Setari Cookie-uri

transpiratie excesiva....mare problema!

De la: healthy003394, la data 2009-07-07 01:06:48enemgabriel si tf de ce nu va faceti un topic al vostru? oricum nu o sa cumpere nimeni produsele voastre si-a luat lumea prea multe TEPE
or sa mearga in continuare la farmacie si or sa cumpere de acolo fara sa stie ce cumpara si in continuare isi vor lua tepe !!! asta pentru ca nu se informeaza inainte de a plati un produs,nu stiu pe ce vor da banii !!! si cat despre produsele ce le promovam noi,stai linistita ca cine este om inteligent si inainte studiaza problema,vede despre ce este vorba si ia o decizie in cunostinta de cauza...decizie care in fooooarte multe cazuri este: sunt ok,le iau !!! oricum,produsele ce se distribuie in sistemele MLM sunt de cele mai multe ori net superioare in fata produselor ce se gasesc in comertul traditional...si asta o spun oamenii care studiaza fenomenul de ani de zile

Buna dimineata Petrica...
4Life
Postat pe 7 Iulie 2009 08:16
da e adevarat bicarbonatul e ptr miros si nu ptr transpiratie
healthy003566
Postat pe 9 Iulie 2009 11:15
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:29
Eu am 21 ani, ma confrunt cu "boala" asta de mica... am incercat de toate, la mine cred ca e ceva ereditar doarece si tata si unchii mei o au. Este foarte greu sa te poti angaja, sau chiar ca ai o conversatie cu un om stiind ca esti uda din cap pana-n picioare... sa nu mai spun de plaja, unde efectiv mi-e groaza sa merg desi ador soarele. Nu stiu daca se va gasi o solutie care sa nu implice o operatie sau tratamente care vindeca ceva si strica altceva, dar stiu ca iesind din casa ma simt mai rau ca un om desfigurat ...
mianna21
Postat pe 30 Iulie 2009 00:27
Buna! As vrea sa incerc detoxifiera cu produse naturiste. Am vazut tarziu mesajul tau. As vrea detalii, daca se poate, deoarece am nevoie de o detoxifiere rapida, pt ca m-am aglomerat cu tot soiul de medicamente. Multumesc anticipat. Adresa mea de e-mail : dragotatatiana@yahoo.com
tania62
Postat pe 9 August 2009 12:20
Bunã, încearcã un tratament reflexogen;
Dacã chinezii ºi japonezii de mii de ani folosesc reflexologia, acupunctura, homeopatia cu rezultate bune nu vãd de ce noi românii sã nu le considerãm bune!! Banala frecþie dã mai multe rezultate dacã e fãcutã corect, decât mdicamentele, dar trebuie sã respecþi un anumit standard de viaþã: în timpul tratamentului nu bei alcool, nu fumezi, mai puþinã carne, ouã, brânzã, multã apã ºi ceaiuri.
În timpul tratamentului o sã ai câteva gânduri rele la adresa mea cã te-am trimis acolo dar mai târziu îmi vei mulþumi (ºi-n gândul tãu e suficient!)
Eu am fãcut acest tip de tratament, ºi am avut rezultate foarte bune (printre altele am scãpat de chisturi la sâni...)Îl fac în continuare, am învãþat sã -l fac singurã nu e greu dar îþi trebuie ceva cunoºtiinþe depre anatomie(e important!)
Dar sã nu crezi cã e suficientã o ºedinþã... în funcþie de fiecare în primele zile se elibereazã toxinele... apoi începe vindecarea organismului.prima reacþie va fi transpiraþia se va împotrivi ºi vei transpira 2-3 zile sau poate doar una mult mai mult, vei avea diaree, sau coºmaruri...Te-ai speriat? Unii oameni acceptã foarte repede reacþiile adverse scrise pe prospectele medicamentelor dar când e vorba de o terapie naturalã care imediat dupã începerea ei dã acea crizã de vindecare, renunþã.
Faci parte dintre ei? atunic umblã cu multe batiste în geantã. Vrei o vindecare pe termen lung? Cautã informaþii despre reflexoterapie sau acupuncturã, vei gãsi, e plin internetul... Întreabã prieteni...
Conteazã mult cum gândeºti. Fii optimistã.
Un sfat: cautã filmul Secretul.
Probã: ia un bãþ cu un capãt rotund; apasã cu el din mijlocul palmei spre încheieturã. te doare? mergi la reflexoterapie...
Vor fi multe voci care mã vor combate, nu-i nici o problemã nu sunt terapeut, nu-mi fac reclamã nu scrie nicãieri de unde sunt ºi nu dau nume de cabinete...Sunt doar o fiinþã care a trecut prin câteva operaþii, care a suferit mult ºi ºtiu cã dacã nu-mi ajut organismul sã se vindece singur nu o poate face nimeni pentru mine.

Sã-þi dea Dumnezeu sãnãtate.

gabicomarinescu
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:19
Buna, contacteaza-ma pe adresa rrleikeb@aim.com pt a-ti putea trimite un material, unde un medic vorbeste foarte frumos despre importanta detoxifierii si mai ales cu ce anume facem detoxifierea. Sanatate multa.
roberta25_healthy
Postat pe 25 Septembrie 2009 00:35
Unge axila cu extrem, extrem de putina crema din plante (de ex galbenele )-doar cat atingi pielea - poti sa stergi surplusul cu un servetel si apoi da cu spray - rezultat garantat o zi intreaga
vgiurgiu
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:28
eu am o problema cu deodorantul asta:initial nik,dupa cateva utilizari am avut usturimi si acum mancarimi.asa s-a intamplat si in cazul tau?
kat81_healthy
Postat pe 27 Octombrie 2009 13:11
EU AM FOLOSIT BICARBONAT, E F BUN, NU MAI TRANSPIRI ,
SE DA PE PIELEA CURATA LA SUBRAT, IN FIECARE DIMINEATA
Sultanica
Postat pe 27 Octombrie 2009 16:35
salutere...am citit si eu mesajele de la voi si am si eu o problema legata de transpiratie..nu transpir la maini(nici macar vara) sau la talpa picioarelor in schimb transpir foarte mult in zona toracelui- la spate pe piept si sub piept si sub brat si la cap-frunte ceafa, lateral. De exemplu iarna cand intru de afara in unele incaperi unde e temperatura ridicata(20-25 grade) transpir aproape instantaneu in aceste zone...noroc ca sunt imbracat si nu se vede..de asemenea daca mananc o supa fierbinte ma apuca aceleasi transpiratii...daca mai e cineva in aceasta situatie si a gasit vreun tratament il rog sa ma anunte...
healthy008951
Postat pe 16 Noiembrie 2009 12:49
Buna, si eu am avut aceeasi problema...
transpiram extraordinar de mult!
Am incercat tot ce se putea: m am spalat cu salvie, cu bicarbonat, am baut ceai de nuc..
am luat la un moment dat de la farmacie un spray care continea planta coada soricelului..m am dat, am iesit afara
si nu transpiram...mi am zis: Gata!!! Am gasit remediul!! Dar dupa 15 minute...iar eram praf :(
Mi am cumparat un deodorant de la Vichi, inca unul Maxim parca, altul de la Forever...NIMIC! Si tot asa...fara rezultat.
M am gandit la un moment dat si la injectarea cu botox dar am zis ce fac dau 300 euro ca sa ma tina doar 3 luni, iar apoi sa repet injectarea?
Am renuntatla ideea asta.. Toate astea pana O prietena care are si ea aceeasi problema mi a zis de un asa zis tratament pt hiperhidroza.
La inceput am fost sceptica in privinta produsului dar am zis sa l incerc si pe asta.
Se numeste ETIAXIL si tipa asta mi l a adus din Franta, dar am inteles ca l gasesti la noi pe okazii.ro,
scrii in cautare Etiaxil sau transpiratie excesiva si il poti comanda.
Vi l recomand cu caldura pentru ca va inteleg perfect necazul..
Acum pot sa port si eu bluzite deschise la culoare..pot sa mi cumpar tot ce mi place, nu ca inainte :( ..
Pretul este marisor ( 65 ron ) dar se merita!!!!
Nici acum nu mi vine sa cred...parca mi a pus Dumnezu mana n cap!! Mi se pare ca au si pt transpiratia picioarelor..tre sa intrebati!!
Va doresc sanatate multa la toti si sper sa ma pomeniti :) !
donatella24
Postat pe 17 Noiembrie 2009 22:37
si eu transpir foarte tare.cand merg la sc trebuie sa imi iau un tricou la schimb,pt ca se vede.Am incercat cu o crema de la Vichi pe care am dat 50 de lei dar nu mi0a fost de folos.m0am dus la medic si mia zis sa consum lactate.asta e....
healthy011502
Postat pe 21 Ianuarie 2010 17:19
buna, eu am suferit toata viata de hiperhidroza pana am descoperit ionoforeza la un cabinet in iasi langa gara colentina. dupa care mi-am cumparat singura apartul si il foloesc acasa ori de cate ori am nevoie. este adevarat ca trebuie folosit destul de des pt ca cel putin la mine rezultatele nu sunt permanent dar est e muult mai bine. puteti cauta pe net iontophoresis device si cred ca il gasiti , poate gasiti si altele mai accesibile.
healthy011660
Postat pe 25 Ianuarie 2010 01:07
AI INCERCAT CEAIUL DE SALVIE ESTE BUN
healthy012758
Postat pe 15 Februarie 2010 21:49
healthy012758
Postat pe 15 Februarie 2010 21:49
SI CREZI CA SCAP DE TRANSPIRATIE CU ACUPUNCTURA
healthy012758
Postat pe 15 Februarie 2010 21:51
De la: mina_mihaela2007, la data 2008-08-26 22:08:01Si eu am aceeasi problema asa ca daca afli ceva, te rog sa lasi un mesaj ..Eu am incercat sa fac investigatii dar mi s-a spus simplu ca e neuro- vegetativ si atat ...Nici macar asta (neuro- vegetativ)nu stiu exact ce inseamna....Eu vara am f mari probleme cu transpiratia...mai ales in transportul in comun...nu ma pot tine de bare decat daca am servetel...care dupa o staie se face praf....Asa ca sincer, eu te inteleg f bine...Daca cineva ne aude...sa ne dea o mana de ajutor ca medicii....

te-ai gandit ca poate ai hiperhidroza???..ce fel de investigatii ai facut?
eu am avut aceasta boala...pentru ca hiperhidroza este o boala..m-am operat (simpatectomie bilaterala)si,am scapat!!!
stravaro
Postat pe 26 Aprilie 2010 08:53
De la: vgiurgiu, la data 2009-09-29 15:28:10Unge axila cu extrem, extrem de putina crema din plante (de ex galbenele )-doar cat atingi pielea - poti sa stergi surplusul cu un servetel si apoi da cu spray - rezultat garantat o zi intreaga. ,eeeeeeeeeeeeei,inseamna ca tu nu stii ce inseamna sa "curga"apa de la axila...nu reusesti sa pui nimic acolo,nu sta...deoarece este ffff umed...nimic nu se "lipeste"...probabil nu stii ce este aceea "HIPERHIDROZA"...
stravaro
Postat pe 26 Aprilie 2010 08:56
Buna,
Si eu sufar de aceeasi boala, hiperhidroza. Cum e dupa operatie, transpiratia compensatorie e mai abundenta?Nu mai transpiri deloc la palme,axile?
Merci,
Roxi
Roxxi_healthy
Postat pe 26 Aprilie 2010 08:59
Buna,

Si eu am probleme cu transpiratia excesiva si cred ca este din caza glandei tiroida .Cum crezi ca ma poti ajuta? Cunosti un tratament?
gabitza_oniciuc
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:01
solutia este fff simpla 64 ron Etiaxil in doua zile scapi de chin
donatella24
Postat pe 26 Aprilie 2010 09:58
spalate zilnic cu apa si sapun PROTEX, stergete bine cu un prosop dupa care, maseazate cu otet de mere si pudreazate cu bicarbonat de sodiu. Lasi sa se usuce bine si te mai freci odata cu prosopul ca sa indepartezi bicarbonatul de sodiu. Este un remediu excelent. Sa faci 6 saptamani cura cu ceai de urzici (acuma este din belsug, urzica cat mai proaspata) o lingurita de planta la o cana cu apa clocotita (lasi sa traga 3 minute) si o lingura de bitter suedez(gasesti in farmacie)S-ar putea ca totul sa fie emotional, iar asta te va ajuta mult. Incearca, marita. Trei cani de ceai pe zi cu bitter, iar restul de pana la 2 litri fara. Exclus zaharul. Sanatate si sa auzim de bine.
julliet_healthy
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:41
Buna eu sunt in italia si am avut si eu aceasta problema si dermatologu mia recomandat PERSPIREX mi l-am cumparat de la farmacie e ca un deodorant cu bila ma dau numai seara si dimineata trebuie sa ma spal cu alt deodorant nu e recomandat sa te dai dupa ce te speli pot sa spun ca ma ajuta foarte mult si se gaseste si pt maini si picioare cu transpiratie eccesiva,sper sa gasiti si in romania.........pwp si toate cele bune
camelia2985
Postat pe 26 Aprilie 2010 10:45
Salutare fetelor!

nu stiu de ce va sperie atat transpiratia.:)..e un "fenomen" atat de firesc pana la urma! ...si chiar sanatos, dc ne gandim ca prin intermediul transpiratiei eliminam o parte din toxinele din organism! problema este sa nu emani acel miros neplacut provocat de bacteriile, care se regasesc pe pielea din zona axilei.

doua ponturi am pentru voi: vara, cand temperatura favorizeaza excesul de transpiratie, imbracati bluzite deschise la culoare (NU SE VEDE UMEZEALA), din bumbac - este mai usor de suportat pe piele si tot din experienta va recomand sa folositi Crystal Fresh stick (l-am gasit pe net), un deodorant solid care permite eliminarea tranpiratiei, dar impiedica cu SUCCES formarea mirosului neplacut de transpiratie.

SPER SA VA FOLOSEASCA TUTUROR!
atenagram
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:55
De la: Roxxi, la data 2010-04-26 08:59:31Buna,
Si eu sufar de aceeasi boala, hiperhidroza. Cum e dupa operatie, transpiratia compensatorie e mai abundenta?Nu mai transpiri deloc la palme,axile?
Merci,
Roxi

nu mai transpir DELOC la palme si axile..cea compensatorie (abdomen,spate si uneori,piept)apare doar cand mi-e cald...in niciun caz si vara si iarna (cum era cu hiperhidroza).a aparut si hiperhidroza gustativa,in cazul meu,cand mananc dulce sau acru..dar nu este suparatoare..daca ar fi s-o iau de la capat,stiind care sunt urmarile,as lua-o, oricand..merita!!!decizia apartine fiecaruia dintre noi...si,bineinteles ,dupa ce ai facut toate inestigatile si ti s-a pus acest diagnostic...nu orice transpiratie putin mai abundenta,inseamna,HIPERHIDROZA...daca vrei sa vb mai multe:valentinaelenastratulat@yahoo.com.sanatate muuuuuulta!!!!
stravaro
Postat pe 26 Aprilie 2010 15:56
ffff interesanta discutia....eu am o alta problema...:( de la un timp transpir rau...si miros ingrozitor..pana acum vreo 2 luni nu am avut probleme...si acum nu stiu ce sa fac...mai stiti vreun remediu inafara de ceaiuri?
loveAdevil
Postat pe 26 Aprilie 2010 16:22
De la: dusa, la data 2008-09-05 07:49:59Transpiratia excesiva poate avea multe cauze, incepand de la dezechilibrul hormonilor tiroidieni si terminand cu dezechilibrul SNV. Este foarte important sa stim CE tratam si abia apoi sa alegem tratamentul. De exemplu, daca transpiratia excesiva provine din efortul organismului de a se detoxifia, trebuie ales un tratament de detoxifiere, altfel suprimarea transpiratiei duce la acumularea toxinelor in organism cu efecte nefaste: poate aparea steatoza hepatica, probl. renale, noduli, chisturi etc - organismul va incerca sa "depoziteze" toxinele de care nu poate scapa. Este important un diagnostic care sa identifica cauza: va pot ajuta daca doriti.

........daca tot transpiri ...inceraca alt meniu...de ex....uita definitiv de carnea de porc...dar definitiv,.....si mai cu seama....inceraca sa mananci de 3 ori pe zi inaintea meselor cate un manunki de papadie....daca nu macar 25 de bucati de tije....sau tulpina de papadie tot de 3 ori pe zi....sunt amare dar ajuta....si la slabire si la eliminarea toxinelor si la fiere lenesa...si la circulatia sanguina....si ex ar continua.....este f amara dar merita ....eu o fac si imi este f f f bine.....toate cele bune

gratuit89
Postat pe 26 Aprilie 2010 17:21
Buna tuturor! Si eu ma confrunt cu o asemenea situatie , adica, transpir foarte repede , in special in zona fetei , ceafa si pe corp la efort s-au daca lucrez ceva mai repede. Eu fac de multi ani periodic detoxifierea organismului, insa am noduli tiroidieni care nu se vad. analizele pt tiroida au iesit bine si mi sa spus ca functioneaza normal cu toate ca am 5 noduli pe ambele parti. Nu ma deranjeaza nodulii acestia, doar transpiratia care in timpul verii este o problema si mai mare. Poate cineva sa ma ajute?! Ceai de salvie am tot baut, sa incerc si eu ceaiul de nuc.
lelly
Postat pe 26 Aprilie 2010 22:36
verifica sistemul limfatic cu un control de specialitate este un semnal de leucemie cronica{CLL} care poate apare orcand.
germ
Postat pe 26 Aprilie 2010 23:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fond de ten 22 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 22:46
Fara care produs cosmetic nu poti "trai"? 102 De la: klarra 14 Mai 2013 17:55
crema de fata antirid cu protectie solara ridicata 8 De la: Monicamm85 25 Mai 2010 16:39
solutii pentru a combate gandacii de bucatarie 87 De la: joy_18 31 Iulie 2014 09:16
Permanent kinky hair 2 De la: Laura_MC_1 30 Noiembrie 2015 01:03