Setari Cookie-uri

berbecii?rai sau buni?

Buna, am vazut ca sunt f multe topice despre diferite zodii, insa doar de berbec nu am auzit sa se vorbeasca!Ori fi ei chiar atat de rai sau nesemnificativi?Bunica spunea ca berbecii nu sunt o zodie buna, ca au numai defecte, bine ea era balanta si nu stiu dc avea o reticenta spre zodia berbecului.Eu sunt berbec si sunt mandra de asta, stiu ca zodia are cateva minusuri dar, banuiesc ca folosesc si ele la ceva, nu?so..care este parerea voastra despre nativii din berbec?Astept pareri pro si contra
IUBY88
Postat pe 13 Martie 2010 20:15
incapatanati dar nu atat de rau ca taurii
miss_darine
Postat pe 13 Martie 2010 21:54
Eu sunt Berbec si sunt mandra de asta. Este o zodie" rea" dar pentru cei din jur deoarece berbecii nu suporta minciuna sau inselatoria. Sunt cu adevarat incapatanati si sa te fereasca Dumnezeu sa-i calci pe coada. Dar muta muntii daca este cazul. Cad dar se ridica si merg mai departe. ......si mai departe si vor demonstra intotdeauna ca se pot descurca singuri in orice situatie oricat ar fi de dificila.
speranta1
Postat pe 21 Martie 2010 10:00
De la: speranta1, la data 2010-03-21 10:00:08Eu sunt Berbec si sunt mandra de asta. Este o zodie" rea" dar pentru cei din jur deoarece berbecii nu suporta minciuna sau inselatoria. Sunt cu adevarat incapatanati si sa te fereasca Dumnezeu sa-i calci pe coada. Dar muta muntii daca este cazul. Cad dar se ridica si merg mai departe. ......si mai departe si vor demonstra intotdeauna ca se pot descurca singuri in orice situatie oricat ar fi de dificila.

Corect.
Zodie buna.
bgd74
Postat pe 21 Martie 2010 16:32
Buna. Eu sunt BERBEC! asa m-as prezenta
Am citit multe despre zodia mea mea dar nicio caracterizare nu mi s-a parut suficienta, consider ca sunt foarte multe de spus despre un berbec! In primul rand sunt oameni dinamici, intreprinzatori, cu initiativa, asa ca din punctul de vedere al unor sefi aceste calitati pot fi "rele" (mi se intampla mie acum asa ca tipa orgoliul).
In al 2-lea rand sunt oameni de viata, glumeti, deschisi si sociabili, dar loiali si aprinsi in dragoste.
INCAPATANATI (am citit undeva ca principala caracteristica a berbecilor este incapatanarea) si ORGOLIOSI (zodie de foc), berbecii nu pot fi trecuti cu vederea!
Dupa mine, ca sunt berbec in prima decada, aceasta zodie este una foarte buna

PS - Nicio data nu m-am inteles cu o balanta, pentru mine este fapt dovedit ca aceasta zodie este dificila. Desi am intalnit multe persoane agreabile din acesta zodie, am avut o colega si prietena balanta, parca nu aveam nimic in comun si in general numesc asta simplu "nepotrivire de caracter".
petadina
Postat pe 22 Martie 2010 11:51
berbecii sunt o zodie complexa, poate printre cele mai complexe...
yumy
Postat pe 22 Martie 2010 11:54
Berbecii sunt buni.. dar cand sunt rraiii.... sunt foooarte rrrai :D
Si asta nu este deloc rau... mmmm
elenutza25
Postat pe 22 Martie 2010 12:15
Si eu sunt o "berbeaca" autentica :)) si ma mandresc cu asta!!! Berbecii sunt cei mai curajosi,loiali,hotarati,competitivi,etc,etc,normal k nu se pot impaca cu o balanta pt. k balantele sunt opusul berbecilor,ele sunt indecise,despica firu-n patru si se intreaba :"o fi bine ce fac,n-o fi bine"? cam plictisitor zic eu.Defectele unui berbec sunt calitatile unei balante iar calitatile berbecului defectele balantei si viceversa,spun toate astea pt. k prietenul meu e balanta :D si cate indura saracu' numai el stie :)) Nucred k zodia asta nu e buna,de fapt zodia asta are ce alte zodii nu au :P...de CURAJ nu mai vorbesc...
why_M3
Postat pe 22 Martie 2010 18:57
DAAAA! Ma bucur sa vad ca berbecii nu tac si sunt concreti in raspunsuri asa cum ii cunosc eu...mai ales cand ma uit in oglinda..parca fiierbe sangele in mine!
Eu am o prietena balanta cu care ma inteleg foarte bine daca ii fac pe plac sau nu-i cer prea mult, dar in momentul in care am avut nevoie de ajutor nu a fost niciodata acolo si de fiecare data ma intrebam, undea o fi disparut/???? mdah, nu zic ca noi suntem cei mai buni, insa cred ca meritam si noi atentie si nu numai critici si observatii peste observatii

Desi se spune(in zodiac) ca berbecii fac casa buna cu balantele vreau sa va spun ca pe mine niciodata nu m-au atras balantele, erau haiosi si norocosi, insa nimik mai mult..
IUBY88
Postat pe 22 Martie 2010 19:16
Mie cei/cele in zodia berbec chiar imi par oameni foarte puternici; sunt foarte incapatanati, dar si foarte ambitiosi
ice_flower
Postat pe 22 Martie 2010 20:15
Si eu sunt un berbec autentic,incapatanata,orgolioasa,urasc minciuna,iert dar nu uit.De regula cand mi se da o palma,intorc si celalalt obraz,daaaarrrr sa te feresti de razbunarea mea,ti-o primesti cand te astepti mai putin.Gelosi,posesivi si cand iubesc......iubesc frate.la noi nu prea exista culori neutre,ori e alba,ori e neagra,cred ca am scris doar defectele....mda.Cam asa suntem noi,cele din berbec.
rain75
Postat pe 24 Martie 2010 15:57

Topicele astea cu zodii sunt atat de amuzante , ele imi amintesc de o discutie cu un client care vazand ca ma pricep la astrologie mi-a pus o intrebare foarte amuzanta ,, Care este cea mai buna zodie '' ?
M-a pufnit rasul si i-am explicat ca d-zeu nu a creat zodii bune sau rele , ci la fiecare le-a dat atat calitati si defecte.Daca intrebi o persoana din sagetator sau leu ce parere are despre berbec , iti v-a spune ( cu mici exceptii ) ca sunt cei mai cei.Dar daca ii intrebi pe cei din pesti , rac sau scorpion ii vor face cu ou si cu otet .Nu exista decat afinitati , lucruri in comun .Marea majoritate a oamenilor se cupleaza dupa atractii , ele functioneaza rapid , dar atractiile nu au legatura cu afinitatile si de aici decurge in timp multe probleme dupa casatorie : cand te trezesti ca ai o casa impreuna si trebuie sa o imparti , ai credite , ai un copil etc , iar daca nu ai solutii mergi in continuare in compromis sau se despart .Atractiile se duc in timp , afinitatile raman , asta uneste 2 oameni dupa ani de zile .Poate o sa vi sa para ciudat , de mult cand eram in cautari mi-am identificat sufletul pereche , stiam exact ce sa caut si intr-o zi in mod miraculos mi-a adus-o in fata , eu fiind intr-o relatie cu o alta domnisoara , din seara aia suntem impreuna , ne-am ales si data casniciei ca sa ne mearga bine , avem aproape 15 ani de trai in doi , mi-am programat si anul in care sa procreez si mi-a iesit formula , cand vb cu cineva ca inca ne mai spunem de multe ori pe zi : te iubesc , te ador , te divinizez , sau ne suparam ca nu ne-am dat suficienta atentie , ori dormim imbratisati noaptea ( noi am dormit foarte putine nopti separati , cred ca maxim 10 in 15 ani ) , ca mainile noastre se cauta cand ne uitam la un film , la tv , ca avem atatea afinitati , ne plac cam aceleasi carti si avem peste 11.000 de carti in biblioteca , aceleasi filme , aceasi muzica etc se crucesc .Si la noi s-a mai estompat din atractie dar afinitatile sunt eterne .Si noi am trecut prin clipe cumplite , dar am ramas alaturi , am o poveste de viata foarte ciudata , incredibila presarata cu de toate , dar asta e o alta poveste.M-a adresez doamnelor peste 30 de ani , daca va spun ca in toti acesti ani nu mi-a trebuit sa-mi insel nevasta deoarece am gasit tot ce mi-am dorit , am experimentat tot ce am dorit amandoi , iar sotia ti-ar spune ca este ciudat ca un barbat sa nu insele macar o data in viata , ca asa e legea firii , ce a-ti spune ? Poate maine am sa o fac macar de curiozitate sa nu mai fiu un ciudat , sa ies dintr-un tipar banal poate , dar daca as face-o parca s-ar duce vraja , e ca si cand ai postii 6 saptamani si in saptamana mare ai rupe postul , parca e o prostie.
Asa ca parerea mea nu isi au rostul comparatiile , daca doriti relatii despre ce vi se potriveste sau ce sa cautati , intrati pe privat si o sa va raspund tuturor poate va ajuta in viata.
Stiu ca ptr multi o sa fie amuzant ce v-am scris , e normal cand nu ai niste informatii totul poate fii amuzant , dar ptr cei care au informatii despre astrologie stiu bine ca am dreptate.
banalulanonim
Postat pe 24 Martie 2010 17:13
De la: manumarius, la data 2010-03-24 17:13:25
Topicele astea cu zodii sunt atat de amuzante , ele imi amintesc de o discutie cu un client care vazand ca ma pricep la astrologie mi-a pus o intrebare foarte amuzanta ,, Care este cea mai buna zodie '' ?
M-a pufnit rasul si i-am explicat ca d-zeu nu a creat zodii bune sau rele , ci la fiecare le-a dat atat calitati si defecte.Daca intrebi o persoana din sagetator sau leu ce parere are despre berbec , iti v-a spune ( cu mici exceptii ) ca sunt cei mai cei.Dar daca ii intrebi pe cei din pesti , rac sau scorpion ii vor face cu ou si cu otet .Nu exista decat afinitati , lucruri in comun .Marea majoritate a oamenilor se cupleaza dupa atractii , ele functioneaza rapid , dar atractiile nu au legatura cu afinitatile si de aici decurge in timp multe probleme dupa casatorie : cand te trezesti ca ai o casa impreuna si trebuie sa o imparti , ai credite , ai un copil etc , iar daca nu ai solutii mergi in continuare in compromis sau se despart .Atractiile se duc in timp , afinitatile raman , asta uneste 2 oameni dupa ani de zile .Poate o sa vi sa para ciudat , de mult cand eram in cautari mi-am identificat sufletul pereche , stiam exact ce sa caut si intr-o zi in mod miraculos mi-a adus-o in fata , eu fiind intr-o relatie cu o alta domnisoara , din seara aia suntem impreuna , ne-am ales si data casniciei ca sa ne mearga bine , avem aproape 15 ani de trai in doi , mi-am programat si anul in care sa procreez si mi-a iesit formula , cand vb cu cineva ca inca ne mai spunem de multe ori pe zi : te iubesc , te ador , te divinizez , sau ne suparam ca nu ne-am dat suficienta atentie , ori dormim imbratisati noaptea ( noi am dormit foarte putine nopti separati , cred ca maxim 10 in 15 ani ) , ca mainile noastre se cauta cand ne uitam la un film , la tv , ca avem atatea afinitati , ne plac cam aceleasi carti si avem peste 11.000 de carti in biblioteca , aceleasi filme , aceasi muzica etc se crucesc .Si la noi s-a mai estompat din atractie dar afinitatile sunt eterne .Si noi am trecut prin clipe cumplite , dar am ramas alaturi , am o poveste de viata foarte ciudata , incredibila presarata cu de toate , dar asta e o alta poveste.M-a adresez doamnelor peste 30 de ani , daca va spun ca in toti acesti ani nu mi-a trebuit sa-mi insel nevasta deoarece am gasit tot ce mi-am dorit , am experimentat tot ce am dorit amandoi , iar sotia ti-ar spune ca este ciudat ca un barbat sa nu insele macar o data in viata , ca asa e legea firii , ce a-ti spune ? Poate maine am sa o fac macar de curiozitate sa nu mai fiu un ciudat , sa ies dintr-un tipar banal poate , dar daca as face-o parca s-ar duce vraja , e ca si cand ai postii 6 saptamani si in saptamana mare ai rupe postul , parca e o prostie.
Asa ca parerea mea nu isi au rostul comparatiile , daca doriti relatii despre ce vi se potriveste sau ce sa cautati , intrati pe privat si o sa va raspund tuturor poate va ajuta in viata.
Stiu ca ptr multi o sa fie amuzant ce v-am scris , e normal cand nu ai niste informatii totul poate fii amuzant , dar ptr cei care au informatii despre astrologie stiu bine ca am dreptate.



Ma bucur sa vad o persoana implinita si care vorbeste asa frumos despre casnicie!Dar nu ne-ai dat o parere despre aceasta zodie
IUBY88
Postat pe 25 Martie 2010 00:03
Bravo speranta , asa si este . si eu is un berbec , ai perfecta dreptate , berbecii nu tolereaza minciuna si prefacatoria ti neo tot asa , meriti un
viki50
Postat pe 25 Martie 2010 00:09
berbecilor nu le place sa fie mintiti,dar uneori ca sa evite o situatie neplacuta mint
yumy
Postat pe 25 Martie 2010 09:00
De la: yumalai, la data 2010-03-25 09:00:21berbecilor nu le place sa fie mintiti,dar uneori ca sa evite o situatie neplacuta mint


Ce bine ai spus-o!

Postat pe 25 Martie 2010 09:18

eu am o parere buna despre fiecare zodie in parte ptr ca fiecare zodie are si calitati pe langa defecte .Ce apreciez eu cel mai mult este faptul ca au curajul sa spuna ce gandesc , chiar daca uneori ranesc.
Iar ceea ce la recomand , este sa nu se mai aprinda asa de repede , dar ce sa le faci sunt semne de foc.
banalulanonim
Postat pe 25 Martie 2010 12:41
De la: scorpio67, la data 2010-03-25 09:18:08
De la: yumalai, la data 2010-03-25 09:00:21berbecilor nu le place sa fie mintiti,dar uneori ca sa evite o situatie neplacuta mint


Ce bine ai spus-o!



Fiecare persoana minte cand gaseste o scapare prin minciuna, insa diferenta e ca berbecii nu obisnuiesc sa minta, si chiar si atunci cand o fac sunt repede prinsi, deci expertii minciunilor nu sunt berbecii!
IUBY88
Postat pe 25 Martie 2010 17:00
De la: IUBY88, la data 2010-03-25 17:00:04
De la: scorpio67, la data 2010-03-25 09:18:08
De la: yumalai, la data 2010-03-25 09:00:21berbecilor nu le place sa fie mintiti,dar uneori ca sa evite o situatie neplacuta mint


Ce bine ai spus-o!



Fiecare persoana minte cand gaseste o scapare prin minciuna, insa diferenta e ca berbecii nu obisnuiesc sa minta, si chiar si atunci cand o fac sunt repede prinsi, deci expertii minciunilor nu sunt berbecii!


Ma rog, cine a zis ca ei sunt campionii?

Postat pe 25 Martie 2010 19:08
De la: why_M3, la data 2010-03-22 18:57:21Si eu sunt o "berbeaca" autentica :)) si ma mandresc cu asta!!! Berbecii sunt cei mai curajosi,loiali,hotarati,competitivi,etc,etc,normal k nu se pot impaca cu o balanta pt. k balantele sunt opusul berbecilor,ele sunt indecise,despica firu-n patru si se intreaba :"o fi bine ce fac,n-o fi bine"? cam plictisitor zic eu.Defectele unui berbec sunt calitatile unei balante iar calitatile berbecului defectele balantei si viceversa,spun toate astea pt. k prietenul meu e balanta :D si cate indura saracu' numai el stie :)) Nucred k zodia asta nu e buna,de fapt zodia asta are ce alte zodii nu au :P...de CURAJ nu mai vorbesc...


cam aceeasi situatie e si la mine..eu berbecuta incapatanata...el balanta..calm..echilibrat..cred ca ne completam foarte bine noi 2..
B_eLLa
Postat pe 25 Martie 2010 21:57
berbecii.nu sunt rai ,eu personal m-am regasit aproape in toate caracterizarile de pe acest forum.Pot adauga ,faptul ca sunt milosi din fire ambitiosi si da nu suporta minciuna si nedreptatea,sunt perfectionisti pt. ca atunci cand fac ceva o fac perfect sau deloc,sunt autodidacti si pot spune ca sunt mandra ca sunt berbec.Eu si sotul meu suntem berbeci si suntem casatoriti de 12ani si pot spune ca ne iubim mai mult pe zi ce trece , avem ofetita de 7 ani si suntem fericiti.
stanciumirela
Postat pe 25 Martie 2010 22:02
nu la asta ma refeream! read again...
toata lumea minte la un moment dat! asta nu e o caracteristica a zodiilor, asta tine de educatie si interese
IUBY88
Postat pe 26 Martie 2010 00:31
De la: kudika151891, la data 2010-03-25 22:02:17berbecii.nu sunt rai ,eu personal m-am regasit aproape in toate caracterizarile de pe acest forum.Pot adauga ,faptul ca sunt milosi din fire ambitiosi si da nu suporta minciuna si nedreptatea,sunt perfectionisti pt. ca atunci cand fac ceva o fac perfect sau deloc,sunt autodidacti si pot spune ca sunt mandra ca sunt berbec.Eu si sotul meu suntem berbeci si suntem casatoriti de 12ani si pot spune ca ne iubim mai mult pe zi ce trece , avem ofetita de 7 ani si suntem fericiti.

sa va traiasca fetita si multi ani "iubiciosi" va doresc!Mi-a atras atentia mesajul tau pentru ca si eu am avut o relatie de 4 ani cu un berbec, intradevar a fost frumos ,insa s-a terminat pentru ca amandoi eram prea impulsivi si ambitiosi!Acum am o relatie super ok cu un scorpion si pot spune ca e cel mai manierat baiat din cati am cunoscut and..love is in the air
IUBY88
Postat pe 26 Martie 2010 00:37
De la: IUBY88, la data 2010-03-26 00:31:58 nu la asta ma refeream! read again...
toata lumea minte la un moment dat! asta nu e o caracteristica a zodiilor, asta tine de educatie si interese


Nu stiu sa te fi contrazis cu ceva.Ai dreptate toti mintim si facem parte din toate zodiile.

Postat pe 26 Martie 2010 12:58
berbecii.....super tari !!!!!!!!...conditia este insa ...sa fie educati....oops
ninushk
Postat pe 26 Martie 2010 15:54
Eu, Taur, nu suport berbecii aia care sunt berbeci in cel mai adevarat sens al zodiei...:)):P
scria undeva ca "taurii se cred Dumnezeu, dar asta nu poate fi adevarat deoarece berbecii sunt Dumnezeu..."(sau ceva in gen.) daca e asa, mai bine ateu decat cu un berbec ca Dumnezeu:D:))...
Neutru.:))
Aderyne
Postat pe 26 Martie 2010 17:37
De la: yumalai, la data 2010-03-25 09:00:21berbecilor nu le place sa fie mintiti,dar uneori ca sa evite o situatie neplacuta mint

asta poate fi spus despre aproape orice om...
Aderyne
Postat pe 26 Martie 2010 17:41
rea da buna si eu sunt berbec...dar nu prea cred in zodiac sincer
liliac_
Postat pe 26 Martie 2010 21:29
Berbecii nu sunt rai ,sunt doar orgoliosi si incapatinati uneori dar nu fara motiv.pe berbeci poti conta.
eu sunt sigura ca diferentierile majore la oameni survin ..nu din partea zodiei din care face parte ci datorita caracterelor pe care cu ..putina dibacie si-l formeaza..!
kudika152461
Postat pe 27 Martie 2010 11:11
multumesc pentru flori. Tin sa contrazic si sa subliniez ca berbecii sunt asa de corecti ca daca promit ceva se tin de cuvand chgiar daca este in detrimentul lor. Iar de mintit in favoarea lor n-o vor face niciodata.
Probabil ca oi fi cunoscut vreo scursura in fiece zodie exista si scursuri ca asta este omenirea.
speranta1
Postat pe 30 Martie 2010 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gemeni 41 De la: popescudan 6 Ianuarie 2012 01:59
Program de astrologie românesc, gratuit, cu interpretãri ! 11 De la: kudika_7592 17 Septembrie 2013 19:07
scorpioancele au noroc in dragoste? 67 De la: luyyzz 4 Iulie 2009 21:27
buna 2 De la: miss_darine 17 Noiembrie 2009 22:11
intuitia si capacitatea unei balante 1 De la: ina_still 23 Iulie 2009 10:05