Setari Cookie-uri

herpes simplex recidivant

In ce oras locuiesti acum, healthyMI? Intr-adevar (am citit ce-ai scris, sper ca am si retinut tot), cred ca ai incercat cam totul... Si inteleg si cit este de stresant, frustrant si neplacut sa-ti apara aceste herpesuri atit de des. Ma gindesc ca "esenta" (cauza profunda) este "ascunsa" pe undeva unde inca n-au ajuns acei medici (multi) la care ai fost. Oricit de banal sau poate enervant ti s-ar parea, cred ca primul lucru pe care ar trebui sa incerci sa-l faci este sa depasesti exact aceste momente de iritare / saturatie/ disperare chiar, atunci cind iti apare - IARASI - cite unul. Ca sa avansezi, trebuie sa te impaci cumva cu ideea ca, cel putin DEOCAMDATA, trebuie sa "convietuiesti" cu chestia asta, oricit de enervanta ar putea fi. In al doilea rind, SA NU RENUNTI la "lupta"! Adica sa nu te resemnezi in sensul de capitulare definitiva. In al treilea rind, incearca sa mergi si la dr Ioan Nedelcu - 0213107885 (nu am decit acest nr de la cabinetul sau; programarile se obtin destul de anevoios, adica nu f repede). Daca ai fost deja la el, scuze! E posibil si ca, in timp (inaintind in virsta, petrecindu-se anumite schimbari in viata ta - casatorie, copil) organismul sa reactioneze "pozitiv", sa se autoconditioneze pt schimbari pozitive in/ si in/ directia asta. Curaj!
cartheo
Postat pe 21 Iunie 2009 22:36
De la: healthy_MI, la data 2009-03-04 01:58:26cum se poate trata herpesul simplex recidivant, imi iasa pe fata de la varsta de 8 luni iar acum am 21, am facut sute de tratamente si nu am scapat nicicum de el.am luat aciclovir, brival,pastile pt imunitate, tratament homeopat, vaccinuri...nu mai stiu pur si simplu ce sa mai fac.ai mei sunt disperati.daca stiti ce as mai putea face astept raspunsuri.multumesc.

Buna draga ! Incearca cu stimulatorul de celule stem,aceste capsule iti stimuleaza celulele tale sanatoase sa se inmulteasca si sa ajute cele bolnave sa se regenereze (adica cele infestate cu virus).Multa sanatate.Pt detalii aludmann@yahoo.com.
elli29
Postat pe 23 Iunie 2009 19:17
va multumesc din suflet pt toate noutatile si toate tratamentele pe care mi le-ati recomandat, acum fac un nou tratament pe care l-a gasit mami in Germania si cu siguranta daca nu ma va ajuta voi lua pe rand tratamentele si medicii pe care mi i-ati propus voi.am vorbit deja cu unul dintre ei si daca acest nou tratament nu functioneaza va incerca dumnealui sa ma ajute.va tin la curent cu ce se intampla si desigur orice noutate este bine primita.
healthy_MI
Postat pe 24 Iunie 2009 22:05
As fi curioasa sa stiu despre ce tratament este vorba. Poti sa-mi dai detalii pe loapersonal@yahoo.com?
kudika028076
Postat pe 29 Iunie 2009 16:17
buna, eu am herpes labial de vreun an de zile, dupa ce am luat aciclovir sau mai rarit episoadele dar tot imi iesea, am inceput sa beau kefir in fiecare zi 400-500 ml, si timp de aproape 2 luni nu am mai avut nimic(inainte aveam cel putin de 2 ori pe luna), am renuntat sa mai cumpar kefir(de lene) si mia apaurut iar.
healthy004261
Postat pe 10 Iulie 2009 18:23
kefir, adica?
si eu ma confrunt cu un herpes.
mmariuta
Postat pe 10 Iulie 2009 18:50
eu sufar de 4 ani de herpes genital,am incercat de toate............tot ce am auzit/ce m-i s-a recomandat de diversi medici dermatologi.acum sunt la a doua cura de cantastim(injectii subcutanate)/10 fiole-una pe saptamana.
nu pot spune ca nu imi mai apare,dar aparitiile sunt mai rare ca inainte(cand apareau unul dupa altul).acum chiar daca apar eruptia nu mai este asa puternica,si se vindeca destul de repede.
cantastim=imunostimulator produs de Institul Cantacuzino.se gaseste in farmacii,prin comanda.trebuie stimulat sistemul imunitar,daca acesta creste-scade riscul aparitiei herpesului.
intr-o perioada am luat baraka-3 pe zi, zinc-1 pe zi si aciclovir 200 2 pe zi.cat timp am luat acel tratament nu am avut nici o eruptie.Doamne ce bine era,dar cum l-am intrerupt,eruptiile au reaparut.apoi mi s-a recomandat de medic sa prelungesc perioada de tratament pana la 6 luni.intre timp am inceput cu cantastim.astept cu nerabdare sa vad ce /cum va fi de aici incolo.
mmariuta
Postat pe 11 Iulie 2009 09:09
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 8 August 2009 17:03
De la: healthy002469, la data 2009-08-08 17:03:45Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
cea mai mare pacaleala cu tampoanele minune ....!!!
4Life
Postat pe 8 August 2009 17:45
Foloseste HERPYGEN intim spary si VISUID - farmacia oromoleculara

http://www.farmaciaortomoleculara.ro/herpes_recidivant-t49-p0.html
aici veti gasi mai multe informatii

Numai bine tuturor!
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 11 Septembrie 2009 17:01
scuze ca nu am mai scris nimic de f mult timp si nu v-am mai raspuns, eu am facut enorm de multe tratamente, dar nu e nimeni stupid sa creada toate prostiile aparute pe piata si oricum inainte de a incerca ceva chiar si din ceea ce am luat eu consultati un medic, nu le stiu ei pe toate dar oricum va poate da un sfat sau sa va interzica ceva care v-ar face rau.eu indiferent ce tratamnet am facut chiar daca era naturist am intrebat medicul care se ocupa de sanatatea mea el incearca sa ma faca bine deci coopereaza cu mine spre sanatatea mea.asadar acum fac tratament cu valtrex, valaciclovir se mai numeste dar nu este aceeasi cu aciclovirul cu siguranta, fac tratamentul de vreo 2 luni jumatate.la prima aparitie a herpesului am luat cate doua pastile pe zi timp de 10 zile, asta la recomandarea medicului apoi cand am simtit iar ca imi apare am luat tot cate doua pastile dar timp de 5 zile.si nu mi-a mai aparut de atunci.am mai simtit ca mi-ar aparea, dar in momentul in care am simtit am luat o pastila si urmatoarea la 12 ore.le gasesc destul de greu uneori trebuie sa fac comanda s-a intamplat sa nu gasesc in unele orase de exemplu in sibiu cu explicatia ca nu se mai fac.se fabrica aceste pastile deoarece in orasul meu le gasesc desi doar la o singura farmacie.pe mine m-au ajutat.ce sa zic.eu as fi multumita sa nu-mi mai iasa atat de des, acum sa vad ce se mai intampla pana acum este ok.sper sa va fie si voua de ajutor.Doamne ajuta.
healthy_MI
Postat pe 14 Septembrie 2009 11:47
am luat aloe luni bune, povesti! la mine nu a facut nicio diferenta
!!!
teodorescuirina
Postat pe 16 August 2014 21:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un medic ginecolog bun! 2 De la: simina_iasi 28 Martie 2014 13:02
Umilintele la care sunt supuse cadrele militare 16 De la: TIGRA 18 Octombrie 2010 13:56
sperma eliminata de organismul femei dupa actul sexual 77 De la: kudika_1025243 31 Martie 2017 03:10
duphaston 2 De la: camiflorea 20 Martie 2010 08:19
candida 4 De la: lover_woman 2 Noiembrie 2010 18:46