Setari Cookie-uri

aceasta este povestea mea de dragoste.. sa arat ca exista si iubire adevarata...sper sa nu ma injurati dupa..:(

Daca eram toti destepti,cine mai facea munca de jos!?!!!!!!!!
dipica
Postat pe 12 Iulie 2010 14:54
Data: 2010-07-12 09:22:31
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 01:05:24
kudika134394 , toata stima ... chiar are rost sa inceapa fiecare sa isi exprime cunostintele gramaticale, sa faca aici pe profesorul de romana God, ce-i aici? concurs pentru cele mai bine reusite compuneri sau povesti? un om care deschide un subiect nu cred ca urmareste sa scrie corect frumos cu metafore si bla bla... ideea conteaza pe aceste forum-uri... nu cat de multa romana stie fiecare asa ca ati putea sa nu mai fi-ti asa rautaciosi... nu a zis nimeni ca site-ul kudika urmareste corectarea greselilor gramaticale a tinerilor din Romania chi ll out!


nu fi-ti d'soara, ci fiti.
Si ca o replica......scrisul e ca si mersul pe bicicleta, daca odata l-ai invatat, nu-l uiti niciodat.
Cum sa uiti ceva ce niciodata n-ai stiut?!( e retoric)



niki2007
Postat pe 12 Iulie 2010 16:06
De la: lidiaolteanu, la data 2010-07-11 16:31:47Nu stiu ce au sfaturile date cu rautatea si invidia. Fetelor, daca luati apararea celor care trec prin scoala ca mata prin apa, nu inseamna ca suntei mai cool, sau mai apreciate. Problema e mare, daca nu o vedeti, e de rau.
Apropo, nu cred ca a disparut cineva doar ca ati inceput voi sa luati apararea fetitei. Cred ca motivul e cu totul altul... Subiectul nu merita prea mare atentie, tocmai datorita greutatii cu care intelegi ce scrie fata asta. Nu stiu cum se face ca ea l-a abandonat prima!!
Si nu in ultimul rand, copiii astia raman niste inculti pentru ca totdeauna se gasesc unii ca voi sa le ia apararea. Prostia nu se eradicheaza asa. Eu una nu am nimic impotriva dragostei la orice varsta si in orice paturi sociale- mai putin a incultilor care au ajuns mari in ziua de azi si te sfideaza cu orice ocazie. Sa va fie rusine, zic. Maine-poimaine cand un Marean o sa va dea lectii, sa nu va aud ca va plangeti. Acel marean ar putea fi rodul unei dragoste mari. Ca cea a initiatoarei topicului.


sagara_laksami
Postat pe 12 Iulie 2010 16:07
daca ar fi sa parafrezez un pesonaj din cartierul Chilia din Cta. as spne : " ce.......la noi la piata Chilia nu stie bine vorbeste romaneste"
kudika074262
Postat pe 12 Iulie 2010 16:39
am si eu o intrebare: voi nu ati fost asa?va credeti mari atotstiutori si critici dar voi va uitati in oglinda?daca ar fi sa ne interesam cu totii de trecutul tuturor ce ar iesi?toate femeile au fost curve(ca asa este gandirea voastra)...voi stiti sa criticati dar ganditi-va la femeile de acum 50 de ani...alea cum erau?si sa va mai zic ceva degeaba aveti facultate si nu stiu ce alte studii daca sunteti prosti ...cum voi postati diferite subiecte si povesti asa are fiecare dreptul...nu va mai dati rotunzi!!
Iar fata asta poate data viitoare nu iti mai postezi povestile aici ca din cate observi si tu toata lumea e desteapta
m_zelle
Postat pe 12 Iulie 2010 22:04
De la: m_zelle, la data 2010-07-12 22:04:03am si eu o intrebare: voi nu ati fost asa?va credeti mari atotstiutori si critici dar voi va uitati in oglinda?daca ar fi sa ne interesam cu totii de trecutul tuturor ce ar iesi?toate femeile au fost curve(ca asa este gandirea voastra)...voi stiti sa criticati dar ganditi-va la femeile de acum 50 de ani...alea cum erau?si sa va mai zic ceva degeaba aveti facultate si nu stiu ce alte studii daca sunteti prosti ...cum voi postati diferite subiecte si povesti asa are fiecare dreptul...nu va mai dati rotunzi!!
Iar fata asta poate data viitoare nu iti mai postezi povestile aici ca din cate observi si tu toata lumea e desteapta


ai spus: o intrebare.
da' ochiu' meu vede vreo 6.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 12 Iulie 2010 22:19
"era mai amre.. 17..18 ani.. cu varsta mai mare ca mine"
CREDE-MA AI ARATAT MULTE...
Micsunica
Postat pe 13 Iulie 2010 01:25
Oare a ajuns pana la bac???//
adela18
Postat pe 13 Iulie 2010 01:58
Oare a ajuns pana la bac???//
adela18
Postat pe 13 Iulie 2010 02:02
AHAA, asta e scoala din Romania....,,whaddhefuck is the topik''? Asa e spelled corect engleza? Sau asta e engleza rom-english ca sa nu mai vorbim de educatia unei fete care foloseste astfel de injuraturi ca la usa corturilor din Londra? Aici defapt se poate incepe un alt topik...........si lasati copila aia in pace cu dragostea ei ca nu a dat teza la Romana in fata voastra. Vedeti-va mizeria voastra inainte de-a o vedea pe-a altora!
niky_f02
Postat pe 13 Iulie 2010 05:14
De la: m_zelle, la data 2010-07-12 22:04:03am si eu o intrebare: voi nu ati fost asa?va credeti mari atotstiutori si critici dar voi va uitati in oglinda?daca ar fi sa ne interesam cu totii de trecutul tuturor ce ar iesi?toate femeile au fost curve(ca asa este gandirea voastra)...voi stiti sa criticati dar ganditi-va la femeile de acum 50 de ani...alea cum erau?si sa va mai zic ceva degeaba aveti facultate si nu stiu ce alte studii daca sunteti prosti ...cum voi postati diferite subiecte si povesti asa are fiecare dreptul...nu va mai dati rotunzi!!
Iar fata asta poate data viitoare nu iti mai postezi povestile aici ca din cate observi si tu toata lumea e desteapta


n-am cum sa ma uit acum in oglinda pentru ca ochii mei s-au "lipit" de avatarul tau!
fante_de_dorobanti
Postat pe 13 Iulie 2010 08:26
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-12 22:19:31
De la: m_zelle, la data 2010-07-12 22:04:03am si eu o intrebare: voi nu ati fost asa?va credeti mari atotstiutori si critici dar voi va uitati in oglinda?daca ar fi sa ne interesam cu totii de trecutul tuturor ce ar iesi?toate femeile au fost curve(ca asa este gandirea voastra)...voi stiti sa criticati dar ganditi-va la femeile de acum 50 de ani...alea cum erau?si sa va mai zic ceva degeaba aveti facultate si nu stiu ce alte studii daca sunteti prosti ...cum voi postati diferite subiecte si povesti asa are fiecare dreptul...nu va mai dati rotunzi!!
Iar fata asta poate data viitoare nu iti mai postezi povestile aici ca din cate observi si tu toata lumea e desteapta


ai spus: o intrebare.
da' ochiu' meu vede vreo 6.

4
Lucia38
Postat pe 13 Iulie 2010 08:43
Sa dea dzeu sa va intelegi pana la adanci batraneti....sunteti foarte tineri...aveti geija de voi!!!!
marra_04
Postat pe 13 Iulie 2010 09:00
ma bucur mult pt voi si sper sa va iubiti mult si de acum incolo
kudika194673
Postat pe 13 Iulie 2010 10:11
Am vazut ca multe ati comentat ceva despre facultate...ca degeaba ai facultate daca nu esti in stare sa faci ceva sau etc-uri de genul asta...in primul rand aici nu e vorba de studii superioare...clar gramatica nu o inveti cand ajungi la facultate...cum spunea cineva...vorbitul corect incepi sa-l inveti in primii ani de viata cand mamica si taticul te corecteaza si-ti tot repeta cum sa vorbesti corect...la gradinita educatoarea face cam acelasi lucru...apoi incepi scoala...student la litere strambe...bastonase, cerculete si usor, usor incepi sa inveti litere, sa scrii mama, tata, etc...ajungi si la gramatica...si tot asa...incerci sa te perfectionezi continuu cu ajutorul scolii...pe bune acum...nu zice nimeni ca povestea de dragoste nu e una frumoasa...bravo tie daca ti-ai gasit jumatatea...dar isi pierde tot farmecul cand la fiecare doua cuvinte mai apare cate o gresala!!! Zicea cineva ca daca stii sa citesti nu vezi acele geseli...hey, pe tine nu te zgaraie un pic anumite exprimari?!?! Faptul ca incepe sa povesteasca de mere si in secunda doi povesteste de pere?!?! Sunt sigura 100% ca cele care au postat comment-uri legate de felul de exprimare si scriere au apreciat povestea de dragoste...dar din cauza felului in care s-a scris totul...nu poti sa zici decat: "Pune mana si invata si apoi te-ntorci si ne zici cum e cu dragostea!!!" Ce e trist ca sunt multi cei care fac greseli urate de tot la capitolul gramatica si care au o exprimare anapoda!!! Si de obicei astia au noroc sa ajunga pe functii mari!!! Vai de noi....Zi faina tuturor!!!
kid_girl
Postat pe 14 Iulie 2010 08:31
Si-a gasit jumatatea? La 13 ani? La 16 ani? Jesus!
Felicitati un copil, care n-a trecut pe la scoala si care la 16 ani vorbeste de sange intr-o relatie, ca a intalnit iubirea vietii ei ? Slava Domnului, nu-i copilul vostru, nu? Sa-i dam inainte cu "bravo" si "traieste-ti viata" de parca ne-am uita la o telenevola.
rashela
Postat pe 14 Iulie 2010 09:15
e normal sa-ti traiesti dragostea la maxim.ma bucur ptr. tine.sti cum se zice ,,traieste clipa''.nu asculta de invidiosi.eu am o virsta mai mare si regret ca nu am fost mai deschisa la prima mea iubire.BAFTA SI IUBITI-VA MULT.
gabone19
Postat pe 21 Iulie 2010 22:49
De la: niky_f02, la data 2010-07-13 05:14:15AHAA, asta e scoala din Romania....,,whaddhefuck is the topik''? Asa e spelled corect engleza? Sau asta e engleza rom-english ca sa nu mai vorbim de educatia unei fete care foloseste astfel de injuraturi ca la usa corturilor din Londra? Aici defapt se poate incepe un alt topik...........si lasati copila aia in pace cu dragostea ei ca nu a dat teza la Romana in fata voastra. Vedeti-va mizeria voastra inainte de-a o vedea pe-a altora!


Nu doar ca la usa corturilor din Londra, ci si la usa corturilor unor muzicieni. Normal, m-am gandit la Foxtrot Uniform Charlie Kilo
Kallliste
Postat pe 24 Iulie 2010 21:26
imi pare bine pt voi,tineti-o tot asa.
si da intradevar exista si iubire adevarata,
cine te injura nu a simtit pana acum fiorii dragostei si nu a iubit cu adevarat.
aditza1970
Postat pe 8 August 2010 18:51
De la: mara211978, la data 2010-08-08 18:51:22imi pare bine pt voi,tineti-o tot asa.
si da intradevar exista si iubire adevarata,
cine te injura nu a simtit pana acum fiorii dragostei si nu a iubit cu adevarat.


Serios?!
Cine ti-a zis asta, sau unde ai citit?!
Tu cand o sa ai copii, daca inca nu ai.......invata-i ca la 13 ani sa incheie cu scoala si sa se iubeasca mult.
D'soara, pt. toate e timp in viata, intelegi matale?
Toate la timpul lor.
stem_29
Postat pe 9 August 2010 09:39
De la: rashela, la data 2010-07-07 19:47:11Stati fetelor! Eu n-am inteles....
Totul a inceput acum 3 ani cand ea avea 13. S-au regasit dupa 3 ani, deci ea avea 16. Au deja 3 ani de cand stau impreuna, deci are 19. (plus sau minus 1 an la toate socotelile).

Atunci cum totul a inceput acum 3 ani daca au trecut deja 3 plus 3, adica 6?

Daca se pricepe cineva mai bine la aritmetica.. sa refaca socoteala, rog.



si a mai avut o relatie de 2 ani juma'..cu altul! (daca am inteles io bine..m-am chinuit un pic, ce-i drept) dar deh, acum are parte de "iubire adevarata"..nu mai conteaza altceva? dar totusi e bine ca are parte de sustinerea parintilor...imagine that, mama a permis ca ea, la 17 ani sa se mute cu unu'...! si marmota invelea..stim noi ce...
TheMasquerade
Postat pe 9 August 2010 12:23
De la: TheMasquerade, la data 2010-08-09 12:23:04
De la: rashela, la data 2010-07-07 19:47:11Stati fetelor! Eu n-am inteles....
Totul a inceput acum 3 ani cand ea avea 13. S-au regasit dupa 3 ani, deci ea avea 16. Au deja 3 ani de cand stau impreuna, deci are 19. (plus sau minus 1 an la toate socotelile).

Atunci cum totul a inceput acum 3 ani daca au trecut deja 3 plus 3, adica 6?

Daca se pricepe cineva mai bine la aritmetica.. sa refaca socoteala, rog.



si a mai avut o relatie de 2 ani juma'..cu altul! (daca am inteles io bine..m-am chinuit un pic, ce-i drept) dar deh, acum are parte de "iubire adevarata"..nu mai conteaza altceva? dar totusi e bine ca are parte de sustinerea parintilor...imagine that, mama a permis ca ea, la 17 ani sa se mute cu unu'...! si marmota invelea..stim noi ce...


In sfarsit am inteles si eu cum se " nasc" panaramele in lumea asta.
Stiam eu ca asa-s crescute, ele nu au nicio vina.
Ma'sa e fericita ca a scapat de ea de acasa.
stem_29
Postat pe 10 August 2010 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Femeia?Ultimul raion:obiecte de'aruncat!" 26 De la: Barbie30_ 4 Aprilie 2011 00:52
Vreau sa ma ajutati si pe mine cu o parere 22 De la: catalina69 27 Octombrie 2009 14:26
Motocicleta Vs. masina 32 De la: alinutza_em 26 Septembrie 2009 08:26
Sarcinaaaa 5 De la: kudika_958015 22 Martie 2014 12:33
Cum aplic uleiul de ricin pe par? 11 De la: valy90 23 Noiembrie 2010 19:40