Setari Cookie-uri

Faimoasele pastile chinezesti

Atata exactitate avea doctora aia cand vorbea de cifre de parca la ea acolo ar fi fost centru specializat de recuperare dupa tratamentul cu Superslim.
sylvynet
Postat pe 16 Iunie 2009 22:51
hi
tarot_healthy
Postat pe 29 Iunie 2009 13:43
buna, si eu am luat aceste pastile de cae vb tu..one capsule a day se numeau sau ceva de genul acesta ...sincer in prima zi m-am simtit foarte rau...ameteli...senzatii de oboseala ..parca eram drogata ..dar dupa aceea a fost ok...in 6 zile am slabit 4 kg...acum depinde si de organism..nu aveam pofta de mancare deloc ..dar consumm fructe ...chia daca le mancam fortat mai mult...am renuntat la ele in momentul in care am ajuns la greutatea dorita...si dupa ce am incetat sa le mai iau nu m-am ingrasat deloc...eu chiar am fost multumita ...mult succes
bruno_cry
Postat pe 21 Iulie 2009 03:41
te rog, vreau si eu reteta
momica
Postat pe 23 Iulie 2009 13:32
De la: mlupascu92, la data 2009-04-14 21:49:36revin cu o precizare foarte importanta
iubitul meu a terminat tratamentul de 3 luni in total aslabit 18 kg
socrul meu 17 kg
soacra mea 14 kg


pentru cine doreste sa intrebe ceva anume astept intrebari/


Sunt toti OK? Nu au nici un fel de afectiune? nici o boala? Mie mi se pare ca au slabit enorm de mult intr-un timp atat de scurt si ca cel putin sistemul lor imunitar e la pamant.
Am luat si eu, e drept ca am riscat deoarecem stiam ca nu sunt recomandate celor cu afectiuni cardiace sau renale iar eu am un usor suflu sistolic (genetic) si un episod de tromboflebita profunda cu risc foarte mare de embolie pulmonara, in un urma cu un an! (din cauza anticonceptionalelor - cel putin alta cauza nu a fost gasita si nu se explica altfel decat prin predispozitie genetica).
Deci am luat aceste pastile, nu cate una pe zi timp de 3 luni, asa cum se recomanda. Am facute cate o cura de o saptamana cu pauze de 2 sapt aproximativ 3 luni. Am slabit suficient si frumos, desi nu am facut nici un fel de sport - din cauza tromofleb nu pot face efort fizic. Cam 6 - 7 kg.
Ce mi-a placut mie cel mai mult a fost faptul ca nu mai aveam tot felul de pofte si nu mai aveam senzatia de foame.
Eu plec dimineata devreme la 7, la serviciu si nu prea am timp sa mananc, dar de cand am luat capsula de slabit am mancat mereu dimineata - mi-am facut un reflex, ajung acasa seara dupa 18 si atunci mananc exagerat de mult (mancam inainte de cura), iar in timpul zilei mancam tot felul de prostii gen fast food, patiserie, ciocolata si alte dulciuri.
Din punct de vedere al poftelor de mancare e super bine, dar aveam mereu senzatia de sete, asa ca am baut apa, multa apa, ceaiuri de fructe in general.Cred ca greseala a fost ca am baut si apa de la robinet, sucuri acidulate si apa minerala nu beam nici inainte.
Nu am avut reactii adverse grave, decat in prima saptamana ameteli si usoare insomnii, pe care nu prea le-am bagat in seama, eu oricum dorm foarte putin (4 - 5 ore pe noapte).
Dupa vre-o 3 luni (am inceput din mai si in total am luat cam 25 - 30 de pastile) am inceput sa am dureri de spate si dureri asemanatoare celor menstruale. Am ajuns intr-o seara la urgenta si mi-au spus ca sunt dureri cauzate de ovulatie!! e drept de garda era un medic chirurg. I-am spus ca tot atunci am observat cheaguri de sange in urina si mi-a recomandat sa fac examen ginecologic, chegurile a considerat ca sunt cauzate de tratamentul anticoagulant pe care il iau mereu. Mi-a dat papaverina, scobutil si 2 amoxiciline si m-a trimis acasa. Bineinteles ca pana dimineata mi-a trecut, dar in zile urmatoare durerile au revenit in special in zona lombara si abdominala.
Am facut un ecograf si am descoperit ca rinichii si fierea sunt foarte afectati, plini cu nisip si pietre. la fel de afectate sunt si anexele: ovare, trompe, uter inflamate - metroanexita bilaterala.
Am inceput tratamentul pentru aceste afectiuni si am inceput sa am edeme, cu toate ca beau mai mult de 2 litri de ceaiuri diuretice.
Concluzieea mea este ca daca iei astfel de pastile nu esti foarte sanatos (ceea ce nu cred ca se poate / obezitatea e si ea o boala asociata cu sindomul metabolic) pot sa apara alte complicatii, la fel ca la orice alt medicament, dar trebuie sa fii constient si sa-ti asumi riscurile, nu sa dai vina pe altii pentru asta.
Eu am facut ecograf in martie si alte analize de sange si in afara de problemele de coagulare nu aveam absolut nimic, nici un firicel de nisip la rinichi. Pietrele (calculi) au aparut din cauza apei prea calcaroase si a regimului alimentar pe care ar fi trebuit sa-l tin. Aceste medicamente au in primul rang efect detoxifiant iar rinichi mei nu au facut fata, deasemenea impiedica metabolizarea lipidelor - rezultatul a fost topirea celuluitei dar si formarea de calculi biliari!
Eu desi am avut de suferit de pe urma acestor pastile, nu le fac responsabile in totalitate de efectele pe care le-au avut asupra mea.
Se stie ca sunt multe alimente care duc la formarea de calculi biliari sau renali, inclusiv carnea si grasimile de orice fel (contin colesterol), proteinele din lapte, oua, ficat, chiar si unele legume bogate in celuloza fasole, varza, praz, mazare, etc
Eu nu sunt in masura sa fac recomandari asupra acestor pastile. Orice medic atunci cand da un tratament unui pacient ii explica riscurile si ce se poate intampla cu si fara acel tratament. Pacientul are posibilitatea sa decida daca e dispus sa-l urmeze sau nu, indiferent de afectiunea pe care o are.
atelizel
Postat pe 31 Iulie 2009 11:37
buna fetelor. eu am luat pastila, super slim si am dat in 5 saptamani, 17 kg. intr-adevar, nu ma simteam excelent, aveam ameteli, stari de voma, dar am reusit sa trec peste acest disconfort si acum am 59 de kg de la 78. ma simt super bine.mai am putin si ajung la kg pe care le aveam inainte sa nasc... adica 55.va pup.
valle3114
Postat pe 3 August 2009 00:19


Ai cumva o reteta buna, sau doar cu nemancatul?
momica
Postat pe 4 August 2009 08:23
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 5 August 2009 21:18
BUNA MA NUMESC MIHAELA DIN CTA AM 1 56 SI 80 DE KG ADRESA MEA ELLASWEET71@YAHOO ASTEPT RASPUNSUL TAU
ellasweet71
Postat pe 11 August 2009 18:11
Buna,as dori si eu sa stiu cum a slabit colega ta,eu am folosit pastile de alea chinezesti dar cand am vazut ca nu mancam nimik am renuntat la ele pt.ca am ulcer si mi-a fost frica,eu nu reusesc sa slabesc,am facut sala nu mamanc paine,dar greutatea mea tot nu scade,ajuta-ma pls. crpadina01@yahoo.com
crissdya
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:11
am luat aceste pastile de 2 ori am tinut si regim dar crede-ma nu am slabit un gram si asta luand si pastile tinand si regim
colegele mele care au luat imi spuneau ca au slabit pana in 10 kg eu nimic
cred ca doar dieta este importanta si oricum asta trebuie sa fie personalizata
sunny59_healthy
Postat pe 6 Septembrie 2009 16:24
Buna ziua!Atat eu cat si o prietena am incercat sa folosim aceste pastile chinezesti,in prima saptamana nu aveam deloc senzatii ciudate cauzate de aceasta pastila din contra eram foarte energica din punct de vedere fizic dar moralul meu era la pamant nu aveam deloc chef sa zambesc.La inceputul celei de-a doua saptamani bataile inimii erau din ce in ce mai tari,imi auzeam inima cum bate si oboseam din ce in ce mai repede,au inceput durerile de cap din ce in ce mai intense in fiecare zi,imi tremurau mainile,aveam insomnii,eram foarte slabita(eu nu am avut niciodata aceste probleme mai ales dureri de cap sau ceva probleme la inima).Am intrerupt deoarece nu ma simteam deloc bine.Am slabit in 12zile 2 kg;sunt 3zile de cand nu mai iau acele pastile si pot spune ca acum incep sa zambesc din nou si durerile de cap devin din ce in ce mai usoare dar bataile inimii sunt la fel si tresar din orice zgomot mic produs.Prietena mea dupa 14zile a inceput sa aibe bataile inimii la fel de intense ca ale mele,si are o stare extrem de ciudata.Atat ea cat si eu am intrerupt cura extrem de ciudata a pastilelor.Aceste pastile au actionat ca un drog care ne-a afectat organismul.Personal nu sfatuiesc sa parcurgeti la aceasta metoda pentru slabit.Acum un an am incercat si o cura de slabire cu Harbellife,amandoua folosind cam aceleais pastile si shake dar nu am avut deloc aceste stari care le avem acum.Nu este deloc o pastila sanatoasa si nu recomand.
healthy006293
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:53
as dori sa stiu si eu metoda de slabit. multumesc
Mady_25_2005
Postat pe 21 Septembrie 2009 08:42
Buna.Am citit ca vrei sa slabesti.Bine.dar te-ai gindit sanu-ti slabesti si sistemul IMUNITAR care este foarte important.De fapt slabirea nu este numai la Kg ci si grasimile din singe sa le elimini acelea sunt cele mai importante prima data si apoi Kg ca si greutate.Pentru aceasta ar fi bine sa-ti reglezi metabolismu pentru ca acesta iti da greutate[Kg].Mai multe relatii pe adresa; kitialbastru@yahoo.com Multa BAFTA. ELENA
kudika026596
Postat pe 21 Septembrie 2009 10:06
Buna. Sint si eu interesata de metoda dv. de slabit. Ardesa mea este sanda.ardeu@gmail.com Va multumesc.
healthy006868
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:02
buna.o cunostinta a fost plecata in china si mi-a adus pastile de slabit.am inceput sa le iau acum 1 saptamana se numesc fat out guava extract.sunt 30 de pastile de culoare verde intr-o cutie metalica tot verde.iau una pe zi dimineata iar de cand am inceput sa le iau respectiv o saptamana nu am pofta de mancare mananc o banana pe zi si poate un iaurt mai pe seara sau in alte zile un senvis si o banana toata ziua.eu sper sa slabesc intr-o luna 10 kilograme avand in vedere ca nu mananc aproape nimic si iau si aceste pastile de slabit.nu stiu cat de eficiente sunt.a mai luat cineva aceste pastile care le iau eu?a slabit?
claudita18
Postat pe 4 Februarie 2010 19:11
buna fetelor
am tot urmarit discutiile cu slabitul.e o probema care ma preocupa de cand ma stiu.acum am 35 de ani si am incercat de toate la viata mea.
am folosit recent si acele pastile chinezesti de slabit.nu mi-a fost rau,aveam doar insomnii,dar eu oricum dormeam prost dintotdeauna.taie foamea si produc sete,intr-adevar. am slabit 5 kg in vreo 2 luni. cam atat imi mai lipsea ca sa arat bine, asta dupa ce mi-am facut o operatie de liposuctie si am scos 7 kg de pe coapse si picioare.
ideea e ca sunt minunate aceste pastile, chiar au functionat. insa, CAND LE INTRERUPI, PUI LA LOC TOATE KILOGRAMELE, BA CHIAR SI MAI MULT.
acum am inceput dieta slabesti-mancant, a dnei dr. gabriela man.deocamdata am slabit 1 kg in 2 saptamani, dar nu faci foamea. ideea e sa slabesti in ritm moderat, dar cel mai important e SA TE MENTII DUPA CE AI SLABIT.
multa bafta tuturor!
kiki_riki
Postat pe 23 Februarie 2010 10:11
Buna, daca vreti sa slabiti folositi metode mai sanatoase, pastilele provoaca cancer mai ales cele care slabesc sistemul imunitar si atunci degeaba slabesti,Eu am slabit 12 kilograme in 3 saptamani mancand disociat si pe zile. Adica in fiecare zi alta grupa de alimente, o zi peste, ozi fructe, o zi lactate de orice fel, o zi legume, alta zi carne gratar si oua fierte la micul dejun.Sau nu amestecati proteinele cu carbohidratii si fructele la 2-3 ore diferenta de orice masa.garantat slabesti si poti manca oricit de mult la o masa, nu te infometezi.In plus poti alege din regimul pe grupe sanguine exact alimentele care ti se potrivesc. Gasesti in librarie carti cu tabele. Concomitent poti lua niste suplimente alimentare sanatoase , cunoscute ,din farmacie.Ti le poate recomanda orice farmacista.Cei care m-au ascultat au avut rezultate semnificative. Recomand la 3 saptamani pauza 2 . mancati normal dar fara paine, foarte bune sunt rondelele de orez din plafar, sau fulgii de ovaz cu lapte la micul dejun in ziua de lactate.Poti pune miere si nuci ca sa fie mai gustoase.fara alte dulciuri. Nu e un efort atat de mare , prima saptamana e mai grea pana te obisnuiesti psihic.
oficup
Postat pe 28 Februarie 2010 13:07
Am uitat sa mentionez, cu acest regim nu m-am mai ingrasat deloc in ultimii 2 ani , mananc normal iar dupa sarbatori revin la regim 5 zile si gata.
oficup
Postat pe 28 Februarie 2010 13:15
oficup ai mare dreptate.asa am slabit si eu.acum am 52 kg si mananc ce vreau si nu ma ingras.problema k noi oameni vrem rapid sa slabim.dar trebuie si rabdare SI EFORT,k sa se vada rezultatele.OFICUP CAM ASA VROIAM SA SCRIU SI EU PE FORUM..DAR AI SCRIS TU.NUMAI BINE
bambola
Postat pe 28 Februarie 2010 13:46
buna, te rog sa-mi recomanzi modul natural de slabire,desigur fara reactii adverse.. adresa mea : diamantalb@yahoo.com
cu stima,
healthy014643
Postat pe 8 Mai 2010 08:17
buna! am luat si inca mai iau aceste pastile...slabesc, numai ca in acelasi timp tin si cura de slabire disociata de 90 de zile!De mentionat e faptul ca aceste pastile nu le iau zilnic, cam 3 pe saptamana, am slabit incet, dar in siguranta!, de la 75kg,in 3 luni,63kg, poate vi se pare putin numai ca , daca slabesti repede , elasticitatea pielii are de suferit, si in loc sa dai jos din grasime dai jos din masa musculara!
Ai grija , daca ti se face rau de la aceste pastile, atunci nu le lua,mai bine incearca o dieta sanatoasa pe termen lung!
Mult succes, si sa tii cont de sanatatea ta.
bujoim
Postat pe 8 Mai 2010 08:43
Buna fetelor aveti mare grija si herbalife si pastilele de slabit chinezesti sunt f daunatoare si cu efect de moment urmate de multe efecte secundare daunatoare pt organism.Te bucuri ca dai jos cateva kg dar inapoi pui dublu sau chiar mai mult de atat, asa ca mare grija cea mai buna cura de slabire e regimul nicidecum pastile.
mimisor_healthy
Postat pe 8 Mai 2010 10:41
MARE- MARE GRIJA CE LUATI!!!!!
sora mea a ajuns la Obregia (spitalul 9) dupa ce a luat 2 saptamani "capsule pt slabit" - sunt pline de droguri (amfetamine / sibutramina). Nu mai manca, nu mai dormea, si ajunsese intr-o stare deplorabila din pct de vedere psihic (tulburari de comportament, cu stari psihotice acute...).
Au fost necesare cateva saptamani sa-si revina complet psihic si fizic, iar de slabit nici nu se pune problema (max 3 kg care sincer nu meritau un asemenea sacrificiu!!!)
Incercati diete, faceti sport, mancati mai putin decat de obicei si cu siguranta veti slabi. Spuneti NU oricarui fel de pastila "miraculoasa" de slabit!!! Va rog sa ma ascultati pt ca am trecut printr-o experienta foarte dureroasa cu sora mea si nu doresc nimanui sa afle cum este...
Aveti grija de voi,

Monica
healthy014774
Postat pe 8 Mai 2010 11:52
Buna! as vrea sa stiu si eu cum a slabi prietena ta, natural si fara efecte advese, eu am incercat si cura cu cidru care e o mare minciuna si ecofit fara rezultate si nu am de dat jos decat vreo 4 kg, insa nu reusesc! Mi-e groaza sa iau pastile chinezesti pt ca sunt foarte nocive, asa ca te rog sa imi spui si mie, ce a folosit ea, cu toate ca nici o dieta nu poate fi un panaceu pentru toata luma care vrea sa ma piatda din kg acumulate.Multumesc!
bise
Postat pe 8 Mai 2010 12:07
buna,si eu am luat,dar nu cele chinezesti,e vb de CAPSULA DE SLABIT,o gasiti la farmacie,cel mai indicat si am slabit in doua luni aproape 10kg,intradevar beau multa apa,obosesc repede,dar am inceput sa fac tae bo acasa si mananc cate putin d 3 ori pe zi si respect regula d a manca cv inainte sa iau pastila si imi e f bine.Sunt f multumita d ele.am slabit frumos si fara probleme.Nu luati orice medicam. eu va recomand din farmacie si respectati indicatiile prescrise.succes.
LadyF
Postat pe 8 Mai 2010 13:10
...nu sunteti normale...in loc sa incercati sa mancati sanatos si sa faceti putina miscare,va indopati cu chinezarii care va pun in pericol sanatatea pe o perioada nelimitata de timp...trebuie sa fi tampita la cap sa ti se faca rau de la un medicament si sa il iei in continuare...chiar nu sunteti normale...
kudika007253
Postat pe 8 Mai 2010 14:53
sunt interesata
miu_nicoleta
Postat pe 8 Mai 2010 16:18
NICOLETA,

DACA TE INTERESEAZA SA SLABESTI, TE ROG SCRIE-MI PE ADRESA;migona56@yah00.com
Iti voi spune lucruri reale, nu povesti.
Astept mailul tau.

Ecaterina
migona56
Postat pe 8 Mai 2010 17:19
Fetelor , fetelor , am incercat dieta Daneza si multe alte diete , picaturile lui Catalin Crisan , Herbalife monotorizata chiar de Sergiu Macadrai ( managerul de la Herbalife) si tot nu am slabit. Cu pastila minune mie frica dupa ce a patit din cauza ca am vrut sa slabesc. Organismul meu s-a revolutionat si m-ia iesit colesterolul unde credeti ? pe cap , da nu e nimic de ras , am fost la 2 doctorii si acelasi lucru mi-au spus si acum trebuie sa i-au medicamente pt micsorarea colesterolului.
Sheherezan
Postat pe 8 Mai 2010 17:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Regimul cu putine glucide - cel mai eficient! 22 De la: 4Life 30 Martie 2010 21:29
Cum scapam de raceli 1 De la: office_salinasusesi_ro 28 Februarie 2010 11:26
AM SLABIT 30 De la: gianina2000 16 Septembrie 2013 17:39
PRODUCATORII DIN INDUSTRIA ALIMENTARA NE ALIMENTEAZA DEPENDENTA DE ZAHAR 9 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:29
Slabire urgenta 18 De la: tarot 11 Noiembrie 2009 23:42