Setari Cookie-uri

Sunt amanta unui barbat deosebit,dar simt ca nu mai pot,,,oare ce sa fac?

Pana sa mi se intample si mie lucrul acesta aveam o parere foarte proasta despre amante, amanti in general.ii consideram cei mai josnici oameni! eram absolut convinsa ca mie nu mi se va intampla lucrul acesta niciodata: 'sa devin amanta cuiva"!dar cu soarta nu poti sa te pui,adevarul este ca ti-o mai faci si cu mana ta....Acum 3 luni am inceput un program de voluntariat intr-un spital si acolo am cunoscut un asistent foarte sociabil si foarte deschis sa ma invete absolut orice vroiam sa stiu legat de tehnici medicale.Mi sa parut absolut incredibil lucrul acesta si am hotarat ca de atunci sa vin numai pe turele lui pentru a putea face practica cu adevarat nu doar 'sa sprijin pereti' si sa particip la rautatile asistentelor care nu ma priveau cu ochi foarte buni! dupa 9 garzi facute numai pe turele lui si vorbind cu el absolut despre orice a venit la mine si ma sarutat....! pana atunci nu imi daduse absolut nici un motiv sa cred ca se va ajunge la asa ceva! apropo stiam ca e insurat si ca are si un copil mic acasa, pentru ca imi povestea despre toate prostioarele copilului.din momentul acela ma dat total peste cap.Am continuat sa merg in continuare la garda tot pe turele lui si ne-am sarutat si in ziua aceea! dar ne-am limitat doar la atat. si imi spune de fiecare data ca ii place sa ma sarute si daca nu cumva mi-e mie frica sa nu ma indragostesc de el.in spital daca ma vede ca vb prea mult si cu alti asistenti se supara si nu mai vrea sa vb cu mine! Nu stiu ce sa fac pentru ca nici la voluntariat nu as vrea sa renunt .......
oksanaa
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:32
De la: d_niko, la data 2010-04-24 11:12:49
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Draga mea,nu stiu daca te linisteste faptul ca si eu sunt in aceeasi situatie,insa eu sunt in relatia asta de 1 an si jumatate.Tot acolo... Pot sa spun ca alaturi de el am trait iubirea absoluta, a aparut in viata mea in cele mai grele momente si m-a ridicat brusc; a fost dragoste la prima vedere... Am trait clipe alaturi de el, la care nu am visat niciodata. Il IUBESC! Si am curajul sa spun ca si el MA IUBESTE!
Asta nu o stiu doar eu ; insa viata e facuta de asa natura pentru a face compromisuri ;chiar si cu
riscul de a-ti pierde fericirea... Iar omul, prin natura lui, este un las...
poti sa-mi spui in particular cine este
Si eu sunt! Nu Stiu cum mi-as gasi puterea sa-l las sa divorteze,ea fiind o femeie cu putere in domeniul ei, foarte cunoscuta in Romania! Mi-e teama! Iar el are obligatiile sale...
Nu-mi ramane decat sa ma impac cu ideea ,chiar daca asta imi va tine o viata...
Trebuie sa ne acceptam soarta asa cum ne-a fost data,draga mea!
YullyNar3
Postat pe 24 Aprilie 2010 13:58
De la: d_niko, la data 2010-04-24 10:57:26
De la: Lory29, la data 2010-04-24 07:18:18 Nu prea ai ce face !...TREBUIE SA-TI URMEZI INIMA . Daca inima-ti dicteaza ca trebuie sa-l iubesti pe acest domn...iubeste-l ! Daca esti insa constienta ca viata poate-ti juca feste prin aceasta relatie,incearca o relatie" paralela" platonica ".plina de respect" (deeh...fara nicio afectiune),care sa-ti antreneze psihicul si sa-l rodeza ptr o situatie ulterioara cand vei putea (in sfarsit ! )sa ai puterea interioara de-ai zice "the-end" !!!


Ai dat un sfat perfect,si vreau sa te felicit!Cel mai bine e sa mergi in paralel cu o alta relatie bazata pe respect si atat daca nu poti mai mult acum.Pt ca atunci cand va fi finalul,sa ai pe cineva langa tine...

poti sa-mi spui in particular cine esate
YullyNar3
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:00
NU este deosebit daca de 3 ani isi inseala sotia,din contra este prefacut si mincinos,sau crezi ca este sincer ?se duce la nevasta si ii spune :vin de la amanta,tu ce ai mai facut azi.?
Vezi-ti de viata ta,gaseste'ti un om deosebit,pt ca acesta nu este,daca te iubea divorta de mult,3 ani nu's 3 luni.Bafta!
cami_goanga10
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:17
De la: roxxenn, la data 2010-04-24 13:32:13 Pana sa mi se intample si mie lucrul acesta aveam o parere foarte proasta despre amante, amanti in general.ii consideram cei mai josnici oameni! eram absolut convinsa ca mie nu mi se va intampla lucrul acesta niciodata: 'sa devin amanta cuiva"!dar cu soarta nu poti sa te pui,adevarul este ca ti-o mai faci si cu mana ta....Acum 3 luni am inceput un program de voluntariat intr-un spital si acolo am cunoscut un asistent foarte sociabil si foarte deschis sa ma invete absolut orice vroiam sa stiu legat de tehnici medicale.Mi sa parut absolut incredibil lucrul acesta si am hotarat ca de atunci sa vin numai pe turele lui pentru a putea face practica cu adevarat nu doar 'sa sprijin pereti' si sa particip la rautatile asistentelor care nu ma priveau cu ochi foarte buni! dupa 9 garzi facute numai pe turele lui si vorbind cu el absolut despre orice a venit la mine si ma sarutat....! pana atunci nu imi daduse absolut nici un motiv sa cred ca se va ajunge la asa ceva! apropo stiam ca e insurat si ca are si un copil mic acasa, pentru ca imi povestea despre toate prostioarele copilului.din momentul acela ma dat total peste cap.Am continuat sa merg in continuare la garda tot pe turele lui si ne-am sarutat si in ziua aceea! dar ne-am limitat doar la atat. si imi spune de fiecare data ca ii place sa ma sarute si daca nu cumva mi-e mie frica sa nu ma indragostesc de el.in spital daca ma vede ca vb prea mult si cu alti asistenti se supara si nu mai vrea sa vb cu mine! Nu stiu ce sa fac pentru ca nici la voluntariat nu as vrea sa renunt .......

ori ii spui clar ca intre voi nu poate fi nimic (si te comporti ca atare) ori schimbi garda.
kitty_krieger
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:24
Dragele mele, vad ca aici postati numai in postura de amante, tarfe sau ce-o-ti mai fi...eu sunt una din nevestele inselate de sot cu tarfulite ca voi. Haideti sa va spun eu cum e: o femeie simte de cand incepe ceva, pentru ineput fiind doar in mintea barbatului. Pentru ca se schimba. Al meu s-a tinut de capul uni moldovencei vreo jumatate de an pentru ca ea vroia o relatie cu un barbat necasatorit. In toata aceasta perioad mergeau prin tara impreuna si se cazau numai la hoteluri de 4 si 5 stele (asta era jobul lui, sa calaoreasca prin tara, nu si al ei). In toata aceasta perioada eu stiind ca plecau impreuna, il intrebam despre acest lucru, nu recunostea dar facea si un scandal monsreu, acuzandu-ma ca sunt nebuna si recomandandu-mi mereu un medic psihiatru pentru a ma trata. In toata aceasta perioada, atat eu cat si copiii am suferit enorm. Intr-o zi cand am avut curajul sa discut cu el mai serios, si-a facut bagajul si a plecat. Dar s-a intors, doar cat sa-si tina hainele in sifonierul comun si sa fie sigur ca eu nu plec nicaieri si nu as putea vea o relatie cu un alt barbat, nu vroia sa ma piarda nici pe mine. Dupa 2 luni s-a saturat de ea si s- intors definitiv acasa. Nu il intrebam nimic, imi spunea el ca tipa nu a reprezentat nimic pentru el doar ca era o tarfa care ii satisfacea toate poftele si a vrut sa profite de ea la maximum. A continuat sa se mai vada dar imi spunea ca se duce sa ii faca tot felul de nebunii, o ducea la "poste" cu alti amici ai lui, isi propunea sa ii introduca in toate orificiile diverse obiecte, si altele. Vreau sa va spun ca suferinta mea si a copiilor mei a fost dusa la extreme. Eu nu cred ca cineva acolo sus accepta sa vada atata suferinta provocata de voi si sa nu va intoarca la un moment dat si voua ceva din dezastrul produs de voi. V-ati gandit ca barbatii se plictisesc repede de "cea de acasa" si imediat vor alta?
Mara_38
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:50
Scuze pentru greseli, am scris repede si nu am revenit asupra textului.
Mara_38
Postat pe 24 Aprilie 2010 14:55
buna si eu sunt in aceiasi situatie placuta(parerea mea cine vrea sa judece nu are decat)am 23de ani si el are 39casatorit etc ne iubim mult desi stiu ca este pacat dar.........trec prin aceleasi stari ca si tine nu vreau sa l iau de tot de langa ea dar totodata il vreau numai pt mine oare cum sa face?
kudika036793
Postat pe 24 Aprilie 2010 15:59
timpul rezolva tot.iati o saptamana de pauza,cu tel inuchis si vezi ce concluzie tragi.nu trebuie sa disperi dar totusi trebuie sa te gandesti si la tn,ca esti tanara...
misunivers_str12
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:02
tarfe sunt doar cele care stau pe strada draga noastra
kudika036793
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:02
De la: kudika036793, la data 2010-04-24 16:02:14tarfe sunt doar cele care stau pe strada draga noastra




uffff....... ce usurare!!!!!!!!!1tu crezi ce spui??????
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:05
De la: YullyNar3, la data 2010-04-24 14:00:44
De la: d_niko, la data 2010-04-24 10:57:26
De la: Lory29, la data 2010-04-24 07:18:18 Nu prea ai ce face !...TREBUIE SA-TI URMEZI INIMA . Daca inima-ti dicteaza ca trebuie sa-l iubesti pe acest domn...iubeste-l ! Daca esti insa constienta ca viata poate-ti juca feste prin aceasta relatie,incearca o relatie" paralela" platonica ".plina de respect" (deeh...fara nicio afectiune),care sa-ti antreneze psihicul si sa-l rodeza ptr o situatie ulterioara cand vei putea (in sfarsit ! )sa ai puterea interioara de-ai zice "the-end" !!!


Ai dat un sfat perfect,si vreau sa te felicit!Cel mai bine e sa mergi in paralel cu o alta relatie bazata pe respect si atat daca nu poti mai mult acum.Pt ca atunci cand va fi finalul,sa ai pe cineva langa tine...

poti sa-mi spui in particular cine esate


Nu pot sa-ti spun! Nici macar in particular!
d_niko
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:07
De la: d_niko, la data 2010-04-24 16:07:47
De la: YullyNar3, la data 2010-04-24 14:00:44
De la: d_niko, la data 2010-04-24 10:57:26
De la: Lory29, la data 2010-04-24 07:18:18 Nu prea ai ce face !...TREBUIE SA-TI URMEZI INIMA . Daca inima-ti dicteaza ca trebuie sa-l iubesti pe acest domn...iubeste-l ! Daca esti insa constienta ca viata poate-ti juca feste prin aceasta relatie,incearca o relatie" paralela" platonica ".plina de respect" (deeh...fara nicio afectiune),care sa-ti antreneze psihicul si sa-l rodeza ptr o situatie ulterioara cand vei putea (in sfarsit ! )sa ai puterea interioara de-ai zice "the-end" !!!


Ai dat un sfat perfect,si vreau sa te felicit!Cel mai bine e sa mergi in paralel cu o alta relatie bazata pe respect si atat daca nu poti mai mult acum.Pt ca atunci cand va fi finalul,sa ai pe cineva langa tine...

poti sa-mi spui in particular cine esate


Nu pot sa-ti spun! Nici macar in particular!



zi-ne!!!!!!!!!!


o data si gata!!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:15
Trist, dar încearcã sã nu disperi! ªi pãstreazã-þi simþul unorului. Am o prietenã care a spus cândva o vorbã mare : TOÞI BÃRBAÞII BUNI SUNT ÎNSURAÞI.
A fost ºi o emisiune, destul de lungã ºi cu mulþi invitaþi ( dna Zoe Petre, ceva psihologi, public în salã ºi parcã ºi dr. Andrei) în care se comenta o poveste asemãnãtoare cu a ta. Mai toþi considerau cã "dacã a ajuns sã-ºi înºele nevasta, înseamnã cã între ei s-a rupt ceva. Iar dacã are o amantã constantã pe care o iubeºte, SIGUR n-o mai iubeºte pe soþie.Dacã pretinte cã da, atunci se minte singur. " De ce nu divorþeazã? Probabil cã nu poate (din punct de vedere legal, dacã ea nu vrea ºi el e în abatere, nu prea are cum). Sau poate cã nu îndrãzneºte. Trebuie sã ºtii cã bãrbaþii sunt mult mai slabi decât noi ( chiar dacã femeile sunt sexul slab. Cicã. Aiurea.). ªi trebuie sã mai ºtii ceva: sunt persoane (de ambele sexe) care confundã certificatul de cãsãtorie cu titlul de proprietate. Parcã tot în Kudika a fost un articol, nu de mult, din care concluzia era cã bãrbatul este produsul femeii.În traducere liberã, CUM ÞI-L DRESEZI AªA ÞI-L AI. Ai prea multe pretenþii de la tine dacã-þi închipui cã poþi demonta în 3 ani ce a clãdit cealaltã în ...tu ºtii cât. Cred cã nu þi-e strãinã povestea Iulianei Marciuc ºi a lui Adrian Enache. ªi nici a lui Dumitru Tinu. Aºa cã, nu sunteþi primii cãrora li se întâmplã asta. E uºor sã fii acuzatã, dar cine aruncã cu pietre în tine ar trebui sã se roage la Dumnezeu sã-i ajute ca nimeni din familia sa sã NU SE ÎNDRÃGOSTEASCÃ DE CINE NU TREBUIE. E crunt. Ideea e cã acum, tu ai de ales între suflet ºi moralã. Ori termini cu el ºi vei da dovadã de moralitate, dar nu vei ºtii pentru ce trãieºti, ori rãmâi cu el, laºi lumea sã trãncãne pânã gãseºte altceva de comentat ºi vei fi fericitã (atât cât poþi) lângã un bãrbat pe care îl iubeºti. Sunt puþini oamenii care se întâlnesc cu dragostea adevãratã. Mulþi oameni se cãsãtoresc din dragoste, dar fii sigurã cã pentru mulþi majoritatea e doar pãrere. Tu chiar eºti o norocoasã, dacã e aºa cum spui. Poate cã sunt oameni care nu trãiesc în 10 vieþi ce ai trãit tu în 3 ani. Aºa cã TRÃIEªTE DIN PLIN FIECARE CLIPÃ ªI BUCURÃ-TE DE DRAGOSTEA PE CARE O AI.

cristina_arghiropol
Postat pe 24 Aprilie 2010 16:55
foarte frumos raspuns
ma bucur ca mai sunt si persoane care gandesc si simt si care se vede ca au citit carti.
tot respectul meu si sper sa ne mai auzim de acum incolo.
m-ai impresionat.(avand in vedere ca eu sunt o femeie inselata de un barbat "deosebit" cu o femeie fara nimic deosebit, ba mai mult cu multe lipsuri fata de mine)
charlize_22
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:23
as putea sa te ajut , dar nu aici, intra pe id meu daciana_cristina@yahoo.com, si putem vb linistite.
free_to_be_happy
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:54
De la: perce_neige, la data 2010-04-24 08:11:02oricum ceea ce-ti cladesti tu - fericire , nefericire , sau cum oi vrea sa-i spui - cladesti pe nefericirea altcuiva . voi , cele care va multumiti cu statutul de amanta , chiar credeti ca sotia nu simte schimbarile lui ? chiar credeti ca nu sufera cu atat mai mult cu cat nu stie cine-i este ,,inamicul" pe de o parte , iar , pe de alta parte stie ca nu poate lupta cu aceleasi arme ?
pentru ca , vezi tu , e foarte usor sa faci totul perfect in intalniri de 2-3 ore si in conversatii . mai greu e sa atingi perfectiunea cand stai 25 din 24 langa el si te mai vede si nemachiata cand te trezesti , mai sunt si zile cand nu ai chef sa-i faci mancarea preferata pt ca ai venit obosita de la munca , sau mai ai migrene cand te bagi langa el in pat si foarte multe alte situatii cu care o sotie se confrunta in timp ce o amanta nu .
si da-l jos de pe piedestalul pe care l-ai urcat , ca nu e deosebit deloc . daca ar fi fost , ar fi avut taria sa se desparta de sotia lui , in momentul cand a considerat ca mariajul nu-i mai implineste asteptarile si , liber fiind , si-ar fi cautat pe altcineva care sa i le implineasca . asa , nu este decat un mincinos demn de dispret .


si tie iti place asa?de ce nu ramane cu tine?
iulia069834
Postat pe 24 Aprilie 2010 17:59
Foarte frumos , ma bucur mult ca mai exista si persoane ca tine care poate sa vada adevarul cu atata intelepciune, m-a impresionat foarte mult raspunsul tau,ai perfecta dreptate sunt intr-un totul de acord cu tine bravo, felicitarii din toata inima .
free_to_be_happy
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:08
De la: cristina_arghiropol, la data 2010-04-24 16:55:39Trist, dar încearcã sã nu disperi! ªi pãstreazã-þi simþul unorului. Am o prietenã care a spus cândva o vorbã mare : TOÞI BÃRBAÞII BUNI SUNT ÎNSURAÞI.
A fost ºi o emisiune, destul de lungã ºi cu mulþi invitaþi ( dna Zoe Petre, ceva psihologi, public în salã ºi parcã ºi dr. Andrei) în care se comenta o poveste asemãnãtoare cu a ta. Mai toþi considerau cã "dacã a ajuns sã-ºi înºele nevasta, înseamnã cã între ei s-a rupt ceva. Iar dacã are o amantã constantã pe care o iubeºte, SIGUR n-o mai iubeºte pe soþie.Dacã pretinte cã da, atunci se minte singur. " De ce nu divorþeazã? Probabil cã nu poate (din punct de vedere legal, dacã ea nu vrea ºi el e în abatere, nu prea are cum). Sau poate cã nu îndrãzneºte. Trebuie sã ºtii cã bãrbaþii sunt mult mai slabi decât noi ( chiar dacã femeile sunt sexul slab. Cicã. Aiurea.). ªi trebuie sã mai ºtii ceva: sunt persoane (de ambele sexe) care confundã certificatul de cãsãtorie cu titlul de proprietate. Parcã tot în Kudika a fost un articol, nu de mult, din care concluzia era cã bãrbatul este produsul femeii.În traducere liberã, CUM ÞI-L DRESEZI AªA ÞI-L AI. Ai prea multe pretenþii de la tine dacã-þi închipui cã poþi demonta în 3 ani ce a clãdit cealaltã în ...tu ºtii cât. Cred cã nu þi-e strãinã povestea Iulianei Marciuc ºi a lui Adrian Enache. ªi nici a lui Dumitru Tinu. Aºa cã, nu sunteþi primii cãrora li se întâmplã asta. E uºor sã fii acuzatã, dar cine aruncã cu pietre în tine ar trebui sã se roage la Dumnezeu sã-i ajute ca nimeni din familia sa sã NU SE ÎNDRÃGOSTEASCÃ DE CINE NU TREBUIE. E crunt. Ideea e cã acum, tu ai de ales între suflet ºi moralã. Ori termini cu el ºi vei da dovadã de moralitate, dar nu vei ºtii pentru ce trãieºti, ori rãmâi cu el, laºi lumea sã trãncãne pânã gãseºte altceva de comentat ºi vei fi fericitã (atât cât poþi) lângã un bãrbat pe care îl iubeºti. Sunt puþini oamenii care se întâlnesc cu dragostea adevãratã. Mulþi oameni se cãsãtoresc din dragoste, dar fii sigurã cã pentru mulþi majoritatea e doar pãrere. Tu chiar eºti o norocoasã, dacã e aºa cum spui. Poate cã sunt oameni care nu trãiesc în 10 vieþi ce ai trãit tu în 3 ani. Aºa cã TRÃIEªTE DIN PLIN FIECARE CLIPÃ ªI BUCURÃ-TE DE DRAGOSTEA PE CARE O AI.


mare noroc intr-adevar sa ai jumatate de barbat si jumatate de relatie.... si nici un viitor concret.
Iar daca spui ca "m-am indragostit de cine nu trebuie" (vorbesc ipotetic, nu de tine), inseamna ca realizezi ca acea persoana nu e pentru tine si tine de respectul de sine sa nu fii cu el/ea.

Barbatii buni sunt insurati, dar inainte sa fie insurati cum erau?

Cel putin asa vad eu lucrurile.

kitty_krieger
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:15
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-24 18:15:14
De la: cristina_arghiropol, la data 2010-04-24 16:55:39Trist, dar încearcã sã nu disperi! ªi pãstreazã-þi simþul unorului. Am o prietenã care a spus cândva o vorbã mare : TOÞI BÃRBAÞII BUNI SUNT ÎNSURAÞI.
A fost ºi o emisiune, destul de lungã ºi cu mulþi invitaþi ( dna Zoe Petre, ceva psihologi, public în salã ºi parcã ºi dr. Andrei) în care se comenta o poveste asemãnãtoare cu a ta. Mai toþi considerau cã "dacã a ajuns sã-ºi înºele nevasta, înseamnã cã între ei s-a rupt ceva. Iar dacã are o amantã constantã pe care o iubeºte, SIGUR n-o mai iubeºte pe soþie.Dacã pretinte cã da, atunci se minte singur. " De ce nu divorþeazã? Probabil cã nu poate (din punct de vedere legal, dacã ea nu vrea ºi el e în abatere, nu prea are cum). Sau poate cã nu îndrãzneºte. Trebuie sã ºtii cã bãrbaþii sunt mult mai slabi decât noi ( chiar dacã femeile sunt sexul slab. Cicã. Aiurea.). ªi trebuie sã mai ºtii ceva: sunt persoane (de ambele sexe) care confundã certificatul de cãsãtorie cu titlul de proprietate. Parcã tot în Kudika a fost un articol, nu de mult, din care concluzia era cã bãrbatul este produsul femeii.În traducere liberã, CUM ÞI-L DRESEZI AªA ÞI-L AI. Ai prea multe pretenþii de la tine dacã-þi închipui cã poþi demonta în 3 ani ce a clãdit cealaltã în ...tu ºtii cât. Cred cã nu þi-e strãinã povestea Iulianei Marciuc ºi a lui Adrian Enache. ªi nici a lui Dumitru Tinu. Aºa cã, nu sunteþi primii cãrora li se întâmplã asta. E uºor sã fii acuzatã, dar cine aruncã cu pietre în tine ar trebui sã se roage la Dumnezeu sã-i ajute ca nimeni din familia sa sã NU SE ÎNDRÃGOSTEASCÃ DE CINE NU TREBUIE. E crunt. Ideea e cã acum, tu ai de ales între suflet ºi moralã. Ori termini cu el ºi vei da dovadã de moralitate, dar nu vei ºtii pentru ce trãieºti, ori rãmâi cu el, laºi lumea sã trãncãne pânã gãseºte altceva de comentat ºi vei fi fericitã (atât cât poþi) lângã un bãrbat pe care îl iubeºti. Sunt puþini oamenii care se întâlnesc cu dragostea adevãratã. Mulþi oameni se cãsãtoresc din dragoste, dar fii sigurã cã pentru mulþi majoritatea e doar pãrere. Tu chiar eºti o norocoasã, dacã e aºa cum spui. Poate cã sunt oameni care nu trãiesc în 10 vieþi ce ai trãit tu în 3 ani. Aºa cã TRÃIEªTE DIN PLIN FIECARE CLIPÃ ªI BUCURÃ-TE DE DRAGOSTEA PE CARE O AI.


mare noroc intr-adevar sa ai jumatate de barbat si jumatate de relatie.... si nici un viitor concret.
Iar daca spui ca "m-am indragostit de cine nu trebuie" (vorbesc ipotetic, nu de tine), inseamna ca realizezi ca acea persoana nu e pentru tine si tine de respectul de sine sa nu fii cu el/ea.

Barbatii buni sunt insurati, dar inainte sa fie insurati cum erau?

Cel putin asa vad eu lucrurile.




asa credea ea ca gaseste'' jumatatea'' vietii ei!!!!!

oricum apreciez ca este de bun simt!fata de o ''alta'' de pe aici care se mandreste rau ca e amanta sotului prietenei !!!
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:19
Ce sa-ti mai spunem decat ca te va parasi ...tot cu nevasta lui va ramane ca-i convine situatia de a avea amanta .Tu pana la urma vei suferii iar el isi va continu viata cu o posibila alta amanta. Daca timp de 3 ani te-a dus cu zaharelu fi sigura ca nu va divorta.Ce dumnezeu mai fetelor nu aveti un pic de mandrie in voi.!!!......si asa viata e dura si scurta ,incercati sa o faceti frumoasa pt. voi nu sa fiti pe locu al doilea! nu inteleg de ce va complicati viata cu barbati insurati.
Am vorbit la sfarsit la plural deoarece nu esti singura in situatia asta dupa cum am vazut in topic ....fiti fete destepte si aveti pretenti de la voi mai mari.
kudika105436
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:19
Doamne tot o tineti cu barbatul alteiei si cum i-a demonstrat ca o iubeste? Daca nu o iubea nu risca sa stea 3 ani cu ea , o relatie stabila a unui barbat insurat e periculoasa nu si-ar fi riscat casnicia pentru ea si nevasta bineinteles ca simte cand e inselata , dupa 3 ani ar trebui sa fie sigura , dar sunt si sotii isterice si dominatoare care se folosesc de propii copii pentru a-si putea manipula si retine sotul , stie foarte bine ca fara ajutorul copiilor ar fii plecat de mult,si apoi nu o sa stea fata sa va povesteasca cu lux de amanunte toata relatia ei cu el , acel barbat nu si-a facut o relatie stabila cu alta pentru ca era foarte fericit cu sotia , in cel mai bun caz ar fii fost o aventura de o noapte ,dar nu ar fii tinut 3 anii.......

Traieste-ti viata , fitii fericitii ,viata e scurta , nu dispera si nu te gandi la moralitate , nu face ceva ptr care ai putea regreta mai tarziu , tu nu ai distrus nimic , casnicia lor era deja distrusa dinainte sa intru tu in viata lui , tu nu ai facut decat sa dai un nou sens vietii lui , i-ai aratat cealalta parte a vietii si niciun om cand a cunoscut fericirea nu se va intoarce la suferinta, raul nu merge inapoi......
nu esti vinovata cu nimic si nici el , nu poti sa alegi de cine cand si cum sa te indragostesti , asa ca lasa prejudecatiile si bucura-te de ceea ce ai. ,, ceea ce ai spus ,, nu-mi pot cladi fericirea pe suferinta altora" nu e decat o prostie pe care o spun oamenii care nu au trait nici pe sfert din iubirea pe care o traitii voi, pentru ca el nu e fericit acolo, fericirea lui e alaturi de tine
in dragoste si in razboi totul e permis, lupta pentru el , fii rabdatoare, nu ai nimic de pierdut si daca nu va fii sa fie macar sti ca ai trait ceva frumos si ca ai fost cea mai fericita femeie, atunci cand esti fericit nu ai cum sa iti pierzi timpul din contra te bucuri de fiecare secunda care trece , pentru ca simti ca traiesti , multa bafta si mult succes si sunt sigura ca povestea ta va avea un final fericit!
free_to_be_happy
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:51
Fetelor, referitor la... "toti barbatii buni sunt luati", in spatele unei casnicii a unei femei cu un barbat "bun" sta multa "munca" a acelei femei. Sunt multe lucruri in joc, niste bunuri dobandite de cei doi, unu, doi sau mai multi copii care au nevoie si de sprijinul tatalui (daca tot i-a adus pe lumea asta nedreapta) si poate si alte lucruri pe care ii determina pe cei doi sa ramana un cuplu. Barbatii, in general, fac foarte putine compromisuri si foarte putine eforturi ca acea casnicie sa mearga si sa fie confortabila pentru cei doi parteneri. Sunteti femei, credeti ca veti fi tinere toata viata? veti ramane la varsta de douazeci de ani pentru totdeauna? Incercati sa stati mai multi ani cu cei care va sunt amanti, incercati sa munciti sa-i asigurati confortul de care are nevoie, sa munciti pentru a va mentine frumoase si atragatoare ca atunci cand ii apare o alta in cale sa nu va insele, sa ramaneti atat de irezistibile incat sa-si spuna "sotia sau iubita mea care ma asteapta acasa e singura femeie din viata mea si nu o pot insela". Credeti ca veti ramane vesnic tinere? si nu veti face nimic pentru a-l face sa va iubeasca la fel ca la inceput? credeti ca stiti tainele unei convietuiri de durata? Incercati! si poate mai vorbim peste cativa ani cand veti deveni sotiile amantilor vostri. Nu va mai amagiti crezand ca exista barbati BUNI dar, ghinion, sunt luati. Toti sunt la fel, fara exceptii. Cunosc cateva sotii care au distrus casnicii fiind amantele actualilor soti si acum sunt ori inselate, ori batute sau....divortate din cauza altor femei. Habar n-aveti cum se comporta acasa. I-ati vazut cum isi baga degetul in nas? cum tusesc si scuipa? cum dau parturi fara sa tina cont in ce camera sunt scuzandu-se ca au gaze si trebuie sa le elimine? cum dorm pe canapeaua din sufragerie si le curg balele din gura? Cred si eu ca in calitate de amante nu aveti parte de asemenea privelisti. Asa ca nu-i mai considerati BUNI. Despatiti-i de neveste si luati-i voi! Poate voi stiti cum sa ii schimbati. Poate va vor aduce flori zilnic, sau poate va va spune: "iubita mea, te vad obosita, in seara asta eu pregaesc masa..." Hei, ce spuneti? Succes fetelor!!!!!
Mara_38
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:07
iti citeam povestea...si ma regasesc in ea,doar ca cel despre care vorbesc eu nu este insurat,a fost insurat dar inca mai are o "relatie speciala" cu fosta sotie...nici eu nu mai pot,mi-e bine cu el ,imi ofera tot ce vreau,dar si eu vreau mai mult,sufleteste,eu fac 30 de ani azi maine,am trecut printr-un divort,si ma intreb pe ce cale sa o apuc!? sincer,parerea mea este ca pana la urma o sa renuntam,pentru ca asta nu e viata si trece timpul pe langa noi,si e pacat...gandeste-te bine,daca nu vrei sa divorteze pentru tine,si probabil nici el nu vrea asta,tu ce faci? o sa continui asa toata viata? exclus! gandeste-te bine bine! drasgostea e trecatoare si intr-o zi o sa spui STOP,si atunci sa fie un pic cam tarziu si o sa il urasti o sa urasti tot ce a fost! FA CEVA PENTRU TINE!
sanda_bn
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:54
sincer imi pare rau de tine k te-ai inrdagostit de o persoana nepotrivita. esti tanara si frumoasa nu merita sa te risti si sa fi in postura asta de atatia ani. El dak te iubea asa cum spune sau crezi tu ,divorta de sotie si ramanea cu tine.Dar se pare k el este de vina, lui ii convine in ce postura este dar nu se gandeste dacat la el este un egoist( """ scuze """ dar asa simt eu), sa-i fie lui bine dar la cei din jurul lui, nu se gandeste , k au de suferit si sotia si tu mai tarziu.
Dupa parerea mea cautati iubirea in alta parte ,la o persoana care nu este insurat si mai ales cu , copii. sti ce ma gandesc la copii ( dak el are ), care ei nu au nici o vina si ei au de suferit cel mai mult.
mai gandestete inaine de a face un pas inainte. toate cele bune.
kudika120879
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:56
Majoritatea celor care comenteaza acest subiect, fac o mare confuzie intre iubire si indragosteala. Tu spui ca il iubesti si te cred. Din proprie experienta iti pot spune ca de iubit nu poti iubi decat o singura data in viata. Orice alta iubire nu este, de fapt, iubire ci o noua indragosteala, cum am mai spus. Si acum, ia gandeste-te: iti poti asuma responsabilitatea de a-i fi nu numai iubita si amanta cum spui tu. Daca il vrei numai pentru tine, va trebui sa-i fii si menajera si gospodina si, cateodata, asistenta medicala, sa-i speli rufele, sa i le calci sa-i gatesti asa cum ii place lui si, mai apoi, sa dormi permanent cu el in pat. Aceasta intimitate permanenta si fortata te va obosi foarte curand cand va deveni rutina. De ce vrei sa strici ceva ce este foarte frumos? Nu te lua dupa comentatorii care-ti spun ca pe tine te duce cu zaharelul, deoarece tie iti ofera doar iubirea lui, fara sa-ti pretinda nimic altceva. Tot din proprie experienta iti pot spune ca este extrem de obositor sa fii nevasta cuiva si statutul de femeie iubita se stinge repede dupa ce ai devenit nevasta. Fiind iubitul tau, nu poate fi numit barbat casatorit ci doar barbat insurat deoarece nevasta lui nu mai are dect rolul de menajera. Iti urez ca iubirea voastra sa dureze pana cand moartea va va desparti. Si, repet: nu confunda iubirea cu indragosteala.
printesa72
Postat pe 24 Aprilie 2010 19:59
nu iti interzice nimic pentru ca nu-i pasa cu adevarat de tine ,esti tanara si naiva,gandeste-te cand ai un lucru si ti la el...ruj..masina...bijuterie...etc.nu prea iti vine sa imparti cu nimeni si il pretuiesti pt ca nu vrei sa il pierzi dar daca nu ai nimic lipit de suflet...dai la toata lumea
amey
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:36
De la: perce_neige, la data 2010-04-24 08:11:02oricum ceea ce-ti cladesti tu - fericire , nefericire , sau cum oi vrea sa-i spui - cladesti pe nefericirea altcuiva . voi , cele care va multumiti cu statutul de amanta , chiar credeti ca sotia nu simte schimbarile lui ? chiar credeti ca nu sufera cu atat mai mult cu cat nu stie cine-i este ,,inamicul" pe de o parte , iar , pe de alta parte stie ca nu poate lupta cu aceleasi arme ?
pentru ca , vezi tu , e foarte usor sa faci totul perfect in intalniri de 2-3 ore si in conversatii . mai greu e sa atingi perfectiunea cand stai 25 din 24 langa el si te mai vede si nemachiata cand te trezesti , mai sunt si zile cand nu ai chef sa-i faci mancarea preferata pt ca ai venit obosita de la munca , sau mai ai migrene cand te bagi langa el in pat si foarte multe alte situatii cu care o sotie se confrunta in timp ce o amanta nu .
si da-l jos de pe piedestalul pe care l-ai urcat , ca nu e deosebit deloc . daca ar fi fost , ar fi avut taria sa se desparta de sotia lui , in momentul cand a considerat ca mariajul nu-i mai implineste asteptarile si , liber fiind , si-ar fi cautat pe altcineva care sa i le implineasca . asa , nu este decat un mincinos demn de dispret .
FOARTE BINE SPUS!CONFIRM!
kudika033765
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:56
De la: roxxenn, la data 2010-04-24 13:32:13 Pana sa mi se intample si mie lucrul acesta aveam o parere foarte proasta despre amante, amanti in general.ii consideram cei mai josnici oameni! eram absolut convinsa ca mie nu mi se va intampla lucrul acesta niciodata: 'sa devin amanta cuiva"!dar cu soarta nu poti sa te pui,adevarul este ca ti-o mai faci si cu mana ta....Acum 3 luni am inceput un program de voluntariat intr-un spital si acolo am cunoscut un asistent foarte sociabil si foarte deschis sa ma invete absolut orice vroiam sa stiu legat de tehnici medicale.Mi sa parut absolut incredibil lucrul acesta si am hotarat ca de atunci sa vin numai pe turele lui pentru a putea face practica cu adevarat nu doar 'sa sprijin pereti' si sa particip la rautatile asistentelor care nu ma priveau cu ochi foarte buni! dupa 9 garzi facute numai pe turele lui si vorbind cu el absolut despre orice a venit la mine si ma sarutat....! pana atunci nu imi daduse absolut nici un motiv sa cred ca se va ajunge la asa ceva! apropo stiam ca e insurat si ca are si un copil mic acasa, pentru ca imi povestea despre toate prostioarele copilului.din momentul acela ma dat total peste cap.Am continuat sa merg in continuare la garda tot pe turele lui si ne-am sarutat si in ziua aceea! dar ne-am limitat doar la atat. si imi spune de fiecare data ca ii place sa ma sarute si daca nu cumva mi-e mie frica sa nu ma indragostesc de el.in spital daca ma vede ca vb prea mult si cu alti asistenti se supara si nu mai vrea sa vb cu mine! Nu stiu ce sa fac pentru ca nici la voluntariat nu as vrea sa renunt .......
TU CE CREZI CA VREA?
NU E EVIDENT?O MICA DISTRACTIE!
kudika033765
Postat pe 24 Aprilie 2010 20:58
De la: kudika096935, la data 2010-04-24 19:07:45Fetelor, referitor la... "toti barbatii buni sunt luati", in spatele unei casnicii a unei femei cu un barbat "bun" sta multa "munca" a acelei femei. Sunt multe lucruri in joc, niste bunuri dobandite de cei doi, unu, doi sau mai multi copii care au nevoie si de sprijinul tatalui (daca tot i-a adus pe lumea asta nedreapta) si poate si alte lucruri pe care ii determina pe cei doi sa ramana un cuplu. Barbatii, in general, fac foarte putine compromisuri si foarte putine eforturi ca acea casnicie sa mearga si sa fie confortabila pentru cei doi parteneri. Sunteti femei, credeti ca veti fi tinere toata viata? veti ramane la varsta de douazeci de ani pentru totdeauna? Incercati sa stati mai multi ani cu cei care va sunt amanti, incercati sa munciti sa-i asigurati confortul de care are nevoie, sa munciti pentru a va mentine frumoase si atragatoare ca atunci cand ii apare o alta in cale sa nu va insele, sa ramaneti atat de irezistibile incat sa-si spuna "sotia sau iubita mea care ma asteapta acasa e singura femeie din viata mea si nu o pot insela". Credeti ca veti ramane vesnic tinere? si nu veti face nimic pentru a-l face sa va iubeasca la fel ca la inceput? credeti ca stiti tainele unei convietuiri de durata? Incercati! si poate mai vorbim peste cativa ani cand veti deveni sotiile amantilor vostri. Nu va mai amagiti crezand ca exista barbati BUNI dar, ghinion, sunt luati. Toti sunt la fel, fara exceptii. Cunosc cateva sotii care au distrus casnicii fiind amantele actualilor soti si acum sunt ori inselate, ori batute sau....divortate din cauza altor femei. Habar n-aveti cum se comporta acasa. I-ati vazut cum isi baga degetul in nas? cum tusesc si scuipa? cum dau parturi fara sa tina cont in ce camera sunt scuzandu-se ca au gaze si trebuie sa le elimine? cum dorm pe canapeaua din sufragerie si le curg balele din gura? Cred si eu ca in calitate de amante nu aveti parte de asemenea privelisti. Asa ca nu-i mai considerati BUNI. Despatiti-i de neveste si luati-i voi! Poate voi stiti cum sa ii schimbati. Poate va vor aduce flori zilnic, sau poate va va spune: "iubita mea, te vad obosita, in seara asta eu pregaesc masa..." Hei, ce spuneti? Succes fetelor!!!!!
FELICITARILE MELE!
kudika033765
Postat pe 24 Aprilie 2010 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM PROCEDATI ATUNCI CAND CINEVA VA FACE RAU FARA MOTIV? 28 De la: ayyryynn 9 Septembrie 2009 14:08
Caut colega apartament - Dorobanti 1 De la: marydya 29 Iulie 2008 00:14
donez rochie mireasa 19 De la: evricuta 12 Septembrie 2013 18:47
Licenta nota 10 9 De la: 4Life 7 Ianuarie 2011 09:32
Panelurile online 2 De la: kudika_33873 17 Aprilie 2013 18:20