Setari Cookie-uri

am tenul foarte uscat

si eu am avut tenul foarte uscat si se exfolia. Am incercat multe creme, dar Klorane pentru bebelusi a fost foarte eficienta. Rezultatele au aparut dupa doua zile. Asa ca o puteti folosi cu incredere.
ivona14nt
Postat pe 4 August 2009 10:55
www.simidoina@yahoo.com aici nu e vorba de demnitate. am spus dooar ca nu le puteti numi clinici. se testeaza produsele punand la fiecare pe degetul aratator "boaba de mac" de crema care nici nu ajunge pentru toata fata. ca sa demonstreze si cat poate sa tina. dar eu le-am folosit, mi-am cumparat toata gama si vitaminele/minerale tricolore amway de la care am vomitat si le am inca de un an. nu mai insista, te rog, eu am scris doar din experienta proprie, nu din auzite. poate la altii merge, mie nu mi-a facut bine. si nu tu, sa scrie clientii/consumatorii, nu o piatra sau cristal amway cum va place sa va numiti. e normal sa crezi in produs, de-aia il si vinzi.
eleain
Postat pe 4 August 2009 16:03
incercati produsele logona de la life care
iuliazah65
Postat pe 19 Septembrie 2009 11:58
Cremele 100% naturale Rose Valley sau Crema hidratanta cu glicerina si trandafir Hegron 350ml gasesti pe www.atshopping.ro . Preturi de distribuitor!
ikram
Postat pe 5 Octombrie 2009 15:08
trebuie mai intai sa mergi la un medic dermatolog, el va fi cel care iti va stabili diagnosticul si iti va recomanda ce produse sa folosesti
multe femei au aceasta problema - am avut-o si eu - dar de cativa ani sant bine si ma dau cu o crema f grasa doar de 2 ori/saptamana, folosesc anumite produse cosmetice si nu am nici o problema, nu asculta dupa ureche sfaturile nimanui, chiar daca sant date cu intentie buna
succes!!
AMIULIA
Postat pe 28 Octombrie 2009 05:48
pt probleme cu tenul uscat va pot ajuta cu o gama larga de produse bio-organice...sunt pe baza de ulei de masline si alte plante ...toate certificate.sunt ff bune si au si rezultate imediate. pt mai multe detalii va las id-ul meu si daca va intereseaza caut si colaboratori pt orice oras/judet al tarii.( alysa_faberlic@yahoo.com)
alysa_alex
Postat pe 1 Decembrie 2009 14:13
De la: baubau, la data 2008-12-22 12:38:24ce sa fac? nu pot sa ma dau cu fond de ten, ma ustura cand ma dau cu crema....


Incearca gama Hidroactive de la Bionatura Romania: http://www.quantshop.ro/HIDROACTIVE.
dianamioara
Postat pe 27 Februarie 2010 09:44
REDUCERE COSMETICE DE LUX ORIGINALE CALITATE SUPERIOARA
cream antiride jour clarins 50 ml pret 70 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 50 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 25 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 135RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 4 Aprilie 2010 09:48
De la: ivona, la data 2009-08-04 10:55:08si eu am avut tenul foarte uscat si se exfolia. Am incercat multe creme, dar Klorane pentru bebelusi a fost foarte eficienta. Rezultatele au aparut dupa doua zile. Asa ca o puteti folosi cu incredere.

REDUCERE COSMETICE DE LUX ORIGINALE CALITATE SUPERIOARA
cream antiride jour clarins 50 ml pret 70 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 50 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 25 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 135RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 4 Aprilie 2010 09:48
De la: baubau, la data 2008-12-22 12:38:24ce sa fac? nu pot sa ma dau cu fond de ten, ma ustura cand ma dau cu crema....



REDUCERE COSMETICE DE LUX ORIGINALE CALITATE SUPERIOARA
cream antiride jour clarins 50 ml pret 70 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 50 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 25 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 135RON !!!
tin sa precizez ca produsele sunt originale , in garantie , sigilate fara nici o mica urma de indoiala ,
se pot oferi testere de testare gratuit 0767121594
ocaziebuna
Postat pe 4 Aprilie 2010 09:49
REDUCERE COSMETICE DE LUX ORIGINALE CALITATE SUPERIOARA
cream antiride jour clarins 50 ml pret 70 ron
serum renew corp clarins 100 ml pret 50 ron
shave easy oil masline clarins 30 ml 25 ron
fatique fighters aftershave clarins 50 ml pret 25 ron
CAPTURE TOTALE MULTI PERFECTION CREAM DIOR 30 ML PRET 135RON !!!
ocaziebuna
Postat pe 8 Aprilie 2010 09:05
Cum se numeste crema?
Alina_Gal_Chis_1
Postat pe 10 Noiembrie 2013 10:13
De cele mai multe ori problemele tenului vin din interior, iar uneori problema este agravata de niste factori externi agresivi.
Incearca niste vitamine-pastile dar si creme naturiste, fara grasimi in compozitie, sa aiba multa apa in ele, vitamine si minerale.
Cele din cabinetele de estetica pot fi o alternativa, evident la recomandarea medicului estetician.
StefBella
Postat pe 1 Decembrie 2013 17:21
Eu sugerez consumarea a 2l de lichide zi, si folosirea de creme intens hidratante, si a apei termale. Un alt produs foarte eficient, si la indemana, este uleiul de masline.
kudika_946948
Postat pe 2 Ianuarie 2014 15:46
Si eu am tenul uscat... si folosesc creme hidratante,dar imi fac si masti cu miere si laptisor de matca, o data pe saptamana, sambata. Laptisorul de matca il iau de la o firma apiland, au un magazin online si fac mereu comanda de acolo. Au fost si perioade in care am cumparat diferite masti, insa eu cu aceasta masca ma simt mai bine, imi place cum ramane pielea dupa aceea. Si incerc sa beau apa suficienta si sa mananc cat mai multe fructe si legume. E importanta si alimentatia.
sara78
Postat pe 13 Aprilie 2015 20:34
Si eu am tenul uscat... si folosesc creme hidratante,dar imi fac si masti cu miere si laptisor de matca, o data pe saptamana, sambata. Laptisorul de matca il iau de la o firma apiland, au un magazin online si fac mereu comanda de acolo. Au fost si perioade in care am cumparat diferite masti, insa eu cu aceasta masca ma simt mai bine, imi place cum ramane pielea dupa aceea. Si incerc sa beau apa suficienta si sa mananc cat mai multe fructe si legume. E importanta si alimentatia.
sara78
Postat pe 13 Aprilie 2015 20:34
Salut,

Poti incerca uleiuri grase care au capacitatea de a regla secretia de sebum.Inainte de aplicarea uleiului (ca pe o crema de fata)incerca un scrub de fata fin si moale, sa inlaturi pielea moarta; in acest fel uleiul va fi absorbit doar de celule vii, mai in profunzime. Scrie un mail pe contact@econsense.ro si cei de acolo iti vor face recomandarile potrivite tie. Noi de acolo am luat un tratament anti- acneic care a facut minuni pe fata si spatele nepoatei mele si de atunci suntem toate din familie abonate ;)
AncaVir
Postat pe 2 August 2015 12:15
Si eu am avut tenul foarte uscat si sensibil si va pot zice din experienta ca tot am incercat creme si remedii de casa, ca singura gama de produse care ma ajuta sunt de la aubrey organics. Pentru mine aceste produse nturale au facut minuni. Le recomand.
kudika_1008308
Postat pe 15 Aprilie 2016 17:23
Vezi ca exista tot felul de tratamente la dermatolog pentru hidratare, si nu uita sa bei apaaaa!!!!
kudika_1043270
Postat pe 3 Octombrie 2022 23:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ricin 4 De la: kudika_961316 8 Mai 2014 04:58
Arsuri solare - ce sa fac pt ca pielea sa nu se cojeasca? 9 De la: MissRalux 10 August 2010 18:20
Produsele KRAUTER ideale pentru un corp sanatos 4 De la: alexa_ph 5 Iulie 2011 11:32
Dinti mai albi 6 De la: Aemulus 16 Februarie 2010 19:55
noutati DXN 1 De la: maria_dxn 15 Februarie 2012 12:06