Setari Cookie-uri

CELULITA SI VERGETURILE

buna vad ca dai sfaturi bune am si eu probleme cu celulita si vergituri dar am o virsta am nascut am destule motive in schimb fetita mea care are 18 ani si este destul de slaba si care nu a fost grasa niciodata are aceste vergituri si nu stiu de la ce ce pot folosi pentru ea?crezi ca dispar aceste semne ?multumesc mult o zi buna.
kudika078676
Postat pe 25 Iulie 2009 19:01
nu vreau sa te dezamagesc dar si eu am si numai prin operatie estetica putem scapa de ele,imi pare rau.
cristian001_healthy
Postat pe 30 Iulie 2009 17:53
De la: cristian001, la data 2009-07-30 17:53:36nu vreau sa te dezamagesc dar si eu am si numai prin operatie estetica putem scapa de ele,imi pare rau.
nu vreau sa te dezamagesc dar nu ai incercat ce trebuia,exista metoda nechirurgicala.
enemgabriel
Postat pe 30 Iulie 2009 18:45
Vergeturile apar din diverse cauze. Insa cu cat le tratezi mai repede cu atat rezultatele vor fi mai eficiente si de durata.
Depinde cat d eprofunde sunt..insa eu iti recomand sa nu recurgi la operatie INCA!!! Eu am o prietena foarte buna care a testat tartamenetelde la BRUNO VASSARI pentru celulita si vergeturi. le avea destul de profunde..pe coapse fund si sani..dupa 5 sedinte nu se mai vad decat urme foarte slabe..salonul se numeste XPLOSIVE BODY...www.xplosivebody.ro..incerca si u.
missteeq29
Postat pe 8 August 2009 12:03
salut,
m-am uitat al ciorapii aceia anticelulitici cu microcapsule. Scumpi! Exista acum si mai ieftini si ciorapi ce se pot purta toata ziua, cu microcapsule si alge foarte eficienti la un pret mult mai accesibil.Unde: http://www.life-care.ro/catalog/, pagina 147 mai exact. Mai este si un gel foarte bun cu menta cu efect termic extraordinar care costa numai 40 de lei. Pentru mai multe informatii puteti sa imi scrieti si mie pe: menghes@lifecareclub.eu.
beatricea
Postat pe 10 August 2009 11:09
Vergeturile sunt din pacate ireversibile. Nu mai avem cum sa scapam de ele. Putem doar sa prevenim aparitia altora. Pielea trebuie hidratata in permanenta.
Pentru celulita insa am un secret : Produsul CLA de la provita Nutrition. Asociat cu un minim de exercitiu fizic poate reduce definitiv celulita. Pe langa asta pt cele care au colacel in jurul abdomenului....daca vor folosi CLA vor uita definitiv de acesta. Merita incercat. Eu l-am comandat direct de pe site-ul lor:
www.provitanutrition.com
connect_anna
Postat pe 11 August 2009 18:48
incercati ptr celulita aparatul Lipo M6.Vizitati site-ul http://salon4you.webs.com
alexutzadan
Postat pe 13 August 2009 20:59
vergeturile sunt rupturi de tesut nu prea se vindeca.poate doar cu piling chimic
kudika061976
Postat pe 23 August 2009 00:13
incearca sa-i faci abonament la un centru de remodelare corporala.eu merg la un astfel de centru pt intretinere.daca esti din constanta iti recomand jolie salon.www.sezenstil.com/jolie
kudika061976
Postat pe 23 August 2009 00:20
Salut

Pentru a avea o piele frumoasa fara celulita sau vergeturi incercati cremele IODASE. Sunt produse fabricate in Italia din ingrediente naturale care impreuna cu putina miscare dau rezultate foarte bune intr-un timp foarte scurt. Cremele se pot comanda de pe adresa

www.creme-fitness.ro
Alexanda31
Postat pe 16 Septembrie 2009 10:23
Exista metoda nechirurgicala de a scapa de vergeturile albe?? Adica alea permanente?? Care???
prier12
Postat pe 16 Septembrie 2009 10:27
Sunt foarte multe creme , proceduri , alifii care pot diminua vergeturile , dar de Colagen ati auzit?!...Este o componenta foarte importanta a tesuturilor si in general, a organismului), iar lipsa acestuia duce la multe neajunsuri printre care si aparitia vergeturilor sau a ridurilor,( daca stam sa ne gandim numai la aspectul pielii).Americanii au descoperit 100% PUR COLLAGEN- un supliment alimentar ajuta la refacerea epidermei din interior spre exterior si asta nu este singura lui calitate (reface lipsa de colagen din intreg organismul , cu efecte deosebite in starea de bine a organismului si de sanatate
healthy001487
Postat pe 16 Septembrie 2009 20:02
buna fetelor vad ca si voi ca si mine va luptati cu celulita.....eu cam de jumate de an filosesc o crema anticelulitica bio-organica.......si sunt multumita de ea.....din toata inima....eu ma si ocup cu produsele astea si de aceea le si recomand pt ca sunt 100% organice si de calitate....dar sa va spun de crema si dupa aceea de altele......crema asta de care va zic eu este o crema organica anticelulitica cu ulei de masline...este o crema unica pt tratamentul corporal cu excelente efecte de reducere a grasimii. Guarana si extractele de alge ajuta la reducerea grasimii localizate, contribuie la eliminarea efectului de "coaja de portocala", lasa pielea ferma si moale, celulita fiind astfel semnificativ redusa.
Vreau sa va spun ca eu o folosesc si ma fac si cu aparatul (acela cu benzi)si am obtinut rezultate mai bune decat m-as fi asteptat.Sunt fff bune produsele iar calitatea lor este indiscutabila....crema asta de care va zic eu este la 75 de lei si are 150 ml.
Iar pt vergeturi eu ma dau cu UNT DE SHEA este fff bun.eu il folosesc si pt fata,cosuri,cicatricile care mi-au ramas in urma cosurilor ,pt sani fiind ca am vergeturi, pt vergeturile de pe coapse, il dau si pe bebele meu cu el daca se opareste si este ca o minune.....de fapt UNTUL DE SHEA are un continut mare de vit.A si E , ceea ce ii confera o eficienta ridicata in regenerarea celulelor si efecte antiimbatranire.Este unul dintre cele mai cunoscute si eficiente produse de hidratare a pielii. Se poate folosi pt fata si corp, fiind recomandat pt PIELE USCATA, DERMATITE, PSORIAZIS, ECZEME, ARSURI, PEELING, IRITATII, PETE ROSII PE FATA SI CORP, ARSURI PROVOCATE DE SOARE, RIDURI FINE, INTEPATURI DE INSESCTE, BUZE CRAPATE. Este potrivit pe ingrijirea pielii gravidelor si dupa nastere. Se gaseste in varianta pura sau cu diferite uleiuri esentiale naturale. Este 79 de lei si are 100 ml cutia.
Daca sunteti interesate eu sunt din Timisoara si va pot ajuta cu ce produse ati avea nevoie... si caut si colaboratori-reprezentanti pt orice oras sau judet din tara. Va las id-ul meu si daca aveti intrebari sau vreti sa vb ma puteti contacta....mai putin noaptea ....ca atunci fac nani.. alysa_faberlic@yahoo.com
Va poop si sper sa va fiu de ajutor pe viitor !!!
alysa_alex
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:25
Buna, produsele de la Revitol le-ai incercat? Este solutie anticelulitica si crema impotriva vergeturilor. Ti le recomand din suflet pentru ca eu sunt foarte multumita de ele. Iti las id-ul meu pentru mai multe detalii: oana_eu2009
http://www.revitol.ro/
Pupici
scumpica20
Postat pe 23 Decembrie 2009 10:37
pentru fetele de pe forum care doresc sa scape de celulita acasa va pot recomanda spuma trexi de la bruno vassari.este si accesibila la pret, se foloseste acasa adica este foarte paractica.are niste pantalonasi care se imbraca dupa ce se aplica aceasta spuma pe zonele cu probleme se tine aprox 30 de min dupa care se spala la dus.si faceti sa zicem un tratament dupa cum doriti (1, de 2 ori pe saptamana in functie de gradul de celulita) iar rezultatele nu intarzie sa apara.a folosit o prietena de-a mea si este foarte multumita.va pup
mihaela_eugenia
Postat pe 21 Februarie 2010 14:06
si eu am folosit spuma anticelulitica trexi si sunt foarte multumita.cred ca este cel mai bun tratament anticelulitic ce poate fi utilizat acasa.este foarte ractica asta ma mirat cum un rodus asa practic si atat de simplu de utilizat poate avea rezultatate asa rapide.eu sunt foarte incantata de trexi
mariateo70
Postat pe 23 Februarie 2010 10:54
buna fetelor, si eu am probleme cu celulita si vergeturiel de dupa kilogramele pierdute, am tot fost la aquagym, dar nimic, acum urmez un tratament cu masaj anticelulitic la un salon unde am dus o crema revicel cu care ma face de doua ori pe saptamana si din cate se vede dupa doua saptamani rezultatele sunt destul de bune. ar trebui sa incerci si tu



nu mai pot !!!!!!vreau sa scap de aceste semne inestetice....ce sa mai fac am incercat de toate si mai scumpe si mai ieftine creme, sport, nu prajeli, fructe legume...?
nu mai stiu ce sa fac...???/
problema este ca le am de vreo zece ani de pe la 14-16 ani... nu mai stiu...ce stiam eu ce sunt alea pe atunci? dar acum ...de vreo un an aproape am incercat cu de toate . stiu ca toata lumea spune ca fara interventie chirurgicala nu se poate.....dar eu nu pot sa cred ca nu exista nimic impotriva acestor semne inestetice. trebuie sa fie ceva.......sper din tot sufletul
va cer ajutor celor care au iesit invingatoare in aceasta lupta...pls
crina_nicolescu
Postat pe 23 Februarie 2010 21:40
Imi pare rau ca va scriu despre problema asta de 8 Martie, dar oricum sunteti frumoase, iar eu doresc din inima sa va ajut sa fiti si mai...
Nu disperati, exista solutii naturale si stiintifice, daca lasati la o parte leacurile babesti!
In prima faza uitati-va pe pagina mea, la albumul wellness, ceea ce vedeti acolo sunt imagini reale, producem zilnic imagini de acest gen, si nu prin Photoshop!
Apoi intrati pe site-ul www.antioxidanti.com, studiati tot internetul si cautati-ma ca sa va ajut sa obtineti tot ce doriti in acest domeniu la cel mai mic pret(info@antioxidanti.com).
Desigur, sa nu va asteptati la minuni fara dieta, slabire, miscare, legume si fructe si mai ales suplimente nutritive. Suntem in sec.XXI!
Dati-mi voie sa va felicit de ziua D-voastra, sunteti sarea si piperul vietii noastre!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 8 Martie 2010 20:43

Ti-as fi recunoscatoare daca mi-ai da un contact de unde pot sa fac rost de spuma de care spui?
Poate imi spui mai multe pe adresa mea plenuca@hotmail.ro
healthy013240
Postat pe 9 Martie 2010 00:38
Salut...sunt nou inscrisa pe acest site vergeturi? incerc sa ma obisnuiesc cu ele...am gasit o clinika in bucuresti, unde din cate am inteles exista un laser care nu le trateaza complet dar le reduce cu 80 suta. Eu am f multe...groaznic de multe...in cursul anilor, m-am ingrasat..am slabit...dar parca totusi e prea mult. Luni am programare la endocrinolog, pt ca vergeturile pot avea si o cauza interna...glanga suprarenala care secreta o cantitate prea mare de cortizol...ramane de vazut . Imi pare f rau ca nu am facut acest lucru mai devreme. Fetelor..exista in lumea asta oameni cu boli grave, cu probleme serioase..mereu ma gandesc la asta atunci cand vad ca m-am ingrasat cateva kg sau ca am niste vergeturi....
oana_laura
Postat pe 11 Martie 2010 16:40
cum au spus si fetele spuma trexi este foarte buna si foarte practica.in primul rand trateaza si celulita si vergeturile.in al doilea rand este foarte accesibila la pret tinand cont ca o puteti folosi si 2 luni.are efect termic si hidratant si rezultatele sunt foarte bune dat fiind faptul ca se foloseste acasa.mie mi-a placut si efectele sunt de durata
beatrice88
Postat pe 11 Martie 2010 20:53
De la: deni, la data 2009-03-29 23:04:23dragele mele,sa va spun cum procedez eu,cum am citit.Probabil ca multe din voi,sau macar cineva din familie bea cafea.Va dau un sfat:nu aruncati zatul.E atat de bun pt celulita.Amestecati zat de cafea cu gelul de dus(va alegeti unul de vanilie,sau ceva combinatii hidratante pt piele:miere,ulei de masline),pe care sa`l folositi zilnic.Amestecul fin nu ,,zgaraie,, pielea,din contra,o face atat de fina.Dupa dus,folositi o crema anticelulitica sau hranitoare ceva,si in scurt timp vedeti ce piele minunata aveti.Folositi acest gel pe intreg corpul.Sau mai puteti incerca combinatia miere+malai.Are exact acelasi efect.Succes


daaa....pielea ramine super fina...eu pun cafea , miere , malai si ulei de masline....senzatia de dupa e
lela74
Postat pe 19 Martie 2010 15:36
hy hy si pe mine m-a stresat celulita si ma stresat rau dar mi-am comandat acum 2 luni de pe www.luxbeauty.ro o spuma anticelulitica care este foarte practica si a dat rezultate foarte bune.celulita s-a redus considerabil si aspectul pielii mele de pe coapse este unul normal acum.am spus ca este practica pentru ca am folosit-o acasa si mi s-a parut foarte convenabila
iulyana30
Postat pe 1 Aprilie 2010 09:48
Va plangeti, cautati diverse solutii, in general bazate pe reclame mincinoase, ascultati diverse solutii "babesti" si cand vi se ofera o solutie stiintifica nu va intereseaza! Ce sa mai cred?... Nu va vine sa credeti ochilor? Frumusetea costa! Ori platiti pretul: in bani, efort, schimbarea modului de viata si alimentatie, transpiratie etc. ori acceptati situatia! Nu sunteti destul de bogate ca sa recurgeti la solutii ieftine! Mai ales ca sunt fara rezultat!
Antioxidanti_NSE
Postat pe 4 Aprilie 2010 14:05
Buna! si eu ma lupt cu celulita si cu vergeturile inca din adolescenta.Din fericire am descoperit o crema care m-a ajutat sa scap de aceste defecte inestetice cu toate ca recunosc ca la inceput nu prea am avut incredere.
Crema se numeste Revicel si este un produs mai nou. Eu am folosit crema in fiecare seara dupa dus si intr-o luna efectele au fost minunate....chiar nu ma asteptam sa aiba asa efect puternic! Eu va recomand sa incercati o crema buna si un masaj decat sa sariti direct la operatii estetice care sunt mult mai costisitoare si cu rezultate incerte!
monica_p27
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:30
Eu, care sunt adepta remediilor naturale inainte de a apela la alte metode, va recomand sa incercati anumite combinatii de elemente. Pentru vergeturi folosesc in mod constant amestecul de ulei de masline si gel de aloe vera, este foarte util. Intr-adevar nu dispar definitiv, de altfel doar operatia poate reusi asta, insa de cand aplic aceasta combinatie s-au diminuat mult.

Pentru mai multe sfaturi iata linkurile unde puteti gasi remedii pentru vergeturi, dar si pentru celulita :
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=49&sid=233f2376f37e5da8eecc23ac0b432653

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=46&sid=233f2376f37e5da8eecc23ac0b432653

Succes!
Si spuneti si voi ce rezultate au avut daca o sa incercati macar o perioada remediile de acolo!
Monicamm85
Postat pe 5 Mai 2010 11:45
Un sfat si o recomandare care ar fi crema de vergeturi si celulita de la revitol reduce foarte mult aspectul de coaja de portocala si vergeturile. Va las id-ul meu ioana_popa32
kudika327071
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:31
De la: kudika327071, la data 2010-10-25 14:31:15Un sfat si o recomandare care ar fi crema de vergeturi si celulita de la revitol reduce foarte mult aspectul de coaja de portocala si vergeturile. Va las id-ul meu irina_popa32
kudika327071
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:31
dar conteaza mai mult cine esi pe interior nui asa
kudika374466
Postat pe 7 Martie 2011 13:12
si eu sunt adepta remediilor naturale, dar inca nu am intalnit unul care sa dea rezultate. citisem undeva ca argila e buna pentru vergeturi.
RoxRoxy
Postat pe 9 Martie 2011 19:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CASTIGA 3 SIROPURI FYT FORM CU CARE A SLABIT MAMA NATURA 2 De la: kudika226898 5 Aprilie 2011 11:44
Activatorul de apa Aquarion, dispozitiv ultramodern pentru purificarea, ionizarea, oxigenarea si recompunerea moleculara a apei 1 De la: CosminAvram 16 Noiembrie 2009 16:55
bulimie 2 De la: 51160 26 Ianuarie 2010 12:23
Te-ar tenta sa devii vegetariana, sau esti deja? 15 De la: office_salinasusesi_ro 24 Martie 2010 08:07
Silueth 90-pastile de slabit 23 De la: erdnaaa 29 Mai 2013 17:53