Setari Cookie-uri

fibroadenom mamar

Buna, doamnelor!
Am ramas datoare cu un raspuns. Cum anume mi-a dereglat operatia organismul?
In primul rand m-am ales cu alergie la algocalmin, alergie pe care i-am transmis-o si fiului meu. De asemenea alte alergii de care am reusit sa scap cu greu. Orice interventie, chiar si o operatie locala poate duce la modificari in organism. Mai ales ca in cazul meu s-a facut cu anestezie totala. Apropos de anestezia totala, am avut dureri de cap cumplite cateva luni dupa interventie si nici acum nu pot sa merg cu metroul fara sa mi se faca rau (din cauza ca am plecat foarte repede dupa operatie, sub influenta tranchilizantelor si simtul olfactiv era serios afectat). Asa ca evit pe cat posibil.
DANA_POPESCU
Postat pe 30 Septembrie 2008 15:44
Salut!
Am fost diagnosticata cu fibroadenom mamar, iar oncologul mi-a spus ca trebuie operat. M-a indrumat catre dr. Lascar, la spitalul Floreasca.
Intrebarea mea este daca stiti vreo clinica particulara unde as putea face aceasta operatie.
Am incercat sa fac operatia la Floreasca insa conditiile lasa mult de dorit, asistentele sunt sub orice critica, iar doctorul te poate amana cu saptamanile, insa tu, ca pacient trebuie sa mergi zilnic la spital de dimineata, daca ai noroc te opereaza in aceeasi zi, daca nu, revii a doua zi. Nu conteaza daca ai serviciu sau alte probleme, trebuie sa mergi zilnic.
Momentan figurez ca fiind internata la Floreasca, dar renunt la serviciile lor.
Va rog sa ma indrumati catre o clinica particulara, nu conteaza neaparat pretul, numai sa ma trateze ca pe un om si nu ca pe un caine
Va multumesc si multa sanatate la toata lumea!
betty123
Postat pe 15 Octombrie 2008 22:30
pentru mmarii:
buna si eu sant din Pitesti ,am citit postarile tale in legatura cu subiectul fibroadenom mamar si am ramas uimita de rezultatele care le-a avut mama ta la homeopat .Eu ma probleme cu fiica mea care are 16 ani,invoca dureri de cap zilnic,i-am facut si RMN ,doctorii mi-au zis ca nu are nimic la creir dar are sinuzita maxilara stg,crezi ca pot sa merg cu ea la aceeasi dr homeopat?poti sa-mi dai un nr de tel pt programare?
MULTUMESC
daliuta1@yahoo.com
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:36
draga Betty123 am inteles necazul tau, se pare ca e o degringolada in sistem. problema nu este neaparat de sistemul care te trateaza ,,ca om" ci si de rezultatele finale ale operatiei in sine/tratament, etc
sincer eu sunt din provincie si am apelat la sistemele medicale din Bucuresti si spital de stat si policlinica particulara. TOTI sunt in criza de timp, toti au de facut multe lucruri in timp scurt nimeni nu are timp de tine, TU care ai timp de pierdut cu orele. Dupa care, ajungi in final in locul dorit si daca ti se vorbaste frumos sau ti se spune ce vrei sa auzi esti dispus sa ierti sa uiti si sa platesti pretul cerut. Pretul pentru pachet adica serviciul medical + socializarea (adica modul in care ai fost luat in seama)
vreau sa-ti spun ca de fiecare data dupa ce am beneficiat de un tip de ingrijire medicala m-a interesat (dupa ce m-am trezit, adica dupa un timp cand m-am mai relaxat) rezultatul. Evident ca mi-a luat mult timp si m-a costat de fiecare data multi bani. Asa incat acum ma intereseaza cateva lucruri:
dotarea locului pe care-l aleg
riscurile in cazul nesupravegherii medicale - deci daca aleg o clinica particulara si plec dupa interventie la o ora si mi se face rau ce fac? ajung sa plec cu salvarea unde? in alta parte unde o iau de la zero/ sau mai rau cum am patit cu o masea unde medicul spunea ca nu el a facut lucrarea si ca nu-l intereseaza ca sunt sarbatori chiar daca el e la urgenta?
deci eu acu 4 ani am fost la Trestioreanu la Oncologic si am fost multumita . Au sistem de vericat pe moment de ce natura este formatiunea care deranjeaza si pot lua o decizie pe cateva minute, doctorul Gogescu a fost ok in sensul ca a precizat o data de care s-a tinut de cuvant, am putut conversa cu el, avident ca am fost un soldat disciplinat si am respectat ceea ce mi s-a cerut din punct de vedere al igienii din spital si al restrictiilor ulterioare operatiei. Asta a fost acum 4 ani. Ce mai e acum nu stiu, oricum eu continui sa ma ghidez dupa aceste lucruri . Poate ca se vor schimba si la noi niste lucruri in sistem dar facand o paralela cu ce e in strainatate, pe noi pacientii ne va costa tot mai mult si poate vom renunta din convingere la servicii adevarate
sper din suflet sa ne fie bine
sanatate multa si decizii inspirate cu drag iti doresc
enovac2005
Postat pe 25 Octombrie 2008 09:58
Pentru daliuta
Iti voi lasa nr. de tel. al d-rei dr. Floroiu. Apeleaza cu incredere, vei vedea ca rezulatele vor fi pozitive. Am intalnit la cabinet oameni si foarte multi copii cu diverse afectiuni si nu am auzit pe cineva care nu s-a simtit bine. Tel este : 02480631937 sau 0348807886. Iti doresc multa sanatate tie si fetitei !! Numai bine !!
mmarii
Postat pe 26 Octombrie 2008 21:22
Incearca tratamentul cu BREUSS,combinat cu ceaiurile recomandate pe tip de afectiune(vezi pe net!). Vezi ca BEUSS-UL,formula ORIGINALA PENTRU CANCER,se afla si in Romania, se importa de cca. 1 an! cauta pe net!
Am prietene care si-au rezolvat atfel probleme IMPOSIBIL DE REZOLVAT!
alf66
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:34
Prea multe experiente neplacute si chiar erori f.grave la acel spital! Nu vraeu sa-ti spun cit de furioasa sunt!
MERG LA SPITALUL DIN CLUJ!!! Avem cel mai bun oncolog din lume,acolo si habar nu are nimeni! Mai nou, am citi ca au ramas fara fonduri de salarii, dar in Cluj nu-ti cer medicii mai intii PLICUL CU... si apoi te consulta si te opereaza!
Citeste tratamentul cu BREUSS,de la BIOTTA,formula originala am gasit-o acum si in Romania!
Vezi pe net!
alf66
Postat pe 31 Octombrie 2008 15:38
Asa cum ai spus in primul mesaj, protocolul Breuss este NUMAI PENTRU CANCER. Pentru fibroadenom, care este o tumoare benigna in 98 % din cazuri, trebuie ALTCEVA !!! Iar acel altceva nu este, in nici un caz, operatia ... (vedeti pe net cate recidive sunt !)
dusa
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:07
Dusa ne tot vorbesti de acest cabinet din Bucuresti....care nu rezolva problema noastra prin operatie cum o fac altii...spune-mi pe privat adresa mea de mail este adyt08@gmail.com unde se afla acest cabinet, programul de lucru, numar de tel de acolo...si eventual niste preturi la consultatii ca sa stiu daca imi permit sa fac o vizita pana in Bucuresti...mentionez ca sunt din provincie..Sper ca imi vei raspunde deoarece sunt foarte interesata..Mersi mult
adriana0814
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:24
buna adriana0814! eu am un tratament naturist tumorles&digeston daca te intereseaza prajescucristina@yahoo.com este adresa mea de email si putem vb mai multe!

Postat pe 2 Noiembrie 2008 17:53
Faceti efortul si cititi TOT despre tratamentele Breuss si combinatii cu acest suc! exista scheme de tratament pentru aproape toate afectiunile!Cumparati-va,daca nu aveti rabdare sa cautati retete pe net,Cartea "tratament complet pentru cancer si alte afectiuni incurabile" - cam asa ceva,dati cautare pe net. Eu am avut-o imprumutata de la cineva, mi-am scos din ea ce ma interesa si pt. prietene de-ale mele care aveau probleme asemanatoare si care acum sunt bine,sau sunt in curs de tratare!
Nu stiu cum e cu penalizarile pe aceasta pagina,asa ca mai departe va descurcati voi, citi retele si va fi ok!
alf66
Postat pe 4 Noiembrie 2008 22:54
Buna tuturor... am fost si eu operata in urma cu 2 saptamini... nodul l-am depistat cu 3-4 ani in urma, abia cu 2 luni in urma am fost pt prima data la mamolog cu aceasta ocazie. Mi s-a spus din start ca voi fi operata. nu mi s-a propus nici o varianta alternativa. Normal ca gindul la operatie m-a speriat, vroiam sa refuz, oricum in acesti 3-4 ani nodul nu se marise si nici nu aveam dureri la sin, m-a speriat doar gindul ca putea evolua in Cancer, deaceia am facut operatia... nu stiu daca am facut bine sau nu... deci nu o sa dau sfaturi, pot doar sa zic ca operatia nu e deloc complicata, mi-e mi s-a facut anestezie locala, iar operatia a durat sub 20 minute, si daca medicul lucreaza "curat", peste ceva timp, nici o cicatrice nu va mai aminti de eceasta operatie.
ce ma ingrijoreaza pe mine acum e posibila aparitie a altor noduri... poate cineva sa-mi zica cum pot evita o noua aparitie a lor? nu stiu. poate in alimentatie trebuie sa ma abtin de la ceva, sau din contra sa suplimentez? orice! Va rog, boala asta m-a distrus psihologic, nu as rezista sa trec inca odata prin asta!
roksiii
Postat pe 8 Decembrie 2008 10:27
Buna, mika. Mie nu mi-au mai aparut noduli care sa se mareasca atat de mult incat sa fie operabili. Daca medicul ti-a spus ca a fost bening si ca a fost o dereglare hormonala, mare lucru nu trebuie sa schimbi. Decat sa ai grija cu hormonii , in rest ai grija sa nu faci efort in perioada asta, sa te duci la controalele stabilite. Si restul vine de la sine. Viata sanatoasa. Eu nu am inteles faza cu anestezia locala. Caci atunci cand m-am operat eu mi s-a facut anestezie totala, iar incizia nu a fost inchisa decat dupa analizarea nodulului. In sfarsit, probabil ca s-au mai schimbat lucrurile intre timp. Oi fi imbatranit si eu .
In rest sanatate si nu uita ca orice operatie este traumatizanta.
DANA_POPESCU
Postat pe 8 Decembrie 2008 15:44
Pt. mika: daca operatia nu ti-a dat garantia ca NU vei mai face C. atunci degeaba ai facut-o !(parerea mea).
Pt. a evita recidiva ai de facut EXACT lucrurile pe care trebuie sa le faci de prima data si ai fi evitat operatia, si anume:
- reglarea hormonala (dupa diagnostic corect)
- detoxifiere xenoestrogeni, radiatii, metale grele etc
- reglare metabolism
- dietoterapie personalizata: NU exista o dieta standard, trebuie ca fiecare sa evite alimentele la care are intoleranta: folosirea lor irita mucoasa intestinala care se inflameaza si "irita" sist. imunitar care elibereaza tH2 in exces, crescand riscul de a face alergii, astm bronsic, anumite boli autoimune (de ex RA) si C. !
PLUS inca ceva: electroterapie pt. restabilirea fluxului energetic corect - dr. Rudolf Pekar, o autoritate in domeniu cancerului (peste 65000 pacienti se pare) spune ca eliminarea tumorii nu rezolva perturbatia campului electric, deci trebuie "lucrat" si cu electroterapie.
Este unanim accptat ca proprietatile electrice si chimice ale celulelor canceroase vis-a-vis de cele sanatoase sunt total diferite si trebuie lucrat pe ambele planuri: chimic (dieta, detoxifiere) si electric !
dusa
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:10
M-am operat la Euroclinic, la doamna doctor Crutescu Rodica. Operatia am facut-o acum 4 zile. Deja mi-am revenit complet (nu am nici un fel de dureri sau ameteli), sanul nu si-a schimbat forma.
Serviciile spitalului Euroclinic au fost de nota 10+, vi-l recomand cu caldura. Preturile sunt acceptabile - la fel cat ar fi spaga la un spital de stat. Personalul de acolo si mai ales doamna doctor mi-au schimbat total impresia despre medicina in Romania. Eram hotarata sa ma operez in Ungaria, eram complet scarbita de serviciile medicale de la noi. Inca o data va spun, mergeti cu incredere la acest spital. Stiu ca-i fac reclama, dar chiar merita.
Sanatate tuturor!
betty123
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:35
Ma bucur sa aflu ca exista astfel de servicii la Euroclinic, mai ales ca eu am patit-o cu acest spital in 2005 (exact atunci cand au deschis): aveam o intoxicatie de la antibiotice si transaminaze marite, iar ei m-au pus sa fac (numai ca sa ia banii) analize de depistare a virusului hepatic B & C (binenteles ca nu aveam asa ceva) iar diagnosticul a fost de hepatita cronica (fara tratament !) Noroc ca mi-am detoxifiat ficatul cu plante si mi-am revenit, dar am ramas cu o impresie destul de proasta despre calitatea serviciilor de acolo !
Este bine ca lucrurile s-au schimbat si cred ca esti cea mai in masura sa povestesti fetelor ce au trecut ca si tine prin operatie, ce dieta specifica ai primit, ce regim de viata ti s-a recomandat etc
dusa
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:42
georgeta anetabacioiu
daca nu ai rezolvat problema te pot ajuta!!!!
ivanescu
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:59
Daca iti petreci destul de mult timp pe internet si esti dispus sa sacrifici 20 de minute zilnic pentru a da cateva clicuri platite poti sa castigi si tu ceva bani din asta. Neobux este un site PTC (adica paid to click) unde esti platit cu 2 centi pe fiecare click. Bine cu asta nu te imbogatesti si aici urmeaza partea buna. Poti sa inchiriezi referrali care for face click pt tine si automat vei castiga bani. Inscrierea e gratuita si nu e obligatoriu sa investesti nimic daca nu vrei. Se pot castiga si sute de dolari pe luna daca esti daca ai o strategie buna!
Vedeti ca la inscriere iti trimite un cod in mail iar daca ai mailuri diferite la contul de pe site si la contul de Alertpay iti trimite coduri de verificare in ambele mailuri pe care trebuie sa le copiezi in pagina lor pentru a finaliza inregistrarea.
Dupa inregistrare pentru a intra in meniu dati clic pe usernameul dumneavoastra si intra in meniu. Pentru inregistrare dati clic pe linkul de mai jos.
http://www.neobux.com/?r=AppleGirl

Sfatul meu e ca dupa inscriere sa dati o raita prin forum pentru orice nelamurire. Succes!

Postat pe 30 Decembrie 2008 00:26
am fost diagnosticata cu fibroadenom mamar la varsta de 35 ani.Era de 3cm.Doctorul mi-a zis ca orice formatiune mai mare de 1cm se opereaza deoarece exista riscul sa se transforme pe parcurs in cancer.In cazul de fata numai 5% din ele sunt cancer.M-am operat la Casa Austria din Timisoara la sectia de chirurgie plastica,nu se vede nimic, nu ramane nici un semn.In timpul operatiei s-a facut un extemporaneu a nodulului iar daca erau probleme se extirpa sanul.Dupa operatie am intrebat doctorul daca mai pot face copii.Mi-a zis ca da ,deoarece nu sunt afectate glandele mamare.La 37 de ani am nascut o fetita pe care am alaptat-o la san 3luni,atat am avut lapte.Acum am 39 de ani si sunt fericita,am 2copii cel mare face 18 ani,iar cea mica face 2ani.Sper sa nu mai fie probleme.
ana_antonya
Postat pe 24 Februarie 2009 15:32
Buna fetelor!!!!!Este cineva din Lugoj pe acest forum care ma poate ajuta cu o informatie?Am auzit ca exista in Lugoj un medic naturist ale carui tratamente au dat rezultate in cazul nodulilor mamari.A AUZIT CINEVA DE ACEST MEDIC?CE TARIFE SE PRACTICA IN ASTFEL DE CABINETE?
adriana0814
Postat pe 1 Aprilie 2009 22:00
Buna. Am fost operata si eu acum trei luni de tumoare bilaterala mamara, care din fericire a fost beningna.dupa operatie ati depus efort fizic? Doctorul mi-a spus ca nu ma impiedica nimic doar sa nu stau cu mainile in apa rece.
healthy002310
Postat pe 14 Mai 2009 18:02
Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
elli29
Postat pe 14 Mai 2009 19:04
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii
4Life
Postat pe 14 Mai 2009 19:13
De la: TF_, la data 2009-05-14 19:13:43
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii

Iar incepi?Da-ne si noua 2 cazuri de cancer vindecat,cu analizele in mana.
enemgabriel
Postat pe 14 Mai 2009 20:30
De la: enemgabriel, la data 2009-05-14 20:30:52
De la: TF_, la data 2009-05-14 19:13:43
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii

Iar incepi?Da-ne si noua 2 cazuri de cancer vindecat,cu analizele in mana.
fugi tare si lasa-ne,gica contra...numai comentarii de prost gust ai.Minte scurta,deh,ce sa-i ceri mai mult unui om care nu are de la natura
4Life
Postat pe 15 Mai 2009 17:33
De la: TF_, la data 2009-05-15 17:33:29
De la: enemgabriel, la data 2009-05-14 20:30:52
De la: TF_, la data 2009-05-14 19:13:43
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii

Iar incepi?Da-ne si noua 2 cazuri de cancer vindecat,cu analizele in mana.
fugi tare si lasa-ne,gica contra...numai comentarii de prost gust ai.Minte scurta,deh,ce sa-i ceri mai mult unui om care nu are de la natura

Te deranjeaza ca iti cer cazuri?Pai atunci tinere ,ai o mare problema:ESTI UN MINCINOS NESIMTIT care te jocu cu viata oamenilor,sa-ti fie rusine pentru PORCARIILE si ineptiile de prost gust pe care le postezi n speranta sa-ti vinzi porcariile tale,care nici macar nu sunt avizate de ministerul sanatatii.Imi spui tu mie ca nu am minte,de ce ?Pentru ca am adus intrebari pertinente,Impertinentule.
enemgabriel
Postat pe 15 Mai 2009 20:22
De la: enemgabriel, la data 2009-05-15 20:22:41
De la: TF_, la data 2009-05-15 17:33:29
De la: enemgabriel, la data 2009-05-14 20:30:52
De la: TF_, la data 2009-05-14 19:13:43
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii

Iar incepi?Da-ne si noua 2 cazuri de cancer vindecat,cu analizele in mana.
fugi tare si lasa-ne,gica contra...numai comentarii de prost gust ai.Minte scurta,deh,ce sa-i ceri mai mult unui om care nu are de la natura

Te deranjeaza ca iti cer cazuri?Pai atunci tinere ,ai o mare problema:ESTI UN MINCINOS NESIMTIT care te jocu cu viata oamenilor,sa-ti fie rusine pentru PORCARIILE si ineptiile de prost gust pe care le postezi n speranta sa-ti vinzi porcariile tale,care nici macar nu sunt avizate de ministerul sanatatii.Imi spui tu mie ca nu am minte,de ce ?Pentru ca am adus intrebari pertinente,Impertinentule.
un gica contra frustrat rau de tot...sa cautati pe net postarile pe forumuri ale lui "petreflp" sa vedeti ce atitudine are acest campion al contrazicerii.... p.s. tinere,ai o mare problema,mergi la un spital de psihiatrie si controleaza-te...se trage oare de la radiatiile pe care le suportai cand lucrai ca si electrician la electrica???
4Life
Postat pe 16 Mai 2009 12:39
De la: TF_, la data 2009-05-16 12:39:56
De la: enemgabriel, la data 2009-05-15 20:22:41
De la: TF_, la data 2009-05-15 17:33:29
De la: enemgabriel, la data 2009-05-14 20:30:52
De la: TF_, la data 2009-05-14 19:13:43
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii

Iar incepi?Da-ne si noua 2 cazuri de cancer vindecat,cu analizele in mana.
fugi tare si lasa-ne,gica contra...numai comentarii de prost gust ai.Minte scurta,deh,ce sa-i ceri mai mult unui om care nu are de la natura

Te deranjeaza ca iti cer cazuri?Pai atunci tinere ,ai o mare problema:ESTI UN MINCINOS NESIMTIT care te jocu cu viata oamenilor,sa-ti fie rusine pentru PORCARIILE si ineptiile de prost gust pe care le postezi n speranta sa-ti vinzi porcariile tale,care nici macar nu sunt avizate de ministerul sanatatii.Imi spui tu mie ca nu am minte,de ce ?Pentru ca am adus intrebari pertinente,Impertinentule.
un gica contra frustrat rau de tot...sa cautati pe net postarile pe forumuri ale lui "petreflp" sa vedeti ce atitudine are acest campion al contrazicerii.... p.s. tinere,ai o mare problema,mergi la un spital de psihiatrie si controleaza-te...se trage oare de la radiatiile pe care le suportai cand lucrai ca si electrician la electrica???

tINERE,RETINE UN LUCRU ESENTIAL PENTRU TINE:EU CU PROSTII NU MA CERT.TU VEZI CE ABERATII SCRII,NU ADUCI NICI MACAR UN RASPUNS LA CE TE INTREB EU,PROBABIL CA NICI NU AI,ASA ESTE?????????????ASTEPT MACAR UN RASPUNS.dUPA CE AFLI CE ESTE ACIDUL ASCORBIC.
enemgabriel
Postat pe 16 Mai 2009 19:54
De la: enemgabriel, la data 2009-05-16 19:54:47
De la: TF_, la data 2009-05-16 12:39:56
De la: enemgabriel, la data 2009-05-15 20:22:41
De la: TF_, la data 2009-05-15 17:33:29
De la: enemgabriel, la data 2009-05-14 20:30:52
De la: TF_, la data 2009-05-14 19:13:43
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii

Iar incepi?Da-ne si noua 2 cazuri de cancer vindecat,cu analizele in mana.
fugi tare si lasa-ne,gica contra...numai comentarii de prost gust ai.Minte scurta,deh,ce sa-i ceri mai mult unui om care nu are de la natura

Te deranjeaza ca iti cer cazuri?Pai atunci tinere ,ai o mare problema:ESTI UN MINCINOS NESIMTIT care te jocu cu viata oamenilor,sa-ti fie rusine pentru PORCARIILE si ineptiile de prost gust pe care le postezi n speranta sa-ti vinzi porcariile tale,care nici macar nu sunt avizate de ministerul sanatatii.Imi spui tu mie ca nu am minte,de ce ?Pentru ca am adus intrebari pertinente,Impertinentule.
un gica contra frustrat rau de tot...sa cautati pe net postarile pe forumuri ale lui "petreflp" sa vedeti ce atitudine are acest campion al contrazicerii.... p.s. tinere,ai o mare problema,mergi la un spital de psihiatrie si controleaza-te...se trage oare de la radiatiile pe care le suportai cand lucrai ca si electrician la electrica???

tINERE,RETINE UN LUCRU ESENTIAL PENTRU TINE:EU CU PROSTII NU MA CERT.TU VEZI CE ABERATII SCRII,NU ADUCI NICI MACAR UN RASPUNS LA CE TE INTREB EU,PROBABIL CA NICI NU AI,ASA ESTE?????????????ASTEPT MACAR UN RASPUNS.dUPA CE AFLI CE ESTE ACIDUL ASCORBIC.
nu inteleg de ce scrii cu caps?? oare prin asta dovedesti ca esti mai inteligent de la o zi la alta? poti astepta tu raspunsuri pana ajungi la varsta lui Tutankamon sau a lui Burebista...vad ca nu pricepi odata pentru totdeauna ca noi 2 jucam in ligi diferite...eu la seniori,iar tu la pitici...pana una,alta mergi la un control psihiatric...sigur medicul de acolo iti va recomanda un tratament eficient
4Life
Postat pe 16 Mai 2009 22:13
De la: TF_, la data 2009-05-16 22:13:24
De la: enemgabriel, la data 2009-05-16 19:54:47
De la: TF_, la data 2009-05-16 12:39:56
De la: enemgabriel, la data 2009-05-15 20:22:41
De la: TF_, la data 2009-05-15 17:33:29
De la: enemgabriel, la data 2009-05-14 20:30:52
De la: TF_, la data 2009-05-14 19:13:43
De la: elli29, la data 2009-05-14 19:04:06Buna tuturor.Ati auzit de Flavin7 ? Este un produs 100% natural,produs in Ungaria de un grup de cercetatori oncologi,farmaceuti si fitoterapeuti,pt prevenirea cancerului,si pt ameliorarea efectelor negative care apar in urma chemoterapiei,in cazul in care boala e instalata.Sunt cazuri concrete cand bolnavul s-a vindecat! Fara operatie.Aceste produse sunt folosite si de d-ul dr.Vanatoru Alexandru din Bucuresti,la clinica lui particulara.Urmariti emisiunea la OTV sambata dupa masa de la ora 15,merita.Sanatate multa.
daca este la OTV,sigur este doar vrajeala...la postul ala sunt numai tampenii aratate pe post...Cu TRANSFER FACTOR PLUS sunt mii de cazuri in lume ce s-au vindecat de tot felul de tipuri de cancer...cautai pe net delalii

Iar incepi?Da-ne si noua 2 cazuri de cancer vindecat,cu analizele in mana.
fugi tare si lasa-ne,gica contra...numai comentarii de prost gust ai.Minte scurta,deh,ce sa-i ceri mai mult unui om care nu are de la natura

Te deranjeaza ca iti cer cazuri?Pai atunci tinere ,ai o mare problema:ESTI UN MINCINOS NESIMTIT care te jocu cu viata oamenilor,sa-ti fie rusine pentru PORCARIILE si ineptiile de prost gust pe care le postezi n speranta sa-ti vinzi porcariile tale,care nici macar nu sunt avizate de ministerul sanatatii.Imi spui tu mie ca nu am minte,de ce ?Pentru ca am adus intrebari pertinente,Impertinentule.
un gica contra frustrat rau de tot...sa cautati pe net postarile pe forumuri ale lui "petreflp" sa vedeti ce atitudine are acest campion al contrazicerii.... p.s. tinere,ai o mare problema,mergi la un spital de psihiatrie si controleaza-te...se trage oare de la radiatiile pe care le suportai cand lucrai ca si electrician la electrica???

tINERE,RETINE UN LUCRU ESENTIAL PENTRU TINE:EU CU PROSTII NU MA CERT.TU VEZI CE ABERATII SCRII,NU ADUCI NICI MACAR UN RASPUNS LA CE TE INTREB EU,PROBABIL CA NICI NU AI,ASA ESTE?????????????ASTEPT MACAR UN RASPUNS.dUPA CE AFLI CE ESTE ACIDUL ASCORBIC.
nu inteleg de ce scrii cu caps?? oare prin asta dovedesti ca esti mai inteligent de la o zi la alta? poti astepta tu raspunsuri pana ajungi la varsta lui Tutankamon sau a lui Burebista...vad ca nu pricepi odata pentru totdeauna ca noi 2 jucam in ligi diferite...eu la seniori,iar tu la pitici...pana una,alta mergi la un control psihiatric...sigur medicul de acolo iti va recomanda un tratament eficient

Raspunsurile nu sunt pentru mine,sunt pentru cei care citesc mesajele pline de minciuni,mesaje pe care le postezi ca fiind solutia(singura si ineficienta) rezolvarii tuturor probleme de sanatate,inclusiv cancer.Pai tu crezi ca sunt numai tampiti pe acest forum?Te inseli.Mai iti pun o intrebare:cate principii active are colastra si oul?Bine,asta daca sti ce sunt principiile active,pentru tine, am sa-ti spun ca aloe vera este net superioara produselor tale de doi bani.De ce?Simplu,are mult mai multe principii active decat toate produsele tale la un loc.Cat despre o afirmatie aberanta a ta,pot sa-ti raspund ca sa te fac mai inexistent:spuneai ca sunteti de 11 ani pe piata,din cate stiu eu aveti doar 260.000 de distribuitori in cateva tari(parca 40,fara Romania,curios?),pai in Romania Forever functioneaza de 10 ani si are peste 400 000 de distribuitori,deci,calitatea face diferenta.
Cum poti sa-mi spui tu mie ca tu joci in liga campionilor,nici macar nu sunteti pe piata din Romania(nu aveti aviz de la ministerul sanatatii),pai tinere,Forever este un gigant,nu are concurenta pe piata suplimentelor nutritive.Cat despre recomandarile tale ,asta este defapt adevarata ta valoare,neavand argumente,incerci sa arunci cu noroi in oameni,ce sa-i faci,nivelul de cultura la tine este egal cu zero,deci,nu tin cont de ele.
enemgabriel
Postat pe 17 Mai 2009 10:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help 24 De la: kudika_19015 22 Octombrie 2012 16:21
vaccin pentru vindecarea candidozei 19 De la: vmutnean 13 Septembrie 2009 23:56
Eficacitatea vacuumului pentru celulita 53 De la: The_me 15 Aprilie 2014 19:37
CONTROLEAZA-TI SANATATEA RAPID ,SIGUR SI IEFTIN 1 De la: healthy006304 9 Februarie 2010 14:17
AM SI EU NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU 8 De la: tury_65 17 Noiembrie 2009 09:50