Setari Cookie-uri

Faimoasele pastile chinezesti

Buna dragele mele...

Numele meu este Ana-Maria si am 24 ani...shi ash vrea sa va destainui shi d-voastra nishte experientze cu pastilele de slabit chinezeshti...
Acum ceva timp o colega de-a mea a inceput sa ia aceste pastile de slabit...dupa 6 zile i-a fost foarte rau shi a renuntzat la ele dupa ce nu a fost capabila de nimik timp de o juma de zi...
Insa cu toate ca am vazut efectele pastilei la colega mea shi citisem de anumite persoane care au luat aceste pastile , unele reactzionand rau la ele, altele deloc, shi shiind ca am un organism extrem de puternic am inceput sa iau shi eu aceste pastile...Intr-adevar am slabit de la ele vreo 3 kg in 10 zile, dar in a 10 zi am facut din cauza lor un atac de panica cu cadere de calciu shi am ajuns la spital...cand am ajuns in fatza doctorei shi i-am spus ce pastile iau m-a intrebat daca sunt conshtienta de ceea ce fac...spunandu-mi ca 2 paciente de 21 de ani care luasera aceste pastile timp de 4 zile au decedatshi ca spera ca eu sa scap shi sa nu mor...atacul meu de panica a crescut shi raul a devenit din ce in ce mai mare...nu puteam sa respir...inima imi ieshea parca din piept...imediat m-au bagat pe perfuzii shi mi s-au facut urgent analize...intre timp d-na doctor mi-a spus ca de cateva luni se lupta cu pacientzi din cauza acestor pastile care au in ele o substantza toxica care atatca creierul, cu toate ca in prospect scrie ca sunt naturale...au avut 168 de cazuri dintre care 2 decesuri ( 2 tinere de 21 de ani ), 161 de cazuri care se trateaza inca de pe urma acestor pastile ele atacand partzi fundamentale ale creierului si 5 cazuri printre care shi eu care nu au avut de suferit din cauza pastilelor decat o mica parte in care acestea au substras potasiu din corp...eu acum mananc 1 kg de mandarine shi 1 kg banane pe zi pentru a-mi recapata potasiul...La parasirea spitalului D-na Doctor mi-a spus...,, Ai avut noroc...te iubeshte D-zeu...eshti al 5-lea caz care a scapat atat de ushor...''
Va spus sincer...nici eu nu am bagat in seama ce am citit pe net dar credetzi-ma am patzit-o apoi pe pielea mea shi va spun aceste pastile omoara incet dar sigur...va simtzitzi bine dar fara sa va datzi seama creierul este deja afectat...indiferent cat de sanatoasa suntetzi...sper sa imi ascultatzi sfatul shi sa facem tot posibilul sa scoatem aceste pastile de pe piatza, din plafare shi de oriunde se pot achizitziona...
Va doresc o seara frumoasa incontinuare shi o viazta cat mai sanatoasa...

Postat pe 8 Februarie 2009 21:50
Aceste pastile iti inhiba foamea, asta da! dar daca tu ca persoana constienta nu mananci nimic pt ca nu ti-e foame...o faci pe pielea ta!!
jaqueline29
Postat pe 9 Februarie 2009 15:04
De la: jaqueline29, la data 2009-01-09 10:14:38Tema este despre pastile chinezesti...Romina face reclama "tratamentului " ei...
f bine asa!!!!


scumpo, ai baut ceva? unde vezi tu reclama? eu am pus doar o intrebare...daca nu-ti convine, nu citi! simplu.
caty67
Postat pe 9 Februarie 2009 22:01
41 de ani....ok, te iert
jaqueline29
Postat pe 12 Februarie 2009 10:46
Ana Maria - iarta-ma, referitor la povestea ta, nu pot sa spun decat 'bollshits'. Daca ai vb. de atac de panica, m-am lamurit! Esti o fata sensibila si foarte influentabila. DACA e adevarat ce spui in ceea ce priveste sanatatea ta atunci imi pare rau si iti doresc multa sanatate. Personal, dupa 30 de zile cu SSlim creierul meu este foarte foarte afectat, acest lucru demonstrandu-mi-se prin notele mari la examene si ma simt mai mult decat excelent.
Dara68
Postat pe 13 Februarie 2009 09:42
Dara, sunt de acord cu tine! daca ele au mese neregulate sau nu mananca nimic..e vina capsulelor, nu a lor!
jaqueline29
Postat pe 13 Februarie 2009 20:57
A facut o afacere cu tine, adica a vandut pastilele din doua puncte de vedere, ori sa scape de ele ori este bagata intr-un sistem MLM ,cu produse naturiste, dar aceste produse se iau totusi la indicatiile medicului nu se iau la intamplare.
epopescu58
Postat pe 16 Februarie 2009 08:10
Pentru slabire tine o dieta controlata si bea ceai verde cu iasomie si de mancat trebuie sa mananci regulat, dieta sa fie controlata de medic.Nu se face aiurea ca te imbolnavesti si este pacat .
epopescu58
Postat pe 16 Februarie 2009 08:14
Daca tot dai sfaturi afla ca si ceaiul asta verde e cu "dus-intors". Mama unei prietene dupa 2 zile , in care a baut insumat 6 cani de ceai verde a ajuns la spital! Ce i-au spus medicii de la urgenta? Nu mai pune gura pe ceai verde pt ca mai rau iti poate face daca bei fara sa stii ce parere are si organismul tau
jaqueline29
Postat pe 16 Februarie 2009 20:43
nici eu nu am slabit nici un gram, doar am baut multa apa
sunny59_healthy
Postat pe 17 Februarie 2009 21:04
hello
eu iau de 18 zile pastile chinezesti super slim si am slabit in primele 2 sap cam 4 kg iar in urmatoarea sap am inceput sa dau din cm jos nu am nici o stare adversa apa beau de mancat manac tot ce vreau si mancare gatita si orice dar poate ca nu am dat jos mai mult deoarece eu nu prea sunt cu fructele:)) dar in rest sunt ok depinde de organismul omului pup si va tin la curent cu "pastilele minune";))
oana_stelutza
Postat pe 18 Februarie 2009 10:17
Fetelor,abdomene,sala,genoflexiuni,alergare,usurel cu mancarea si mult sex.
restul e pur comert
Gianni_healthy
Postat pe 21 Februarie 2009 13:35
nu stiu sigur daca tu ai luat super slim , dar dupa cum ai spus ca sunt intr-o pungulita si iti provoaca sete eu zic ca sunt aceleasi.

iubitul meu ia pastilele de 2 luni si a slabit 16 kg si nu a avut nimic absolut nimic, saocra si socrul meu iau si ei si au slabit si ei dar nu la fel de mult .
dupa parerea mea conteaza organismul si nu stiu daca ti sa spus dar,
nu trebuie sa bei cafea, energizant, bauturi acidulate, bauturi alcolice,si sa ai un meniu sanatos adica nu fast-food sau prajeli.

iubitul meu mananca de dimineata bea un ceai si apoi daca ii este foame mai mananca pe la 5 cand vine de la munca . daca seara i se face foame mananca un iaurt.si bea apa dar nu extraordinar de mult ,oricum bea mai mult decat bea el de obicei.

mlupascu92
Postat pe 27 Februarie 2009 12:42
A SI AM UITAT SA-TI SPUN CEVA
TRATAMENTUL CU PASTILELE ASTEA SE IA CEL PUTIN 2 LUNI SI INCA O CUTIE DE INTRETINERE.
mlupascu92
Postat pe 27 Februarie 2009 12:44
De la: elissa, la data 2009-02-04 22:50:18Mersi pentru ca ai fost atat de explicita ,dar incerc sa-mi acord inca o sansa nu stiu inca in ce fel poate o dieta (desi nu cred ca pot sa tin),mai mult as opta pt sport.Dar daca pana la sfarsitul lunii mai nu slabesc ma risc cu capsula de slabit

Fetelor,am auzit si eu ca aceste pastile sunt periculoase,nu va juci cu sanatatea.Tineti un regim bazat pe legume ,fructe,iaurturi,peste,cane fiarta sau la gratar de pui sau vita si salata.Nu va ridicati satule de la masa,beti apa plata si ceaiuri,faceti miscare,plimbari,puneti-va acasa muzica si dansati,aerobic.Sau faceti regimul disoiat pe zile,o zi legume si fructe,o zi iaurturi si branza dulce de vaca,o zi carne de pui ,o zi orez,o zi peste,o zi cartofi fierti in coaja,si tot asa pana dati jos.Daca faceti acest regim beti zilnic ori spirulina oritableta efervescenta de multivitamine si cate 1 calciu pe z ca sa nu va scada calcemia si celelalte.Pupici,Claudia din Sannicolau Mare
aromena33
Postat pe 27 Februarie 2009 13:16
De la: jaqueline29, la data 2009-02-16 20:43:36Daca tot dai sfaturi afla ca si ceaiul asta verde e cu "dus-intors". Mama unei prietene dupa 2 zile , in care a baut insumat 6 cani de ceai verde a ajuns la spital! Ce i-au spus medicii de la urgenta? Nu mai pune gura pe ceai verde pt ca mai rau iti poate face daca bei fara sa stii ce parere are si organismul tau

Buna jaqueline .ceaiul verde e f.bun la slabit dar lua in doze mari e periculos ptr. ca e diuretic si astfel in scurt timp elimini toate mineralele di orgnism si te deshidratezi.Se bea o ceasca sau 2 pe zi,e suficint ,astfel te ajuta sa elimini reziduurile din organism .Trebuie sa folosim plantele cu masua ,nimic nu se face in exces.Decat sa dam milionul pe produse de slabit care apoi ne si imbolnavesc mai bine ne luam de la plafar cateva ceaiuri care ajuta si la slabit si la sanatatea corpului si impreun cu o dieta sanatoasa facem o cura de dezintoxicare si de slabire totodata.Nu-i usor,eu tocmai vreau sa incep o astfel de cura ,am mai tinut si anul trecut si am dat jos 8 kg,Acum am depus din nou ptr.ca imi plac dulciurile dar de azi sunt in regim.Stiti ce grle sunt primele zile!!!!!!!!1Ma sustineti?Pupici,Claudia din Sannicolau mare
aromena33
Postat pe 27 Februarie 2009 13:31
Buna fetelor.Va dau un sfat.Niciodata sa nu luati pastile chinezesti fara ca+mg +zn.Si eu am luat acum 3 luni si era sa dau coltul.Si inca ceva: pe net specifica clar sa fie luate pana in orele 8 dimineata si la aceias ora.




Spor la slabit!



zizii
Postat pe 7 Martie 2009 16:10
hy... cum ziceam si mai sus am luat pastilele super slim si in aproape 2 luni am slabit 10 kg si se vede si la talie si la fata si mai ales la cum ma simt eu dupa ce urc 2 etaje :)) akum alerg fara sa obosesc asa repede si am mancat detoate dulciuri d la fast food dar d rau nu mi a fost nici makar o zi asa ca depinde de organism iar cu faza de periculoase nu cred deoarece mai stiu cam 20 de persoane p putin care iau pastilele si nu au avut chiar nimik la fel ca si mine .......
oana_stelutza
Postat pe 18 Martie 2009 10:12
Buna,fetelor! am citit tot citit ce s-a discutat si nu inteelg de ce nu spuneti numele acelor pastile chinezesti( bauiesc k scrie si altceva in afara de simboluri chinezesti) ca sa stie toata lumea despre ce este vorba si sa se fereasca. Va rog frumos, faceti public numele.Sunt ingrijorata caci si sora mea ia niste pastile chinezesti care sunt 150 ron.multumesc anticipat! si sa nu uitam k sanatatea e cea mai importanta!
kudika061640
Postat pe 23 Martie 2009 19:08
De la: anamaria_britny, la data 2009-02-08 21:50:38Buna dragele mele...

Intr-adevar am slabit de la ele vreo 3 kg in 10 zile, dar in a 10 zi am facut din cauza lor un atac de panica cu cadere de calciu shi am ajuns la spital...cand am ajuns in fatza doctorei shi i-am spus ce pastile iau m-a intrebat daca sunt conshtienta de ceea ce fac...spunandu-mi ca 2 paciente de 21 de ani care luasera aceste pastile timp de 4 zile au decedatshi ca spera ca eu sa scap shi sa nu mor...atacul meu de panica a crescut shi ..



..si pentru ca a aflat ca esti in plin atac de panica te-a "linishtit" spundu-ti ca esti pe moarte??????
HA!HA!HA!
Buna treaba a facut!!!!
Grozava faza asta! Mi-a placut! Asta da doctorita!!! Cum o cheama? De unde e?


EmaM
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:07
Ideea e urmatoarea: ca sa iei pastilele astea trebuie sa fii sanatos nu numai fizic, ci si PSIHIC!!
EmaM
Postat pe 8 Aprilie 2009 14:11
am tinut si eu cura am slabit dar tot ar mai trebui sa dau jos vreo 7 kg.ma intereseaza reteta cu ce am tinut eu nu isi mai face efectulsorina_matei2008@yahoo.com
say
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:37
revin cu o precizare foarte importanta
iubitul meu a terminat tratamentul de 3 luni in total aslabit 18 kg
socrul meu 17 kg
soacra mea 14 kg


pentru cine doreste sa intrebe ceva anume astept intrebari/
mlupascu92
Postat pe 14 Aprilie 2009 21:49
BUNA SI EU IAU PASTILELE ACELEA DAR SETEA SI NODUL IN GIT DATOREAZA FAPTULUI LIPSEI DE CALCIU EU IAU 1 PLIC PE ZI DE CALCIU CU VIT D sau MG. SI APA FOARTE MULT SAU LICHIDE ,FRUCTE CHIAR DACA NU PUTETI MINCA NU VA E FOAME ...TREBUIE E BINE DE STIUT CA IN TIMPUL CICLULUI MENSTRUAL PE TIMPUL LUI NU MAI TREBUIE LOATE SE IA 3 LUNI SI SE FACE PAUZA 1 LUNA ... DACA SAU DAT PREA MULTE KG IN 2 LUNI SE IA A TREIA CUTIE 1 CP. LA 2-3 ZILE NICI EU NAM STIUT DAR INTIMPLATOR AM CITIT PE UN SITE DESPRE ACESTE CAPSULE DAR manacaTI regulat SI din cate stiu eu cine are prb cu rinichii nu poate sa ia cp. imi pare rau.PUPICI~NIKOL din bucuresti
nico_pisa
Postat pe 24 Aprilie 2009 05:51
buna te pot ajuta eu sa intri in posesia lor eu am luat in urma cu un an de zilile am slabit 13 kg de atunci nu am mai pus inapoi decat un 1-2 kg care le dau inapoi jos e oscilant si e normal la inceput sa te simti oarecum rau ptr ca este o schimbare ce are loc in metabolism
adresa mea d emaill sava.claudia@yahoo.com ptr mai mulye detalii
claud1982
Postat pe 30 Aprilie 2009 09:24
De la: DianaCP, la data 2009-04-08 14:11:07Ideea e urmatoarea: ca sa iei pastilele astea trebuie sa fii sanatos nu numai fizic, ci si PSIHIC!!
sylvynet
Postat pe 16 Iunie 2009 21:05
De la: anamaria_britny, la data 2009-02-08 21:50:38Buna dragele mele...

Numele meu este Ana-Maria si am 24 ani...shi ash vrea sa va destainui shi d-voastra nishte experientze cu pastilele de slabit chinezeshti...
Acum ceva timp o colega de-a mea a inceput sa ia aceste pastile de slabit...dupa 6 zile i-a fost foarte rau shi a renuntzat la ele dupa ce nu a fost capabila de nimik timp de o juma de zi...
Insa cu toate ca am vazut efectele pastilei la colega mea shi citisem de anumite persoane care au luat aceste pastile , unele reactzionand rau la ele, altele deloc, shi shiind ca am un organism extrem de puternic am inceput sa iau shi eu aceste pastile...Intr-adevar am slabit de la ele vreo 3 kg in 10 zile, dar in a 10 zi am facut din cauza lor un atac de panica cu cadere de calciu shi am ajuns la spital...cand am ajuns in fatza doctorei shi i-am spus ce pastile iau m-a intrebat daca sunt conshtienta de ceea ce fac...spunandu-mi ca 2 paciente de 21 de ani care luasera aceste pastile timp de 4 zile au decedatshi ca spera ca eu sa scap shi sa nu mor...atacul meu de panica a crescut shi raul a devenit din ce in ce mai mare...nu puteam sa respir...inima imi ieshea parca din piept...imediat m-au bagat pe perfuzii shi mi s-au facut urgent analize...intre timp d-na doctor mi-a spus ca de cateva luni se lupta cu pacientzi din cauza acestor pastile care au in ele o substantza toxica care atatca creierul, cu toate ca in prospect scrie ca sunt naturale...au avut 168 de cazuri dintre care 2 decesuri ( 2 tinere de 21 de ani ), 161 de cazuri care se trateaza inca de pe urma acestor pastile ele atacand partzi fundamentale ale creierului si 5 cazuri printre care shi eu care nu au avut de suferit din cauza pastilelor decat o mica parte in care acestea au substras potasiu din corp...eu acum mananc 1 kg de mandarine shi 1 kg banane pe zi pentru a-mi recapata potasiul...La parasirea spitalului D-na Doctor mi-a spus...,, Ai avut noroc...te iubeshte D-zeu...eshti al 5-lea caz care a scapat atat de ushor...''
Va spus sincer...nici eu nu am bagat in seama ce am citit pe net dar credetzi-ma am patzit-o apoi pe pielea mea shi va spun aceste pastile omoara incet dar sigur...va simtzitzi bine dar fara sa va datzi seama creierul este deja afectat...indiferent cat de sanatoasa suntetzi...sper sa imi ascultatzi sfatul shi sa facem tot posibilul sa scoatem aceste pastile de pe piatza, din plafare shi de oriunde se pot achizitziona...
Va doresc o seara frumoasa incontinuare shi o viazta cat mai sanatoasa...
sylvynet
Postat pe 16 Iunie 2009 21:06
Cred ca ar trebui schimbat titlul acestui topic in "faimoasele droguri chinezesti" si ca subtitlu cum se administreaza aceste droguri fara sa te prinda vreo....boala.
enemgabriel
Postat pe 16 Iunie 2009 21:16
Am luat si eu pastilele Superslim,desi in trecut am suferit de afectiuni psihice:am avut 2 episoade depresive insotite de atacuri de panica,dar nu mi s-a intamplat nimic rau in ciuda faptului ca Ultimele 2 fete spun ca pastilele afecteaza creierul.Vreau sa va spun ca nu au avut absolut nici un efect secundar.Eu nu sufar nici de inima si am si am tensiunea mica,iar probleme cu ficatul nu am.Iar starea mea psihica e excelenta si sunt si f energica desi nu mananc mai nimic.Daca ar fi asa de ce in prospectul lor spune ca nu sunt indicate pers cu tensiune mare,probleme cardiace si boli de ficat?De ce nu se mentioneaza nimic ca nu sunt indicate pers cu depresii?
Nu cumva acei oameni care spun ca s-au simtit rau au ignorat cu buna stiinta ca sufera de o afectiune ca cele de care sunt avertizate in prospect dintr-o enorma dorinta de a slabi si de incurajarea cunoscutilor care spun ca au avut efecte f.bune? Sau pur si simplu persoanele respective nu stiau ca au acele afectiuni?
Ma gandesc ca ar trebui sa-ti faci niste analize inainte de a le lua,de tensiune nici nu mai vorbesc...Va rog sa nu mi-o luati in nume de rau ca va acuz de neglijenta sau de altceva,pur si simplu erau niste intrebari retorice...
sylvynet
Postat pe 16 Iunie 2009 21:33
Si sunt de acord cu parerea fetei care a ramas mirata de vorbele doctorei din povestirea anei maria.Ce trebuia sa sperii in halul asta o pers care sufera de atacuri de panica?Doctora aia n-are deloc psihologie...Si stia si pe dinafara ca e al cincile caz din 168(cata precizie!!!) de paciente fara complicatii grave sau chiar fatale!
In plus,povestile cu decesele mi se par cusute cu ata alba...Asa cred unii ca o fac pe desteptii ca sa scoata in evidenta ca vai ce doctori mari sunt ei...
sylvynet
Postat pe 16 Iunie 2009 21:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Revitalizarea organismului!!! Help!! 4 De la: Aemulus 15 Aprilie 2010 07:31
Mancarimi vaginale 12 De la: Narcisa_tesfio 11 Septembrie 2010 19:49
Legumele de gătit lent scad conținutul lor nutritiv? 1 De la: kudika_1040928 30 Iulie 2020 17:47
Ati folosit produsul noni? 3 De la: colnago 20 Martie 2010 17:05
INFECTIE LA COLOANA CU PIOCIANIC-AJUTATI-MA!! 2 De la: camiflorea 21 Martie 2010 12:45