Setari Cookie-uri

ce sa fac daca mam indragostit de cel mai bun prieten si el e logodit?

si eu la fel
ea pesti eu un scorpion foarte gelos"daca il mintii"
ea sa logodit iar eu fara sa vreau mam atasat de ia enorm de mult din nainte sa aflu asta
.
dar cand neam intalnit prima oara au aparut niste scanteii ,dar ia n-a vrut sa continuie atunci!
dupa un timp s-a hotarat ea sa mai incerce ,dar atunci .dupa o sapt mam retras eu si nu sinteam ceea ce sintisem la inceput,in primele zile cand neam cunoscut,

s-a gasit pe altcineva,,,,,na durat mult k tot din cauza ei sa dus si rel aia.ia iesit vb cu altu?!
ea mintindu-ma k a lasto ala pt alta .sa dat singura de goll dupa cateva zileee...

acu si maicasa ma iubeste ,mai mult k pe viitorul ginere,
cate odata si ea spune lucruri bune despre mine,chear daca e cu ala logodita

problema e k o iubesc din cauza schimbarilor pe care lea facut de anu trecut,si a faptului k am aflat lucruri pe care nu le stiam
ea intretine o fam cu un salariu,facturi, rate,datorii naveta parinti divortatii,etc,ce fata la varsta ei ar muncii,poate doar ar astepa de la altii,domni generosii!
daca ne lom dupa horoscop k totu e perfect,
dar sa patesc ce au patit ultimi
daca rezolvii peoblema ta a mea ce rezolvare are?
alyn27
Postat pe 4 Iulie 2010 00:46
Prietenia barbat-femeie nu exista , sfarseste mai curand sau mai tarziu ,ori prin a se uri ori prin a se iubi, asa ca.....eu zic sa te RETRAGI FRUMOS ,lasa-ti prietena sa se casatoreasca sa fie fericita ,mai ales ca iti este prietena buna , daca ai fi in locul ei?
Daca LOGODNICUL se uita la alta ,iti imaginezi ce va face cand se va insura?
Cum poti sa te gandesti la el? Crezi ca tu vei FI SCUTITA? Nu,mai rau,te va CATALOGA drept o femeie frivola ,iar la prima discutie mai aprinsa iti va reprosa ca l-ai despartit de logodnica lui ,iar fata de prietena ta cum te vei simti?
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 4 Iulie 2010 05:54
buna...numele meu e Mimi. eu nu prea dau sfaturi...in general...
...daca e ca relatia lor sa nu mearga...oricum nu va merge...si in plus...prieteniile nu's facute sa reziste o viata. daca iti place...ai putea sa te joci putin..sa ii starnesti interesul...daca isi va parasi logodnica pt tine...inseamna ca chiar il atragi si relatia va merge...
...desi te vei plictisi...si vei dori sa va despartiti...
...dar daca te gandesti numai la consecinte o sa ai o viata monotona
...intotdeauna exista un daca...tu zi ms ca nu esti in locul tipului... nu e usor sa alegi...
kudika193846
Postat pe 4 Iulie 2010 14:53
...m'ati innebunit cu altruismul vostru
...chiar nu va place sa riscati?...
...traiti frate fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!....
...daca ai fi in locul ei, si te'ai gandi ca trebuie sa iti traiesti viata la maxim. fiecare secunda sa fie traita ca si cum ar fi ultima?..ce ai face?
...o sa ajungeti la 80 d ani si o sa ramaneti doar cu o lista de fapte bune de care nu va amintit decat voi... si cu cateva amintiri....0,1% din cele cate ar fi putut fi daca renuntati la timp la lista aia idioata...
...viata e frumoasa...daca nu esti idiot...
(Mimi)
kudika193846
Postat pe 4 Iulie 2010 14:59
jti...inimii nui poti ordona...dar fa tot posibilul sa uiti o posibila relatie q el....dak ei sunt logoditi inseamna k urmeaza o nunta nuh?...
Andreyutza93
Postat pe 5 Iulie 2010 12:51
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:51:29jti...inimii nui poti ordona...dar fa tot posibilul sa uiti o posibila relatie q el....dak ei sunt logoditi inseamna k urmeaza o nunta nuh?...

jti... logica ta e dezarmanta...nuh?
miss_darine
Postat pe 5 Iulie 2010 12:55
De la: miss_darine, la data 2010-07-05 12:55:42
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:51:29jti...inimii nui poti ordona...dar fa tot posibilul sa uiti o posibila relatie q el....dak ei sunt logoditi inseamna k urmeaza o nunta nuh?...

jti... logica ta e dezarmanta...nuh?


buna misule ! vad ca esti experta in mesangita ! bre am o intrebare : cum se citeste "nuj" asta si ce inseamna ca nu-mi dau seama !
coldwind
Postat pe 5 Iulie 2010 13:01
asta e viata!ce este al alteial e mai bun!
tavi85
Postat pe 5 Iulie 2010 13:03
De la: coldwind, la data 2010-07-05 13:01:42

buna misule ! vad ca esti experta in mesangita ! bre am o intrebare : cum se citeste "nuj" asta si ce inseamna ca nu-mi dau seama !

recunosc ca am incercat sa citesc si pe diagonala, da'nu mi-a iesit pasenta pup coldule scump si drag
miss_darine
Postat pe 5 Iulie 2010 13:13
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:51:29jti...inimii nui poti ordona...dar fa tot posibilul sa uiti o posibila relatie q el....dak ei sunt logoditi inseamna k urmeaza o nunta nuh?...

nuh? ce inseamana sa nu ramana tampit!
tavi85
Postat pe 5 Iulie 2010 13:17
De la: miss_darine, la data 2010-07-05 13:13:30
De la: coldwind, la data 2010-07-05 13:01:42

buna misule ! vad ca esti experta in mesangita ! bre am o intrebare : cum se citeste "nuj" asta si ce inseamna ca nu-mi dau seama !

recunosc ca am incercat sa citesc si pe diagonala, da'nu mi-a iesit pasenta pup coldule scump si drag

missule ...daca nu intelegem ne dam cu parea! poate nimerim!
tavi85
Postat pe 5 Iulie 2010 13:20
hai sa va salvez...jti= stii, nuh=nu, q=cu, k=ca, dak=daca, nui=nu-i si acum scrantiti-va limbile
miss_darine
Postat pe 5 Iulie 2010 13:21
nuj= nu stiu
miss_darine
Postat pe 5 Iulie 2010 13:21
De la: miss_darine, la data 2010-07-05 13:21:06 hai sa va salvez...jti= stii, nuh=nu, q=cu, k=ca, dak=daca, nui=nu-i si acum scrantiti-va limbile



Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 13:22
incearca u sa ramana relatia ta cu ei k pana sa te indragostesti de acest baiat........si lasa-i impr nu te baga intre ei..........pt k sunt deja logoditi si indiferent cum ar fii nu este frumos sa te bagi in relatia cuiva........gandestete putin la fata aia...ea ce vina are?????? punete putin in locul ei u cum te-ai simntii.....iti zc eu ai fii distrusa pe plan sentimental.........parerea mea este k nu are rost sa strici prietenia pe care o ai cu ei,,,,,,,,,pt k barbati mai sunt pe pamantul asta inkt sa-ti pui si-n cap....... fii cu capul pe umeri
kudika149571
Postat pe 5 Iulie 2010 17:03
Cind vrei tu inseamna 50%.
ANGHEL_IORGA
Postat pe 5 Iulie 2010 20:35
Sa-ti iei zborul si sa fugi. Sau crezi ca vei putea fi fericita stricand fericirea altora?
speranta1
Postat pe 6 Iulie 2010 12:52
E timpul sa-ti schimbi anturajul, pleaca la munte/la mare; evita contactul cu cei doi.

Scuza-te pentru cateva zile si intinde-o de langa ei (atat psihic cat si fizic). Nu te baga decat daca el este foarte hotarat de pasii ce vor urma.

Am vazut oameni ce au fost in situatii similare si au ramas impreuna (gen tu cu el) dar ... cam 1 din 5 cazuri. Restul de 4 au fost doar pasiuni de o noapte si au stricat ceva frumos.

Fii antena, uite, pun un pariu cu tine; ai pus intrebarea asta la misto si tot ai sa faci ce te taie capul :)
Imi pare rau ca noi nu-ti putem da un raspuns favorabil dar avem mintea limpede, tu in schimb, nu.

Controleaza-te, vor mai exista situatii de genul in viata
devorrio
Postat pe 6 Iulie 2010 14:34
fugi cat poti..si cat mai repede...nu o sa ai un happy end ...
nu visa ca viata nu-i film...
iti zic din experienta ca am vandut candva o prietenie pe niste impulsuri ...cred ca am si ajuns sa iubesc...dar n-a mers..si mi-am pierdut prietenii...
azi , privesc inapoi si regret...
Cred ca e involuntar sa te simti atras de cineva cu acre petreci mult timp, pe care il admiri, la un prieten la care tii.Sa-ti zic ceva: NU E IUBIRE...nu incerca sa-ti inventezi propria poveste ca abia atunci te vei indragosti...dar e ceva efemer...REALITATEA E CA ...EL E AMICUL TAU SI URMEAZA SA SE INSOARE CU O PRIETENA DE-A TA!!!! Stiu ce simti, se prabuseste pamantul...te gandesti ca puteati fi fericiti impreuna daca deschideai ochii la timp...DAR NU E ASA....n-a fost sa fie al tau...ca daca era..te trezeai la timp...
Am avut anul trecut o experienta cu un amic...nu s-a ajuns la sex dar fatul ca a aratat ca ma doreste ne-a indepartat...eu n-am cedat de teama ca il pierd...el e prea orgolios ca sa inteleaga ca il ador, ca tin la el ...ca se poate iubi in mai multe moduri...Prieten bun...nu stiu daca ne e cineva sau ne dorim noi sa credem ca e " cel mai bun..."...In cazul meu, cred ca ramanea prieten...chiar daca l-am refuzat...
stii ce e ciudat? ca ...ma gandesc la el , mi-e dor de el...si asta tocmai pt ca ma evita...mi-am dat seama cu jena ca sunt geloasa pe relatia pe care o are acum...si ca am momente in care visez la o relatie intre noi....la ceva frumos...DAR STIU...ca nu e cazul...pt ca daca era sa fie iubire...era la momentul potrivit...
Tu trebuie sa te indepartezi de ei 2...povestile lor nu fac decat sa te chinuie....incearca sa pastrezi distanta in limita posibilului.,..si crede-ma DACA VREI , SE POATE..... Cu timpul ai sa privesti altfel lucrurile...Iti sugere ca intre timp sa te concentrezi pe viata ta...NU PE A LOR...fa-ti o relatie...investeste in ea...si la momentul potrivit ai sa poti fi prietena cu cei doi...si abia atunci ai sa realizezi cat de mult valoreaza prietenia asta. Gandeste-te ca ai putea sa-i pierzi pe amandoi...sau ai putea sa-i pastrezi si sa fiti fiecare fericiti pe drumul vostru!
shadow12
Postat pe 7 Iulie 2010 20:55
offf gramatica... dar esti prea bulversata ca sa ne mai legam si de asta
dc are deja logodnica si se si iubesc nu inteleg ce cauti tu intre ei, alt barbat nu ai gasit decat pe cel al prietenei tale?
si apoi din toata chestia asta veti suferi toti, si dc el o iubeste, tot la ea se va intoarce sau iti va reprosa tot timpul ca ai fost de vina.... nu divina cum te vei astepta sa te considere...
concluzie: suferi un pic acum plecand si vei gasi iubirea in alta parte... sper totusi pt binele tau ca nu va fi tot iubirea altei prietene
succes
kudika031742
Postat pe 13 Iulie 2010 14:54
De la: kudika193846, la data 2010-07-04 14:59:36...m'ati innebunit cu altruismul vostru
...chiar nu va place sa riscati?...
...traiti frate fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!....
...daca ai fi in locul ei, si te'ai gandi ca trebuie sa iti traiesti viata la maxim. fiecare secunda sa fie traita ca si cum ar fi ultima?..ce ai face?
...o sa ajungeti la 80 d ani si o sa ramaneti doar cu o lista de fapte bune de care nu va amintit decat voi... si cu cateva amintiri....0,1% din cele cate ar fi putut fi daca renuntati la timp la lista aia idioata...
...viata e frumoasa...daca nu esti idiot...
(Mimi)
Risca tu si la 80 de ani o sa-ti plimbi singurica cainele in parc,vorba unei fete de pe aci de pe forum
kudika1993
Postat pe 13 Iulie 2010 15:06

stai departe de relatia lor , au disparut barbatii ? este inflatie de barbati , stiu ca cei luati sunt mai tentanti dar ...lasa-l in relatia lui.
banalulanonim
Postat pe 13 Iulie 2010 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum il cuceresc, cum fac sa ii atrag atentia din nou asupra mea? 25 De la: florilory 25 Iulie 2010 23:18
un sfat 19 De la: miss_darine 9 Septembrie 2010 21:05
Confesiune 26 De la: ralu_michael 21 Iunie 2009 18:43
romantism si pasiune intr-o relatie sau perversitate?! 157 De la: mkdisk 19 Martie 2009 14:56
As vrea sa incerce cineva sa ma lamureasca si pe mine :D 22 De la: miagabi 13 Iunie 2013 03:13