Setari Cookie-uri

vibratorul aduce probleme

am citit ca daca folosesti un timp mai lung vibratorul (eventual intr-o relatie in care nu ai langa tine partenerul seara de seara) scade sensibilitatea si placerea resimtita in cadrul unui contact sexual normal.

Postat pe 31 Octombrie 2008 16:07
e posibil sa fie asa depinde de la femeie la femeie cred
bogdan_7000
Postat pe 10 Noiembrie 2008 12:32
chiar nu a idee dar sper sa nu fie advarat...
jessica23_healthy
Postat pe 1 Ianuarie 2009 04:53
Nu are influenta asupra relatiei cu partenerul. E bine sa fie folosit cat timp partenerul nu este langa tine, pentru ca organismul isi cere drepturile. Din contra, eu cred ca el contribuie la o anumita stabilitate, pentru ca daca aveti o viata sexuala activa, urmata de o pauza aceasta ar dauna, iar folosirea vibratorului ar inlocui intr-o oarecare masura absenta partenerului.
Ganditi-va ca sunt femei divortate care il prefera decat sa insire barbati cu nemiluita pana isi gasesc un partener.
getutza1975
Postat pe 4 Ianuarie 2009 17:08
Ideea e in felul urmator: daca devine o obisnuinta, chiar si cand partenerul este alaturi este grav, dar daca este folosit pt a inlocui partenerul este absolut ok! Sunt multe femei carora sotii le sunt plecati cate 4-5 luni de acasa, si se intorc pt 2 luni si apoi pleaca iar...asta nu inseamna ca trebuie sa stai fara sex...il folosesti pana vine sotul acasa, dar cat este acasa nu! Valabil clar si pt femeile divortate...
Nirvana
Postat pe 10 Ianuarie 2009 23:16
Daca sunt divortata de vreo 6 ani, cand nu am voie sa-l folosesc?
Si inca ceva...sunt cupluri care il folosesc ca "jucarie". Nu scrie nicaieri nu-l poti folosi in cuplu.
Eu consider ca orice este acceptat de ambii parteneri nu reprezinta o atingere adusa bunului simt, chiar daca in acceptiunea unora ar reprezenta perversiune, de exemplu.
Fiecare e liber sa-si traiasca viata asa cum considera pentru ca isi asuma toate responsabilitatile.
getutza1975
Postat pe 11 Ianuarie 2009 21:26
vibratorul nu adue nici o problema in cuplu, din contra, uneori il poti folosii chiar cu partenerul alaturi.nici nu va dati seama cat se excita un barbat cand te vede cu jucaria.e o noutate in pat si ne permite sa mai spargem monotonia.il recomand caldura si singurul sfat pe care il dau e in lgatura cu intretinerea lui si aici ma refer la igiena.treb. spalat cu apa si sapun foarte bine.apropo,incerati unul mai mic ca diametru decat accesoriul partenerului.
marilena_marilena
Postat pe 28 Ianuarie 2009 17:48
Autostimlarea este o anomalie ce determina indepartarea de sexul real(ce are un rol foarte mare in intretinerea sist. imunitar si echilibrului psihic, mai ales in conditiile stressului urban). Orice jucarie erotica folosita corespunzator (sterilizata in primul rand ) este binevenita ca fantezie in partidele de amor, orgasmul prin sex normal fiind de preferat, relaxarea "de dupa" fiind mai placuta . Cand cei doi sunt separati mult timp solutii ar fi : amant/amanta, discutii erotice prin telefon, masturbare pe mess cu partenerul(a).
kudika059092
Postat pe 1 Februarie 2009 00:00
De la: elena70, la data 2008-10-31 16:07:16am citit ca daca folosesti un timp mai lung vibratorul (eventual intr-o relatie in care nu ai langa tine partenerul seara de seara) scade sensibilitatea si placerea resimtita in cadrul unui contact sexual normal.


Pentru o perioada scurta de timp da . Ca si in cazul electrostimulatoarelor, vibratiile puternice determina o desensibilizare temporala a zonelor stimulate. Nu stiu daca si cele moderne dau acest efect. Nu am vazut, dar am citit ca nu doar vibreaza ci se invart, se umfla, au procesor cu o multime de programe .
kudika059092
Postat pe 1 Februarie 2009 00:10
De obicei vibratoarele au mai multe trepte de vibratii si exista si fara vibratii.Conteaza mai mult materialul din care sunt facute.Sincer,recomand unul mai scump dar mult mai bun.Sunt mai flexibile,daca alegi o marime de bun simt nu sunt dureroase si treb.f bine spalate.Nu vrea sa fiu inteleasa gresit,sunt doar niste accesorii care fac viata sexuala mai picanta,nu inlocuiesc barbatul de langa tine.Fetele care sunt sngure se pot bucura linistite,nu le imbolnavesc,nu le reproseaza nimic,sunt docile si nici nu le cearta ca au adormit inaintea lor.Distractie placuta .
marilena_marilena
Postat pe 5 Februarie 2009 18:11
raspunsul tau e cel real!succese,esti tare!
ADI AI PUS PUNCTUL PE I.
mihaela280969
Postat pe 19 Februarie 2009 16:51
eu recomand unul din silicon care e moale si nu e atat de rece ca cel plasticat .... bineinteles spalat si lubrifiat...
jessica23_healthy
Postat pe 22 Februarie 2009 05:33
....mare mai e lumea asta si incapatoare ......nu am ce comenta,doar ca ma mi9nunez pe zi ce trece de ceea ce poate "debita"mintea umana ......
brasoveank
Postat pe 29 Iunie 2009 22:10
buna eu zic ca cea nai buna metoda cind nu e partenerul linga noi e sa nu ne gindim la placerea sexuala, cred ca ar fi mai bine, sau daca nu putem si nu purem sa incercam sa zicem o rugaciune si citeva matanii nu strica.sau ultima solutie la medic, cu medicamente sa ne calmam. ce iubire ar mai fi aceia fata de partenerul de viata daca teai culca in lipsa lui cu altul?
. gindestete cum il vei mai privi in ochi? doar sa nul iubesti indeajuns
kudika098645
Postat pe 7 Iulie 2009 20:21
Cati ani ai tu? M-ai dat pe spate cu pastilele Ce dracu' suntem pisici in calduri? Iar cu mataniile tale... Cand trebuie facute? Cand partenerul este in fata sau in spatele tau?
edesta70
Postat pe 9 Iulie 2009 23:18
eu am spus ce este bine de facut . crezi ca sfaturile mele sunt eronate ? eu nu cred. in orce caz am mai multa experienta in domeniu de cit tine., si stiu ce vorbesc, sunt femeie la 47 de ani , si o casnicie fericita de 25 de ani. cind mia fost greu si nu a fost sotul linga mine m-am rugat la dumnezeu si el ma ajutat. niciodata nu lam inselat sau sa recurg la alte prostii. cred ca esti o pustoica care habar nu are pe ce lume traeste .de educatie ce sa mai zic lasa de dorit
kudika098645
Postat pe 10 Iulie 2009 12:32
....woow,mishto!!!! Tine-o tot asa"trandafir_x":))) esti "grozava!!! N-am mai auzit de taaare-taaare multa vreme asemenea aberatii si m-am amuzat copios.Da'ia,spune-mi,doamna.......ce ,mama-supararii,te faci dupa 15 ani de casnicie,cand masculul-feroce pe care l-ai ales de sot nu-ti face mai nimic si amantul e atat de "inhibat"...incat prefera vibratorul...tie ce-ti ramane de facut? Matanii si rugaciuni?!FOARTE,FOARTE TAAAREEEE!!!!! Keep walking,my dear!!!!Esti tare de tot!
carmen_healthy
Postat pe 15 Iulie 2009 20:31
esti o nesimtitasi ai ramas repetenta la cei 7 ani de acasa. jigodii ca tine nar trebui sa ecxiste pe net.hai pa ca nam ce sa vorbesc cu una ca tine
kudika098645
Postat pe 16 Iulie 2009 07:18
.....scumpica,cei 7 ani de-acasa nu se reflecta intr-un mesaj virtual dar ,cu siguranta, cei 12 ani de scoala se reflecta intr-un singur mesaj.Si,mi-ar placea sa nu intram in controverse pe o tema care tie ti-e,cred (si din spusele tale),total necunoscuta.Hai,fi tu o "doamna"bine-crescuta si raspunde fetei la subiect....atat cat poti ...Pupici:)
carmen_healthy
Postat pe 17 Iulie 2009 07:44
BRAVO.CARMEN!!!! Sunt total de acord cu tine!
Si nu sunt nici nesimtita si nu am ramas nici repetenta la cei 7 ani de acasa.Ce sa mai spun la...........cei 15 ani de scoala!?

Mary12_healthy
Postat pe 18 Iulie 2009 15:03
plastic?...silicon? mai fetelor....va pirdeti timpul cu vibratorul....sunt aici pentru voi
reclamangiu
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:05
scuze pt. e
reclamangiu
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:07
esti frumoassssa nu ai vrea sa ne cunoastem?
reclamangiu
Postat pe 1 Septembrie 2009 16:09
DACA VOI NU SINTETI IN STARE
com67
Postat pe 12 Septembrie 2009 20:07
De la: K_42, la data 2009-07-09 23:18:39Cati ani ai tu? M-ai dat pe spate cu pastilele Ce dracu' suntem pisici in calduri? Iar cu mataniile tale... Cand trebuie facute? Cand partenerul este in fata sau in spatele tau?


sml-happy0009: mai dragelor, mea culpa, n`aveam io ce sa caut intre vibratoare, dar postarea asta m`o zapacit de tot!
am ras de am innebunit de postarea ta!sa sti ca faza cu mataniile, este reala.Eu am avut o asemenea femeie langa mine si stiu cum este.Ieseam seara de la dush, prospat barbierit, parfumat, in capot si hai in dormitor dornic de amor.Cand colo ce gaseam: Pe intuneric o momaie, imbracata, cu batic pe cap in genunchi cu capul bagat in pardoseala, batea matanii si rugaciuni.Eu cuminte asteptam sa se termine “slujba” si sa-mi mentin dorinta in forma.Desigur ca de cele mai multe ori, pana se terminau acatistele, imi trecea si mie pofta de dragoste si o lasam drqu pe alta data.Intr-o zi vin acasa si ce gasesc?In dormitor, pe perete desupra capului doua icoane mari, atarnate in cuie.A fost picatura care a umplut paharul, adoua zi am avut o discutie, dupa care preacuvioasa a plecat cu tot cu icoane. Cum era, la o asemenea femeie, sa-i mai fac cadou si un vibrator pentru divertisment.Si atentie, avea doar 36 de ani.
Chestia e ca tu ai brodit-o bine.La barbat ii cade bine pozitia de matanii oricum si prin fatza si prin spate
100101
Postat pe 30 Noiembrie 2009 11:31
De la: kyru, la data 2009-11-30 11:31:42
De la: K_42, la data 2009-07-09 23:18:39Cati ani ai tu? M-ai dat pe spate cu pastilele Ce dracu' suntem pisici in calduri? Iar cu mataniile tale... Cand trebuie facute? Cand partenerul este in fata sau in spatele tau?


sml-happy0009: mai dragelor, mea culpa, n`aveam io ce sa caut intre vibratoare, dar postarea asta m`o zapacit de tot!
am ras de am innebunit de postarea ta!sa sti ca faza cu mataniile, este reala.Eu am avut o asemenea femeie langa mine si stiu cum este.Ieseam seara de la dush, prospat barbierit, parfumat, in capot si hai in dormitor dornic de amor.Cand colo ce gaseam: Pe intuneric o momaie, imbracata, cu batic pe cap in genunchi cu capul bagat in pardoseala, batea matanii si rugaciuni.Eu cuminte asteptam sa se termine “slujba” si sa-mi mentin dorinta in forma.Desigur ca de cele mai multe ori, pana se terminau acatistele, imi trecea si mie pofta de dragoste si o lasam drqu pe alta data.Intr-o zi vin acasa si ce gasesc?In dormitor, pe perete desupra capului doua icoane mari, atarnate in cuie.A fost picatura care a umplut paharul, adoua zi am avut o discutie, dupa care preacuvioasa a plecat cu tot cu icoane. Cum era, la o asemenea femeie, sa-i mai fac cadou si un vibrator pentru divertisment.Si atentie, avea doar 36 de ani.
Chestia e ca tu ai brodit-o bine.La barbat ii cade bine pozitia de matanii oricum si prin fatza si prin spate


Si iar ai reusit sa ma amuzi.
Si cand te gandesti ca sunt sute de femei care se intreaba de ce sunt parasite sau inselate...........
kukla
Postat pe 1 Decembrie 2009 23:55
Sunt de putin timp pe Forum dar cite prostii lii-au fost date sa aud ma fac sa ma intreb daca voi tinerii din ziua de azi nu sunteti in stare sa sa mai puneti mina pe o carte sau , si mai simplu sa deschideti internetul sa va informati .... Scuze , nu generalizez dar , zau asa prea multa prostie . Ce lagatura are sexul cu mataniile frate sau , poate am inteles eu gresit , era vorba e o pozitie ? Esti cumva habotnica sau , ce ?
Nu ti-a spus si tie nimeni ca , atunci cind faci dragoste totul este permis cu conditia sa provoace placere si , sa fie de comun acord ? Si , crede-ma , un vibrator imbunatateste considerabilviata sexuala , nu o distruge .
?
kudika104733
Postat pe 26 Februarie 2010 09:57
De la: fericire, la data 2009-07-10 12:32:09eu am spus ce este bine de facut . crezi ca sfaturile mele sunt eronate ? eu nu cred. in orce caz am mai multa experienta in domeniu de cit tine., si stiu ce vorbesc, sunt femeie la 47 de ani , si o casnicie fericita de 25 de ani. cind mia fost greu si nu a fost sotul linga mine m-am rugat la dumnezeu si el ma ajutat. niciodata nu lam inselat sau sa recurg la alte prostii. cred ca esti o pustoica care habar nu are pe ce lume traeste .de educatie ce sa mai zic lasa de dorit
kudika104733
Postat pe 26 Februarie 2010 09:58
buna! n-am inteles ,ce are vibratorul cu viata sexuala de cuplu.
dar spun eu ca o inbunatateste,si o codimenteaza,ajungind sa fie foarte interesanta si placuta.
ce este mai excitant decit sa-ti vezi iubita masturbindu-se in fata ta?
chiar ma excita!pe linga activitatea ei cu vibratorul ,pt sa fac si altceva,ma refer la mingiieri,un cunilingus,un masaj pe linga zonele erogene ale ei,ce mai e un deliciu sa-ti satisfaci iubita..si cu un vibrator,bine dar si cu dotarea pe care o ai,chiar daca nu este asa de performanta ca vibratorul.
astept pareri de la domnisoare si doamne care au experimentat asa ceva
kudika201194
Postat pe 26 Martie 2010 08:08
:sml-mad 0225:
CAMY_healthy
Postat pe 26 Martie 2010 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Medic bun 3 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 12:36
Dr.Ciontea Bogdan 5 De la: smefi 19 Mai 2014 22:46
Sarcina sau dereglare hormonala ? 5 De la: kudika_968547 13 Iunie 2014 11:58
Un ginecolog bun 3 De la: Anonimma 10 Decembrie 2011 11:09
Sangerari intre menstruatie 5 De la: kudika445692 6 Octombrie 2011 18:35