Setari Cookie-uri

Dureri cumplite la menstruatie...ajutor :((

Daca ai rabdare si vrei sa citesti ceva interesant intra pe adresa asta: www.ecolife.ro/articole/sexualitate/menstruatia-un-fenomen-necesar.html
cred ca totusi iti va fi de folos
tunari.dobrin
Postat pe 8 Iulie 2009 12:16
Buna,am mai scris despre problema asta,pt ca o am si eu...din pacate.Eu am luat anticoncep de vreo 6 ani,la inceput m-au ajutat cu durerile la menstruatie,in ultimii 2-3 ani,mai deloc.Am luat ultm data (prescris de doctor) yasimine, unde nu ma ajutat mai deloc,inafara de protectie, durerea era aceeasi iar apetitul sexual diminuat ,stari de greata,iac. De 2 luni de zile am facut pauza de acc,tin sa spun ca ultm data mi-a fost chiar mai bine,cu ibalgin rosu chiar a dat roade ,nurofen plus, am scapat de durerile puternice,doar o usoara stare de disconfort.Fara sucuri acidulate,fara cola,cafea,tigari,ciocolata...si o sa fie mai bine.
healthy001282
Postat pe 8 Iulie 2009 14:42
Nu toate persoanele fac candidoza. Eu am luat antibiotice din clasa cefalosporinelor si nu m-am capatat cu asa ceva.
Dar vad ca va folositi de orice pentru a va vinde produsele. Probabil comisionul e maricel. Din pacate e pe sanatatea si buzunarul altora.
Alapopescu
Postat pe 8 Iulie 2009 15:57
De la: Alapopescu, la data 2009-07-08 15:57:22Nu toate persoanele fac candidoza. Eu am luat antibiotice din clasa cefalosporinelor si nu m-am capatat cu asa ceva.
Dar vad ca va folositi de orice pentru a va vinde produsele. Probabil comisionul e maricel. Din pacate e pe sanatatea si buzunarul altora.

Hm,cat costa pentru tine o candidoza,un HPV,cancer de col uterin?Aici nu e vorba de reclama,si chiar daca ar fi,mai conteaza cat costa sau ce fac produsele respective?Sa-mi spui si mie un tratament sau o modalitate naturala care este gratis.Si nu cred ca ceea ce ai folosit tu este strict pentru PREVENTIE.
enemgabriel
Postat pe 8 Iulie 2009 16:57
De la: Alapopescu, la data 2009-07-08 15:57:22Nu toate persoanele fac candidoza. Eu am luat antibiotice din clasa cefalosporinelor si nu m-am capatat cu asa ceva.
Dar vad ca va folositi de orice pentru a va vinde produsele. Probabil comisionul e maricel. Din pacate e pe sanatatea si buzunarul altora.
comisionul este de pana la 64 % !!! este deosebit de mare,se castiga extrem de bine, poate incerca oricine doreste,este o afacere care mereu are portile deschise....nu vrei si tu sa incerci ??? produsele sunt exceptionale,ceea ce spun ca fac,aia fac !!! si mai departe de asta poti ajuta nenumarati oameni suferinzi sa stie cum sa faca sa-si autofinanteze cura personala...deci sa nu-i coste mai nimic repararea sanatatii proprii...nu-i foarte tare asta ??????
4Life
Postat pe 8 Iulie 2009 20:29
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 12:18
ba ai ce sa faci , mergi la doctor , inseamna ca ai ceva grav , poate sa ai chisturi la ovare si tu stai asa
healthy002806
Postat pe 9 Iulie 2009 20:39
De la: healthy003963, la data 2009-07-04 12:18:42incearca Aulin pt dureri mai mari si incearca sa faci cat mai mult sport....ajuta fff mult


dar Aulin este antibiotic !
de ce sa va slabiti sistemul imunitar su antibiotice, daca de fapt este necesar un antinevralgic sau calmant.

sorry ca ma bag in corespondenta fetelor
Beni_healthy
Postat pe 10 Iulie 2009 20:45
aulin este antiinflamator, nu e antibiotic
eleain
Postat pe 10 Iulie 2009 21:06
f.simplu: ia tinctura de cretisoara, din prima sau a 2-a zi de ciclu, timp de 4-5 zile, in fiecare luna, vreo 3 ture. Dupa aceea, teoretic nu ar trebui sa te mai deranjeze asa tare:)
alf66
Postat pe 10 Iulie 2009 23:07
De la: TF_, la data 2009-07-08 20:29:03
De la: Alapopescu, la data 2009-07-08 15:57:22Nu toate persoanele fac candidoza. Eu am luat antibiotice din clasa cefalosporinelor si nu m-am capatat cu asa ceva.
Dar vad ca va folositi de orice pentru a va vinde produsele. Probabil comisionul e maricel. Din pacate e pe sanatatea si buzunarul altora.
comisionul este de pana la 64 % !!! este deosebit de mare,se castiga extrem de bine, poate incerca oricine doreste,este o afacere care mereu are portile deschise....nu vrei si tu sa incerci ??? produsele sunt exceptionale,ceea ce spun ca fac,aia fac !!! si mai departe de asta poti ajuta nenumarati oameni suferinzi sa stie cum sa faca sa-si autofinanteze cura personala...deci sa nu-i coste mai nimic repararea sanatatii proprii...nu-i foarte tare asta ??????


Off topic:
Pentru acel comision de 64% pe care il primiti, alte persoane au ajuns la spital cu alergii puternice la produsele pe care le vindeti. Nu, multumesc, nu ma bag la asa ceva! Respectul pentru acei oameni care ajung in situatia de mai sus, cat si pentru cei care muncesc din greu sa va plateasca voua comisionul e suficient de mare ca sa ma tina departe de asa ceva.
Din pacate un alt lucru e cert: ignoranta costa!
Alapopescu
Postat pe 13 Iulie 2009 08:36
De la: Alapopescu, la data 2009-07-13 08:36:55
De la: TF_, la data 2009-07-08 20:29:03
De la: Alapopescu, la data 2009-07-08 15:57:22Nu toate persoanele fac candidoza. Eu am luat antibiotice din clasa cefalosporinelor si nu m-am capatat cu asa ceva.
Dar vad ca va folositi de orice pentru a va vinde produsele. Probabil comisionul e maricel. Din pacate e pe sanatatea si buzunarul altora.
comisionul este de pana la 64 % !!! este deosebit de mare,se castiga extrem de bine, poate incerca oricine doreste,este o afacere care mereu are portile deschise....nu vrei si tu sa incerci ??? produsele sunt exceptionale,ceea ce spun ca fac,aia fac !!! si mai departe de asta poti ajuta nenumarati oameni suferinzi sa stie cum sa faca sa-si autofinanteze cura personala...deci sa nu-i coste mai nimic repararea sanatatii proprii...nu-i foarte tare asta ??????


Off topic:
Pentru acel comision de 64% pe care il primiti, alte persoane au ajuns la spital cu alergii puternice la produsele pe care le vindeti. Nu, multumesc, nu ma bag la asa ceva! Respectul pentru acei oameni care ajung in situatia de mai sus, cat si pentru cei care muncesc din greu sa va plateasca voua comisionul e suficient de mare ca sa ma tina departe de asa ceva.
Din pacate un alt lucru e cert: ignoranta costa!
mare adevar ai grait !!! IGNORANTA COSTA !!! o dovedesti din plin prin ceea ce postezi...informeaza-te un pic si ai sa constati ca TRANSFER FACTOR este poate singurul produs ce poate VINDECA ALERGIILE !!!(cauza lor,nu efectele) deoarece este un modulator imun !!!(poate cel mai bun,deoarece este ceea ce foloseste natura de mii de ani pentru a transferra informatii imune de la un individ la altul,de la mama catre nounascut) daca vrei detalii complete ti le pot trimite pe o adresa de mail,daca nu le vrei de la mine,le gasesti pe net cu putin efort...
4Life
Postat pe 19 Iulie 2009 01:26
Ia-ti Indometacin si Ketorol ...is super
Soare_healthy
Postat pe 26 Iulie 2009 22:54
De la: Beni, la data 2009-07-10 20:45:09
De la: healthy003963, la data 2009-07-04 12:18:42incearca Aulin pt dureri mai mari si incearca sa faci cat mai mult sport....ajuta fff mult


dar Aulin este antibiotic !
de ce sa va slabiti sistemul imunitar su antibiotice, daca de fapt este necesar un antinevralgic sau calmant.

sorry ca ma bag in corespondenta fetelor


Aulin nu este antibiotic, este un antiinflamator... dar nu este bun pentru stomac...
kudika028076
Postat pe 27 Iulie 2009 20:35
DACA AI DURERI ASA MARI VEZI SA NU AI ENDOMETRIOZA
belami
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:39
AM AUZIT CA CINEVA A MANCAT SUPOZITORUL SI DUPA ACEEA A INTREBAT ,PREA TARZIU
belami
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:42
S-AU OVARE POLICHISTICE DAR NU SANT NRMALE DURERILE ASA MARI FA O ECOGRAFIE
belami
Postat pe 26 Septembrie 2009 20:44
Si eu am avut problee cu durere in timpul mestruatiei, in special in primele doua zile. pe langa dureri mai erau si ameteli si uneori lesinuri. De ameteli si lesinuri ma scapat cu calciu cu D2. incepeam cu 2-3 zile inainte de menstruatie si luam 10 zile. Apoi am fost la un control la ginecologie, unde dupa ce am facut si cateva analize, mi-au fost recomandae anticonceptioanale. Iau de 1 an si ceva deja, si nu am mai avut dureri decat o data, dar atunci s-a dovedit ca facusem anexita. Pentru mine asta a functionat, plus ca mi-au mai crescut putin si sanii si am scapat in mare si de cosuile care anuntau inainte sosirea "musafirilor". Dar nu va apucati sa luati de capul vostru anticonceptionale, pentru ca ar putea avea si efecte nedorite.
xadela
Postat pe 8 Octombrie 2009 20:12
salut! intreaba in erboristerie de ulei de origano,trebuie luate cateva picaturi in fiecare zi timp de o saptamana inainte de venirea ciclui,vei vedea ca nici nu iti dai seama cand iti vine ciclul,dureri zeroooo!!
healthy007773
Postat pe 23 Octombrie 2009 22:10
Fetelor, pentru problemele pe care le aveti folositi absorbantele Lady Anion si plasturii din aceeasi gama .www.ladyanion.ro si pentru informatii detaliate: 0768.05.68.69 sau loapersonal@yahoo.com
PLASTURI
Compozitie :
este un plasture / pansament cald de inalta tehnologie care
are in compozitie extrase de roci vulcanice, materiale care genereaza
radiatie infrarosie si plante medicinale chinezesti. Combinand energia
calorica, radiatia infrarosie si puterea binefacatoare a ierburilor,
ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, la o
temperatura medie de 50 0C.
PLASTURELE este creeat pentru :
* eliminarea durerilor provocate de dismenoree, discomfort abdominal, * eliminarea durerilor cauzate de raceala, * si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort.
Functiile majore includ : eliminarea durerilor, imbunatatirea conditiei medianelor si canalelor energetice ale corpului, promovand
buna circulatie a sangelui, detumefiere si scadere in greutate.
Instructiuni :
1.Aplicati plasturele in punctul de acupunctura "gihai" ( 2 pana la 4
cm sub nivelul buricului ). Pentru eliminarea durerilor de spate
plasturele se poate aplica si pe spate exact la aceeasi inaltime si
pozitie.
2. Folositi plasturele cald cate 8-9 ore pe zii pentru 2 sau 3 zile
inainte de fiecare menstruatie.
3. Pentru dureri menstruale serioase si pentru primele menstruatii,
folositi 3-4 tratamente. Pentru intretinerea ovarelor tratamentul
necesita 15-30 de zile si 20-30 de zile pentru durerile postnatale
kudika028076
Postat pe 25 Octombrie 2009 03:34
Cu cateva zile inainte de ciclu consuma ceaiuri de seminte macinate de marar,o lingurita la o cana,inainte de culcare poti tine sub limba ,pana le inghiti pe rand ,pe rand,pana cand dispar din gura,o lingurita rasa de seminte macinate de marar.Mancarurile din zilele dinaintea ciclului sa fie piparate si iuti ( piperul si ardeii iuti se pun in farfurie ,-NU SE GATESC-).Consumati zilnic cel putin un catel de usturoi frecat pe paine prajita la masa de dimineata.Tratamentul dureaza 6-10 luni.- vasiliu.anton@yahoo.com
healthy005909
Postat pe 24 Noiembrie 2009 15:03
Cu siguranta nu vei rezolva problema luand algocalmine sau orice antiinflamator doresti de la Nurofen pana la Ketonal etc. Acestea trateaza doar simptomele din cadrul unui sindrom menstrual pe care il ai. Sanii nu te dor? Sau poate capul sau poate esti mai nervoasa in aceasata perioada. Trebuie sa consulti un medic sau sa faci un tratament care sa trateze cauza nu simptomele.Ca sa nu mai vorbim ca prea multe antiinflamatorii iti pot provoca probleme gastrice. Eu recomand pacientelor cu astfel de probleme un produs nemtesc care este foarte cunoscut si eficient - Mastodynon. Intreaba in farmacie. Se administreaza timp de 3 luni Vezi prospectul. Asta in caz ca nu vrei sa ajungi totusi la medic. Ti-l recomand in locul anticonceptionalelor care au atatea efecte secundare, ca orice terapie hormonala, nu? Si nu uita: un sindrom premenstrual asociat cu o mastodinie(durere, tensiune in sani)accentuata poate conduce in timp la aparitia unei mastoze fibrochistice. Trateaza-te din timp!
healthy011965
Postat pe 13 Februarie 2010 20:20
De la: b3_inlove, la data 2009-06-25 12:29:45Ce sa fac pentru a nu mai simti durerile cumplite de la menstruatie?Simt ca imi strange cineva ovarele in pumni.
Iau algocalmin cate 2 dar degeaba...ma ajuta cineva?Stiti vreun remediu?



Buna,si eu am dureri in timpul menstruatiei,mai ales in prima zi.Eu imi pun o sticla de apa f calda pe burtik(si stau in pat).Daca durerea este f mare,iau un supozitor de indometacin,sau imi face cineva un agocalmin in vena si asa durerea dispare repede.
cami_goanga10
Postat pe 24 Februarie 2010 23:10
De la: iulia_14, la data 2009-07-04 08:28:48si eu am dureri foarte mari.am luat nurofen,algocalmin,ibalgin,advil, am incercat ce am auzit si eu pe la fiekre, dar degeaba.pana knd durerea nu-si face treaba nu-mi trece.am dureri infernale de ovare, spate,imi tremura picioarele, ma ingalbenesc la fata.in prima zi este ceva ingrozitor.


mie mi se intampla asta in primele doua zile si ma ia durerea de ovare de spate cel putin ma cocoseaza dar am aflat de la o prietena de KETONAL FORTE si va spun sincer ca face minuni cu orice fel de durere.Se ia una dimineata si una seara daca e durerea prea puternica iar daca e cat de cat suportabila se ia una pe zi.si eu luam algocalmin,nurofen,ibalgin,si multe altele care mi lea prescris doctora dar nici unul nu a reusit sa imi ia durerea mai mult de 10-15 minute.
sabina_love
Postat pe 26 Februarie 2010 11:31
durerile astea f mari nu sant normale ,ia fa o ecografie nu ai chisturi la ovare?endometrioza da dureri insuprortabile,se vorbea pe aici de AULIN fiti atente ca contine o substanta care ataca ficatul si a fost interzis , ca si anticonceptionalele ,yasmin,yaz si inca una dar nu-mi aduc aminte acum
belami
Postat pe 26 Februarie 2010 11:36

INFORMATII PRETIOASE PENTRU SANATATEA TA !!!!

Daca vrei sa afli mai multe detalii despre mine intra te rog pe site: "sanoo.ro" ,apoi in dreapta pe harta Romaniei ,click pe Bucuresti-Ilfov ,apoi sus pe Cabinete medicale si in sfarsit click pe Cabinet individual "POWER KI" .INCEARCA !
ABSORBANTELE LADY ANION+teste sanatate intima


Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca absorbantele de pe piata sunt din hartie reciclata !Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA !Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane….
Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.
Acum si in ROMANIA au aparut ABSORBANTE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai …….absorbantelor active Lady ANION ,
Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.
Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative,distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.
Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
in plus, elimina mirosurile.
Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.
Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de absorbantele anionice cu protectie activa.(pretul unui pachet cu 10 absorbante si un tester pentru sanatatea intima ) :
• Achizitie DISTRIBUITOR AUTORIZAT ……...15 Ron
• Achizitie CLIENT PREFERENTIAL ………..…15 Ron
• 20pachete prêt achizitie ……………………..13.5 Ron
• VANZARE (prêt recomandat)………………...17.5 Ron
EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Exista si LOVE MOON =PLASTURE /pansament cald de inalta tehnologie care are in compozitie extracte de roci vulcanice,materiale care genereaza radiatii infrarosii si plante medicinale chinezesti.Combinand energia calorica infrarosie si puterea binefacatoare a irburilor LOVE MOON ofera maimult de 16 ore de alinare a durerilor la o temperatura media de 50 grade Celsius.

Ce zici ,VREI ?

Daca nu poti ,nu vrei,etc atunci macar "SARE CALDA "sau "APA CALDA intr-o sticla mica pe burtica ,poate alina aceste cumplite dureri .Eu am suferit de asa ceva si stiu cat de rau este .

Pentru informatii suplimentare va rog sa ma contactati : e-mail ;
ioana.bobocea@yahoo.com

IOANA1947
Postat pe 6 Martie 2010 09:01
Eu am 15 ani si am dureri cumplite de fiecare data cand imi vine ciclul.M-am gandit ca asta se datoreaza si faptului ca menstruatia imi venea la interval de vreo luna jumate,de obicei noaptea si ma tinea treaza aproape pana dimineata. Din cauza asta m-am dus la ginecolog si mi-a zis ca am un chist.Mi-a dat anticonceptionale,dar am facut alergie la ele si am renuntat.Acum mi s-a mai reglat ,vine cam la diferenta de 1 luna si 6 zile, dar inca am dureri groaznice.Ma trezesc noaptea,incerc sa mananc ceva ,apoi iau un nurofen sau ceva pentru durere, dar peste 20 de minute le dau afara si nu ma ajuta cu nimic.Din fericire, durerea ma tine doar o zi,sau inainte doar noaptea in care imi venea.
O sa mai incerc si eu alte pastile si ceva ceaiuri si poate ar fi cazul sa fac o alta vizita la ginecolog...
lola84
Postat pe 5 Iulie 2010 20:18
ceau draguta...sunt mihaela am 26 de ani si prima menstruatie am avut-o la 13 ani
cam repejor dar de atunci am chinuri groaznice... am inceput cu clasicul algocalmin,apoi am incercat no-spa dar vomit de la medicamentul asta si oricum nu ma ajuta ! am luat si piafen,nurofen,ibuprofen forte ... injectii de tot felul... cand aveam deja 18 ani am luat si anticonceptionale dar numai la recomandarea medicului !! le-am luat vreun an de zile si mi-a fost mai bine... prima luna e mai nasol ca sunt dureri si apar si extra sangerei pana se obisnuieste organsimul cu ele... acum nu mai iau din astea ... in tara cand sunt iau NAPROXEN SAU REUXEN de 2 sau 3 ori pe zi si e foarte bun !!! cand am fost in strainatate am luat ALGOFLEX M-m de la menstruatie - nu stiu daca la noi pe piata se gaseste...oricum mie mi-au facut mult bine... si naproxenul il iau deja de cativa ani si nu are cel putin la mine niciun efect secundar! se poate lua direct din farmacie,fara reteta in afara de asta recomand si un consult ginecologic... un eco ceva sa nu cumva sa ai vreo inflamatie pe la ovare... multa sanatate cu stima,mihaela
bumbu83
Postat pe 6 Iulie 2010 09:55
De la: deiutza_20, la data 2009-07-04 12:39:45si eu aveam dureri groaznice si pe langa o stare generala fff rea,cu stari de voma!groaznic!de cand iau anticonceptionale nici nu simt cand vine menstruatia!


Si la mine e la fel ... De cand iau anticonceptionale ( Yazmin ) de la " chinuri menstruale ) am ajuns la "senzatie de durere " spre deloc .Si unde mai pui ca iti si regleaza intregul ciclu...
Junona6
Postat pe 13 Iulie 2010 04:46
si eu am avut aceeasi problema,mergi la doctor si sa iti prescrie niste ovule care sunt bune pt tine si nu o sa mai ai dureri si nici alte probleme...eu iau k-lion
pufosica
Postat pe 13 Iulie 2010 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Problema 16 De la: OanaSun 28 Martie 2011 03:48
dureri la ciclu 12 De la: ella99 27 Iunie 2010 22:43
HPV pozitiv 5 De la: aniraa 26 Ianuarie 2010 10:06
deformarea sanilor 21 De la: kudika315705 21 August 2010 11:56
HERPES GENITAL IN SARCINA 16 De la: kudika_16468 23 August 2013 11:44