Setari Cookie-uri

aceasta este povestea mea de dragoste.. sa arat ca exista si iubire adevarata...sper sa nu ma injurati dupa..:(

lol ce e asa greu... s-au intalnit prima oara cand ea avea 13 ani.. a avut ea o relatie de vreo 3 ani aproximativ si a fost ranita si dezamagita..s-a despartit de ala cu care a fost si s-au intalnit iar ..s-au combinat si relatia lor a durat un an adika cand ea avea aproximativ 17 ani si el 21 si s-au mutat impreuna si inca sunt impreuna..foarte frumos..cine nu si-ar dori o asemenea relatie si poveste de dragoste
ma bucur pentru tine sincer.sa fii fiericita :*:* toata lumea merita sa fie fericita
lady_fox_86
Postat pe 11 Iulie 2010 12:41
si totusi de ce sunteti asa rele si asa cinice si asa neiertatoare..crezi ca in viata scoala te face mai om sau cum ?
sunt oameni cu doctorate care acum stau pe strazi . poti sa ai zece scoli si sa fii singur si nefericit
mie imi miroase a putina invidie sincer
eu ma bucur pentru oamenii care si-au gasit jumatatea
lady_fox_86
Postat pe 11 Iulie 2010 12:44
si trecand peste gramatica e totusi o poveste foarte frumoasa
eu sunt sigura ca si voi aveti prieteni care poate nu au scoala facultate etc
sunt oameni care poate nu isi permit sa plateasca o facultate
eu nici nu am bagat de seama toate acele greseli de care ziceti voi pentru ca nu asta e mesajul pe care ea a vrut sa il transmita
mult succes in continuare draga mea si sa ne auzim cu bine . te pup :*
lady_fox_86
Postat pe 11 Iulie 2010 12:46
cred ca aceasta povestioara nu a fost scrisa doar sa criticati voi......sa fim seriosi ori cata scoala am avea tot mai gresim macar cu tastele......hai sa nu mai fim rai...si mereu sa credem ca noi am pus'' coada la pruna'''......sa fim mai buni si intelegatori....si nu plini de mandrie ca lucifer
healthy006849
Postat pe 11 Iulie 2010 13:45
Ce ipocrizie... Cum a inceput lumea sa ii ia apararea tipei care a inceput topic-ul, cum a devenit un link fantoma, nu mai trece nimeni pe-aici... Ati ramas cu coada intre picioare, bineinteles. Intradevar, greselile ei gramaticale sunt destul de...urate. TOTUSI, sa vedem dincolo de ele si sa incercam sa observam tentativa de optimism pe care a vrut s-o lase. Nu zic ca nu aveti voie sa va dati cu parerea, dar cei care au criticat-o nu au fost sinceri in totalitate, a vorbit si invidia, oricat de greu ar fii de recunoscut, o fac eu pentru voi. :)

Sa fiti fericiti si sa aveti grija de iubirea care va leaga pentru ca probabil voi stiti mai bine ca mine, dar ce aveti voi e foarte special si nu se gaseste pe toate drumurile:).
semnatmada
Postat pe 11 Iulie 2010 14:50
asa este , ca dragostea nu tine cont de scoli si varsta si alte bariere, dar putina cultura nu strica pt ca altfel...patim ca alte tampenii. Eu n-am sa uit o poveste spusa de o studenta la medicina : era in practica la un medic ginecolog si au venit un cuplu acolo. El foarte suparat ca nu-i ramane "fimeia" insarcinata. O urca pe tipa pe masa si...surpriza...fata era virgina. "Pai cum doamna doctor ca noi facem". O faceau saracii, dar nu pe unde trebuia...asa ca mai bine sa se duca putin la scoala, sa invete gramatica, sa invete si niste anatomie si apoi e timp si pentru dragoste.
angela2000_healthy
Postat pe 11 Iulie 2010 14:56
De la: rashela, la data 2010-07-09 19:30:58
De la: mynutza, la data 2010-07-08 12:39:13Ma bucur pentru tine, sper sa fiti fericiti, sa va iubiti mult.







Nu mai fiti rai, iubeste si ea un baiat, acum trebuie sa spuneti voi ca va suferi si bla bla.
Asta este, va suferi ea, nu voi. Nu v-ati indragostit niciodata? De ce nu intelegeti?



Pana o sa planga dupa el si o sa ne spuna (daca o s-o faca) fi-ti fericiti ca mai sunt si persoane care stiu sau macar cred ca iubesc.


RES

Poftim, scumpo? Unde-i povestea de care spui? Ce-ai citit tu si noi nu?




e bine macar ca ei CRED....

maine, poimane vedem postat pe forum....ca tot ce a inceput acum 3 ani,cand avea doar 13 ani, apoi acum are 19 si s`a mutat cu el....pnm( grea matematica asta...) ... acum s`au despartit..... grele si cu limbile astea....
mirela_roxana
Postat pe 11 Iulie 2010 15:21
doamneee feresteeee....traiesti in Romania fata draga!!!si nu scrii corect in limba materna..rusine sa iti fie...lasa iubirea si invata gramatica limbii romane..as intra in pamant de rusine daca as fi in locul tau .si daca faceai romana cu femeia de servici cred k stiai sa scrii mai bine...
mia_bebe_123
Postat pe 11 Iulie 2010 15:43
Nu stiu ce au sfaturile date cu rautatea si invidia. Fetelor, daca luati apararea celor care trec prin scoala ca mata prin apa, nu inseamna ca suntei mai cool, sau mai apreciate. Problema e mare, daca nu o vedeti, e de rau.
Apropo, nu cred ca a disparut cineva doar ca ati inceput voi sa luati apararea fetitei. Cred ca motivul e cu totul altul... Subiectul nu merita prea mare atentie, tocmai datorita greutatii cu care intelegi ce scrie fata asta. Nu stiu cum se face ca ea l-a abandonat prima!!
Si nu in ultimul rand, copiii astia raman niste inculti pentru ca totdeauna se gasesc unii ca voi sa le ia apararea. Prostia nu se eradicheaza asa. Eu una nu am nimic impotriva dragostei la orice varsta si in orice paturi sociale- mai putin a incultilor care au ajuns mari in ziua de azi si te sfideaza cu orice ocazie. Sa va fie rusine, zic. Maine-poimaine cand un Marean o sa va dea lectii, sa nu va aud ca va plangeti. Acel marean ar putea fi rodul unei dragoste mari. Ca cea a initiatoarei topicului.
lidiaolteanu
Postat pe 11 Iulie 2010 16:31
De la: niky_f02, la data 2010-07-11 05:38:41Stai linistita si iubeste in continuare, nu te lua dupa toate gurile rele care au uitat ce inseamna o iubire nevinovata la tinerete.La batrinete ai sa-ti aduci aminte de anii acestia petrecuti cu dragostea ta iar de bine-de-rau daca te intelegi cu el verbal ce nevoie mai ai si de gramatical corect scris? Ai numai 19 ani si ai timp sa te corectezi, nu toata lumea are predilectie la invatatura, poate interveni si un deficit de atentie sau cine stie ce alta problema bazata pe stres, educatie,sau genetic.Gura lumii e rea, daca ar fi sa ne luam dupa toti nu am mai face nimic, iar neamul asta Romanesc stie doar sa critice si sa arate cu degetul, nu-si aduce aminte macar de la biserica in ziua de Duminica ce spune Popa: nu judeca, nu critica!
Dragostea ta e pura si sincera acum, mai tirziu oi vedea tu, doar fi atenta si nu te grabi la copii, macar asteapta sa aveti o situatie si sa fiti siguri pe relatia voastra ca orice dragoste tot prin stomac trece, iar de la neajunsuri se destrama familia si apoi durerea despartirii trece prin inima.Tot inainte, fiti fericiti si incredeti-va in voi,insa nu uita ca acum sunt anii in care te poti auto educa in toate domeniile, nu astepta sa treaca anii ca iti v-a parea rau.Succes! (relelor si birfitoarelor, aveti putina gratitudine , copilul acesta si-a expus sentimentele voua iar voi doar criticati, urit!)



OMG! Nu pot sã cred cu câtã uºurinþã spui "ehh.h nu ºtii a scrie... ia ºi iubeºte-te mamã cã ai învãþa tu româna odatã cu copii tãi
BluOndA
Postat pe 11 Iulie 2010 16:56
De la: lidiaolteanu, la data 2010-07-11 10:32:10
De la: stefania4you, la data 2010-07-11 09:49:09of ce grija aveti unii....daca scrie sau nu perfect..poate e indragostita bravo ei nu mai fiti asa de rai..

Buna ziua, tuturor!

Am citit o parte din postare (cateva randuri, deja ma doare capul..) si comentariile. Din pacate, trebuie sa dau dreptate celor care o critica. E minunat sa fii indragostit, indiferent ce varsta ai. Totusi, voi va dati seama ca astia se inmultesc? Ce educatie vor avea copiii lor cand ei sunt semianalfabeti? Mi-e groaza! Traim in epoca telenovelelor si manelelor "de inima" sau "pe sistem". Pai fetelor, ce viitor vor avea copiii nostrii daca asta e cultura tinerilor in ziua de azi? Cum va mai progresa amarata asta de tara? Stefania, zici ca sunt rele fetele ca s-au luat de ea?? Mergi pe principiul ca e si ei oameni? Eah!! Iarta-ma, dar eu personal nu pot. Si cred ca este mai bine asa. Una e sa faci o greseala de sriere din graba, alta e sa mutilezi gramatica limbii materne. Daca nu ar fi de plans, am mai vorbi... Asa, doar mi-e groaza....



In sfarsit gandeste careva!
BluOndA
Postat pe 11 Iulie 2010 16:58
De la: ligiapop19, la data 2010-07-11 10:56:29E absolut normal ca adolescentul sa descopere sexualitatea lui intre 14 si 21 de ani. Gramatica...nu.



BluOndA
Postat pe 11 Iulie 2010 16:59
Deci nu am inteles .. probabil e interesanta povestea ta , dar greu cu gramatica . Si pare cam trucata sincer.. nu stiu ce cred altii dar ..

Picsii
Postat pe 11 Iulie 2010 18:11
www.mariefecte.blogspot.com
Am scris cateva idei despre diete, nutritie, psihoteste si alte lucruri care sper sa va ajute si sa vi se para interesante.

Sper sa participati si la sondaj pentru a satisface cat mai mult nevoie voastre. Multumesc si ma scuzati de deranj.
chic_sindy
Postat pe 11 Iulie 2010 18:13
offffffff, am obosit sa citesc . ce a vrut sa spuna ea cu povestea ei ?
natuta
Postat pe 11 Iulie 2010 22:30
De la: lady_fox_86, la data 2010-07-11 12:44:40si totusi de ce sunteti asa rele si asa cinice si asa neiertatoare..crezi ca in viata scoala te face mai om sau cum ?
sunt oameni cu doctorate care acum stau pe strazi . poti sa ai zece scoli si sa fii singur si nefericit
mie imi miroase a putina invidie sincer
eu ma bucur pentru oamenii care si-au gasit jumatatea



Da domnisoara, din fericire scoala te face mai destept, si-ti deschide si lumineaza mintea, neuronii trebuie " lucrati". Exista o zicala: " Dumnezeu iti da dar nu-ti baga in traista". Aceasta in acest context s-ar " traduce" cam asa: Dumnezeu ne da minte( la toti), insa noi trebuie sa o dezvoltam, cultivam. Cu cat ai mai multa scoala cu atat iti sunt mai multe porti deschise. ( daca nu in Ro, in strainatate cu siguranta). Eu asa sfatuiesc tinerii, sa citeasca, sa se informeze, sa faca scoli, apropo, nu toate scolile in Romania sunt pe bani.
Tu cand o sa ai copii, invata-i ca-i bine fara scoala.
Despre cei cu doctorate si pe strazi eu n-am auzit, am auzit de unii care-s cu scoli si din diferite motive medicale sunt pe strazi.
O secretara nu trebuie sa aiba decat studii medii, pe aceasta d'soara o poti "pune" secretara?
Din pacate daca asa vor ajunge o parte din copiii nostrii e de plans.

stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 00:28
"o poveste de iubire plina de sange si de ura" la 13-14 ani? Haha.
Pe parcurs ce citeam am inteles mai intai ca ai vreo 16 ani, dupa ai zis ca ai stat 1 an cu mandru' si am zis, ok, 17, dar dupa ce am inteles ca ai vreo 19-20 de ani si scrii in halul asta (si nu doar gramatica ci si felul de exprimare e ca al unui copil de maxim 14 ani)... :creatiunemoticoncaresedacucapuldeperete:

Concluzie...aa...whaddafuck is this topic?
Kallliste
Postat pe 12 Iulie 2010 00:35
kudika134394
Postat pe 12 Iulie 2010 00:49
De la: Kallliste, la data 2010-07-12 00:35:57"o poveste de iubire plina de sange si de ura" la 13-14 ani? Haha.
Pe parcurs ce citeam am inteles mai intai ca ai vreo 16 ani, dupa ai zis ca ai stat 1 an cu mandru' si am zis, ok, 17, dar dupa ce am inteles ca ai vreo 19-20 de ani si scrii in halul asta (si nu doar gramatica ci si felul de exprimare e ca al unui copil de maxim 14 ani)... :creatiunemoticoncaresedacucapuldeperete:

Concluzie...aa...whaddafuck is this topic?


Aberatii, de aceea mi-am permis sa scriu "telenovela", ca-s niste aberatii.
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 00:49
buna!!! faina povestea ta de iubire ....pe bune ca imi place ,apoi cine stie citiiii!!! ...citeste oricum ,se simte emotiile si naturaletea unui copil indragostit ...dar va creste , gurile rele nu iti pot sta in fata iubirii curate ce o porti in sufletul tau pt persoana iubita ,eu cred ca le este ciuda ca ele nu traiesc cea ce tu traiesti iar acum fac doar misto ....felicitari pt curajul tau de a iti povesti frumoasa povestede dragoste !!!
kudika134394
Postat pe 12 Iulie 2010 00:57
kudika134394 , toata stima ... chiar are rost sa inceapa fiecare sa isi exprime cunostintele gramaticale, sa faca aici pe profesorul de romana God, ce-i aici? concurs pentru cele mai bine reusite compuneri sau povesti? un om care deschide un subiect nu cred ca urmareste sa scrie corect frumos cu metafore si bla bla... ideea conteaza pe aceste forum-uri... nu cat de multa romana stie fiecare asa ca ati putea sa nu mai fi-ti asa rautaciosi... nu a zis nimeni ca site-ul kudika urmareste corectarea greselilor gramaticale a tinerilor din Romania chi ll out!
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:05
+ "doamnele profesoare de romana" de pe kudika... si dumneavoastra scrieti gresit no offence dar chiar aveti si voi greseli ... bine ca vedeti paiul din ochiul celorlalti, dar nu si barnele din ochii vostri!
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:09
De la: Kallliste, la data 2010-07-12 00:35:57"o poveste de iubire plina de sange si de ura" la 13-14 ani? Haha.
Pe parcurs ce citeam am inteles mai intai ca ai vreo 16 ani, dupa ai zis ca ai stat 1 an cu mandru' si am zis, ok, 17, dar dupa ce am inteles ca ai vreo 19-20 de ani si scrii in halul asta (si nu doar gramatica ci si felul de exprimare e ca al unui copil de maxim 14 ani)... :creatiunemoticoncaresedacucapuldeperete:

Concluzie...aa...whaddafuck is this topic?



buna asta cu ":creatiunemotic..."
BluOndA
Postat pe 12 Iulie 2010 01:11
lady_fox_86 , kudika134394, ma bucur ca mai exista oameni ca voi
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:12
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 01:09:26+ "doamnele profesoare de romana" de pe kudika... si dumneavoastra scrieti gresit no offence dar chiar aveti si voi greseli ... bine ca vedeti paiul din ochiul celorlalti, dar nu si barnele din ochii vostri!



Hai mã lasã-mã.. unde ai vãzut atâtea greºeli într-un comentariu?
BluOndA
Postat pe 12 Iulie 2010 01:13
sunt ... uitate prin comm ca o sa gasesti... e suficient o greseala ... si iti taie dreptul de a mai comenta pentru cum scriu ceilalti...
hai sa zicem ca mai atentionezi ... dar nu sa umpli paginile numai cu "ui ce analfabet ii x" , "cata romana stii" ... sincer is cele mai obositoare comentarii si nu isi au rostul... de parca cineva o sa inceapa sa invete gramatica dupa ce vede ca cineva nu poate citi pentru ca a scris "k" in loc de "ca" s.a.m.d....
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 01:54
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 01:54:30sunt ... uitate prin comm ca o sa gasesti... e suficient o greseala ... si iti taie dreptul de a mai comenta pentru cum scriu ceilalti...
hai sa zicem ca mai atentionezi ... dar nu sa umpli paginile numai cu "ui ce analfabet ii x" , "cata romana stii" ... sincer is cele mai obositoare comentarii si nu isi au rostul... de parca cineva o sa inceapa sa invete gramatica dupa ce vede ca cineva nu poate citi pentru ca a scris "k" in loc de "ca" s.a.m.d....




E posibil ºi ce zici tu, însã scuzã-mã nu cred cã a scris careva 50 de rânduri cu greºeli din 2 în 2 cuvinte. Las'o!
BluOndA
Postat pe 12 Iulie 2010 02:22
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 01:54:30sunt ... uitate prin comm ca o sa gasesti... e suficient o greseala ... si iti taie dreptul de a mai comenta pentru cum scriu ceilalti...
hai sa zicem ca mai atentionezi ... dar nu sa umpli paginile numai cu "ui ce analfabet ii x" , "cata romana stii" ... sincer is cele mai obositoare comentarii si nu isi au rostul... de parca cineva o sa inceapa sa invete gramatica dupa ce vede ca cineva nu poate citi pentru ca a scris "k" in loc de "ca" s.a.m.d....



poate faceti scoala din nou amandoua si asa descoperiti tainele limbii romane!
vezi ca nu numai femeile pot fii rele!
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 Iulie 2010 09:03
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 01:05:24kudika134394 , toata stima ... chiar are rost sa inceapa fiecare sa isi exprime cunostintele gramaticale, sa faca aici pe profesorul de romana God, ce-i aici? concurs pentru cele mai bine reusite compuneri sau povesti? un om care deschide un subiect nu cred ca urmareste sa scrie corect frumos cu metafore si bla bla... ideea conteaza pe aceste forum-uri... nu cat de multa romana stie fiecare asa ca ati putea sa nu mai fi-ti asa rautaciosi... nu a zis nimeni ca site-ul kudika urmareste corectarea greselilor gramaticale a tinerilor din Romania chi ll out!


nu fi-ti d'soara, ci fiti.
Si ca o replica......scrisul e ca si mersul pe bicicleta, daca odata l-ai invatat, nu-l uiti niciodat.
Cum sa uiti ceva ce niciodata n-ai stiut?!( e retoric)
stem_29
Postat pe 12 Iulie 2010 09:22
De la: kitty_na, la data 2010-07-09 22:50:11 am inceput iar sa vorbil mult.. ne intelegeam ft bine..eram singura care vorbea cu mine..
Erai singura care vorbea cu tine?! Adica vorbeai singura? Sa inteleg: la 17 ani te-ai mutat cu el si de atunci au trecut 2 ani. Asta inseamna ca acum ai 19? In concluzie, ai terminat scoala si nu mai ai nicio sansa inveti putina gramatica. Ce note ai luat la bac?

oare se poate vorbi de bac?!?
madi_ela
Postat pe 12 Iulie 2010 11:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii 8 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 23:42
Cafenea fara restrictii... 1646 De la: miss_darine 2 Februarie 2010 20:30
singura... 18 De la: ferero 19 Mai 2009 04:38
mesaj important 1 De la: albe_beea 5 Februarie 2009 15:24
Lipsa de incredere de sine 5 De la: kudika514482 31 Octombrie 2012 11:44