Setari Cookie-uri

secretie vaginala branzoasa

Si eu am avut probleme de genul scurgeri vaginale albicioase, dureri in timpul actului sexual, usturimi la urinare. Am mers de nenumarate ori la ginecolog. Din lipsa de rezultate am tot schimbat medici, dar in zadar, retete si iar retete... tratamentul eficient l-am descoperit cautand pe internet diverse retete naturiste. cautati in farmacii ALOE VERA pentru baut- foarte bun antifungic, antiinflamator, antidepresiv, etc (eu am gasit la sticla de un litru, costa 70 de lei; la inceput o sa va vina sa renuntati e cam nasol la gust, eu am avut si stari de voma, dar gandul ca o sa fiu bine m-a facut sa trec si peste asta)- incepeti sa beti cate 2 linguri pe zi, pana ajungeti la 100 ml/zi, inainte cu o jumatate de ora de mesele principale! in plus de asta cumparati si BIOCLIN - ACTIGEL sau liquidgel, contine tot aloe vera, pe care il veti introduce in vagin, conform instructiunilor. Veti vedea ca aloe vera este planta tamaduitoare de care aveti nevoie, e leacul pe care il cautati! Va doresc multa, multa bafta!
claudia_bursuc
Postat pe 1 Martie 2009 12:41
Si eu am avut probleme de genul scurgeri vaginale albicioase, dureri in timpul actului sexual, usturimi la urinare. Am mers de nenumarate ori la ginecolog. Din lipsa de rezultate am tot schimbat medici, dar in zadar, retete si iar retete... tratamentul eficient l-am descoperit cautand pe internet diverse retete naturiste. cautati in farmacii ALOE VERA pentru baut- foarte bun antifungic, antiinflamator, antidepresiv, etc (eu am gasit la sticla de un litru, costa 70 de lei; la inceput o sa va vina sa renuntati e cam nasol la gust, eu am avut si stari de voma, dar gandul ca o sa fiu bine m-a facut sa trec si peste asta)- incepeti sa beti cate 2 linguri pe zi, pana ajungeti la 100 ml/zi, inainte cu o jumatate de ora de mesele principale! in plus de asta cumparati si BIOCLIN - ACTIGEL sau liquidgel, contine tot aloe vera, pe care il veti introduce in vagin, conform instructiunilor. Veti vedea ca aloe vera este planta tamaduitoare de care aveti nevoie, e leacul pe care il cautati! Va doresc multa, multa bafta!
claudia_bursuc
Postat pe 1 Martie 2009 12:44
Si eu am avut probleme de genul scurgeri vaginale albicioase, dureri in timpul actului sexual, usturimi la urinare. Am mers de nenumarate ori la ginecolog. Din lipsa de rezultate am tot schimbat medici, dar in zadar, retete si iar retete... tratamentul eficient l-am descoperit cautand pe internet diverse retete naturiste. cautati in farmacii ALOE VERA pentru baut- foarte bun antifungic, antiinflamator, antidepresiv, etc (eu am gasit la sticla de un litru, costa 70 de lei; la inceput o sa va vina sa renuntati e cam nasol la gust, eu am avut si stari de voma, dar gandul ca o sa fiu bine m-a facut sa trec si peste asta)- incepeti sa beti cate 2 linguri pe zi, pana ajungeti la 100 ml/zi, inainte cu o jumatate de ora de mesele principale! in plus de asta cumparati si BIOCLIN - ACTIGEL sau liquidgel, contine tot aloe vera, pe care il veti introduce in vagin, conform instructiunilor. Veti vedea ca aloe vera este planta tamaduitoare de care aveti nevoie, e leacul pe care il cautati! Va doresc multa, multa bafta!
claudia_bursuc
Postat pe 1 Martie 2009 12:45
da, da cel mai corect este o analiza a culturii microbiene cu aflarea la ce e sensibil microbul respectiv, altfel nu scapati definitiv de problema, va continua sa reapara. asa a patit mama, toata viata tratamente neadecvate, pana ce a facut analize de sensibilitate si a luat tratamentul eficient. acum nu mai are probleme.
alexandra25
Postat pe 3 Martie 2009 09:25
Buna.am o problema.din cauza unei dureri foarte puternice in gat urmez un tratament cu antibiotic OSPEN. durerea mi-a disparut dar in schimb am capatat o secretie abundenta si branzoasala ginecolog nu am fost deoarece inca mai urmez tratamentul cu antibiotice si dealtfel pana in acest moment nu am gasit un doctor care sa imi inspire incredere.ce imi recomandati sa folosesc ca sa scap de aceasta secretie?eu banuiesc ca este candida deoarece am tot citit ca de la antibiotice si sistem imunitar scazut apare.
14thteea
Postat pe 3 Martie 2009 14:54
Buna,
am citit mesajul tau si as vrea sa te rog sa imi spui si mie cu ce ai scapat de problemele cu secretia vaginala
mersi
rammoo
Postat pe 3 Martie 2009 23:38
eu am urmat tratamentul de 3 zile cu CANESTEN ,si a avut efectul scontat .
premier
Postat pe 9 Martie 2009 09:44
am si eu o secretie vaginala de culoare maronie, insa, am intrerupt anticonceptionalele de o luna de zile, mercilon luam, am mai luat si loette inainte dar nu am avut niciodata probleme de genul. Nu stiu ce ar putea fi si sunt ingrijorata...poate ma putei ajuta
yyonyy
Postat pe 9 Martie 2009 13:43
zi-mi te rog si mie tratamentul naturist
healthy000526
Postat pe 10 Martie 2009 20:31
De la: healthy000526, la data 2009-03-10 20:31:28zi-mi te rog si mie tratamentul naturist
pt eliminari albicioase
healthy000526
Postat pe 10 Martie 2009 20:40
te pot ajuta .
naturistul
Postat pe 10 Martie 2009 22:19
De la: yyonyy, la data 2009-03-09 13:43:48am si eu o secretie vaginala de culoare maronie, insa, am intrerupt anticonceptionalele de o luna de zile, mercilon luam, am mai luat si loette inainte dar nu am avut niciodata probleme de genul. Nu stiu ce ar putea fi si sunt ingrijorata...poate ma putei ajuta

iubita,nu mai cere sfatul pe internet pentru problema,mergi urgent la un dr,nu vreau sa ma intelegi gresit dar nimeni de aici nu e in masura sa-ti spuna despre un tratament eficient,sint multe boli ale aparatului genital care in urma unui tratament gresit,nu mai au simtome vizibile si ai sa te trezesti peste un timp cu cine stie ce mult mai greu de tratat....
multa sanatate!!!
justforme
Postat pe 11 Martie 2009 17:44
Multumesc pentru raspuns, am constatat ca nu prea as fi avut de ce sa imi fie teama, s-a rezolvat intr-un mod la care am sperat.
yyonyy
Postat pe 12 Martie 2009 09:31
De la: yyonyy, la data 2009-03-12 09:31:18Multumesc pentru raspuns, am constatat ca nu prea as fi avut de ce sa imi fie teama, s-a rezolvat intr-un mod la care am sperat.

ma bucur pt tine,acum daca tot esti bine incearca sa folosesti ovule cu betadina,sint dezinfectante si sint ff bune,poti sa intrebi si un medic despre ele
justforme
Postat pe 12 Martie 2009 17:09
Du-te singura la un centru de analize si fa de doua ori pe an lama, culturi din col si odata pe an papanicolau. La ecograf poti vedea daca ai anexita si trebuie tratata ca si aia provoaca secretii. Daca nu faci asta nu te mira de secretii. Prea multe femei isi neglijeaza sanatatea si prea multi barbati sunt infideli din pacate.
Arlene
Postat pe 13 Martie 2009 15:23
fetita mea are 12 ani.nu i-a venit inca ciclul.are si ea o secretie alba mai abundenta,dar fara miros.e neplacut ca pateaza chilotelul.oare sa merg cu ea la ginecolog?sa fie oare ca trebuie sa-i vina ciclul?ce ma sfatuiti?



Poti sa mergi la un doctor dar fara rost. Eu am o fetita de 11 ani si lunar 2-3 zile are o transpiratie urat mirositoare si am vb cu medicul meu ginecolog si mi-a spus ca e ceva normal, sa nu incerc nici un tratament ci doar sa se spele bine, sa foloseasca deodorante. Asa ca eu iti sugerez sa o obisnuiesti sa foloseasca tampoane de unica folosinta zilnice si sa se spele dimineata si seara. Asa face fetita mea zilnic atat jos (ea nu are inca secretie) cat si la subrat.
getaiuliana
Postat pe 23 Martie 2009 11:28
pentru Teea... medicul meu de familie de obicei cand fac tratament cu antibiotice imi prescrie si Nizoralcare trebuie luat in paralel cu antibioticul
corina_2009
Postat pe 23 Martie 2009 12:38
si eu incerc de multa vreme sa tratez o astfel de candidoza, da-mi si mie retetea te rog. dar ce facem cu barbatii? pe ei cu ce ii tratam?
pt ca odata ce ai microbul asta il ia si sotul sau iubitul. noi il tratam dar ei nu, si atunci se tot repeta si ne miram de ce?
vivacedonna
Postat pe 23 Martie 2009 13:30
daca secretia e verzuie, e de rau. mergi intii la un ginecolog, fa toate analizele, si apoi daca persista aceasta scurgere verzuie mergi la un dermatolog-venerolog
vivacedonna
Postat pe 23 Martie 2009 13:31
mergi cit mai repede la un medic ginecolog, chiar si fara sa stie mama.
trebuie neaparat sa te tratezi, ori ai facut o infectie in urma primului contact, ''poate nu a fost chiar ca la carte'' sau baiatul a avut o boala care ti-a transmis-o si tie.
mergi de urgenta la medic pina nu se agraveaza.
bafta si tine-ma la curent
vivacedonna
Postat pe 23 Martie 2009 13:34
da, asa este. de la antibiotice se face candidoza. in timpul tratamentului cu antibiotice trebuie sa iei medicamente si impotriva candidozei vaginale.
astfel de medicamente se iau in functie de ce tip de candidoza faci mai usoara sau mai grava. nestiind ce simptome exacte ai iti spun pt inceput sa iei flucovim de 50mg unul pe zi pina la sfirsitul tratamentului cu antibiotice. daca mai persista da-mi de veste la vivacedonna2005@yahoo.com
flucovim ti-l poate scrie acelasi medic pe reteta compensata.
vivacedonna
Postat pe 23 Martie 2009 13:42
pt intretinere o data pe saptamina si numai extern.
intern se face numai la prescrierea medicului si nu pt multa vreme.
organul feminin are un sistem propriu de curatare, nu trebuiesc facute spalaturi intravaginale pt ca distrugem flora si secretiile care sunt normale.
vivacedonna
Postat pe 23 Martie 2009 13:45
Si eu am o scurgere branzoasa si de culoare galbena uneori.nu mi-am inceput ink viata sexuala.Dar nu am vb pana akum cu mama despre aceste scurgeri si nu stiu cum sa abordez subiectul.Dupa ce am citit pe acest forum mi s-a facut frica si nu vreau sa fie cv grav.Am numai 14 ani.Va rog sa ma ajutati cu un rasp.
Diancik
Postat pe 15 Aprilie 2009 05:34
De la: allyna, la data 2008-08-21 12:43:08medicul zice ca e candida, dar nu mi-a facut nici o analiza de secretii sa vedem exact ce e, sa urmez un tratament chiar si asa? imi e teama sa n u fac mai rau...
healthy001862
Postat pe 2 Mai 2009 14:56
buna fetelor sau doamnelor
in primul rind cind suferi de o boala vaginala fie ea candidoza sau tricomonas sau orice degeaba faceti doar voi tratament. trebuie sa faca tratament si partenerul vostru deoarece aceasta se poate lua prin contact sexual deci in concluzie orice tratament ai face microbul il are si partenerul tu te vindeci si apoi il iei iar de la partener.
acum trebuie sa stiti ca fiecare femeie are de doua ori pe luna cite o scurgere alba cremoasa .
aceasta apare inainte de venirea ciclului menstrual si dupa ciclul menstrual
cind au loc schimbarile hormonale in organism.
este foarte important sa ai si o alimentatie corecta ,igiena corecta , lenjerie de bumbac si se poate folosiun gel pentru spalare cu ph neutru nu sapun obisnuit.
eu am avut rana pe col testul papanicolau mi-a iesit 4 spre 5 si medicul mi-a recomandat operatie de cauterizare prin laser.
am refuzat si pur si simplu am facut bai cu ceaiuri medicinale galbenele coada soricelului spalaturi vaginale doar 1 data pe luna deoarece mai mult nu sunt recomandate(distrug flora vaginala) am incercat sa maninc cit mai sanatos si am folosit unguent de galbenele (mi l-am facut singura) si supozitoare vaginale pe baza de propolis
si minune nu mai am nici pic de rana
aceste scurgeri trebuiesc tratate deoarece cu cit mai mult timp intirziem tratamentul cu atit mai rau ne fac(asa poate apare si rana pe col)
ILEANA_VIOLETA
Postat pe 5 Mai 2009 12:09
De la: allyna, la data 2008-08-21 12:43:08medicul zice ca e candida, dar nu mi-a facut nici o analiza de secretii sa vedem exact ce e, sa urmez un tratament chiar si asa? imi e teama sa n u fac mai rau...
si eu am avut probleme cu secretia dar am fost la medic si mi-a facut analize de laborator(lama-cum stie toata lumea) si nu aveam candida.mi-a dat tratament cu canesten ovule(cutie cu 3 ovule) si a trecut. problema e ca si partenerul de viata(daca ai!)trebuie sa se trateze ca daca nu...dupa 2 saptamani iti apare iar.dar mai bine fa analize la laborator ca nu intotdeauna o secretie branzoasa inseamna candida.
ELENA1
Postat pe 10 Mai 2009 23:43
pt bighiu

in principiu, nu cred ca ai de ce sa iti faci probleme. preventiv totusi, nu ar strica sa o vada un medic si sa ii faca totusi o analiza a secretiei, mai ales daca este asa abundenta, nu de alta, dar ar putea "ascunde" un streptococ...eu am patit-o la varsta de 13 ani, culmea era ca nu aveam nici un simptom al vreunei infectii...secretia era aparent normala, fara miros fara absolut nimic iesit din comun, dar usor mai abundenta...fara sa am nici mancarimi nici nimic altceva, la un control de rutina m-am trezit cu ... streptococ auriu...nu iti spun asta ca sa te sperii, spun doar ca infectiile nu tin cont de varsta. Sfatul meu este sa cauti totusi un medic specializat pe ginecologie infantila...
silverinne86
Postat pe 24 Mai 2009 18:31
doamne da bineinteles k trebuie sa mergi cu ea la doctor chiar de nu e nimik tu trebuie sa te asiguri...
pisicutza_healthy
Postat pe 11 Iunie 2009 18:24
fugi repede repejor la doctor k dupâ parerea mea ai o ciperca cam asa am avut si eu ..mi au dat niste medicamente care este ff imp sa le luati amandoi si apoi gata...
pisicutza_healthy
Postat pe 11 Iunie 2009 18:28
secretia asta o au toate femeile dar nu trebuie sa fie abundenta.normal trebuie sa fie putina si sa fie apoasa si incolora ,va spun ceea ce mi-a spus si mie doctora.abundenta si branzoasa este dupa terminarea menstruatiei,cat despre candida eu o am de la 14 ani de cand am luat 2 saptamani antibiotice din cauza maselei dupa ce am terminat au aparut mancarimile ,usturimile si toate cele....eu de atunci am avut nenorocita asta de candida,ma confrunt cu ea de 12 ani ....am facut tratamente peste tratamente deja nu mai suportam pe fiecare luna tratament imi reaparea dupa terminarea menstruatiei dar pana acum 2 luni cand m-am dus la un dermatolog de boli venerice .sa va spun ce tratament mi-a dat am facut 5 zile injectii intavenoase cu un antibiotic foarte puternic C-FORT 1OOOO si am luat 10zile ZANOCIN 400 MG (PASTILE) luam cate una pe zi iar injectiile tot 1 pe zi .pt prietenul meu mi-a dat ZANOCIN 200 SAU 250 MG NU MAI RETIN dar el lua 2 pe zi ..dar 1 luna fara relatii sexuale ,nu am mai folosit ob-uri si nu mai folosesc iar chilotii sa fie 100% bumbac ,gel sau sapun intim cu ph-ul neutru ...eu va recomand sa va duceti la un dermatolog de boli venerice pt ca de ginecologi m-am saturat ....acest tratament este foarte puternic eu zic sa nu-l faceti ,cel mai bine va duceti la un control ...multa sanatate
helenita5
Postat pe 15 Iunie 2009 10:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog sa ma ajutati!!:*:* 17 De la: M_Geany 15 Aprilie 2010 13:10
mai am o problema 7 De la: camiflorea 27 Martie 2010 22:18
TELEFONIE GRATIS 1 De la: wanderson 9 Decembrie 2008 08:21
HPV 9 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:42
sexul anal 168 De la: alias25 25 Martie 2016 17:17