Setari Cookie-uri

detalii despre virginitate

De la: kudika229164, la data 2010-07-22 23:28:22printesa mica cel mai si cel mai frumos sfat pe care til dau lasa -ti virginitatea sa fie pentru acel barbat care sa te iubeasca pana la moarte iar eu cred cu tarie ca viata sexuala este nu dupa ce te casatoresti civil si religios la biserica eu am 45 ani si te sfatuesc ce-i mai bine pentru tine dar la 15 anisori este foarte devreme pacat mai bine citeste BIBLIA ca sa vezi consecintele pacatului asa ca lasa sexul dupa casatoria la biserica pana atunci pregateste invata liceu facultate si fa cariera ca-i mai bine in rest numai fericire

de unde stii care e barbatul care te va iubi pana la moarte
deci daca ma casatoresc civil nu trebuie sa fac nimic taica impusca-te
yumy
Postat pe 25 Iulie 2010 12:43
Yumi,daca te casatoresti civil nu ai voie fata sa faci nimic! Partea proasta e ca unele chiar cred ce spune nenea asta si dupa se mai mira de ce nu le asteapta nici un mascul pana in noaptea nuntii!
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 12:47
barbie multi nebuni pe lumea asta pey e clar ca nu le asteapta nimeni pana in noaptea nuntii ca baga omul divort pe motiv ca nu-l satisface sotia
yumy
Postat pe 25 Iulie 2010 12:49
Yumi,mai nasol e cand ea in dobitocimea ei mai ramane si insarcinata,asa ca de inceput...

164,
Daca la 45 de ani dai sfaturi de genul asta,sa ma ierte Dumnezeu dar au trecut anii degeaba pe langa tine!
Barbie30
Postat pe 25 Iulie 2010 12:55
ce sa zic peste unii timpul chiar trece degeaba
yumy
Postat pe 25 Iulie 2010 12:59
DESTEAPTA ESTI EU LA 45 DE ANI AM MULTA EXPIERENTA IN TOATE ASA CA DACA AI AVEA O FIICA CARE NU SI ANCEPUT VIATA SEXUALA SI EA AR VREA SA O ANCEAPA CU MINE DACA AS FI MAI TANAR CE SFATURI IA-I DA FIICEI TALE CUM AI AJUTAO SA IASA DIN ACEASTA PROBLEMA IA-I DA VOIE .PAREREA ME-A ESTE CA DEGEABA MAI TRAESTI PE LUME .PENTRU CA FETITA AIA LA 15 ANISORI SA GUSTE FRUCTUL OPRIT MAI BINE SA SE DUCA LA MANASTIRE IAR TU VINO LA MINE PREOT SI TE SPOVEDESTE CATE GARDURI AI SARIT DACA ESTI FEMEMEIE BINENTELES
jean31
Postat pe 26 Iulie 2010 02:48
De la: jony_57, la data 2010-07-26 02:48:35DESTEAPTA ESTI EU LA 45 DE ANI AM MULTA EXPIERENTA IN TOATE ASA CA DACA AI AVEA O FIICA CARE NU SI ANCEPUT VIATA SEXUALA SI EA AR VREA SA O ANCEAPA CU MINE DACA AS FI MAI TANAR CE SFATURI IA-I DA FIICEI TALE CUM AI AJUTAO SA IASA DIN ACEASTA PROBLEMA IA-I DA VOIE .PAREREA ME-A ESTE CA DEGEABA MAI TRAESTI PE LUME .PENTRU CA FETITA AIA LA 15 ANISORI SA GUSTE FRUCTUL OPRIT MAI BINE SA SE DUCA LA MANASTIRE IAR TU VINO LA MINE PREOT SI TE SPOVEDESTE CATE GARDURI AI SARIT DACA ESTI FEMEMEIE BINENTELES


Sa o inceapa cu tine daca ai fi mai tanar? NU ESTI! "Padre" esti varza bre!La manastirea aia unde esti tu aveti si internet?La o pauza intre slujbe mai bagi un comentariu aici?Auzi da daca stai la manastire de unde stii tu cum sta treaba cu sexul?
Barbie30
Postat pe 26 Iulie 2010 20:06
Ca sa faci Sex ,nu trebuie prea multa Gramatica. Asa pustoaico apucate de treaba , ca viata e scurta .
healthy010635
Postat pe 27 Iulie 2010 19:07
nenea jonyyyyyyy 57?....ai uitat de tot gramatica...nu vrei sa incerci un seral ceva...macar niste lectii cu nepotul din clasa 5-a?
miss_darine
Postat pe 27 Iulie 2010 19:23
De la: jony_57, la data 2010-07-26 02:48:35DESTEAPTA ESTI EU LA 45 DE ANI AM MULTA EXPIERENTA IN TOATE ASA CA DACA AI AVEA O FIICA CARE NU SI ANCEPUT VIATA SEXUALA SI EA AR VREA SA O ANCEAPA CU MINE DACA AS FI MAI TANAR CE SFATURI IA-I DA FIICEI TALE CUM AI AJUTAO SA IASA DIN ACEASTA PROBLEMA IA-I DA VOIE .PAREREA ME-A ESTE CA DEGEABA MAI TRAESTI PE LUME .PENTRU CA FETITA AIA LA 15 ANISORI SA GUSTE FRUCTUL OPRIT MAI BINE SA SE DUCA LA MANASTIRE IAR TU VINO LA MINE PREOT SI TE SPOVEDESTE CATE GARDURI AI SARIT DACA ESTI FEMEMEIE BINENTELES


Cum adica :" TE SPOVEDESTE CATE GARDURI AI SARIT DACA ESTI FEMEMEIE BINENTELES[/quote]"
Sa inteleg ca asta este parerea ta despre femei?
D'le, inseamna ca ai avut o viata grea......
Nu vreau sa-ti tin prelegeri........da, s-a schimbat un pic limba romana, insa i din a se foloseste doar in mislocul cuvantului, decat sa-l scrii asa cum l-ai scris tu, mai bine scrie cum se scria mai demult.....de restul..cum ai scris, nici nu mai zic.
Ca preot nu prea scrii corect.....ce-i drept.
Sanatate


stem_29
Postat pe 28 Iulie 2010 01:17
buna, ma puteti ajuta si pe mine, va rog?

http://www.mititel.ro/concurs/vezi/1/castig-cu-bebelusul-meu!/181/mogaldeatza
babyice
Postat pe 31 Iulie 2010 13:22
NU inteleg de ce e "mai la moda"inceperea vietii sexuale dinainte de casatorie...Cred ca mai importanta e binecuvantarea lui Dumnezeu. Dragostea la 2 persoane e nedesavarsita, doar binecuvantarea lui Dumnezeu desavarseste iubirea si putem vorbi de o iubire vesnica dupa cum compara Sf. Ap. Pavel "Hristos-Mirele si Biserica -Mireasa" , putem vorbi despre familie ca despre o icoana a iubirii Preasfintei Treimi.
Cum sa vrem sa fim fericiti daca nu asscultam de Biserica? Sf. Ciprian spunea"Cine va avea Biserica drept Mama nu va avea pe Hristos drept- Tata". Iar Mantuitorul Iisus Hristos spune clar: Nu puteti face nimic fara Mine".

Dar noi chipurile ne-am emancipat, spunem ca Legea lui Dumnezeu e expirata:)) Cum poti sa spui asa ceva: legea lui Dumnezeu nu e pt acum 2000 de ani , e pt eternitate: Nu se va sterge nici o iota( carta) din Legea Mea pana nu va trece cerul si pamantul". Vrem sa fim fericiti: "Indrazniti Eu am biruit lumea".

O morala fara o perspectiva crestina, e bolnava , lipsita de sens si nemantuitoare. Ne vom comporta ca niste animale dupa instinct, in loc sa ne comportam ca adevarati fii ai luminii, adevarati copii ai lui Dumnezeu. Vrem sa biruim? Mai intai sa invatam sa iubim, nu dupa gandul meu...ci dupa Legea sfanta a lui Dumnezeu!

In incheiere primiti expresia inaltei mele consideratii !:*
S_500
Postat pe 2 Octombrie 2011 14:47
De la: S_500, la data 2011-10-02 14:47:11NU inteleg de ce e "mai la moda"inceperea vietii sexuale dinainte de casatorie...Cred ca mai importanta e binecuvantarea lui Dumnezeu. Dragostea la 2 persoane e nedesavarsita, doar binecuvantarea lui Dumnezeu desavarseste iubirea si putem vorbi de o iubire vesnica dupa cum compara Sf. Ap. Pavel "Hristos-Mirele si Biserica -Mireasa" , putem vorbi despre familie ca despre o icoana a iubirii Preasfintei Treimi.
Cum sa vrem sa fim fericiti daca nu asscultam de Biserica? Sf. Ciprian spunea"Cine va avea Biserica drept Mama nu va avea pe Hristos drept- Tata". Iar Mantuitorul Iisus Hristos spune clar: Nu puteti face nimic fara Mine".

Dar noi chipurile ne-am emancipat, spunem ca Legea lui Dumnezeu e expirata:)) Cum poti sa spui asa ceva: legea lui Dumnezeu nu e pt acum 2000 de ani , e pt eternitate: Nu se va sterge nici o iota( carta) din Legea Mea pana nu va trece cerul si pamantul". Vrem sa fim fericiti: "Indrazniti Eu am biruit lumea".

O morala fara o perspectiva crestina, e bolnava , lipsita de sens si nemantuitoare. Ne vom comporta ca niste animale dupa instinct, in loc sa ne comportam ca adevarati fii ai luminii, adevarati copii ai lui Dumnezeu. Vrem sa biruim? Mai intai sa invatam sa iubim, nu dupa gandul meu...ci dupa Legea sfanta a lui Dumnezeu!

In incheiere primiti expresia inaltei mele consideratii !:*









... nu e ''moda'' bre ... e brainwashing ... e mancurtizare ... si culmea e ca mancurtizati deja sint aia mai batrini de la care te-ai astepta sa vezi exemple ... te uiti la purii si vezi cum e treaba cu curvasaria, cu ''relatiile'', cu avorturile, cu minciuna, cu cinismul ... astia tinereii nu au de ales ... purii (barbati si femei) ii imping din spate ... ii ''sfatuiesc'' ... sa isi traiasca viata ... sa nu se gindeasca la ce spun sau ce fac ... sa nu respecte nimic si pe nimeni (bineinteles ca si viceversa e valabila, nimeni nu da doi bani pe ei) ... e mancurtizare, bre ...

... o proasta scria mai devreme ca ea are o ''iubire'' ... ca'n filme ... cu unul insurat si cu copil de un an acasa ... ... nu mai conteaza nimic ... maimutza vrea in ... filme ...
marco918
Postat pe 2 Octombrie 2011 15:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu o nelamurire ajutati-ma va rog 1 De la: healthy017200 15 Iunie 2010 13:06
ma dor sanii!! 89 De la: dibu_iulia 19 Iunie 2012 01:43
APARAT REVOLUTIONAR DE BIOREZONANTA 1 De la: healthy006304 25 Mai 2010 17:42
un medic ginecolog bun! 2 De la: simina_iasi 28 Martie 2014 13:02
ovarele, tulburarile menstruale 18 De la: healthy000437 14 Aprilie 2010 03:56