Setari Cookie-uri

Sunt amanta unui barbat deosebit,dar simt ca nu mai pot,,,oare ce sa fac?

Daca simti ca nu mai poti, e bine...pentru tine...pune capat...Ce a fost a fost, pastreaza in amintiri frumusetea acestor ani si mergi mai departe... Si nu-ti mai face astfel de relatii pe viitor...Si nu spune viitorului partener ca ai avut o astfel de relatie, indiferent cat de intelegator iti va parea, indiferent cat de mult vei simti dorinta sa-i spui in momente de sinceritate, n-o face. Te va privi altfel, chiar daca n-o sa recunoasca. E viata ta, e trecutul tau, amintirile tale, n-are nimeni dreptul sa-si dea cu parerea si sa judece. Nu toti au sansa in viata sa primeasca si sa daruiasca iubire...chiar si in modul asta...tu ai primit-o si ai daruit-o, bucara-te ca ti s-a intamplat, bucura-te ca nu mai poti rabda si paraseste povestea asta....

Spune-ne ca ai reusit!
nadyuta
Postat pe 26 Aprilie 2010 13:53
Nu pot sa-mi dau seama di ce s-a scris pana acum : - amantul tau are si copii ? ( evident nevasta are, altfel nu ti-ar mai putea fi amant ! )
Parbriza
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:06
De la: Parbriza, la data 2010-04-26 14:06:34Nu pot sa-mi dau seama di ce s-a scris pana acum : - amantul tau are si copii ? ( evident nevasta are, altfel nu ti-ar mai putea fi amant ! )

evident ai o logica de necombatut
miss_darine
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:13
draga mea fa ce trebuia sa faci mai demult ,,,termina cu o relatie care dupa cum se vede nu-ti aduce nici un pic de fericire si traieste pentru cine te iubeste cu adevarat ,,an viata trebuie sa mai facem si unele sacrificii daca nu pentru cei din jurul nostru atunci fao pentru tine ,ati spun acest lucru pentru ca si eu sunt aproape antr- o situatie similara cu a ta Te pup si-ti doresc multa fericire si ancredere an tine
simonica3008
Postat pe 26 Aprilie 2010 14:16
Cu toata "logica" mea de necombatut tot n-am aflat ! Sunt copii in povestea asta ???
Parbriza
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:07
De la: free_to_be_happy, la data 2010-04-26 12:52:32
De la: stmaria, la data 2010-04-26 10:47:22
De la: kudika083787, la data 2010-04-26 09:34:39
De la: kudika168226, la data 2010-04-26 07:09:53 CA TINE SUNT MULTE ,CASNICII DISTRUSE DIN CAUZA UNORA CA VOI ,NU MAI POZA IN VICTIMA,TU ZICI CA ESTI AMANTA,EU ZIC CA ESTI O FEMEIE FARA FRICA DE DUMNEZEU,DE ASTA TE-AI NASCUT: SA DISTRUGI SUFLETELE CELOR NEVINOVATI. VICTIMA TA ESTE SI PROSTUL CARE TE CONSIDERA AMANTA(O MAI AVEA SI DOI COPII).... ESTI JALNICA...NU-MI INSPIRI DECIT MILA



invidioase sunteti voi nevestele.....de parca nu v-ar placea sa aveti un amant....sau macar sa fiti in pielea noastra a amantelor macar o singura data, sa simtiti fiorul acela pe care nu il stiti (pacat)...si voi credeti ca ce aveti voi este casnicie in adevaratul sens al cuvantului???? NU este...vine barbatul acasa si tot la amanta se gandeste, cu ea ar vrea sa petreaca majoaritatea timpului...dar isi iubeste copilul sau nu are suficient curaj sa va spuna adevarul in fata.....prefer sa divortez decat sa il stiu ca in majoritatea timpului se gandeste la amanta....eventual si cand face dragoste cu sotia....


Bravo Daca se poate spune ca face dragoste mai degraba isi indeplineste datoriile conjugale , inchide ochii si spune,, inca putin si cosmarul asta se va termina" ..... dar totusi sunt fericite cu o pozitie buna in societate.....


da , pustoaico , in pat cu nevasta isi ideplineste datoria conjugala , iar in pat cu amanta fanteziile murdare , pe care nici in o mie de ani nu i-ar cere sotiei sa i le implineasca .
discutam azi cu un amic si l-am intrebat de ce multi barbati au si amante . raspunsul a fost scurt : o amanta nu are voie sa spuna ,,nu" , indiferent ce-i ceri sa faca .
o alta intrebare : de ce nu divorteaza sa traiasca alaturi de amanta ?
raspuns : cand amanta devine sotie , trebuie sa-ti cauti alta amanta ; pierdere de timp si energie .
nu stiu daca multe sotii isi doresc sa devina amante , dar sunt convinsa ca majoritatea amantelor isi doresc sa devina sotii ........... diferenta e ca , in timp ce o sotie , daca vrea , isi poate gasi foarte usor un amant , o amanta foarte greu isi va convige partenerul sa renunte la comoditatea oferita de aceasta relatie dubla pentru a-si ,,transforma" iubita in ,,femeie serioasa" .
in marea majoritate a cazurilor , cele care divorteaza sunt sotiile inselate , nu sotul care inseala .

perce_neige
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:48
De la: stmaria, la data 2010-04-26 10:48:37Hey...aici e razboi amante contra sotii?


nici pe departe ; e un topic in care cele care nu sunt in stare sa-si gaseasca un barbat liber cu care sa aiba o relatie serioasa si se multumesc cu resturi , isi iau una alteia apararea , in speranta ca doar - doar vor gasi vreun fraier care sa le inteleaga ,,suferinta" si sa le compatimeasca .
perce_neige
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:54
Mama....am obosit cu atatea amante si propun:
1. Sa nu ne mai casatorim. Sa traim toate cu toti sa nu se mai stie, care, ce este!
2. Sa se infiinteze o meserie. Ce esti tu? Amanta! Ca pana la urma amatele iau si salariu pentru munca prestata, sa plateasca impozite!!!
Sunt din ce in ce mai multe topicuri deschise cu acest subiect si vad ca unele chiar se mandresc cu statulul asta, dar va spun un lucru pe care vi-l l-au spus mai multe femei: daca v-ar iubi asa cum sustineti, v-ar lua de neveste sau macar ar divorta! Stiu foarte multi barbati care spun ca-si respecta prea mult sotiile, ca sa ceara sa le indeplineasca fanteziile si sunt oricum, suficiente femei pe fata pamantului.
Durerea e ca voi puneti suflet, iar ei se inotrc acolo unde le e cald si bine, adica acasa, langa sotiile si mamele copiilor lor, pe care le iubesc si mai presus de orice, le respecta!!!
Dar sunteti prea cu capul in nori ca sa intelegeti profunzimea cuvantului "iubire"!!!
kudika012552
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:26
De la: ghiuzelim, la data 2010-04-17 21:03:02Buna am 24 de ani si sunt impreuna cu un barbat casatorit,,,eu nu sunt maritata...el este un barbat deosebit,,,,are tot ce ar trebuie sa aibe orice barbat,,,insa de la un timp eu vreau mai mult,,,,,sunt libera sa fac ce vreau niciodata nu mi-a interzis nimik,,,,m-a ajutat foarte mult m-a invatat foarte multe insa cu fiecare zi ce trece il iubesc mai mult deja au trecut trei ani si eu il iubesc mai mult ca in prima zi,,,,,nu as putea niciodata sa ii cer sa divorteze ca nu pot cladi fericirea mea pe suferinta altcuiva,,,,insa nu pot sa neg ca il vreau pentru mine,,,,nu stiu ce sa fac ,,,,simt ca am obosit,,,,nu stiu dc sa il las si sa imi continui viata,,,stiu doar ca nu pot sa ma gandesc ca o sa vina ziua in care ii voi spune ca s-a terminat,,,ma iubeste foarte mult,,,,,stiu ca suna aiurea da asa e ,,,,el este mai in varsta ca mine si casnicia lui este nu stiu ce sa fac si speram ca poate un sfat,,,,multumesc


Nu exista barbat deosebit cu amanta...e doar un alt porc.
koph
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:51
Stiti ce? razboi sau nu intre amante si neveste sa stiti k mi-a deskis okii in multe privinte... Demult am vrut sa renunt la relatia asta in care am numai de suferit pt k sunt "amanta" sau "cealalta"... Dar ce pot sa fac atunci knd el nu ma lasa? knd ii spun k nu mai vreau sa am nimik cu el si el nu ma lasa...imi spune k nu poate trai fara mn, ma suna si ma cauta..etc. Dar nu poate trai niki fara ea..asta e evident..Ce e de faqt in situatia asta? Nush daca e cazul celei care a deskis aceasta discutie, poate k ea nu poate renunta la el pt k il iubeste prea mult...a fost si cazul meu.. Insa prea multa suferinta a facut sa scada din ce in ce mai mult aceasta dragoste... Sfatul meu pt ea e acelasi..sa renunte kat mai poate... Pt mn aveti un sfat?
Ana_Roberta
Postat pe 26 Aprilie 2010 20:15
nu cred ca ar trebui sa ceri prea mult,la urma urmei dragostea se ofera,slabiciunea te face sa ceri,nu cred ca ar trebui sa fii slaba,ia-ti in schimb ce-i mai frumos din toata povestea asta si daca e sa se termine ,nu ramai cu gustul amar sau reprosuri pe care ,din prea multa dragoste ,nu le-ai putut rosti
PITUTA_CARMENCITA2005
Postat pe 26 Aprilie 2010 21:31
De la: Ana_Roberta, la data 2010-04-26 20:15:07Stiti ce? razboi sau nu intre amante si neveste sa stiti k mi-a deskis okii in multe privinte... Demult am vrut sa renunt la relatia asta in care am numai de suferit pt k sunt "amanta" sau "cealalta"... Dar ce pot sa fac atunci knd el nu ma lasa? knd ii spun k nu mai vreau sa am nimik cu el si el nu ma lasa...imi spune k nu poate trai fara mn, ma suna si ma cauta..etc. Dar nu poate trai niki fara ea..asta e evident..Ce e de faqt in situatia asta? Nush daca e cazul celei care a deskis aceasta discutie, poate k ea nu poate renunta la el pt k il iubeste prea mult...a fost si cazul meu.. Insa prea multa suferinta a facut sa scada din ce in ce mai mult aceasta dragoste... Sfatul meu pt ea e acelasi..sa renunte kat mai poate... Pt mn aveti un sfat?


simplu : schimba-ti numarul de telefon , intoarce-i spatele sau spune-i clar ca prima data cand te mai cauta ii suni nevasta si ii spui totul . chiar prefa-te ca faci chestia asta in fata lui . sau pune-l sa organizeze o intalnire in 3 si , de fata cu tine sa-i spuna nevestei ca divorteaza pt ca nu poate trai fara tine . de obicei specimenele astea sunt atat de lase ca , in momentul in care isi vad amenintata comoditatea vietii casnice , fug mancand pamantul .
perce_neige
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:00
Dragele mele femei inselate. Din ranchiuna voastra asupra barbatilor rezulta clar ca acestia v-au inselat deoarece devenisera-ti niste acrituri stafidite la suflet si comportament. A venit una mai buna, mai calda, mai tandra, mai erotica etc.,etc.,etc., si v-a lasat cu buza umflata. Daca vreti ca barbatii vostri sa nu va insele, tineti minte un principiu fundamental: FEMEIA ESTE A FI, IAR BARBATUL A FACE". Pai, daca voi lipsiti la apelul de FEMEIE, barbatul face ce-l taie capul si ce-i sugereaza vecina. Va garantez ca partenerul meu nici in vis nu-si imagineaza ca m-ar putea insela fiindca stiu si stie si el ca alta mai buna, mai priceputa, capabila sa-l invaluiasca in feminitatea ei, nu va gasi. Este falsa credinta ca barbatii sunt curiosi. Ei sunt dornici sa se scufunde in sufletul si trupul unei femei din care sa nu mai iasa. Barbatii sunt ca si copii care stau la sanul mamei fara sa se dezlipeasca de el, daca mama stie sa-l tina permanent cu respiratia taiata. Ne putandu-va ridica la acest nivel al feminitatii ati devenit carcotase. O femeie priceputa si rafinata in feminitatea ei, nu are nevoie sa-si schimbe partenerul daca a facut din el un instrument psiho-somatic total corespunzator. Femeile care se tot indragostesc si spun ca au un nou iubit, mai corect ar fi sa spuna ca au un nou client. In felul acesta vor fi corecte cu statutul lor social de curve destepte daca stiu sa pretindai un tarif, sau de curve proaste care-si terfelesc atat trupul cat si sufletul, devenind un fel de recipient unde barbatii vin si-si descarca surplusul de hormoni.
printesa72
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:05
De la: kudika096935, la data 2010-04-24 19:07:45Fetelor, referitor la... "toti barbatii buni sunt luati", in spatele unei casnicii a unei femei cu un barbat "bun" sta multa "munca" a acelei femei. Sunt multe lucruri in joc, niste bunuri dobandite de cei doi, unu, doi sau mai multi copii care au nevoie si de sprijinul tatalui (daca tot i-a adus pe lumea asta nedreapta) si poate si alte lucruri pe care ii determina pe cei doi sa ramana un cuplu. Barbatii, in general, fac foarte putine compromisuri si foarte putine eforturi ca acea casnicie sa mearga si sa fie confortabila pentru cei doi parteneri. Sunteti femei, credeti ca veti fi tinere toata viata? veti ramane la varsta de douazeci de ani pentru totdeauna? Incercati sa stati mai multi ani cu cei care va sunt amanti, incercati sa munciti sa-i asigurati confortul de care are nevoie, sa munciti pentru a va mentine frumoase si atragatoare ca atunci cand ii apare o alta in cale sa nu va insele, sa ramaneti atat de irezistibile incat sa-si spuna "sotia sau iubita mea care ma asteapta acasa e singura femeie din viata mea si nu o pot insela". Credeti ca veti ramane vesnic tinere? si nu veti face nimic pentru a-l face sa va iubeasca la fel ca la inceput? credeti ca stiti tainele unei convietuiri de durata? Incercati! si poate mai vorbim peste cativa ani cand veti deveni sotiile amantilor vostri. Nu va mai amagiti crezand ca exista barbati BUNI dar, ghinion, sunt luati. Toti sunt la fel, fara exceptii. Cunosc cateva sotii care au distrus casnicii fiind amantele actualilor soti si acum sunt ori inselate, ori batute sau....divortate din cauza altor femei. Habar n-aveti cum se comporta acasa. I-ati vazut cum isi baga degetul in nas? cum tusesc si scuipa? cum dau parturi fara sa tina cont in ce camera sunt scuzandu-se ca au gaze si trebuie sa le elimine? cum dorm pe canapeaua din sufragerie si le curg balele din gura? Cred si eu ca in calitate de amante nu aveti parte de asemenea privelisti. Asa ca nu-i mai considerati BUNI. Despatiti-i de neveste si luati-i voi! Poate voi stiti cum sa ii schimbati. Poate va vor aduce flori zilnic, sau poate va va spune: "iubita mea, te vad obosita, in seara asta eu pregaesc masa..." Hei, ce spuneti? Succes fetelor!!!!!

Super tare
lysa28
Postat pe 27 Aprilie 2010 01:00
De la: popicu, la data 2010-04-26 12:06:18Sunt de cealalta parte a baricadei. Adica sunt sotia inselata. Daca barbatii si-ar iubii atat de mult amantele de ce nu divorteaza in secunda doi de sotii? Sa va spun de ce? Amantele sunt femeile care le satisfac toate placerile si fanteziile sexuale. Sunt femeile pe care cu siguranta nu le-ar lua la bratul lor sa le prezinte in societate si sa fie mandre de ele. Credeti ca relatia dintre un barbat si o femeie se bazeaza numai pe sex? Nu. Asta cred amantele. Pentru ca ele atat au de oferit. O ora sau doua impreuna in care li se promite tot. Da, si li se ofera, ceva bani, ceva cadouri si multe declaratii. Amantele sunt femei care accepta cu usurinta sa fie inselate. Cu cine? Cu sotiile. Pe cand sotiile, au demnitatea lor si locul lor in societate. Atunci cand sunt la bratul sotiilor lor acestia le prezinta cu fruntea sus si se mandreste cu ea. Este cea care nu le fac numele de rusine, este cea cu a caror realizari profesionale se mandreste, este mama copiilor lor. Pe amanta nu prea o scoate in societate, ea isi are locul ei bine definit. IN PAT. Iar cu realizarile amanteii se lauda la o bere mica cu baietii cand sosotesc si ei ca niste copii cu ce noi pozitii au experimentat.
Cam asta este amanta. Sa traiti toate amantele si sa fiti sanatoase. Nu mi-asi dori nici o clipa acest rol.


Am senzatia ca e o competitie intre amante si sotii Problema nu este amanta sau sotia, ci el, "sufletelul nevinovat" .Sa nu va inchipuiti ca amantele demonice uneltesc si incearca sa corupa aceste sufletele nevinovate ale barbatilor..Eu una, in loc sa dau vina pe amanta l-as da elegant afara pe el din viata mea.
lysa28
Postat pe 27 Aprilie 2010 01:41
De la: perce_neige, la data 2010-04-26 17:48:04
De la: free_to_be_happy, la data 2010-04-26 12:52:32
De la: stmaria, la data 2010-04-26 10:47:22
De la: kudika083787, la data 2010-04-26 09:34:39
De la: kudika168226, la data 2010-04-26 07:09:53 CA TINE SUNT MULTE ,CASNICII DISTRUSE DIN CAUZA UNORA CA VOI ,NU MAI POZA IN VICTIMA,TU ZICI CA ESTI AMANTA,EU ZIC CA ESTI O FEMEIE FARA FRICA DE DUMNEZEU,DE ASTA TE-AI NASCUT: SA DISTRUGI SUFLETELE CELOR NEVINOVATI. VICTIMA TA ESTE SI PROSTUL CARE TE CONSIDERA AMANTA(O MAI AVEA SI DOI COPII).... ESTI JALNICA...NU-MI INSPIRI DECIT MILA



invidioase sunteti voi nevestele.....de parca nu v-ar placea sa aveti un amant....sau macar sa fiti in pielea noastra a amantelor macar o singura data, sa simtiti fiorul acela pe care nu il stiti (pacat)...si voi credeti ca ce aveti voi este casnicie in adevaratul sens al cuvantului???? NU este...vine barbatul acasa si tot la amanta se gandeste, cu ea ar vrea sa petreaca majoaritatea timpului...dar isi iubeste copilul sau nu are suficient curaj sa va spuna adevarul in fata.....prefer sa divortez decat sa il stiu ca in majoritatea timpului se gandeste la amanta....eventual si cand face dragoste cu sotia....


Bravo Daca se poate spune ca face dragoste mai degraba isi indeplineste datoriile conjugale , inchide ochii si spune,, inca putin si cosmarul asta se va termina" ..... dar totusi sunt fericite cu o pozitie buna in societate.....


da , pustoaico , in pat cu nevasta isi ideplineste datoria conjugala , iar in pat cu amanta fanteziile murdare , pe care nici in o mie de ani nu i-ar cere sotiei sa i le implineasca .
discutam azi cu un amic si l-am intrebat de ce multi barbati au si amante . raspunsul a fost scurt : o amanta nu are voie sa spuna ,,nu" , indiferent ce-i ceri sa faca .
o alta intrebare : de ce nu divorteaza sa traiasca alaturi de amanta ?
raspuns : cand amanta devine sotie , trebuie sa-ti cauti alta amanta ; pierdere de timp si energie .
nu stiu daca multe sotii isi doresc sa devina amante , dar sunt convinsa ca majoritatea amantelor isi doresc sa devina sotii ........... diferenta e ca , in timp ce o sotie , daca vrea , isi poate gasi foarte usor un amant , o amanta foarte greu isi va convige partenerul sa renunte la comoditatea oferita de aceasta relatie dubla pentru a-si ,,transforma" iubita in ,,femeie serioasa" .
in marea majoritate a cazurilor , cele care divorteaza sunt sotiile inselate , nu sotul care inseala .



ha ha, fanteziile murdare, auzi ! asta va place VOUA sa credeti, pentru ca daca "amanta" s-ar filma in timp ce face dragoste cu el, v-ati da seama ca o face fix in aceleasi pozitii , numai ca saruturile sunt lungi si date cu o pasiune care-i face corpul sa transpire si sa tremure... va mai aduceti aminte cum era?... sau poate ca nu a experimentat asta niciodata cu voi...

dar sa ziceti "MERSI", ca amanta e fata simtita si nu face magarii de-astea, pentru ca daca v-ati vedea "respectuosul" sot cu capul intre picioarele ei infaptuind aceste "fantezii murdare" ... n-ati mai vorbi voi de respect...

si daca puteti, ganditi-va si la faptul ca nici macar nu se spala pe dinti dupa ce face "minunatiile" acelea... si apoi vine direct la voi acasa si va da pupicul de "bine te-am gasit"...

cand ma gandesc si acum ma umfla rasul , pentru ca am avut si eu o experienta de genul asta, in care ea era super multumita ca are respect din partea lui si cica il lasa sa vina la mine pentru ca cine stie ce lucruri murdare vrea el in pat.. wow! iar el era atat de sentimental incat ii era rusine sa ma puna si "capra" (ma scuzati )... cica "asta e sex animalic si nu iubire" din spusele lui...

in fine, asa respect va doresc sa primiti toata viata si sa-l primiti voi pe tot, ca eu una vreau sa fiu iubita... si cat mai pervers...
maria_ioana_08
Postat pe 27 Aprilie 2010 02:12
pentru maria ioana
daca asta iti doresti , asta iti doresc si eu : sa fii iubita cat mai pervers . oare pentru cat timp vei fi iubita ? crezi ca vei avea toata viata 20 de ani ?
totusi , vad ca niciuna dintre voi nu vrea sa-mi raspunda la intrebare : DACA VOI , AMANTELE SUNTETI ATAT DE GROZAVE , EXPERTE IN A FACE SEX ( PENTRU CA ,, A IUBI " PRESUPUNE MULT MAI MULT DECAT A STA CU CAPUL INTRE PICIOARELE TALE ) , FRUMOASE , INTR-UN CUVANT SUPERIOARE SOTIILOR , DE CE DRACULUI , DIN 3 MILIARDE DE BARBATI DIN LUMEA ASTA , NU SUNTETI IN STARE SA GASITI UNUL NEINSURAT ?
sau adevarata ta placere perversa este sa stii ca si-a pupat nevasta pe gura fara sa se spele pe dinti dupa ce a stat cu capul intre picioarele tale ?
perce_neige
Postat pe 27 Aprilie 2010 06:54
De la: kudika122934, la data 2010-04-26 10:36:51PENTRU kudika083787:
AI MARE DREPTATE!CE PACAT CA EI NU AU ATITA CURAJ,CINE ARE NEVOIE DE NISTE LASI LINGA ELE?


pentru kudika122934,

Doar ptr distractie draga mea.....cand ne plictisim, la revedere...
kudika083787
Postat pe 27 Aprilie 2010 09:26
pentru perce_neige


cine a zis ca nu ne gasim barbati draga mea? dar poate pe noi ne satisfac cei insurati....probabil ca avem o placere deosebita ptr ei....
kudika083787
Postat pe 27 Aprilie 2010 09:33
De la: maria_ioana_08, la data 2010-04-27 02:12:02
De la: perce_neige, la data 2010-04-26 17:48:04
De la: free_to_be_happy, la data 2010-04-26 12:52:32
De la: stmaria, la data 2010-04-26 10:47:22
De la: kudika083787, la data 2010-04-26 09:34:39
De la: kudika168226, la data 2010-04-26 07:09:53 CA TINE SUNT MULTE ,CASNICII DISTRUSE DIN CAUZA UNORA CA VOI ,NU MAI POZA IN VICTIMA,TU ZICI CA ESTI AMANTA,EU ZIC CA ESTI O FEMEIE FARA FRICA DE DUMNEZEU,DE ASTA TE-AI NASCUT: SA DISTRUGI SUFLETELE CELOR NEVINOVATI. VICTIMA TA ESTE SI PROSTUL CARE TE CONSIDERA AMANTA(O MAI AVEA SI DOI COPII).... ESTI JALNICA...NU-MI INSPIRI DECIT MILA



invidioase sunteti voi nevestele.....de parca nu v-ar placea sa aveti un amant....sau macar sa fiti in pielea noastra a amantelor macar o singura data, sa simtiti fiorul acela pe care nu il stiti (pacat)...si voi credeti ca ce aveti voi este casnicie in adevaratul sens al cuvantului???? NU este...vine barbatul acasa si tot la amanta se gandeste, cu ea ar vrea sa petreaca majoaritatea timpului...dar isi iubeste copilul sau nu are suficient curaj sa va spuna adevarul in fata.....prefer sa divortez decat sa il stiu ca in majoritatea timpului se gandeste la amanta....eventual si cand face dragoste cu sotia....


Bravo Daca se poate spune ca face dragoste mai degraba isi indeplineste datoriile conjugale , inchide ochii si spune,, inca putin si cosmarul asta se va termina" ..... dar totusi sunt fericite cu o pozitie buna in societate.....


da , pustoaico , in pat cu nevasta isi ideplineste datoria conjugala , iar in pat cu amanta fanteziile murdare , pe care nici in o mie de ani nu i-ar cere sotiei sa i le implineasca .
discutam azi cu un amic si l-am intrebat de ce multi barbati au si amante . raspunsul a fost scurt : o amanta nu are voie sa spuna ,,nu" , indiferent ce-i ceri sa faca .
o alta intrebare : de ce nu divorteaza sa traiasca alaturi de amanta ?
raspuns : cand amanta devine sotie , trebuie sa-ti cauti alta amanta ; pierdere de timp si energie .
nu stiu daca multe sotii isi doresc sa devina amante , dar sunt convinsa ca majoritatea amantelor isi doresc sa devina sotii ........... diferenta e ca , in timp ce o sotie , daca vrea , isi poate gasi foarte usor un amant , o amanta foarte greu isi va convige partenerul sa renunte la comoditatea oferita de aceasta relatie dubla pentru a-si ,,transforma" iubita in ,,femeie serioasa" .
in marea majoritate a cazurilor , cele care divorteaza sunt sotiile inselate , nu sotul care inseala .



ha ha, fanteziile murdare, auzi ! asta va place VOUA sa credeti, pentru ca daca "amanta" s-ar filma in timp ce face dragoste cu el, v-ati da seama ca o face fix in aceleasi pozitii , numai ca saruturile sunt lungi si date cu o pasiune care-i face corpul sa transpire si sa tremure... va mai aduceti aminte cum era?... sau poate ca nu a experimentat asta niciodata cu voi...

dar sa ziceti "MERSI", ca amanta e fata simtita si nu face magarii de-astea, pentru ca daca v-ati vedea "respectuosul" sot cu capul intre picioarele ei infaptuind aceste "fantezii murdare" ... n-ati mai vorbi voi de respect...

si daca puteti, ganditi-va si la faptul ca nici macar nu se spala pe dinti dupa ce face "minunatiile" acelea... si apoi vine direct la voi acasa si va da pupicul de "bine te-am gasit"...

cand ma gandesc si acum ma umfla rasul , pentru ca am avut si eu o experienta de genul asta, in care ea era super multumita ca are respect din partea lui si cica il lasa sa vina la mine pentru ca cine stie ce lucruri murdare vrea el in pat.. wow! iar el era atat de sentimental incat ii era rusine sa ma puna si "capra" (ma scuzati )... cica "asta e sex animalic si nu iubire" din spusele lui...

in fine, asa respect va doresc sa primiti toata viata si sa-l primiti voi pe tot, ca eu una vreau sa fiu iubita... si cat mai pervers...





mare dreptate ai......daca ar afla el cat de frumos si tandru fac sotii lor DRAGOSTE cu noi, chiar si in pozitia misionarului.....in fine.....nu au ele cum sa inteleaga.....ptr ca au parte de SEX, echivalentul datoriei conjugale...
kudika083787
Postat pe 27 Aprilie 2010 10:55
eheee...ce mai vorbiti voi in necunostiinta de cauza...eu cred ca voi astia care nu ati trecut prin asa ceva sa va abtineti de la orice fel de comentariu pt ca pur si simplu NU STITI DELOC despre ce e vorba!voi sunteti niste jurati care habar nu aveti despre ce e vorba!asa ca SHUT UP!
si sa revenim!d ce nu divorteaza?are motive intemeiate?tb sa aiba din mom ce nu renunta la ce are pt tine!daca zice ca te iubeste si nu divorteaza TREBUIE NEAPARAT sa aiba motive fff bine intemeiate!dc nu are asa ceva inseamna ca e MINCIUNICAAAAA din partea lui....
in fine,u stii mai bn ce e de facut
e viata ta si tineretea ta!stai si analizeaza bn situatia!daca ajungi la concluzia ca relatia si omu merita continua daca nu las-o balta ca iti amarasti viata si mai mult in situatia asta!
te poop si take care!sper sa iei decizia corecta!succes
iulia_eva
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:24
De la: perce_neige, la data 2010-04-27 06:54:45pentru maria ioana
daca asta iti doresti , asta iti doresc si eu : sa fii iubita cat mai pervers . oare pentru cat timp vei fi iubita ? crezi ca vei avea toata viata 20 de ani ?
totusi , vad ca niciuna dintre voi nu vrea sa-mi raspunda la intrebare : DACA VOI , AMANTELE SUNTETI ATAT DE GROZAVE , EXPERTE IN A FACE SEX ( PENTRU CA ,, A IUBI " PRESUPUNE MULT MAI MULT DECAT A STA CU CAPUL INTRE PICIOARELE TALE ) , FRUMOASE , INTR-UN CUVANT SUPERIOARE SOTIILOR , DE CE DRACULUI , DIN 3 MILIARDE DE BARBATI DIN LUMEA ASTA , NU SUNTETI IN STARE SA GASITI UNUL NEINSURAT ?
sau adevarata ta placere perversa este sa stii ca si-a pupat nevasta pe gura fara sa se spele pe dinti dupa ce a stat cu capul intre picioarele tale ?


Eu nu m-am dat nici grozava si nici experta in sex; daca cei doi ajung sa tremure de placere unul peste altul, asta nu inseamna neaparat ca femeia este amanta de meserie sau experta in sex; inseamna ca exista o mare compatibilitate fizica intre cei doi sau ca se iubesc foarte tare;

Acum, pe mine ma amuza faptul ca cele ce fac parte din tagma sotiilor sustin sus si tare ca sotii lor n-au cum sa le iubeasca pe amante deoarece, daca le iubeau aveau sa divorteze; aici este o problema cu foarte multe ramificatii, din care o sa aleg cateva:
-----1. un numar mare de barbati divorteaza (in cazul in care nu sunteti la curent)

-----2.unii barbati nu divorteaza, iar motivele sunt varii, ca de exemplu:
__________a) deoarece de-a lungul casniciei au ajuns sa acumuleze niste bunuri si proprietati pe care nu vor sa le lase nevestei in cazul in care sunt si copii la mijloc, iar acestia ii revin ei; in cazul asta, ii explica amantei situatia, iar ea accepta sa stea cu el asa.
__________b) deoarece amanta nu are intentii serioase cu ei, ori pentru ca e si ea casatorita, ori pentru ca nu e un exemplar cu care ar vrea sa se lege la cap.
__________c) deoarece unele sunt chiar considerate o distractie, o descarcare si nimic mai mult (ceea ce incercati sa spuneti voi despre toate, dar nu aveti dreptate)
__________d) unii aleg sa ramana alaturi de sotii, chiar si numai in acte, din mila; deoarece sufera de vreo boala, Doamne Fereste si nu vor sa ramana cu constiinta incarcata, in cazul in care se intampla ceva... asta chiar nu e de dorit nimanui.

In principal, motivul cel mai uzitat ramane primul si anume ca n-ar vrea sa renunte la munca lor de ani de zile, la unii sunt chiar 20-25 de ani; cate nu strangi in 20 de ani... nicidecum nu este vorba de motivele pe care le invoca unele doamne mai scandalizate de aici; puteti fi sigure, unele dintre dvs, dar de fapt cred ca deja sunteti, ca daca n-ar fi copii la mijloc, ar renunta la casnicie cat ai zice "peste", iar sentimentul asta doare intr-adevar, de-asta si scrieti cu atata patos si atatea blesteme...

Eu nu fac parte nici dintr-o tabara, nici din cealalta, dar dintr-un anumit punct de vedere, vorbesc in cunostinta de cauza si sa va spun sincer... nu mi-am dorit sa fiu sotie nici atunci cand eram amanta si nici acum, cand am o relatie frumoasa, normala; dupa parerea mea, cuvantul "sotie", atrage dupa el inevitabil la un moment dat, cuvantul "amanta"... iar daca ar fi sa aleg intre cele doua, sa-mi fie cu iertare pentru ca imi imaginez ce se vor scandaliza unele, dar l-as alege pe ultimul...
maria_ioana_08
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:39
atit timp cit el traieste in compromis nu e un barbat deosebit,a luat ceea ce a gasit la indemina,posibil ca tu sa-l iubesti,sa-ti faci vise alaturi de el,dar n-o sa ai parte decit de resturi de la masa principala
utad
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:46
De la: maria_ioana_08, la data 2010-04-27 13:39:16
De la: perce_neige, la data 2010-04-27 06:54:45pentru maria ioana
daca asta iti doresti , asta iti doresc si eu : sa fii iubita cat mai pervers . oare pentru cat timp vei fi iubita ? crezi ca vei avea toata viata 20 de ani ?
totusi , vad ca niciuna dintre voi nu vrea sa-mi raspunda la intrebare : DACA VOI , AMANTELE SUNTETI ATAT DE GROZAVE , EXPERTE IN A FACE SEX ( PENTRU CA ,, A IUBI " PRESUPUNE MULT MAI MULT DECAT A STA CU CAPUL INTRE PICIOARELE TALE ) , FRUMOASE , INTR-UN CUVANT SUPERIOARE SOTIILOR , DE CE DRACULUI , DIN 3 MILIARDE DE BARBATI DIN LUMEA ASTA , NU SUNTETI IN STARE SA GASITI UNUL NEINSURAT ?
sau adevarata ta placere perversa este sa stii ca si-a pupat nevasta pe gura fara sa se spele pe dinti dupa ce a stat cu capul intre picioarele tale ?


Eu nu m-am dat nici grozava si nici experta in sex; daca cei doi ajung sa tremure de placere unul peste altul, asta nu inseamna neaparat ca femeia este amanta de meserie sau experta in sex; inseamna ca exista o mare compatibilitate fizica intre cei doi sau ca se iubesc foarte tare;

Acum, pe mine ma amuza faptul ca cele ce fac parte din tagma sotiilor sustin sus si tare ca sotii lor n-au cum sa le iubeasca pe amante deoarece, daca le iubeau aveau sa divorteze; aici este o problema cu foarte multe ramificatii, din care o sa aleg cateva:
-----1. un numar mare de barbati divorteaza (in cazul in care nu sunteti la curent)

-----2.unii barbati nu divorteaza, iar motivele sunt varii, ca de exemplu:
__________a) deoarece de-a lungul casniciei au ajuns sa acumuleze niste bunuri si proprietati pe care nu vor sa le lase nevestei in cazul in care sunt si copii la mijloc, iar acestia ii revin ei; in cazul asta, ii explica amantei situatia, iar ea accepta sa stea cu el asa.
__________b) deoarece amanta nu are intentii serioase cu ei, ori pentru ca e si ea casatorita, ori pentru ca nu e un exemplar cu care ar vrea sa se lege la cap.
__________c) deoarece unele sunt chiar considerate o distractie, o descarcare si nimic mai mult (ceea ce incercati sa spuneti voi despre toate, dar nu aveti dreptate)
__________d) unii aleg sa ramana alaturi de sotii, chiar si numai in acte, din mila; deoarece sufera de vreo boala, Doamne Fereste si nu vor sa ramana cu constiinta incarcata, in cazul in care se intampla ceva... asta chiar nu e de dorit nimanui.

In principal, motivul cel mai uzitat ramane primul si anume ca n-ar vrea sa renunte la munca lor de ani de zile, la unii sunt chiar 20-25 de ani; cate nu strangi in 20 de ani... nicidecum nu este vorba de motivele pe care le invoca unele doamne mai scandalizate de aici; puteti fi sigure, unele dintre dvs, dar de fapt cred ca deja sunteti, ca daca n-ar fi copii la mijloc, ar renunta la casnicie cat ai zice "peste", iar sentimentul asta doare intr-adevar, de-asta si scrieti cu atata patos si atatea blesteme...

Eu nu fac parte nici dintr-o tabara, nici din cealalta, dar dintr-un anumit punct de vedere, vorbesc in cunostinta de cauza si sa va spun sincer... nu mi-am dorit sa fiu sotie nici atunci cand eram amanta si nici acum, cand am o relatie frumoasa, normala; dupa parerea mea, cuvantul "sotie", atrage dupa el inevitabil la un moment dat, cuvantul "amanta"... iar daca ar fi sa aleg intre cele doua, sa-mi fie cu iertare pentru ca imi imaginez ce se vor scandaliza unele, dar l-as alege pe ultimul...



Draga MARIA IOANA,

Esti o fata inteleapta....motivele ptr care nu divorteaza barbatul cu care ma intelnesc, sunt: copilul ,are un an si noua luni si situatia financiara, adica BANII SOTIEI..si apartamentul pe care l-au cumparat impreuna,
Unul din motivele ptr care s-au casatorit a fost banii ei, parintii l-au obligat oarecum sa faca acest pas, aveau o relatie de 6 ani, s-au casatorit de 3 ani si ....cam asta e...dar, daca nu voi fi eu , va fi altcineva sau nimeni, dar de divortat tot va divorta....asa ca nu intotdeauna amantele sunt vinovate ptr destramarea casniciei...In concluzie decat sa stiu ca acel barbat sta cu mine ptr copil si e cu gandul in alta parte, mai bine sa nu fiu niciodata sotie...
kudika083787
Postat pe 27 Aprilie 2010 13:54
Chiar daca subiectul este atat de bine cunoscut si parerile sunt exprimate in doua tabere, voi sublinia ceea ce scria lysa28, parere cu care sunt perfect de acord.
Exprimarea cuiva de pe forum precum: "NU este...vine barbatul acasa si tot la amanta se gandeste, cu ea ar vrea sa petreaca majoaritatea timpului" nu imi produce decat repulsie atat pentru persoana in cauza cat si pentru ideea de ceea ce aceasta persoan defineste barbatul. De fapt, acela nu este barbat, ci un gunoi, asa ca trebuie aruncat si asta cat mai repede, pana sa vina SEARA, ca sa iti faca rau aruncatul GUNOIULUI!
pergolese
Postat pe 27 Aprilie 2010 15:27
Pentru Printesa 72 si Maria Ioana 08,

Fetelor va ador pentru ca tratati acest subiect cu atita inteligenta.Referitor la SOTIILE care se dau ranite pe front,ele nici macar nu se intreaba o secunda de ce sunt inselate sau cel putin sa caute motivul si sa rezolve problema din fasa.Doar arunca pisica moarta in curtea AMANTEI.Iar despre 'fanteziile murdare"cum spunea "PERCE NEIGE"aceasta femeie care scuipa atita venin,ma intreb daca stie sa ne explice care sunt acele fantezii murdare care se fac doar cu amanta?????Sau ea nu are fantezii??????Jos palartia pentru amantele care stiu sa trateze barbatii.Si nu spun asta cu nici un interes pentru ca nu sunt in nici una dintre tabere,insa daca SOTII aleg amantele trebuie sa fie un motiv nu????????Si motivul nu e doar fantezia murdara!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kudika037162
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:27
da.... si eu stiu ce inseamna aceasta dragoste ...mai rau...daca pot spune asa ..si eu eram casatorita ......si dupa un timp el nu a mai suportat gandul ca ma intorc la sot acasa si el invers efectiv nu aveam la cine ..si eu si el am stat cu parteneri ptr. copii ...dar viata noastra care nu este decat una..... ce faceam cu ea ?o iroseam ptr. cineva care nu avea nevoie de ea ?de dragostea noastra...atunci el a luat o hotatrare ...sa nu ne mai ascundem sa vada lumea intr-adevar iubirea noastra......si suntem impreuna de 4ani ne-am casatorit si posibil sa facem si un copil .....si pot sa-ti spun ca suntem mai intragostiti decat la inceput ....asta DA poti spune ca cineva te iubeste si ii raspunzi la fel ...daca nu iti irosesti tineretea si VIATA....pentru nimeni si nimic.....acum tragem amandoi sa ajungem cat mai repede acasa de la servici ...sa putem sta cat mai mult impreuna ......tie ti se intampla la fel ????......
Si ina ceva ...... Barbatul sau Femeia daca este fericita, apreciata, iubita ..nu isi mai cauta dragostea in alta parte.
aly_adelyn
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:27
De la: aly_adelyn, la data 2010-04-27 16:27:58 da.... si eu stiu ce inseamna aceasta dragoste ...mai rau...daca pot spune asa ..si eu eram casatorita ......si dupa un timp el nu a mai suportat gandul ca ma intorc la sot acasa si el invers efectiv nu aveam la cine ..si eu si el am stat cu parteneri ptr. copii ...dar viata noastra care nu este decat una..... ce faceam cu ea ?o iroseam ptr. cineva care nu avea nevoie de ea ?de dragostea noastra...atunci el a luat o hotatrare ...sa nu ne mai ascundem sa vada lumea intr-adevar iubirea noastra......si suntem impreuna de 4ani ne-am casatorit si posibil sa facem si un copil .....si pot sa-ti spun ca suntem mai intragostiti decat la inceput ....asta DA poti spune ca cineva te iubeste si ii raspunzi la fel ...daca nu iti irosesti tineretea si VIATA....pentru nimeni si nimic.....acum tragem amandoi sa ajungem cat mai repede acasa de la servici ...sa putem sta cat mai mult impreuna ......tie ti se intampla la fel ????......
Si ina ceva ...... Barbatul sau Femeia daca este fericita, apreciata, iubita ..nu isi mai cauta dragostea in alta parte.



Si cum ai reusit draga doamna sa il cuceresti...spune-mi si mie, poate mi-ar prinde bine....

te pup si sa ai o casnicie minunata!
kudika083787
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:52
De la: kudika083787, la data 2010-04-27 13:54:31
De la: maria_ioana_08, la data 2010-04-27 13:39:16
De la: perce_neige, la data 2010-04-27 06:54:45pentru maria ioana
daca asta iti doresti , asta iti doresc si eu : sa fii iubita cat mai pervers . oare pentru cat timp vei fi iubita ? crezi ca vei avea toata viata 20 de ani ?
totusi , vad ca niciuna dintre voi nu vrea sa-mi raspunda la intrebare : DACA VOI , AMANTELE SUNTETI ATAT DE GROZAVE , EXPERTE IN A FACE SEX ( PENTRU CA ,, A IUBI " PRESUPUNE MULT MAI MULT DECAT A STA CU CAPUL INTRE PICIOARELE TALE ) , FRUMOASE , INTR-UN CUVANT SUPERIOARE SOTIILOR , DE CE DRACULUI , DIN 3 MILIARDE DE BARBATI DIN LUMEA ASTA , NU SUNTETI IN STARE SA GASITI UNUL NEINSURAT ?
sau adevarata ta placere perversa este sa stii ca si-a pupat nevasta pe gura fara sa se spele pe dinti dupa ce a stat cu capul intre picioarele tale ?


Eu nu m-am dat nici grozava si nici experta in sex; daca cei doi ajung sa tremure de placere unul peste altul, asta nu inseamna neaparat ca femeia este amanta de meserie sau experta in sex; inseamna ca exista o mare compatibilitate fizica intre cei doi sau ca se iubesc foarte tare;

Acum, pe mine ma amuza faptul ca cele ce fac parte din tagma sotiilor sustin sus si tare ca sotii lor n-au cum sa le iubeasca pe amante deoarece, daca le iubeau aveau sa divorteze; aici este o problema cu foarte multe ramificatii, din care o sa aleg cateva:
-----1. un numar mare de barbati divorteaza (in cazul in care nu sunteti la curent)

-----2.unii barbati nu divorteaza, iar motivele sunt varii, ca de exemplu:
__________a) deoarece de-a lungul casniciei au ajuns sa acumuleze niste bunuri si proprietati pe care nu vor sa le lase nevestei in cazul in care sunt si copii la mijloc, iar acestia ii revin ei; in cazul asta, ii explica amantei situatia, iar ea accepta sa stea cu el asa.
__________b) deoarece amanta nu are intentii serioase cu ei, ori pentru ca e si ea casatorita, ori pentru ca nu e un exemplar cu care ar vrea sa se lege la cap.
__________c) deoarece unele sunt chiar considerate o distractie, o descarcare si nimic mai mult (ceea ce incercati sa spuneti voi despre toate, dar nu aveti dreptate)
__________d) unii aleg sa ramana alaturi de sotii, chiar si numai in acte, din mila; deoarece sufera de vreo boala, Doamne Fereste si nu vor sa ramana cu constiinta incarcata, in cazul in care se intampla ceva... asta chiar nu e de dorit nimanui.

In principal, motivul cel mai uzitat ramane primul si anume ca n-ar vrea sa renunte la munca lor de ani de zile, la unii sunt chiar 20-25 de ani; cate nu strangi in 20 de ani... nicidecum nu este vorba de motivele pe care le invoca unele doamne mai scandalizate de aici; puteti fi sigure, unele dintre dvs, dar de fapt cred ca deja sunteti, ca daca n-ar fi copii la mijloc, ar renunta la casnicie cat ai zice "peste", iar sentimentul asta doare intr-adevar, de-asta si scrieti cu atata patos si atatea blesteme...

Eu nu fac parte nici dintr-o tabara, nici din cealalta, dar dintr-un anumit punct de vedere, vorbesc in cunostinta de cauza si sa va spun sincer... nu mi-am dorit sa fiu sotie nici atunci cand eram amanta si nici acum, cand am o relatie frumoasa, normala; dupa parerea mea, cuvantul "sotie", atrage dupa el inevitabil la un moment dat, cuvantul "amanta"... iar daca ar fi sa aleg intre cele doua, sa-mi fie cu iertare pentru ca imi imaginez ce se vor scandaliza unele, dar l-as alege pe ultimul...




Bravo Maria Ioana
tot cea ce ai spus este complect adevarat si as vrea sa mai adaug ceva : amantele macar stiu adevarul din capul locului nu sunt mintite ca sotiile la fiecare 3 minute , amanta traieste constienta de ceea ce se intampla , in timp ce nevasta traieste in indoiala si minciuna pana in gat.
Draga MARIA IOANA,

Esti o fata inteleapta....motivele ptr care nu divorteaza barbatul cu care ma intelnesc, sunt: copilul ,are un an si noua luni si situatia financiara, adica BANII SOTIEI..si apartamentul pe care l-au cumparat impreuna,
Unul din motivele ptr care s-au casatorit a fost banii ei, parintii l-au obligat oarecum sa faca acest pas, aveau o relatie de 6 ani, s-au casatorit de 3 ani si ....cam asta e...dar, daca nu voi fi eu , va fi altcineva sau nimeni, dar de divortat tot va divorta....asa ca nu intotdeauna amantele sunt vinovate ptr destramarea casniciei...In concluzie decat sa stiu ca acel barbat sta cu mine ptr copil si e cu gandul in alta parte, mai bine sa nu fiu niciodata sotie...
free_to_be_happy
Postat pe 27 Aprilie 2010 16:52
De la: maria_ioana_08, la data 2010-04-27 13:39:16
De la: perce_neige, la data 2010-04-27 06:54:45pentru maria ioana
daca asta iti doresti , asta iti doresc si eu : sa fii iubita cat mai pervers . oare pentru cat timp vei fi iubita ? crezi ca vei avea toata viata 20 de ani ?
totusi , vad ca niciuna dintre voi nu vrea sa-mi raspunda la intrebare : DACA VOI , AMANTELE SUNTETI ATAT DE GROZAVE , EXPERTE IN A FACE SEX ( PENTRU CA ,, A IUBI " PRESUPUNE MULT MAI MULT DECAT A STA CU CAPUL INTRE PICIOARELE TALE ) , FRUMOASE , INTR-UN CUVANT SUPERIOARE SOTIILOR , DE CE DRACULUI , DIN 3 MILIARDE DE BARBATI DIN LUMEA ASTA , NU SUNTETI IN STARE SA GASITI UNUL NEINSURAT ?
sau adevarata ta placere perversa este sa stii ca si-a pupat nevasta pe gura fara sa se spele pe dinti dupa ce a stat cu capul intre picioarele tale ?


Eu nu m-am dat nici grozava si nici experta in sex; daca cei doi ajung sa tremure de placere unul peste altul, asta nu inseamna neaparat ca femeia este amanta de meserie sau experta in sex; inseamna ca exista o mare compatibilitate fizica intre cei doi sau ca se iubesc foarte tare;

Acum, pe mine ma amuza faptul ca cele ce fac parte din tagma sotiilor sustin sus si tare ca sotii lor n-au cum sa le iubeasca pe amante deoarece, daca le iubeau aveau sa divorteze; aici este o problema cu foarte multe ramificatii, din care o sa aleg cateva:
-----1. un numar mare de barbati divorteaza (in cazul in care nu sunteti la curent)

-----2.unii barbati nu divorteaza, iar motivele sunt varii, ca de exemplu:
__________a) deoarece de-a lungul casniciei au ajuns sa acumuleze niste bunuri si proprietati pe care nu vor sa le lase nevestei in cazul in care sunt si copii la mijloc, iar acestia ii revin ei; in cazul asta, ii explica amantei situatia, iar ea accepta sa stea cu el asa.
__________b) deoarece amanta nu are intentii serioase cu ei, ori pentru ca e si ea casatorita, ori pentru ca nu e un exemplar cu care ar vrea sa se lege la cap.
__________c) deoarece unele sunt chiar considerate o distractie, o descarcare si nimic mai mult (ceea ce incercati sa spuneti voi despre toate, dar nu aveti dreptate)
__________d) unii aleg sa ramana alaturi de sotii, chiar si numai in acte, din mila; deoarece sufera de vreo boala, Doamne Fereste si nu vor sa ramana cu constiinta incarcata, in cazul in care se intampla ceva... asta chiar nu e de dorit nimanui.

In principal, motivul cel mai uzitat ramane primul si anume ca n-ar vrea sa renunte la munca lor de ani de zile, la unii sunt chiar 20-25 de ani; cate nu strangi in 20 de ani... nicidecum nu este vorba de motivele pe care le invoca unele doamne mai scandalizate de aici; puteti fi sigure, unele dintre dvs, dar de fapt cred ca deja sunteti, ca daca n-ar fi copii la mijloc, ar renunta la casnicie cat ai zice "peste", iar sentimentul asta doare intr-adevar, de-asta si scrieti cu atata patos si atatea blesteme...

Eu nu fac parte nici dintr-o tabara, nici din cealalta, dar dintr-un anumit punct de vedere, vorbesc in cunostinta de cauza si sa va spun sincer... nu mi-am dorit sa fiu sotie nici atunci cand eram amanta si nici acum, cand am o relatie frumoasa, normala; dupa parerea mea, cuvantul "sotie", atrage dupa el inevitabil la un moment dat, cuvantul "amanta"... iar daca ar fi sa aleg intre cele doua, sa-mi fie cu iertare pentru ca imi imaginez ce se vor scandaliza unele, dar l-as alege pe ultimul...



Si uite cum va dati raspunsul singure. Lasa-ma sa vad daca am inteles bine: o jumatate de casa si o masina sunt mai valoroase decat "iubirea ce v-o poarta", nu? Adica va iubeste la disperare, ajunge acasa si tot la voi se gandeste, dar mai bine sta cu oribila fiinta in casa (sotia), dar are casa, nu?
Astea sunt motive de doi lei jumate, nu te supara! Repet, daca v-ar iubi ar lasa tot!
Asa cum am mai postat, cunosc o situatie in care el a lasat tot si casa si masina si avere (si avea ceva), a impartit, nu si-a lasat sotia pe drumuri si a luat-o de la capat impreuna cu femeia pe care o iubea si inca o mai iubeste. Si crede-ma in 6 ani le-a facut la loc, dar e omul linistit.
Astea sunt gogosi pentru gaste, dar daca merge, merge!
A, "ori pentru ca nu e un exemplar cu care ar vrea sa se lege la cap", da si vulpea zice ca strugurii sunt acrii, daca nu poate ajunge la ei! Daca nu e un exemplar cu care sa va legati la cap, de ce va mai legati?
Vina e impartita la toata lumea, si la sotii si la amante, dar cea mai mare parte din vina o poarta barbatul. E ciudat ca sotiile se cearta cu amatele iar cei care ies cel mai putin sifonati sunt EI.
Nu va mai acuzati si nu mai inventati scuze, totul tine de moralitatea fiecarui om. E pacat ca se denatureaza semnificatia cuvantului "iubire" si "casatorie".
Repet, intr-o astfel de relatie nu exista iubire, nu exista sentimente, doar atractie si nevoie fizica.
Daca iubesti cu adevarat, iubesti neconditionat si nu trebuie sa te impiedice nici parinti, nici socrii, nici case sau averi. Iubesti si atat! Nu iubesti sau accepti sa fi iubita intre 4:00 si 6:00 ca e nevasta la manichiura, sau un week-end pe luna, ca e plecata la ma-sa, sau mai stiu eu ce!!!!
Nu intelegeti, cele care sustineti ca iubiti si sunteti iubite, ca sunteti mai inselate ca nevestele?!

na, ca m-am enervat
kudika012552
Postat pe 27 Aprilie 2010 17:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ai face tu? 6 De la: blackladyrose 16 Noiembrie 2014 04:22
Zeitgeist 3 De la: tyamat 8 Februarie 2009 15:56
CUM SA ELIMIN MIROSUL DE MANCARE DIN CASA? 18 De la: 14 August 2014 10:43
FOARTE IMPORTANT - Trebuie sa vedeti asta !!!!!!!!!! 106 De la: riimaruca 22 Ianuarie 2009 17:10
reader's digest 2 De la: Broscaru 20 Ianuarie 2012 17:49