Setari Cookie-uri

de ce ne place sa fim umilite?

e simplu,,pentru ca iubim aceea persoana mai mult decat pe noi insine. pentru ca dorim barbati care nu sant de noi.Care au vieti diferite si greu de inteles pentru altii.teama de a nu fii parasite... sant multe femei in lume care accepta asemenea relatii dar nu recunosc ...trist dar adevarat...
puymik
Postat pe 17 Mai 2010 09:31
De la: kudika_im, la data 2010-05-07 14:03:26Am o relatie de 3 luni si la inceput totul a fost foarte frumos...
Numai ca de o luna lucrurile au scapat de sub control.
Ma umileste,ma jigneste ,se uita urat la mine daca spun ceva...
Nu il fac de ras ,credeti-ma,ma place toata lumea,toti prietenii lui si parintii lui ma adora.
Are niste conceptii tampite despre viata...sa nu deschid gura cand suntem cu prietenii lui,sa il aprob in tot ce spune ,sa nu indraznesc vreodata sa-i spun ca as vrea sa plecam acasa de fata cu prietenii lui ca il fac de ras.
Ca toate tac,numai eu ma trezesc sa-i spun ceva...
Il rog sa vina sa ma ia si il sun dupa doua ore si-mi spune ca a uitat.
Si credeti-ma ,mai sunt multe lucruri ,dar imi este rusine sa povestesc.
Si cu toate astea are cateva zile in care se poarta extraordinar cu mine,dar se sterg in momentul in care imi spune ca sunt o proasta si tampita...
Si eu stau...exact ca proasta. Nu stiu de ce,explicati-mi voi....
DE CE ne place sa fim umilite?


Esti o persoana care nu se cunoaste, care nu are incredere in ea , care nu este in stare sa stea pe propriile picioare si aici nu ma refer financiar! Ai permis de la inceput un asemenea comportament primitiv de om de grota , fara sa te impui si sa impui respect grobianului posesiv.Nu-i tarziu , cu riscul ca pierzi relatia care oricum este prost inceputa , sa incepi sa discuti cu individul de la egal la egal.
cu toate ca mie mi se pare cam tarziu poti incerca .Nu ai nevoie de el sa-ti traseze conduita , trebuie sa te afirmi asa cum esti iar marlanul daca te iubeste si respecta trebuie sa te accepte cum esti si sa nu te transforme in ceea ce vrea el sa devii.

Postat pe 17 Mai 2010 10:07
De la: kudika_im, la data 2010-05-07 14:03:26Am o relatie de 3 luni si la inceput totul a fost foarte frumos...
Numai ca de o luna lucrurile au scapat de sub control.
Ma umileste,ma jigneste ,se uita urat la mine daca spun ceva...
Nu il fac de ras ,credeti-ma,ma place toata lumea,toti prietenii lui si parintii lui ma adora.
Are niste conceptii tampite despre viata...sa nu deschid gura cand suntem cu prietenii lui,sa il aprob in tot ce spune ,sa nu indraznesc vreodata sa-i spun ca as vrea sa plecam acasa de fata cu prietenii lui ca il fac de ras.
Ca toate tac,numai eu ma trezesc sa-i spun ceva...
Il rog sa vina sa ma ia si il sun dupa doua ore si-mi spune ca a uitat.
Si credeti-ma ,mai sunt multe lucruri ,dar imi este rusine sa povestesc.
Si cu toate astea are cateva zile in care se poarta extraordinar cu mine,dar se sterg in momentul in care imi spune ca sunt o proasta si tampita...
Si eu stau...exact ca proasta. Nu stiu de ce,explicati-mi voi....
DE CE ne place sa fim umilite?


mie nu imi place sa fiu umilita si in nici un caz nu voi accepta asta...
de ce stai sa fii umilita?
pentru ca te complaci in situatia asta..si pentru ca inca tu crezi ca se va schimba...pentru ca crezi ca-i doar o perioada si pt ca tu crezi ca iubirea pt el merita sacrificii..si pentru ca nu stii ce inseamna iubirea cu adevarat...
dar degeaba isi raceste lumea gura ca tu si cele de genul tau nu o sa invatati in veci ce este bine si ce trebuie facut...si o sa luati si bataie si o sa acceptati mereu sa fiti bataia de joc a barbatilor!
one_size
Postat pe 17 Mai 2010 10:19
imi spunea cineva zilele cum ca unele femei simt ca sunt "iubite" atunci cand sunt umilite iar aici avem dovada clara!
touch_me
Postat pe 17 Mai 2010 10:25
scuza-ma ca iti zic dar fetele au dreptate....nu ma consider o experta a relatiilor dar niciodata nu m-am lasat calcata in picioare de un baiat...cum e posibil sa fi asa lipsita de personalitate si orgoliu?
dulceana_babyblue
Postat pe 17 Mai 2010 22:05
Pentru ca te complaci in situatia asta Schimbarea trebuie sa vina de la tine.Daca in 3 luni a ajuns sa se comporte cu tine la nivelul asta....lasa fff mult de dorit.Unde este adevarata ta valoare??
butterfly_sound_of_love
Postat pe 18 Mai 2010 19:16
De la: kudika_im, la data 2010-05-07 14:03:26Am o relatie de 3 luni si la inceput totul a fost foarte frumos...
Numai ca de o luna lucrurile au scapat de sub control.
Ma umileste,ma jigneste ,se uita urat la mine daca spun ceva...
Nu il fac de ras ,credeti-ma,ma place toata lumea,toti prietenii lui si parintii lui ma adora.
Are niste conceptii tampite despre viata...sa nu deschid gura cand suntem cu prietenii lui,sa il aprob in tot ce spune ,sa nu indraznesc vreodata sa-i spun ca as vrea sa plecam acasa de fata cu prietenii lui ca il fac de ras.
Ca toate tac,numai eu ma trezesc sa-i spun ceva...
Il rog sa vina sa ma ia si il sun dupa doua ore si-mi spune ca a uitat.
Si credeti-ma ,mai sunt multe lucruri ,dar imi este rusine sa povestesc.
Si cu toate astea are cateva zile in care se poarta extraordinar cu mine,dar se sterg in momentul in care imi spune ca sunt o proasta si tampita...
Si eu stau...exact ca proasta. Nu stiu de ce,explicati-mi voi....
DE CE ne place sa fim umilite?

Nu te iubeste! e clar.da,scuze ca sunt sincera,am avut si eu o relatie de genu..si sa terminat!vrea doar sa fie stapanul,sa faca toata lumea ce zice el si numai el sa aiba cuvant!Lasa`l cat mai repede.acesti oameni sunt niste javre ..si ink o chestie..petreci toata ziua cu el?sunt sigura ca nu..intreabate,nu crezi ca te inseala?Dc?pt ca din moment ce te trateaza ca pe o carpa..ii clar ca nu tine la tine si e unul din ala care doar se joaca..:
JustAGrl
Postat pe 19 Mai 2010 15:22
Mai papusa, pai daca el dupa 3 luni face asa, ce viata crezi ca poti avea langa el????? Nu vezi ca tot universul lui se invarte in jurul prietenilor !!! tu chiar nu esti normala !!! Cum sa stai sa te umileasca in halul asta un fraier frustrat !!!!
kudika134380
Postat pe 19 Mai 2010 15:25
Ar trebui sa te iubest destul de mult pe tine,sa te apreciezi si atunci nu vei permite nimanui sa se comporte asa ....fii sigura pe tine....ai incredere in tine. Succes1
himerra
Postat pe 20 Mai 2010 01:18
Nu stiu de ce am impresia ca te si loveste !!! ati dau un sfat :fugi cat mai departe de asemenea barbat nu mai sta umilita in halu asta , eu cred ca ti-e frica de el?
kudika105436
Postat pe 20 Mai 2010 08:55
La tine vad o varianta...daca zici ca-ti si place, poate esti mai SM asa.... .
Acum, gluma e gluma, dar eu zic ca tu ai o problema grava cu respectul de sine daca te lasi folosita de un om asa, sa nu mai zic jignita si probabil, dupa cum s-a mai spus, lovita nu doar cu vorbe. In momentul in care iti vei da seama ca meriti mai mult, vei pleca de acolo. Si pentru binele tau, momentul ala ar trebui sa vina cat mai curand, sincer.
anissya
Postat pe 20 Mai 2010 17:44
ia dai uh una in cap sa ii sune apa in cap sh un cot in gura sa nu se mai ridice d jos ia vezi te mai jigneste esti bleaga daca accepti aceste "gesturi"din partea unui fatalau
kudika012227
Postat pe 20 Mai 2010 17:47
Cu siguranta nu esti singura in situatia asta,sunt multe femei care nu au puterea de a indrepta lucrurile intr-o relatie de genul...trebuie pur si simplu sa ii spui verde in fata ca nu esti un obiect ,si chiar sa il ameninti cu despartirea,in cazul in care el nu intelege,trebuie sa faci pasul asta ,sa te desparti de el,daca nu o faci vei trai cu umilinta asta in continuare,si gandeste-te k se v-a despartii el de tine...nu merita sa stai cu un asa las...
pufosica
Postat pe 20 Mai 2010 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dezamagire 40 De la: yssa2010 19 Decembrie 2011 08:28
As dori un sfat...fostul ma cauta DIN NOU... 37 De la: kudika066423 21 Septembrie 2009 22:04
am cautat-o singura 72 De la: kudika065941 4 Septembrie 2009 09:16
Relatia mea.........simt ca se destrama....... 26 De la: kudika149571 20 Iulie 2010 16:33
relatia mea 10 De la: kudika275734 29 Iulie 2010 14:27