Setari Cookie-uri

cum tratam constipatia?

Atentie la ceaiul verde, provoaca scaderea tensiunii, eu am avut probleme seriase si de lunga durata si nu stiam de la ce, pina am gasit scris pe ambalajul unui pachet de ceai verde ce reactii poate da. E foarte bun folosit cu prudenta , pauze de 10 zile si numai de cei care au tensiunea marita.
oficup
Postat pe 23 Februarie 2010 12:13
Buna, Mi-au placut comentariile tale. Si eu am aceleasi probleme, incerc de cava tiomp cu prune deshidratate, de la Mega Image, merge, dar eu cred ca acest colon lenes se obisnuieste in timp si nu mai reactioneaza la ce ii dau. Am auzit de ulei de masline, incerc o cura sa vedem poate este ok. Toate buna
MiaMz
Postat pe 7 Septembrie 2011 09:43
Pudika416607
Postat pe 7 Septembrie 2011 09:46
De la: MiaMz, la data 2011-09-07 09:43:42Buna, Mi-au placut comentariile tale. Si eu am aceleasi probleme, incerc de cava tiomp cu prune deshidratate, de la Mega Image, merge, dar eu cred ca acest colon lenes se obisnuieste in timp si nu mai reactioneaza la ce ii dau. Am auzit de ulei de masline, incerc o cura sa vedem poate este ok. Toate buna


incearca si:
mere si pere fierte in coaja cu putina apa astfel incat sa nu mai pui zahar si mananci seara (un mar si o para, eu le fierb cam 10 min);
varza cruda, salata, la fel, seara;
kiwi, seara;
rosii in coaja, puse in tigaie cu putin ulei, daca poti ia de masline, iti trebuie o lingura, pui 2-3 rosii taiate felii, eu le mai pun putin cimbru si usturoi, sare, si le mananc ca pe un sos, sunt foarte bune;
asa mai schimbi din cand in cand si ai si rezultate!

mai poti face si (daca ai timp)- te asezi in pat/pe covor si ridici picioarele la piept - este un exercitiu care iti pune in miscare muschii burtii si ajuta colonul - eu cam de cate ori fac miscare seara am si miscare dimineata !
royan
Postat pe 7 Septembrie 2011 16:32
Nu se mai gaseste Colon control.
Si eu l-am foslosit si am fost multumita de el.
foarte bun.
Anda_Spa_de_Lux_1
Postat pe 30 Decembrie 2016 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
TERAPII ENERGETICE GRATUITE 2 De la: ioanabobocea 19 Decembrie 2009 09:45
Adenocarcinom de prostata 6 De la: healthy008553 11 Noiembrie 2009 12:06
Ce analize se fac pentru a descoperi dereglarile hormonale ? 41 De la: el_ 30 August 2012 23:18
par gras 1 De la: memeitza 28 Aprilie 2010 13:02
transplant renal 2 De la: kudika_931218 18 August 2013 14:59