Setari Cookie-uri

Uterul retrovers......

Si cea mai buna pozitie sa ramai insarcinata in cazul asta e sa stai pe burta ! Sau dupa momentul ejacularii sa te intorci stand pe burta cateva minute ca sa poata spermatozoizii sa alunece mai bine!
Depinde de la caz la caz manifestarile la sarcina ...Multe femei duc sarcina f bine, altele pierd dar de cele mai multe ori sunt alte probleme care duc la infertilitate sau pierderea sarcinii : infectii netratate etc
MarieKreutz
Postat pe 15 Martie 2009 01:38
De la: veracermete, la data 2009-03-15 01:19:48cum se fac baietiiiii?

... cu putina minte. Trebuie sa pui si mintea la contributie, nu numai...
sandamatei
Postat pe 15 Martie 2009 11:16
De la: marse, la data 2008-12-04 11:52:54Acum un an am facuttsarcina pana la 6 luni, dar din cauza medicilor nu am ajuns la termen! Mi s-a dat un tratament gresit si am avut probleme din cauza acelui tratament! Medicul la care merg acum inca mai trateaza problemele aparute in urma acelui tratament! Si mi-a spus ca pot ramane din nou insarcinata fara probleme!daca vrei sa vorbim mai multe poti sa-mi scrii pe danielakaty@yahoo.com Te pup si multa bafta!
katzyela
Postat pe 15 Martie 2009 11:47
Scuze pentru greseala! Am pierdut sarcina la 6 luni!Sorry!
katzyela
Postat pe 15 Martie 2009 11:49
De la: veracermete, la data 2009-03-15 01:19:48cum se fac baietiiiii?

Baietii se fac la fel cum se fac fete! Adik daca vrea Doamne-Doamne! Ideea este ca nu noi femeile avem aceasta putere de a hotara sexul copilului si barbatul ! Dar nu va ganditi ca :daca el se gandeste ca v-a fii baiat o sa si fie! Sa fim seriosi si realisti totodata! Multa bafta la baieti!
katzyela
Postat pe 15 Martie 2009 11:56
Cred ca asa ar trebui sa se numeasca uterul normal, pentru ca toate persoanele pe care le cunosc au uter retrovers. Nu este nici o problema la sarcina, mama a facut doi copii asa.
Arlene
Postat pe 15 Martie 2009 13:03
Exista si un beneficiu al uterului retrovers!Nu vi l-a spus medicul?!
Peretii vaginului raman ingustati si dupa nastere...deci ramanem stramte mult mai mult timp....asa ca barbatii nostrii sunt niste norocosi!Mult succes!
principesagapia
Postat pe 15 Martie 2009 22:56
Am uter retrovers - dar acest lucru mi l-a spus doctorul dupa o nastere si un avort . Nu am avut probleme la nastere, sarcina a fost una ff usoara (fara greturi ,fara stari de ameteala ),am nascut extraordinar de usor (in 2 ore am trecut de la travaliu la proaspata mamica ) si nici in a ramane insarcinata nu afost vreo problema . Dar eu cred ca fiecare organism are modul sau de a reactiona ,asa ca nu pot da sfaturi ,doar va povestesc cum se manifesta uterul retrovers la mine .Multa sanatate si aveti grija de voi fetelor !
MYL
Postat pe 16 Martie 2009 08:29
Buna!din pacate am si eu uterul retrovers acum am o fetita de 5 ani si am avut mari probleme in timpul sarcinii am stat numai la pat si am nascut-o la 7 luni,nu vreau sa te sperii dar asta depinde poate si organismul fiecariua.
cojocaru_roxana2003
Postat pe 16 Martie 2009 11:27
fetelor si eu am uter retrovers dar nu e nici o problema, acum sunt insarcinata, nu e adevarat ca ramai mai greu chiar din contra. si la sarcina se aseaza uterul, la mine se manifesta treaba asta prin dureri f f mari la menstruatie si uneori dureri la contact in rest nici o alta problema.asa ca nu va ingrijorati.
nicolesagitarius
Postat pe 17 Martie 2009 12:11
Eu am o fiica mare, nu m a deranjat niciodata aceasta conformatie si desi am fost avertizata ca voi ramane mai greu insarcinata, nu a fost asa. Deci stai linistita, este doar un pic mai incomod pt medic la control sau alte interventii. Iti doresc sa te limitezi doar la controale de rutina, fara sa ai vreodata nevoie de alta interventie. Numai bine.
medamacrina
Postat pe 19 Martie 2009 11:07
si eu am avut uterul retrovers dupa prima nastere,am urmat un tratament prescrios de medicul ginecolog si dupa ce l-am terminat am ramas insarcinata cu al doilea copil care este mult mai reusit decat primul, pe perioada sarcinii neexistand nici un fel de problema.Asadar nu nimic care sa te sperie
LUMI
lumineamt
Postat pe 19 Martie 2009 12:51
Draga mea, eu am uterul retrovers-mostenire de la mama, care are 2 fete sanatoase fara nici un fel de probleme; sora mea -la fel cu retroversie uterina are 2 baieti minunati, iar eu sunt insarcinata in luna a 8-a.Eu am mai avut niste probleme cu menstruatia si nu credeam ca o sa pot face bebe, dar cu putina credinta in Cel de Sus toate se rezolva. Daca vrei cu adevarat un bebe du-te la manastire la Prislop in jud.Hunedoara si roaga-te la mormantul Sf. Parinte Arsenie Boca. Nu sunt cea mai credincioasa sau zeloasa cu cele sfinte, dar eu asa am facut si..in mai putin de o luna am ramas insarcinata(si ne chinuiam si noi de vreun an sa-l facem pe bebe) si nu cred sa fie doar o simpla coincidenta!. Incearca-nu ai nimik de pierdut!
Cat despre durerile din timpul actului sexual..nu e normal sa le ai si nu e din cauza ca ai uterul retrovers-mai degraba fa-ti niste teste vezi dak nu cumva ai o problema la ovare sau ai vreo micoza ceva.
Iti doresc multa sanatate si multi bebei!
adaya212005
Postat pe 21 Martie 2009 08:39
si eu am aceeasi pb....am fost la dr si mi-a zis k am aceasta problema,dar nu mi-a zis k exista imposibilitatea de a duce pana la sfarsit o sarcina....am dureri foarte mari in timpul menstruatiei..
.zicea k pilulele ma ajuta la dureri..nu pot sa iau anticonceptionale pt k nu mi le suporta organismul....nu stiu ce sa fac....am auzit de la multe femei k e foarte greu sa pastrezi o sarcina in felul acesta....chiar stiu o pres kre este insarcinata si sufera de aceasta problema....i s-a recomandat repaus total pt k a avut dezlipire de placenta din acest motiv....imi este foarte frica pt k imi doresc un copil din tot sufletul....

Postat pe 8 Aprilie 2009 04:45
De la: nico, la data 2009-01-09 21:50:08si eu am uter retrovers si am inteles ca ramai insarcinata mai greu.Am probleme de fertilitate dar nu sa constatat daca asta e cauza .Dzeu stie ,dar fetelor ,cele care aveti aceasta problema ,si voi aveti dureri la contact sexual ? ca eu am groaznice si dr a spus ca asta e cauza ,si mi-a recomandat tot felul de pozitii ,dar degeaba , tot asa e !


Nu sunt de specialitate, deci nu lua chiar de buna ce-ti zic,mai intereseaza-te si tu, dar din putinele mele cunostinte, sexul dureros n-are legatura cu asta, ci cu anumite pb ale vaginului, cel mai vregvent candidoze. Acum depinde si de localizarea exacta a durerii, dar eu zic sa mai faci investigatii, nu te baza pe faptul ca -ar datora uterului retrovers.

PS Am o prietena cu uter reotrovers si nu are nici o durere la contact sexual, deci sigur nu e nici o regula in sensul asta.
Sanatate multa!
bastiuta
Postat pe 11 Mai 2009 23:18
Eu aveam dureri aproape insuportabile de fiecare data cand faceam Papanicolau. De regula, prelevarea pt. Papanicolau nu doare, dar pt . mine era mereu o tortura. Pana cand am inceput sa merg la do d-na dr. care a observat ca am uterul retrovers si a exclamat "aaa! deci de asta te doare...". M-a rugat sa-i amintesc de fiecare data acest lucru, pt. ca sa ma trateze cu atentie si, intr-adevar, doare ceva mai putin.
niami
Postat pe 3 Iulie 2009 11:00
si eu am uterul retrovers si pina in ziua de astazi nu am ramas niciodata insarcinata deci nu am facut nici un avort si eu cu pr meu de 1 an neam decis sa facem un copil si nu am reusit timp de 1 an si tare imi este frica ca nu pot face copi nu stiu ce sa fac. am fost la ginecolog si mia zis sa stau linistita ca pot face copi
healthy004876
Postat pe 29 Iulie 2009 17:56
Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:49
Draga mea,
asa este,asa ne nastem cu el.La fel l-am avut si eu,am ramas mai greu insarcinata(nu te baza pe asta daca inca nu-ti doresti copil)
La primul am ramas fara sa stiu dar pentru al doilea a trebuit sa fac tratament 1 an.
MANU_ARGENTINA2000
Postat pe 3 Mai 2010 08:38
Salut! Am avut diagnostic de uter retrovers si uter infantil...vreo 5 medici mi-au zis. Singurul lucru pe care mi l-au explicat a fost k sa am grija ffff mare si sa an chiuretaje pana sunt hotarata sa fact bebe.Uter infantil inseamna ca nu are dimensiunile unui uter "normal" si exista riscul ca bebe sa nu se poata dezvolta suficient. Uter retrovers + infantil...mare fas. Am ramas insarcinata, relativ usor, imediat dupa pastile, am fost o graviduta cu 10 kg in sarcina,o burtica minunata si am nascut naturat, fara mare bataie de cap, o fetita ingeras cat un baietoi. Totul depinde de noi si starea noastra de spirit. Nu stii cum e pana nu ajungi acolo!
laona
Postat pe 3 Mai 2010 10:42
s-ar putea sa mai fi scris la acest subiect. si eu am uter retrovers, nu am avut dureri in timpul actului sexual decat dupa ce am nascut m-au deranjat unele pozitii. in ce priveste sarcina, a fost una normala, si eu am pus doar vreo 10 kg pe mine, fetita s-a nascut natural, de 3,850 kg. am prins gravida aproximativ in 5 luni, iar de sex am avut parte pe timpul sarcinii. nasterea nu a fost usoara, dar nu din cauza uterului retrovers, ci din cauza ca mi s-a rupt apa si medicii au intervenit tarziu. a fost nastere uscata sa zic asa. oricum, bebe a fost ok, scorul Apgar 9.
sanatate la toti.
alexandra25
Postat pe 3 Mai 2010 12:30
imi cer scuze pt interventie ca barbat sunt intr-o pozitie incomoda dar indraznesc pt ca sotia mea are uter retovers si a dus sarcina usor a nascut normal fara cezariana si fara complicatii mai delicat a fost sa ramana insarcinata.Medicul ne-a ajutat cu un sfat si imi cer scuze recomandarea a fost ca sotia mea cand facem amor sa stea cu spatele.
sa va dau urmatorul sfat chiar nu conteaza ce simtiti dvs pt ca sunteti subiectiva si nu va reprezinta este o tema nejustificata pt ceva ce nu sa intamplat ca si in povestea drobului de sare.
faceti-va un cadou si uitativa cu sotul la documentarul PARINTITUL CONSTIENT AUTOR DOCTOR BRUCE LIPTON SI DEASEMENI DOC APA SI DOC THE SECRET SI SIGUR TOATA VIATA DVS SE VA SCHIMBA.
VA DORESC O VITA PLINA DE SANATATE,PACE,LUMINA SI INTELEPCIUNE
DOAMNE AJUTA

e-mail:florianbita@yahoo.com
florianbita
Postat pe 3 Mai 2010 16:26
Nu-i nici o problema, am si eu uterul retrovers si am dus sarcina OK, am baiat de 20 de ani
c_catalyna
Postat pe 3 Mai 2010 17:10
De la: marse, la data 2008-12-04 11:52:54Acum un an am facut o ecografie si doctorul mi-a zis ca am uter retrovers. Spuneti-mi si mie cele care aveti la fel, daca ati avut probleme in sarcina...asta ma inspaimanta cel mai tare.



Dragutza stai linistita si eu am fost insarcinata si am uterul retrovers.Nu este nici o problema . Multe femei au un astfel de uter asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji!
Multa sanatate iti doresc!
katzyela
Postat pe 4 Mai 2010 10:02
Si eu am uterul retrovers, initial doctorul mi-a spus ca voi ramane mai greu insarcinata, pot spune ca acum am 6 luni de sarcina perfecta, fara stari de rau sau dureri si am ramas din prima incercare, nu ai de ce sa te ingrijorezi,asa ne-am nascut.
adina_loveu
Postat pe 4 Mai 2010 14:19
buna,si eu am aceeasi problema k si voi si sincer nu ma pot obisnui cu asta...nu stiu cum e la voi dar la mine e un chin sa am contacte sexuale,am niste dureri insuportabile..si cel mai rau e k sotul meu nu ma intelege deloc ma ameninta mereu k merge la altele.cum sa il fac sa inteleaga k am momente cand chiar nu suport...si cand ma gandesc k o sa fie asa toata viata...
kudika362880
Postat pe 3 Februarie 2011 21:46
poate ca nu doar din cauza uterului retrovers ai dureri, poate sotul tau are organul prea mare sau paote nu ati gasit pozitiile care sa iti fie tie confortabile sau poate pt ca tu nu esti destul de "umeda" in timpul actului.
si eu am uter retrovers, doar uneori in anumite pozitii am ceva dureri in timpul actului sexual. in rest, am o fetita, am nascut natural, dar greu pt ca am avut nastere uscata daca m-am exprimat corect. iar greturi si alte chestii depind de altceva nu de uter.
alexandra25
Postat pe 4 Februarie 2011 17:15
buna, ma inscriu si eu urmatoarea pe lista; singura problema intampinata a fost ca am ramas foarte greu insarcinata , in rest....nicio problema, asta nu este o boala, deci.....calm....
tina34
Postat pe 26 Februarie 2011 14:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SALINA SUSESI TIMISOARA 1 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 21:35
am rh neg si vreau inca un copil 12 De la: healthy006834 31 Octombrie 2009 14:16
Vreau un bebe! 69 De la: veronicacotovanu 5 August 2012 23:39
sarcina+purtatoare hepatita c 12 De la: 4Life 25 Ianuarie 2010 17:20
mama surogat 4 De la: healthy014228 2 Ianuarie 2011 04:31