Credeti ca relatia dintre un barbat si o femeie se bazeaza numai pe sex? Nu. Asta cred amantele. Pentru ca ele atat au de oferit. O ora sau doua impreuna in care li se promite tot. Da, si li se ofera, ceva bani, ceva cadouri si multe declaratii. Amantele sunt femei care accepta cu usurinta sa fie inselate. Cu cine? Cu sotiile. Pe cand sotiile, au demnitatea lor si locul lor in societate. Atunci cand sunt la bratul sotiilor lor acestia le prezinta cu fruntea sus si se mandreste cu ea. Este cea care nu le fac numele de rusine, este cea cu a caror realizari profesionale se mandreste, este mama copiilor lor. Pe amanta nu prea o scoate in societate, ea isi are locul ei bine definit. IN PAT. Iar cu realizarile amanteii se lauda la o bere mica cu baietii cand sosotesc si ei ca niste copii cu ce noi pozitii au experimentat.
Cam asta este amanta. Sa traiti toate amantele si sa fiti sanatoase. Nu mi-asi dori nici o clipa acest rol.

popicu
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:06
buna.........pt popicu un mesaj........... felicitari DRAGA DOAMNA.sunt de aceeasi parere cu dvs.
kudika141049
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:42
De la: stmaria, la data 2010-04-26 10:47:22
De la: kudika083787, la data 2010-04-26 09:34:39
De la: kudika168226, la data 2010-04-26 07:09:53 CA TINE SUNT MULTE ,CASNICII DISTRUSE DIN CAUZA UNORA CA VOI ,NU MAI POZA IN VICTIMA,TU ZICI CA ESTI AMANTA,EU ZIC CA ESTI O FEMEIE FARA FRICA DE DUMNEZEU,DE ASTA TE-AI NASCUT: SA DISTRUGI SUFLETELE CELOR NEVINOVATI. VICTIMA TA ESTE SI PROSTUL CARE TE CONSIDERA AMANTA(O MAI AVEA SI DOI COPII).... ESTI JALNICA...NU-MI INSPIRI DECIT MILA



invidioase sunteti voi nevestele.....de parca nu v-ar placea sa aveti un amant....sau macar sa fiti in pielea noastra a amantelor macar o singura data, sa simtiti fiorul acela pe care nu il stiti (pacat)...si voi credeti ca ce aveti voi este casnicie in adevaratul sens al cuvantului???? NU este...vine barbatul acasa si tot la amanta se gandeste, cu ea ar vrea sa petreaca majoaritatea timpului...dar isi iubeste copilul sau nu are suficient curaj sa va spuna adevarul in fata.....prefer sa divortez decat sa il stiu ca in majoritatea timpului se gandeste la amanta....eventual si cand face dragoste cu sotia....


Bravo Daca se poate spune ca face dragoste mai degraba isi indeplineste datoriile conjugale , inchide ochii si spune,, inca putin si cosmarul asta se va termina" ..... dar totusi sunt fericite cu o pozitie buna in societate.....
free_to_be_happy
Postat pe 26 Aprilie 2010 12:52
De la: kudika096935, la data 2010-04-25 17:48:38Mai fetelor, eu v-am scris mult mai sus despre cat rau mi-a facut amanta sotului meu, de fapt, legatura lor. Acum consider ca m-am calit. M-am impacat cu gandul ca nu ne vom mai iubi niciodata asa cum am facut-o vreo 18 ani de casnicie.
Ce vreau eu sa va spun....daca vreti, vi-l dau si pe al meu, are 43 de ani, este exact ce va place voua. DAR, nu veti trai niciodata ce am trait eu alaturi de barbatul tanar pe care mi l-am ales la momentul respectiv. Nu veti simti niciodata tineretea barbatului. Nu veti fi niciodata marea lui iubire, nu este numai al vostru, barbatul cu care te culci si alaturi de care te trezesti in fiecare dimineata. Nu va veti dori niciodata copii impreuna, nu veti simti niciodata implinirea si fericirea pe care ti le dau o sarcina cand amandoi va doriti cu disperare venirea pe lume a sufletelului conceput din marea voastra dragoste. Voi luati ce a ramas dupa rodajul unei casnicii consumate. Deja are toane, obiceiuri (urate, cele mai multe), nu mai este tolerant in multe situatii, are o doza mare de nesimtire, rautate. I-ati vorbit vreodata ca va doriti copii? Ei isi doresc copii cu voi?
Aaaaa, apropos, al meu are si bani, masini bune... il vreti?


E mult adevar in ce ai scris.
Un lucru nu pot sa inteleg la aceste femei, mai ales la celeatat de tinere: lipsa dorintei de a fi prima in viata barbatului din viata lor. Si nu ma refer la prima femeie din viata lui, nici la faptul ca sotia e prima, iar ea a doua, ci la momentele din viata unui cuplu care doreste sa isi imparta viata.

Pentru autoarea topicului: Nu iti doresti, nu crezi ca meriti sa fii prima careia ii pune verigheta pe deget (cu toate promisiunile si visele de cuplu care vin odata cu asta), prima alaturi de care traieste emotia unei sarcini & venirii pe lume a primului copil, etc... Ai doar 24 de ani...
daniella_s
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AUDI A5 17 De la: lao_kudika 23 Septembrie 2009 03:00
Mitocanii facute de barbati 60 De la: ElainaD 6 Iulie 2009 17:11
Concurs!!! 5 De la: tzoile 16 Iulie 2015 10:12
Amprenta de carbon 2 De la: 90701 7 Noiembrie 2009 00:39
Jegul Islamic 10 De la: kudika_991915 25 Martie 2016 17:14