Setari Cookie-uri

Profesorul meu...

Am iesit de cateva ori cu un prof , iesea mai mult dc nu il respingeam ...a inceput cu "da cartea...ia cartea" ( schimb de carti pe domeniu : mai exact el mi le dadea, le xeroxam si i le dadeam ) .
Am facut bine, cred ca era si agresiv , si egoist .... ( din ce imi mai spusese el ) si mi-a spus dupa o colega ca a iesit si ea cu el ( desi nush daca pe aceeasi idee ) .
Tot asa, il surpindeam uitandu-se la mine ( pe atunci avea LOGODNICA ..pana l-a parasit ) , se fastacea ... multe care se vedeau legat de faptul ca l-ar interesa si dupa ce s-au despartit am iesit iar ....
s-a dovedit in un final mitocan si putin spus nesimtit . Si cred ca si barfitor .

Dar ma duceam eu la toate seminariile pt el ?
Ma duceam !
_Alexa_
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:06

Dar ma duceam eu la toate seminariile pt el ?
Ma duceam ! [/quote]


super
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 15:12
De la: anastasia_m, la data 2010-04-25 12:06:55
De la: anissya, la data 2010-04-25 12:02:49Daaaa, si sigur tu esti prima lui studenta care pune ochisorii ei cu gene lungi dupa prof


pai asta e ideea nu vrea sa fie prima ci ultima !!!!!!!!!!!




Sigur sigur va fi. Pana la urmatoarea.
anissya
Postat pe 25 Aprilie 2010 16:09
De la: Vanessa24, la data 2010-04-25 17:03:11Va multumesc mult pt sfaturi si pt pareri. E placut sa vezi ca mai sunt persoane interesate de povestea unei necunoscute pana la urma
asa...
1. El pleaca primul din sala dupa ce ne da drumul...

2. M-am gandit si eu la faza cu biletul. Sa nu ma considere prea copila.
Eu sunt zodia rac...sunt destul d timida si inchisa in carapacea mea...knd e vb de asa ceva
el e berbec... Nu stiu daca are vreo relevanta chestia cu zodiile :P
va tin la curent
si e adevarat k e posibil ca sa captrz eu semnalele gresit cateodata...si doar sa imi faca jocul fara sa fie cu adevarat interesat :((
pupici



o da ..........daca esti rac se schimba situatia!!!!1
ai AS-ul in cleste!!
anastasia_m
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:05
Mie nu mi se pare buna ideea cu biletul :
- emotii nenecesare : a citit ? oare ce crede ? oare ...si tot asa ! plus ca ii cersesti raspunsul ...
- depinde cum interpreteaza dar poate te trezesti ca a doua zi stie toata facultatea ca dai biletele de dragoste la profi
-te expui prea tare la treaba cu biletul , pe scurt .
- eu tot pe ceva de natura profesionala as incerca ... usureaza lucrurile si asa dc e sa fie ceva are curaj , ca nu e toata clasa de fata .

Stiu un caz : colega clasa si un prof - au fost impreuna o perioada ...si dc nu ma insel a parasit-o ca era ea f suparata si pusa pe intentii mari : sa isi faca vila singura ca nu are nevoie de nimeni ... si tot asa .
Eu acum as putea fi cu profi , ca sunt la doctorat :d , si nu mai sunt pe pozitie de copil mic si prost . Numai ca in fund ma doare la acest moment ...
_Alexa_
Postat pe 25 Aprilie 2010 17:55
Deci pe undeva este vba si de ideea de inaccesibil ... si sa vezi un "vai de capul lui" cel mai minunat om de pe fata pamantului . Plus ca stie cum sa te duca , e numai in avantaj si iti poate preda cursurile de la facultate ca sa te "confuzeze " si uimeasca cat de minunat e el !
Si dupa ce ai muscat momeala sa te trezesti ca ai confundat un broscoi urat cu un Fat Frumos .

_Alexa_
Postat pe 25 Aprilie 2010 18:35
mda, tututror ne place ce e "interzis" chair daca e "rau" vremmm intreabal direct..si vezi ce zice..si ...gata scapi de tot.. succes
danaeu
Postat pe 26 Aprilie 2010 06:33
si..te-ai gandit ce faci maine? mai asteapta daca nu...urmarestei toate miscarile..si ia in considerare toate variantele..ai zis ca esti o persoana timida..e mai greu atuncea...eu iti spun sa ai curaj dar...daca nu ai..abordeazal altcumva ...poate te intalnesti cand iasa...si intrati in vorba...cine stie...
Succes! si curaj...
danaeu
Postat pe 26 Aprilie 2010 18:38
eram in clasa a 4-a cand m-am indragostit de profu de engleza si stateam mereu de vorba cu el:)) imi placea prezenta lui,nu era nimic erotic in ce simteam eu..imi era drag si atat. si tot mi-am facut curaj sa ii scriu un bilet si sa i-l bag in buzunar,bilet in care i-am zis ca e frumos si ca imi place de el..m-a luat apoi la discutii si mi-a zis ca eu sunt un copil ,sunt eleva si el este profesorul meu si sa las prostiile ca nu au rost.si asa am facut,dar la banchetul de sfarsit imi aduc aminte ca am dansat cu el..si ce fericita eram:)) deci,fa-ti curaj.tu nu esti un copil,ia si discuta cu el
BillieJean
Postat pe 27 Aprilie 2010 14:56

Ce preda el? Poate stie ca prin natura functiei nu poate avea relatii cu elevele sau poate i se pare lui imoral asta, iar peste principii nu prea ai cum sa treci. Ia atitudine, fii mai evidenta cand sunteti numai voi doi ca sa eviti barfa colegelor carora e posibil sa le placa proful asta. Da-i un e-mail, nu stiu...pretinde ceva. Ce mai exact te atrage la el? Poate el considera ca e ceva platonic...
Te-ai asigurat daca este solo?
dedeeea
Postat pe 27 Aprilie 2010 22:48
OOOda...si eu sunt rac si ce crezi..sunt in aceeasi situatie:)) doar k m-am saturat sa stau in curu lui 1 an jumate fara sa ii spun ce simt...akm fie ce o fie..ma duc k mielu la spanzurat:))
kudika174799
Postat pe 27 Aprilie 2010 23:43
hmm cine stie ce are proful tau..se joaca poate...azi se uita la tine, iti da sperante...si in alta zi..poate asa,.. mai astepta tot asa...intro zi...si vezi..ce face..ii stii orarul? sau..vine doar intro zi cand ai tu cu el? asa...ai putea" sa stai" pe hol acolo...unde are el..ora si...vezi ce face...ce se intampla..fa intro zi..in asa fel incat...unde merge sa...dea de tine...sunt curioasa cum reactioneaza...

kudika174799 curaj!!! bravo...se poate...ii spui si gata. fie ceo fi-vorba ta direct..si..gata
danaeu
Postat pe 28 Aprilie 2010 17:12
De la: Vanessa24, la data 2010-04-25 17:03:11Va multumesc mult pt sfaturi si pt pareri. E placut sa vezi ca mai sunt persoane interesate de povestea unei necunoscute pana la urma
asa...
1. El pleaca primul din sala dupa ce ne da drumul...

2. M-am gandit si eu la faza cu biletul. Sa nu ma considere prea copila.
Eu sunt zodia rac...sunt destul d timida si inchisa in carapacea mea...knd e vb de asa ceva
el e berbec... Nu stiu daca are vreo relevanta chestia cu zodiile :P
va tin la curent
si e adevarat k e posibil ca sa captrz eu semnalele gresit cateodata...si doar sa imi faca jocul fara sa fie cu adevarat interesat :((
pupici

Observatii personale:
1. faza cu intrebatul ceva e mai interesanta , dar e fumata rau ....
2.faza cu biletul o sa ti se para penibila dupa o sapt, mai ales daca te refuza sau face misto . Plus ca ramane dovada scrisa de tine , in caz de vreun scandal. Nu-ti recomand, mai ales daca esti timida.
3. cand nu esti casatorita nu mai purta inele pe degetul respectiv ca nu se stie cine ar vrea sa intre in vorba cu tine si se opreste de la inelul ala. Nici la gat nu ti recomand sa-l porti , daca nu ti incape pe alt deget, pentru ca nimini nu-si imagineaza ca e de la bunica ta.

4. hmmm deci acest profesor tinerel este baiatul cuiva mai mare ? te face sa te gandesti daca e o pasiune de familie , treaba cu predatul unei discipline sau .. era obligatoriu in familie ca fiul sa urmeze meseria tatalui indiferent de opinia personala.. in cazul in care si tanarul e pasionat de predat , e ok, desi din comportament reiese ca o intinde primul din clasa cand se termina.. ( un prof interesat si pasionat vorbeste si explica pana trece pauza ..) dar in cazul B, trebuie sa te gandesti ca e un tip care si doreste poate alta meserie dar nu are de ales... in cazul asta se cheama o mare frustrare care nu duce la nimic bun , in viitor ..pentru ca fara un interes real , e greu sa rezisti intr -o functie mult timp, chiar si cu sustinere serioasa ... ai grija , sa sondezi terenul si sa afli detalii despre cum i se pare lui meseria in sine ,si sa nu ti pui mari sperante chiar daca incepi sa iesi cu el ( asta presupunand ca te invita; nu te sfatueisc sa-l inviti tu pe el .

Ce as face eu daca as fi in locul tau ? as invata fffff bine la materia aia si m-ar preocupa niste chestii care nu se predau in mod normal la clasa si as studia chestia aia si pe urma as alege un amanunt care arata ca am studiat mai mult decat colegii mei si l-as intreba pe tatal tipului ( care este profesorul tau ) despre chestiunea aia sa-ti lamureasca ceva pentru o conferinta sau ceva mai mare decat clasele in mod normal .

Atunci cand ai o relatie profesionala cu tatal , mult peste nivelul clasei, ii castigi respectul tatalui , care te va admira si va vorbi despre tine cu fiu-su si te va da drept exemplu pozitiv de fata studioasa si serioasa , interesata de studiu si capeti un alt statut in ochii lui ( al asistentului )decat o fetiscana timida care se uita la el pe sub gene si viseaza cai verzi pe pereti ...
kudika052198
Postat pe 28 Aprilie 2010 19:20
ms...akm stau si astept cateva zile pana la intoarcerea lui in oras..si..ma duc cu tupeu..fie ce o fi:))
kudika174799
Postat pe 3 Mai 2010 21:45
aww..si eu am patit-o..si sunt la liceu..el are 36 de ani eu am 18 :)) am preferat sa tac..
dennissse
Postat pe 7 Mai 2010 23:27
de ce dennissse? e..insurat? poate..vb..prin mesaje..private..
danaeu
Postat pe 8 Mai 2010 11:46
In legatura cu prietenul tau care "latra si musca", cunosc senzatia, am trecut si eu printr-o relatie de genul, numai ca la mine a fs mai complicat datorita faptului ca eram maritata cu el si credea ca odata ce m-am maritat nu mai pot divorta, iar cand situatia noastra s-a agravat m-a amenintat ca ma desfigureaza, ca ma taie pe fata, ca ma omoara, plus ca spune familiei mele ca am stat cu el inainte de nunta, ai mei nefiind de accord ca 2 pers inainte de a se casatori sa locuiasca impreuna. Fiind pusa in fata unei asemenea situatii, mi-am luat inima in dinti, i-am spus frumos ca e NEBUN, sa faca ce-l taie capul pt ca nu ma mai intereseaza persoana lui si nu mai simt nimic pentru el, am avut grija sa-i ranesc la maxim orgoliul, spunandu-i ca nu-l mai iubesc,iar atunci cand imi vorbeste mi se ridica parul pe maini, i-am spus ca merge cu mine la banchetul de sfarsit de facultate, iar cu 3 zile inainte de banchet i-am pus banii in mana (si-a platit doar meniul lui si astepta si rest) si l-am anuntat oficial ca nu ma insoteste la banchet. Asa ca draga mea, daca ai familia de partea ta (situatia mea a fs complicata si de faptul ca fiind un actor deosebit, cu putine lacrimi, a reusit sa-i faca pe ai mei sa fie de partea lui) sa nu-ti fie frica sa faci pasul de a te desparti, mai bine mai devreme decat mai tarziu, iar apoi o sa-ti para rau ca ti-ai pierdut atatia ani din viata cu o pers care nu merita. Deci multa bafta, pune-ti ordine in viata si bucura-te de anii tineretii.
abc_marina
Postat pe 8 Mai 2010 13:27
da este insurat
dennissse
Postat pe 10 Mai 2010 00:07
Intrebare: esti sigura ca se merita sa renunti la o relatie de 3 ani, pentru un profesoras ce poate ca si-o trage cu toate studentele, pe unde apuca? Ce stii despre tipul asta? E singur? E serios? Sau iti place doar pentru ca arata bine si vorba aia...e domnul profesor... Sa nu fie cumva un foc de paie si pe urma sa te trezesti cu buza umflata....sau ma rog, ochiul umflat...in cazul in care afla prietenul tau ca e incornorat. Stiu si eu cum sunt profesorii (unii dintre ei), f...ta tot ce misca... ca de...daca se ofera...
Micael
Postat pe 10 Mai 2010 11:36
stii cum se spune:"ce-si face omul cu mana lui......"Am impresia ca te plictisesti si o cam cauti cu lumanarea.E problema ta;dar nu uita ca va veni si vremea culesului si daca semeni vant vei culege furtuna.Ai grija!
viogen26
Postat pe 11 Mai 2010 09:42
Draga mea..... tie ti-e frica sa te desparti de prietenul tau... nici nu vreau sa ma gandesc mai mult la o alta relatie...... si dupa cum zici tu k tipu (profu) e arogant si mai zici ca ii poti pune capac.... e ceva in neregula... in momentul in care o sa fi sigura pe tine, poate o sa ai mai mult succes. Iar dpdv al abordatului....e foarte simplu. O hartiutza cu nr tau si eventual cu numele, sa stie cine il cauta.... si daca te suna... te vrea, dak nu, o lasi balta, ORICUM NU O SA AFLE NIMENI. Pt k el, cum a mai zis cineva, nu o sa isi riste locu de munca pt o studenta, iar tu iti vezi de viata :) ..... si mie imi placea de un prof din facultate..... dar e cam timid si n-am avut vrut sa pierd vremea, mai ales ca si el avea o gagica..... Lucrurile sunt foarte simple, nu tre sa citesti o istorie ca sa agati sau cel putin SA VEZI DAK TE VREA cineva.... nr de tel .... te suna bine, nu te suna iar bine.... si plus k dak nu o sa te sune.... tot o sa te opreasca pe scari sa te intrebe de ce ai facut acest gest... PUTIN TUPEU SI MULT SUCCES.....
Olivia17
Postat pe 11 Mai 2010 17:43
De la: Vanessa24, la data 2010-04-22 23:17:59Situatia e muuult mai complicata. La prietenul meu tin. O relatie frumoada si emotionala intre noi nu mai exista d mult. Obisnuinta isi spune cuvantul. 3 ani totusi...degeaba
am mai incercat sa ma despart d el si m-a amenintat k imi face si k imi drege. Il cred in stare
si in leg cu proful...nu ce meditatii sa fac cu el. El este in primul an de invatamant este prof de laborator-la facultate. Cu tatal lui fac cursul. Am luat 10 la examen... Eu mi-as dori sa pot vb cu el neoficial...adik fara o tema anume.pur si simplu sa ne cunoastem..numai k nu stiu daca va lasa garda jos cu mine.... Asa sincer va zic ca eu una cred k ma place. Asta imi spune mie intuitia...numai sa nu ma insel..: sau sa nici sa nu vrea sa vb cu mine ca deeh eu sunt studenta si el mare profesor


LA PRIETENUL TAU TII,DAR..............
ITI PIERZI CAM REPEDE PASIUNEA.
ASA VEI PROCEDA CU TOTI BARBATII?3 ANI UNUL, 3 ANI ALTUL...............
CA SA PASTREZI PASIUNEA RELATIEI,NU DE ALTA..........
maninutza
Postat pe 13 Mai 2010 13:03
De la: Vanessa24, la data 2010-04-25 17:09:49Si sa recunoastem ca tuturor ne place jocul cuceririi...
Si tuturor ni s pare incitant ceva "interzis"!!! :D
nu am fost niciodata genul de fata care abordeaza direct barbatii...nu vreausa par vreo lesinata care nu a mai vazut un barbat in viata ei... Parerea mea :)


DAR ASTA ESTI!!!!!!!!!!!!!!O LESINATA.ALTFEL NU AJUNGEAI SA CERI SFATUL PE FORUM PT A-L CUCERI.NU?????????????????
maninutza
Postat pe 13 Mai 2010 13:08
nu e adevarat maninutza... ea vrea doar sa o ajutam iar tu....esti fff rea... a fi indragostita nu e ceva rau...din contra...si tu zici ca e "lesinata", mai da-o incolo de treaba...gandeste-te de 2 ori inainte sa scrii data viitoare, as vrea sa fii indragostita, sunt curioasa daca te-ai face tu singura "lesinata"
danaeu
Postat pe 14 Mai 2010 17:22
se mai discuta pe forumul asta?
sunt foarte curioasa ce ati facut... vanesa, a iesit ceva?
nu de alta... dar eo am treaba cu instructoru de la conducere:)) si is curioasa dak tine faza cu "spunei" ... am deschis un subj, da no... mia placut si ce ati discutat voi pe aici...
sunt sanse? ce ziceti?:)
kudyka_ta
Postat pe 10 Iulie 2010 02:47
De la: Vanessa24, la data 2010-04-25 00:42:32
De la: tematoare, la data 2010-04-23 19:52:58
De la: Vanessa24, la data 2010-04-23 18:45:49Si ce solutie imi dai? :)

Sa astepti pana termini facultatea(apropo, cati ani de facultate mai ai?) si dupa aia sa-l abordezi pe profesor( cu asta vezi si tu daca iti mai place profu dupa mai mult timp sau daca nu cumva acum ai doar o pasiune trecatoare pentru el) sau daca ,,arde'' tare, abordeaza-l in timpul facultatii, dar dupa ce nu-i vei mai fi studenta.(sper ca n-o sa-ti fie prof de aii inainte pana la finalul facultatii:-s).


mai am 2 ani. Facultatea e de 6 ani. Cred ca si la anul o sa imi fie prof... Am ora marti cu el. Tre sa
imi vina mie vreo idee geniala

fa-ma sa pricep..preda ceva...tot la aceeasi facultate...ok...
nu am inteles cum de e prof asa young...adica..pe bune..e de engleza?
nu cred ca trebuie sa stai cu un om gelos care sa te macine de nervi...
dar nici sa devii aiurea...
poate apropourile erau pur si simplu, asa..ca de gluma...
stai si analizezi cum iti convine..dar nu de fiecare data orice se zice...e de analizat....
ce sa mai zica..cand o bagi pe bunica, saraca?
puteai zice simplu un "nu" la ambele variante, fara detalii..
parca imi dai impresia ca chiar iti arde de chestia asta-sa-l faci pe om sa fie cu tine..desi stii ca e exclus ca un prof-indiferent de varsta- sa fie cu eleve, studente sau ceva inrudit.
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 15:32
vanessa nu ne mai da nici un semn de viata... nu stim sfarsitul povesti nui corect
danaeu
Postat pe 12 Iulie 2010 14:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indragostita de un coleg de clasa 21 De la: kudika_14103 2 Noiembrie 2012 12:41
eu romanca....el italia 17 De la: kudika226898 16 Martie 2011 07:03
Nici eu nu mai stiu.. dar poate cineva din exterior ma poate ajuta.. 19 De la: paula27 12 Noiembrie 2009 09:19
Puritate sau experienta?! 6 De la: luyyzz 22 Iulie 2009 22:17
ce sa fac? ajutor 5 De la: anastasia_m 11 August 2010 18:38