Setari Cookie-uri

Si asa s-a sfarsit...merg spre un nou inceput

buna...am si eu o mica,mare problema.Am o relatie de 1 an de zile.In ultimile 2 luni ,el a inceput sa se comporte un pic mai distant si eu am intzeles ca se intampla ceva,l-am tot intrebat dar nu putea sa-mi ofere nici un raspuns.Zice ca nici el nu stie ce se intampla.Normal ca au aparut si certurile,destul de dese.Totusi imi zicea ca ma iubeste,si asta conteaza cel mai mult.Ca intr-un final sa-mi ceara o pauza,l-am lasat vre-o 3 zile dar nu am mai rezistat si l-am intrebat care e problema.Si am aflat ceea de ce imi era frica.Ii placea de cineva,doar ca nu stia dak e iubire ,dragoste sau doar o ratacire de moment.Mi-a povestit ca relatia dinnaintea mea tot din cauza acestor sentimente ciudate fata de persoana respectiva a incheiat-o.Dar am aparut eu in viata lui si el a uitat de respectiva.Eu nu am vrut sa renunt.Si i-am zis ca am sa-i fiu alaturi pana se hotaraste si isi da seama ce se intampla in sufletul lui.A discutat cu fata aia,pt prima oara,ea i-a spus ca nu poate fi nimic intre ei niciodata pt ca iubeste pe cineva si are o relatie stabila de vre-o cativa ani.Am vb si eu cu ea,si i-am zis ca sa mai vb odata cu el, si sa-i explice ca nu poate fi dragoste odata ci apare si dispare,e doar o pasiune.El a hotarat sa ramana cu mine.A zis ca nu vrea sa ma piarda pt niste ganduri sau ce-or fi alea.Dar viata mea de acum nu mai este deloc roz.El imi zice ca tzine la mine mult dar nu poate sa-mi zica ca ma iubeste si nu poate sa fie ca inainte.Ii pare foarte rau ca ma face sa sufar,si ca se simte un tradator.A zis ca o sa incerce sa-mi fie alaturi si poate impreuna vom reusi sa refacem relatia.Se comporta foarte frumos cu mine nici macar nu am ce sa-i reprosez,dar cand vine vorba de sentimente imi spune ca are nevoie de un timp ca sa-si puie toate gandurile in ordine si ca nu ar trebui sa-mi fac sperante pana atunci.Eu as vrea sa-l pot face sa ma iubeasca din nou.Dar mi-e foarte greu pt ca si sentimentele mele sunt ranite.Si ma tot gandesc ca oricand se poate repta.Traiesc intr-un chin continuu pe care incerc sa nu i-l arat,pt ca stiu ca ar renunta daca m-ar vedea ca sufar.Nu prea mai pot sa am incredere.Vreau sa resuscitez relatia.Cum sa o fac?Cum sa-l fac sa ma iubeasca ca



cred ca recunoasteti povestea...deci finalul nu a fost chiar fericit..intr-un final mi-a cerut sa ne despartim pt ce nu mai nutreste nici un sentiment fata de mine...si inca nu i-au disparut gandurile despre fata respectiva...urati-mi mai mult noroc in continuare..am nevoie..va pup..mc pt sfaturi
baghyrra
Postat pe 8 Martie 2009 11:34
eleain
Postat pe 13 Martie 2009 20:59
Mult noroc in continuare.Timpul le rezolva pe toate.Chiar daca nu crezi o sa apara altcineva in viata ta care te va iubi pe tine si alta fata nu va conta.Refa-ti viata fara sa te mai uiti in urma decat ca sa nu mai repeti greselile facute.E greu dar o sa reusesti.
Pupici.
anasoricel
Postat pe 16 Iunie 2009 09:40
hey! in legatura cu mesajul de mai sus...eu nu cred ca ai facut vreo greseala , ba din contra cred ca ai fost intelegatoare si ai incercat sa-ti salvezi relatia...nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, doar sa stii ca nu esti singura care trece prin asta...eu recent am incheiat o relatie de 3 ani care s-a desfasurat de-a lungul perioadei de studentie( deci pot spune ca cea mai faina perioada din viata...nu?) si ne-am despartit ...nici macar nu stiu exact de ce, nu a intervenit o alta persoana...am gresit amandoi pt ca cred ca am crezut ca nu e nevoie sa ne acordam mai multa atentie... si in niste momente mai grele pt noi (stres etc) s-a destramat tot...eu ii spun "lipsa de sincronizare" , " bad luck"...cred ca ar trebui sa mergi mai departe pt ca tu macar stii ce s-a intamplat si nu cred ca era cazul sa mai continui in relatie cu el cat timp el nu se poate desprinde de trecut...eu zic sa nu faci tu aceeasi greseala pe care o face el...s-a incheiat un capitol, e momentul sa inceapa altul:)
lara007_healthy
Postat pe 16 Iunie 2009 12:07
Oare ce am putea noi sa-ti raspundem sa te faca sa te simti mai bine? Nimic. Putem doar sa te incurajam, sa-ti spunem ca " cine nu te vrea nu te merita ".. Povestea asta ne este cunoascuta multora dintre noi, cu unele diferente, poate... Candva am crezut si eu ca totul s-a naruit in jurul meu, ca barbatul pe care ATUNCI EU CREDEAM CA-L IUBESC NEBUNESTE , nu se mai regasea, vroia o pauza, credea ca ma iubeste si pe mine si pe cealalta fata. O fata care trebuie sa spun, stia de existenta mea, de faptul ca noi locuiam impreuna..., etc. Ma rog, nu mai conteaza asta acum, dar atunci am crezut ca s-a rupt cerul....... Am crezut ca nimeni niciodata nu va mai insemna pentru mine ce a insemnat acel barbat. Dar, m-am inselat, la putin timp am intalnit un alt OM , (defapt m-am uitat mai bine la el, il cunosteam de foarte multi ani) un OM deosebit care este de un milion de ori mai bun decat cel care a facut alegerea " vietii " lui. Intr-o zi ai sa-ti dai seama ca nu merita sa incerci sa salvezi ceva ce este sortit esecului inca de la inceput. Un om care nu este in stare sa discearna iubirea de o dorinta sexuala, este doar un om marunt in suflet si in gandire. Se spune ca este bine sa-l alegem pe cel care ne iubeste si nu pe cel pe care-l iubim noi, asa avem garantia unei fericiri neumbrite de teama ca intr-o zi s-ar putea sa fim chinuite de "fantoma " trecutului.
Bafta multa si capul sus, viata ne rezerva multe surprize, si cand o usa se inchide o fereastra larg este deja deschisa, trebuie doar sa ne uitam atent in jurul nostru.
kukla
Postat pe 16 Iunie 2009 21:23
Cred ca omul are probleme cu glanda tiroida...mai exact hipotiroidism, care iti provoaca depresie fara motiv si chair nu mai stii ce vrei, de parca ai fi un copil mofturos...Who knows? Oricum, e mascul si tre sa isi dea seama ca nu poate proceda copilareste. Imi pare rau ca ai de suferit...Nu-l dadaci si nu-i sufla in supa. Cred ca lucrurile se vor schimba...
layma
Postat pe 6 Iulie 2009 11:48
o relatie care inseamna doar participarea unuia din cei doi inseamna o relatie "de unul singur",la ce bun sa te stresezi daca atunci cand iti e lumea mai draga celalalt iti spune "nu stiu ce vreau de la viata mea,nu ma regasesc in relatia noastra,lasa-ma putin sa vad ce voi face,bla,bla bla....;eu nu incerc acum sa te sfatuiesc sa renunti ci doar sa deschizi bine ochii acum cat nu e prea tarziu...cand vor veni probleme mai mari si vei avea nevoie de un umar pe care sa te sprijini ce va face "umarul" acela,iti va spune "aiureli" din astea? te vor ajuta in vre-un fel? eu stiu ce inseamna sa ai pe cineva langa tine caruia sa ii pese daca iti e bine sau rau,care sa "te scoata" din pasele proaste cu o vorba buna si o mangaiere,crede-ma e foarte important in acele momente sa "beneficiezi de asemenea tratament",sa nu ii fi indiferenta si sa nu fi indiferent...mai gandeste-te, merita viata traita asa? irosita langa cineva asteptand "sa isi revina si sa vada daca te mai iubeste sau nu?" eu una nu as putea rabda ca cel de langa mine sa imi spuna asa ceva atata vreme cat eu as fi "trup si suflet" pentru el..poate sunt prea drastica dar viata e scurta si nu merita traita chinuit,ce irosesti acum la tinerete nu sa mai intoarce nicicand....curaj si bafta in rezolvarea problemei de suflet :)))
sagara_laksami
Postat pe 9 Iulie 2009 11:46
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:48
Lasa-l in pace. Atat timp cat relatia voastra nu a contat si s-a gandit la altcineva niciodata el nu va fi sigur pe el, se va gasi alta si tu iar vei suferi.Esti tanara, frumoasa......meriti sa fi iubita!
mariana_worth
Postat pe 5 Octombrie 2009 17:52
Din toata inima iti doresc sa gesesti pe cineva special,care sa te iubeasca si sa-l iubesti.Ai facut cel mai bun lucru posibil ca te-ai despartit de acest baiat.
>:D
cami_goanga10
Postat pe 15 Februarie 2010 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre medicul ginecolog - FRANCOIS DESIRE ????? 11 De la: MonaLisaC 22 Martie 2013 18:44
sex neprotejat 29 De la: kudika011071 25 Martie 2016 20:46
APARAT REVOLUTIONAR DE BIOREZONANTA 1 De la: healthy006304 25 Mai 2010 17:42
un medic ginecolog bun! 2 De la: simina_iasi 28 Martie 2014 13:02
candidoza 2 De la: camiflorea 28 Aprilie 2010 21:44