Setari Cookie-uri

am tenul foarte uscat

Buna tuturor,

Eu de asemenea am tenul uscat si sensibil si am incercat tot felul de creme (am 42 ani) insa de cand am aflat de DOLIVA Intensive Creme nu mai am probleme decat in sensul ca o gasesc f greu in farmacii cu toate ca sunt distribuite in cateva retele gen (Helpnet,Donna,Centrofarm) si sunt si distribuitor ABC Cosmetics si Hemel insa nu am rezultate decat cu DOLIVA (ma repet).
Un alt sfat recomandat e sa consumati apa (in general lichide) multa zilnic (cam 2-3litri).

Numai bine!
oana_lacri
Postat pe 28 Iulie 2009 08:42
BUNA
IMI POTI SPUNE TE ROG CUM SE NUMESTE CREMA?
danyella68
Postat pe 28 Iulie 2009 09:02
Buna, la o clinica de infrumusetare Artistry e bine sa incepi in primul rand cu demachiantul; se umezesc mainile si cu demachiantul cat o boaba de mazare , se face pe fata ca un sapun,el deschide porii si curata in profunzime,tonicul curata restul de pe fata . In prima saptamana se pune cate 7 picaturi, a doua 5 iar a treia 3 picaturi. Brite ideea; batonul corector, apoi fondul de ten diafane ptr ten uscat iar cele care au nevoie de o mare acoperire astryngent fond de ten pt ten normal spre gras. si mai sunt ft multe produse cam asa trebuie sa fie la o clinica de infrumusetare, este gratis . eu am facut cursurile Artistry si m-i s-a pus intrebarea?T-i s-ar parea un lucru bun sa folosesti Artistry in cont? Sau sa ai magazinul tau? Care produse ti-au placut cel mai mult? Ce ti-ar trebui? Eu am raspuns.. in primul rand un sistem de ingrijire de baza,m-a intrebat? Crezi ca ti-ar trebui un demachiant? Sigur ca da am raspuns ,apoi comparatia ;uita-te ar fi bine sa-ti deschizi un magazin. Tratarea acestor obiectiuni daca zice ca foloseste Loreal sau Nivea? ma bucur ca ai grija de tenul tau cat te tine si ce pret are? doar iti inchipui ca faci o economie cu celelalte produse,Artistry tine un an,rezultatele bune se obtin daca folosesti intreaga gama ptr ca nu trebuie sa se foloseasca Artistry impreuna cu alte creme, La o clinica de infrumusetare clientul dificil este regina zilei trebuie domolita si cu ft multa rabdare explicat fara a fi teatrala. Increderea in sine se transmite si aratati ca si cum ati fi siguri, cred in capacitatea mea de a atinge telurile. Numai bine la toti.
healthy000879
Postat pe 28 Iulie 2009 09:40
eu am folosit gama artistry si am fost intamplator si la o asa zisa "clinica" amway PREA MULT SPUS CLINICA. la clinica iti explica cum se folosesc putinele produse amway care nici macar nu acopera gama de exigente ale diferitelor tipuri de ten. nu am vazut sa testeze pielea si s-o compare cu stickul si softwareul cum am fost la alte clinici absolut gratuite si fara spalare de creier in care iti daruiau si mostre specifice pt tipul te ten. la amway pana si mostrele le platiti ca sa puteti vinde parfumurile. anyWAY eu am folosit artistry si nu mi s-a parut exceptionala.

am fost multumita de enzimele pentru masina de spalat si de detergentul pentru cabina de dush.

ah si tine 6 luni, nu un an
eleain
Postat pe 28 Iulie 2009 09:49
Crema de la Eucerin cu uree 5 % este f buna. Se gaseste la farmaciile Sensiblu. Este crema si de zi si de noapte. Eu le-am folosit pe amandoua. Nu sunt foarte scumpe cam 500 mii una. Rezultate foarte bune pielea devine catifelata. Folositi-le cu incredere. Anca
moisii_anca
Postat pe 28 Iulie 2009 10:57
daca ti se usuca fata de la fond de ten, inseamna ca folosesti fond de ten cu pudra, pentru ten gras ! solutia e simpla, cauta fond de ten pentru ten uscat..apoi , daca te ustura fata de la crema, inseamna ca ai ten uscat SI sensibil, apidermin irita pielea sensibila, apropo. cauta deci creme pentru ten uscat si sensibil, cold crema avene e foarte grasa ;-) demachiaza-te cu ulei de masline ! bafta ! cauta pe date despre tenul uscat si sensibil sigur gasesti ;-)
sab628
Postat pe 28 Iulie 2009 12:04
Pt hidratare si cu efect rapid este apa termala.o gasesti in farmacie:uriage,avene,vichi,la roche. te sprayezi cu ea decate ori simti nevoia inclusiv peste machiaj.p langa hidratare ofera si subtante minerale tenului.La mine a facut minuni,mai mult decat orice crema.Si daca iti iei dintr-o anumita gama apa termala incearca din aceeasi gama si crema pt ten sensibil,uscata sau roseata.strict din farmacie gasesti gamele de mai sus,sunt coniderate dermato-cosmetice,adica nu cosmetice ca cele care l gasesti si in supermarket.ai sa vezi diferenta.
t_raluk7
Postat pe 28 Iulie 2009 12:25
SCUZE PENTRU RAPORTARE ABUZ,DIN GRESEALA,FOLOSESTE APIDERMIN CREMA,SI O SA FIE SUPER BINE
adinutza_healthy
Postat pe 28 Iulie 2009 15:11
FOLOSESTE FOND DE TEN CREMA,E CA O SPUMA SI E FOARTE HIDRATANT
adinutza_healthy
Postat pe 28 Iulie 2009 15:12
Cum se numeste crema si de la ce firma este? cum se procura - se gaseste pe undeva, sau trebuie sa o aducem din Germania/ori se poate procura pe Net? Multumesc anticipat pt raspuns!
vpuscaciu
Postat pe 28 Iulie 2009 19:49
AI PIELE F SENSIBILA HIDRATEAZATE CU ULEI FE MASLINE, MASCA CU ULEI DE MASLINE,GALBENUSI DE OU,
belami
Postat pe 28 Iulie 2009 21:50
DACA GASESTI O CREMA BUNA CARE TI SE POTRIVESTE INCEARCA SA NU PUI CA O SIMPLA CREMA PUNE MAI GROS SI TINE MAI MULT PE FATA SA ABSOARBA PIELEA.ATENTIE IN JURUL OCHILOR A GURII SI DECOLTEU FOLOSESTE O CREMA SPECIALAMAI ALES GURA OCHI
DEMACHIAZATE DIMINEATA SEARA INDIFERENT CA AI FOST MACIATA S-AU NU NICI INTR-UN CAZ SAPUN ,DACA TREBUIE FOLOSESTE SPUMA DE RAS DE BARBATI
belami
Postat pe 28 Iulie 2009 21:56
SCUZE GRESELILOR DE ORTOGRAFIE
belami
Postat pe 28 Iulie 2009 21:57
gama "decubal" de la actavis . exclusiv pt piele uscata
alex69deva
Postat pe 29 Iulie 2009 09:12
De la: romdesimed, la data 2009-01-12 15:37:35Acest produs este ff bun ptr tenurile uscate si sensibile

Compozitie:
Exfoliator: Aloe Vera, , Polyvinyl Crystalline, Extract de Iarba de Mare, Triclosan, Acid Pantothenic, Extract de Salvie, Extract de Musetel, Extract de Macese, Methylparaben.
Hidratant: Aloe Vera Gel, Sorbitol, Acid Pantothenic, Acid Nicotinic, vitamina B5


Dupa cum se vede din compozitie Dermal magic este mai mult exfoliator decat hidratant! Cum sa recomanzi exfoliere pt un ten uscat si sensibil / alergic? fara sa mai vorbim de prabenul din compozitie? Tu nu te gandesti decat cum sa-ti vinzi produsul?

Pt baubau: Sa nu incerci asa ceva niciodata. I-ti va distruge tenul. Mergi la dermatolog, cosmetician, etc. Nici nu te va costa atat de mult ca un tratament cu Dermal Magic. Eu mi-am distrus tenul de la prima aplicare! Si ar trebui sa renunti definitiv la fond de ten sau pudra. Apa termala e cea mai buna. Cel putin pana cand vei ajunge sa ai un ten normal.
Eu am aproape 40 de ani si an incercat multe produse!
Incearca dermatocosmetice dee la Avene, Roc, Ivaterm, eucerin. Nu-ti recomand vischi sauu oxiance. Dar in primul rand un test dermatocosmetic e cel mai indicat.
atelizel
Postat pe 29 Iulie 2009 12:00
atelizel,

Ce ai recomandat tu s-ar putea sa ii distruga tenul. toate cremele enumerate, vandute in farmacii, sunt pline de substante chimice care incarca tenu si nu aduc nici un beneficiu pielii.

Dr. Harris original dermal magic este realizat de catre o echipa de medici dermatologi.

Acest kit de tratament este bogat in substante active din aloe vera, iarba de mare, musetel, salvie,macese.


Daca ai fi folosit acest tratament ...n-ai mai fi recomandat niciodata produse gen eucerin. Cine a folosit stie depre ce vorbesc.

Din fericire lumea s-a desteptat si nu mai cumpara produse care zac cu anii in farmacii.



romdesimed
Postat pe 29 Iulie 2009 15:21
da si eu sunt multumita de produsele de curatenie amway dar cremele sunt proste si la cat sunt de proaste sunt destul de scumpe.mie personal imi face foarte bine uleiul de masline folosesc cel extravirgin desigur.si o simpluta crema de aslavital h3 pe care am cumparat-o intamplator si s-a dovedit a fi faorte bune.totusi magic este uleiul de masline pe care il aplic dupa dus si desigur si dupa scrub pe tot corpul vara si cam odata pe saptamana iarna -pe corp pe fata zilnic.problema mea este ca nu pot sa inteleg sa nu ma spal pe fata cu sapun niciodata o fac odata pe saptamana in anotimpul rece iar vara la 2 zile desigur cu ph neutru dar s-ar parea ca tot sapun lichid e si usuca poate prea tare.
maria1931
Postat pe 30 Iulie 2009 14:09
De la: romdesimed, la data 2009-07-29 15:21:14atelizel,

Ce ai recomandat tu s-ar putea sa ii distruga tenul. toate cremele enumerate, vandute in farmacii, sunt pline de substante chimice care incarca tenu si nu aduc nici un beneficiu pielii.

Dr. Harris original dermal magic este realizat de catre o echipa de medici dermatologi.

Acest kit de tratament este bogat in substante active din aloe vera, iarba de mare, musetel, salvie,macese.


Daca ai fi folosit acest tratament ...n-ai mai fi recomandat niciodata produse gen eucerin. Cine a folosit stie depre ce vorbesc.

Din fericire lumea s-a desteptat si nu mai cumpara produse care zac cu anii in farmacii.





Tu ai incercat cumva produsele pe care le recomanzi? Eu cred ca pt tine nu este decat un mod de a face bani.
Eu le-am incercat pe toate si daca am recomandat un anume produs, am facut-o dupa ce l-am testat pe pielea mea.
Si tu chiar crezi ca acest dermal magic al tau e 100% natural? chiar nu are nici un fel de chimicale in el? eu nu cred ca exista un asemenea produs. Fara conservanti e imposibil.
Si sa stii ca produsele care "zac" prin farmacii sunt facute si mai ales, recomandate de dermatologi - care spre deosebire de tine, doar le recomanda, nu le vand.
Si din nefericire, lumea nu s-a desteptat indeajuns incat sa mearga la doctor atunci cand e cazul si sa nu mai cumpere tot felul de prostii de pe net sau tv.
P.S. Tu ai folosit? de fapt esti un magazin on-line!
Cine a folosit probabil ca s-a lecuit, din moment ce nu comenteaza!
atelizel
Postat pe 30 Iulie 2009 15:54
toate cremele cosmetice, naturale sau nu, contin chimicale. modul de sintetizare a "beneficiilor" plantelor e un proces chimic. natural e ce-ti faci acasa: speli castravetele, il razuiesti si-l pui pe fata. in rest, nu exista cosmetice "naturale".

daca zac in farmacii cosmeticele e pentru ca "lumea s-a desteptat" si merge in strainatate sa le cumpere sau le comanda online din strainatate, ca-s mult mai ieftine decat in farmaciile noastre.
eleain
Postat pe 30 Iulie 2009 16:03
De la: eleain, la data 2009-07-30 16:03:07toate cremele cosmetice, naturale sau nu, contin chimicale. modul de sintetizare a "beneficiilor" plantelor e un proces chimic. natural e ce-ti faci acasa: speli castravetele, il razuiesti si-l pui pe fata. in rest, nu exista cosmetice "naturale".

daca zac in farmacii cosmeticele e pentru ca "lumea s-a desteptat" si merge in strainatate sa le cumpere sau le comanda online din strainatate, ca-s mult mai ieftine decat in farmaciile noastre.

Partial ai dreptate,defapt organismul nostru este bio-chimie,exista cosmetice naturale si sunt pe piata,numai ca noi nu cunoastem provenienta substantelor chimice din aceste creme,asa cum noi suntem ca si organism viu o chimie complexa asa sunt toate materiile vii de pe acest pamant,poti extrage dintr-o planta o anumita substanta chimica cu un anumit rol in fabricarea altor produse,poti extrage din natura orice substanta chimica care este sintetizata de organismul nostru,deci ,sunt produse naturale pe piata,insa noi nu suntem suficient de" naturali".
enemgabriel
Postat pe 30 Iulie 2009 16:19
De la: adinutza, la data 2009-07-28 15:12:38FOLOSESTE FOND DE TEN CREMA,E CA O SPUMA SI E FOARTE HIDRATANT
Daca esti din pitesti si vrei sa testezi produse de calitate astept un mesaj de la tine.
enemgabriel
Postat pe 30 Iulie 2009 16:22
Buna,

Nu cunosc ce studii ai, dar de testat produsele pe care le recomanzi nu cred.

Eu am folosit cam tot ce exista in farmaciile din RO (sunt produse de nivel mediu spre inferior). Dintre cremele din farmaciile din ro eu recomand gama SEBAMED nu este extraordinara, dar in comparatie cu celelalte enumerate de tine...mai buna.

Din fericire nu sunt un magazin online. Esti amuzanta. Cum ar putea un magazin sa scrie un mesaj?!

Stiu ce vorbesc deoarece sunt medic dermatolog, specializat in medicina ayurvedica etc..


Da, produsele despre care vorbesc au fost testate cu succes de mine si pacientii mei timp de 1 an.

Dermal Magic este folosit cu succes in SUA de peste 10 ani....
romdesimed
Postat pe 31 Iulie 2009 13:15
De la: romdesimed, la data 2009-07-31 13:15:40Buna,

Nu cunosc ce studii ai, dar de testat produsele pe care le recomanzi nu cred.

Eu am folosit cam tot ce exista in farmaciile din RO (sunt produse de nivel mediu spre inferior). Dintre cremele din farmaciile din ro eu recomand gama SEBAMED nu este extraordinara, dar in comparatie cu celelalte enumerate de tine...mai buna.

Din fericire nu sunt un magazin online. Esti amuzanta. Cum ar putea un magazin sa scrie un mesaj?!

Stiu ce vorbesc deoarece sunt medic dermatolog, specializat in medicina ayurvedica etc..


Da, produsele despre care vorbesc au fost testate cu succes de mine si pacientii mei timp de 1 an.

Dermal Magic este folosit cu succes in SUA de peste 10 ani....



Chiar ai folost tot ce exista in farmaciile din romania? si mai esti si medic dermatolog! daca esti medic nu avei de ce sa folosesti toate aceste produse! presupun ca aveai suficiente informatii incat sa nu fie nevoie sa incerci totul pe pilelea ta.
La mine nu e la fel, eu nu sunt medic. Sunt inginer de profesie, daca sunt cumva relevante studiile... ori erai curios sa stii... asa pt ca ti se pare ca sunt amuzanta.
Spre deosebire de tine, care esti medic si implicit lucrezi in mediu mai putin poluat decat mine (facand abstactie de posibilele contaminari biologice la care esti expus, presupun ca la examinarea unui pacient ai luat toate masurile igienice necesare pt a evita acest lucru)eu am un ten extrem de sensibil, foarte usor iritabil chiar si la o simpla spalare cu apa de la robinet sau dupa o plimbare prin parc ori dupa o vizita la tara. Si pe langa toate astea, lucrez si intr-un mediu destul de poluat, nu chiar in industria grea, dar am mereu deplasari in intreprinderile din 3 judete. Si ca atare chiar am testat toate produsele pe care le-am enumarat, chiar mai multe, mult mai multe, si mai ieftine si mai scumpe decat acestea, si chiar si naturiste, 10% preparate in casa sau cumparate de la plafar, cu si fara recomandarea medicului sau a cosmeticianei.
E adevarat ca ceea ce spui tu ca e cel mai bun in farmacii, bioderma, nu am incercat. dar pe celelalte da si dintre toate cea mai buna mie mi sa parut a fi gama ROC cam la acelasi nivel cu Avene.
Recunosc ca habar nu am ce inseamna sa fii "medic dermatolog, specializat in medicina ayurvedica", dar daca spui ca testezi produsele respective pe propria piele si pe pacienti abia de 1 an .... raman la parerea mea, ca esti mai mult un comerciant decat un medic! Si sunt atat de multi "medici" ca tine in sistemul nostru sanitar! daca Dermal Magic asta e folosit in SUA de 10 ani ... e foarte bine, la noi in tara de exemplu gerovitalul e folosit de mult mai multi ani! si asta nu inseamna ca e un superprodus, chiar si eu l-am folosit acum vre-o 15 ani, si chiar mi-a facut bine, la vremea si varsta respectiva.
Eu doar am spus ca pt afectiunea respectiva produsul recomandat de tine nu e cel mai bun! tinand cont de compozitia pe care o are.

Revenind la amuzament, ia cauta tu pe net dupa "romdesimed" si vezi ce gasesti! sau tu ti-ai ales intamplator acest nume? Eu am gasit de exemplu .....http://www.magazine-online.ro/romdesimed/
sau Clubafaceri.ro>romdesimed
ROMDESIMED importa si distribuie produse naturiste de cea mai buna calitate, cu certificate de analiza in SUA. Cele mai noi produse, de mare succes in SUA, Europa de Vest, Rusia si Africa de Sud, sunt DermalMagic (tratament naturist anti-aging: exfoliator si serum hidratant) si Diabetic Foot Care (pentru tratarea si prevenirea complicatiilor piciorului diabetic).
PRODUSELE FIRMEI
Exfoliator si serum hidratant cu aloe vera, iarba ... Tratament naturist anti-aging cu aloe vera, iarba ... Produs dermatocosmetic natural Tratarea si prevenirea complicatiilor piciorului d... Toate produsele DOMENII DE ACTIVITATEromdesimed este listata in urmatoarele categorii
Sanatate/Frumusete > Cosmetica/Ingrijire
Sanatate/Frumusete > Cosmetice naturale
atelizel
Postat pe 31 Iulie 2009 16:07
DR. Harris`Original dermal magic (exfoliant si gel hidratant) este un kit de tratament format dintr-un exfoliant si un gel hidratant.
romdesimed
Postat pe 1 August 2009 07:43
draga mea, eu am suferit o viata intreaga de acest inconvenient pana acum 2 luni cand din intamplare am incercat un produs BARBATESC :))) care m-a uimit si de care n-am sa ma mai despart nicodata!
ce creme,lotiuni si potiuni??? cu acest gel te dai azi si 2 zile numai ai ai nevoie de nimic...fata e ca de nou-nascut...
Te rog sa mergi in orice raion de cosmetice si cu 20,49 lei cumpra gel hidratant pentru ten sensibil "24 H sensitive"for men, de la Loreal nu stiu daca am scris fff corect pt ca eu il am de ieri in masina(am fost plecata si nu plec fara el) dar iti explic: este un flacon de 10-12/5-6 cm de culoaree gri cu o dungulita portocalie.Tot de la raionul de barbati cumpara un gel "Nivea for men" sensitiv-waschgel cu care sa te speli inainte de a-ti da cu cel de la Loreal. totul te costa in jur de 40 lei dar iti ajung 1,5-2 luni de zile si la fel de sigur...imi vei multumi.
PS daca ai vreo boala de piele...numai stiu...atunci, imi vor multumi barbatii din preajma ta, care se vor bucura de beneficiile "tratamentul"ui prescris de mine...:)
kar_yna
Postat pe 2 August 2009 12:40
buna fetelor nu va mai certati degeaba,la fiecare dintre noi poate a dat randament un produs folosit.......asta nu inseamna ca si altei persoane ii este benefic.Eu am incercat un produs mi-a facut bine ,l-am recomandat unei prietene dar ei i-a afectat si mai rau .Cea mai buna metoda este sa mergeti la un medic dermatoloc care va va pune sa faceti si o cura de detoxifiere multe probleme apar din interiorul nostru .Deci trebuie sa eliminam cauza interne dupa care vom avea un ten mai frumos .Vreau sa precizez ca ceea ce imi facea mie tenul urat era nicotina ,fumam si fata era imbacsita de fum tot timpul .Acum nu mai fumez si pot spune ca au disparut cam toate problemele .sfatul meu este ca sa va controlati la un medic nu va mai luati dupa toate sfaturile ca nu stiti daca vi se potrivesc sau va poate agrava problemele.Va doresc din suflet toate cele bune ,
healthy002386
Postat pe 2 August 2009 14:59
Hmm...da m-ai pus pe ganduri cu cura de etoxifiere..intotdeauna prinde bine o cura de detoxifiere dar NU tenul USACT are legatura cu detoxifierea mai degraba cel acneic.Daca unui om cu ten uscat il mai pui sa scoata absolut toate grasimile din alimentatie sincer nu stiu daca e bine.AH SI NU VA MAI LUATI DE SISTEMUL SANITAR ROMANESC!VOI NU STITI CE INSEAMNA SA CAUTI SA-TI FACI FOARTE BINE MESERIA ADUCAND DE ACASA ADICA CUMPARAND PE SALARIUL TAU MIZERABIL VATA, ALCOOL MEDICINAL,SERINGI ,SAPUN SA TE SPELI PE MAINI SI ALTELE...STIU CA ARE MULTE LIPSURI SI CA AICI NU E CA AFARA CAMD AI GRESIT ZBORI CEEA CE E DE-A DREPTUL PACAT ASA UNII INEPTI TARASC PE TOATA LUMEA DUPA EI SI GATA NI SE PUNE ETICHETA.
maria1931
Postat pe 2 August 2009 18:36
De la: eleain, la data 2009-07-28 07:59:54nu artistry. nici spalat cu apa rece. ma spal cu un sapun lichid bioderma din farmacie pt fatza si corp piele sensibila, bun si pentru bebelusi. curioasa de crema apidermin. cosmeticiana mea mi-a recomandat gama d'oliva sau doliva din farmacie. costa relativ ieftin, dar n-am incercat-o inca. a incercat cineva?
acum folosesc gerovital, sunt multumita, nu-mi trage fatza, nu se exfoliaza. o gama ok e clinique- fara parfumuri, conceputa special pt ten sensibil. folosesc exfoliant clinique. lotiunea galbena e superhidratanta.
healthy000879
Postat pe 2 August 2009 19:57
sunt foarte bune produsele de la artistry compania amway
www.simidoina@yahoo.com
Postat pe 3 August 2009 17:21
buna
acel cineva care tia prezentat produsele sa sti ca nu e demn sa le foloseasca.la asa zisele cinici cum spui tu,produsele se testeaza .spuneai ca nu gasesti produse pt toate tipurile de ten.sunt produse pt ten uscat ten gras si sensibil............persoana care ti lea aratat iti spun ca este o persoana care probabil nu le foloseste
www.simidoina@yahoo.com
Postat pe 3 August 2009 17:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Piatra dentara- solutii pentru prevenirea/intarzierea depunerii 7 De la: irinaciobanu 3 Ianuarie 2010 10:43
Totul despre parul dumneavoastra !!! 8 De la: franziska_eu 22 Ianuarie 2012 00:53
Ce creme de indreptat parul stiti? 7 De la: kudika365888 19 Iunie 2013 18:56
salutare 1 De la: kudika361492 12 Aprilie 2011 20:22
creme anti rid luminozitate fermitate super lux !! garantate 1 De la: ocaziebuna 6 Mai 2011 21:11