Setari Cookie-uri

HPV

buna!
ne poti spune si noua,ce tratament ai facut pentru imunitate?
multumim cristinalelia
claucris16
Postat pe 3 Aprilie 2009 19:33
De la: georgiana_scrisu, la data 2009-02-27 03:46:52Buna fetelor!

Am fost si eu diagnosticata cu HPV. Cred ca e mai mult de 1 an de-atunci. Am facut tratament cu Aldara vreo cateva luni. Nici un rezultat. Dimpotriva, parca negii cresteau. Atunci alt doctor mi-a recomandat sa cauterizez negii. Asa am facut, insa intr-o luna au crescut inapoi....mult mai multi si mai mari. Am facut din nou tratament cu Aldara, nici un rezultat. Asa ca am facut investigatii pe net si am gasit urmatorul site: www.amoils.com. Mi-am comandat de-acolo un ulei pt negi (in engleza: warts). Pot sa spun ca il folosesc de aproape 2 luni, iar negii au disparut in proportie de 80 la suta. Si eu am fost foarte sceptica la inceput. Dar se pare ca functioneaza.

Vorbea cineva mai sus de un vaccin pt imunitate. Cum se numeste exact? Stie cineva? Daca stiti un supliment eficient pt stimularea imunitatii, va rog sa-mi spuneti si mie, chiar ma intereseaza. Sanatate tuturor!





Si cum ai reusit sa comanzi??Nu iti trbuie card dn al international???leuyl asa poate fi folosit si de baieti???? Ma poti ajuta cu mai multe detalii???
maryclau
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:04
De la: maryclau, la data 2009-04-03 21:04:51
De la: georgiana_scrisu, la data 2009-02-27 03:46:52Buna fetelor!

Am fost si eu diagnosticata cu HPV. Cred ca e mai mult de 1 an de-atunci. Am facut tratament cu Aldara vreo cateva luni. Nici un rezultat. Dimpotriva, parca negii cresteau. Atunci alt doctor mi-a recomandat sa cauterizez negii. Asa am facut, insa intr-o luna au crescut inapoi....mult mai multi si mai mari. Am facut din nou tratament cu Aldara, nici un rezultat. Asa ca am facut investigatii pe net si am gasit urmatorul site: www.amoils.com. Mi-am comandat de-acolo un ulei pt negi (in engleza: warts). Pot sa spun ca il folosesc de aproape 2 luni, iar negii au disparut in proportie de 80 la suta. Si eu am fost foarte sceptica la inceput. Dar se pare ca functioneaza.

Vorbea cineva mai sus de un vaccin pt imunitate. Cum se numeste exact? Stie cineva? Daca stiti un supliment eficient pt stimularea imunitatii, va rog sa-mi spuneti si mie, chiar ma intereseaza. Sanatate tuturor!





Si cum ai reusit sa comanzi??Nu iti trbuie card dn al international???uleiul asta poate fi folosit si de baieti???? Ma poti ajuta cu mai multe detalii???


maryclau
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:06
pt imunitate poti incerca BARACA sau FIOLE DE GINKO,GINSENG&ROYAL JELLY. se gasesc in farmacii
maryclau
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:10
De la: cristinalelia, la data 2009-04-02 09:29:59Acum 2 ani si eu am fost diagnosticata cu HPV, tulpina cu high risc cancerigen. Chestia cu cauterizarea e cea mai mare prostie pe care am auzit-o vreodata. Din momentul in care esti infectat cu virusul, singurul care poate lupta cu el e sistemul propriu de autoaparare.
Daca ai in sistem imunitar puternic, e f bine.
Eu am repetat timp de 2 ani testul PAP la fiecare 3 luni, pt ca un reputat medic ( din strainatate) mi-a spus ca e calea cea mai sigura de a depista un cancer incipient.
Dupa astia 2 ani, ma consider o persoana fericita, toate testele pe care l-eam facut de o jumatate de an incoace au iesit ok, nu mai e nici urma de HPV.


Buna Cristinalelia..
vroiam sa te intreb daca ai facut si analiza virusala?
si daca dupa tratament ai repetat o?
disimulateangel
Postat pe 4 Aprilie 2009 23:45
Buna!
Am citit pe un site, chiar pe aceste cred, ca rostopasca ar vindeca negii genitali. A incercat cineva si a dat rezultate?
healthy001338
Postat pe 6 Aprilie 2009 15:25
Da, in cazul meu a functionat tinctura de rostopasca. Se cumpara de plafar. La o parte de tinctura se adauga 2 parti de apa intr-un pahar, apoi cu putina vata se tamponeaza negii genitali si se sta putin pana se usuca. Se repeta operatia de vreo 2-3 ori pe zi. Eu am scapat de un neg cam in 5 zile. Succes!
daia
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:10
De la: claucris16, la data 2009-04-03 19:33:36buna!
ne poti spune si noua,ce tratament ai facut pentru imunitate?
multumim cristinalelia
4Life
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:52
De la: claucris16, la data 2009-04-03 19:33:36buna!
ne poti spune si noua,ce tratament ai facut pentru imunitate?
multumim cristinalelia
pentru imunitate si pentru a combate virusul HPV poti folosi cu incredere si cu rezultate deosebite TRANSFER FACTOR PLUS de la 4Life...un produs care stimuleaza activitatea sistemului imunitar cu 437%,un excelent imunomodulator...detalii despre produs iti pot pune pe mail daca lasi o adresa
4Life
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:52
pt. imunitate iti recomand imuno power drink este eficient si cu rezultate nemaipomenite daca te intereseaza spune-mi ca iti dau detalii..
numelemeu_mary
Postat pe 13 Aprilie 2009 00:50
Buna! Si eu sunt infectata cu HPV, tulpina 51 si pentru cresterea imunitatii organismului medicul ginecolog mi-a recomandat ISOPRINOSINE (este cam scump, dar cica merita). Abia astept peste doua luni sa refac analiza Babes Papanicolau si testul HPV. Va pup si sanatate multa!
mireladana79
Postat pe 10 Mai 2009 10:33
De la: healthy002002, la data 2009-05-10 10:33:21Buna! Si eu sunt infectata cu HPV, tulpina 51 si pentru cresterea imunitatii organismului medicul ginecolog mi-a recomandat ISOPRINOSINE (este cam scump, dar cica merita). Abia astept peste doua luni sa refac analiza Babes Papanicolau si testul HPV. Va pup si sanatate multa!

Imi cer scuze ca raspund atat de tarziu, dar numai acum am vazut mesajul. Hpv-ul mi-a fost depistat in Estonia, si am avut norocul sa am cel mai bun medic ginecolog din tarile baltice. Da, am facut toate analizele, inclusiv cea virusala ( numai in urma analizelor complete se poate pune un diagnostic adecvat).
Pt ca eram disperata, nu aveam nici cea mai mica idee ce inseamna HPV, am inceput sa citesc ca nebuna pe forumuri, pe site-uri de specialitate. etc. Medicul meu mi-a spus asa: nici un medicament de pe lumea asta nu ajuta. Mananca sanatos, fa sport, renunta la fumat( ceea ce nu am facut) si cel mai important lucru: fi optimista. Nu toate cazurile cu risc inalt cancerigen se transforma in cancer.
Pt ca citisem pe un forum de Isoprinosine, mi-am luat si eu, am dat o caruta de bani pe ele, si nu am luat nici macar una ! Farmacista s-a uitat la mine cam ciudat, si m-a intrebat daca stiu ca medicamentele astea se dau bolnavilor cu SIDA, si ca afecteaza f tare ficatul. Am fost cam socata, dar le-am cumparat. Degeaba, ca dupa o luna le-am aruncat, fara sa ma ating de ele.
In afara de a asculta sfaturile medicului meu( de a manca sanatos, a face sport si a indeparta din minte orice gand legat de posibilitatea unui cancer) nu am facut absolut nimic. Eu nu am avut veruci, doar un rezultat ciudat la testul PAP a facut medicul sa faca mai multe investigatii.
Pt a tine sub control orice dezvoltare anormala a celulelor, medicul mi-a cerut sa fac testele la fiecare 3 luni. In cazul unui cancer, depistat din timp, acesta e 100 % vindecabil.

Acum locuiesc in Germania, si aici am repetat de 2 ori testele, nici urma de HPV, testele sunt super ok.

Capul sus fetelor, fiti optimiste , sa dea domnul sa fie bine pt voi !
cristinalelia
Postat pe 11 Mai 2009 10:37
buna ziua tuturor sunt mai noua pe forum l-am descoperit cautand remadii penrtu diferite boli .Ca si celelalte persoane care au scris pana acum am fost si eu diagnostificata cu acest virus HPV....din aceea zi mi-am sfatuit toate prietenele sa-si faca investigatii curios din 8 ,--6 au acest virus . doctorul mi-a spus sa nu ma sperii la control nu apare nici o rana pe col dar totusi testil papanicolau e de gradul 3 si am si acest virus nu stiu ce sa mai cred va doresc multa sanatate
healthy002386
Postat pe 2 Iunie 2009 13:49
Fetelor spuneti un tratament ptr.imunitatea organismului.Eu am o imunitate. test pap II spre III. multa sanatate!
kudika039152
Postat pe 9 Iunie 2009 09:43
De la: healthy002293, la data 2009-06-09 09:43:33Fetelor spuneti un tratament ptr.imunitatea organismului.Eu am o imunitate. test pap II spre III. multa sanatate!
pentru a stimula sistemul imunitar se poate folosi TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research...asigura un plus de 437% !!! si este 100% natural...daca vrei mai multe detalii,lasa-mi in privat o adresa de mail unde ti le pot trimite....poti vizita si aici:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+HPV&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
4Life
Postat pe 9 Iunie 2009 19:26
De la: TF_, la data 2009-06-09 19:26:17
De la: healthy002293, la data 2009-06-09 09:43:33Fetelor spuneti un tratament ptr.imunitatea organismului.Eu am o imunitate. test pap II spre III. multa sanatate!
pentru a stimula sistemul imunitar se poate folosi TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research...asigura un plus de 437% !!! si este 100% natural...daca vrei mai multe detalii,lasa-mi in privat o adresa de mail unde ti le pot trimite....poti vizita si aici:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+HPV&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Un site oficial romanesc,nu google.Si daca vrei sa postezi informatii corecte si dovedite stiintific de oamenii de stinta care nu fac parte din firma,posteza-le aici.
enemgabriel
Postat pe 9 Iunie 2009 21:12
De la: enemgabriel, la data 2009-06-09 21:12:59
De la: TF_, la data 2009-06-09 19:26:17
De la: healthy002293, la data 2009-06-09 09:43:33Fetelor spuneti un tratament ptr.imunitatea organismului.Eu am o imunitate. test pap II spre III. multa sanatate!
pentru a stimula sistemul imunitar se poate folosi TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research...asigura un plus de 437% !!! si este 100% natural...daca vrei mai multe detalii,lasa-mi in privat o adresa de mail unde ti le pot trimite....poti vizita si aici:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+HPV&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Un site oficial romanesc,nu google.Si daca vrei sa postezi informatii corecte si dovedite stiintific de oamenii de stinta care nu fac parte din firma,posteza-le aici.
iarasi nu merge afacerea cu aleo vara ?? deh,daca produsele nu sunt pe masura asteptarilor clientilor...si pe deasupra sunt si foarte scumpe pentru unii dintre ei...auzi pret,26 euro un L de suc amarat...sa vezi ce le merge alora de la calivita si de la life care ....le merge deoarece au produse muuuuult mai ieftine decat voi la fLP....apropo,ce sediu in buricul targului si-au facut pe banii fraierilor...foarte misto
p.s. voi la forever aveti cumva un site oficial Romanesc ??? eu nu am vazut....

aaaaa...stai ca mi-am amintit,spune-ne si noua ce produs FOREVER contine metilparaben...ca tot zici ca produsele voastre sunt 100% naturale si tu nu folosesti nimic pentru ingrijire corporala care are chimicale in compozitie...
4Life
Postat pe 10 Iunie 2009 09:25
dacã te intereseazã un tratament naturist ptr. creºterea imunitãþii, contacteazã-mã pe adresa :stery_ra@yahoo.com, ºi-þi voi da detalii.
cu stimã steriana
stery
Postat pe 10 Iunie 2009 09:46
De la: TF_, la data 2009-06-10 09:25:37
De la: enemgabriel, la data 2009-06-09 21:12:59
De la: TF_, la data 2009-06-09 19:26:17
De la: healthy002293, la data 2009-06-09 09:43:33Fetelor spuneti un tratament ptr.imunitatea organismului.Eu am o imunitate. test pap II spre III. multa sanatate!
pentru a stimula sistemul imunitar se poate folosi TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research...asigura un plus de 437% !!! si este 100% natural...daca vrei mai multe detalii,lasa-mi in privat o adresa de mail unde ti le pot trimite....poti vizita si aici:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+HPV&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Un site oficial romanesc,nu google.Si daca vrei sa postezi informatii corecte si dovedite stiintific de oamenii de stinta care nu fac parte din firma,posteza-le aici.
iarasi nu merge afacerea cu aleo vara ?? deh,daca produsele nu sunt pe masura asteptarilor clientilor...si pe deasupra sunt si foarte scumpe pentru unii dintre ei...auzi pret,26 euro un L de suc amarat...sa vezi ce le merge alora de la calivita si de la life care ....le merge deoarece au produse muuuuult mai ieftine decat voi la fLP....apropo,ce sediu in buricul targului si-au facut pe banii fraierilor...foarte misto
p.s. voi la forever aveti cumva un site oficial Romanesc ??? eu nu am vazut....

aaaaa...stai ca mi-am amintit,spune-ne si noua ce produs FOREVER contine metilparaben...ca tot zici ca produsele voastre sunt 100% naturale si tu nu folosesti nimic pentru ingrijire corporala care are chimicale in compozitie...

Da ma ceferistule,produsele nu sunt pe masura asteptarilor clientilor care nu le-au consumat,asa cum esti tu.Bai nea caisa,26 euro este pretul de consumator,pretul de depozit este 19,12,cat despre produsele de la firmele neconcurente,iti pot spune ca nici macar 10 % nu contin aloe vera.Deci ,nu exista concurenta.Cat despre sediu,Forever nu si-a facut sediu,l-a cumparat,pentru ca este o firma care sa respecta,respecta clientii,colaboratorii.Sa inteleg ca tu ii numesti pe consumatori:fraieri,pai ai mari probleme psihice.
Da ma ceferistule,avem site oficial in limba romana,dar cum tu esti chior si nu sti sa citesti,e normal sa nu-l observi.
Pai spune-ne tu,dar inainte sa ne spui daca ai gasit definitia acidului ascorbic.nu are rost sa-ti explic sursa ingredientelor anumitor produse,cand tu nu cunosti care este denumirea chimica-stiintifa a vitaminei c.Probabil ca ai dat un serch la google si ai gasit,dar ai uitat sa ne spui ca erai defapt intr-o mare eroare.
Pai mai nea ceferistule,merge afacerea forever,in 2007 cifra de afceri era de 2 miliarde de dolari,in 2008 era de 2,5 miliarde de dolari.Afacerea voastra nu are nici macar pe sfert aceasta cifra de afaceri.Mai ales ca aveti produse care vindeca cancerul.Sa vad,sunt multi oameni cu aceasta boala grava,daaaaa,oare de ce nu s-au vindecat cu produsele astea?A,inteleg,era o minciuna.
enemgabriel
Postat pe 10 Iunie 2009 11:08
De la: enemgabriel, la data 2009-06-10 11:08:30
De la: TF_, la data 2009-06-10 09:25:37
De la: enemgabriel, la data 2009-06-09 21:12:59
De la: TF_, la data 2009-06-09 19:26:17
De la: healthy002293, la data 2009-06-09 09:43:33Fetelor spuneti un tratament ptr.imunitatea organismului.Eu am o imunitate. test pap II spre III. multa sanatate!
pentru a stimula sistemul imunitar se poate folosi TRANSFER FACTOR PLUS de la 4 Life Research...asigura un plus de 437% !!! si este 100% natural...daca vrei mai multe detalii,lasa-mi in privat o adresa de mail unde ti le pot trimite....poti vizita si aici:

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=transfer+factor+HPV&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

Un site oficial romanesc,nu google.Si daca vrei sa postezi informatii corecte si dovedite stiintific de oamenii de stinta care nu fac parte din firma,posteza-le aici.
iarasi nu merge afacerea cu aleo vara ?? deh,daca produsele nu sunt pe masura asteptarilor clientilor...si pe deasupra sunt si foarte scumpe pentru unii dintre ei...auzi pret,26 euro un L de suc amarat...sa vezi ce le merge alora de la calivita si de la life care ....le merge deoarece au produse muuuuult mai ieftine decat voi la fLP....apropo,ce sediu in buricul targului si-au facut pe banii fraierilor...foarte misto
p.s. voi la forever aveti cumva un site oficial Romanesc ??? eu nu am vazut....

aaaaa...stai ca mi-am amintit,spune-ne si noua ce produs FOREVER contine metilparaben...ca tot zici ca produsele voastre sunt 100% naturale si tu nu folosesti nimic pentru ingrijire corporala care are chimicale in compozitie...

Da ma ceferistule,produsele nu sunt pe masura asteptarilor clientilor care nu le-au consumat,asa cum esti tu.Bai nea caisa,26 euro este pretul de consumator,pretul de depozit este 19,12,cat despre produsele de la firmele neconcurente,iti pot spune ca nici macar 10 % nu contin aloe vera.Deci ,nu exista concurenta.Cat despre sediu,Forever nu si-a facut sediu,l-a cumparat,pentru ca este o firma care sa respecta,respecta clientii,colaboratorii.Sa inteleg ca tu ii numesti pe consumatori:fraieri,pai ai mari probleme psihice.
Da ma ceferistule,avem site oficial in limba romana,dar cum tu esti chior si nu sti sa citesti,e normal sa nu-l observi.
Pai spune-ne tu,dar inainte sa ne spui daca ai gasit definitia acidului ascorbic.nu are rost sa-ti explic sursa ingredientelor anumitor produse,cand tu nu cunosti care este denumirea chimica-stiintifa a vitaminei c.Probabil ca ai dat un serch la google si ai gasit,dar ai uitat sa ne spui ca erai defapt intr-o mare eroare.
Pai mai nea ceferistule,merge afacerea forever,in 2007 cifra de afceri era de 2 miliarde de dolari,in 2008 era de 2,5 miliarde de dolari.Afacerea voastra nu are nici macar pe sfert aceasta cifra de afaceri.Mai ales ca aveti produse care vindeca cancerul.Sa vad,sunt multi oameni cu aceasta boala grava,daaaaa,oare de ce nu s-au vindecat cu produsele astea?A,inteleg,era o minciuna.
enemgabriel
Postat pe 13 Iunie 2009 08:31
Domnu ceferist,va-ti "inghitit limba"?Unde sunt explicatiile domnule?Nu le aveti sau inca mai cautatii cu google?
enemgabriel
Postat pe 13 Iunie 2009 14:51
De la: enemgabriel, la data 2009-06-13 14:51:24Domnu ceferist,va-ti "inghitit limba"?Unde sunt explicatiile domnule?Nu le aveti sau inca mai cautatii cu google?
explicatii la ce anume ??? se vede de la o posta ca bati campii,controleaza-te mai baiete ca altfel o iei rau de tot pe aratura....zi mai bine cum este cu metilparabenul din compozitia unor produse de la FOREVER...??

Metilparaben este o substanþã chimicã ce intra în componenþa acestui produs, ºi deja ºtiþi cã prezinta risc de cancer, este responsabil pentru perturbarea proceselor endocrine (hormoni) ºi este suspect de apariþia infertilitãþii. Dacã acesta nu era de ajuns, fenoxietanolul din compozitia produsului este toxic ºi iritant ºi acþioneazã ºi el în perturbarea proceselor reproductive (hormoni sexuali) determinând scãderea fertilitãþii.

sursa:http://urbannews.org/forum/lofiversion/index.php/t26547.html
4Life
Postat pe 13 Iunie 2009 15:28
sunteti jalnici........ nu credeti ca ar trebui sa va continuati cearta in alta parte?
claucris16
Postat pe 13 Iunie 2009 17:12
De la: TF_, la data 2009-06-13 15:28:02
De la: enemgabriel, la data 2009-06-13 14:51:24Domnu ceferist,va-ti "inghitit limba"?Unde sunt explicatiile domnule?Nu le aveti sau inca mai cautatii cu google?
explicatii la ce anume ??? se vede de la o posta ca bati campii,controleaza-te mai baiete ca altfel o iei rau de tot pe aratura....zi mai bine cum este cu metilparabenul din compozitia unor produse de la FOREVER...??

Metilparaben este o substanþã chimicã ce intra în componenþa acestui produs, ºi deja ºtiþi cã prezinta risc de cancer, este responsabil pentru perturbarea proceselor endocrine (hormoni) ºi este suspect de apariþia infertilitãþii. Dacã acesta nu era de ajuns, fenoxietanolul din compozitia produsului este toxic ºi iritant ºi acþioneazã ºi el în perturbarea proceselor reproductive (hormoni sexuali) determinând scãderea fertilitãþii.

sursa:http://urbannews.org/forum/lofiversion/index.php/t26547.html

Sursa de informatii un forum?Hai sa fim seriosi,pe forumul ala tot profesionisti ca tine sunt?Pana sa-ti raspund eu la o intrebare gresita,te-am intrebat inainte eu:care sunt cei 44 de aminoacizi?cati sunt esentiali si cati neesentiali?
Si ca sa-ti rapund la intrebare:aceasta substanta chimica se gaseste si in natura,deci,este naturala si nu are reactiile unei substante de sinteza.
enemgabriel
Postat pe 13 Iunie 2009 18:58
Ia zi mai ceferistule,care sunt cei 44 de aminoacizi?Abia astept un raspuns de la tine.
enemgabriel
Postat pe 14 Iunie 2009 10:09
la prima vedere ginecologul poate sati spuna fara analize ca este posibil sa fie vorba de virusul hpv
iony_pui
Postat pe 13 Iulie 2009 00:03
anul trecut am descoperit ca am virusul hpv am facut tratament un an de zile acum sunt bine si pentru imunitate recomand isoprinosine care l-am luat 3 luni 10 zileluna cate 5 pastile.tratamentul trebuie facut de ambii parteneri.pastilele de isoprinosine costa 60 lei cutia cu 50 de pastile.la analiza ptr. hpv mi-a gasit 25 de radacini printre care cele mai periculoase daca te tii de tratament chiar da rezultate foarte bune si te vindeci.toate analizele si tratamentul le-am facut la cinica SANADOR are cele mai bune laboratoare din tara chiar daca este mai scump.
mihaela28_healthy
Postat pe 20 Iulie 2009 18:02
Pentru a preintampina aparitia HPV si pentru o igiena intima optima incercati FEMINAKIT:
www.argint-coloidal.ro

Cum e vremea prin tara?
La Oradea e innorat. Adormi stand in picioare.

Bye
Beni_healthy
Postat pe 11 Septembrie 2009 13:15
Secretie uretrala asta in cazul in care are vreo scurgere,vizualizarea atenta a penisului kiar si cu lupa daca este nevoie sa vezi daca au aparut asa numitele"brobonele".In cazul in care este hpv atunci cea mai sigura metoda este cauterizarea cu anestezie locala.
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:19
Daca esti purtatoare de HPV nu scapi de virus daca te cauterizezi. Poti sacapa de posibilitatea ca virusul sa avanseze in organizm si sa se transforme intr-o forma de cancer sau alta. Dar esti in continuare purtatoare... Cauterizare se face pentru a nu creea conditii pentru transformarea virusului. Hpv de depisteaza prin analize specifice de genul Tipaj viral sau Arn mesager parca, nu mai stiu exact aceasta denumire. Aceasta analiza trebuie facut periodic cam la 1 - 2 ani si nu e prea ieftina. Eu am facut analiza la Medlife si m-a costat 350 ron. Exista mai multe tulpini de hpv(cam 4 daca imi amintesc) ulele mai periculoase ca altele si care pot da diverse boli ca veruci genitale(tulpinile nu f periculoase) sau chiar cancer (cele mai periculose).
Milvia_Sipu
Postat pe 13 Ianuarie 2010 08:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu mia venit ciclu.. 10 De la: yumy 18 Octombrie 2010 13:35
Sarcina extrauterina eliminata cu MTX 3 De la: eleain 26 Decembrie 2009 21:53
contraceptia 8 De la: vieru_cezar_iasi 3 August 2009 06:31
Taia menstruatiei 25 De la: Carmina0525 4 Noiembrie 2010 02:27
Spermograma 10 De la: 4Life 12 Ianuarie 2010 18:33