Setari Cookie-uri

prima experienta sexuala

Doar daca iti doresti foarte tare, atunci fa-o cu el. Eu am o saptamana de cand mi-am inceput viata sexuala si am facut-o deja de 3 ori. Prima data m-a durut atat de tare incat nu am mai continuat;in niciuna din cele 3 dati nu am simtit placere, dar totul depinde de o persoana la alta. Poate daca te exciti bine inainte de actul sexual vei fi mai relaxata si astfel va veti simti bine impreuna.Succes!
pitique_blondine
Postat pe 9 Octombrie 2009 15:09
De la: kyru, la data 2009-02-18 19:06:51yessyka3...multumesc pentru aprecieri!mai rar se intampla ca femeia sa de-a dreptate barbatului ...desigur,sti ca glumesc!


Indiferent de parerile unora esti de foarte multe ori simpatic si de cele mai multe ori ai dreptate. Acum suntem in varianta " de cele mai multe ori"
kukla
Postat pe 14 Noiembrie 2009 19:14
Tot simti putina durere,depinde acum si de organismul tau
In plus,fii foarte sigura ca faci ceea ce trebuie,si nu ca "vrea el",ci sa fie reciproc,adica sa vrei si tu.
Nu uita ca decizia ta e inaintea tuturor altor decizii !!!

Vezi ce faci!
Multa bafta!
vss
Postat pe 18 Noiembrie 2009 00:16
sincer ...eu ati zik sa te mai gandesti..fix asa am patito sh io...tot o ofst roz...am facuto...intradeva mo durut f tare sh mio curs mult sange...da baiatu ala nu mo iubit...sh am mai stat 5 luni imp sh neam despartit...sh dupaia am suferit ca o proasta dupa el..sh nu o sal uit niciodata...deci nu te grabi...ca nu pierzi nimik dak mai stai virgina...:*
d3lya_healthy
Postat pe 1 Februarie 2010 12:31
Asa e la inceput intodeauna doare rau ceva timp, dupa care devine o placere de neimaginat.Da si mai depinde si te partener, de felul cum stie sa te ia, sa-ti faca preludiu.
kudika098645
Postat pe 1 Februarie 2010 12:35
daca esti indragostita de el daca si el te place la fel de mult merita sa o faci dar daca o faci doar de curiozitate mai bine mai asteapta ...daca ai pana in 18 ani durerea e mai mica...cu timpul himenul se ingroasa si durerea e mai mare ...o faci pt ca iti doresti tu nu pt ca vrea el...daca te iubeste simti o durere usoara daca nu te iubeste o sa te afecteze pe parcurs si posibil sa ai probleme dupa in acceptarea unei noi relatii.
healthy011998
Postat pe 4 Februarie 2010 10:41
Nu cred ca te doare mai putin daca ai sub 18 ani, din contra. Eu mi-am inceput viata sexuala la 18 ani si ceva, si nu m-a durut aproape deloc, iar sange f putin. Alte prietene care si-au inceput viata sexuala mai mici, pe la 15-16 ani, au avut dureri foarte mari la inceput... Poate intr-adevar depinde de organism, dar cred ca e mai bine sa astepti...
Nu pierzi minic, sexul e la fel de cand ii omul si la fel o sa fie mereu, deci... Dar cand esti mai matura judeci altfel lucrurile.
Ca prietenul tau te preseaza, e de inteles, dar asta nu inseamna ca trebuie sa si faci ce spune el (in viata sa nu asculti decat de 2 barbati: tatal si sotul, si chiar si atunci sa fii un pic circumspecta). Spune-i sa astepte, du-l un pic cu zaharelul, sa mai treaca timpul, sa vezi daca e cu tine pentru sex sau pentru tine.
Bafta!
P.S. Intai informeaza-te despre ce inseamna viata sexuala: riscuri de sarcina, bts-uri, implicatii emotionale. Si neaparat mergi la un control gineco inainte de "marele eveniment", nu neaparat pentru controlul in sine cat pentru discutia cu persoana avizata (doctorita).
ciocotoff
Postat pe 9 Februarie 2010 14:15
eu zic sa nu te grabesti,mai ai timp nu pierzi nimic.de durut doare dar putin ie suportabila dureria
healthy015653
Postat pe 17 Mai 2010 13:12
tarot_healthy
Postat pe 10 Iunie 2010 18:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am inceput viata sexuala dar nu stiu prea multe??? 29 De la: Aemulus 18 Aprilie 2010 20:52
help 24 De la: kudika_19015 22 Octombrie 2012 16:21
fibromul uterin 30 De la: healthy011512 21 Ianuarie 2010 20:38
Ceva 5 De la: office_salinasusesi_ro 17 Aprilie 2010 10:12
intrebari urgente 21 De la: office_salinasusesi_ro 18 Iunie 2010 21:31