Setari Cookie-uri

detalii despre virginitate

Buna nique,
Prin repica postata pari cea ma isteata dintre isteti. Asta am inteles din ce ai scris. Convinge-ne ca esti cea mai isteata intre isteti, prin a corecta urmatorul text: "moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult". Poate fi chiar a lui fiica-ta. Sunt curios sa vad cate greseli gasesti, si rog sa ne prezinti si varianta corecta a ceea ce a vrut sa scrie domnisoara "moi".Te astept cu nerabdare. Totodata poate ii dai si sfaturi sa cunoastem, noi istetii, care sunt limitele celei mai istete dintre isteti.
Paunul
Postat pe 27 Mai 2010 22:08
nu vreau sa conving pe nimeni de nimic...vreau doar sa spun ca nu sunt atat de limitata incat sa critic o persoana atunci cand ea cere ,de fapt, un sfat,o parere.cat despre valutza,nu am vazut greseli gramaticale,pur si simplu incerca sa scrie prescurtat.si vreau sa precizez ca nu sustin analfabetismul,ba din contra,doar ca aici nu era vorba despre asta...stii cum e...cel destept intelege ce vrea sa zica ala mai prost
moni89
Postat pe 27 Mai 2010 23:22
Nu ai raspuns la ce te-am rugat. Ne-ai facut isteti si destepti. Iar eu am vrut sa vad cu cat esti mai desteapta si de isteata decat cei carora le-ai tras-o. Cate greseli ai gasit?. Ce sfat i-ai dat domnisoarei "moi"?. Despre asta era vorba.I'm sorry.
Paunul
Postat pe 27 Mai 2010 23:27
desteptul cedeaza primul asa ca te las sa-ti vezi in continuare de treaba ca trebuie sa fie tare greu sa critici pe altii.bye
moni89
Postat pe 27 Mai 2010 23:37
Ei lasa dragutza ca s-au gasit destui sa-i dea saracutei sfaturi cu si despre sex. Era timpul sa primeasca niste sfaturi si despre scrierea corecta a limbii romane, nu?
Ca deh, la 15 ani ai mintea odihnita si absoarbe orice informatie, deci de ce nu si ceva care ar putea sa-i ajute pe termen lung?

Si de unde stii tu ca dintre cei care corecteaza nu sunt si profesori?
Poate e doar o deformare profesionala de care nu mai putem scapa?

Aaaa, si merci pentru complimente.De fapt ar fi fost politicos din partea mea sa incep cu multumiri si apoi .....

micabis
Postat pe 27 Mai 2010 23:46
Nique, I love that you are modest and smart.
Paunul
Postat pe 27 Mai 2010 23:48
Nique, problema cu desteptul o cunosc de la gradinita, dar cand vad atata prostie nu ma lasa inima sa nu intervin. In rest, pot sa-ti spun ca ma bucur, ca in sfarsit, pe acest site a aparut si un "destept istet". Felicitari si succesuri.
Paunul
Postat pe 28 Mai 2010 00:00
daca sunteti profesori mai bine v-ati face treaba la scoala nu pe net ca de aia ajung copiii la 15 ani de nu stiu sa scrie si sa vorbeasca...ca sa nu mai zic ca multi dintre ei termina si o facultate,dar ei,saracii,nu sunt vinovati cu nimic ca profii ii trec dintr-un an in altul...don`t worry, lumea intelege ca aveti atatia de criticat pe net incat nu va mai ajunge timpul sa mai dati pe la ore ori sa va faceti datoria de profesor
moni89
Postat pe 28 Mai 2010 08:45
si draga aemulus cuvantul "deh" nu exista in dictionarul explicativ al limbi romane cu atat mai putin "merci" care, de fapt, e "mersi" in limba romana...si va mai plangeti ca nu stiu altii sa scrie romaneste :sml-
moni89
Postat pe 28 Mai 2010 08:51
Pai draga mea, nici nu e de mirare ca nu stii despre "deh" pentru ca sunt singura ca nici de interjectii nu stii.
M-ai provocat si sincer iti spun, nu trebuia sa o faci.
Cit despre merci....papusa draga, e un cuvint din limba franceza pe care din respect pentru limba din care vine este politicos sa-l scriem exact asa cum e la mama lui. Asta e o chestie de bun simt vis a vis (alta expresie din limba franceza) de cuvintele pe care noi romanii le imrpumutam din alte limbi. E drept ca noi le macelarim si le romanizam dupa bunul nostru plac, dar sa stii ceva de la o persoana matura: nu se face.
Cind o sa-mi aduc aminte de alte cuvinte o sa ti le dau ca exemplu, fii sigura.

Si mai am o intrbare: de ce la sfirsitul prelegerii tale ai pus emoticonul ? Iti dai singura premii?

Si nu ma pling ca sunt analfabeti pe topic. Au contraire, incerc sa ajut pe cine doreste sa fie ajutat si ma amuz teribil pe seama celor care nu vor sa fie ajutati.

Aaa, era sa uit: unde ai gasit in DEX "don't worry"? Eram doar curioasa!
micabis
Postat pe 28 Mai 2010 18:31
С Голубь в Aemulus,
Aemulus Браво! Увещевай. Не прощает. Чтобы воспользоваться этой книги, или по крайней мере молчать.
Paunul
Postat pe 28 Mai 2010 21:54
Spasiba tovarshci

si sorry for misspelling!
micabis
Postat pe 29 Mai 2010 07:31
Уважаемая г-жа Aemulus,
Спасибо, сэр была более точной. И извинения не принимаются. Чтобы быть любимым.Когда вы доберетесь до меня. Ты сердишься на меня?
Paunul
Postat pe 29 Mai 2010 10:41
Buna frumoas-o , daca nu ai incredere in partenerul tau te-as putea initia eu ,si i-ti garantez ca o sa fii multumita astept un raspuns.Ok?
yndy
Postat pe 29 Mai 2010 16:06
De la: yndy, la data 2010-05-29 16:06:36Buna frumoas-o , daca nu ai incredere in partenerul tau te-as putea initia eu ,si i-ti garantez ca o sa fii multumita astept un raspuns.Ok?


se vede ca doar la asta te pricepi, doua greseli gramaticale dintr-un foc, te-ai potrivi perfect cu cea care vrea sa scape de virginitate, semidocti amandoi, dar interesati de partea inferioara a corpului.. "cap aveti, minte ce va mai trebuie"
camiflorea
Postat pe 29 Mai 2010 16:34
De la: healthy005922, la data 2009-09-02 15:28:26stii ce eu nu cred ca am probleme cu gramatica am cerut un sfat si atat daca vroiai sami raspunzi bine daca nu nu nu cred ca esti in masura sa ma judeci pe mn cum gandesc asa ca mai bn tiai pastra cuvintele pt tine daca mai ai de gand sa faci comentarii dinastea


cred c a la 15 ani e cam nepotrivit raspunsul dat at cand ti s a facut o observatie la adresa greselilor gramaticale. daca pana acum nu ai invatat sa scrii corect, lucru pe care il faci de cel putin 8 ani, cum crezi ca vei invata sa ai grija de sanatatea ta dupa ce vei incepe viata sexuala? dac vei incepe de acum, peste 8 ani nu i vei mai da importanta asa cum nu i mai dai nici ortografiei pt k o sa te plictisesti de atatea partide de..., pt k in acest tp vei sch mai multi parteneri.
angelradios
Postat pe 15 Iunie 2010 23:36
De la: nique, la data 2010-05-28 08:45:25daca sunteti profesori mai bine v-ati face treaba la scoala nu pe net ca de aia ajung copiii la 15 ani de nu stiu sa scrie si sa vorbeasca...ca sa nu mai zic ca multi dintre ei termina si o facultate,dar ei,saracii,nu sunt vinovati cu nimic ca profii ii trec dintr-un an in altul...don`t worry, lumea intelege ca aveti atatia de criticat pe net incat nu va mai ajunge timpul sa mai dati pe la ore ori sa va faceti datoria de profesor


probabil ca tu ai fost sau esti una dintre elevele alea batute de soarta care nu stiau cat fac 2 cu 2 pentru ca nu le ducea capul si ca sa para inteligente dadeau vina pe profii care din MILA treceau clasa niste prapaditi batuti de soarta, preocupati cum sa si o traga in gura sau in partea dorsala sau poate in grup precum animalele. da..... din cauza profei de romana e fatuca de 15 ani preocupata de sex, saracuta de ea si e framantata de o intrebare atat de filosofica...daca si in ce conditii va deveni o parasuta. si ca fapt divers, dupa parerea ta, doar profii treb sa stie sa scrie corect? noi, celelalte categorii trebuie sa ne batem joc de lb rom?
angelradios
Postat pe 15 Iunie 2010 23:56
De la: nique, la data 2010-05-28 08:51:04si draga aemulus cuvantul "deh" nu exista in dictionarul explicativ al limbi romane cu atat mai putin "merci" care, de fapt, e "mersi" in limba romana...si va mai plangeti ca nu stiu altii sa scrie romaneste :sml-


isteato, deh e o interjectie, daca ai fi auzit de ea printre bagari si scoateri, iar interjectiile nu le gasesti in dex. merci este un jargon asa k lasa critica pt te depaseste. mai ai de sters nasul!
angelradios
Postat pe 15 Iunie 2010 23:58
...nu cred ca ar fi cazul sa te gandesti la asa ceva,tu stii ce probleme ai putea avea pe viitor din aceasta cauza,(infectii,rani,e.t.c).Ar trebui sa te bucuri de copilarie ca sex ai timp sa faci,si inca ceva daca tu incepi sa faci sex la 15 ani,pana la 20 cati parteneri vei avea? Mergi la un ginecolog sa vb cu el si o sa iti spuna el daca e bn sau nu,dar eu iti spun ca iti asumi foarte multe riscuri care pe viitor le vei regreta cu siguranta.
onutza10
Postat pe 16 Iulie 2010 13:59
Fata are dreptate de ce trebuie sa o judecati ea doar a pus o intrebare intradevear gresela din partea ei ca vrea sa faca ceva despre care nu este informata.Dar sa judeci nu e o metoda
healthy017200
Postat pe 20 Iulie 2010 01:34
Acest copil n-are nicio vina, vina o poarta parintii, parerea mea e ca de la 7 la 15 ani nu a citit si scris mai nimic, probabil nici acele teme de casa.
Dovada e clara, nu mama ii este cea mai buna prietena, pe ea ar trebui sa o intrebe, orice, absolut orice..........pe net sunt atatea informatii, poate oricine sa se informeze.
Eu nu-i dau niciun sfat, pt. ca cei cu o cultura ca a ei oricum fac ceea ce la taie capul, si e mult mai simplu sa faci nimic, decat sa muncesti ( aici fiind vorba de scoala)
Asta este...............in 30 de ani o sa ajungem o tara care ne-am mutilat tot, inclusiv limba, prin ignoranta, " iertare" si delasare, pacat!
stem_29
Postat pe 21 Iulie 2010 10:29
De la: stem_29, la data 2010-07-21 10:29:25Acest copil n-are nicio vina, vina o poarta parintii, parerea mea e ca de la 7 la 15 ani nu a citit si scris mai nimic, probabil nici acele teme de casa.
Dovada e clara, nu mama ii este cea mai buna prietena, pe ea ar trebui sa o intrebe, orice, absolut orice..........pe net sunt atatea informatii, poate oricine sa se informeze.
Eu nu-i dau niciun sfat, pt. ca cei cu o cultura ca a ei oricum fac ceea ce la taie capul, si e mult mai simplu sa faci nimic, decat sa muncesti ( aici fiind vorba de scoala)
Asta este...............in 30 de ani o sa ajungem o tara care ne-am mutilat tot, inclusiv limba, prin ignoranta, " iertare" si delasare, pacat!
Vai de capu nostru cu asa tineret care din scoala generala se gandesc deja la sex dar sa puna mana sa citeasca o carte nu sunt in stare.
_Cryssa_
Postat pe 21 Iulie 2010 10:38
printesa mica cel mai si cel mai frumos sfat pe care til dau lasa -ti virginitatea sa fie pentru acel barbat care sa te iubeasca pana la moarte iar eu cred cu tarie ca viata sexuala este nu dupa ce te casatoresti civil si religios la biserica eu am 45 ani si te sfatuesc ce-i mai bine pentru tine dar la 15 anisori este foarte devreme pacat mai bine citeste BIBLIA ca sa vezi consecintele pacatului asa ca lasa sexul dupa casatoria la biserica pana atunci pregateste invata liceu facultate si fa cariera ca-i mai bine in rest numai fericire
jean31
Postat pe 22 Iulie 2010 23:28
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult





... la virsta ta ar trebui sa inveti nu sa visezi/idelizezi ceva de la care o sa ai destule batai de cap mai tirziu ... oricum ai de la mine o dedicatie mai prozaica ... si sa nu crezi ca vei descoperi america ... ... asta daca nu te procopsesti si cu vreun ''bonus'' ...




http://www.youtube.com/watch?v=XCnp-FhjtYM



marco918
Postat pe 22 Iulie 2010 23:40
De la: marco918, la data 2010-07-22 23:40:58
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult





... la virsta ta ar trebui sa inveti nu sa visezi/idelizezi ceva de la care o sa ai destule batai de cap mai tirziu ... oricum ai de la mine o dedicatie mai prozaica ... si sa nu crezi ca vei descoperi america ... ... asta daca nu te procopsesti si cu vreun ''bonus'' ...




http://www.youtube.com/watch?v=XCnp-FhjtYM








hai marco explica-i fetei cum sta treaba cu "ce-i alia sex"
c0pilutsa
Postat pe 22 Iulie 2010 23:43
De la: c0pilutsa, la data 2010-07-22 23:43:14
De la: marco918, la data 2010-07-22 23:40:58
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult





... la virsta ta ar trebui sa inveti nu sa visezi/idelizezi ceva de la care o sa ai destule batai de cap mai tirziu ... oricum ai de la mine o dedicatie mai prozaica ... si sa nu crezi ca vei descoperi america ... ... asta daca nu te procopsesti si cu vreun ''bonus'' ...




http://www.youtube.com/watch?v=XCnp-FhjtYM








hai marco explica-i fetei cum sta treaba cu "ce-i alia sex"






... de pompa zici ? ... ma abtin ... ... afla si singura ... ...
marco918
Postat pe 22 Iulie 2010 23:48
De la: aurychy, la data 2010-05-18 14:42:46lol :)))):))):))))))))))))))))))=))))))))))))))))nu mai santem pe timpu lu bunica:)))) toata lumea stie sa dea sfaturi,in ziua de azi cu cat ai mai multa experienta e mai bine sa sti sa'ti satisfaci barbatu nu sa se daca la alta=))))

Dragostea trece d'soara, si prin stomac, facturi si servici....tu invata sa sezi doar in pat despuiata, sa vezi atunci consecinte.

" lool".........
stem_29
Postat pe 23 Iulie 2010 21:23
in primu rand nu mai sant domnisoara, am si eu o varsta nu k fetita care intreaba si de ce zici tu eu sant satula de facuri si de strainatate de tot ce exista, si apropo despuiata in pat stau aproape in fiecare seara k doar am si eu un sot
aurychy
Postat pe 24 Iulie 2010 22:03
De la: aurychy, la data 2010-07-24 22:03:28in primu rand nu mai sant domnisoara, am si eu o varsta nu k fetita care intreaba si de ce zici tu eu sant satula de facuri si de strainatate de tot ce exista, si apropo despuiata in pat stau aproape in fiecare seara k doar am si eu un sot

clau19
Postat pe 24 Iulie 2010 22:23
De la: kudika229164, la data 2010-07-22 23:28:22printesa mica cel mai si cel mai frumos sfat pe care til dau lasa -ti virginitatea sa fie pentru acel barbat care sa te iubeasca pana la moarte iar eu cred cu tarie ca viata sexuala este nu dupa ce te casatoresti civil si religios la biserica eu am 45 ani si te sfatuesc ce-i mai bine pentru tine dar la 15 anisori este foarte devreme pacat mai bine citeste BIBLIA ca sa vezi consecintele pacatului asa ca lasa sexul dupa casatoria la biserica pana atunci pregateste invata liceu facultate si fa cariera ca-i mai bine in rest numai fericire


"Lasa sexul dupa casatoria la biserica"?

Nu cred ca e indicat sa inceapa viata sexuala la 15 ani Mi se pare o mare tampenie sexul doar dupa casatorie,trebuie sa fi cam limitat in gandire pentru a face asta,eventual sa traiesti pe vremea bunicii
Barbie30
Postat pe 24 Iulie 2010 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 2 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 10:06
Marvelon...pro sau contra? 8 De la: mikydutza 26 Februarie 2010 12:37
buna 3 De la: mizi 14 Martie 2010 19:53
ulei ricin 9 De la: sabysab 24 Decembrie 2009 21:24
CURS DIAGNOSTIC SI EVALUARE CLINICA 18-20 Septembrie 2009 2 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:50