Setari Cookie-uri

Sunt amanta unui barbat deosebit,dar simt ca nu mai pot,,,oare ce sa fac?

De la: cristina_arghiropol, la data 2010-04-24 16:55:39Trist, dar încearcã sã nu disperi! ªi pãstreazã-þi simþul unorului. Am o prietenã care a spus cândva o vorbã mare : TOÞI BÃRBAÞII BUNI SUNT ÎNSURAÞI.
A fost ºi o emisiune, destul de lungã ºi cu mulþi invitaþi ( dna Zoe Petre, ceva psihologi, public în salã ºi parcã ºi dr. Andrei) în care se comenta o poveste asemãnãtoare cu a ta. Mai toþi considerau cã "dacã a ajuns sã-ºi înºele nevasta, înseamnã cã între ei s-a rupt ceva. Iar dacã are o amantã constantã pe care o iubeºte, SIGUR n-o mai iubeºte pe soþie.Dacã pretinte cã da, atunci se minte singur. " De ce nu divorþeazã? Probabil cã nu poate (din punct de vedere legal, dacã ea nu vrea ºi el e în abatere, nu prea are cum). Sau poate cã nu îndrãzneºte. Trebuie sã ºtii cã bãrbaþii sunt mult mai slabi decât noi ( chiar dacã femeile sunt sexul slab. Cicã. Aiurea.). ªi trebuie sã mai ºtii ceva: sunt persoane (de ambele sexe) care confundã certificatul de cãsãtorie cu titlul de proprietate. Parcã tot în Kudika a fost un articol, nu de mult, din care concluzia era cã bãrbatul este produsul femeii.În traducere liberã, CUM ÞI-L DRESEZI AªA ÞI-L AI. Ai prea multe pretenþii de la tine dacã-þi închipui cã poþi demonta în 3 ani ce a clãdit cealaltã în ...tu ºtii cât. Cred cã nu þi-e strãinã povestea Iulianei Marciuc ºi a lui Adrian Enache. ªi nici a lui Dumitru Tinu. Aºa cã, nu sunteþi primii cãrora li se întâmplã asta. E uºor sã fii acuzatã, dar cine aruncã cu pietre în tine ar trebui sã se roage la Dumnezeu sã-i ajute ca nimeni din familia sa sã NU SE ÎNDRÃGOSTEASCÃ DE CINE NU TREBUIE. E crunt. Ideea e cã acum, tu ai de ales între suflet ºi moralã. Ori termini cu el ºi vei da dovadã de moralitate, dar nu vei ºtii pentru ce trãieºti, ori rãmâi cu el, laºi lumea sã trãncãne pânã gãseºte altceva de comentat ºi vei fi fericitã (atât cât poþi) lângã un bãrbat pe care îl iubeºti. Sunt puþini oamenii care se întâlnesc cu dragostea adevãratã. Mulþi oameni se cãsãtoresc din dragoste, dar fii sigurã cã pentru mulþi majoritatea e doar pãrere. Tu chiar eºti o norocoasã, dacã e aºa cum spui. Poate cã sunt oameni care nu trãiesc în 10 vieþi ce ai trãit tu în 3 ani. Aºa cã TRÃIEªTE DIN PLIN FIECARE CLIPÃ ªI BUCURÃ-TE DE DRAGOSTEA PE CARE O AI.



In spatele unui barbat"bun"sta o femeie puternica!

Postat pe 24 Aprilie 2010 21:15
De la: scorpio67, la data 2010-04-24 21:15:33
De la: cristina_arghiropol, la data 2010-04-24 16:55:39Trist, dar încearcã sã nu disperi! ªi pãstreazã-þi simþul unorului. Am o prietenã care a spus cândva o vorbã mare : TOÞI BÃRBAÞII BUNI SUNT ÎNSURAÞI.
A fost ºi o emisiune, destul de lungã ºi cu mulþi invitaþi ( dna Zoe Petre, ceva psihologi, public în salã ºi parcã ºi dr. Andrei) în care se comenta o poveste asemãnãtoare cu a ta. Mai toþi considerau cã "dacã a ajuns sã-ºi înºele nevasta, înseamnã cã între ei s-a rupt ceva. Iar dacã are o amantã constantã pe care o iubeºte, SIGUR n-o mai iubeºte pe soþie.Dacã pretinte cã da, atunci se minte singur. " De ce nu divorþeazã? Probabil cã nu poate (din punct de vedere legal, dacã ea nu vrea ºi el e în abatere, nu prea are cum). Sau poate cã nu îndrãzneºte. Trebuie sã ºtii cã bãrbaþii sunt mult mai slabi decât noi ( chiar dacã femeile sunt sexul slab. Cicã. Aiurea.). ªi trebuie sã mai ºtii ceva: sunt persoane (de ambele sexe) care confundã certificatul de cãsãtorie cu titlul de proprietate. Parcã tot în Kudika a fost un articol, nu de mult, din care concluzia era cã bãrbatul este produsul femeii.În traducere liberã, CUM ÞI-L DRESEZI AªA ÞI-L AI. Ai prea multe pretenþii de la tine dacã-þi închipui cã poþi demonta în 3 ani ce a clãdit cealaltã în ...tu ºtii cât. Cred cã nu þi-e strãinã povestea Iulianei Marciuc ºi a lui Adrian Enache. ªi nici a lui Dumitru Tinu. Aºa cã, nu sunteþi primii cãrora li se întâmplã asta. E uºor sã fii acuzatã, dar cine aruncã cu pietre în tine ar trebui sã se roage la Dumnezeu sã-i ajute ca nimeni din familia sa sã NU SE ÎNDRÃGOSTEASCÃ DE CINE NU TREBUIE. E crunt. Ideea e cã acum, tu ai de ales între suflet ºi moralã. Ori termini cu el ºi vei da dovadã de moralitate, dar nu vei ºtii pentru ce trãieºti, ori rãmâi cu el, laºi lumea sã trãncãne pânã gãseºte altceva de comentat ºi vei fi fericitã (atât cât poþi) lângã un bãrbat pe care îl iubeºti. Sunt puþini oamenii care se întâlnesc cu dragostea adevãratã. Mulþi oameni se cãsãtoresc din dragoste, dar fii sigurã cã pentru mulþi majoritatea e doar pãrere. Tu chiar eºti o norocoasã, dacã e aºa cum spui. Poate cã sunt oameni care nu trãiesc în 10 vieþi ce ai trãit tu în 3 ani. Aºa cã TRÃIEªTE DIN PLIN FIECARE CLIPÃ ªI BUCURÃ-TE DE DRAGOSTEA PE CARE O AI.



In spatele unui barbat"bun"sta o femeie puternica!


, CUM ÞI-L DRESEZI AªA ÞI-L AI Mai bine iti iei caine! Este cel mai loial si iubitor, mai ceva ca un barbat! Cu conditia sa fii si zoofila!

Postat pe 24 Aprilie 2010 21:17
De la: anastasia_m, la data 2010-04-24 18:19:45
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-24 18:15:14
De la: cristina_arghiropol, la data 2010-04-24 16:55:39Trist, dar încearcã sã nu disperi! ªi pãstreazã-þi simþul unorului. Am o prietenã care a spus cândva o vorbã mare : TOÞI BÃRBAÞII BUNI SUNT ÎNSURAÞI.
A fost ºi o emisiune, destul de lungã ºi cu mulþi invitaþi ( dna Zoe Petre, ceva psihologi, public în salã ºi parcã ºi dr. Andrei) în care se comenta o poveste asemãnãtoare cu a ta. Mai toþi considerau cã "dacã a ajuns sã-ºi înºele nevasta, înseamnã cã între ei s-a rupt ceva. Iar dacã are o amantã constantã pe care o iubeºte, SIGUR n-o mai iubeºte pe soþie.Dacã pretinte cã da, atunci se minte singur. " De ce nu divorþeazã? Probabil cã nu poate (din punct de vedere legal, dacã ea nu vrea ºi el e în abatere, nu prea are cum). Sau poate cã nu îndrãzneºte. Trebuie sã ºtii cã bãrbaþii sunt mult mai slabi decât noi ( chiar dacã femeile sunt sexul slab. Cicã. Aiurea.). ªi trebuie sã mai ºtii ceva: sunt persoane (de ambele sexe) care confundã certificatul de cãsãtorie cu titlul de proprietate. Parcã tot în Kudika a fost un articol, nu de mult, din care concluzia era cã bãrbatul este produsul femeii.În traducere liberã, CUM ÞI-L DRESEZI AªA ÞI-L AI. Ai prea multe pretenþii de la tine dacã-þi închipui cã poþi demonta în 3 ani ce a clãdit cealaltã în ...tu ºtii cât. Cred cã nu þi-e strãinã povestea Iulianei Marciuc ºi a lui Adrian Enache. ªi nici a lui Dumitru Tinu. Aºa cã, nu sunteþi primii cãrora li se întâmplã asta. E uºor sã fii acuzatã, dar cine aruncã cu pietre în tine ar trebui sã se roage la Dumnezeu sã-i ajute ca nimeni din familia sa sã NU SE ÎNDRÃGOSTEASCÃ DE CINE NU TREBUIE. E crunt. Ideea e cã acum, tu ai de ales între suflet ºi moralã. Ori termini cu el ºi vei da dovadã de moralitate, dar nu vei ºtii pentru ce trãieºti, ori rãmâi cu el, laºi lumea sã trãncãne pânã gãseºte altceva de comentat ºi vei fi fericitã (atât cât poþi) lângã un bãrbat pe care îl iubeºti. Sunt puþini oamenii care se întâlnesc cu dragostea adevãratã. Mulþi oameni se cãsãtoresc din dragoste, dar fii sigurã cã pentru mulþi majoritatea e doar pãrere. Tu chiar eºti o norocoasã, dacã e aºa cum spui. Poate cã sunt oameni care nu trãiesc în 10 vieþi ce ai trãit tu în 3 ani. Aºa cã TRÃIEªTE DIN PLIN FIECARE CLIPÃ ªI BUCURÃ-TE DE DRAGOSTEA PE CARE O AI.


mare noroc intr-adevar sa ai jumatate de barbat si jumatate de relatie.... si nici un viitor concret.
Iar daca spui ca "m-am indragostit de cine nu trebuie" (vorbesc ipotetic, nu de tine), inseamna ca realizezi ca acea persoana nu e pentru tine si tine de respectul de sine sa nu fii cu el/ea.

Barbatii buni sunt insurati, dar inainte sa fie insurati cum erau?

Cel putin asa vad eu lucrurile.




asa credea ea ca gaseste'' jumatatea'' vietii ei!!!!!

oricum apreciez ca este de bun simt!fata de o ''alta'' de pe aici care se mandreste rau ca e amanta sotului prietenei !!!


Jumatate din jumatate se cheama sfert si daca se mai iveste o amanta o sa aiba o optime de barbat si de relatie!

Postat pe 24 Aprilie 2010 21:20
buna seara, am citit despre iubirea ta pe care o ai fata de barbatul casatorit, ce sa-ti spun..... poate acum nu-ti dai seama esti inca in valtoarea asa zisei iubiri.... dar dupa mine nu este iubirea cea mare, tu spui ca il iubesti,nu contest dar este o iubire de faptul ca in acesti 3 ani pe care ii ai cu el ti-a indeplinit toate dorintele, cum spui ca este mai mare ca tine, normal ca el te vrea si efectiv ti-a cumparat iubirea, in felul acesta va compensati unul pe celalalt, el cu bani tu cu tineretea.... daca ar fii din partea lui iubirea cea mare,normal ar treb sa divorteze si sa se insoare cu tine, dar omul normal ca nu ar face asa ceva deoarece isi da seama de diferenta de varsta si se gandeste ca peste cativa ani ar putea sa-i vina randul sa fie inselat de tine... ,,ca batranetea isi spune cuvantul,, si asa se complace in felul acesta, dar de pierdut nu ai decat tu pentru ca anii trec,pierzi cei mai frumosi anii ai tineretii.Ar fii multe de spus dar probabil ca ma vei injura si asa de sfatul pe care mi-am permis sa ti-l dau....BAFTA
jojoline
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:46
De la: scorpio67, la data 2010-04-24 21:15:33
In spatele unui barbat"bun"sta o femeie puternica!


si in spatele lu' nuti udrea , cine sta?
mi-e si rusine sa ma gandesc ce-i face cand ii sta in spate!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:48
femeile puternice sunt cele care se descurca fara nici un barbat
utad
Postat pe 24 Aprilie 2010 22:55
De la: utad, la data 2010-04-24 22:55:08femeile puternice sunt cele care se descurca fara nici un barbat


Nici chiar asa, alea-s lesbiene!

Postat pe 24 Aprilie 2010 22:59
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-24 22:48:17
De la: scorpio67, la data 2010-04-24 21:15:33
In spatele unui barbat"bun"sta o femeie puternica!


si in spatele lu' nuti udrea , cine sta?
mi-e si rusine sa ma gandesc ce-i face cand ii sta in spate!


Elena Udrea e barbat?!

Postat pe 24 Aprilie 2010 23:00
De la: scorpio67, la data 2010-04-24 23:00:25
De la: gigel_curiosu, la data 2010-04-24 22:48:17
De la: scorpio67, la data 2010-04-24 21:15:33
In spatele unui barbat"bun"sta o femeie puternica!


si in spatele lu' nuti udrea , cine sta?
mi-e si rusine sa ma gandesc ce-i face cand ii sta in spate!


Elena Udrea e barbat?!


n-am zis ca-i barbat!
dar facand o analogie, daca in spatele unui barbat bun sta o femeie puternica, in spatele unei femei puternice, cine sta?
am ales exemplu' elenuscai udrea.
cineva zicea mai sus ca femeile puternice se descurca singure.
hm!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:04
Nu stiu de ce m-am oprit pe accest topic, dar sincer ma minunez sa vad cate amante exista. Eu nu pot sa inteleg cum puteti iubi pe cineva care e deja casatorit? nu v-ati pus intrbarea ca s-a casatorit din iubire? "iubire" nu cred ca voi amatele iubiti, o iubire nu poate fii inpartita deci e si mai greu sa crezi ca el/ea te iubeste, cred ca nu stiti ce e aia iubire
lol, eu am o relatie de 7 ani, so nu va apropiati de sotul meu
corina002
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:11
corina nu mai visa
utad
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:14
De la: corina002, la data 2010-04-24 23:11:37Nu stiu de ce m-am oprit pe accest topic, dar sincer ma minunez sa vad cate amante exista. Eu nu pot sa inteleg cum puteti iubi pe cineva care e deja casatorit? nu v-ati pus intrbarea ca s-a casatorit din iubire? "iubire" nu cred ca voi amatele iubiti, o iubire nu poate fii inpartita deci e si mai greu sa crezi ca el/ea te iubeste, cred ca nu stiti ce e aia iubire
lol, eu am o relatie de 7 ani, so nu va apropiati de sotul meu


hmmm..asta e un topic proaspat,dar daca dai la arhiva o sa multe multe..sa nu cumva sa dai adresa
mitura
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:15
De la: corina002, la data 2010-04-24 23:11:37Nu stiu de ce m-am oprit pe accest topic, dar sincer ma minunez sa vad cate amante exista. Eu nu pot sa inteleg cum puteti iubi pe cineva care e deja casatorit? nu v-ati pus intrbarea ca s-a casatorit din iubire? "iubire" nu cred ca voi amatele iubiti, o iubire nu poate fii inpartita deci e si mai greu sa crezi ca el/ea te iubeste, cred ca nu stiti ce e aia iubire
lol, eu am o relatie de 7 ani, so nu va apropiati de sotul meu


da' io pot sa ma apropii de tine?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:22
Buna! stiu prin ce treci...stiu ca tentatiile sunt foarte mari. stiu ca-l iubesti. Ca-l vrei doar pentru tine. Dar daca ar fi reciprocitate nu crezi ca ti-ar oferi un alt statut in afara de cel de amanta? La inceput ai sperat ca va divorta si va fi doar al tau.
Trebuie sa fii realista. sa-ti gasesti un baiat care sa te respecte si sa te puna el pe acel piedelstal pe care l-ai asezat tu pe acest domn casatorit.
iesi in oras cu fetele. fa-ti prietene. aranjeaza-te. fii cocheta. si va veni el acela care-ti e sortit. traieste -ti varsta. mergi in cluburi. fa ce fac cei de varsta ta!
kudika164844
Postat pe 24 Aprilie 2010 23:37
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Asta nu e relatie si iubire ..e pierdere de vreme,pe timpul, frumusetea si tineretea ta, stress, framantari inutile ( doar din partea ta, ca el nu are nici un stress) si pun pariu ca daca tu ii dai papucii el isi gaseste alta imediat, deci nu mai crede ca te iubeste asa "muuuuuuult" .. si normal ca se poarta frumos cu tine atata timp cat tu stai cuminte in banca ta, te oferi gratis si nu-l deranjezi cu nimic acasa.. (si tu-ti mai faci si procese de constiinta ..) .ia da-i tu niste telefoane acasa sa-l intrebi de sanatate si sa vezi cum din barbatul "deosebit "devine magarul si nesimtitul "... pai draga mea, in caz ca nu ti-ai dat seama, de aia ti-a dat si atata hmmmm "libertate" ca nu si strice imaginea de sot iubitor ..

In concluzie, bine ca te-ai trezit la realitate la timp nu dupa ce imbatranesti inca cativa ani intr -o relatie care nu duce nicaieri si nu te lasa nici sa intalnesti alti oameni printre care,sigur se afla si un baiat pentru tine !
Multa bafta si Intelepciune sa iei decizia cea mai potirivita pentru viata ta !

kudika052198
Postat pe 25 Aprilie 2010 02:34
minte sa n-ai amanta sa fi !
mystery_ruxandra
Postat pe 25 Aprilie 2010 05:35
trebuie sa il lasi categoric,daca tii asa de mult la el si mai ales zici ca il iubesti.el se intelege si isi iubeste nevasta .oricit de greu tiar fi trebuie sa il lasi dar imediat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!succes
nona1989
Postat pe 25 Aprilie 2010 06:03
Esti tanara, e primavara in viata ta, dar soarele va inflori mugurii ei (ai nevestei). Vei trai si vei vedea, viata nu iarta. Chiar daca, sa zicem ca, pana la urma o va lasa ( ceea ce e putin probabil, pt.ca o facea deja) , te va lasa si pe tine pt. alta, dupa o vreme. Si nu mai spune ca nu vrei sa-ti cladesti fericirea pe nefericirea alteia, tocmai asta faci, chiar daca nu e legalizata, crezi ca dupa ce pleaca din bratele tale, mai e tandru si bun acasa.? Nu e deosebit, e un Don Juan care nu face altceva , decat ca isi testeaza puterea de seductie cu tine, care esti o naiva si il idolatrizezi. Deschide ochii mari, ce Dumnezeu, esti fata, esti tanara, esti frumoasa, uita-te in jur, n-a murit mama baietilor ! Iti place postura de amanata ? Te multumeste sa fii foata viata o papusa gonflabila pentru amatorii de senzatii? Trezeste-te si continua-ti drumul frumos, niveleaza-l, cauta-ti un baiat pentru care tu sa fii vioara intai, care sa te iubeasca atat incat sa transforme relatia in casnicie, sa te respecte , sa te alinte, cu care sa-ti faci sarbatorile, sa-ti petreci concediile (nu sa fuga la sotie atunci) si alaturi de care sa poti iesi cu fruntea sus. Iti doresc multa fericire si putere s-o rupi cu acest escroc sentimental (deosebit). Toti sunt deosebiti ca amanti, crede-ma, ai vedea cat e de deosebit daca i-ai fi sotie. Sa nu te superi pentru mustrarile mele, nu vreau decat sa fiu un dus rece care sa te trezeasca la realitate si-ti doresc tot binele din lume !
Liuta
Postat pe 25 Aprilie 2010 07:36
Draga mea,oricat de mult tineti unul la altul,o sa ajungi la concluzia ca iti doresti o familie,copii poate,ca nu mai poti sta in casa asteptandu-l pe EL,cand poate sa se desprinda de familie.Iti spun din propria-mi experienta:incepe o alta relatie cu un barbat neinsurat,tanar sau mai in varsta,nu conteaza,indiferent cat te va durea si cat ai plange.Dar,in primul rand,important este sa stai de vorba cu tine insati,sa iti trasezi pe hartie ce anume vrei de la viata si apoi sa iei o decizie.Daca asta e ce iti doresti...atunci ramai asa.Fiecare dintre noi stie cel mai bine ce isi doreste in viata!Spunea cineva ca daca te-ar iubi,ar divorta si s-ar casatori cu tine.Nu este adevarat.Cateodata,nivelul social pe care ne situam nu ne permite sa facem asta.Sa fii sanatoasa si sa iti dea Dumnezeu intelepciune pentru a alege ce e mai bine pentru tine!
mmc
Postat pe 25 Aprilie 2010 07:38
Draga mea,oricat de mult tineti unul la altul,o sa ajungi la concluzia ca iti doresti o familie,copii poate,ca nu mai poti sta in casa asteptandu-l pe EL,cand poate sa se desprinda de familie.Iti spun din propria-mi experienta:incepe o alta relatie cu un barbat neinsurat,tanar sau mai in varsta,nu conteaza,indiferent cat te va durea si cat ai plange.Dar,in primul rand,important este sa stai de vorba cu tine insati,sa iti trasezi pe hartie ce anume vrei de la viata si apoi sa iei o decizie.Daca asta e ce iti doresti...atunci ramai asa.Fiecare dintre noi stie cel mai bine ce isi doreste in viata!Spunea cineva ca daca te-ar iubi,ar divorta si s-ar casatori cu tine.Nu este adevarat.Cateodata,nivelul social pe care ne situam nu ne permite sa facem asta.Sa fii sanatoasa si sa iti dea Dumnezeu intelepciune pentru a alege ce e mai bine pentru tine!
mmc
Postat pe 25 Aprilie 2010 07:42
Draga mea,oricat de mult tineti unul la altul,o sa ajungi la concluzia ca iti doresti o familie,copii poate,ca nu mai poti sta in casa asteptandu-l pe EL,cand poate sa se desprinda de familie.Iti spun din propria-mi experienta:incepe o alta relatie cu un barbat neinsurat,tanar sau mai in varsta,nu conteaza,indiferent cat te va durea si cat ai plange.Dar,in primul rand,important este sa stai de vorba cu tine insati,sa iti trasezi pe hartie ce anume vrei de la viata si apoi sa iei o decizie.Daca asta e ce iti doresti...atunci ramai asa.Fiecare dintre noi stie cel mai bine ce isi doreste in viata!Spunea cineva ca daca te-ar iubi,ar divorta si s-ar casatori cu tine.Nu este adevarat.Cateodata,nivelul social pe care ne situam nu ne permite sa facem asta.Sa fii sanatoasa si sa iti dea Dumnezeu intelepciune pentru a alege ce e mai bine pentru tine!
mmc
Postat pe 25 Aprilie 2010 07:42
De la: iulia069834, la data 2010-04-24 17:59:41
De la: perce_neige, la data 2010-04-24 08:11:02oricum ceea ce-ti cladesti tu - fericire , nefericire , sau cum oi vrea sa-i spui - cladesti pe nefericirea altcuiva . voi , cele care va multumiti cu statutul de amanta , chiar credeti ca sotia nu simte schimbarile lui ? chiar credeti ca nu sufera cu atat mai mult cu cat nu stie cine-i este ,,inamicul" pe de o parte , iar , pe de alta parte stie ca nu poate lupta cu aceleasi arme ?
pentru ca , vezi tu , e foarte usor sa faci totul perfect in intalniri de 2-3 ore si in conversatii . mai greu e sa atingi perfectiunea cand stai 25 din 24 langa el si te mai vede si nemachiata cand te trezesti , mai sunt si zile cand nu ai chef sa-i faci mancarea preferata pt ca ai venit obosita de la munca , sau mai ai migrene cand te bagi langa el in pat si foarte multe alte situatii cu care o sotie se confrunta in timp ce o amanta nu .
si da-l jos de pe piedestalul pe care l-ai urcat , ca nu e deosebit deloc . daca ar fi fost , ar fi avut taria sa se desparta de sotia lui , in momentul cand a considerat ca mariajul nu-i mai implineste asteptarile si , liber fiind , si-ar fi cautat pe altcineva care sa i le implineasca . asa , nu este decat un mincinos demn de dispret .


si tie iti place asa?de ce nu ramane cu tine?


am fost nevasta inselata , nu amanta si nu mai sunt nici nevasta nici inselata .i l-am ,,cedat" amantei si , culmea , din marea lor iubire de 2-3 ore pe saptamana , s-a ales praful in mai putin de o luna de trai impreuna .
perce_neige
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:01
fetito mai bine vezi-ti de treaba ta si de tineretea ta...ai 24 de ani...toata viata inainte
nu strica casnicia unor oameni, unei femei k Dumnezeu ti-o intoarce...cine stie prin ce a trecut saraca femeia aia DIN CAUZA TA
te-ai gandit vreodata la asta?...daca nu poate iti pui acum un semn de intrebare
nu stiu cum puteti accepta statutul acesta..de amanta respectiv femeie inselata offf URASC termenii astia
florinaflorina85
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:04
De la: kudika036793, la data 2010-04-24 16:02:14tarfe sunt doar cele care stau pe strada draga noastra


da , draga mea , in conceptia voastra , a amantelor , tarfe sunt doar cele de pe centura . vrei sa-ti spun ceva ? consider ca tarfele de pe centura sunt mai putin demne de dispret decat voi , ,,imaculatele" ; pentru ca ele isi fac ,,treaba" , isi iau plata si se duc in drumul lor , pe cand voi provocati suferinte enorme sotiilor si chiar copiilor acelor barbati . va doresc , ,,stimate" amante , sa ajungeti si voi sa nu dormiti noptile , intrbandu-va unde ati gresit , ce ii ofera cealalta mai mult decat voi , cu ce este cealalta mai buna decat voi , dar , mai ales , in timp ce faceti dragoste , daca se gandeste la voi sau la ,,marea iubire a vietii lui " - respectiv amanta . si , in tumultul acestor framantari , sa fiti vesele , bine dispuse , sa va faceti treburile casnice ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat , sa va indepliniti indatoririle de servici , sa acordati copiilor atentia si linistea de care au nevoie sa traiasca si sa creasca asa cum trebuie . dupa ce veti fi in stare sa faceti toate astea , mai discutam .
perce_neige
Postat pe 25 Aprilie 2010 08:14
eu am o prietena care s-a indragostit de unu care e insurat dar a facut pasu asta doar din cauza ca din noaptea unei aventuri a ieshit un bebe... si acum nici el nu stie ce sa faca.... ca are parte de o casnicie cam distanta.... si e f f tanar :(
B3ndiss
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:05
aoleu,aoleu nu credeti nimic din ce promit barbatii insurati,.......toti o apa si un pamant, vorbe ,vorbe frumoase si atit doar vorbe diferenta dintre un sot si un amant este ca vine curat,spalat aranjat si se abtine sa ragaie si sa traga parturi restul doar vorbe
kudika083796
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:18
De la: ryana4cutty, la data 2010-04-25 09:05:22eu am o prietena care s-a indragostit de unu care e insurat dar a facut pasu asta doar din cauza ca din noaptea unei aventuri a ieshit un bebe... si acum nici el nu stie ce sa faca.... ca are parte de o casnicie cam distanta.... si e f f tanar :(

Individul acela are copii? Daca sunt mari, poate ar trebui sa se desparta de nevasta si sa il creasca pe asta mic, nu ???. Sincer, nu as vrea sa fiu in locul nevestei...
alina02
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:19
Eu nu in teleg cum iti permiti sa spui asa cuvinte si sa caracterizezi toate femeile ca pe cea cu care te-a inselat pe tine sotul tau.Doar ptr ca ai fost tu inselata asta inseamna ca toate sunt"TIRFE"?????E urit ceea ce spui si nu uita niciodata sa spui niciodata.E adevarat ca nu e cea mai buna solutie sa fii amanta cuiva,dar te-ai intrebat vreodata tu personal,de ce a inceput sa te insele???Sau crezi ca tu nu ai nici o vina??????
kudika037162
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:22
De la: cristina_cristina, la data 2010-04-24 18:51:48Doamne tot o tineti cu barbatul alteiei si cum i-a demonstrat ca o iubeste? Daca nu o iubea nu risca sa stea 3 ani cu ea , o relatie stabila a unui barbat insurat e periculoasa nu si-ar fi riscat casnicia pentru ea si nevasta bineinteles ca simte cand e inselata , dupa 3 ani ar trebui sa fie sigura , dar sunt si sotii isterice si dominatoare care se folosesc de propii copii pentru a-si putea manipula si retine sotul , stie foarte bine ca fara ajutorul copiilor ar fii plecat de mult,si apoi nu o sa stea fata sa va povesteasca cu lux de amanunte toata relatia ei cu el , acel barbat nu si-a facut o relatie stabila cu alta pentru ca era foarte fericit cu sotia , in cel mai bun caz ar fii fost o aventura de o noapte ,dar nu ar fii tinut 3 anii.......

Traieste-ti viata , fitii fericitii ,viata e scurta , nu dispera si nu te gandi la moralitate , nu face ceva ptr care ai putea regreta mai tarziu , tu nu ai distrus nimic , casnicia lor era deja distrusa dinainte sa intru tu in viata lui , tu nu ai facut decat sa dai un nou sens vietii lui , i-ai aratat cealalta parte a vietii si niciun om cand a cunoscut fericirea nu se va intoarce la suferinta, raul nu merge inapoi......
nu esti vinovata cu nimic si nici el , nu poti sa alegi de cine cand si cum sa te indragostesti , asa ca lasa prejudecatiile si bucura-te de ceea ce ai. ,, ceea ce ai spus ,, nu-mi pot cladi fericirea pe suferinta altora" nu e decat o prostie pe care o spun oamenii care nu au trait nici pe sfert din iubirea pe care o traitii voi, pentru ca el nu e fericit acolo, fericirea lui e alaturi de tine
in dragoste si in razboi totul e permis, lupta pentru el , fii rabdatoare, nu ai nimic de pierdut si daca nu va fii sa fie macar sti ca ai trait ceva frumos si ca ai fost cea mai fericita femeie, atunci cand esti fericit nu ai cum sa iti pierzi timpul din contra te bucuri de fiecare secunda care trece , pentru ca simti ca traiesti , multa bafta si mult succes si sunt sigura ca povestea ta va avea un final fericit!
kudika037162
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:25
vino la mine sa te invat
kudika101099
Postat pe 25 Aprilie 2010 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ziua supravietuitoarelor de cancer! 7 De la: Iris4ever 30 Noiembrie 2008 01:41
iubirea si culorile ei 101 De la: bleyd_nyght 21 Februarie 2014 10:05
actiuni la DACIA 2 De la: kudika397596 9 Mai 2012 19:29
putin ajutor va rog:D :o3 2 De la: DarkMAGIC 13 Iulie 2011 02:01
De Paste 22 De la: Luli2 19 Aprilie 2009 12:29