Setari Cookie-uri

ovar micorpolichistic

ptr ella 222
buna, as dori si eu datele de contactale persoanei respective. adresa mea
madalinanina@yahoo.co.uk
MADNESS
Postat pe 15 Martie 2009 23:08
De la: ellla222, la data 2009-01-15 11:00:51Eu am avut 5 noduli la san si trebuia sa ma operez ca nimeni nu reusea sa le dea de capat , iar prietena mea are de 5 ani ovare polichistice si menstruatie o dat la 4 luni.O colega de-a mea m-a vazut ca nu mai puteam merge pe strada de durere si mi-a zis ca acum vreo 10 ani a suferit de cancer mamar in faza avansata.Era programata in 2 luni la Iasi la operatie, la Spitalul Universitar.Intre timp merge la o femeie, ii da un tratament naturist care il urmeaza , dupa care merge din nou la Iasi sa se opereze.Acolo ii repeta testele si surpriza:nici urma de cancer.Binenteles ca nimeni n-a crezut-o ca a facut un tratament naturist si au trimis-o acasa.Acum nu a recidivat cancerul si o data pe an il face preventiv.
Avand incredere in ea m-am dus si eu la femeie, sincer cam neancrezatoare, iar dupa 5 zile, 4 noduli au disparut complet, iar al cincilea se facuse cat o mazare.Prietena mea are acum menstruatie in fiecare luna si nici un chist ovarian.Au mai mers la ea si altii cu fibroame, cancer de col, esofagian, ciroza dar nu in stadiu avansat,sinuzita.E data in Evenimentul si in Formula AS.
Daca intereseaza pe cineva va pot da nr de tel si adresa dar pe privat.
Multa sanatate!
buna ma intereseaza si pe mine datele acelei femei. adresa mea este adinaiga@yahoo.co.uk
shana
Postat pe 18 Martie 2009 00:58
De la: shana, la data 2009-03-18 00:58:55
De la: ellla222, la data 2009-01-15 11:00:51Eu am avut 5 noduli la san si trebuia sa ma operez ca nimeni nu reusea sa le dea de capat , iar prietena mea are de 5 ani ovare polichistice si menstruatie o dat la 4 luni.O colega de-a mea m-a vazut ca nu mai puteam merge pe strada de durere si mi-a zis ca acum vreo 10 ani a suferit de cancer mamar in faza avansata.Era programata in 2 luni la Iasi la operatie, la Spitalul Universitar.Intre timp merge la o femeie, ii da un tratament naturist care il urmeaza , dupa care merge din nou la Iasi sa se opereze.Acolo ii repeta testele si surpriza:nici urma de cancer.Binenteles ca nimeni n-a crezut-o ca a facut un tratament naturist si au trimis-o acasa.Acum nu a recidivat cancerul si o data pe an il face preventiv.
Avand incredere in ea m-am dus si eu la femeie, sincer cam neancrezatoare, iar dupa 5 zile, 4 noduli au disparut complet, iar al cincilea se facuse cat o mazare.Prietena mea are acum menstruatie in fiecare luna si nici un chist ovarian.Au mai mers la ea si altii cu fibroame, cancer de col, esofagian, ciroza dar nu in stadiu avansat,sinuzita.E data in Evenimentul si in Formula AS.
Daca intereseaza pe cineva va pot da nr de tel si adresa dar pe privat.
Multa sanatate!
buna ma intereseaza si pe mine datele acelei femei. adresa mea este adinaiga@yahoo.co.uk
card
Postat pe 23 Martie 2009 22:05
AM SI EU NODULE LA SAN.MA DUC LA CONTROL DIN 6 -6 LUNI LA CLUJ,DAR NU IMI DA NICI UN TRATAMENT.TE ROG TRIMITE-MI SI MIE ADRESA,NR.TEL A DOAMNEI .ADRESA MEA ESTE,,evysmid@yahoo.com.TE PUP
card
Postat pe 23 Martie 2009 22:13
buna !
se pare ca si eu am sindromul ovarelor micropolichistice fapt pe care l am aflat in urma unui control la medicul dermatolog ptr tratarea acneei si in plus mai am si dereglare hormonala ( exces de hormoni androgeni) iar medicul mi a prescris diane 35 si niste fiole de fier ptr ca am si o anemie din cauza lipsei de fier...problema e ca am citit multe lucruri urate despre acest medicament cum ar fi ca dupa incetarea tratamentului acneea reapare de 2 ori mai puternic...si sunt cam ingrijorata..nu stiu ce sa fac sa iau sau nu...daca stie cineva mai multe rog sa ma sfatuiasca, mutumesc
mirelanveronicab
Postat pe 2 Aprilie 2009 18:43
Buna pt ella222.
Ma intereseaza te ro nr de tel. adresa mea de mail este pr19722003@yahoo.com
healthy001540
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:31
Mesaj pt ella22: te rog mult da-mi si mie adresa femeii respective.Si pe mine ma chinuie chisturile pe ovare , pentru care tre sa iau in continuu tratament. adresa mea este dmssfsv@yahoo.com. Multumesc!

Postat pe 14 Aprilie 2009 14:17
De la: oana_en, la data 2008-10-09 15:53:17Salut! Si eu am suferit de asa ceva. In clasa a 12 am slabit vreo 15 kg, operata de apendicita, stre, etc. La un moment dat ajunsesem la vreo 47 kg l a 1.65... Si in urma unui control ginecologic m-am trezic cu ovare polichistice. Am tinut tratament cu o grmada de pastile fff scumpe...stiti si voi...destul de neplacut . Si cum opream tratamentul iar nu mai aveam menstruatie. M-am luptat asa vreo 3-4 ani fara nici un rezultat. Si printr-o conjunctura am fost sfatuita sa merg la un medic homeopat . Mi-a dat un tratament su niste tincturi si niste granule , am tinut cateva luni...aproape un an si am observat ca lucrurile s-au ameliorat. Bine si eu mi-am reluat alimentatia normala si m-am mai relaxat :p... Si la un nou control la gineco la ecograf nu se mai vedeau nici un fel de chisturi... Am ramas muta de uimire...chiar nu imi venea sa cred...dupa atatia ani chiar imi pierdusem speranta! Va dati seama ca nu am de ce sa mint...si nicinu fac reclama la nimik. Doar v-am povestit experienta mea. Rau nu are ce sa faca pentru ca toate sunt naturale, extrase din plante...eu zic ca merita incercarea. Eu una nu m-am impacat deloc bine cu anticonceptionalele... Multa sanatate!!! :)


Voiam sa stiu si eu ce tratament homeopat ai urmat pt chisturile ovariene.Multumesc!
kudika061640
Postat pe 12 Iulie 2009 17:25
Buna!

Va multumesc tuturor care ati postat comentarii pe acest topic deschis de mine. La mine se pare ca e un chist dermoid de care nu scap decat prin operatie. Am consultat destui doctori pana acum care mi-au spus acelasi lucru, asa ca peste doua saptamani sunt programata la operatie (laparoscopica).
Multa sanatate tuturor!
olgutza_healthy
Postat pe 13 Iulie 2009 15:24
De la: ellla222, la data 2009-01-15 11:00:51Eu am avut 5 noduli la san si trebuia sa ma operez ca nimeni nu reusea sa le dea de capat , iar prietena mea are de 5 ani ovare polichistice si menstruatie o dat la 4 luni.O colega de-a mea m-a vazut ca nu mai puteam merge pe strada de durere si mi-a zis ca acum vreo 10 ani a suferit de cancer mamar in faza avansata.Era programata in 2 luni la Iasi la operatie, la Spitalul Universitar.Intre timp merge la o femeie, ii da un tratament naturist care il urmeaza , dupa care merge din nou la Iasi sa se opereze.Acolo ii repeta testele si surpriza:nici urma de cancer.Binenteles ca nimeni n-a crezut-o ca a facut un tratament naturist si au trimis-o acasa.Acum nu a recidivat cancerul si o data pe an il face preventiv.
Avand incredere in ea m-am dus si eu la femeie, sincer cam neancrezatoare, iar dupa 5 zile, 4 noduli au disparut complet, iar al cincilea se facuse cat o mazare.Prietena mea are acum menstruatie in fiecare luna si nici un chist ovarian.Au mai mers la ea si altii cu fibroame, cancer de col, esofagian, ciroza dar nu in stadiu avansat,sinuzita.E data in Evenimentul si in Formula AS.
Daca intereseaza pe cineva va pot da nr de tel si adresa dar pe privat.
Multa sanatate!


Buna! As vrea si eu nr de tel si adresa doamnei care te-a ajutat pe tine si pe prietena ta, te rog. Ms!
kudika061640
Postat pe 15 Iulie 2009 15:12
buna! as dori si eu numarul de telefon de la doctora! adresa: iepuras_bucu@yahoo.com . Ms mult
DanielaMoldovan
Postat pe 15 Iulie 2009 15:23
BUNA FETELOR CHSTE ARE TOATE FEMEILE ;SI PLOBLEMA ESTE NU NUMI MEDICI DI ROMANIA SI CEI DIN GERMANIA INTI PRESCHIU COCIEPTONALE;
CE TREBUIE SA FACI PUNETI CEVA FIERBINTE IN PARTEA OVALULULI SI IEA PIILE PRESCRISE DE MEDIC; ASA AM SI EU DAR CU TIMPUL DISPARE SI APARE ESTE CEVA ORMONAL ; OVAR MICORPOLICHISTIC AU MAJORITATEA FEMEILOR 95% ASA CA STAI LINISTITA;
cassandra895
Postat pe 3 August 2009 13:54
Buna!
Eu m-am operat de chistul meu dermoid. Interventia s-a facut la clinica dlui dr Stoian, Gynecoland. A fost o operatie laparoscopica. S-a reusit indepartarea doara chistului fara sa fie nevoiea sa-mi ia si din ovar. Costa intr-adevar cam mult, dar oamenii de acolo sunt adevarati profesionisti. Jos palaria! Si doctorii si asistentele/asistentii. Ii recomand cu toata inima mea.
olgutza_healthy
Postat pe 3 August 2009 15:08
vreau si eu numele si telefonul doamnei respective adresa de mail violeta_katy@yahoo.com.Mulumesc!
violeta_katy2000
Postat pe 9 August 2009 18:50
Gasesti absolut tot pe www.gynecoland.ro. Eu am fost la dr Vasile Mirela. Multa sanatate!
olgutza_healthy
Postat pe 10 August 2009 15:02
Buna, te rog mult da-mi si mie detalii despre medicul la care ai apelat. Eu dupa ani de zile de menstruatie aiurea, la 21 de ani am inceput sa iau anticonceptionale. iar de 6 ani iau aproape neintrerupt. Nu spun ca nu ma simt bine cu ele insa parca n-as vrea sa stau asa o viata intreaga. Toti medicii la care am fost mi-au zis ca este tratament pe viata pentru oravul micropolichistic. Inclusiv medicul endocrinolog mi-a dat yasmine, ca si ginecologul:(
Adresa mea; only.deia@gmail.com

merci mult
Deia2
Postat pe 17 August 2009 11:26
Va recomand un tratament complex pe baza de microalge, plante si fructe:

WELLSTAR-MICROALGE OFERA SETUL DE PRODUSE:

GREEN GOLD SOLAR
GREEN GOLD LUNAR
KINETO
GENIO

Aceste produse contin algele : Spirulina Platensis (centrala energetica verde), Chlorella Vulgaris (epurator al corpului) si Lithothamnium Calcareum (‘maistrul’ constructor) in combinatie cu plante stiintific dozate : guarana, ceaiul verde japonez, socul negru, mate, curcuma, hibiscus, urzica, laptuca, sisandra, L-carnitina, citrice, ghimbirul, papadia, salvia, schizandra, fructoza, sirop de artar, thimus vulgaris, mar uscat, acerola, papaya, rozmarin, fructe de padure, colina, soc, menta, laptuca, melissa, musetel, chimen, uleiuri eterice.

Importanta acestor microalge pe scurt :
Spirulina :
- elimina acizii din organism (armonizeaza echilibrul acido – bazic al organismului) ;
- regenereaza intr-un fel unic, celulele! Poate stopa sau chiar inversa procesele degenerative! Actioneaza impotriva procesului de imbatranire.
- tonifica sistemul imunitar, pune in functie mecanismele de aparare si de autovindecare al organismului, avand effect pozitiv chiar si asupra celulelor stem (activ in prevenirea infectiilor si formarii celulelor canceroase) !
- alimenteaza corpul cu toate substantele vitale necesare ;
Chlorella :
- detoxifica (elimina inclusiv metale grele din organism, radiatii !). Aceasta putere fantastica este specifica Chlorellei ! Atrage toxinele ca un magnet, curata celulele !
- completeaza substantele vitale necesare corpului ! (organismul se satura si dispare senzatia de foame) !
- vitalizeaza prin cresterea nivelului energetic si activeaza activitatea cerebrala… este hrana mentala.
- restabileste echilibrul general al organismului.
Aceste minuscule vietati in compozitie corespunzatoare si-au dovedit eficiente in :
- scaderea simptomelor alergice ;
- eliminarea tulburarilor de somn ;
- impotriva astmului;
- impotriva atacurilor bacteriale;
- in retractia chisturilor ;
- in tulburari hormonale (infertilitate, fct glandei tiroide) ;
- in tratarea diabetului zaharat ;
- prevenirea si tratarea osteoporozei (in functie de gravitatea bolii);
- impotriva depresiilor;
- ajuta digestia;
- ameliorarea functionarii organelor senzoriale;
- reducerea durerilor (analgesic);
- eliminarea starilor de oboseala;
- pt cresterea leucocitelor;
- pt eliminarea durerii de cap;
- vindecarea ulceratiilor;
- ameliorarea starilor de anxietate;
- restabilirea armoniei organismului (obezitate - subnutritie) ;
- prevenirea micozelor ;
- prevenirea si tratarea bolilor gastrointestinale ( reflux, ulcer gastric, duodenal, colita cronica, constipatie) ;
- reducerea infectiilor ;
- scaderea simptomelor de hiperactivitate ;
- efecte antivirale, antibacteriene si antifungice (SIDA,hepatita, candidoza, helycobacter) ;
- fortificarea sistemului imunitar ;
- scaderea depunerilor in articulatii si inflamatiilor articulare ;
- scaderea nivelului de colesterina ;
- cresterea capacitatii de concentrare ;
- scaderea temperaturii ;
- eradicarea migrenei ;
- eliminarea psoriazisului ;
- efecte anticancerigene (cavitatea bucala, intestin, col uterin, san; prevenirea metastazelor, diminuarea efectelor secundare a chimioterapiei si a tratamentului cu raze cobalt, in cancer limfatic, activeaza factorul de necroza tumorala-TNF) ;
- vindecarea sclerozei in plagi , a bolii Alzheimer, a tulburarilor de memorie;
- incetinirea imbatranirii celulelor;
- alimentatia sportivilor;
- in tratamentul iradiatiilor ;
- alimentatia vegetarienilor ;
- in preventia bolilor de ficat ;
- impotriva formarii de cheaguri (flebitei) ;
- cresterea hemoglobinelor ;
- afectiuni severe ale sistemului hematopoetic (anemie, insufcienta medulara);
- in bolile cardiovasculare (hipertensiune arteriala, infarct miocardic acut, ateroscleroza etc.) ;
- in bolile cailor urinare (inflamatii, calculi, insuficienta renala etc) ;
- detoxificare (metale grele, pesticide, azbest, dioxina etc).
Acestea sunt cateva dintre lucrurile esentiale de care echipa de biologi germani au tinut cont timp de 35 de ani cat au durat cercetarile.
Aceasta tehnologie de prelucrare a diferitelor microalge, a fructelor, legumelor si a plantelor medicinale este brevetata si unica in lume.

Produsele se administreaza in dozaje diferentiate in functie de gravitatea afectiunii, in intervalul 1- 4 luni.

Informatii detaliate la tel : 0733 046 175 si e-mail : lidia130551@yahoo.com / oana_t21@yahoo.com.
anna_healthy
Postat pe 23 Octombrie 2009 13:59
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.
Este un produs , cu actiune imediata si eficace,acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.
Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.
Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc.
In Romania aceste produse abia incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.
Produsele au certificate FDA-USA si UE.
Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.
O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON :
De acum inainte veti putea beneficia nu numai de
absorbantele pentru ciclu normal,
ciclu abundent sau
pentru uz zilnic,
ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini,
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.
Nu trenuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25% in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.Ce zici ,VREI ?
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 18 Noiembrie 2009 21:53
o combinatie de serrapeptase+nattokinse+picnogenol este ideala pentru eceste vene sparte, tot ce conteaza este sa gasesti produse de calitate. Mai documentativa pe google si o sa va minunati de ce exista in natura....raspunsul la toate intrebarile si tratamente pentru orice afectiune...leacuri naturale :)
semaka_boy
Postat pe 18 Martie 2010 19:45
BUNA!
FIICA MEA IN VARSTA DE 22 DE ANI,A AVUT MARI PROBLEME CU OVARELE POLICHISTICE.DUPA CATIVA ANI DE GROAZA(ADICA ANUL TRECUT),A AJUNS SA FIE OPERATA.UNUL DINTRE CHISTURILE DE PE OVARUL DREPT,AVEA DIMENSIUNEA DE 9.3CM.NU TE LUA DUPA CEI CARE TE SFATUIESC SA IEI PRODUSE NATURISTE,NU AU NICI UN EFECT,MAI MULT,IMBOLNAVESTI FICATUL CU ACELE TINCTURI,ITI SPUN DI EXPERIENTA FIICEI MELE.CEL MAI SIGUR ESTE DR.GINECOLOG.FIICA MEA A FOST OPERATA DE DR.ION IONUT DE LA MATERNITATEA GIULESTI.UN OM CARE MERITA O STIMA DEOSEBITA.RAR ASA OM.DACA NU ERA DUMNEALUI,ALTI DR.AJUNSESERA SA-MI SPUNA CA II VA SCOATE AMBELE OVARE,NICI NU POT SA-TI SPUN PRIN CE AM TRECUT.NU O LUNGESC MULT,TE SFATUIESC DIN TOT SUFLETUL MEU DE MAMA,MERGI CAT MAI CURAND LA GINECOLOG SI FA TRATAMENT CA NU E DE GLUMA.DACA MAI AI INTREBARI ADRESEAZA-TE MIE PE MESS.SANATATE MULTA!
healthy001563
Postat pe 7 Aprilie 2010 09:26
Buna ziua! Ma intereseaza si pe mine adresa doamnei pt. tratamentul naturist pt. chist. Daca poti sa-mi dai un mesaj privat cu datele de contact as fi f. fericita. MULTUMESSC si Craciun Fericit!
kudika_947532
Postat pe 25 Decembrie 2013 17:30
Buna! Prietena mea are 18 ani si are ovarul stang micropolichistic. Deptul s-a curatat, fusese si el afectat. Are menstruatie, inaintea inceperii vietii sexuale era dereglat ciclul mesntrual, acum, la mai bine de jumatate de an de la inceperea vietii sexuale are mestruatia in fiecare luna pe data de 18-19, odata i-a venit pe 17. In fine, are mesntruatie insa odata la cateva luni, ajunge la spital, are dureri ingrozitoare, nu mai poate, pur si simplu si e o persoana foarte puternica, nu se plange de la nimica-toata. Cu toate ca a fost de atatea ori internata cu problema asta nimeni nu-i da niciun tratament ci doar medicamente pentru dureri care oricum nu fac fata, nu amelioreaza mai deloc durerea, nimeni nu-i face nimic, nu stiu cum sa o ajut, nu mai rezist sa o vad cum se chinuie. As dori sa mergem pe varianta cu produse naturiste, anticonceptionalele cad din start, eu unu nu vreau sa o imbolnavesc mai tare, doar ii vreau binele si copii frumosi, isi doreste copii, mai tarziu bineintele, iubeste copiii si asta e cea mai mare temere a ei, infertilitatea. Vorbea cineva mai sus de o doamna care face miracole cu produse naturiste din Deva parca, va rog sa ma ajutati si pe mine dandu-mi detalii despre persoana respectiva. Va multumesc!
kudika_952233
Postat pe 19 Ianuarie 2014 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:26
Sinechia 27 De la: DIDA_healthy 8 Septembrie 2015 13:39
antibioticele luate recent influenteaza rezultatul testului cu lama? 1 De la: elena_er 28 Octombrie 2011 17:29
Însãrcinatã sau nu??? 3 De la: adryanaaa 3 August 2016 15:59
Libidou scazut 7 De la: MoneyKidu 21 Decembrie 2009 18:13