Setari Cookie-uri

Sunt amanta unui barbat deosebit,dar simt ca nu mai pot,,,oare ce sa fac?

De la: chartreux, la data 2010-04-24 09:23:25Fata frumoasa.....vai de amarul tineretii tale !
Consc perfect dependenta de "fructul interzis" , adica de barbatul alteia. A durat si la mine 3 ani buni...ca-n cartea aceea..."Dragostea dureaza trei ani ".
Cunosc si neputinta lu, si sentimentul de vinovatie ( pe care ar trebui sa-l resimta el ! )fata de familie, si zbaterea de a se rupe, alternativ, ba de mine, ba de nevasta si copii.
In final relatia s-a subrezit teribil, eu mi-am dorit o viata normala, fara pasiuni nebune si interzise, langa un om dedicat mie, iar el.....a plecat in sfarsit de la nevasta ( alungat ), dar nu ca sa fie al meu ( eu aveam un copil de crescut ! )
Ci si-a gasit o maimutza de cartier, mai tinerica, care si-a aruncat la mama-sa copilul sa i-l cresca, sa nu-l derajeze pe el.
Asa ca dupa 3 ani de pasiune interzisa, nu a mai fost nici al nevestei, nici al meu.
Traieste comod cu o fatuca care nu-i trezeste sentimente de vinovatie : doar nu ea i-a distrus familia !

Ia aminte, draga mea.
S-au scurs 3 ani, pasiunea s-a mai atenuat.
Tu ai dorintele si visele firesti ale unei femei normale.
Daca incerci sa obti de la el o familie , prin destramarea celei pe care o are deja, te va schimba.
Scurt.



ai perfecta dreptate

unde e demnitatea .? 3 ani ai trait cu un barbat .. care ... este casatorit ... gandeste-te in primul rand la tine, la sotia lui, copii lui. trebuie sa ai puterea sa spui `Stop` ... cat mai repede
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:34
Buna ..
Din pacate situatia nu se va schimba niciodata ..el ramane casatorit,iar tu iubita lui.NU tu trebuie sa-i ceri sa divorteze,ci el trebuia sa simta asta ...,daca nu o simte nu o va face nici daca ii ceri tu sau nu...
Teoretic ai zice ca nu ai ce pierde..pt ca va iubiti...,si intradevar el nu are ce pierde ..el are o casnicie si o viata sociala bine stabilita ,iar tu esti doar iubita (amanta)iar tie anii iti trec...,aici este problema...ca te vei trezi la o anumita varsta fara nimic...;fara sot,copil...fara ..multe...
Stiu ce inseamna situatia ta ..tocmai de aceea ti-am scris...
Ai grija de tine..si incearca pe langa aceasta iubire sa-ti faci propriul drum in viata ..si nu te lasa guvernata doar de sentimente.. O zi insorita
kudika116908
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:35
Am si eu o intrebare: de ce il consideri asa de deosebit? Fiindca isi insala nevasta sau fiindca iti da "statutul" de amanta?
Nu vreau sa fiu dura cu tine si stiu ca SUFERI, insa gandeste-te la ce are el si la ce ai tu, la ce va avea in continuare (daca continuati relatia) si la ce vei avea tu. El are un statut bine definit (cel putin in ochii societatii; eu as spune ca "de ochii lumii"), are familie, are un loc unde sa se retraga cand vin "furtunile" (greutatile si multe altele). Tu, ce ai in prezent? (referitor la situatia in care esti in momentul actual): esti tanara si cu viitorul in fata si deja ... suferi (pentru ce?, pentru cine? - pentru cineva care-si imparte timpul intre tine si sotie, pentru cneva care minte pe toata lumea:familie, cunoscuti, prieteni si PE TINE). Gandeste-te la viitorul tau ... esti SANATOASA, LIBERA sa-ti faci o familie ... niciodata nu va renunta la familie pentru tine, oricat de mult spui tu ca te iubeste. Daca accepti sa continui tot asa si daca la un moment dat vei avea si un copil (asta isi doreste orice femeie de la barbatul pe care-l iubeste) iti va fi si mai greu.
Te vei uita la copilul tau si ... ce-i vei spune despre tatal sau ... il va vedea mai mult din poze, in timpul lui liber ... sau s-ar putea sa-ti ceara sa nu faci copilul, sa nu-l recunoasca.
As avea mai multe de spus, dar mai bine ma opresc.
Fii mai hotarata si termina cu aceasta relatie. Iti va fi mai greu, mai ales la inceput, dar gandeste-te ca nu merita sa faci compromisuri, nu este de viitor, esti tanara si Dumnezeu iti va ajuta sa gasesti pe cineva care sa te iubeasca si sa te respecte CU ADEVARAT. Prieteni adevarati te vor ajuta sa treci peste aceasta situatie (daca nu stiu despre problema ta, ar fi cazul sa spui cuiva ... se va gasi cineva sa nu te "lase balta", sa te ajute, chiar daca considera ca nu este bine ceea ce ai facut).
Mult noroc si ia o decizie cat de repede posibil!!!

Acolo unde am scris cu majuscule nu am intentionat "sa strig". Am vrut doar sa accentuez ce am scris in acel loc in momentul acela..
dyia
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:51
De la: kudika037162, la data 2010-04-25 09:22:16Eu nu in teleg cum iti permiti sa spui asa cuvinte si sa caracterizezi toate femeile ca pe cea cu care te-a inselat pe tine sotul tau.Doar ptr ca ai fost tu inselata asta inseamna ca toate sunt"TIRFE"?????E urit ceea ce spui si nu uita niciodata sa spui niciodata.E adevarat ca nu e cea mai buna solutie sa fii amanta cuiva,dar te-ai intrebat vreodata tu personal,de ce a inceput sa te insele???Sau crezi ca tu nu ai nici o vina??????


esti cumva amnta unui barbat insurat , ca te-au deranjat caracterizarile ?
o sotie are partea ei de vina pentru ca nu mai merge casnicia , dar in nici un caz nu e vinovata ca o idioata isi desface picioarele in fata sotului ei .
repet , orice om , femeie sau barbat , daca nu mai este multumit de relatia din acel moment , e liber sa-si caute marea fericire in alta parte , dar numai dupa ce a rupt acea relatie .
sunt curioasa daca , de pe pozitia sotiei inselate , ai mai indemna-o pe amanta sotului tau sa-si traiasca viata , alaturi de sotul tau , evident . ca poate si tu ai putea face parte din acele sotii isterice care profita de copii sau de conjunctura pentru a nu-i reda libertatea marelui neinteles .
perce_neige
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:08
Barbat deosebit pe naiba..un barbat ca 90% dintre ei care nu se multumeste cu ce are acasa...si daca tot i se ofera si in plus de ce nu...mi`e rau... s`a intampit lumea asta...curvasaraie cat cuprinde
Cherry_bob
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:09
Unei amante de de 35 de ani , cum a avut sotul meu , ii intelegi oarecum disperararea ! Dar la 21-25 de ani sa accepti asa ceva ? A spus foarte clar cineva pe acest topic , si foarte adevarat , un barbat caruia nu-i merge casnicia isi rezolva intai aceasta problema si pe urma cauta alta femeie.
Barbatii casatoriti care inseala o fac doar pentru distractie indiferent cate gogosi le toarna amantelor . Adora doar un pic de distractie ieftina , fara stres , fara discutii despre problemele casei , ale copiilor si de ce nu , o femeie mai tanara care e dispusa sa faca sex atunci cand vrea el si cum vrea el !
Acorda-ti un pic de respect ! Am scris doar pentru ca esti foarte tanara , daca aveai peste 30 de ani te-as fi considerat la fel de rau intentionata ca si el.
dunguta
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:11
De la: dunguta, la data 2010-04-25 10:11:39Unei amante de de 35 de ani , cum a avut sotul meu , ii intelegi oarecum disperararea ! Dar la 21-25 de ani sa accepti asa ceva ? A spus foarte clar cineva pe acest topic , si foarte adevarat , un barbat caruia nu-i merge casnicia isi rezolva intai aceasta problema si pe urma cauta alta femeie.
Barbatii casatoriti care inseala o fac doar pentru distractie indiferent cate gogosi le toarna amantelor . Adora doar un pic de distractie ieftina , fara stres , fara discutii despre problemele casei , ale copiilor si de ce nu , o femeie mai tanara care e dispusa sa faca sex atunci cand vrea el si cum vrea el !
Acorda-ti un pic de respect ! Am scris doar pentru ca esti foarte tanara , daca aveai peste 30 de ani te-as fi considerat la fel de rau intentionata ca si el.

Doamna ,si mai puteti sa va culcati cu sotul stiind ca avut amanta si stiind atatea detalii despre ea? Citind ce ati scris mai sus, sa inteleg ca ceva nu mergea in casnicie? Cred ca puteti ierta multe, eu nu stiu daca as putea....OK, cum ar fi , nu va judec eu, cert este ca adulterul mie nu-mi place, nu imi plac relatiile cu barbati casatoriti si cred ca trebuie sa nu cedezi ispitei de a te implica intr-o realtie cu un barbat casatorit.
alina02
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:31
Iti spun eu ce sa faci ! Lasa-l si nu mai incurca viata altora ...te iubeste , pe dracu , ti-o trage si atit ...daca te-ar iubi n-ai fi amanta .....
nicpir
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:34
Stai linistita,draga urmeaza sa platesti la un moment dat.....de asta !sa nu te indoiesti NICI O CLIPA!
O sa-ti iasa pe nas .....Iubirea!Probabil cu tine isi permite sa faca dragoste in toate pozitiile .....cu nevasta-sa Nu! Bey ,dar proaste mai sunteti .....MANTALE DE VREME REA!!!!!!MITICA DIN POPLEACA!
kudika169687
Postat pe 25 Aprilie 2010 10:42
draga mea termina cat mai repede aceasta relatie pana nu e prea taziu daca te iubea asa de mult...cum spui divorta...deocamdata e un om care se foloseste de tine...am invat din experienta mea ca cine te iubeste nu poate trai fara tine si lasa tot...dar trebuie sa iti doresti sa fii pe primul loc...daca nu...continua dar din moment ce ai pus intrebarea inseamna ca nu este in regula...cel putin sufletul tau...
ariana74
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:29
FUGI DIN RELATIA ASTA IMEDIAT!!! Unde e stima de sine, permiti, unuia care, chiar daca va fi cu tine, isi va lua amante pe langa tine, asa cum o face acum cu sotia lui. Deosebit? Sorry, cum esti tu daca vezi unul ca el deosebit?
Sau nu stii sensul lui deosebit? INTELEGE, elibereaza-te, recapata-ti increderea in time, fii stapana pe tine, si traieste-ti viata frumos.


crede-ma, chiar de divorteaza, si te ia oe tine de sotie, nu vei fi fericita pt ca:
1-vei trai cu cosmarul ca ai despartit o familie
2-vei trai cu cosmarul ca te va insela si pe tine, niciodata nu-l vei crede, ca-ti vei aminti ce ti-a spus tie de sotia lui
3-nu vei fi nicodata stapana pe sufletul tau

adorys
Postat pe 25 Aprilie 2010 11:57
la cate mesaje o sa primesti pe topicul asta, nu stiu daca mai ai timp sa mai citesti unul...spui ca ai nevoie de sfaturi...ciudat...e o problema care tine numai si numai de tine sa ii poti gasi o rezolvare...in caz ca este cu adevarat o problema...daca rezolvarea ai gasit-o sub forma de a merge mai departe, indiferent de consecinte, inseamna ca nu e o problema...daca intr-adevar realizezi ca este cu adevarat o probloma si ca ai nevoie de sfaturi, ca in marea majoritate a sfaturilor date de cei dinaintea mea, raspunsul e unul singur...in linii mari...stopeaza relatia asta "bolnava" cat mai curand cu putinta...a mai zis cineva de pe forum, ca are un barbat de 30 de ani de sot, ea avand varsta ta, de 24 de ani...acest lucru sau chiar unul poate la fel de putin normal, un el de aproape 30 si o ea aproape de 35-40...diferentele de varsta sunt la moda acum...cert este ca tu vei simti daca un el de o oarecare varsta( dar nu acest individ care isi bate joc de viata lui si a voastra, celor din jur, pe care pretinde ca le iubeste)va fi pentru tine sau nu...e greu, cu totii stim ca e greu sa renuntam la cel/cea fata de care ne-am atasat o perioada indelungata, stiind de la bun inceput ca este oarecum interzis...speranta ta a fost ca el va renunta la ea si ai tot asteptat...an de an...nu i-ai spus...gresit...ar trebui sa mai si discutati, nu doar sa va simtiti bine, unul alaturi de cealalt, in situatii mai intime, sau de oricare alta natura...sunt intrebari ce te rod...intre doi indivizi care spun ca se iubesc, nu prea exista intrebari nepuse...nu exista limitari impuse...exista progrese continue...exista ascensiune pentru amandoi...doi oameni care se iubesc cladesc impreuna o lume a lor, vis a vis de lumea in care traiesc zi de zi alatrui de alte persoane pe care, inevitabil le intalnesc si fata de care relationeaza in mod diferit...dificil sa ai doua persoane pe care sa spui ca le iubesti...tu, daca nu ti-ai mai iubi sotul, si te-ai indragosti de un alt barbat, copii avand, camin de ceva ani buni de zile, si te-ai indragosti de un alt barbat, nu crezi ca ar fi fost frumos sa ii spui si lui...niciodata nu e prea tarziu sa spui anumite lucruri...sa iei atitudine...tie ti-ar conveni sa traiesti doua vieti, ambele chinuite...pe niciuna dintre ele nu o traiesti din plin...indiferent de sfarsitul oricarei povesti, cea cu amantul, sau cea cu sotul, cred ca cel mai bine e sa alegi sa traiesti din plin acele sentimente...sunt niste sentimente importante pentru sanatatea noastra, pentru linistea sufletului nostru...este hrana pe care banul nu o poate inlocui...acele sentimente nu le simti inaltatoare, decat atunci cand esti in preajma cuiva, libera, tu ai ales sa fi acolo, el a ales sa fie acolo...niciunul dintre voi nu e fortat de vreo imprejurare, situatie...obligatii...suna cam urat...la inceput....daca intr-adevar, este iubire, obligatie e un cuvant care te face sa razi...e parerea mea...ar fi multe de spus...e un forum unde ne spunem fiecare parerea din punctul nostru de vedere, din experientele noastre, din povestirile altora, de peste tot de pe unde putem culege informatii, date potrivite cu problema pe care tu ai expus-o...cred ca iti suntem cu totii alaturi, la un anumit nivel...si suntem convinsi ca vei lua decizia care iti va implini inima, sufletul, trupul...suntem cele mai complexe fiinte de pe planeta...suntem unici desi uitam acest lucru...cineva spunea o data "be yourself! everybody else is allready taken!"...daca nu le ai cu engleza, iti traduc "fi tu insuti! ceilalti sunt deja ocupati !"( luati, fiecare este unic, este el insusi, nu are sens sa te chinui sa fi precum sunt altii)...ce traiesti tu e unic, e ceva ce te defineste, ce te modeleaza, te transforma, te schimba, ta influenteaza...nu exista persoane neinfluentabile...mediul inconjurator, prin insusi natura lui, ne influenteaza organismul in mod oarecum inconstient...avem un sistem destul de bun de adaptare la conditiile de mediu...vedem in jur diferite tipuri de clima si totusi sunt si oameni precum suntem si noi, dar unici, care populeaza acele zone in care sunt si altfel de conditii, cel putin meteorologic diferite...dar exista...suntem unici...putem sa ne adaptam la realitatea inconjuratoare...nu putem sa ne rupem de ea...dar alaturi de cineva alaturi de care traiesti o poveste de iubire, ar trebui sa iti construiesti propria lume in care sa fiti doar voi doi...sa lucrati voi doi...sa convietuiti asa cum va face placere...influentele sa vina doar atunci cand mergeti la un serviciu, indiferent ca sunteti sefi sau angajati...cand mergeti la un shopping de nevoi personale si nu numai...cand faceti aceleasi lucruri pe care societatea in care coexistati, le face aproape mecanic...deconecteaza-te alaturi de o persoana care se deconecteaza pentru tine...stecherul lui sa fie singurul care se potriveste prizei tale...mai plastic vorbind...impreuna sa fuzionati si sa angrenati lumea voastra...nimeni nu va sti cand se va sfarsi...de sfarsit se va sfarsi cu siguranta destul de la timpul ei as zice eu, pentru ca ati fost conectati atata timp cat s-a putut si cat timp ati alimentat aceeasi lume...ma repet, nu stiu daca ai citit si ce am postat eu, dar daca ai ceva nelamuriri, te asteptam cu intrebari...iti suntem la dispozitie de fiecare data cand ne conectam si la aceasta lume virtuala de aici...numai de bine sa auzim...sanatate multa
adi_maseur
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:16
De la: kudika096935, la data 2010-04-24 14:50:07Dragele mele, vad ca aici postati numai in postura de amante, tarfe sau ce-o-ti mai fi...eu sunt una din nevestele inselate de sot cu tarfulite ca voi. Haideti sa va spun eu cum e: o femeie simte de cand incepe ceva, pentru ineput fiind doar in mintea barbatului. Pentru ca se schimba. Al meu s-a tinut de capul uni moldovencei vreo jumatate de an pentru ca ea vroia o relatie cu un barbat necasatorit. In toata aceasta perioad mergeau prin tara impreuna si se cazau numai la hoteluri de 4 si 5 stele (asta era jobul lui, sa calaoreasca prin tara, nu si al ei). In toata aceasta perioada eu stiind ca plecau impreuna, il intrebam despre acest lucru, nu recunostea dar facea si un scandal monsreu, acuzandu-ma ca sunt nebuna si recomandandu-mi mereu un medic psihiatru pentru a ma trata. In toata aceasta perioada, atat eu cat si copiii am suferit enorm. Intr-o zi cand am avut curajul sa discut cu el mai serios, si-a facut bagajul si a plecat. Dar s-a intors, doar cat sa-si tina hainele in sifonierul comun si sa fie sigur ca eu nu plec nicaieri si nu as putea vea o relatie cu un alt barbat, nu vroia sa ma piarda nici pe mine. Dupa 2 luni s-a saturat de ea si s- intors definitiv acasa. Nu il intrebam nimic, imi spunea el ca tipa nu a reprezentat nimic pentru el doar ca era o tarfa care ii satisfacea toate poftele si a vrut sa profite de ea la maximum. A continuat sa se mai vada dar imi spunea ca se duce sa ii faca tot felul de nebunii, o ducea la "poste" cu alti amici ai lui, isi propunea sa ii introduca in toate orificiile diverse obiecte, si altele. Vreau sa va spun ca suferinta mea si a copiilor mei a fost dusa la extreme. Eu nu cred ca cineva acolo sus accepta sa vada atata suferinta provocata de voi si sa nu va intoarca la un moment dat si voua ceva din dezastrul produs de voi. V-ati gandit ca barbatii se plictisesc repede de "cea de acasa" si imediat vor alta? [/quo
S-a postat in postura de amanta pentru a se putea raspunde la intrebarea adresata, fata nu a cerut un avocat pentru sotie ci un sfat pentru ea.
Imi pare foarte rau ca a trebuit sa treci prin ce ai trecut, dar e mai mult vina barbatului decat a ei din cate ai spus el a alergat dupa ea si in continuare va alerga si dupa altele pentru ca stie ca il vei ierta mereu.In general sotiile condamna numai amantele numindu-le tarfe sau cum vrei tu , dar barbatul care face asa ceva cum se numeste? nu e un copil fara minte si pe deasupra mai e si tata, isi chinuie familia pentru ,, o tarfa" si apoi vine si ii povesteste sotiei cu lux de amanunte cum a facut sex cu ea.....maine va fi alta si tot asa iar tu vei sta sa ii ascultii relatiile lui amoroase ? De ce tot timpul aveti impresia ca numai femeia e de vina? pana la urma barbatul nu e un obiect l-a luat si gata are si el dreptul la alegere. si atata timp cat accepti asa ceva si il primesti inapoi vei continua la fel ca si pana acum , respecta-te mai mult si atunci te va respecta si el, nu-l mai primi inapoi cu bratele deschise ca nu merita , un barbat care face asa ceva nu te iubeste si nici macar nu te respecta, sunt foarte multi barbatii care la inceput nici nu spun ca sunt insuratii si voi acuzati intotdeauna femeiile crezand ca sotii vostri sunt niste sfintii. Numai cand femeiile se vor schimba si se vor iubi si respecta mai mult pe ele insesi nu vor mai fii in asemenea situatii. Mult succes !
free_to_be_happy
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:21
in primul rand gandeste-te la tine si apoi la el, la fam lui..........analizeaza situatia oriqm esti constienta ca el nu divorteaza asta ti-o sp din start esti tanara crezi ca merita acel "barbat deosebit"sa iti pierzi timpu aiurea dupa el?......eu sp ca nu incearca sa te indepartezi usor usor de el k dintr-o data nu poti ,iar daca faci lucru asta iti garantez k iti va fi mult mai usor si nu o sa mai simti nevoia sa vb q el in fiecare zi iti urez bafta sh nu uita sa te gandesti la tine ptr tu esti importanta nu el!:-*
kudika012227
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:24
in primul rand gandeste-te la tine si apoi la el, la fam lui..........analizeaza situatia oriqm esti constienta ca el nu divorteaza asta ti-o sp din start esti tanara crezi ca merita acel "barbat deosebit"sa iti pierzi timpu aiurea dupa el?......eu sp ca nu incearca sa te indepartezi usor usor de el k dintr-o data nu poti ,iar daca faci lucru asta iti garantez k iti va fi mult mai usor si nu o sa mai simti nevoia sa vb q el in fiecare zi iti urez bafta sh nu uita sa te gandesti la tine ptr tu esti importanta nu el!:-*
kudika012227
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:24
scz sa postat de 2 x
kudika012227
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:25
De la: perce_neige, la data 2010-04-25 10:08:43
De la: kudika037162, la data 2010-04-25 09:22:16Eu nu in teleg cum iti permiti sa spui asa cuvinte si sa caracterizezi toate femeile ca pe cea cu care te-a inselat pe tine sotul tau.Doar ptr ca ai fost tu inselata asta inseamna ca toate sunt"TIRFE"?????E urit ceea ce spui si nu uita niciodata sa spui niciodata.E adevarat ca nu e cea mai buna solutie sa fii amanta cuiva,dar te-ai intrebat vreodata tu personal,de ce a inceput sa te insele???Sau crezi ca tu nu ai nici o vina??????


esti cumva amnta unui barbat insurat , ca te-au deranjat caracterizarile ?
o sotie are partea ei de vina pentru ca nu mai merge casnicia , dar in nici un caz nu e vinovata ca o idioata isi desface picioarele in fata sotului ei .
repet , orice om , femeie sau barbat , daca nu mai este multumit de relatia din acel moment , e liber sa-si caute marea fericire in alta parte , dar numai dupa ce a rupt acea relatie .
sunt curioasa daca , de pe pozitia sotiei inselate , ai mai indemna-o pe amanta sotului tau sa-si traiasca viata , alaturi de sotul tau , evident . ca poate si tu ai putea face parte din acele sotii isterice care profita de copii sau de conjunctura pentru a nu-i reda libertatea marelui neinteles .

iar tu trebuie sa fii in postura sotiei inselate care ii accepta aventuriile sotului ei si se mandreste crezandu-se demna doar pentru ca are un certificat de casatorie cu un barbat care se bucura inncontinuare de viata ca si cum ar fii liber fara nici o obligatie .
si ca sa iti raspund la intrebare eu personal as termina ,o asa casnicie nu imi doresc dar nu l-as tine legat de mine, pentru ca orice femeie simte cand e inselata, am indemnat-o sa isi traiasca viata pentru ca daca nu va fii ea va fii alta , iar sotia va trai mereu acelasi cosmar intr-un final ii face o favoare sotiei are si ea dreptul la viata si la un barbat care sa o merite
free_to_be_happy
Postat pe 25 Aprilie 2010 12:52
Pfff ce dreptate aveti toate care sunteti sau ati fost "amante".. stiu kum e.. si este ff dureros atunci knd ajungi sa il iubesti pe acel barbat interzis.. Nu stiu sa zik care este vinovatul in aceasta situatie..pt k sunt diferite cazuri.. insa cert e ca de multe ori cel mai mult sufera partile feminine din acest "trio" sa spun asa...mai pe inteles nevasta si amanta.. Niki un barbat nu le poate multumi pe amandoua..orikat de deosebit ar fi el.. e foarte greu sa renunti la acel barbat...mai ales daca iti arata atentie, iubire, etc. Insa atunci knd vei simti k esti libera, fara lacrimi pentru el, fara nopti pierdute gandindu-te k ai vrea sa fii langa el, iar el e cu alta... abia atunci iti vei da seama k esti mult mai fericita fara el...
Ana_Roberta
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:11
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-25 12:21:50
De la: kudika096935, la data 2010-04-24 14:50:07Dragele mele, vad ca aici postati numai in postura de amante, tarfe sau ce-o-ti mai fi...eu sunt una din nevestele inselate de sot cu tarfulite ca voi. Haideti sa va spun eu cum e: o femeie simte de cand incepe ceva, pentru ineput fiind doar in mintea barbatului. Pentru ca se schimba. Al meu s-a tinut de capul uni moldovencei vreo jumatate de an pentru ca ea vroia o relatie cu un barbat necasatorit. In toata aceasta perioad mergeau prin tara impreuna si se cazau numai la hoteluri de 4 si 5 stele (asta era jobul lui, sa calaoreasca prin tara, nu si al ei). In toata aceasta perioada eu stiind ca plecau impreuna, il intrebam despre acest lucru, nu recunostea dar facea si un scandal monsreu, acuzandu-ma ca sunt nebuna si recomandandu-mi mereu un medic psihiatru pentru a ma trata. In toata aceasta perioada, atat eu cat si copiii am suferit enorm. Intr-o zi cand am avut curajul sa discut cu el mai serios, si-a facut bagajul si a plecat. Dar s-a intors, doar cat sa-si tina hainele in sifonierul comun si sa fie sigur ca eu nu plec nicaieri si nu as putea vea o relatie cu un alt barbat, nu vroia sa ma piarda nici pe mine. Dupa 2 luni s-a saturat de ea si s- intors definitiv acasa. Nu il intrebam nimic, imi spunea el ca tipa nu a reprezentat nimic pentru el doar ca era o tarfa care ii satisfacea toate poftele si a vrut sa profite de ea la maximum. A continuat sa se mai vada dar imi spunea ca se duce sa ii faca tot felul de nebunii, o ducea la "poste" cu alti amici ai lui, isi propunea sa ii introduca in toate orificiile diverse obiecte, si altele. Vreau sa va spun ca suferinta mea si a copiilor mei a fost dusa la extreme. Eu nu cred ca cineva acolo sus accepta sa vada atata suferinta provocata de voi si sa nu va intoarca la un moment dat si voua ceva din dezastrul produs de voi. V-ati gandit ca barbatii se plictisesc repede de "cea de acasa" si imediat vor alta? [/quo
S-a postat in postura de amanta pentru a se putea raspunde la intrebarea adresata, fata nu a cerut un avocat pentru sotie ci un sfat pentru ea.
Imi pare foarte rau ca a trebuit sa treci prin ce ai trecut, dar e mai mult vina barbatului decat a ei din cate ai spus el a alergat dupa ea si in continuare va alerga si dupa altele pentru ca stie ca il vei ierta mereu.In general sotiile condamna numai amantele numindu-le tarfe sau cum vrei tu , dar barbatul care face asa ceva cum se numeste? nu e un copil fara minte si pe deasupra mai e si tata, isi chinuie familia pentru ,, o tarfa" si apoi vine si ii povesteste sotiei cu lux de amanunte cum a facut sex cu ea.....maine va fi alta si tot asa iar tu vei sta sa ii ascultii relatiile lui amoroase ? De ce tot timpul aveti impresia ca numai femeia e de vina? pana la urma barbatul nu e un obiect l-a luat si gata are si el dreptul la alegere. si atata timp cat accepti asa ceva si il primesti inapoi vei continua la fel ca si pana acum , respecta-te mai mult si atunci te va respecta si el, nu-l mai primi inapoi cu bratele deschise ca nu merita , un barbat care face asa ceva nu te iubeste si nici macar nu te respecta, sunt foarte multi barbatii care la inceput nici nu spun ca sunt insuratii si voi acuzati intotdeauna femeiile crezand ca sotii vostri sunt niste sfintii. Numai cand femeiile se vor schimba si se vor iubi si respecta mai mult pe ele insesi nu vor mai fii in asemenea situatii. Mult succes !


cristina esti plina de fiere si e numai vina ta. iti meriti soarta daca accepti un asa barbat langa tine. se pare ca nu are ce ii trebuie acasa de se duce mereu la alta. nu da vina pe cate o femeie cand la voi in casa sunt problemele. el sta cu tine pt copii probabil. ia-ti viata in maini si lasa-l nu e vina uneia si alteia. si in al doilea rand aici oamenii au nevoie de raspunsuri nu de rautati. nu lasa exeperienta ta sa invenineze se pe alceva. daca nu ai nimic de spus nu o mai fa. si o sugestie, tu erai buna de lansat o tema, sa poti fi ajutata cu problemele tale. tu nu poti da sfaturi in situatia ta, ci sa le primesti. bafta
delicacy
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:26
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-25 12:52:39
De la: perce_neige, la data 2010-04-25 10:08:43
De la: kudika037162, la data 2010-04-25 09:22:16Eu nu in teleg cum iti permiti sa spui asa cuvinte si sa caracterizezi toate femeile ca pe cea cu care te-a inselat pe tine sotul tau.Doar ptr ca ai fost tu inselata asta inseamna ca toate sunt"TIRFE"?????E urit ceea ce spui si nu uita niciodata sa spui niciodata.E adevarat ca nu e cea mai buna solutie sa fii amanta cuiva,dar te-ai intrebat vreodata tu personal,de ce a inceput sa te insele???Sau crezi ca tu nu ai nici o vina??????


Citeste mai bine nu am facut eu tarfe nu am facut decat sa copiez ceea ce a spus altcineva si are ghilimele

esti cumva amnta unui barbat insurat , ca te-au deranjat caracterizarile ?
o sotie are partea ei de vina pentru ca nu mai merge casnicia , dar in nici un caz nu e vinovata ca o idioata isi desface picioarele in fata sotului ei .
repet , orice om , femeie sau barbat , daca nu mai este multumit de relatia din acel moment , e liber sa-si caute marea fericire in alta parte , dar numai dupa ce a rupt acea relatie .
sunt curioasa daca , de pe pozitia sotiei inselate , ai mai indemna-o pe amanta sotului tau sa-si traiasca viata , alaturi de sotul tau , evident . ca poate si tu ai putea face parte din acele sotii isterice care profita de copii sau de conjunctura pentru a nu-i reda libertatea marelui neinteles .

iar tu trebuie sa fii in postura sotiei inselate care ii accepta aventuriile sotului ei si se mandreste crezandu-se demna doar pentru ca are un certificat de casatorie cu un barbat care se bucura inncontinuare de viata ca si cum ar fii liber fara nici o obligatie .
si ca sa iti raspund la intrebare eu personal as termina ,o asa casnicie nu imi doresc dar nu l-as tine legat de mine, pentru ca orice femeie simte cand e inselata, am indemnat-o sa isi traiasca viata pentru ca daca nu va fii ea va fii alta , iar sotia va trai mereu acelasi cosmar intr-un final ii face o favoare sotiei are si ea dreptul la viata si la un barbat care sa o merite
free_to_be_happy
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:39
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-25 12:52:39
De la: perce_neige, la data 2010-04-25 10:08:43
De la: kudika037162, la data 2010-04-25 09:22:16Eu nu in teleg cum iti permiti sa spui asa cuvinte si sa caracterizezi toate femeile ca pe cea cu care te-a inselat pe tine sotul tau.Doar ptr ca ai fost tu inselata asta inseamna ca toate sunt"TIRFE"?????E urit ceea ce spui si nu uita niciodata sa spui niciodata.E adevarat ca nu e cea mai buna solutie sa fii amanta cuiva,dar te-ai intrebat vreodata tu personal,de ce a inceput sa te insele???Sau crezi ca tu nu ai nici o vina??????


esti cumva amnta unui barbat insurat , ca te-au deranjat caracterizarile ?
o sotie are partea ei de vina pentru ca nu mai merge casnicia , dar in nici un caz nu e vinovata ca o idioata isi desface picioarele in fata sotului ei .
repet , orice om , femeie sau barbat , daca nu mai este multumit de relatia din acel moment , e liber sa-si caute marea fericire in alta parte , dar numai dupa ce a rupt acea relatie .
sunt curioasa daca , de pe pozitia sotiei inselate , ai mai indemna-o pe amanta sotului tau sa-si traiasca viata , alaturi de sotul tau , evident . ca poate si tu ai putea face parte din acele sotii isterice care profita de copii sau de conjunctura pentru a nu-i reda libertatea marelui neinteles .

iar tu trebuie sa fii in postura sotiei inselate care ii accepta aventuriile sotului ei si se mandreste crezandu-se demna doar pentru ca are un certificat de casatorie cu un barbat care se bucura inncontinuare de viata ca si cum ar fii liber fara nici o obligatie .
si ca sa iti raspund la intrebare eu personal as termina ,o asa casnicie nu imi doresc dar nu l-as tine legat de mine, pentru ca orice femeie simte cand e inselata, am indemnat-o sa isi traiasca viata pentru ca daca nu va fii ea va fii alta , iar sotia va trai mereu acelasi cosmar intr-un final ii face o favoare sotiei are si ea dreptul la viata si la un barbat care sa o merite


daca citeai mai atent , observai ca la un moment dat am scris ca nu mai sunt sotie . asta nu inseamna ca , atunci cand am aflat , nu mi-am pus tot felul de intrebari referitor la partea mea de vina . dintr-un singur punct de vedere ai dreptate , daca nu va fi ea amanta , va fi o alta la fel de disperata sa aiba un barbat langa ea , incat sa nu tina cont de consecinte . este o vorba romaneasca ,, daca o catea nu ridica (!) coada , cainele degeaba o miroase . oricat de demni de dispret ar fi barbatii care au amante , daca nu ele nu ar accepta , ei nu ar avea ce face ; ca doar n-a violat-o 3 ani de zile .
perce_neige
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:41
De la: delicacy, la data 2010-04-25 13:26:14
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-25 12:21:50
De la: kudika096935, la data 2010-04-24 14:50:07Dragele mele, vad ca aici postati numai in postura de amante, tarfe sau ce-o-ti mai fi...eu sunt una din nevestele inselate de sot cu tarfulite ca voi. Haideti sa va spun eu cum e: o femeie simte de cand incepe ceva, pentru ineput fiind doar in mintea barbatului. Pentru ca se schimba. Al meu s-a tinut de capul uni moldovencei vreo jumatate de an pentru ca ea vroia o relatie cu un barbat necasatorit. In toata aceasta perioad mergeau prin tara impreuna si se cazau numai la hoteluri de 4 si 5 stele (asta era jobul lui, sa calaoreasca prin tara, nu si al ei). In toata aceasta perioada eu stiind ca plecau impreuna, il intrebam despre acest lucru, nu recunostea dar facea si un scandal monsreu, acuzandu-ma ca sunt nebuna si recomandandu-mi mereu un medic psihiatru pentru a ma trata. In toata aceasta perioada, atat eu cat si copiii am suferit enorm. Intr-o zi cand am avut curajul sa discut cu el mai serios, si-a facut bagajul si a plecat. Dar s-a intors, doar cat sa-si tina hainele in sifonierul comun si sa fie sigur ca eu nu plec nicaieri si nu as putea vea o relatie cu un alt barbat, nu vroia sa ma piarda nici pe mine. Dupa 2 luni s-a saturat de ea si s- intors definitiv acasa. Nu il intrebam nimic, imi spunea el ca tipa nu a reprezentat nimic pentru el doar ca era o tarfa care ii satisfacea toate poftele si a vrut sa profite de ea la maximum. A continuat sa se mai vada dar imi spunea ca se duce sa ii faca tot felul de nebunii, o ducea la "poste" cu alti amici ai lui, isi propunea sa ii introduca in toate orificiile diverse obiecte, si altele. Vreau sa va spun ca suferinta mea si a copiilor mei a fost dusa la extreme. Eu nu cred ca cineva acolo sus accepta sa vada atata suferinta provocata de voi si sa nu va intoarca la un moment dat si voua ceva din dezastrul produs de voi. V-ati gandit ca barbatii se plictisesc repede de "cea de acasa" si imediat vor alta? [/quo



S-a postat in postura de amanta pentru a se putea raspunde la intrebarea adresata, fata nu a cerut un avocat pentru sotie ci un sfat pentru ea.
Imi pare foarte rau ca a trebuit sa treci prin ce ai trecut, dar e mai mult vina barbatului decat a ei din cate ai spus el a alergat dupa ea si in continuare va alerga si dupa altele pentru ca stie ca il vei ierta mereu.In general sotiile condamna numai amantele numindu-le tarfe sau cum vrei tu , dar barbatul care face asa ceva cum se numeste? nu e un copil fara minte si pe deasupra mai e si tata, isi chinuie familia pentru ,, o tarfa" si apoi vine si ii povesteste sotiei cu lux de amanunte cum a facut sex cu ea.....maine va fi alta si tot asa iar tu vei sta sa ii ascultii relatiile lui amoroase ? De ce tot timpul aveti impresia ca numai femeia e de vina? pana la urma barbatul nu e un obiect l-a luat si gata are si el dreptul la alegere. si atata timp cat accepti asa ceva si il primesti inapoi vei continua la fel ca si pana acum , respecta-te mai mult si atunci te va respecta si el, nu-l mai primi inapoi cu bratele deschise ca nu merita , un barbat care face asa ceva nu te iubeste si nici macar nu te respecta, sunt foarte multi barbatii care la inceput nici nu spun ca sunt insuratii si voi acuzati intotdeauna femeiile crezand ca sotii vostri sunt niste sfintii. Numai cand femeiile se vor schimba si se vor iubi si respecta mai mult pe ele insesi nu vor mai fii in asemenea situatii. Mult succes !


cristina esti plina de fiere si e numai vina ta. iti meriti soarta daca accepti un asa barbat langa tine. se pare ca nu are ce ii trebuie acasa de se duce mereu la alta. nu da vina pe cate o femeie cand la voi in casa sunt problemele. el sta cu tine pt copii probabil. ia-ti viata in maini si lasa-l nu e vina uneia si alteia. si in al doilea rand aici oamenii au nevoie de raspunsuri nu de rautati. nu lasa exeperienta ta sa invenineze se pe alceva. daca nu ai nimic de spus nu o mai fa. si o sugestie, tu erai buna de lansat o tema, sa poti fi ajutata cu problemele tale. tu nu poti da sfaturi in situatia ta, ci sa le primesti. bafta[/quote


inainte sa raspunzi sau sa iti dai cu parerea ar trebui sa citesti mai bine ca ai gresit adresa
free_to_be_happy
Postat pe 25 Aprilie 2010 13:45
Pentru corina002. Tu confunzi grav iubirea cu indragosteala hormonala. 99 % din cei care se casatoresc, nu o fac din iubire ci din navala hormonilor chiar daca, nepriceputi fiind in ale trairilor si necunoscand cum trebuie limba romana, vorbesc de iubire. Mai fetelor, dezmeticiti-va. De iubit nu iubesti decat odata in viata, daca ai norocul. Se intampla multor oameni sa isi traiasca toata viata fara sa fi iubit vreodata. Dar de indragostit s-au indragostit de multe ori. Indragosteala este generata de pasiune, iar pasiunea. asa cum am mai spus si o s-o mai repet, este consecinta hormonilor. Adevarata iubire a unui barbat o constati atunci cand intr-o partida erotica el renunta cu usurinta la orgasmul lui, avand foarte mare grija ca partenera lui sa nu fie privata de orgasmul (orgasmele) ce i se cuvin prin natura ei feminina. Constat o sumedenie de trancaneli de la femei frustrate, egoiste si pline de prejudecati si care nici in visele lor cele mai frumoase nu vor intelege ce este aceea iubire. Daca fata spune ca iubeste si, intr-adevar iubeste in contextul relatiei ei, incurajati-o sa-si traiasca iubirea si nu mai faceti pe moralistele vestejite si mucegaite. Cand va porniti sa emiteti judecati de valoare, cautati mai intai sa va analizati pe voi in mod obiectiv si, mai apoi, sa cunoasteti cate ceva din semantica vocabulelor pe care le folositi in limbaj.
printesa72
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:28
Imi place cum vezi lucrurile cu indragosteala si iubirea, printeso72...E o analiza serioasa cu ceva temei inspre Platon si mitul cuplului primoridial...Frumos spus : " Nu te lua dupa comentatorii care-ti spun ca pe tine te duce cu zaharelul, deoarece tie iti ofera doar iubirea lui, fara sa-ti pretinda nimic altceva", dar fata, cred ca a ajuns la faza in care isi doreste mai mult decat iubire...isi doreste si sa gateasca si sa spele si sa faca pe asistentul medical, vorba cuiva de pe aici...Isi doreste normalul si nu anormalul. Asta e. Succes mult din partea mea!
floaredecolt26
Postat pe 25 Aprilie 2010 14:50
nu vreau sa fiu prea dura....cu toti gresim in viata....dar femei ca tine transforma barbatii...pentru ca le permiteti sa considere ca au dreptul sa umble cu 2.El clar e un om nedemn....nu merita..pentru ca daca merita lua o decizie in privinta ta..dar vad ca tot amanta lui esti!Si femeia aia simte..fi sigura de asta...am fost si eu intr-o situatie asemanatoare..numai ca nu jucam rolul amantei...eram logodnica....si stii ceva...am simtit cand ceva nu era in regula...cand il simteam distant..apoi il simteam f apropiat....cu o oarecare vinovatie....avea remuscari..si cand venea acasa mereu imi zicea cat de mult ma apreciaza si ma iubeste....o facea mereu dar de cand era ea in joc...era mai accentuata starea...asa am inceput sa am indoieli..si na..ca orice femeie..sa cercetez....sa vad ce este la mijloc...numai eram fericitia...am aflat...m-am despartit...el a rupto cu ea fara sa se uite inapoi..cu gandul ca am sa il scuz....dar nu am putut m-a marcat f tare...dupa au urmat ani in care am plans...in care m-am chinuit ...si in care i-am multumit lui dumnezeu ca s-a intamplat acum si nu mai devreme....pentru ca un barbat adevarat nu face asa ceva sa umble cu 2.....si cat despre tine...numai fi asa fraiera...suntem de varste apropiate..stii cat de bine ma simt eu??stii cat apreciez varsta asta...distreaza-te cunoaste mai multe caractere..sa ai de unde alege.....nu te limita la unul cu familie...pentru ca in final nu o sa iei nici tu nici el decizia finala..daca continui si nu pui punct...decizia o sa o ia sotia..daca o sa-l ierte sau nu..pentru ca el la ea o sa se duca...
gisella
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:10
Eu te cred ca este f greu ptr tine,dar eu cred ca meriti mult mai mult ,iar dac te iubeste asa cum spui ar trebui sa fie cu tine,dar exista si posibilitatea sa fie si copii in mijloc si de aceea nu poate sa renunte la casnicie,poate exista f multe motive ptr care nu ii langa tine.eu te sfatuesc sa vb deschis despre problema asta si sa pui punct la suferinta ca asa ii mai bine
yun86
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:52
E clar ca nu o sa-si paraseasca nevasta pentru tine sau pentru altcineva....dak era, divorta mai demult... Totusi, nu-ti doresti un tip de seama ta sau mai mare putin, dar care sa fie singur, fara atatea probleme (divortat etc...) Nu vrei un tip cu care sa construiesti o relatie care sa aiba un viitor? Asta nu o sa aiba niciun viitor...adik tu o sa fii mereu amanta lui ....
Oricar de mult tii la el si chiar daca vrei mai mult de la relatia asta n-o sa obtii... Sunt putini care chiar isi lasa nevestele...... Eu zic sa mergi mai departe.... O fi el deosebit, dar mai sunt si altii deosebiti.... Trebuie doar sa-i cauti :) Bafta!
nadasurf
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:59
De la: kudika015775, la data 2010-04-24 12:57:13Buna, spui ca ai obosit...probabil ca ai ajuns in acel moment cand il vrei numai al tau...si este normal daca il iubesti...trebuie insa sa te gandesti bine daca il doresti ca si sot pentru ca acest statut schimba radical situatia trebuie sa fi constienta de acest lucru...iar apoi sa i spui acest lucru ....cuplurile chiar si cele care s au casatorit din dragoste ajung uneori intr un moment in care nu se mai iubesc nu si mai gasesc rostul unul langa celalalt ,unii dintre noi alegem din diferite motive calea de a merge mai departe ...ne cautam o relatie ....si jucam un rol dublu ..cei care pot ....DAR sunt unii barbati si femei care au PUTEREA de a inchide acest capitol din viata lor ,ramanand tot ce a fost frumos....amintiri...copii...etc si mai mult decat atat au PUTEREA sa recunoasca acest lucru spunandu i si partenerului alegerea lui.
Eu nu fac parte din categoria femeilor care stau langa un barbat doar ptr ca este sotul meu si am copii cu el...cred ca l asi intelege daca intr o zi ar veni si mi ar spune ca iubeste pe altcineva , viata este prea scurta ca sa traim alaturi de cineva pe care nu l mai iubim...nu mi ar fi usor dar intradevar... dar cred ca dragostea pt el m ar determina sa l las liber sa traiasca langa cine este fericit, eu zic ca atunci putem VORBI DE BARBATI DEOSEBITI cand au puterea de a recunoaste ca UN CAPITOL DIN VIATA LOR S A INCHEIAT si ca isi doresc altceva este valabil si pt femei acelasi lucru.DAR SA STI CA ACESTIA SUNT F PUTINI aici este vorba de multe calitati pe care ar trebui sa le avem atat NOI CAT SI EI...asumarea responsabilitatilor, asumarea riscului unui nou inceput sunt multe lucruri adunate la un loc si pana la urma fiecare dintre noi suntem liberi sa alegem ce facem fiecare cu viata noastra.....cred ca ai inteles ce am vut sa ti spun printre randuri.....probabil ca ACEL CAPITOL NU S A INCHEIAT INCA PT EL sau NU ARE PUTEREA NECESARA SA RECUNOASCA ACEST LUCRU si atunci se complace in situatia asta....DAR TU....AR TREBUI SA INVETI SAU SA POI SA STAI DE VORBA CU TINE SA TI PUI NISTE INTREBARI SA LE GASESTI RASPUNSUL IAR APOI SA AI PUTEREA DE A MERGE MAI DEPARTE CU SAU FARA EL.

SA AI NOROC...CU DRAG
kudika024851
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:07
stai cu el 24 din 24 si ai sa vezi k viata cu el nu e atat de roz!ITI GARANTEZ ASTA !INDIFERENT DE SITUATIE ,OMUL VREA CEVA NOU SI ACEL CEVA NOU ESTI TU !
nefertiti2002
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:11
sunt de-acord cu tine, dar, cand tu afli dupa 9 ani ca ACEL BARBAT MINUNAT te insala, cu una cu 15 ani mai tanra, iti spune ca de fapt nu te-a iubit niciiodata, ca totul a fost o minciuna, ca de fapt a iubit-o pe nenorocita aia de cand a vazut-o, a crescut-o, a sponsorizat-o, ca a stat cu tine pentru datoria de tata, iar ca acum dupa ce au plecat copiii, au viata lor, pleaca, ISI IA VIATA IN PIEPT, curaj??? nu??? la 54 de ani cu un a de 37, ce spui?? BARBAT DEOSEBIT? eu ce sa zic. Am facut tot, i-am minteles independenta, intimitatea, andropauza, serviciul, toanele... am rams aceeasi, am asteptat atatia ani sa fim singuri, sa ne bucuram de batranete linistita si uite surpriza??? viata dubla, asteptarea momentului sa plece la amanta si chiar asteapta sa divortam, sa-si reia viata de la capat cu IUBIREA VIETII LUI...ce sa cred??? Am incercat sa-l constintizez ca iubirea la o anumita varsta are alte valente, alta valoare... dar el nu, si nu, are nevoie de ce? nu inteleg, avea tot...si este constient de varsta, de rigorile ei, dar nu conteaza, ARE CURAJ, zice el??? Rusine lor si voua care acdeptati asa ceva nefiind sigure ca ii tineti toata viata...
kudika024851
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LIFE 19 De la: crista_galli 4 Decembrie 2008 21:50
bataitzaaaaaaaaa 56 De la: Cotoiu_ucigas 24 Februarie 2014 08:52
Castig rapid 1 De la: kudika354899 18 Ianuarie 2011 21:23
e vara .... fetelor...va recomand pudra epilatoare ... practic, ieftic si ff eficient 24 De la: touray 12 Mai 2012 17:39
Saruturi 9 De la: dulcyka 20 Noiembrie 2009 14:49