Setari Cookie-uri

transpiratie excesiva....mare problema!

stie cineva vreun tratament pentru transpiratia excesiva? dintotdauna ma confrunt cu probelma asta...fie vare fie iarna, eu sunt transpirata. pata de la axila ma omoara, iar mainile si picioarele mele...pfiuu...as strange un pahar de apa dupa o intalinre in oras cu prieten(ii/ul)
bushu_bushu2006
Postat pe 16 August 2008 13:02
Si eu am aceeasi problema asa ca daca afli ceva, te rog sa lasi un mesaj ..Eu am incercat sa fac investigatii dar mi s-a spus simplu ca e neuro- vegetativ si atat ...Nici macar asta (neuro- vegetativ)nu stiu exact ce inseamna....Eu vara am f mari probleme cu transpiratia...mai ales in transportul in comun...nu ma pot tine de bare decat daca am servetel...care dupa o staie se face praf....Asa ca sincer, eu te inteleg f bine...Daca cineva ne aude...sa ne dea o mana de ajutor ca medicii....
mina_mihaela2007
Postat pe 26 August 2008 22:08
buna daca vrei sa iti ameliorezi transpiratia trebuie sa bei zilnic ceai de salvie,preparat din planta tocata (hofigal, fares) si nu din pliculete; poti sa il bei rece sau caldut, insa fara zahar. ai sa vezi ca nu vei mai traspira atat de mult; incearca sa reduci canatitatea de sare si , daca bei cafea, redu cantitatea sau concentratia ei.
lilly82
Postat pe 27 August 2008 19:19
intamplator am ceai de salvie in casa chiar de maine ma apuc sa beau si o sa va spun daca are sau nu efect (la mine)
ms
bushu_bushu2006
Postat pe 27 August 2008 23:33
boticul
Postat pe 28 August 2008 08:39
incearca cu ceai din frunze de nuc, la mine a functionat si nici nu e rau la gust.Trebuie sa bei 2 cani de ceai pe zi, dimineata si seara, si poti incerca si cu bicarbonat {te freci cu el la axila dupa ce te speli, asta n-am incercat dar mi-a zis cineva)
catitra
Postat pe 28 August 2008 20:09
cu bicarbonat? ciudat..dar incerc si asta
ceaiul de nuc il iau din comert? sau mi-l prepar eu?tu de unde il luai?
catitra tu mai transpiri acum?
bushu_bushu2006
Postat pe 28 August 2008 23:05
l-am luat de la Plafar.Mai transpir dar nu asa ingrozitor.
catitra
Postat pe 31 August 2008 14:42
bicarbonatul eu stiu ca e folosit la axile ca sa nu mirosi urat nu ca sa nu transpiri:)
ganduri_mici
Postat pe 4 Septembrie 2008 09:56
Transpiratia excesiva poate avea multe cauze, incepand de la dezechilibrul hormonilor tiroidieni si terminand cu dezechilibrul SNV. Este foarte important sa stim CE tratam si abia apoi sa alegem tratamentul. De exemplu, daca transpiratia excesiva provine din efortul organismului de a se detoxifia, trebuie ales un tratament de detoxifiere, altfel suprimarea transpiratiei duce la acumularea toxinelor in organism cu efecte nefaste: poate aparea steatoza hepatica, probl. renale, noduli, chisturi etc - organismul va incerca sa "depoziteze" toxinele de care nu poate scapa. Este important un diagnostic care sa identifica cauza: va pot ajuta daca doriti.
dusa
Postat pe 5 Septembrie 2008 07:49
pai si unde tb sa mergem k sa aflam din c cauza transpiram?si eu ma confrunt cu pb asta d f mult timp .. am incercat toate deodorantele,dar degeaba...cu bicarbonat,km degeaba.. nush .. Deci la c doctor putem sa ne ducem ? majestik t rog sa ma anunti si p mine dk te a ajutat cu cva ceaiul d salvie.
AnaBitzi
Postat pe 5 Septembrie 2008 14:32
daca se poate rezolva la doctor de ce doctorii mi-am zis ca e neuro-vegetativ si atat???la mine probl e in palme si in talpa....la subrat nu e asa grav....As zice ca transpir normal ...
mina_mihaela2007
Postat pe 6 Septembrie 2008 17:05
dusa sa stii ca tu ai dreptate. eu ma mai confrunt si cu problema cosurilor si citeam ca asta ar fi o cauza ,printre alele a toxinelor din corp
da AnaBitzi e o mica diferenta nush daca din cauza ca s-a mai racit vremea sau pentru ca isi face efectul...nu conteaza ca eu insisit cu el
bushu_bushu2006
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:55
din cate stiu eu un medic endocrinolog ar trebui sa se ocupe de aceasta problema. eu am fost dar ... atat de "bun" a fost doctorul ca, vazandu-ma pt prima data si fara analize sau ceva sigur in mana, mi-a spus ca este genetic!!! si mi-a recomandat .... sa imi schimb .. garderoba cu bluze largi... in teorie un doctor endocrinolog BUN ar trebui sa ... "incerce" sa ajute acest ... inconvenient.
o zi frumoasa!!
christin3
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:37
Eu sunt de parere ca un medic de medicina integrativa ar trebui sa se ocupe: trebuie sa stie si endocrinologie, dar si homotoxicologie, si fitoterpie si electroterapie etc.
dusa
Postat pe 8 Septembrie 2008 10:47
a incercat cineva ceva pentru detoxifiere?
pe mine ma bate gandul serios sa incerc si asa
bushu_bushu2006
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:15
Salutare! Referitor la acest subiect, avand aceeasi problema si eu am incercat n....variante si am citit absolut tot ce se putea pe site-uri de specialitate si forumuri....
Am achizitionat de curand un deodorant solid, arata ca un cristal si nu are niciun fel de miros - o prietena de-a mea il incercase si pe incredere l-am luat si eu.Tot ce pot sa va spun este ca este eficient si ca l-am comandat pe net http://www.natural-shop.ro/deodorant_stick_natural.html...


Poate va ajuta!Astept si alte pareri.....
mihapistol
Postat pe 15 Octombrie 2008 14:55
Salut! va recomand injectiile cu toxina botulinica, daca nu la 6luni, macar o data pe an. Efectul este imediat si dureaza 6luni garantat! nici urma de transpiratie!
lazar_cristina
Postat pe 17 Octombrie 2008 23:15
Si ce se intampla cu toxinele neeliminate in acest timp ? Te-ai gandit vreodata ca traspiratia excesiva ajuta unele femei sa nu aiba probleme la sani ?
dusa
Postat pe 19 Octombrie 2008 20:26
toxinele se elimina prin transpiratia din restul corpului. Injectiile cu botox sunt doar la nivelul axilelor ptr a stopa transpiratia excesiva. Toxina botulinica este eliminata si ea in timp. Efectul este unic si credeti-ma, merita! mai multa incredere in sine, naturalete, placerea de a purta haine la care pana atunci nici nu gandeati...
lazar_cristina
Postat pe 24 Octombrie 2008 09:13
Buna,
Am avut si eu de ani buni probleme mari cu transpiratia si am scapat cu un deodorant descoperit tot intr-un forum - Maxim de la Blue Bridge Company. A functionat incredibil chiar de la prima aplicare. Aplicam doar o data pe saptamana la inceput, seara. Acum nu-l mai folosesc pentru ca nu mai am probleme. M-am gandit totusi ce se intampla cu eliminarea toxinelor, daca acum nu mai transpir aproape deloc, asa ca am inceput sa beau un ceai detoxifiant si o cafea minunata, ambele continand o ciuperca cu proprietati extraordinare in imunizarea si tratarea afectiunilor - Ganoderma Lucidum. De cand bem aceste licori, toate problemele de sanatate au disparut si ne simtim minunat. Numai bine la toata lumea!
marinazro
Postat pe 24 Octombrie 2008 12:18
salutare lume...si eu am o mica problemuta ..fac apa in palme si pe talpi...nu miroase dar exista...iarna nu prea dar cum se face caldura in jurul meu imediat...vara e teroare cu palmele...curge apa ......mai ales dk tin cea in mana...am fost la u doctor si mi-a spu k am hiperhidroza si k e ceva pe sistem neros...si k e ceva genetic...si faza e k si mama are asa ceva dar ei ii curg apele si pe fata...vara cand intra in casa zici k a plouat...asta e...m-am obisnuit...
zgabeatza
Postat pe 17 Noiembrie 2008 23:42
Incearca detoxifiera cu produse naturiste.Mai multe detalii aflii scriindu-mi personal la adresa de email.Scrie-mi si nu vei regreta!!!!!!!11
ivanescu
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:47
incearca ceaiul de salvie si un ceai detoxifiant de Orastie.
marisele
Postat pe 3 Decembrie 2008 09:48
Toxina botulinicã este de 40 de milioane de ori mai puternicã decât cianura. Când este injectatã, dozele mici de toxinã botulinicã paralizeazã muºchii ºi împiedicã contractarea lor între patru ºi ºase luni. Astfel, toxina este idealã pentru diminuarea ridurilor, însã este mortalã dacã este injectatã într-un muºchi greºit, precum cel al inimii.oare se merita???!!!
japoline
Postat pe 24 Decembrie 2008 10:32
m-am cofruntat si eu in tinerete cu problema aceasta.am urmat sfatul cuiva si am folosit BICARBNAT DE SODIU, zilnic, imediat dupa spalatul de dimineata, te stergi bine si dai la subbrat cu putin praf..nu vei mai avea probleme.Ceaiul de salvie regleaza la randul sau transpiratia. E bun si pentru cei care transpira la ceafa...
Sultanica
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:16
si eu am aceeasi problema nu pot purta haine deschise la culoare,decat negru ca sa ma simt in largul meu,nu miros dar ai o senzatie de neliniste cand stii ca esti fleasca acolo,o sa incerc si eu bicarbonat sa vad daca functioneaza pop
mdvio2006
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:50
Silviu, explca-mi si mie cum ai putea sa injectezi ceva, din greseala, in inima?
panaitclaudia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:12
as putea sa stiu ce fel de ceai detoxifiant ai folosit, pt ca eu cu produsul deodorant MAXIM nu am simtit nici o ameliorare.
p_dariapop
Postat pe 15 Februarie 2009 20:52
PT PRODUSE CARE VA AJUTA SA SCAPATI DE TRANSPIRATIA EXCESIVA,DAR PE CARE NU LE GASITI IN TARA VA ROG SA MA CONTACTATI LA ADRESA DE MAIL yn3ssa06@yahoo.com.SPER SA VA FIU DE FOLOS.

Postat pe 20 Februarie 2009 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help!!! 2 De la: goanga 24 Martie 2010 11:28
Machiaj semipermanent 4 De la: made_in_heaven 5 Septembrie 2011 03:21
marirea sanilor prin grasime proprie 30 De la: kukla 10 Februarie 2010 23:22
Noutati cosmetice 1 De la: cosmeticbox 19 Aprilie 2011 16:04
Culoare par - Please Help 8 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:32