Setari Cookie-uri

secretie vaginala branzoasa

ia-ti irigator de la tamtum rosa ca-i mai bun la material si pliculete de tamtum rosa cu care fa spalaturi...ovule de betadina , macmiror si flagel...le alternezi pe fiecare sera cate una si faceti tratament cu macmiror drajeuri si tu si partenerul cat e1 d e3 ori pe zsi...a dat randament...in plus poti bea laptele de la comalat...iaurt e super bun pt as aceva
stickero
Postat pe 24 Octombrie 2011 09:56
As dori daca poti sa imi dai si mie reteta. Mersi.
Gabriela92
Postat pe 12 Noiembrie 2011 22:47
De la: anicai, la data 2008-10-09 09:53:21am avut si eu asa ceva.trebuie luata lama neaparat si apoi tratamentul,mie mi-a prescris niste ovule facute in farmacie si in 3 zile mia trecut,daca o sa vrei reteta scrie-mi


As dori daca poti sa imi dai si mie reteta. Mersi.
Gabriela92
Postat pe 12 Noiembrie 2011 22:48
De la: anicai, la data 2008-10-09 09:53:21am avut si eu asa ceva.trebuie luata lama neaparat si apoi tratamentul,mie mi-a prescris niste ovule facute in farmacie si in 3 zile mia trecut,daca o sa vrei reteta scrie-mi
ciao sunt silvia te rog sa imi scri si mie reteta care ai urmata pentru tratamentul de scurgere
kudika479850
Postat pe 2 Decembrie 2011 00:17
Buna. SI eu am o problema privind secretiile.Acum 20 zile au inceput sa.mi apara niste bucatele solide, albe,care nu miroase urat si imi provoaca mici mancarimi. Aveti idee daca este ceva grav? Imi puteti spune care ar fi motivul aparitiei acesteia?
kudika517012
Postat pe 28 Martie 2012 23:55
buna.si eu am aceiasi problema de 3 ani ma tot chinui sa scap. tratamente peste tratamente si nici un rezultat.imi este rusine de prietenul meu ca mereu ma plang la ell ce sa mai fac dati-mi un sfat.am aceiasi secretia albicioasa branzoasa.multumesc
kudika_9531
Postat pe 10 Iunie 2012 14:08
Pt fiecare fata care are probleme gen ...incercati fetelor spalaturi cu ceai de musetel in fiecare dimineata atat spalaturi cat si infuzi.
criszoe
Postat pe 10 Iunie 2012 14:19
De la: kudika_9531, la data 2012-06-10 14:08:15buna.si eu am aceiasi problema de 3 ani ma tot chinui sa scap. tratamente peste tratamente si nici un rezultat.imi este rusine de prietenul meu ca mereu ma plang la ell ce sa mai fac dati-mi un sfat.am aceiasi secretia albicioasa branzoasa.multumesc




Prezinta-te ,ina o data,la medic pentru examenul ginecologic insotit de cel citologic!!!Poate fi o candidoza micotica declansata de ciuperca "Candida Albicans"!!!Candidozele sunt recidivante in conditiile in care nu se urmeaza tratamentul corect si de catre ambii parteneri!!!
MissRainbow
Postat pe 10 Iunie 2012 14:23
fetelor, pe la inceputul acestui topic zicea cineva ceva de legatura dintre candida si cancer, care aparent este adevarata. daca nu tratezi candida la timp, daca ai si un sistem imunitar slabit, sunt ceva mai multe sanse sa dezvolti un cancer.
candida apare in mai multe locuri, si pe limba, degete, etc.
tratamentul pentru candida consta in banalul bicarbonat de sodiu, pui doua trei lingurite intr-un pahar cu apa, se face gargara, se si inghite (o gura doua pe zi), timp de o saptamana. se face o pauza de 3-4 saptamani apoi reluati tratamentul.
culmea e ca nu credeam asta pana n-am auzit de la 3 medici acelasi lucru....si credeti-ma ca m-am luptat cu candida ani de zile.
dar dupa tratamentul asta pot sa zic ca s-a redus considerabil....
kudika517667
Postat pe 19 Iunie 2012 18:33

candida apare in mai multe locuri, si pe limba, degete, etc.
tratamentul pentru candida consta in banalul bicarbonat de sodiu, pui doua trei lingurite intr-un pahar cu apa, se face gargara, se si inghite (o gura doua pe zi), timp de o saptamana. se face o pauza de 3-4 saptamani apoi reluati tratamentul.


Candidoza se vindeca cu gargara cu bicarbonat,indiferent unde erupe?
Titanika
Postat pe 19 Iunie 2012 19:40
"Candida (sau Candida Albicans) este o micoza care traieste in intestinul uman. Face parte din flora intestinala si toata lumea are in corp, intr-o proportie redusa, candida, alaturi de multe alte bacterii, care se mentin in echilibru unele pe altele. Cand in corp se produc anumite dezechilibre, micoza poate deveni infectioasa, provocand candidoza."

e in corp bacteria, spalaturile si cremele nu prea au efect, trebuie tratata.....la radacina ca sa zic asa. :) cel putin mie asa mi-au zis medicii de care vorbeam.

oricum nu se vindeca de tot, dar da, bicarbonatul de sodiu reduce din gravitatea ei si boala nu escaladeaza. :)




kudika517667
Postat pe 19 Iunie 2012 21:50
De la: mister_00, la data 2009-01-31 14:56:04buna!!!eu sunt noua p aici...am intrat fiindca am o problema...inainte avem secretii vaginale,dar d cand mi am inceput viata sexuala (de doua sapt) acestea sunt mai abundente si urat mirositoare...as vrea s merg la medic,dar mama nu stie...si...:( am nevoie d un sfat!!!


Poti sa mergi la ginecolog si fara sa stie mama ta.
Dr_AnnaH
Postat pe 23 Iunie 2012 14:50
De la: kudika171513, la data 2012-06-23 14:50:53
De la: mister_00, la data 2009-01-31 14:56:04buna!!!eu sunt noua p aici...am intrat fiindca am o problema...inainte avem secretii vaginale,dar d cand mi am inceput viata sexuala (de doua sapt) acestea sunt mai abundente si urat mirositoare...as vrea s merg la medic,dar mama nu stie...si...:( am nevoie d un sfat!!!


Poti sa mergi la ginecolog si fara sa stie mama ta.


poate n-are bani!
ginecologii sunt foarte scumpi!
kudika_6668
Postat pe 23 Iunie 2012 15:24
De la: kudika_6668, la data 2012-06-23 15:24:10
De la: kudika171513, la data 2012-06-23 14:50:53
De la: mister_00, la data 2009-01-31 14:56:04buna!!!eu sunt noua p aici...am intrat fiindca am o problema...inainte avem secretii vaginale,dar d cand mi am inceput viata sexuala (de doua sapt) acestea sunt mai abundente si urat mirositoare...as vrea s merg la medic,dar mama nu stie...si...:( am nevoie d un sfat!!!


Poti sa mergi la ginecolog si fara sa stie mama ta.


poate n-are bani!
ginecologii sunt foarte scumpi!


Poate merge cu trimitere de la medicul de familie in spital fara sa i se faca internare doar consultatie.
Dr_AnnaH
Postat pe 23 Iunie 2012 16:06
De la: karlla57, la data 2008-10-09 23:20:58Eu m am chinuit 1 an cu tratamente cu ovule,boala trecea apoi reaparea la cateva luni.La ultimul control medicul mi a spus ca am si un streptocop in organism care ma face sensibila la astfel de infectii cu candoze.Am urmat tratament pentru streptocop si de atunci sunt 3 ani si nu mai am probleme.
Sper sa te ajute sfatul meu

buna, imi dai te rog reteta ta care ai luat-o, eu am aceeasi problema ca si tine am fost la nenumarate controale si retete am luat la fel, dupa 4-5 zile imi aparea iar, nu stiu ce sa mai fac, poate cu reteta ta ii trece, merci.

imi poti trimite un mesaj privat am alerta sa primesc pe email,o zi buna
kudika_14429
Postat pe 18 August 2012 16:12
Ajutor..am si eu acelasi problema ca multe dintre voi!va rog ajutati-ma ! sunt disperata, deci de ceva timp am secretii abundente ,urat mirositoare, branzoase si galbuie..la inceput cum a fost :eram in timpul actului sexual si incet incet am inceput sa simt o usturime care devenea din ce in ce mai sacaitoare (ma ustura din ce in ce mai tare) la un moment dat nu mai puteam suporta usturimea si iam spus iubitului meu ca nu mai pot suporta si ca trebuie sa ne oprim. dupa acea in zilele urmatoare cand mergeam la baie sa fac pipi simteam o usturime de ziceam ca mor acolo pe wc,aveam si mancarimi ..dar cu timpul sa agravat chestia au inceput sa fie din ce in ce mai abundente,urat mirositoare si tot mai branzoase secretiile...la orice contact sexual simt un disconfort (o usturime -uneori mai mare ,alteori mai putin -)mie jena si de iubitul meu ca na miroase urat ...si alta chestie am un fel de rani pe din afara acolo jos... as vrea si eu un sfat ...daca e cineva care a avut problema asta ca si mine si a urmat un tratament as vrea sa stiu si eu ce a luat...daca nu vreau un sfat ...va rog ajutati-ma ca sunt diperata!!
Simona_Carare_1
Postat pe 8 Iulie 2013 03:26
De la: Simona_Carare_1, la data 2013-07-08 03:26:14Ajutor..am si eu acelasi problema ca multe dintre voi!va rog ajutati-ma ! sunt disperata, deci de ceva timp am secretii abundente ,urat mirositoare, branzoase si galbuie..la inceput cum a fost :eram in timpul actului sexual si incet incet am inceput sa simt o usturime care devenea din ce in ce mai sacaitoare (ma ustura din ce in ce mai tare) la un moment dat nu mai puteam suporta usturimea si iam spus iubitului meu ca nu mai pot suporta si ca trebuie sa ne oprim. dupa acea in zilele urmatoare cand mergeam la baie sa fac pipi simteam o usturime de ziceam ca mor acolo pe wc,aveam si mancarimi ..dar cu timpul sa agravat chestia au inceput sa fie din ce in ce mai abundente,urat mirositoare si tot mai branzoase secretiile...la orice contact sexual simt un disconfort (o usturime -uneori mai mare ,alteori mai putin -)mie jena si de iubitul meu ca na miroase urat ...si alta chestie am un fel de rani pe din afara acolo jos... as vrea si eu un sfat ...daca e cineva care a avut problema asta ca si mine si a urmat un tratament as vrea sa stiu si eu ce a luat...daca nu vreau un sfat ...va rog ajutati-ma ca sunt diperata!!



Control ginecologic insotit de recoltare a secretiei vaginale in vederea examenului citologic!!Posibil ai contractat o Candidoza vaginala sau Tricomonoza vaginala1!Exista tratament ,dar acesta se efectueaza de catre ambii parteneri!!Medicul va decide asupra starii tale de sanatate!!Spalaturi de sezut cu ceai din galbenele sau pelin,aflat la temperatura camerei,nu fierbinte!!Interzis contactul sexual neprotejat pana la rezolvarea problemei!
kudika_15804
Postat pe 8 Iulie 2013 09:32
1.Tricomonoza (intalnita si sub denumirea de trichomonoza sau “malai“) este cea mai raspandita boala a porumbeilor. In articolele in limba engleza, o gasiti sub denumirea de trichomoniasis sau canker.
Simptome de tricomonoza:
• inghitit repetat; se poate observa mai ales dupa ce pasarile aterizeaza de la antrenament
• depuneri galbene in cioc si gat, de unde si denumirea populara de “malai”
• penaj zburlit
• apatie
• scadrea greutatii, lipsa de vioiciune
• consum crescut de apa – acesta da si asa numitele “cuiburi umede”, cand parintii cu tricomonoza pompeaza in pui multa apa
• ezitarea de a zbura


2.Tricomonaza este o boala cu transmitere sexuala care necesita tratament pentru a se preveni transmiterea la alti parteneri si pentru a preveni complicatiile care pot apare la femeile insarcinate.
Atat barbatii cat si femeile pot face boala, insa ea este mai frecventa la femei.

Sursa: google

Mergi la doctor !
luchianramona
Postat pe 8 Iulie 2013 09:45
saliu ramo.tocmai voiam sa postez si eu aceasi treaba moammmaaaaaaaaaaaaaaa ce rapida ai fost
againpiscotica
Postat pe 8 Iulie 2013 09:46
De la: againpiscotica, la data 2013-07-08 09:46:32saliu ramo.tocmai voiam sa postez si eu aceasi treaba moammmaaaaaaaaaaaaaaa ce rapida ai fost

Saliu Piscotel Ma zgandara rau ! Combinatia de moldovean cu ardelean e... letala !
luchianramona
Postat pe 8 Iulie 2013 09:55
De la: luchianramona, la data 2013-07-08 09:55:41
De la: againpiscotica, la data 2013-07-08 09:46:32saliu ramo.tocmai voiam sa postez si eu aceasi treaba moammmaaaaaaaaaaaaaaa ce rapida ai fost

Saliu Piscotel Ma zgandara rau ! Combinatia de moldovean cu ardelean e... letala !

da cum poti sa spui asa ceva
doamna stie tot ...defapt stie ce e aia dar din viteza tastatului pentru a putea fi evaluat cat mai rapid postul a gresit nitel....insesizabil
api chiar letala combinatiunea fata
againpiscotica
Postat pe 8 Iulie 2013 10:04
De la: againpiscotica, la data 2013-07-08 10:04:00
De la: luchianramona, la data 2013-07-08 09:55:41
De la: againpiscotica, la data 2013-07-08 09:46:32saliu ramo.tocmai voiam sa postez si eu aceasi treaba moammmaaaaaaaaaaaaaaa ce rapida ai fost

Saliu Piscotel Ma zgandara rau ! Combinatia de moldovean cu ardelean e... letala !

da cum poti sa spui asa ceva
doamna stie tot ...defapt stie ce e aia dar din viteza tastatului pentru a putea fi evaluat cat mai rapid postul a gresit nitel....insesizabil
api chiar letala combinatiunea fata

Api chiar asa, insesizabil... Io am zis, no, sa nu greseasca farmacia
luchianramona
Postat pe 8 Iulie 2013 10:10
nu conteaza la ea mere si aia
againpiscotica
Postat pe 8 Iulie 2013 10:18
Api cum tu, lasa femeia cu penele zburlite ?
luchianramona
Postat pe 8 Iulie 2013 10:27
De la: luchianramona, la data 2013-07-08 10:27:34Api cum tu, lasa femeia cu penele zburlite ?

pai orcum i se zburlesc de ciuda
unghii de scurmat orcum nu mai are.........sangereaza inca
againpiscotica
Postat pe 8 Iulie 2013 10:29
E de compatimit
luchianramona
Postat pe 8 Iulie 2013 10:37
De la: luchianramona, la data 2013-07-08 10:37:12E de compatimit

las ca nu stie din astea ...defapt e de plans...cu lacrimi
againpiscotica
Postat pe 8 Iulie 2013 10:38
De la: kudika_15804, la data 2013-07-08 09:32:18
De la: Simona_Carare_1, la data 2013-07-08 03:26:14Ajutor..am si eu acelasi problema ca multe dintre voi!va rog ajutati-ma ! sunt disperata, deci de ceva timp am secretii abundente ,urat mirositoare, branzoase si galbuie..la inceput cum a fost :eram in timpul actului sexual si incet incet am inceput sa simt o usturime care devenea din ce in ce mai sacaitoare (ma ustura din ce in ce mai tare) la un moment dat nu mai puteam suporta usturimea si iam spus iubitului meu ca nu mai pot suporta si ca trebuie sa ne oprim. dupa acea in zilele urmatoare cand mergeam la baie sa fac pipi simteam o usturime de ziceam ca mor acolo pe wc,aveam si mancarimi ..dar cu timpul sa agravat chestia au inceput sa fie din ce in ce mai abundente,urat mirositoare si tot mai branzoase secretiile...la orice contact sexual simt un disconfort (o usturime -uneori mai mare ,alteori mai putin -)mie jena si de iubitul meu ca na miroase urat ...si alta chestie am un fel de rani pe din afara acolo jos... as vrea si eu un sfat ...daca e cineva care a avut problema asta ca si mine si a urmat un tratament as vrea sa stiu si eu ce a luat...daca nu vreau un sfat ...va rog ajutati-ma ca sunt diperata!!



Control ginecologic insotit de recoltare a secretiei vaginale in vederea examenului citologic!!Posibil ai contractat o Candidoza vaginala sau Tricomonoza vaginala1!Exista tratament ,dar acesta se efectueaza de catre ambii parteneri!!Medicul va decide asupra starii tale de sanatate!!Spalaturi de sezut cu ceai din galbenele sau pelin,aflat la temperatura camerei,nu fierbinte!!Interzis contactul sexual neprotejat pana la rezolvarea problemei!


Cu siguranta ai raspuns din nou aiurea si pe langa subiect.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 8 Iulie 2013 13:44
Buna imi poti spune si mie ce tratament ai luat?
kudika_933268
Postat pe 3 Septembrie 2013 21:56
Bunã as avea o întrebare legata de candida!dacã o ai și nu îți trece ești infectat cu Hiv?
Edoard_Florentina_1
Postat pe 6 Mai 2015 19:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fibroadenomul mamar 46 De la: d0a0n0a0 6 Iunie 2014 12:04
vreau sa raman insarcinata dar nu stiu cum 3 De la: alex2011 17 Iunie 2010 15:19
Criza financiara +scaderea salarilor si pensilor. 34 De la: Porumbelul 1 Iulie 2010 15:17
dermatita 10 De la: office_salinasusesi_ro 7 Martie 2010 07:19
Am 20 de ani si nu mi-au crescut sanii 96 De la: tvr140460 12 Februarie 2012 09:13