Setari Cookie-uri

herpesul genital! ajutor!!!

salut sunt noua pe aici.am si eu o intrebare: cum se poate procura transfer factor plus si riovita? eu as fi dispusa sa incerc! cum se face tratamentul? mersi mult
kudika443060
Postat pe 29 Septembrie 2011 02:16
Buna. Pentru cei care se confrunta cu aceasta boala va recomand sa folositi medicina naturista. Eu am reusit sa scap de simptomele acestei cumplite boli cu ajutorul sprayului homeopat Herpeset. Va recomand sa il folositi cu cea mai mare incredere. O sa va puteti bucura de o viata linistita. De mai bine de jumatate de an de la utilizarea acestui tratament naturist nu mi-a mai aparut nici un herpes. Putem discuta mai multe pe mess sau e-mail. Adresa mea este adriana_ionescu10@yahoo.com.
Va doresc numai bine.
kudika415573
Postat pe 25 Octombrie 2011 12:46
Buna. Pentru cei care se confrunta cu aceasta boala va recomand sa folositi medicina naturista. Eu am reusit sa scap de simptomele acestei cumplite boli cu ajutorul sprayului homeopat Herpeset. Va recomand sa il folositi cu cea mai mare incredere. O sa va puteti bucura de o viata linistita. De mai bine de jumatate de an de la utilizarea acestui tratament naturist nu mi-a mai aparut nici un herpes. Putem discuta mai multe pe mess sau e-mail. Adresa mea este adriana_ionescu10@yahoo.com.
Va doresc numai bine.
kudika415573
Postat pe 25 Octombrie 2011 12:47
Ai scapat de simptome, de herpes nu...poate recidiva oricand...
kudika226898
Postat pe 25 Octombrie 2011 19:02
De infectia cu acest virus nu avem cum sa scapam toata viata. Odata ce ne-am infectat cu acest virus, acesta ramane instalat in organism. Tot ceea ce putem face este sa mentinem acest virus intr-o stare latenta. De aceea am specificat mai sus ca nu am scapat definitv de herpes cu ajutorul sprayului Herpeset, ci am reusit sa elimin simptomele acestuia, mentinandu-l intr-o stare latenta. Astept sa ma contactati si sa discutam pe aceasta tema la adresa adrianaionescu10@yahoo.com
kudika415570
Postat pe 1 Noiembrie 2011 14:38
Pentru cei care au citit mai sus comentariul despre tratamentul Herpeset. Adresa mea de email corecta este adrianaionescu10@yahoo.com.
kudika415570
Postat pe 1 Noiembrie 2011 14:42
buna! esti fata si esti in cautarea unei relatii?herpesul genital ti-a schimat viata?scrie-mi la adresa paulleugen@yahoo.com - 25 ani B
paulleugen
Postat pe 16 Ianuarie 2012 01:16
In BUCURESTI puteti sa incercati in 2 locuri: - la sectia dermatologie a Spitalului ELIAS e sef sectie prof. GIURCANEANU considerat bun care dimineata pe la 8 da consultatii la un cabinet pe sectie - se stie la intrare unde; - Centrul de Acupunctura si Homeopatie al MUNICIPIULUI BUCURESTI - soseaua PANDURI sunt considerati buni.
ema_rice
Postat pe 16 Ianuarie 2012 22:24
Herpesul genital se trateaza.solutia esista si se numeste biomagnetoterapia!!!!!
Nu am folosit o dar urmeaza sa mi fac programare.
kudika_15926
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:18
si care este acea metora costisitoare??
diana.dya2010@yahoo.com
kudika_15926
Postat pe 9 Septembrie 2012 14:26
Bun gasit tuturor !

Despre herpes s-au spus deja destule aici. Fiecare dupa experienta si pricepere.

Cateva specte sunt demne de punctat:
- majoritatea populatiei este purtatoare a unei tulpini de herpes sau de virus ce favorizeaza ulterior dezvoltrarea herpesului
- unii, ca urmare a alimentatiei si a stilului de viata, inca se bucura de un sistem imunitar viguros ce impiedica aparitia de eruptii suparatoare
- altii nu sunt asa norocosi si sufera periodic
- tratamentul alopta pt herpes, de cele mai multe ori, elimina eruptia dar nu distruge herpesul
- conform medicinei alopate virusul ramane vesnic in organism.

Ce e nou ?
Prin 2008 postam pe yuppy un commnet despre herpes si cateva remedii din plante ce ii pot veni de hac.
De atunci m-au contactat peste 40 de persoane care folosindu-le au inceput prin a avea eruptii tot mai rare si mai putin intense si au continuat dupa cateva luni sa se bucure de viata fara sa isi mai aminteasca de herpes.

Este vorba despre remedii care inhiba replicarea virala in celule, refac tesutul nervos afectat(herpesul si rudele sale sunt mari amatori de traiecte nervoase) si pastreaza imunitatea la cote inalte chiar daca trecem prin frig, stres, nesomn sau alimentatie haotica.

Imi pare rau ca nu am avut inspiratia atunci de a cere acestor persoane cater o marturie, un coment pe forum sau ceva. dar niciodata nu-i tarziu. Impreuna putem tine la respect pacatosul de herpes.
Pentru detalii imi puteti scrie pe mail: danut_dr@yahoo.com

Sanatate va doresc !
Plantvita
Postat pe 13 Ianuarie 2013 22:38
De la: SanatateCalivita, la data 2013-01-13 22:38:00Bun gasit tuturor !

Despre herpes s-au spus deja destule aici. Fiecare dupa experienta si pricepere.

Cateva specte sunt demne de punctat:
- majoritatea populatiei este purtatoare a unei tulpini de herpes sau de virus ce favorizeaza ulterior dezvoltrarea herpesului
- unii, ca urmare a alimentatiei si a stilului de viata, inca se bucura de un sistem imunitar viguros ce impiedica aparitia de eruptii suparatoare
- altii nu sunt asa norocosi si sufera periodic
- tratamentul alopta pt herpes, de cele mai multe ori, elimina eruptia dar nu distruge herpesul
- conform medicinei alopate virusul ramane vesnic in organism.

Ce e nou ?
Prin 2008 postam pe yuppy un commnet despre herpes si cateva remedii din plante ce ii pot veni de hac.
De atunci m-au contactat peste 40 de persoane care folosindu-le au inceput prin a avea eruptii tot mai rare si mai putin intense si au continuat dupa cateva luni sa se bucure de viata fara sa isi mai aminteasca de herpes.

Este vorba despre remedii care inhiba replicarea virala in celule, refac tesutul nervos afectat(herpesul si rudele sale sunt mari amatori de traiecte nervoase) si pastreaza imunitatea la cote inalte chiar daca trecem prin frig, stres, nesomn sau alimentatie haotica.

Imi pare rau ca nu am avut inspiratia atunci de a cere acestor persoane cater o marturie, un coment pe forum sau ceva. dar niciodata nu-i tarziu. Impreuna putem tine la respect pacatosul de herpes.
Pentru detalii imi puteti scrie pe mail: danut_dr@yahoo.com

Sanatate va doresc !



Inca un mincinos din MLM-ul lui peste prajit.
kudika226898
Postat pe 14 Ianuarie 2013 15:13
Hmmm....nasol si eu sufar de aceasta boala....am reusit 1 an si vreo 2 luni sa o tin la distanta sa nu imi mai apara...cum am reusit am sa va spun si voua...am luat tratament aciclovir +vit C 300mg+vitamina ...pe urma am renuntat la aciclovir si am continuat sa iau zilnic vta C + 1 caps vitamina...timp de un an nu am mai av probleme...doar ca pe urma mi-a aparut din nou...si acum iau pastile ca nebuna aciclovir +vit C 1000 mg+1caps lizina de vreo 3 ori pe zi +cat"s claw sau alte imunostimulente ce am mai gasit...nu imi mai apre cum imi aparea doar ca nu mi-a mai trecut acum prezint usturimi cand intre labii cand in interiorul labiilor mici si aceste usturimi nu ma mai lasa si am ca un fel de taieturi mici...probabil mi-e imunitatea f scazuta ...nu am reusit sa aj inca la un doctor dar asta e in plan dupa ce fac rost de bani........pentru cei care vreti incercati cum am zis eu dar nu garantez ca da rezultate...voi cum v-ati mai tratat...a gasit cineva ceva macar o perioada sa nu mai aiba nimic?????mi-ar fi de ajutor pt ca incet incet disperarea mea se face tot mai mare...a mers cineva la un medic homeopat??
kudika_30166
Postat pe 22 Februarie 2013 17:43
In primul rand duceti va la un control la dr MIHAELA LEVENTER, cabinet DERMASTYLE, cunoscuta, chemata de multe ori si la tv. Dupa aceea vedeti daca poate ajuta pentru imbunatatirea starii si sensibilitatii voastre si vreun tratament homeopat, e in BUCURESTI CENTRUL NATIONAL DE MEDICINA ALTERNATIVA SI COMPLEMENTARA sos PANDURI 22 sector 5.
healthy005533
Postat pe 3 Martie 2013 19:15
as mai avea cateva intrebari in cazul in care stiti mai multe...se poate sa fi ramas cu sensibilitate in acele zone??herpesul mai poate cauza dureri la nivel de uretra sau vezica urinara?deaoarece in ultima vreme simt un fel de durere dar nu imi dau seama de unde provine si nu trece seara parca se aprofundeaza.....intreb pentru ca as vrea sa ma mai linistesc ....am sa ma duc la un consult sapt viitoare
kudika_30166
Postat pe 9 Martie 2013 01:45
buna.in legatura cu herpes genital vreau sa stiu ce tratament a avut rezultate la voi adresa mea este crististan177@yahoo.com va astept pt discutii
kudika_31349
Postat pe 10 Martie 2013 18:49
De la: kudika_31349, la data 2013-03-10 18:49:22buna.in legatura cu herpes genital vreau sa stiu ce tratament a avut rezultate la voi adresa mea este crististan177@yahoo.com va astept pt discutii



Nu povestiti cu el...e doar un alt tzepuitor disperat...
kudika226898
Postat pe 11 Martie 2013 18:59







































































kudika_31349
Postat pe 28 Martie 2013 13:57
rondina
Postat pe 28 Martie 2013 13:58
DORESTE O FATA CU HERPES GENITAL SA-SI INTEMEIEZE O FAMILIE DACA DA VA ASTEPT PE ADRESA MEA crististan177@yahoo.ro
kudika_32753
Postat pe 31 Martie 2013 15:09
Dragi prieteni,
Numele meu e Irina si am 29 de ani. Am cotactat herpes genital acum aproape 5 ani de la baiatul cu care urma sa ma casatoresc. Din nefericire si mai mare , herpesul a venit la pachet si cu alte infectii, tot din sfera lui. Nu are rost sa l mai denigrez pe individul care mi a facut aceasta nenorocire ,pentru ca nu s a limitat la o singura femeie, am trecut usor de faza asta de ceva vreme. Partea cea mai suparatoare este ca acest herpes s a manifestat luna de luna timp de 5 ani, inainte sau dupa menstruatie, eu avand ceea ce se cheama, herpes catamenial. Am incercat zeci de medicamente, am platit in 5 ani, cred ca peste 60.000lei vechi pe naturiste cumparate de pe piata. De exemplu: multivitamine, gheara matei, lisina500, echinaceea, reishi,hezogel, imunostim,aloe de la forever, luate toate luni de zile si multe altele pe care nu mi le mai amintesc. Barem de aciclovir , creme si comprimate nu va mai zic. Analize , controale, dermatologi, ginecologi. Nimic. Niciun rezultat. Am disperat. Am facut depresie. Ceea ce ma distrugea psihic era faptul ca sunt casatorita de 3 ani, cu un alt baiat, fireste, si ne dorim enorm un copil, pe care nu am avut curajul de a l concepe. Ginecologii la care am fost, majoritatea, (dar nu toti ) spuneau ca in cazul unei eruptii in timpul sarcinei trebuie neaparat facuta intrerupere de sarcina. deci practic , cum mie imi aparea lunar nu aveam nicio sansa. Acum o jumatate de an am intrat in legatura(accidental ) cu o persoana care fara sa stie de afectiunile mele, mi a indicat o reteta naturista celebra in tara(cea a Monicai Tatoiu), de altfel, pt niste noduli la san, la tiroida si un fibrom pe care ii mai aveam eu. Am facut o asa intr o doara, reteta, necrezand prea mult, si in fond nu prea ma stresam de fibroame si de noduli, ca pe mine herpesul ma stresa de fapt. O iau de la inceeputul anului si herpesul mi a mai apaut doar o data in ianuarie, in prima decada. Eu zic ca e o mica minune si o datorez acestei retete si puterii de rugaciune. Precizez ca herpesul nu mi a mai aparut nici dupa o interventie chirurgicala serioasa facuta acum 2 luni, dupa care am fost tare lesinata....La acest mic miracol am adaugat (sa nu radeti va rog, si eu eram sceptica, dar cursul lucrurilor m a facut sa ma mai gandesc o data) multa rugaciune, niste acatiste, niste slube de maslu si niste caderi la Daruri . Nu stiu ce mi a facut mie bine, poate ca un pic din toate, am zis ca poate Dumnezeu a vazut disperarea mea si i s a facut mila de mine. Nu stiu cat va dura minunea , dar atata timp cat luna de luna eu facea herpes si acum de 4 luni n am mai fact, asa din senin, eu zic ca merita sa incercati si voi, cei ce suferiti la fel cum am suferit si eu. Incercati, nu veti avea ce pierde. Reteta costa cam mult, cam 150-200 ron lunar, dar merita mult mai bine decat toate prostiile alea de pe site urile naturiste si care nu fac 2 bani. O dermatoloaga cu titlul de doctor de pe meleagurile mele, care m a linistit mult psihic pe mine mi a recomandat si isoprinosine( pe care le mai luesem eu luni de zile, dar doar cate 3 pe zi si fara rezultat ) mi a zis sa mai iau in cure de cateva luni cate 4 pe zi, 2 dimineata, 2 seara, 10 zile pe luna, si in plus mi a dat si o solutie preparat , facuta in farmacie, care se aplica local, daca herpesul iese. Va doresc multa sanatate si aveti incredere in Cel de Sus!
Daca doreste cineva sa ma mai intrebe cate un lucru sau sa i trimit reteta scanata adresa mea este: irina_28_theo@yahoo.com
kudika_34165
Postat pe 24 Aprilie 2013 11:58
Si eu din pacate am acest virus,e posibil sa aiba si baietelul meu?ce e de facut si la el cum imi dau seama,cum se manifesteaza?multumesc
kudika_931724
Postat pe 23 August 2013 02:27
cred ca va trebui sa ii faceti testul pentru hsv...cel mai bine discutati cu medicul da familie...fara rusine...!
kudika_30166
Postat pe 17 Septembrie 2013 01:17
herpesul genital apare in urma unui HPV pozitiv.pt. tratamentul herpesilor exista tratament local solutii sau creme pe care vi le recomanda un medic ginecolog.
pe viitor grija mare la contactele sexuale neprotejate daca sunt diversi parteneri si mare atentie la imunitatea organismului!
sysylysy
Postat pe 17 Octombrie 2013 16:05
TOTI CEI BOLNAVI DE HERPES GENITAL SA SE UNEASCA PESTE TOT PE FORUMURI PRIN PETITII , PRIN

SCRISORI DESCHISE CATRE INSTITUTUL DE CERCETARE ROMAN CANTACUZINO SI SA CEREM REINCEPEREA

FABRICATIEI VACCINULUI CARE A FOST FABRICAT DE EI SI A FOST RETRAS DE PE PIATA CU ANI IN

URMA...ACESTE CERERI TREBUIESC FACUTE ATAT CATRE INSTITUT CAT SI CATRE GUVERNUL ROMANIEI SI

MINISTERUL DE SANATATE MENTIONAND CA LA BAZA SUTELOR DE MII DE CAZURI DE BOLNAVI DE HERPES

GENITAL STA INFECTAREA ACESTUIA DIN MATERNITATILE STATULUI SI APOI RASPANDITE MAI DEPARTE...

ACCEST VACCIN A FOST RETRAS TOCMAI PENTRU CA ERA PREA BUN SI NU AU AVUT LOC ALTII SA ISI VANDA

CE SE VINDE ACUM DE NU MAI SCAPAM DE ACEST VIRUS URAT CARE REVINE REVINA SI IAR REVINE.....

TREBUIE SA FACEM CEVA PENTRU A NE AJUTA SI SALVA DE ACEST VIRUS !!!!
kudika_949007
Postat pe 5 Ianuarie 2014 11:36
De la: kudika_949007, la data 2014-01-05 11:36:09TOTI CEI BOLNAVI DE HERPES GENITAL SA SE UNEASCA PESTE TOT PE FORUMURI PRIN PETITII , PRIN

SCRISORI DESCHISE CATRE INSTITUTUL DE CERCETARE ROMAN CANTACUZINO SI SA CEREM REINCEPEREA

FABRICATIEI VACCINULUI CARE A FOST FABRICAT DE EI SI A FOST RETRAS DE PE PIATA CU ANI IN

URMA...ACESTE CERERI TREBUIESC FACUTE ATAT CATRE INSTITUT CAT SI CATRE GUVERNUL ROMANIEI SI

MINISTERUL DE SANATATE MENTIONAND CA LA BAZA SUTELOR DE MII DE CAZURI DE BOLNAVI DE HERPES

GENITAL STA INFECTAREA ACESTUIA DIN MATERNITATILE STATULUI SI APOI RASPANDITE MAI DEPARTE...

ACCEST VACCIN A FOST RETRAS TOCMAI PENTRU CA ERA PREA BUN SI NU AU AVUT LOC ALTII SA ISI VANDA

CE SE VINDE ACUM DE NU MAI SCAPAM DE ACEST VIRUS URAT CARE REVINE REVINA SI IAR REVINE.....

TREBUIE SA FACEM CEVA PENTRU A NE AJUTA SI SALVA DE ACEST VIRUS !!!!



Du-te si regleaza-ti capatzana...
kudika226898
Postat pe 6 Mai 2014 10:04
n au legatura. nu interconditioneaza, sunt 2 boli diferite HPV si HSV
teodorescuirina
Postat pe 6 Mai 2014 22:29
De la: sysylysy, la data 2013-10-17 16:05:42herpesul genital apare in urma unui HPV pozitiv.pt. tratamentul herpesilor exista tratament local solutii sau creme pe care vi le recomanda un medic ginecolog.
pe viitor grija mare la contactele sexuale neprotejate daca sunt diversi parteneri si mare atentie la imunitatea organismului!


NU AU LEGATURA HPV SI HSV
teodorescuirina
Postat pe 6 Mai 2014 22:30
Quiero compartir mi testimonio de cómo puedo obtener la curación de mi herpes genital con la ayuda del doctor Ogunlade, (drogunlade@yahoo.com) .I han de ser sufrimiento de esta enfermedad durante mucho tiempo now.i tengo probar varios medios a deshacerse de la (herpes) enfermedad durante los últimos cuatro años y tenía un dolor constante, sobre todo en las rodillas. Durante el primer año, tuve fe en Dios que iba a ser sanado de la enfermedad someday.This comenzó circulando por todo mi cuerpo y he estado tomando el tratamiento de mi médico, hace unas semanas me llegó en la búsqueda en el Internet si pudiera conseguir ninguna información relativa a la prevención de esta enfermedad, en mi búsqueda me vi un testimonio de alguien que ha sido sanado de (hepatitis B y el cáncer) por este hombre doctor Ogunlade y también di la dirección de correo electrónico de este hombre y le aconsejo que deberíamos contactar con él para cualquier enfermedad que iba a ser de ayuda, así que escribió al doctor Ogunlade diciéndole sobre mi (virus del herpes) me dijo no preocuparse de que yo iba a ser curado !! hmm yo nunca lo creí ,, bien después de todos los procedimientos y remedios que me dio este hombre unas semanas más tarde empecé a experimentar cambios en todo mí como el doctor me aseguró que yo estoy curado, después de algún tiempo me fui a mi médico para confirmar Si tengo que finalmente se curó he aquí que era verdad, Así que amigos mi consejo es que si tienes esa enfermedad o cualquier otro en todo lo que puede enviar por correo electrónico el doctor Ogunlade el señor estoy muy agradecido por la ayuda voy a siempre recomendaría a mis amigos y para compartir esto a todo el que tiene cualquiera de estos problemas por enfermedad /
1 cáncer
2 tiempos,
3 VIH
4 herpes
5 úlcera
6 enfermedad de Hepatitis
7 Diabities
8 hsv
9 úlcera
10 Tuberculosis
11 ex atrás
12 dinero hechizo
13 pesadilla
14 amor magia Forver
15 barriness

amablemente Ogunlade médico de correo electrónico para su propia cura si usted tiene cualquiera
enfermedad de la lista de arriba a través de: drogunlade@yahoo.com

sitio web :: http://drogunlade.wix.com/dr-ogun

o WhatsApp / llamarlo +2348032230074
Jerry_Odiase_1
Postat pe 30 Decembrie 2015 10:40
Quiero compartir mi testimonio de cómo puedo obtener la curación de mi herpes genital con la ayuda del doctor Ogunlade, (drogunlade@yahoo.com) .I han de ser sufrimiento de esta enfermedad durante mucho tiempo now.i tengo probar varios medios a deshacerse de la (herpes) enfermedad durante los últimos cuatro años y tenía un dolor constante, sobre todo en las rodillas. Durante el primer año, tuve fe en Dios que iba a ser sanado de la enfermedad someday.This comenzó circulando por todo mi cuerpo y he estado tomando el tratamiento de mi médico, hace unas semanas me llegó en la búsqueda en el Internet si pudiera conseguir ninguna información relativa a la prevención de esta enfermedad, en mi búsqueda me vi un testimonio de alguien que ha sido sanado de (hepatitis B y el cáncer) por este hombre doctor Ogunlade y también di la dirección de correo electrónico de este hombre y le aconsejo que deberíamos contactar con él para cualquier enfermedad que iba a ser de ayuda, así que escribió al doctor Ogunlade diciéndole sobre mi (virus del herpes) me dijo no preocuparse de que yo iba a ser curado !! hmm yo nunca lo creí ,, bien después de todos los procedimientos y remedios que me dio este hombre unas semanas más tarde empecé a experimentar cambios en todo mí como el doctor me aseguró que yo estoy curado, después de algún tiempo me fui a mi médico para confirmar Si tengo que finalmente se curó he aquí que era verdad, Así que amigos mi consejo es que si tienes esa enfermedad o cualquier otro en todo lo que puede enviar por correo electrónico el doctor Ogunlade el señor estoy muy agradecido por la ayuda voy a siempre recomendaría a mis amigos y para compartir esto a todo el que tiene cualquiera de estos problemas por enfermedad /
1 cáncer
2 tiempos,
3 VIH
4 herpes
5 úlcera
6 enfermedad de Hepatitis
7 Diabities
8 hsv
9 úlcera
10 Tuberculosis
11 ex atrás
12 dinero hechizo
13 pesadilla
14 amor magia Forver
15 barriness

amablemente Ogunlade médico de correo electrónico para su propia cura si usted tiene cualquiera
enfermedad de la lista de arriba a través de: drogunlade@yahoo.com

sitio web :: http://drogunlade.wix.com/dr-ogun

o WhatsApp / llamarlo +2348032230074
Jerry_Odiase_1
Postat pe 30 Decembrie 2015 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vaccinul impotriva cancerului de col uterin 12 De la: ralucaghe 26 Februarie 2010 16:56
NOUTATI !!!!!!!!!!!!!!!!!! 1 De la: ioanabobocea 21 Noiembrie 2009 07:21
uscaciune vaginala dupa sarcina 6 De la: Indiana_Jones 27 Septembrie 2011 00:00
puls mare 3 De la: odataatunci 18 Decembrie 2011 00:13
sunt curioasa 3 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:25