Setari Cookie-uri

sexul anal - nociv?

De la: rebeca69, la data 2010-03-09 16:02:11ca sa vezi ce m-am inselat si eu am auzit ca ii acaparati cu tot. si cu servici si cu ingrijri



Hai mai rebecooo iar ai revenit, parca vreo 3 zile ai disparut, ti-au taiat astia netul si acum ti-a venit leafa si l-ai platit:))))). Ti-ai schimbat poza iar:))))) hai sa iti spun ceva, mai bine stancile alea, ti se potrivesc mai bine, ca si tu esti ca o stanca si in gramatica si in prostie :)))))
sarpele
Postat pe 9 Martie 2010 23:29
hmmm.citeam.ceea.ce.ati.postat.la.acest.subiect.mi.se.pare.ciudat.sa.vad.oameni.trecuti.de.40.de.ani.care.au,asemenea.expresii...cu.copii.acasa.tot.asa.vb??
rubya_healthy
Postat pe 11 Aprilie 2010 06:38
Clisma, lubrifiant, rabdare si clar ca o sa iasa bine. Sunt niste reguli simple de igiena si de bun simt care, respectate, te vor proteja de orice chestie nociva.
De ce il implicati pe Dumnezeu, El ne iubeste si vrea sa fim fericiti asa ca hai sa fim fericiti (facand sau nefacand sex anal-fiecare dupa cum vrea)
nimfo
Postat pe 15 Aprilie 2010 14:46
sunte-ti foooarte amuzanti!!!dragii mei este foarte ciudat ca dati comentarii cu biblia in mana si tine-ti lectii de morala,DAR,tooooootusi din cate vad ati intrat singurei pe un forum unde se discuta despre sexul anal,nu cred ca va fortat cineva sa intrati si sa cititi parerile celorlalti pe aceasta tema,si nici biblia in spatele careia va ascude-ti se pare ca nu a fost suficienta sa va ajute sa nu cedati tentatiei de a intra pe acest forum de "PACATOSI" !!!!!!!!! tind sa cred ca erati si voi FOARTE interesati de sfaturi legate de acest subiect,dar v-ati rusinat si ati preferat sa-i deranjati pe altii cu discutii ce ar trebuii sa le aveti doar
in cercurile voastre sau la biserica,in nici un caz pe un forum unde se discuta despre SEXUL ANAL!!!!!!concluzie:mai bine ca noi dar macar ne asumam,decat ipocriti ca voi!!!!
healthy015808
Postat pe 5 Mai 2010 17:38
nu pot sa cred.. am stat ca citesc 9 pagini in speranta ca voi gasi vreo informatie utila in ceea ce priveste sexul anal:) PIERDERE DE TIMP!! in afara de cele MAXIM 5 reply-uri in care se ofereau cat de cat informatii....numai tampenii. Pentru cei care acuzati aceasta forma de sex si nu aveti de gand sa va extindeti putin orizontul gandirii, am o intrebare: COPII vostri, care cresc (sau vor creste) intr-o lume noua si PLINA de ispite, ce vor spune cand ii luati cu "DUMNEZEU TE PEDEPSETE DACA IUBESTI (pentru ca sexul anal facut corect nu inseamna decat iubire)!!!!"? Chiar credeti ca o sa ii ajute?? In loc sa fiti atat de incuiati, ati putea sa icnercati sa va documentati si sa faceti copiilor vostri o EDUCATIE sexuala cat mai buna, in loc sa va pierdeti timpul comentand aiurea! (asta daca nu vreti sa va treziti cu fiicele insarcinate, sau cu copii pline de boli venerice)
Am 21 de ani , sunt cu prietenul meu de 4 ani si inca nu am facut asta, dar este normal, ca orice cuplu in care exista COMUNICARE si INCREDERE, sa fim curiosi. Sper ca cineva sa ofere niste sfaturi (in afara de faptul ca trebuie rabdare si alte chestii de genul).

Daca aveti rabdarea sa cititi acest reply, poate poate o sa va puneti mai multe intrebari legate de acest subiect. DACA NU PENTRU VOI, PENTRU COPII VOSTRI!!! Putina informare un strica nimanui;)

P.S: nu vreau sa ma cert cu nimeni. Sper ca aveti alte chestii mai bune de facut decat sa incepeti IARASI cu certuri si tampenii:) (desi as fi curioasa ce va poate scoate tartacuta aia:)) )
healthy017034
Postat pe 9 Iunie 2010 01:33
Hai,ma,fiti seriosi.E simplu.Daca-ti face placere si partenerul e de acord,e ok,simtiti-va bine.Daca nu,nu.Astea cu Dumnezeu si alte alea sunt povesti.Simtiti-va bine si lasati profanii sau nestiutorii sa abereze cat vor,sunt nesemnificativi si primitivi.
andrei68
Postat pe 9 Iunie 2010 23:54
de ce nu incerci cu mine o partida de sex anal :x,mai intai sa ne cunoastem,te puup !
kudika310692
Postat pe 30 Iulie 2010 18:49
buna, ma puteti ajuta si pe mine, va rog?

http://www.mititel.ro/concurs/vezi/1/castig-cu-bebelusul-meu!/181/mogaldeatza
babyice
Postat pe 31 Iulie 2010 13:20
salut si o zi buna tuturor nu stiu de ce va stresati voi pt una ca beula sau cum o cheama ea probabil a gresit sit-ul sa intre pe situri biblice hai sa vb de sexul anal ca asta era tema NU. da pot spune si da sfaturi atat cat stiu.AM facut sex anal cu mai multe femei si problema este urmatoarea nu toate pot sa o faca asa de bine cum spunae-ti si voi unele au dureri groaznice dar asta depinde de fiecare cuplu trebuie ca fiecare dintre dv sa fiti pregatit psihic (mai mult femeia),totul se face in moment de relaxare si buna dispozitie,se incepe de fiecare data dupa o prealabila igena(DUS SI EVENTUAL CLISMA ) intodeauna este bine sa folositi uleiuri speciale pt asa ceva de la sex shop,apoi urmeaza faza cu degetul se intoduce degetul in fund f usor si cu cealalta mana se mangaie clitorisu sa o faci pe femeie sa fie in extaz dupa ce reusesti sa introduci degetu il scoti il ungi din nou si o iei de la capat apoi incepi cu miscari usoare in fata si in spate cat si lateral pt dilatare a anusului ,, apoi se icearca sa introduceti doua degete dar tot asa incet si tot asa apoi se incearca cu penisu foarte usor si incet,dar parerea mea pt incepatoareacea mai ideala pozitie este pe la spate -lateral si eventual daca partenera este putin mai plinuta si nu ajungi sa i mangai clitorisu incerci sai ridici picioru in sus sa poti sa o faci sa fie in extaz si asa se incepe .orice inceput e greu :NOCIV nu este de loc am vorbit cu persoane care fac asta de 40 deani si nu sunt complicatii ACUMULEAZA EXPERIENTA DESPRE SEX SI POTI CASTIGA BANI FRUMOSI MULTA BAFTA SI POATE MAI INTRU DACA AM TIMP NUMAI BINE LA TOTI
kudika314204
Postat pe 14 August 2010 14:52
Sunt intru totul de acord ca a transpune sexul anal in plan religios e o mare tampenie.Cred ca depinde de fiecare cum priveste lucrurile.Unora le place altora nu....dar nu cred ca trebuie amestecata religia in chestia asta.
kudika136834
Postat pe 15 August 2010 09:09
De la: kudika136834, la data 2010-08-15 09:09:47Sunt intru totul de acord ca a transpune sexul anal in plan religios e o mare tampenie.Cred ca depinde de fiecare cum priveste lucrurile.Unora le place altora nu....dar nu cred ca trebuie amestecata religia in chestia asta.



Ca n-ar trebui,sunt de acord.Dar ce te faci cand se amesteca ea?
gbispas
Postat pe 15 August 2010 13:53
buna draga mea, daca esti curioasa fai o experienta cu iubitul tau, dar sa fie maxima igiena si apoi decizi singura fara ajutorul nostru daca e nociv sau nu. nu asculta sfaturile lui beula care vorbeste de sadoma si de biblie. nu are treaba urgiile sexuale cu Dumnezeu si nici cu sexul anal. fiecare persoana este libera sa experimenteze orce in intimitate cu persoana iubita fara sa-i fie frica de Dumnezeu. apropo beula ... mai bine fai putina gramatica. o zi buna tuturor, MIOARA PIRVU, CRAIOVA
mioarapirvu
Postat pe 15 August 2010 14:14
In sf. cineva care a trecut direct la subiect.Iti multumim KUDIKA 314204 !! Exact la fel mi.a zis si prietenul meu..mai intai femeia trebuie sa fie pregatita psihic si totul se face intr-un moment de relaxare si o foarte buna dispozitie :D si bineinteles inainte de..(dusul,clisma ). Inca nu am incercat..ma pregatesc psihic,deja m.am obisnuit cu gandul cat de cat..mai am o oare care frica..dar nu ca la inceput:P Placerea vine practicand!;)
Melissa_88
Postat pe 20 August 2010 15:57
Melissa_88 sa ne spui si noua daca a fost "nociv" si eventual ceva sfaturi pentru cei care vor sa incerce!
1000000
Postat pe 25 Octombrie 2010 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Orgasmul nocturn la femei 63 De la: catavalcea 3 Ianuarie 2012 18:06
pete maro pe corp 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:20
Ovare polichistice 2 De la: kudika226898 9 Octombrie 2011 22:01
pastila de a doua zi 66 De la: demonfiyy1 14 Aprilie 2015 12:11
steriletul ingrasa? 7 De la: coldwind 15 Martie 2010 15:52