Setari Cookie-uri

Marar= cresterea sanilor???

buna :*

sunt foarte complexata din cauza sanilor prea mici..am auzit tot felul de metode naturiste dar nu stiu pe care sa o incerc (nu vreau sa ajung la bisturiu). Din auzite cica mararu este benefic. CEAI sau TINCTURA ...as vrea sa stiu si eu ..cum as putea prepara ceaiul??? adica iau mararul de la piata si il pun in ibric?? sau il las mai intai sa se usuce? astept raspusuri :*:*
kudika197103
Postat pe 23 Iunie 2010 13:40
pai de ce nu cauti pe google reteta tincturii de marar?

semintele de marar - sunt un remediu exceptional pentru sani, ajutind la marirea si la intarirea acestora. Cu uleiul obtinut din ele se va face masaj zilnic, vreme de 2-3 saptamani (se toarna putin ulei in palme care se freaca pana se incalzesc si se efectueaza masajul cu miscari circulare usoare catre exterior si interior si de la baza sanului spre mamelon, vreme de cel putin 10 minute, la ambii sani simultan). Tinctura din seminte de marar, pe de alta parte, se foloseste intern, avind efect hormonal (estrogen) de crestere si intarire a sanilor, de catifelare a pielii;

Reteta pentru tinctura de marar
3-4 lingurite de pulbere de marar (obtinuta prin macinare cu rasnita electrica de cafea)
100 ml de alcool de 45-50 grade
Se amesteca ingredientele intr-un borcan care se inchide si se lasa amestecul la macerat, timp de 7-8 zile, dupa care se filtreaza tinctura si se trage in sticlute mici, inchise la culoare.
Se administreaza o lingurita de tinctura dizolvata in 100 ml de apa, de 3 ori pe zi, inainte de mese. Durata minima a tratamentului este de 21 de zile.Termenul de valabilitate a tincturii este de 2 ani.
Shhh
Postat pe 23 Iunie 2010 13:43
Reteta pentru ulei de marar
12 linguri de pulbere de marar (obtinute prin macinarea cu rasnita electrica de cafea)
1/2 l de ulei
Se pun intr-un borcan care se inchide ermetic si se lasa sa se macereze vreme de 12 zile, dupa care, prin tifon, se filtreaza preparatul. Dupa filtrare, uleiul se pune in sticlute mici, inchise la culoare, si se pastreaza la loc intunecos si rece. Pentru un miros mai agreabil, se adauga cateva picaturi de ulei volatil de lavanda.
Shhh
Postat pe 23 Iunie 2010 13:44
e buna reteta cu ...mararul dar nu da rezultate la toate fetele...o metoda sigura este prin palpare si mingaiere (dar nu de posesoare...) probabil acest lucru duce la o mai buna irigare a lor si o dezvoltare armonioasa. acum vedeti pe cine alegeti sa va faca tratamentul...
RUY_BLAS
Postat pe 24 Iunie 2010 21:14
m-ati innebunit cu bietul marar..cu fitoestrogeni...
si acelasi topic..
mai taiati din ele
dragon_fly88
Postat pe 29 Iunie 2010 15:09
:))) .. mararul nu e bun pentru asha ceva.. mararul e ca sa te curetze pe interior.. sa iti curete sangele.... dupa ce veti bea prostiile cu marar. ... sa imi ziceti shi mie daka nu sunteti balonate? si daka aveti gaze... ca toata lumea e cu mararul....
FrumuShicka
Postat pe 11 Iulie 2010 06:00
Eu am incercat branca ursului si sunt multumita.
Pastile de la plafar (magazin cu produse naturiste).
Are prospect si dupa cum scrie acolo, l-am administrat si eu
Bafta.
maielus
Postat pe 11 Iulie 2010 07:26
Depinde cati ani ai !!! La tinerete multe fete au sanii mici,dar dupa casatorie,nastere si alaptare ,datorita modificarilor hormonale se maresc in volum !! Organismul este intr-o continua transformare ,deci nu trebuie sa-ti faci probleme .Poti incerca diferite ceaiuri,caci n-au ce-ti face rau,insa sa nu crezi ca aceasta moda,cu sanii mari nu va trece !!! Tot ce se face are scop comercial,pentru a castiga bani si-a "spala "creierele naivilor !!! Multumeste Cerului ca esti sanatoasa si intreaga,caci cine te va iubi cu adevarat ,nu se va uita numai la sani !!! Iti doresc sanatate si numai bine !!!
kudika133347
Postat pe 11 Iulie 2010 08:05
eu am auzit ca de fapt mararul este foarte bun si mareste volumul sanilor ,insa poate dezvolta in organism la nivelul sanilor si celule canceroase.......acum nu stiu ce sa ti spun ...asa ziceau oamenii de stiinta ,insa dupa cum bine stim mai ca tot ii canceros pentru ei ( ca aberatie am auzit de curand ca puful acela de pe piersica si caisa nu este bun ) nu mai sti ce sa crezi ! traim cu aer!!!!
lisalarisa
Postat pe 11 Iulie 2010 08:08
nu mai fi asa complexata,probabil esti mult prea mik k sa ai sani f f mari..nu te mai lua dupa toate superstitiile astea cu marar sau mai stiu nu o sa te ajute nikiodata...sfatul meu este dak porti un sutin,da-l jos!!!sutienu nu face decat sa incetineze cresterea normala a sanului..iti sp eu din proprie experienta...si eu purtam sutien si nu imi cresteau sanii delok si acum nu mai port si sa sti k se vad rezultatele..
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 08:10
app nu va uitati la poza e prietenul mel....
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 08:11
sa nu aveti impresia k el va da sfaturile..
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 08:15
Eu am luat tinctura de marar si consider ca e foarte buna, dar nu pentru marirea sanilor (cresterea nu este foarte evidenta), ci pentru infrumusetare. Tenul pare mult mai luminos dupa o cura cu marar.
Cel mai bun remediu pentru marirea sanilor sunt exercitiile fizice.

Succes!
kodika2009
Postat pe 11 Iulie 2010 08:42
oare este benefyc tratamentul sau il luam degeaba? da randamente? astept raspuns eu am luat si tinctura de marar si am faqt si masaj cu ulei le-am luat asa cum este reteta pe google si nu a dat nici un randament nu prea imi vine sa cred ca este bun ca la mine nu a facut nimic.plus de asta are un gust oribil mai bine asteptam de la mama natura decat sa ne imbuibam cu tot felul de tratamente de care se spune ca ar fi bune parerea mea daca voi sunteti de o alta parere o astept. mult succes la cele care cred in asa ceva........
madutzyk2008_yahoo_com
Postat pe 11 Iulie 2010 09:35
eu am incercat atat tinctura de marar cat si branca ursului....si masarea sanilor cu uleiuil special ..timp de 3 - 6 luni ..nu a dat rezultat.....dar poate depinde de organismul fiecaruia....mult succes...poate ai noroc.......
bella08
Postat pe 11 Iulie 2010 09:37
nu vreau sa te dezamagesc, dar nu ajuta - minuni nu face.
Sora mea timp de doi ani a facut masaj cu ulei din marar, a baut ceai, tincturi si inca multe chestii pe care le auzea sau citea de pe net, efect-ZERO! aceeasi sani micuti, poate mai fermi datorita masajului, dar marimea aceeasi....
Incearca sa mergi la sala si intreaba de un instructor ce excercitii sa faci ca sa ti "cresti in volum" muschii pieptului-am vazut la o prietena ca "efectul" e destul de vizibil si are sanii foarte frumosi...
sau daca nu ... chirurgia estetica
Bafta
alliona7
Postat pe 11 Iulie 2010 09:38
daca esti foarte complexata de treaba asta...consuma alimente fitoestrogenice...ar putea ajuta, sau ia pilule contraceptive (DAR NUMAI DUPA UN CONSULT MEDICAL), vei vedea ca sanii incep sa prinda volum. Daca ai o varsta frageda, mai ai rabdare ca au vreme sa mai creasca...sa-ti mai spun ceva...stii ca sunt multe femei cu sani mari care fac operatii de reductie mamara, insa operatiile acestea le lasa cu multe cicatrici si forme urate ale sanilor, stii ca sanii mari se lasa mai rpd...ca e o greutate pe care trebuie sa o porti dupa tine...nu mai poti practica anumite sporturi cu aceeasi lejeritate pe care o ai cand ai niste sani mici sau medii. Sanii mari se lasa, vrei sa ajungi sa-i dai peste umar? Cand vei naste se vor mari considerabil, de asemenea de la tratatmente hormonale se maresc...asa ca--...mai bine cu sanii mici. Stiu femei care au sani mari iar vara fac rani sub sani din cauza transpiratiei smd...trebuie sa poarte sutiene si acestea le deranjeaza , le lasa urme la umeri etc. In plus cunosc multi tipi foarte draguti si destepti care prefera fetele cu sanii mici ;) Nu te lua dupa cocalarii de la bloc, vei vedea ca un tip dragut si inteligent care se indragosteste de tine nu va avea vreo problema cu sanii tai...si macar scapi de grija ca ar umbla cu tine doar pt ca te considera sexoasa si si-ar trage-o o data cu sanii aia mari. :)) In concluzie...eu zic sa te relaxezi, sunt lucruri mult mai importante in viata, dar daca totusi vrei, consuma alimente fitoestrogenice sau ia tratament hormonal, dar repet, pilulele sa le iei numai la indicatia medicului pt ca pot fi fatale in unele cazuri! (sunt benefice uneori, alteori pot fi daunatoare si chiar fatale, deci discuta cu medicul ginecolog inainte)
ladycroft_healthy
Postat pe 11 Iulie 2010 09:39
freaca-ti-i cu usturoi
kudika053499
Postat pe 11 Iulie 2010 09:53
moftulet
Postat pe 11 Iulie 2010 10:02
si matusa mea m-a prostit cu usturoi da` sincer nu este nimic adevarat. si la chestia cu mararul nu stiu ce sa zis. probabil da rezultate doar la fetele inca in dezvoltare.
dyana_girl
Postat pe 11 Iulie 2010 10:18
Salutti,am 21 ani sii eu am sanii mici si nu aveam nicio treaba cu lucrul acesta pt ca stau ridicati, fermi, imi placeau cum sunt dar ma intreaba lumea ca nu port sutien: oau, ce sani mici ai, nu esti complexata? sau: da tu de ce ai sanii asa mici? etc.Am luat tinctura de marar vreo doi ani cu intreruperi, si ceai, nimic. nicun rezultat !Nu stiu cat de mici sunt ai tai dar ai mei sunt foarte,ii pot cuprinde in palma :)), loool. Te sfatuiesc sa ai rabdare si sa nu iti pui speranta in leacuri miraculoase. Acum e febra siliconatelor, o sa treaca. Bafta, te pup.
carmellitaaa
Postat pe 11 Iulie 2010 10:20
Tinctura de marar o gasesti la orice plafar,costa 3,5 lei,deci foarte ieftina. Frunzele de marar contin mici cantitati de estrogen care se spune k ajuta la cresterea frumoasa a sanilor. in 100ml de apa se pun cca 10 picaturi si se bea pe stomacul gol inainte de masa timp de 3 luni. Rezultat: la mine a fost 0 insa unei amice chiar i-a priit. Deci ,o metoda simpla si ieftina pe care o poti incerca si la care sper sa primesti si rezultat.
brgenet
Postat pe 11 Iulie 2010 10:43
.....'cu uleiul obtinut...........'' care ulei, cat ulei?
minocata
Postat pe 11 Iulie 2010 10:49
mararul este foarte bun la placinta cu branza! conditia este, sa fie proaspat -verde.
100101
Postat pe 11 Iulie 2010 10:49
De la: carmellitaaa, la data 2010-07-11 10:20:48Salutti,am 21 ani sii eu am sanii mici si nu aveam nicio treaba cu lucrul acesta pt ca stau ridicati, fermi, imi placeau cum sunt dar ma intreaba lumea ca nu port sutien: oau, ce sani mici ai, nu esti complexata? sau: da tu de ce ai sanii asa mici? etc.Am luat tinctura de marar vreo doi ani cu intreruperi, si ceai, nimic. nicun rezultat !Nu stiu cat de mici sunt ai tai dar ai mei sunt foarte,ii pot cuprinde in palma :)), loool. Te sfatuiesc sa ai rabdare si sa nu iti pui speranta in leacuri miraculoase. Acum e febra siliconatelor, o sa treaca. Bafta, te pup.

felicitari ca nu esti complexata! asta inseamna ca esti o fata inteligenta sa stii ca, nu conteaza marimea sanilor, la frumusete, si nici macar in relatia intima cu un barbat. sunt alte calitati, mult mai importante
100101
Postat pe 11 Iulie 2010 10:56
De la: dyana_girl, la data 2010-07-11 10:18:36si matusa mea m-a prostit cu usturoi da` sincer nu este nimic adevarat. si la chestia cu mararul nu stiu ce sa zis. probabil da rezultate doar la fetele inca in dezvoltare.


sani cu usturoi ?!!! oh good! da, pen`ce? sa nu-i pape vampirii? noh, ce-i drept, felul asta de mancare, inca nu l-am incercat. doamne cate mai am de invatat. si io care credeam, ca usturoiul este bun doar in mancare
100101
Postat pe 11 Iulie 2010 10:58

se pun 12 linguri de marar uscat in o jumatate de litru ulei de masline

se lasa la macerat 2 saptamini

se unge sinii cu acel ulei in fiacare zi cel putin 2 luni

se face o pauza
iar dupa aceea se continua
sper sa reusesti

Elen
elenauspatrascu
Postat pe 11 Iulie 2010 10:58
unde scrie in prospectul capsulelor cu branca ursului ca mareste sanii , ca sunt curioasa?!?
alina_miculschi
Postat pe 11 Iulie 2010 11:00
nu vreau sa supar pe nimeni, dar daca exista un mod de marire a sanilor fara interventie chirurgicala credeti ca nu se afla si nu il folosea nimeni?!?!?
alina_miculschi
Postat pe 11 Iulie 2010 11:06
De la: kudika053499, la data 2010-07-11 09:53:52freaca-ti-i cu usturoi


catei,frunze,mujdei sau...cuuuuuuuummmmmmm???!!!
mitura
Postat pe 11 Iulie 2010 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta disociata 2 De la: anastasia_m 3 Iulie 2010 07:38
Fenomenul Facebook 25 De la: carmens37 1 Aprilie 2014 20:27
FOTOTAPET PERSONALIZAT 1 De la: fototapettt 18 Iulie 2011 17:05
Melodii vechi 23 De la: danutza__ 20 Februarie 2014 20:05
salut 4 De la: ancasobo 17 Iulie 2010 00:29