Setari Cookie-uri

CELULITA SI VERGETURILE

nu mai pot !!!!!!vreau sa scap de aceste semne inestetice....ce sa mai fac am incercat de toate si mai scumpe si mai ieftine creme, sport, nu prajeli, fructe legume...?
nu mai stiu ce sa fac...???/
problema este ca le am de vreo zece ani de pe la 14-16 ani... nu mai stiu...ce stiam eu ce sunt alea pe atunci? dar acum ...de vreo un an aproape am incercat cu de toate . stiu ca toata lumea spune ca fara interventie chirurgicala nu se poate.....dar eu nu pot sa cred ca nu exista nimic impotriva acestor semne inestetice. trebuie sa fie ceva.......sper din tot sufletul
va cer ajutor celor care au iesit invingatoare in aceasta lupta...pls
alinacrivoi
Postat pe 26 Februarie 2009 10:02
Eu iti recomand masajul anticelulitic, pur si simplu face minuni.Daca mai folosesti si produse gen Geomar, care sunt pe baza de argila , ai toate sansele sa scapi de problema asta.
Uite am dat peste un site cu aceste
produse anticelulita
, poate te ajuta la ceva.
miaseo
Postat pe 5 Martie 2009 17:15
Vad ca nu s-a pus linkul, ma refeream la www.probeauty.ro aici se gasesc produse din gama Geomar.
miaseo
Postat pe 5 Martie 2009 17:16
geomar nu sunt fantastice, se gasesc la supermarket in strainatate.

guam sunt cele mai bune anticelulitice. se gasesc in unele farmacii si in saloanele de specialitate

eleain
Postat pe 5 Martie 2009 17:23
am tot citit despre creme minune dar cica nu prea au efect,sunt constienta ca nu poti scapa definitiv de ele, dar macar sa se subtieze, sau sa se micsoreze, ca am pe tot fundu, este urat mai ales ca vara imi place tanga, iar zi de zi tot tanga....
alinacrivoi
Postat pe 6 Martie 2009 16:36
am cam dat o gramada de bani pe creme si tot degeaba...poate doar un aspect mai placut al pielii dar in rest mai nimic.....si am inceput sa fac si sport, nu prajeli, apa beau mai tot timpu...si parca degeaba...nu stiu ce sa mai fac...stiu ca m-am trzit cam tarziu dar totusi....chiar nu exista nimik?
alinacrivoi
Postat pe 6 Martie 2009 16:39
alina, din pacate de vergeturi se scapa foarte greu. celulita se mai trateaza. nu stiu daca la guam produsele antivergeturi sunt bune ca nu le-am incercat. am o prietena care a folosit niste fiole cu ani in urma, impotriva vergeturilor, o voi intreba. stiu ca a platit ceva bani si trebuia sa le aplice pe zona respectiva cate doua pe zi, dimineata si seara si s-au atenuat, dar a trebuit sa faca tratamentul 3 luni zi de zi sau ceva de genul.
eleain
Postat pe 8 Martie 2009 22:03
vergeturile raman...se pot doar preveni in perioade de ingrasare sau sarcina,cu uleiuri si creme grase pt a da o elasticitate cat mai mare pielii
OtiliaH
Postat pe 8 Martie 2009 22:17
alina, prietena mea imi spune lierac fiole si somatoline intensive in plicuri. incearca in farmacii.
eleain
Postat pe 8 Martie 2009 22:31
MA DOCUMENTEZ DE CEVA VREME....STIU SUNT REALISTA CA DE ELE NU POT SCAPA DEFINITIV....DAR CE STITI DE ELANCYL?....AM CITIT CA VICHY NU PREA ESTE GRAZAVA...VOI CE STITI?
alinacrivoi
Postat pe 9 Martie 2009 18:43
ELASYL,este considerat unul dintre cele mai bune produse pt celulita,este pe baza de fiole,se aplica de 2 ori per zi,dimineate si seara acum de cateva zile circula si sub forma de praf ,se bea de 2 oro pe zi intrun pahar cu 100 gr apa---- nu stiu daca se gaseste in romania nu va ramane numai sa-l cautati si sa-l folositi ,trebuie sa mentionez terapia se face cel putin o luna , succes la toate FELI .XARCHAKOS.
kudika004145
Postat pe 11 Martie 2009 23:37
UN tratament foarte usor,natural,si care pote sa-l faca toata lumea deoarece este ff economic este miere de albine cu ulei de masline se face masaj 5-10 minute pe zi timp de o luna vei elimina fffff multe toxine ,vei scadea cel putin 2,5 cmm si vei avea o piele ff sanatoasa si stralucitoare ,daca aveti rabdare maine seara veti avea o alta terapiie pt celulita succes la toate ,FELI.XARC...
kudika004145
Postat pe 11 Martie 2009 23:55
De la: lauralorena444, la data 2009-03-11 23:37:43ELASYL,este considerat unul dintre cele mai bune produse pt celulita,este pe baza de fiole,se aplica de 2 ori per zi,dimineate si seara acum de cateva zile circula si sub forma de praf ,se bea de 2 oro pe zi intrun pahar cu 100 gr apa---- nu stiu daca se gaseste in romania nu va ramane numai sa-l cautati si sa-l folositi ,trebuie sa mentionez terapia se face cel putin o luna , succes la toate



kudika004145
Postat pe 12 Martie 2009 21:46
asa se scrie:ELACYL?...am dat search pe google si nu a gasit decat ELANCYL?
alinacrivoi
Postat pe 17 Martie 2009 09:14
se folosesc astea 2 amestecate sau alternatir??
draga988
Postat pe 17 Martie 2009 09:16
Incerc si eu de ceva vreme sa slabesc sa scap de vergeturi et.Problema e k am un program incarcat(lucrez si merg si la facultate la zi)si nu prea am cum sa urmez o dieta asa cum trebuie insa incerc sa mananc cat se poate de rational si nu mai tarziu de 18.30.Ce sfaturi imi mai puteti da?Ma gandeam sa apelez la un program de modelare corporala?a facut cineva?si la ce salon,din Bucuresti?
draga988
Postat pe 17 Martie 2009 09:19
Draga988, incearca germenii de canepa, te scapa de colesterolul "rau" si de kilogramele in plus, iti taie pofta de mancare si de dulce, iti imbunatatesc memoria si-ti protejeaza inima. Se ia o capsula pe zi si un flacon cu 100 capsule costa 20 lei.
Pentru detalii intra pe www.remedii-naturale.synthasite.com sau scrie-mi pe remedii.naturale@gmail.com
Numai bine!
danabrasov
Postat pe 17 Martie 2009 09:42
dragele mele,sa va spun cum procedez eu,cum am citit.Probabil ca multe din voi,sau macar cineva din familie bea cafea.Va dau un sfat:nu aruncati zatul.E atat de bun pt celulita.Amestecati zat de cafea cu gelul de dus(va alegeti unul de vanilie,sau ceva combinatii hidratante pt piele:miere,ulei de masline),pe care sa`l folositi zilnic.Amestecul fin nu ,,zgaraie,, pielea,din contra,o face atat de fina.Dupa dus,folositi o crema anticelulitica sau hranitoare ceva,si in scurt timp vedeti ce piele minunata aveti.Folositi acest gel pe intreg corpul.Sau mai puteti incerca combinatia miere+malai.Are exact acelasi efect.Succes
deni_healthy
Postat pe 29 Martie 2009 23:04
Eu fac remodelare corporala in bucuresti in sectorul 4,happy Hours se numeste salonul
mhteodora
Postat pe 4 Aprilie 2009 10:55
De la: deni, la data 2009-03-29 23:04:23dragele mele,sa va spun cum procedez eu,cum am citit.Probabil ca multe din voi,sau macar cineva din familie bea cafea.Va dau un sfat:nu aruncati zatul.E atat de bun pt celulita.Amestecati zat de cafea cu gelul de dus(va alegeti unul de vanilie,sau ceva combinatii hidratante pt piele:miere,ulei de masline),pe care sa`l folositi zilnic.Amestecul fin nu ,,zgaraie,, pielea,din contra,o face atat de fina.Dupa dus,folositi o crema anticelulitica sau hranitoare ceva,si in scurt timp vedeti ce piele minunata aveti.Folositi acest gel pe intreg corpul.Sau mai puteti incerca combinatia miere+malai.Are exact acelasi efect.Succes
kudika009572
Postat pe 9 Aprilie 2009 16:00
De ce nu incerci ciorapi anticelulita? Ai folosit asa ceva? Te pot ajuta eu cu un site de unde sa ti-i procuri sau de unde sa afli mai multe informatii: http://www.tehnica-medicala.ro/categories.php?category=Ortopedie/Ciorapi-Compresivi Pe acest site al magazinului online www.tehnica-medicala.ro gasesti mai multe tipuri de colanti anticelulita, la diferie preturi
Merita sa incerci.Comanda se face online, iar produsul iti va fi livrat acasa in maxim 2 zile.
Eu de cand ii folosesc, ma bucur de rezultate.
Pupici!!
kudika006707
Postat pe 13 Aprilie 2009 20:53
mi-am luat lytes si.....nu am vazut mari efecte...chiar deloc, ma dau in continuare cu creme si fac sport.....oricum mersi de informatie...eu am o celulita mai profunda dar si vergeturi
alinacrivoi
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:17
1oo% PUR COLLAGEN tip II-Supliment alimentar(capsule)

Sã începem cu ceea ce se întâmplã cu corpul dumneavoastrã la inaintarea in vârstã!... La douãzeci de ani ºi mai devreme de 20, existã o mare varietate de hormoni de creºtere care promoveazã aceastã creºtere a muºchilor, a ligamentelor ºi tendoanele, colagenul este utilizat la construirea de proteine pentru aceastã creºtere. Când ajungem la 25 de ani, evident, hormonii de creºtere sînt in scãdere ºi se opreºte cresterea, iar colagenul produs de cãtre ficat este utilizat pentru promovarea sãnãtatii ºi muºchilor existenti, construirea de muºchi.
Cu toate acestea, de la vârsta de aproape 25 de ani cantitatea de colagen produsa de corpul nostru se reduce la o ratã de : 1-1,5% pe an. Acest lucru înseamnã cã la vârsta de 45 de ani avem aproximativ 75% din colagenul necesar în organism pentru o sanatate optima.
- Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna
Efectele COLAGENULUI:
- îmbunãtãþirea condiþiei ºi texturii pielii,elimina cosurile si regenereaza pielea in zona respectiva
- Hidratarea pielii
- Reducerea severa a liniilor ºi ridurilor
- Poliartrita reumatoida
- Elimina durerile din articulatii, regenerarea treptata a cartilagiilor
- Creste potenta sexuala,regenereaza prostata
- Flexibilizeaza vasele, elimina depunerile de grasimi de pe organele interne(ficat, inima, intestine, etc)
- Este recomandat pentru recuperarea post operatorie
- Îmbunãtãþirea condiþiei pãrului si unghiilor,intareste sinii
- Reduce celulita , da sãnãtate þesutului muscular
- reducerea treptatã a þesutului adipos, promoveazã noduri sanatoase
Dincolo de aceste îmbunãtãþiri estetice existã, de asemenea, o îmbunãtãþire a bunãstãrii generale a articulaþiilor ºi cartilajele de colagen.
În America de Nord acest produs este folosit pentru prevenirea durerilor, precum si ca un produs de frumusete.
Se administreaza-3 capsule pe noapte, seara. Este important sã se bea cel puþin 1 litru de apã pe zi pentru hidratare completã.
Ca regulã generalã, admistrarea ar trebui sã fie la 3 ore dupã masã, la 2 ore dupã o masã uºoarã ( de exemplu: o salatã) de 1 orã dupa un consum redus de alcool sau suc de fructe. Motivul administrarii dupa mese este sa nu existe nici o digestie atunci când collagenul intrã in stomacul dumneavoastrã si atunci va fi defalcat în funcþie de acizii din stomac ºi absorbit complet.
Puteþi, de asemenea, sã aplicati colagen pe piele cu incredibile rezultate. Se amestecã 1 la 2 capsule collagen cu o cremã sau gel aloe vera ºi se aplicã pe piele timp de pânã la 20 de minute în funcþie de tipul dvs. de piele. Repeta de 2 - 3 ori pe sãptãmânã.

Pentru detalii si comanda contactati:
DAN ANDREI: O.P. 1, C.P. 174.
andreidan51@gmail.com
telefon:0770492583
healthy001487
Postat pe 16 Aprilie 2009 22:34
Dragele mele

Va recomand o crema super pentru vergeturi .... se numeste Strialia de la Bruno Vassari . O gasiti doar in saloane .
Exista un masaj special care se realizeaza doar in salon cu 3 produse din gama Bruno Vassari ( nu stiu exact care ) si acasa foloesc Strialia.
Eu am nascut acum 2 luni si de o luna fac acest masaj special si utilizez acasa seara dupa dus Strialia si vreau sa va zic ca rezultatele pe vergeturi sunt super tari ...

deci proaspete mamici daca doriti puteti incerca reteta mea ... la mine a functionat

pupici
kudika012172
Postat pe 17 Aprilie 2009 19:24
buna

si eu recomand Strialia de la Bruno vassari chiar e buna pentru vergeturi

eu am folosit iarasi pentru vergeturile de pe sani tot de la Bruno vassari Bust Beauty Gel si a fost ok . ei spun ca e buna si pentru fermitatea sanilor dar la mine efecte misto a avut pe vergeturi
kudika013154
Postat pe 17 Aprilie 2009 20:29
Buna, incearca LipoM6, acum exista si in Buzau, fa-ti o programare la 0756564220 si incearca, vei fi multumita.
2102_healthy
Postat pe 10 Mai 2009 22:19
alina vergeturile se pot diminua si cam atat ele nu ptdisparea....le poti diminua cu masaj la anumite aparate si chiar si cu impachetari la tunel...o sa se cunoasca mai putin...
alexutzadan
Postat pe 11 Mai 2009 14:36
Odata cu reducerea cantitatii de colagen în þesuturi, acestea se deterioreaza ºi fac mai dificil transportul de toxine din celule spre sistemul limfatic. Este de asemenea, împiedicata circulaþia de nutriþie ºi hidratare care are un efect dãunãtor asupra sãnãtãþii ºi, prin urmare, aspectului pielii ºi a altor celule.
Când þesuturile,sistemul muscular si organismul in general are un deficit ridicat de colagen, trecerea toxinelor spre sistemul limfatic este mai dificilã, singura alternativa fiind impachetarea toxinelor intr-un plic de grasime. Aceasta se manifestã prin aparitia celulitei,atit la femei cit ºi la bãrbaþi, în general, supraponderalii. Pentru cã în organism este grãsime, este folosita ca o protecþie si asta nu inseamna cã persoana este supraponderala pentru a justifica celulita. De fapt,toti oamenii sunt expusi la fel de mult la riscul de a avea celulita si de a fi supraponderali.
Aici, intervine colagenul-supliment alimentar- care recompileazã þesutul, prin urmare, permite circulatia toxinelor ºi grãsimii, in vederea eliminarii reziduurilor,si are rol serios de nutriþie ºi hidratare a celulelor –deci o stare generala de sanatate buna.
healthy001487
Postat pe 3 Iunie 2009 19:12
lasa-ma u ionii tai ca nu sunt buni de numic....cunosc pe cineva care a incercat si nu are nici un rezultat plus ca a platit si o caruta de bani(euro)ptr pachetul ala...........lasa reclama la o parte ca este un site de sfaturi nu de reclama si vanzare produse
alexutzadan
Postat pe 6 Iunie 2009 15:51
La ce ioni te referi si de la cine s-au cumparat.
este bine sa fii explicita la ce te referi
healthy001487
Postat pe 8 Iunie 2009 10:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta nicoletei luciu 87 De la: ene_m_gabriel 26 Octombrie 2009 08:33
Nu am ajuns la d-voastra 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:20
Omegasvelt sunt recomandate 16 De la: cutesuzy 27 Martie 2011 11:15
Ceatza completa 8 De la: Flowers 12 Iunie 2011 11:21
DIETE 18 De la: grace007836 6 Noiembrie 2013 13:16