Setari Cookie-uri

Sunt amanta unui barbat deosebit,dar simt ca nu mai pot,,,oare ce sa fac?

Dmn cea mai mare prostie....tu crezy k nevasta nu observa k el nu mai e ca inainte...datorita tie fericirea ei e distrusa...stai sa vezi knd te-or ajunge blestemele ei...nu vreau sa te critic dar pe bune acum la 24 de ani esti tanara esti frumoasa nu ai gasit altul decat insurat???? Fetito casca bn ochii k iti pierzi tineretea degeaba si timpul nu se mai intoarce....acum puteai sa citesti pe kudik impreuna cu partenerul de viata nu sa postezi pentru a cere ajutor....Gandeste-te bn k nikiodata nu vei insemna pentru el ce inseaman sotia...pe ea o iubeste k de aia a luat-o de nevasta...pe tine te foloseste;)doar nu-i strica ceva de rezerva....
Irina1706
Postat pe 11 Mai 2010 23:25
App buna aia cu turcul Off Doamne mare e gradina ta si mai sare cate una gardul
Irina1706
Postat pe 11 Mai 2010 23:27
mergi inainte da eu te inteleg perfect ca da pot fi deosebiti
kudika036793
Postat pe 12 Mai 2010 17:18
Ai postat anuntul asta de cateva zile bune , poti spune care a fost hotararea ta ? Cum iti merge acum ?Va mai intalniti?
kudika120879
Postat pe 13 Mai 2010 18:33
Si eu ma aflu in aceeasi situatie cu tine si am aceleasi nedumeriri.Problema la noi este ca eu ma cert cu toata familia mea pentru relatia asta si nu stiu unde voi ajunge.El mia zis ca renunta la sotie dar momentan trebuie sa mai astept....Cred ca ar fi bine sa ne vedem de drumul nostru.Intrebarea mea cea mare sti care este daca nu va face si cu mine ce a facut cu sotia....Te-am pupat si bafta in continuare
ailui1984
Postat pe 17 Mai 2010 23:59
cum l-am cucerit nu stiu ......cred ca a fost ceva spontan si reciproc..asta nu se spune se simte ...daca nu simti poti face orice...avem acelasi idealuri,gandim la fel ....cum ti-am spus ...ne-am trezit ca nu mai se putea unul fara altul....
aly_adelyn
Postat pe 19 Mai 2010 15:11
De la: Irina1706, la data 2010-05-11 23:25:19Dmn cea mai mare prostie....tu crezy k nevasta nu observa k el nu mai e ca inainte...datorita tie fericirea ei e distrusa...stai sa vezi knd te-or ajunge blestemele ei...nu vreau sa te critic dar pe bune acum la 24 de ani esti tanara esti frumoasa nu ai gasit altul decat insurat???? Fetito casca bn ochii k iti pierzi tineretea degeaba si timpul nu se mai intoarce....acum puteai sa citesti pe kudik impreuna cu partenerul de viata nu sa postezi pentru a cere ajutor....Gandeste-te bn k nikiodata nu vei insemna pentru el ce inseaman sotia...pe ea o iubeste k de aia a luat-o de nevasta...pe tine te foloseste;)doar nu-i strica ceva de rezerva....
kudika185181
Postat pe 19 Mai 2010 15:15
acest raspuns era pentru KUDIKa083787
aly_adelyn
Postat pe 19 Mai 2010 15:22
De la: aly_adelyn, la data 2010-05-19 15:22:42acest raspuns era pentru KUDIKa083787



ma distreaza faza asta cu kudika nr.xxxxxxx


parca sunteti pe numere !!!!!!!! nu puteti sa va demuniti?????????
anastasia_m
Postat pe 19 Mai 2010 15:25
Asculta-ti inima! Mai bine sa regreti ca ai facut-o decat sa te gandesti toata viata cum ar fi fost daca ai fi continuat! De ce nu? Doar ca ar trebui sa incearci sa iti gasesti si o persoana care sa iti fie alaturi , un iubit adevarat, dar fara a intrerupe relatia cu "amantul".Macar sa incerci sa ai si tu o relatie serioaasa cu cineva... Pentru ca si tu meriti sa ai pe cineva alaturi 24/24! Si sa vedem atunci el cum se va simti? Cat de deosebit va fi?!? Eu am o relatie cu un tip de aproape 10 ani, mai bine zis suntem 'amanti' desi suna ciudat si... amandoi avem relatiile noastre stabile, anul acesta ne casatorim, fiecare cu alesul lui.. doar ca... ne leaga ceva mai puternic decat noi... Asa e viata.. ciudata!Ne iubim.. doar ca nu putem fi impreuna! Nu stiu de ce..
P.S. Eu nu inteleg de ce in acest forum sunt o gramada de jigniri.. care nu ajuta la absolut nimic. Si in plus - iubirea nu te intreaba.. apare pur si simplu... nu e vorba de ce iti gasesti si ce nu! Intr-adevar sunt multi barbati(tineri/ mai putin tineri).. dar atunci cand iubesti.. niciunul nu este ca "El"!
kudika193398
Postat pe 6 Iunie 2010 00:46
Si nu inteleg de ce cuvantul amanta =sex???? Cand de fapt el se simte deschis in fata ei si ea este singura persoana in fata careia poate vorbi orice, despre oricine, despre tot ce face si ce gandeste el! Amanta este persoana care ii va sti mai multe secrete decat sotia! Este prietena lui cea mai buna, ceea ce sotia nu prea mai este.. din moment ce el are nevoie si de o alta persoana care sa ii fie alaturi!
kudika193398
Postat pe 6 Iunie 2010 01:13
De la: kudika193398, la data 2010-06-06 00:46:45Asculta-ti inima! Mai bine sa regreti ca ai facut-o decat sa te gandesti toata viata cum ar fi fost daca ai fi continuat! De ce nu? Doar ca ar trebui sa incearci sa iti gasesti si o persoana care sa iti fie alaturi , un iubit adevarat, dar fara a intrerupe relatia cu "amantul".Macar sa incerci sa ai si tu o relatie serioaasa cu cineva... Pentru ca si tu meriti sa ai pe cineva alaturi 24/24! Si sa vedem atunci el cum se va simti? Cat de deosebit va fi?!? Eu am o relatie cu un tip de aproape 10 ani, mai bine zis suntem 'amanti' desi suna ciudat si... amandoi avem relatiile noastre stabile, anul acesta ne casatorim, fiecare cu alesul lui.. doar ca... ne leaga ceva mai puternic decat noi... Asa e viata.. ciudata!Ne iubim.. doar ca nu putem fi impreuna! Nu stiu de ce..
P.S. Eu nu inteleg de ce in acest forum sunt o gramada de jigniri.. care nu ajuta la absolut nimic. Si in plus - iubirea nu te intreaba.. apare pur si simplu... nu e vorba de ce iti gasesti si ce nu! Intr-adevar sunt multi barbati(tineri/ mai putin tineri).. dar atunci cand iubesti.. niciunul nu este ca "El"!


Ascultati Inima !!!!!!!!!! Fas! care , aia dintre picioare !Patetica fiinta , jalnica !

Postat pe 6 Iunie 2010 01:36
De la: kudika193398, la data 2010-06-06 01:13:22Si nu inteleg de ce cuvantul amanta =sex???? Cand de fapt el se simte deschis in fata ei si ea este singura persoana in fata careia poate vorbi orice, despre oricine, despre tot ce face si ce gandeste el! Amanta este persoana care ii va sti mai multe secrete decat sotia! Este prietena lui cea mai buna, ceea ce sotia nu prea mai este.. din moment ce el are nevoie si de o alta persoana care sa ii fie alaturi!


Mai nou amantele nu fac sex? De cand? Nu sunt tarfele pe care le mozolesc domnii soti ai altora ?
Da ce fac amantele daca nu sex, conversatie de politete ? Penibila , cel putin in exprimare !

Postat pe 6 Iunie 2010 01:39
Ideea era sa o a jutam pe aceasta fata sa ia o decizie.. si poate ma repet dar nu inteleg ce e cu limbajul asta aici?!? Dupa cat ai fost de revoltata draga 'scorpio nus cat', inseamna ca te numeri printre cele inselate! Eu nu-s de partea nimanui.. nici nu am fost inselata si nici nu m-am bagat in casa cuiva...Mie personal casatoria mi se pare sfanta si nu m-as uita la un barbat insurat.. Ever! chiar de ar fi singurul de pe pamant! Dar sunt situatii in care nu poti sa judeci nici pe ea ca amanta nici pe el ca sot care inseala! Si cum .. evident nu stim exact care e situatia(poate ca are si el motivele lui.. sau le iubeste pe amandoua, chiar se intampla!!) nu putem sa judecam doi oameni...nu putem afirma ca ea este tarfa! mi se pare ingrozitor! Tarfa e aia de la colt.. nici nu suporta comparatie!
kudika193398
Postat pe 6 Iunie 2010 11:22
De la: kudika193398, la data 2010-06-06 11:22:33Ideea era sa o a jutam pe aceasta fata sa ia o decizie.. si poate ma repet dar nu inteleg ce e cu limbajul asta aici?!? Dupa cat ai fost de revoltata draga 'scorpio nus cat', inseamna ca te numeri printre cele inselate! Eu nu-s de partea nimanui.. nici nu am fost inselata si nici nu m-am bagat in casa cuiva...Mie personal casatoria mi se pare sfanta si nu m-as uita la un barbat insurat.. Ever! chiar de ar fi singurul de pe pamant! Dar sunt situatii in care nu poti sa judeci nici pe ea ca amanta nici pe el ca sot care inseala! Si cum .. evident nu stim exact care e situatia(poate ca are si el motivele lui.. sau le iubeste pe amandoua, chiar se intampla!!) nu putem sa judecam doi oameni...nu putem afirma ca ea este tarfa! mi se pare ingrozitor! Tarfa e aia de la colt.. nici nu suporta comparatie!


Ok, poate m-am ambalat cam tare, scuze, dar decat sa incurajezi pe cineva dand sfaturi ambiguie de genul asta , mai bine te abtii.Da , nu e o rusine sa recunosc ca am fost inselata , nu de sotul meu ci de cel de dinainte , care nu avea nevoie de motive ca sa insele.Se credea cel putin Adonis si mare scula de barbat si considera de datoria lui de mascul sa cotzaie tot ce pica. Daca m-a consolat ceva era faptul ca faceam parte din haremul lui ales cu grija si ca fizic si ca inteligenta .Atat.Mi se pare de bun simt mai intai sa divortezi daca nu mai poti sta in casnicie si apoi sa isi fi facut cate iubite dorea dumnealui.Am mai explicat , eu numesc tarfa pe cea care minte , insala si se preface facand rau celor din jur, nu pe cea are care multi parteneri la pat.Asta chiar nu ma priveste , cu cati face sex si cum ii alege.Maritata sau nu inca tot inselat se cheama si ce faci tu cu partenerul tau.Deci !

Postat pe 6 Iunie 2010 12:15
De la: scorpio67, la data 2010-06-06 12:15:38
De la: kudika193398, la data 2010-06-06 11:22:33Ideea era sa o a jutam pe aceasta fata sa ia o decizie.. si poate ma repet dar nu inteleg ce e cu limbajul asta aici?!? Dupa cat ai fost de revoltata draga 'scorpio nus cat', inseamna ca te numeri printre cele inselate! Eu nu-s de partea nimanui.. nici nu am fost inselata si nici nu m-am bagat in casa cuiva...Mie personal casatoria mi se pare sfanta si nu m-as uita la un barbat insurat.. Ever! chiar de ar fi singurul de pe pamant! Dar sunt situatii in care nu poti sa judeci nici pe ea ca amanta nici pe el ca sot care inseala! Si cum .. evident nu stim exact care e situatia(poate ca are si el motivele lui.. sau le iubeste pe amandoua, chiar se intampla!!) nu putem sa judecam doi oameni...nu putem afirma ca ea este tarfa! mi se pare ingrozitor! Tarfa e aia de la colt.. nici nu suporta comparatie!


Ok, poate m-am ambalat cam tare, scuze, dar decat sa incurajezi pe cineva dand sfaturi ambiguie de genul asta , mai bine te abtii.Da , nu e o rusine sa recunosc ca am fost inselata , nu de sotul meu ci de cel de dinainte , care nu avea nevoie de motive ca sa insele.Se credea cel putin Adonis si mare scula de barbat si considera de datoria lui de mascul sa cotzaie tot ce pica. Daca m-a consolat ceva era faptul ca faceam parte din haremul lui ales cu grija si ca fizic si ca inteligenta .Atat.Mi se pare de bun simt mai intai sa divortezi daca nu mai poti sta in casnicie si apoi sa isi fi facut cate iubite dorea dumnealui.Am mai explicat , eu numesc tarfa pe cea care minte , insala si se preface facand rau celor din jur, nu pe cea are care multi parteneri la pat.Asta chiar nu ma priveste , cu cati face sex si cum ii alege.Maritata sau nu inca tot inselat se cheama si ce faci tu cu partenerul tau.Deci ![/quote

datorita faptului ca pe tine te-a inselat cineva si nu meritai nu inseamna ca toti oamenii sunt la fel,
sau sa te inversunezi impotriva altor persoane, sunt atati barbati dar si femei care insala pentru ca le lipsesc ceva , pentru ca inca sunt in cautare si bineinteles si persoane care o fac din prostie sau din prea mult bine nu stiu cum altfel as numi motivul,,,,,,,,,,,
sincer , consider ca nimeni nu e in masura sa jigneasca pe altcineva , pentru ca nu stim viata nimanui in intregime si nu avem dreptul sa dam verdicte , vinovat sau nevinovat, tarfa , sau fata, cuminte, nenorocit sau nu.............
Fiecare dintre noi ar trebui sa ne pastram jigniriile si resentimentele si sa incercam sa dam un sfat sau mai bine zis sa ajutam daca putem, daca nu atunci sa ne pastram parerile , sa ignoram comentaiile si sa ne vedem de viata noastra........
free_to_be_happy
Postat pe 6 Iunie 2010 22:39
De la: kudika193398, la data 2010-06-06 01:13:22Si nu inteleg de ce cuvantul amanta =sex???? Cand de fapt el se simte deschis in fata ei si ea este singura persoana in fata careia poate vorbi orice, despre oricine, despre tot ce face si ce gandeste el! Amanta este persoana care ii va sti mai multe secrete decat sotia! Este prietena lui cea mai buna, ceea ce sotia nu prea mai este.. din moment ce el are nevoie si de o alta persoana care sa ii fie alaturi![/quote Cum le stii tu pe toate ca un om mare!
kudika1993
Postat pe 7 Iunie 2010 00:10
De la: free_to_be_happy, la data 2010-06-06 22:39:54
De la: scorpio67, la data 2010-06-06 12:15:38
De la: kudika193398, la data 2010-06-06 11:22:33Ideea era sa o a jutam pe aceasta fata sa ia o decizie.. si poate ma repet dar nu inteleg ce e cu limbajul asta aici?!? Dupa cat ai fost de revoltata draga 'scorpio nus cat', inseamna ca te numeri printre cele inselate! Eu nu-s de partea nimanui.. nici nu am fost inselata si nici nu m-am bagat in casa cuiva...Mie personal casatoria mi se pare sfanta si nu m-as uita la un barbat insurat.. Ever! chiar de ar fi singurul de pe pamant! Dar sunt situatii in care nu poti sa judeci nici pe ea ca amanta nici pe el ca sot care inseala! Si cum .. evident nu stim exact care e situatia(poate ca are si el motivele lui.. sau le iubeste pe amandoua, chiar se intampla!!) nu putem sa judecam doi oameni...nu putem afirma ca ea este tarfa! mi se pare ingrozitor! Tarfa e aia de la colt.. nici nu suporta comparatie!


Ok, poate m-am ambalat cam tare, scuze, dar decat sa incurajezi pe cineva dand sfaturi ambiguie de genul asta , mai bine te abtii.Da , nu e o rusine sa recunosc ca am fost inselata , nu de sotul meu ci de cel de dinainte , care nu avea nevoie de motive ca sa insele.Se credea cel putin Adonis si mare scula de barbat si considera de datoria lui de mascul sa cotzaie tot ce pica. Daca m-a consolat ceva era faptul ca faceam parte din haremul lui ales cu grija si ca fizic si ca inteligenta .Atat.Mi se pare de bun simt mai intai sa divortezi daca nu mai poti sta in casnicie si apoi sa isi fi facut cate iubite dorea dumnealui.Am mai explicat , eu numesc tarfa pe cea care minte , insala si se preface facand rau celor din jur, nu pe cea are care multi parteneri la pat.Asta chiar nu ma priveste , cu cati face sex si cum ii alege.Maritata sau nu inca tot inselat se cheama si ce faci tu cu partenerul tau.Deci ![/quote

datorita faptului ca pe tine te-a inselat cineva si nu meritai nu inseamna ca toti oamenii sunt la fel,
sau sa te inversunezi impotriva altor persoane, sunt atati barbati dar si femei care insala pentru ca le lipsesc ceva , pentru ca inca sunt in cautare si bineinteles si persoane care o fac din prostie sau din prea mult bine nu stiu cum altfel as numi motivul,,,,,,,,,,,
sincer , consider ca nimeni nu e in masura sa jigneasca pe altcineva , pentru ca nu stim viata nimanui in intregime si nu avem dreptul sa dam verdicte , vinovat sau nevinovat, tarfa , sau fata, cuminte, nenorocit sau nu.............
Fiecare dintre noi ar trebui sa ne pastram jigniriile si resentimentele si sa incercam sa dam un sfat sau mai bine zis sa ajutam daca putem, daca nu atunci sa ne pastram parerile , sa ignoram comentaiile si sa ne vedem de viata noastra........


Sorry , dragutza , nu dau verdicte , e doar parerea mea si dupa ea ( parerea) tot tarfe raman.
Si tu cine esti sa-mi spui ce drepturi am sau nu ? Vreo judecatoare, sau aia care a facut constitutia.?

Postat pe 1 Iulie 2010 21:22
De la: scorpio67, la data 2010-07-01 21:22:24
De la: free_to_be_happy, la data 2010-06-06 22:39:54
De la: scorpio67, la data 2010-06-06 12:15:38
De la: kudika193398, la data 2010-06-06 11:22:33Ideea era sa o a jutam pe aceasta fata sa ia o decizie.. si poate ma repet dar nu inteleg ce e cu limbajul asta aici?!? Dupa cat ai fost de revoltata draga 'scorpio nus cat', inseamna ca te numeri printre cele inselate! Eu nu-s de partea nimanui.. nici nu am fost inselata si nici nu m-am bagat in casa cuiva...Mie personal casatoria mi se pare sfanta si nu m-as uita la un barbat insurat.. Ever! chiar de ar fi singurul de pe pamant! Dar sunt situatii in care nu poti sa judeci nici pe ea ca amanta nici pe el ca sot care inseala! Si cum .. evident nu stim exact care e situatia(poate ca are si el motivele lui.. sau le iubeste pe amandoua, chiar se intampla!!) nu putem sa judecam doi oameni...nu putem afirma ca ea este tarfa! mi se pare ingrozitor! Tarfa e aia de la colt.. nici nu suporta comparatie!


Ok, poate m-am ambalat cam tare, scuze, dar decat sa incurajezi pe cineva dand sfaturi ambiguie de genul asta , mai bine te abtii.Da , nu e o rusine sa recunosc ca am fost inselata , nu de sotul meu ci de cel de dinainte , care nu avea nevoie de motive ca sa insele.Se credea cel putin Adonis si mare scula de barbat si considera de datoria lui de mascul sa cotzaie tot ce pica. Daca m-a consolat ceva era faptul ca faceam parte din haremul lui ales cu grija si ca fizic si ca inteligenta .Atat.Mi se pare de bun simt mai intai sa divortezi daca nu mai poti sta in casnicie si apoi sa isi fi facut cate iubite dorea dumnealui.Am mai explicat , eu numesc tarfa pe cea care minte , insala si se preface facand rau celor din jur, nu pe cea are care multi parteneri la pat.Asta chiar nu ma priveste , cu cati face sex si cum ii alege.Maritata sau nu inca tot inselat se cheama si ce faci tu cu partenerul tau.Deci ![/quote

datorita faptului ca pe tine te-a inselat cineva si nu meritai nu inseamna ca toti oamenii sunt la fel,
sau sa te inversunezi impotriva altor persoane, sunt atati barbati dar si femei care insala pentru ca le lipsesc ceva , pentru ca inca sunt in cautare si bineinteles si persoane care o fac din prostie sau din prea mult bine nu stiu cum altfel as numi motivul,,,,,,,,,,,
sincer , consider ca nimeni nu e in masura sa jigneasca pe altcineva , pentru ca nu stim viata nimanui in intregime si nu avem dreptul sa dam verdicte , vinovat sau nevinovat, tarfa , sau fata, cuminte, nenorocit sau nu.............
Fiecare dintre noi ar trebui sa ne pastram jigniriile si resentimentele si sa incercam sa dam un sfat sau mai bine zis sa ajutam daca putem, daca nu atunci sa ne pastram parerile , sa ignoram comentaiile si sa ne vedem de viata noastra........


Sorry , dragutza , nu dau verdicte , e doar parerea mea si dupa ea ( parerea) tot tarfe raman.
Si tu cine esti sa-mi spui ce drepturi am sau nu ? Vreo judecatoare, sau aia care a facut constitutia.?



nu dragutza , nu ti-am citit drepturile, asa cum ai tu dreptul la parere au si altii , postul de judecatoare e al tau, nu ti-l ia nimeni.
free_to_be_happy
Postat pe 3 Iulie 2010 14:31
De la: d_niko, la data 2010-04-24 10:57:26
De la: Lory29, la data 2010-04-24 07:18:18 Nu prea ai ce face !...TREBUIE SA-TI URMEZI INIMA . Daca inima-ti dicteaza ca trebuie sa-l iubesti pe acest domn...iubeste-l ! Daca esti insa constienta ca viata poate-ti juca feste prin aceasta relatie,incearca o relatie" paralela" platonica ".plina de respect" (deeh...fara nicio afectiune),care sa-ti antreneze psihicul si sa-l rodeza ptr o situatie ulterioara cand vei putea (in sfarsit ! )sa ai puterea interioara de-ai zice "the-end" !!!


Ai dat un sfat perfect,si vreau sa te felicit!Cel mai bine e sa mergi in paralel cu o alta relatie bazata pe respect si atat daca nu poti mai mult acum.Pt ca atunci cand va fi finalul,sa ai pe cineva langa tine...



Sigur, cel mai bun sfat ma si mir cu de esti atat de "desteapta.".hahahahaha
Io-ti doresc sa fii tu roata de rezerva a cuiva, adica aia de care sa se " agate" cineva cand incheie o realtie.
Dar chiar, ti-ar placea sa stii ca stai cu cineva si " investesti" sentimente, stiind ca acel cineva te tine pe post de rezerva?!
Doamne ce mintiuca slabuta ai!
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 11:53
De la: YullyNar3, la data 2010-04-24 13:58:11
De la: d_niko, la data 2010-04-24 11:12:49
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Draga mea,nu stiu daca te linisteste faptul ca si eu sunt in aceeasi situatie,insa eu sunt in relatia asta de 1 an si jumatate.Tot acolo... Pot sa spun ca alaturi de el am trait iubirea absoluta, a aparut in viata mea in cele mai grele momente si m-a ridicat brusc; a fost dragoste la prima vedere... Am trait clipe alaturi de el, la care nu am visat niciodata. Il IUBESC! Si am curajul sa spun ca si el MA IUBESTE!
Asta nu o stiu doar eu ; insa viata e facuta de asa natura pentru a face compromisuri ;chiar si cu
riscul de a-ti pierde fericirea... Iar omul, prin natura lui, este un las...
poti sa-mi spui in particular cine este
Si eu sunt! Nu Stiu cum mi-as gasi puterea sa-l las sa divorteze,ea fiind o femeie cu putere in domeniul ei, foarte cunoscuta in Romania! Mi-e teama! Iar el are obligatiile sale...
Nu-mi ramane decat sa ma impac cu ideea ,chiar daca asta imi va tine o viata...
Trebuie sa ne acceptam soarta asa cum ne-a fost data,draga mea!



ghiuzelim, si unde strigi ca-l iubesti?!.la tine in dormitor? hahahaha
Mai fato, daca TU doar atat poti, o viata sa stai ca amanta, lasa fata in pace si nu o invata ca e bine sa stea sa astepte un insurat!
Ma uimiti cele care va laudati ca traiti o viata in umbra unei familii!
Auzi, dar daca l-ai vedea cu toata familia, cand se plimba prin oras si ei rad si-s fericiti......ai avea curajul sa strigi ca-l iubesti? ce iubesti?
Sunteti sub orice critica ca moral si respect de voi insiva.
Pai si sa-i ceri sa divorteze nu ar face-o.
1. Nu-l interesezi decat sa-i satisfaci poftele trupesti
2. N'ar lasa el viata cu banuti alaturi de o femeie influenta pt. o femeie care nu poate iesi din anonimat ( asta ca sa nu zic ..femeie care nu ar trece de statutul de amanta, adica rezerva)
Succes doamna in a-ti striga iubirea intre patru pereti!
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 12:02
De la: ailui1984, la data 2010-05-17 23:59:45 Si eu ma aflu in aceeasi situatie cu tine si am aceleasi nedumeriri.Problema la noi este ca eu ma cert cu toata familia mea pentru relatia asta si nu stiu unde voi ajunge.El mia zis ca renunta la sotie dar momentan trebuie sa mai astept....Cred ca ar fi bine sa ne vedem de drumul nostru.Intrebarea mea cea mare sti care este daca nu va face si cu mine ce a facut cu sotia....Te-am pupat si bafta in continuare



Si o sa mai astepti muuuuuult si bine.
Cat de fraiere puteti sa fiti!
ce sa astepti?!...sa astepti sa-ti treaca tineretea intr-o cearta cu familia si asteptand pe un om care-si bate joc de tine.
Succes!
P.S.
Cu sotia lui nu a facut ceea ce face cu tine, pe acea femeie a luat-o de nevasta, probabil i-a facut si un copil.
Tu ai inceput cu alt statut....roata de rezerva.
iar la intrebarea daca nu o sa faca si cu tine la fel....nu, nu o sa faca, nu o sa divorteze niciodata!
Care o fac, si-s hotarati pt. asa ceva, nu te tin cu anii intr-o minciuna.
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 12:10
De la: stem_29, la data 2010-07-04 12:02:36
De la: YullyNar3, la data 2010-04-24 13:58:11
De la: d_niko, la data 2010-04-24 11:12:49
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Draga mea,nu stiu daca te linisteste faptul ca si eu sunt in aceeasi situatie,insa eu sunt in relatia asta de 1 an si jumatate.Tot acolo... Pot sa spun ca alaturi de el am trait iubirea absoluta, a aparut in viata mea in cele mai grele momente si m-a ridicat brusc; a fost dragoste la prima vedere... Am trait clipe alaturi de el, la care nu am visat niciodata. Il IUBESC! Si am curajul sa spun ca si el MA IUBESTE!
Asta nu o stiu doar eu ; insa viata e facuta de asa natura pentru a face compromisuri ;chiar si cu
riscul de a-ti pierde fericirea... Iar omul, prin natura lui, este un las...
poti sa-mi spui in particular cine este
Si eu sunt! Nu Stiu cum mi-as gasi puterea sa-l las sa divorteze,ea fiind o femeie cu putere in domeniul ei, foarte cunoscuta in Romania! Mi-e teama! Iar el are obligatiile sale...
Nu-mi ramane decat sa ma impac cu ideea ,chiar daca asta imi va tine o viata...
Trebuie sa ne acceptam soarta asa cum ne-a fost data,draga mea!



ghiuzelim, si unde strigi ca-l iubesti?!.la tine in dormitor? hahahaha
Mai fato, daca TU doar atat poti, o viata sa stai ca amanta, lasa fata in pace si nu o invata ca e bine sa stea sa astepte un insurat!
Ma uimiti cele care va laudati ca traiti o viata in umbra unei familii!
Auzi, dar daca l-ai vedea cu toata familia, cand se plimba prin oras si ei rad si-s fericiti......ai avea curajul sa strigi ca-l iubesti? ce iubesti?
Sunteti sub orice critica ca moral si respect de voi insiva.
Pai si sa-i ceri sa divorteze nu ar face-o.
1. Nu-l interesezi decat sa-i satisfaci poftele trupesti
2. N'ar lasa el viata cu banuti alaturi de o femeie influenta pt. o femeie care nu poate iesi din anonimat ( asta ca sa nu zic ..femeie care nu ar trece de statutul de amanta, adica rezerva)
Succes doamna in a-ti striga iubirea intre patru pereti!


Eu zic sa mergi la el la usa si sa-i declari iubirea:))))))
Cred ca sotia lui ar rade de -ar prapadi vazand cate fraiere-s in lumea asta.
Eu ma mir cum naiba puteti iubi un om care va minte ca-i e rau cu nevasta.
hihihihihi
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 12:16
De la: kudika036793, la data 2010-04-24 16:02:14tarfe sunt doar cele care stau pe strada draga noastra


Zii sa mori tu, ca " tarfele" sunt doar pe strada:))))) alea's tarfe de 2 lei, voi sunteti de 3, ce-i drept....hahaha
Ia zi-ne cat iti lasa pe perna cand pleaca la nevasta?
Zi-ne sa mori tu ca nu te intretine:)))))))
Tare as vrea sa vad o " amanta" scriind aici ca iubitul ei insurat e muncitor intr-o fabrica si ca-l tine de amant ca-l iubeste, fara implicatii materiale
Mai, dupa cum vad eu va mintiti pe voi insiva.
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 12:33
De la: Mara_38, la data 2010-04-25 17:48:38Mai fetelor, eu v-am scris mult mai sus despre cat rau mi-a facut amanta sotului meu, de fapt, legatura lor. Acum consider ca m-am calit. M-am impacat cu gandul ca nu ne vom mai iubi niciodata asa cum am facut-o vreo 18 ani de casnicie.
Ce vreau eu sa va spun....daca vreti, vi-l dau si pe al meu, are 43 de ani, este exact ce va place voua. DAR, nu veti trai niciodata ce am trait eu alaturi de barbatul tanar pe care mi l-am ales la momentul respectiv. Nu veti simti niciodata tineretea barbatului. Nu veti fi niciodata marea lui iubire, nu este numai al vostru, barbatul cu care te culci si alaturi de care te trezesti in fiecare dimineata. Nu va veti dori niciodata copii impreuna, nu veti simti niciodata implinirea si fericirea pe care ti le dau o sarcina cand amandoi va doriti cu disperare venirea pe lume a sufletelului conceput din marea voastra dragoste. Voi luati ce a ramas dupa rodajul unei casnicii consumate. Deja are toane, obiceiuri (urate, cele mai multe), nu mai este tolerant in multe situatii, are o doza mare de nesimtire, rautate. I-ati vorbit vreodata ca va doriti copii? Ei isi doresc copii cu voi?
Aaaaa, apropos, al meu are si bani, masini bune... il vreti?



hahahahaha, auzi Mara, al meu nu m-a inselat, sau cine stie, insa eu n-am simtit.......
am si eu vreo 20 de ani de casnicie, si al meu are bani.....
Probabil ca s-ar duce si el cu o " pitipoanca" ......eu chiar l-as lasa, ca si asa munceste mult si a muncit sa avem cam ce-si doreste o familie.( alaturi de mine, ca nu-s nici eu casnica sau o tuta fara scoala)
aaa, am si fiica de 17 ani ......sunt convinsa ca veci n-ar lasa ce are acasa.
........am uitat sa zic ca-i un tip inalt, chel ( asa cum le place pustoaicelor, macio..hahahaha, ca eu ii iau haine moderne) solid...prezentabil...asa si are 44 de ani, deci nu-i mai mare cu mult decat al tau.
( glumeam "doamnelor" amante, nu-l "dau" decat daca el vrea, nu sariti)
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 12:44
De la: stmaria, la data 2010-04-26 11:01:01In viata se intampla multe...se destrama iubiri,casnicii...se leaga altele...nu trebuie sa condamnam amantele....nici sa compatimim sotiile!Si sotul meu la un moment dat a avut o amanta...dar nu am considerat-o vinovata,ce treaba aveam eu cu ea?Pe el l-am considerat vinovat .Cu el aveam un angajament...si asa s-a distrus globul de sticla in care traiam!Am suferit mult...dar mi-am revenit,acum privesc altfel viata,mai realist...si sunt pregatita pt orice!El a inteles ca a gresit...si ii pare rau... dar pe mine m-a pierdut definitiv,chiar daca suntem impreuna...

Draga mea, evident ca nu-s ele vinovate, vinovati sunt ei.....( ca de unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere)
Pe mine ma distreaza cat de putina minte au unele sa creada ca ei le iubesc
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 12:52
De la: stem_29, la data 2010-07-04 12:02:36
De la: YullyNar3, la data 2010-04-24 13:58:11
De la: d_niko, la data 2010-04-24 11:12:49
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Draga mea,nu stiu daca te linisteste faptul ca si eu sunt in aceeasi situatie,insa eu sunt in relatia asta de 1 an si jumatate.Tot acolo... Pot sa spun ca alaturi de el am trait iubirea absoluta, a aparut in viata mea in cele mai grele momente si m-a ridicat brusc; a fost dragoste la prima vedere... Am trait clipe alaturi de el, la care nu am visat niciodata. Il IUBESC! Si am curajul sa spun ca si el MA IUBESTE!
Asta nu o stiu doar eu ; insa viata e facuta de asa natura pentru a face compromisuri ;chiar si cu
riscul de a-ti pierde fericirea... Iar omul, prin natura lui, este un las...
poti sa-mi spui in particular cine este
Si eu sunt! Nu Stiu cum mi-as gasi puterea sa-l las sa divorteze,ea fiind o femeie cu putere in domeniul ei, foarte cunoscuta in Romania! Mi-e teama! Iar el are obligatiile sale...
Nu-mi ramane decat sa ma impac cu ideea ,chiar daca asta imi va tine o viata...
Trebuie sa ne acceptam soarta asa cum ne-a fost data,draga mea!



ghiuzelim, si unde strigi ca-l iubesti?!.la tine in dormitor? hahahaha
Mai fato, daca TU doar atat poti, o viata sa stai ca amanta, lasa fata in pace si nu o invata ca e bine sa stea sa astepte un insurat!
Ma uimiti cele care va laudati ca traiti o viata in umbra unei familii!
Auzi, dar daca l-ai vedea cu toata familia, cand se plimba prin oras si ei rad si-s fericiti......ai avea curajul sa strigi ca-l iubesti? ce iubesti?
Sunteti sub orice critica ca moral si respect de voi insiva.
Pai si sa-i ceri sa divorteze nu ar face-o.
1. Nu-l interesezi decat sa-i satisfaci poftele trupesti
2. N'ar lasa el viata cu banuti alaturi de o femeie influenta pt. o femeie care nu poate iesi din anonimat ( asta ca sa nu zic ..femeie care nu ar trece de statutul de amanta, adica rezerva)
Succes doamna in a-ti striga iubirea intre patru pereti!


pardon, mesajul era pt YullyNar3
stem_29
Postat pe 4 Iulie 2010 13:20
Eu zic sa nu pui suflet in aceasta"relatia" totusi e un barbat insurat si nu cred ca ori cat de mul ar tine la tine o sa`si lase nevanta pt tine...si eu sunt in situatia ta dar eu am invatat sa nu mai pun suflet...incearca doar sa te simti bine si atat....mereu o sa fim pe locul doi....
nela20
Postat pe 18 Iulie 2010 00:17
Pentru stem_29
Asa este, ce a fost nu mai poate fi, chiar daca ei regreta si le pare rau. Sotul meu anul trecut s-a combinat cu o colega de serviciu. Mi-a fost foarte usor sa imi dau seama. Eu il acuz pe el intr-o masura mai mica, daca ea ar fi cunoscut cuvantul NU, el ar fi ramas cu ochii in soare si lucrurile poate nu ar fi degenerat. Am plecat de acasa si i-am propus sa ne despartim, chiar daca avem 28 de ani de casatorie si o fiica studenta. Nu a fost de acord si a facut tot ce i-a stat in putere sa revin la decizia de a ramane impreuna. Am ramas, dar gustul amar nu imi va dispare niciodata. Iar pentru amanta lui nu pot sa am decat un gust de sila mai ales ca a avut nerusinarea sa vina si in casa mea la petrecerea data cu ocazia zilei lui de nastere alaturi de alte cateva familii de colegi.
Deci, fetelor care ca asumati acest rol de amante nu va mai imbatati cu apa rece, sunteti numai niste placeri trupesti ale barbatilor. In cazul meu daca ar fi fost si altceva ar fi fost de acord sa divortam. Dar a renuntat la ea iar cuvintele lui au fost "Stiu ca te-am ranit enorm si ca nu vei putea uita dar voi incerca sa vindec rana".
Sigur ca nu voi uita si poate acest lucru ii da o satisfactie stimabilei amante, dar viata nu este dreapta mereu dar greutatile te intaresc si te fac sa mergi mai departe. Imi iubesc prea mult copilul si am facut tot ce mi-a stat in putere sa nu afle de ratacirea tatalui si sa fie nevoita sa puna capul in pamant fata de prietenii si colegi ei. Dzeu sunt sigura ca ne va ajuta. Va doresc Doamnelor care treceti prin situatii similare, putere si intelegere iar pentru fetele care isi iau rolul de amante, putere si sanatate sa le satisfaca placerile trupesti ale barbatilor.
popicu
Postat pe 2 August 2010 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Un sfat pertinent-Mama iubitei mele. 23 De la: 30 Iunie 2014 14:58
saltele si perne italienesti din spuma cu memorie 3 De la: mona_ghunim 30 Iunie 2010 13:13
VENITURI SUPLIMENTARE SUBSTANTIALE 1 De la: pushtoay_k 20 Septembrie 2008 23:51
hy hy hy 31 De la: ETE_EU 7 Mai 2009 00:28
Petrecere de revelion- se duce cadou? 7 De la: kudika_24504 31 Decembrie 2012 19:31