Setari Cookie-uri

Alerta! Scrisoare deschisa din diaspora

Sa va fie cinste voua! Amen, pocaitilor!
100101
Postat pe 5 Februarie 2010 20:36
De la: kyru, la data 2010-02-05 20:36:38Sa va fie cinste voua! Amen, pocaitilor!


Nu mai sti in ce categorie sa ma incluzi afla ca nu sunt nici pocaita nici tiganca sunt o simpla romanca daca imi dai voi sa ma numesc asa!!!! Dar cam deviezi de la subiect!!!! Sti c baga-ti in fun...ddd patriotismul ca nu esti demn de el si cum spune romanul La Revedere!!!!
Laura28
Postat pe 5 Februarie 2010 20:40
@daca tu esti romanca, io sunt popa sasesc!
100101
Postat pe 5 Februarie 2010 20:50
deci bey "dia_sporilor" , ma plictisiti! patinati pe un forum american! ...acolo nu puteti, ca n-aveti "limba" -si nici cuvant! E rau sa n-ai identitate! si nici tara.

**********************

SPOR, spori, s.m. = Organ microscopic al organismelor vegetale, care serveºte la înmulþire, la rãspândire ºi, adesea, pentru supravieþuirea în condiþii nefavorabile. ♦ (Zool.) Corpuscul reproducãtor la anumite protozoare. – Din fr. spore.
Sursa: DEX '98

Q.E.D Din spori, nu pot iesi valori!

SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN !
100101
Postat pe 5 Februarie 2010 20:54
daca cei din diaspora se considera mai capabili ca noi cei care am ramas aici, de ce nu au reusit sa se realizeze si in Romania? de ce au pretentii ca tot cei care au ramas aici sa le rezolve problemele lor de acolo? reguli sunt si acolo si aici.. iar de respectat le respecta doar acolo si aici niciodata...
camiflorea
Postat pe 6 Februarie 2010 16:55
lasa mai! acolo nu-i cunoste nimeni, si pot spala vesela la restaurant si buda, cu masteratu in buzunar! si aici cand vin, se dau mari americani! de parca sa fi american e mare kkt! Cea mai imbecila natie de pe glob!
100101
Postat pe 6 Februarie 2010 18:35
Kyru esti patetic si insultator ! Faptul ca iti permiti cu nerusinare sa insulti romani plecati din motive numai de ei stiute, este chiar dezgustator. Ti-am urmarit activitatea pe acest forum si constat ca nu faci nimic constructiv, decat ca sari la beregata fiecaruia, cu un limbaj de satra. Sa fii sanatos si mai lasa-ne . Eu am incheiat pe aici...asa ca din urma mea poti sa-ti versi invectivele cat poftesti, mi-e sila sa mai citesc ce scrii cu atata otrava.
In incheiere, o "JIGODIE' - precum spui tu - din America, iti ureaza numai bine si sanatate.
Dana63
Postat pe 6 Februarie 2010 18:48
De la: kyru, la data 2010-02-06 18:35:18lasa mai! acolo nu-i cunoste nimeni, si pot spala vesela la restaurant si buda, cu masteratu in buzunar! si aici cand vin, se dau mari americani! de parca sa fi american e mare kkt! Cea mai imbecila natie de pe glob!


mai kyru tu de ieri te-ai umflat asa in pene, mai patriotile vezi ca Tara se duce de rapa si tu faci lumea in toate felurile p net. Uita-te mai la stramosii nostri Mihai V. Stefan c.Mare ei au fost adevaratii iubitori de patrie si patriotici in acelasi timp. Ei au facut ceva dar tu....
Nu ne-am realizat in tara si stii de ce??? Fiind nascuta intr-un oras mic din Romania, un oras in care nu exista nici o facultate si saracutii mei parinti bolnavi si batrani nu au avut posibilitatea sa ma tina la facultate. Nu trebuie sa generalizezi ca nu suntem toti cei plecati curatatori de bude cum ne faci tu. Avem si noi niste studii aici p care nu le-am putut face din cauza Patriei noastre iubite si nerusinarea din ea.
Laura28
Postat pe 6 Februarie 2010 18:51
De la: Laura28, la data 2010-02-06 18:51:06
De la: kyru, la data 2010-02-06 18:35:18lasa mai! acolo nu-i cunoste nimeni, si pot spala vesela la restaurant si buda, cu masteratu in buzunar! si aici cand vin, se dau mari americani! de parca sa fi american e mare kkt! Cea mai imbecila natie de pe glob!


mai kyru tu de ieri te-ai umflat asa in pene, mai patriotile vezi ca Tara se duce de rapa si tu faci lumea in toate felurile p net. Uita-te mai la stramosii nostri Mihai V. Stefan c.Mare ei au fost adevaratii iubitori de patrie si patriotici in acelasi timp. Ei au facut ceva dar tu....
Nu ne-am realizat in tara si stii de ce??? Fiind nascuta intr-un oras mic din Romania, un oras in care nu exista nici o facultate si saracutii mei parinti bolnavi si batrani nu au avut posibilitatea sa ma tina la facultate. Nu trebuie sa generalizezi ca nu suntem toti cei plecati curatatori de bude cum ne faci tu. Avem si noi niste studii aici p care nu le-am putut face din cauza Patriei noastre iubite si nerusinarea din ea. Daca ar fi sa scriem toti cei de p site p unde lucram si cu c ne ocupam ai fi si tu mirat de cat de bine ne merge si cat de bine suntem vazuti aici noi romanii cu obraz. Tu ai ramas in Romania ca nu ai asa ceva (obraz) si te-ar expulza astia p la mama drak...de nu te-ar mai gasii nimeni
Laura28
Postat pe 6 Februarie 2010 18:54
Avem si noi niste studii aici p care nu le-am putut face din cauza Patriei noastre iubite si nerusinarea din ea. Daca ar fi sa scriem toti cei de p site p unde lucram si cu c ne ocupam ai fi si tu mirat de cat de bine ne merge si cat de bine suntem vazuti aici noi romanii cu obraz. Tu ai ramas in Romania ca nu ai asa ceva (obraz) si te-ar expulza astia p la mama drak...de nu te-ar mai gasii nimeni [/quote][/quote]
Laura28
Postat pe 6 Februarie 2010 18:54
De la: Laura28, la data 2010-02-06 18:54:50 Avem si noi niste studii aici p care nu le-am putut face din cauza Patriei noastre iubite si nerusinarea din ea. Daca ar fi sa scriem toti cei de p site p unde lucram si cu c ne ocupam ai fi si tu mirat de cat de bine ne merge si cat de bine suntem vazuti aici noi romanii cu obraz. Tu ai ramas in Romania ca nu ai asa ceva (obraz) si te-ar expulza astia p la mama drak...de nu te-ar mai gasii nimeni
[/quote][/quote]
Laura28
Postat pe 6 Februarie 2010 18:55
Ce sa spun ,v-ati gasit acum voi astia de "afara" sa va alarmati de aceste probleme de imagine, aveti probleme cu originea? Pai hai sa va spun ca la alegerile astea voi ati cam facut legea in privinta presedintelui... deci ,acum nu va mai convine politica? Ghinion pentru ca inca 5 sau 10 ani,depinde cum isi aranjeaza omul lucrurile, nu se mai poate schimba nimic aici. Am observat ca nu v-a placut programul de revelion, de ce nu ati mutat pe italiaUNO:))))))) sau alt canal din ZONA DE UNDE LOCUITI. In incheiere vreau sa va spun ca am observat din presa si tv ca NU MAI PREA TRIMITETI EURO IN TARA, ce sa inteleg ca v-ati puturosit ? Haideti fratilor ca se pierd figuriLe de dorobanti din cauza voastra MARI ALEGATORI. NE ATI NENOROCIT PT 5 ANI ERILOR.
sarpele
Postat pe 6 Februarie 2010 19:58
Laura draga , lasa-l in restristea lui. Iti pierzi timpul cu el , iar el se distreaza provocandu-te. Pur si simplu lasa-l sa se racoreasca, ca acum se agita ca o musca in borcan si face ca motocicleta Mobra : mult zgomot pentru nimic.
Chiar pui pret pe ce emana el ? Sa te doara cand te frigi cu friptura, nu cu terci. Nu mai pune la suflet ce spune, pur si simplu ingora-l, o sa oboseasca de atata adrenalina in borcanul lui.
Dana63
Postat pe 6 Februarie 2010 20:52
De la: Dana63, la data 2010-02-06 20:52:48Laura draga , lasa-l in restristea lui. Iti pierzi timpul cu el , iar el se distreaza provocandu-te. Pur si simplu lasa-l sa se racoreasca, ca acum se agita ca o musca in borcan si face ca motocicleta Mobra : mult zgomot pentru nimic.
Chiar pui pret pe ce emana el ? Sa te doara cand te frigi cu friptura, nu cu terci. Nu mai pune la suflet ce spune, pur si simplu ingora-l, o sa oboseasca de atata adrenalina in borcanul lui.


Dar bine zici, ma oftic degeaba. Il las asa cum spui in pace ca nu merita, cu asa inculti, prost crescuti si obraznici nu merita sa-mi pierd timpul.Multumesc Dana de sfat si de sustinere
Laura28
Postat pe 6 Februarie 2010 22:09
Observ anumite persoane de pe acest forum ca voresc urat despre compatriotii lor din tara :)))si anume o americanca si bine inteles o prietena de a ei nascuta intr-un oras mic din romania (adica la tara), unde si-a instalat si ea internet de 2 saptamani si isi da cu presupusul pe forum. Fetelor sau pipitelor ce va lipseste?
sarpele
Postat pe 6 Februarie 2010 22:21
De la: sarpele, la data 2010-02-06 22:21:58Observ anumite persoane de pe acest forum ca voresc urat despre compatriotii lor din tara :)))si anume o americanca si bine inteles o prietena de a ei nascuta intr-un oras mic din romania (adica la tara), unde si-a instalat si ea internet de 2 saptamani si isi da cu presupusul pe forum. Fetelor sau pipitelor ce va lipseste?

Mai dar nu pot sa stau linistita cand vad atata lipsa de respect. Mai tu de unde ai mai aparut sau apropos te-am vazut p la mine prin oras (Sighisoara) cum te tarai ca sarpele si de coada te tinea maimuta (ryku) Sa-ti spun acum ceva serios: poate nu ai citit de la inceput ceea ce am scris. I-mi pare rau ca Romania a ajuns unde este acum sincer. Nu eu am votat cum poate nu au votat mii de romani plecati pe dincolo, dar stiti repede sa cautati vinovati asa faceti voi mereu, cat despre prietenie nu ma aflu nici la tara nici in America... daca mai ai probleme si nu ai cu cine sa le discuti sunt dispusa sa te ascult
Laura28
Postat pe 6 Februarie 2010 22:34
De la: Laura28, la data 2010-02-06 22:34:48
De la: sarpele, la data 2010-02-06 22:21:58Observ anumite persoane de pe acest forum ca voresc urat despre compatriotii lor din tara :)))si anume o americanca si bine inteles o prietena de a ei nascuta intr-un oras mic din romania (adica la tara), unde si-a instalat si ea internet de 2 saptamani si isi da cu presupusul pe forum. Fetelor sau pipitelor ce va lipseste?

Mai dar nu pot sa stau linistita cand vad atata lipsa de respect. Mai tu de unde ai mai aparut sau apropos te-am vazut p la mine prin oras (Sighisoara) cum te tarai ca sarpele si de coada te tinea maimuta (ryku) Sa-ti spun acum ceva serios: poate nu ai citit de la inceput ceea ce am scris. I-mi pare rau ca Romania a ajuns unde este acum sincer. Nu eu am votat cum poate nu au votat mii de romani plecati pe dincolo, dar stiti repede sa cautati vinovati asa faceti voi mereu, cat despre prietenie nu ma aflu nici la tara nici in America... daca mai ai probleme si nu ai cu cine sa le discuti sunt dispusa sa te ascult




da draga, am probleme cu voi astia care va trageti de la tara din neam de MOROMETE ,ati venit la oras si v-ati scolit la FF pt. o diploma de carton si acum faceti masterate si doctorate in strainatate(daca le faceti) si nu aveti cu cine sa va consumati limba care ati invatat-o in copilarie si o scrieti pe forumuri:)) prin parei si diferite manifestari de "DOR DE TARA"
sarpele
Postat pe 7 Februarie 2010 00:05
N-am mai postat, ca nu sa mai putut! Se pare ca am fost banat, la raportarile "dia_sporilor", ca targovetii astia, de asta sunt in stare -doar sa se lamenteze si sa plece capul umili, in fatza stapanului care-i da o lingura de zama, fie ea si americaneasca facuta din oase de amerindian, si pentru care isi scuipa si tara, si natia, si pamantul pe care s-au nascut! Ca la ce se pricepe mai bine, stirpea asta spurcata -ce se cheama american, decat la razboaie si la exterminari in masa. Asa cum au exterminat o rasa umana -amerindienii, asa pot sa o fac oricand. Acuma gata -am slobozenie. Azi va las in pace, ca-i zi de odihna. Dar voi reveni curand! SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN!
100101
Postat pe 7 Februarie 2010 11:10
Va invit pe www.salvatiromania.com .
Haideti sa aratam lumii care este fata reala a romanilor si ce popor minunat suntem. Am creeat blogul ca raspuns la aceasta scrisoare si la drama despre care vorbeste ea. Am publicat acolo scrisoarea dv deschisa profitind de faptul ca are mentiunea "dati mai departe" .

O zi buna dragi romani,
Otilia Radu
Melbourne
Naturista
Postat pe 8 Februarie 2010 01:24
excelentele voastre,domnilor, familia acelui ,,madalin,,a fost si ramane inccriptionata de cinste an romania,,dumnezeu sa l odihneasca, artistul ,,ion voicu,, va ramane un nume sacru ,unul dintre ,,monstriisacrii, ai muzicologiei romanesti,,..... dar ,acest rrom, care orice ar face tot ,,tzigan ramane,, este o urma fada a ce a ramas din ,,marele sau tata,,.. a aparut pe un post t. v. cu ceva timp an urma si atat l a dusmintea sa spuna,.... tiganii spunea ,au o particularitate de etnie,, multumesc cu un brio femeile ,pe linie de sex,....nu mai continuam din pudicitate,...........scuze pentru scrisul dificil ,,nu agramat,, am o disfunctie neurologica datorata unui accident vascular an remisie,...... rusine romania,ne afisam cu fraze demente , care si gaseste un loc de cinste antr o lume asemenea dementa,....padure fara uscaturi nu exista,...mie la un accident vascular grav petrecut acum cinci ani ,un colonel dr. de la ministerul de interne,mi a spus fara sa se atinga de mine,,citez,,.ala daca are creierul inflamat vine alta data,,.....am ramas cu disfunctii grave, sa nu generalizam ,,o fi fost tot rrom infect si acele sau un brav conational de al nostru, acel animal,.... multumesc excelentelor voastre,...sic volo nihil sine deo,.....
kudika002209
Postat pe 8 Februarie 2010 13:59
multumesc excelentelor sale,domnilor moderatori,pentru publicare ,sa mai adaug ceva,eu pe acel colonel doctor de la spitalul ministerului de interne,care mi a spus ca o bestie cu fata umana ,,ala daca are creierul inflamat vine alta data,,al consider ,aici an ,, spatiul sacru ...media internet.... o clona sinistra a dr. mengele criminalul nazist an serie al istoriei,,.....cu dragoste deun bun crestin,....nu sunt sectant desi si asta se poate post89 eu nu l percep pe dumnezeu ca pe un mosulet care ne bate pe umar cand gresim ci ca pe creatorul universului,....sic volo nihil sine deo,.....
kudika002209
Postat pe 8 Februarie 2010 14:08
excelentele voastre,domnilor, familia acelui ,,madalin,,a fost si ramane inccriptionata de cinste an romania,,dumnezeu sa l odihneasca, artistul ,,ion voicu,, va ramane un nume sacru ,unul dintre ,,monstriisacrii, ai muzicologiei romanesti,,..... dar ,acest rrom, care orice ar face tot ,,tzigan ramane,, este o urma fada a ce a ramas din ,,marele sau tata,,.. a aparut pe un post t. v. cu ceva timp an urma si atat l a dusmintea sa spuna,.... tiganii spunea ,au o particularitate de etnie,, multumesc cu un brio femeile ,pe linie de sex,....nu mai continuam din pudicitate,...........scuze pentru scrisul dificil ,,nu agramat,, am o disfunctie neurologica datorata unui accident vascular an remisie,...... rusine romania,ne afisam cu fraze demente , care si gaseste un loc de cinste antr o lume asemenea dementa,....padure fara uscaturi nu exista,...mie la un accident vascular grav petrecut acum cinci ani ,un colonel dr. de la ministerul de interne,mi a spus fara sa se atinga de mine,,citez,,.ala daca are creierul inflamat vine alta data,,.....am ramas cu disfunctii grave, sa nu generalizam ,,o fi fost tot rrom infect si acele sau un brav conational de al nostru, acel animal,.... multumesc excelentelor voastre,...sic volo nihil sine deo,.....
kudika002209
Postat pe 8 Februarie 2010 14:09
De la: Laura28, la data 2010-02-06 18:54:50 Avem si noi niste studii aici p care nu le-am putut face din cauza Patriei noastre iubite si nerusinarea din ea. Daca ar fi sa scriem toti cei de p site p unde lucram si cu c ne ocupam ai fi si tu mirat de cat de bine ne merge si cat de bine suntem vazuti aici noi romanii cu obraz. Tu ai ramas in Romania ca nu ai asa ceva (obraz) si te-ar expulza astia p la mama drak...de nu te-ar mai gasii nimeni
[/quote][/quote]

ma bucur ca sunteti bine vazuti, dar in privinta studiilor am o nedumerire.. pe vremea comunismului, cam din 65 incoace, doar cei carora nu prea le placea sa invete nu au facut studii, indiferent de posibilitatile financiare; iar din '89 incoace doar cei fara bani nu fac.. si cei cu venituri modeste, daca trag tare, pot invata.asa ca, nu patria iubita te-a impiedicat sa inveti, ci caracterul tau de om rebel fara cauza...
camiflorea
Postat pe 8 Februarie 2010 15:27
De la: camiflorea, la data 2010-02-08 15:27:53
De la: Laura28, la data 2010-02-06 18:54:50 Avem si noi niste studii aici p care nu le-am putut face din cauza Patriei noastre iubite si nerusinarea din ea. Daca ar fi sa scriem toti cei de p site p unde lucram si cu c ne ocupam ai fi si tu mirat de cat de bine ne merge si cat de bine suntem vazuti aici noi romanii cu obraz. Tu ai ramas in Romania ca nu ai asa ceva (obraz) si te-ar expulza astia p la mama drak...de nu te-ar mai gasii nimeni
[/quote]

ma bucur ca sunteti bine vazuti, dar in privinta studiilor am o nedumerire.. pe vremea comunismului, cam din 65 incoace, doar cei carora nu prea le placea sa invete nu au facut studii, indiferent de posibilitatile financiare; iar din '89 incoace doar cei fara bani nu fac.. si cei cu venituri modeste, daca trag tare, pot invata.asa ca, nu patria iubita te-a impiedicat sa inveti, ci caracterul tau de om rebel fara cauza...[/quote]

Nu am inteles si nici acum nu pot intelege de ce mereu stiti numai sa criticati. Nu am spus ca oamenii din Romania (nu toti) nu sunt niste oameni deosebiti, din contra. Nu am criticat pe nimeni din contra am laudat realizarile p plan profesional facute in Romania. Dar nu toti au avut sansa asta, nu toti au fost copii de bani gata, am 28 de ani iar criza apropos de facultate ma prins si p mine in Romania. Nu mai criticati, nu va mai plangeti fiecare face ce a ales. Ma doare sincer cand vad ce a ajuns Romania, asta am mai spus-o dar nu cititi. Este cea mai saraca Tara din Europa oare de c???? Noi oamenii de rand nu suntem de vina am spus-o si ma repet. Va rog inaite sa ma criticati cititi postarile mele!!!!!
Laura28
Postat pe 8 Februarie 2010 17:08
De la: Laura28, la data 2010-02-08 17:08:06
De la: camiflorea, la data 2010-02-08 15:27:53
De la: Laura28, la data 2010-02-06 18:54:50 Avem si noi niste studii aici p care nu le-am putut face din cauza Patriei noastre iubite si nerusinarea din ea. Daca ar fi sa scriem toti cei de p site p unde lucram si cu c ne ocupam ai fi si tu mirat de cat de bine ne merge si cat de bine suntem vazuti aici noi romanii cu obraz. Tu ai ramas in Romania ca nu ai asa ceva (obraz) si te-ar expulza astia p la mama drak...de nu te-ar mai gasii nimeni


ma bucur ca sunteti bine vazuti, dar in privinta studiilor am o nedumerire.. pe vremea comunismului, cam din 65 incoace, doar cei carora nu prea le placea sa invete nu au facut studii, indiferent de posibilitatile financiare; iar din '89 incoace doar cei fara bani nu fac.. si cei cu venituri modeste, daca trag tare, pot invata.asa ca, nu patria iubita te-a impiedicat sa inveti, ci caracterul tau de om rebel fara cauza...[/quote]

Nu am inteles si nici acum nu pot intelege de ce mereu stiti numai sa criticati. Nu am spus ca oamenii din Romania (nu toti) nu sunt niste oameni deosebiti, din contra. Nu am criticat pe nimeni din contra am laudat realizarile p plan profesional facute in Romania. Dar nu toti au avut sansa asta, nu toti au fost copii de bani gata, am 28 de ani iar criza apropos de facultate ma prins si p mine in Romania. Nu mai criticati, nu va mai plangeti fiecare face ce a ales. Ma doare sincer cand vad ce a ajuns Romania, asta am mai spus-o dar nu cititi. Este cea mai saraca Tara din Europa oare de c???? Noi oamenii de rand nu suntem de vina am spus-o si ma repet. Va rog inaite sa ma criticati cititi postarile mele!!!!![/quote] Nu e nimeni curios de postarile tale aici si deja ne-am facut o parere despre tine, esti UN PIC CU FOAMEA IN GAT PRIN STRAINATATE SI NU TREBUIA SA SEMNALIZEZI CA AI FACUT FACULTATE CA NU SE VEDE :))) ha ha ha
sarpele
Postat pe 8 Februarie 2010 17:44
De la: Laura28, la data 2010-02-06 18:54:50
Dar nu toti au avut sansa asta, nu toti au fost copii de bani gata, am 28 de ani... iar criza apropos de facultate ma prins si p mine in Romania.


nu trebuie sa fii de bani gata sa ai o facultate, asta e mentalitate de victima, sa crezi ca statul trebuie sa-ti acorde sanse si sa-ti asigure lucruri. sunt destui tineri care studiaza si lucreaza.

De la: Laura28, la data 2010-02-06 18:54:50
Ma doare sincer cand vad ce a ajuns Romania, asta am mai spus-o dar nu cititi. Este cea mai saraca Tara din Europa oare de c????


daa' si pe mine ma doare ca ninge afara si e frig si ca nu se mai trece odata la ora de vara.
Romania nu inseamna numai politica, stat si politicieni. avem natura, cultura, istorie.


eleain
Postat pe 8 Februarie 2010 17:47
PT LAURA 28



Nu e nimeni curios de postarile tale aici si deja ne-am facut o parere despre tine, esti UN PIC CU FOAMEA IN GAT PRIN STRAINATATE SI NU TREBUIA SA SEMNALIZEZI CA AI FACUT FACULTATE CA NU SE VEDE :))) ha ha ha
sarpele
Postat pe 8 Februarie 2010 17:50
Ma doare in cot de ce credeti sau nu despre mine!!! Sunteti niste ....
nici nu am cuvinte aaaa... doar sunteti si traiti in Romania asta explica tot, mai sarantocilor....
Sunteti inchuiati la minte nu va vedeti decat lungul nasului, cu oameni ca voi falosi, incompetenti ne faceti de rusine pacat ... voi sunteti veriga slaba din lantul slabiciunilor vedeti-va de ale voastre si traiti voi in tara voastra de vis. Somn Usor


Laura28
Postat pe 8 Februarie 2010 17:59
ai vazut draga, cum iti dai arama pe fata, ce atatea discursuri ca te doare pentru romania si-ti pare rau.



eleain
Postat pe 8 Februarie 2010 18:04
De la: Laura28, la data 2010-02-08 17:59:31Ma doare in cot de ce credeti sau nu despre mine!!! Sunteti niste ....
nici nu am cuvinte aaaa... doar sunteti si traiti in Romania asta explica tot, mai sarantocilor....
Sunteti inchuiati la minte nu va vedeti decat lungul nasului, cu oameni ca voi falosi, incompetenti ne faceti de rusine pacat ... voi sunteti veriga slaba din lantul slabiciunilor vedeti-va de ale voastre si traiti voi in tara voastra de vis. Somn Usor








DIN CEEA CE SCRII AICI CRED CA TREBUIE SA ITI STERGI DE LA GURA BALELE DE NERVI:))))) SOMN USOR PT TINE ACOLO IN MOZAMBIC UNDE ESTI (SA NE SCUZE PRIETENII NOSTRI DIN MOZAMBIC) :)))))
sarpele
Postat pe 8 Februarie 2010 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Craciun fericit! 31 De la: yyoana_62 5 Decembrie 2009 20:38
Design interior 2 De la: adi04 25 Octombrie 2009 08:38
discopatie lombara si spondiloza cervicala 7 De la: kudika490009 27 Decembrie 2011 19:06
AJUTORRRRRRRRR 9 De la: hystria1 26 Ianuarie 2011 20:40
motorola raz8 2 De la: oanagr 2 August 2009 18:18