Setari Cookie-uri

aceasta este povestea mea de dragoste.. sa arat ca exista si iubire adevarata...sper sa nu ma injurati dupa..:(

Eu nu inteleg ce vrea daca - i merge bine ? Sa arate ca-i analfabeta si fericita ?
Asta a reusit , altceva mai interesant si de inteles ?

Postat pe 9 Iulie 2010 22:55
ce note a luat la bac????intrebarea suna altfel:a trecut bac ul????:))
alinaDaria
Postat pe 10 Iulie 2010 01:22
Fetelor, se vede ca niste ani au trecut neiertator peste noi cand am devenit atat de cinice? e corect sa trimitem fata la scoala, dar carte pe stomacul gol nu intra.lasati-o, deci, sa isi potoleasca fluturasii din stomac
tarantula
Postat pe 10 Iulie 2010 05:24
Nu te-am injurat dar am raportat abuzul asupra limbii romane.... nici nepoata mea de 10 ani nu se exprima in halul asta, nici vorbit, nici scris.... nu stiu daca e vorba doar de lipsa anilor de scoala, poate ar trebui sa-ti faci o tomografie un RMN ...ceva, cu tumorile de pe creier nu e de gluma.
Pana una alta IUBESTE pe vine vrei tu!
ninapreda
Postat pe 10 Iulie 2010 07:06
uite ca m-ai molipsit si pe mine... IUBESTE pe Cine vrei tu!

ptiu
ninapreda
Postat pe 10 Iulie 2010 07:07
E grea rau gramatica iar aritmetica e si mai grea!!!! la virsta ta ,oare stii ce este dragostea? cam greu de crezut!!! poate dupa ce te vei maturiza,poate,poate........vei afla!
karla38
Postat pe 10 Iulie 2010 07:58
L-am cunoscut pe sotul meu in scoala primara;am stat in banca din clasa a sasea pana-n clasa a douasprezecea.La facultate ne-am despartit fiind la discipline diferite.In anul doi ne-am casatorit,eu fiind virgina.Dupa doi ani s-a nascut fiul nostru ,care a terminat si el facultatea.Suntem impreuna "dintotdeauna".Nu pot sa spun ca drumul n-a avut si spini,dar a fost si este foarte frumos,suntem impreuna fericiti si daca ar fi s-o luam de la capat,pe acelasi drum am merge.E foarte important sa ai un partener de viata caruia sa-i simti mana calda dandu-ti putere in clipele mai grele.Iubirea patimasa de la inceputuri devine mai potolita si mai inteleapta.Va doresc tuturor drum bun in viata si sa nu iutati ca cine iubeste trandafirii,le suporta spinii.
viogen26
Postat pe 10 Iulie 2010 09:46
trebuie sa recunosti ca ai fost f miica,la 13 ani?hai sa fim seriosi,e k ca etsi fericita acum dar prea repede ti-a stat gandul la baieti
vidi
Postat pe 10 Iulie 2010 10:21
De la: vidi, la data 2010-07-10 10:21:22trebuie sa recunosti ca ai fost f miica,la 13 ani?hai sa fim seriosi,e k ca etsi fericita acum dar prea repede ti-a stat gandul la baieti

Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 10:24
fetelor, lasand la o parte gramatica, povestea nu se leaga absolut deloc...pai...zice k totul s-a intamplat acum vreo trei ani, cand ea avea 13 ani? sa intelegem k ea are acum 16 ani? prima iubire kre a durat vreo 2 ani si jumatate, ar trebui sa se deruleze si acum, dak e sa o iei dupa calcule, deci nu ar mai avea timp sa se reintalneasca cu "marea iubire", sa vb , sa fumeze si apoi sa se mute impreuna. parerea mea e k a vrut sa scrie si ea o poveste de iubire, asta pt k s-a uitat la prea multe telenovele= "telemanele". ....tine-o tot asa ....cu siguranta nu va mai citi nimeni asemenea "lecturi"
kudika225484
Postat pe 10 Iulie 2010 11:02
Mare este gradina lui dumnezeu
Ma abtin de la comentarii..............
LOPY_71
Postat pe 10 Iulie 2010 13:34
."prin toate..in acelasi timp pana la il regasesc iar..am avut o poveste de iubire.. foarte grea si dureroase.. plina de sange.si de ura.. care a durat.. c-am 2 an si jumatate.." WTF? il "regasesc iar"? poveste grea si "dureroase"? a durat "c-am"? ce naiba?! tu nu "vorbeste romaneste"?
Micael
Postat pe 10 Iulie 2010 14:53
De la: kudika181837, la data 2010-07-09 20:50:21Eu cred ca a fost atat de emotionata, incat nu a mai fost atenta la felul cum scrie. Concluzia dragostea nu tine cont de varsta, iarna, vara, fumator, nefumator, educatie, orele de gramatica petrecute in scoala.
Doar o singura nelamurire am cu privire la prima relatie, de ce zici ceva de sange? esti emo cumva?




Hai mã las-o cu emoþiile... se'ntâmplã o greºealã, douã, mãnânci o literã, dar deja..:-j
BluOndA
Postat pe 10 Iulie 2010 15:03
asa e credeam se scrie legat
Mirelutza21
Postat pe 10 Iulie 2010 15:23
si multe multe alte greseli
apropo fatuca sta a dat bacu' sau a lasat-o balta pt k era prea indragostita?
Mirelutza21
Postat pe 10 Iulie 2010 15:27
hai ca unele dintre voi chiar exagereaza..dc fata mai face si greseli este problema ei,asta nu inseamna ca nu avea dreptul sa isi spuna poveste.amuzant este faptul ca sunt persoane care o blameaza pt faptul ca nu stie sa scrie corect desi la randul lor au facut greseli de exprimare.
kudika117847
Postat pe 10 Iulie 2010 15:29
decat sa va iubiti la 13 ani mai bine ati invata ,in primul rand sa scrieti,sa puteti incropi un text cu introducere,cuprins si incheiere!sunteti jalnici si ce-i mai grav ca numai sex aveti in cap.Treziti-va pana nu este prea tarziu ca vai de viata voastra si de-a noastra!ca unii ca voi ne vor da pensii !daca se vor mai da pensii in Romanica
vuzette
Postat pe 10 Iulie 2010 16:22
De la: kudika117847, la data 2010-07-10 15:29:11hai ca unele dintre voi chiar exagereaza..dc fata mai face si greseli este problema ei,asta nu inseamna ca nu avea dreptul sa isi spuna poveste.amuzant este faptul ca sunt persoane care o blameaza pt faptul ca nu stie sa scrie corect desi la randul lor au facut greseli de exprimare.



Unii exagerãm, alþii mai glumim, dar e de jale, cu litere mari. ªi eu am 18, un iubit, distracþie, discoteci, fumuri în cap.. dar mãcar... încerc sã mã respect. Mãcar cu atât!!
Mi se pare josnic sã nu ºtii a vorbi/scrie în românã ºi sã te numeºti român!
Cu toþii facem greºeli, cãci e omeneºte.. dar lumea se mai ºi corecteazã.. pãrerea mea!
BluOndA
Postat pe 11 Iulie 2010 01:55
Stai linistita si iubeste in continuare, nu te lua dupa toate gurile rele care au uitat ce inseamna o iubire nevinovata la tinerete.La batrinete ai sa-ti aduci aminte de anii acestia petrecuti cu dragostea ta iar de bine-de-rau daca te intelegi cu el verbal ce nevoie mai ai si de gramatical corect scris? Ai numai 19 ani si ai timp sa te corectezi, nu toata lumea are predilectie la invatatura, poate interveni si un deficit de atentie sau cine stie ce alta problema bazata pe stres, educatie,sau genetic.Gura lumii e rea, daca ar fi sa ne luam dupa toti nu am mai face nimic, iar neamul asta Romanesc stie doar sa critice si sa arate cu degetul, nu-si aduce aminte macar de la biserica in ziua de Duminica ce spune Popa: nu judeca, nu critica!
Dragostea ta e pura si sincera acum, mai tirziu oi vedea tu, doar fi atenta si nu te grabi la copii, macar asteapta sa aveti o situatie si sa fiti siguri pe relatia voastra ca orice dragoste tot prin stomac trece, iar de la neajunsuri se destrama familia si apoi durerea despartirii trece prin inima.Tot inainte, fiti fericiti si incredeti-va in voi,insa nu uita ca acum sunt anii in care te poti auto educa in toate domeniile, nu astepta sa treaca anii ca iti v-a parea rau.Succes! (relelor si birfitoarelor, aveti putina gratitudine , copilul acesta si-a expus sentimentele voua iar voi doar criticati, urit!)
niky_f02
Postat pe 11 Iulie 2010 05:38
vai de capu mau ce e frate cu povestea asta??pune'te fta sa scri un roman,,,k sincer am citit 2 randuri si deja m-am plictisit..
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 09:36
of ce grija aveti unii....daca scrie sau nu perfect..poate e indragostita bravo ei nu mai fiti asa de rai..
stefania4you
Postat pe 11 Iulie 2010 09:49
De la: stefania4you, la data 2010-07-11 09:49:09of ce grija aveti unii....daca scrie sau nu perfect..poate e indragostita bravo ei nu mai fiti asa de rai..

Buna ziua, tuturor!

Am citit o parte din postare (cateva randuri, deja ma doare capul..) si comentariile. Din pacate, trebuie sa dau dreptate celor care o critica. E minunat sa fii indragostit, indiferent ce varsta ai. Totusi, voi va dati seama ca astia se inmultesc? Ce educatie vor avea copiii lor cand ei sunt semianalfabeti? Mi-e groaza! Traim in epoca telenovelelor si manelelor "de inima" sau "pe sistem". Pai fetelor, ce viitor vor avea copiii nostrii daca asta e cultura tinerilor in ziua de azi? Cum va mai progresa amarata asta de tara? Stefania, zici ca sunt rele fetele ca s-au luat de ea?? Mergi pe principiul ca e si ei oameni? Eah!! Iarta-ma, dar eu personal nu pot. Si cred ca este mai bine asa. Una e sa faci o greseala de sriere din graba, alta e sa mutilezi gramatica limbii materne. Daca nu ar fi de plans, am mai vorbi... Asa, doar mi-e groaza....
lidiaolteanu
Postat pe 11 Iulie 2010 10:32
De la: lidiaolteanu, la data 2010-07-11 10:32:10
De la: stefania4you, la data 2010-07-11 09:49:09of ce grija aveti unii....daca scrie sau nu perfect..poate e indragostita bravo ei nu mai fiti asa de rai..

Buna ziua, tuturor!

Am citit o parte din postare (cateva randuri, deja ma doare capul..) si comentariile. Din pacate, trebuie sa dau dreptate celor care o critica. E minunat sa fii indragostit, indiferent ce varsta ai. Totusi, voi va dati seama ca astia se inmultesc? Ce educatie vor avea copiii lor cand ei sunt semianalfabeti? Mi-e groaza! Traim in epoca telenovelelor si manelelor "de inima" sau "pe sistem". Pai fetelor, ce viitor vor avea copiii nostrii daca asta e cultura tinerilor in ziua de azi? Cum va mai progresa amarata asta de tara? Stefania, zici ca sunt rele fetele ca s-au luat de ea?? Mergi pe principiul ca e si ei oameni? Eah!! Iarta-ma, dar eu personal nu pot. Si cred ca este mai bine asa. Una e sa faci o greseala de sriere din graba, alta e sa mutilezi gramatica limbii materne. Daca nu ar fi de plans, am mai vorbi... Asa, doar mi-e groaza....


apropo de mutilat limba romana..ai vazut cat de m multa carte stiu unii?ma refer la cei care au dat bacul anul asta..si l-au facut praf tocami pt ca mai mult se messuieste si ca se asculta "oooooofffff viata mea" desi vai de a lor?
si ca 8000 de contestatii s-au facut numai in bucuresti, supa principiul "nu e prost destul..daca nu e si fudul"?
noh, lasa ca sunt perle destule...
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 10:38
Eu cred ca trebuia sa studiezi mai multa gramatica si matematica in loc sa uploadezi poze la 13 ani.
ligiapop19
Postat pe 11 Iulie 2010 10:48
Si mie mi-e sila de ce va urma, mi-e sila ca pitipoanca de azi va fi invatatoarea de maine.
ligiapop19
Postat pe 11 Iulie 2010 10:49
iti v-a parea rau...
Cine se aseamana se aduna. N-are absolut nici o scuza. Eu nu am avut. Da, ai dreptate, nu e niciodata prea tarziu. Dar ea ar trebui sa realizeze ca nu e pe drumul bun. Si daca si lumea o accepta asa, ce sa zic de ea?
Cu gratitudine...
ligiapop19
Postat pe 11 Iulie 2010 10:52
Felicitari! Se poate. Si atat timp cat se poate, singura scuza mai ramane ADN-ul. Dar s-a inventat autoeducatia si alegerile.
ligiapop19
Postat pe 11 Iulie 2010 10:54
E absolut normal ca adolescentul sa descopere sexualitatea lui intre 14 si 21 de ani. Gramatica...nu.
ligiapop19
Postat pe 11 Iulie 2010 10:56
eu nu inteleg o singura chestie...nu ai putut sa-ti vezi de scoala inainte de a gasi iubirea si alte chestii de genul?..ca aveai destul timp si pentru astea...dar sincer m-a luat durerea de cap citind povestea ta....nu stii absolut deloc sa scrii in limba romana...faci greseli inacceptabile si la fiecare 3 cuvinte....ma scuzi dar mai du-te pe la scoala si lasa iubirea pe mai tarziu!!!!!!!!
kudika036398
Postat pe 11 Iulie 2010 11:26
lipsa normelor gramaticale nu e o problema a adolescentilor, ci a tuturor generatiilor din tara asta. dorinta de a te exprima corect provine din "cei sapte ani de acasa",chiar daca informatia se asimileaza la scoala. asa ca , dragii mei semidocti, probabil ca fata are parinti la fel de "invatati" ca ea.
in plus, nu v-a cerut sa-i corectati compunerea. puteti sa faceti un curs de pedagogie, sa va manifestati frustrarea in legatura cu nerespectarea normelor gramatiocale pe niste elevi,sa va orientati catre ceva util.comentariile voastre veninoase nu-si au rostul aici.
doravan
Postat pe 11 Iulie 2010 11:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum se enerveaza un leu 10 De la: stem_29 20 Septembrie 2010 20:52
spuneti cum a fost ceea mai ghimionista zii a voastra?! 2 De la: HaiGhiciCine_i 12 Iulie 2010 09:21
Valentine's Day 2 De la: _dulcik_ 9 Februarie 2009 00:39
Ce ati face in situatia asta????? 18 De la: Cassey_ 25 Mai 2009 08:41
Parastas 5 De la: kudika_35337 8 Iulie 2013 15:47