Setari Cookie-uri

detalii despre virginitate

moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult
healthy005922
Postat pe 29 August 2009 10:55
:)))))))))))))))))):(((((((((((((((((((( =de`a rasul-plansul....

"moi"....la varsata ta ar trebui, mai bine, sa te pui la punct cu gramatica si apoi sa te gandesti la sex....imi pare rau ca trebuie sa ti-o spun dar incultura + sexul = boli grave, nereusite in viata...etc...asa ca..pune mana pe carte..."moi"...
kar_yna
Postat pe 29 August 2009 11:35
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult



Esti inca un copil. Nu ar trebui sa ai astfel de preocupari. Ai tot timpul pentru asta. La varsta asta viata sexuala nu iti poate aduce decat rau: boli, sarcini nedorite si multe dezamagiri. Sunt sigura ca nu iti doresti nici tu asta. Nu te lasa influentata de anturaj sau de moda. Incearca sa vorbesti si cu parintii tai.

Iti recomand sa urmaresti aceste filmulete, ca sa afli mai multe:

http://uncoltisorderai.blogspot.com/2009/05/socant-dar-adevaratpentru-tinerii.html
antonia_p
Postat pe 29 August 2009 12:09
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult


Daca tii la el nu ai nevoie de sfaturi vine totul de la sine, dar orice ar fii SA TE PROTEJEZI...si nu iti face griji ca deja e ceva normal sa iti incepi viata sexuala la 15 ani .

hapciucalipta
Postat pe 1 Septembrie 2009 19:42
stii ce eu nu cred ca am probleme cu gramatica am cerut un sfat si atat daca vroiai sami raspunzi bine daca nu nu nu cred ca esti in masura sa ma judeci pe mn cum gandesc asa ca mai bn tiai pastra cuvintele pt tine daca mai ai de gand sa faci comentarii dinastea
healthy005922
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:28
Exista informatii pe net , despre actul sexual, ce vrei sa stii?Este greu de scris in cuvinte.
zinna_healthy
Postat pe 30 Septembrie 2009 15:56
parerea mea este ca ar fi cam devreme sati ancepi viata sexuala daca candim ca pe timpu lui pazvante ,dar acuma este alta moda...an fine ,important este sa te candesti bine anainte de asta si cu cine faci ptr ca nu vei putea uita niciodata persoana respectiva si mai ales sa o faci cu o persoana pe care o iubesti si care la randul lui te iubeste .Eu ati urez succes si sa ai grija de tine .O sa-ti fie foarte greu si va fi posibil sa-ti para rau ca poate ai facuto cu cine nu merita si vei regreta ca mine te pup si sa ai grija
kudika089350
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:45
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 17:47
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult


"Moi" (vrei sa spui "salut"?), as vrea si eu sami ("sa-mi") dati si mie plz ("va rog" - nu toata lumea intelege limbajul "messenger") niste (mai frumos ar fi "cateva") detalii despre inceperea vietii sexuale la fete. (Punct)
Am 15 ani si sincer mie ("mi-e" sau "imi este") foarte frica sa incerc. (Punct) Daca sar ("s-ar") putea, (virgula) sami ("sa-mi") descrieti si mie prima noaptede amor pentru o fat (presupun ca vrei sa spui "fata"), (virgula) ro mult (probabil "va rog mult").

Deci,

Salut/Buna, as vrea si eu sa-mi dati si mie va rog cateva detalii despre inceperea vietii sexuale la fete. Am 15 ani si sincer imi este foarte frica sa incerc. Daca s-ar putea, sa-mi descrieti si mie prima noapte de amor pentru o fata, va rog mult.


Cand o sa poti sa scrii un mesaj fara greseli gramaticale, si folosind un limbaj decent, cred ca poti sa-ti incepi viata sexuala. Si atunci te vom lua in serios si iti vom da sfaturi.
Daca vei face acest pas acum, cel mai probabil ca nici un baiat nu te va lua in serios ci te vor folosi toti pentru .... (cred ca stii ce vreau sa spun)

Numai bine!
ciocotoff
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:02
voiam sa stiu de unde esti....si gandeste-te mai bine la inceperea vietii sexuale(propria experienta)
MoneyKidu
Postat pe 5 Decembrie 2009 00:13
De la: hapciucalipta, la data 2009-09-01 19:42:31
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult


Daca tii la el nu ai nevoie de sfaturi vine totul de la sine, dar orice ar fii SA TE PROTEJEZI...si nu iti face griji ca deja e ceva normal sa iti incepi viata sexuala la 15 ani .



cum adica e ceva normal? daca esti anormala la cap, e normal sa desfaci picioarele si nu sa deschizi cartile.. ce avantaje ai daca faci sex de la 15 ani si te trezesti la 20 cu vreo doi copii de gat si fara serviciu?
camiflorea
Postat pe 27 Martie 2010 23:24
Daca tii la el nu ai nevoie de sfaturi vine totul de la sine, dar orice ar fii SA TE PROTEJEZI...si nu iti face griji ca deja e ceva normal sa iti incepi viata sexuala la 15 ani .

[/quote]


daca acum e normal sa-ti incepi viata sexuala la 15 ani...peste ceva vreme o sa fie normal sa ti-o incepi la 12-13 nu? defapt..vad ca de pe la varsta asta se incepe acum...deci mai incolo la cat o sa se inceapa...10 ani???
FRN
Postat pe 18 Mai 2010 06:57
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult


dragutzo, de ce esti asa grabita? ai doar 15 ani. gandeste te k sexul e ca o mancare buna pe care o mananci foarte des. dupa un timp nu crezi k o sa te saturi? ce mai mananci apoi? nu trebuie sa fii in pas cu acest curent al nonvirginitatii, ba din contra, dac nu vrei sa ai dureri de cap stai asa cum esti. si mai ales dac vrei sa ai toti baietii la picioarele tale stai asa cum esti. aia care spun k nu te baga in seama ca esti o virgina sunt niste ipocriti care se mint singui pt as da talente, k tot virginele le prefera, din orgoliu masculin.
si nu cred k tr sa ti mai amintesc apoi de bts care dau tarcoale peste tot.
angelradios
Postat pe 18 Mai 2010 08:32
mai asteapta, nu te grabi, parerea mea, o sa iti para rau tot tie...ai sa vezi, asteapta macar pana la 18 ani
prozatos
Postat pe 18 Mai 2010 09:05
Domnisoara "Moi" fiecare din noi are care am trecut prin ceea ce ceri tu, este adevarat la o varsta mai coapta, ar putea sa-ti de niste sfaturi. Incerc sa-ti spun ca trebuie sa incepi prin ati da jos toate hainele, te lasi pe spate, desfaci picioarel si uiti de tine..... As putea continua, dar ma opresc aici si iti spun ce a insemnat pentru unii aceasta expierenta: Barbat naiv + femeie inteligenta = casatorie
Barbat naiv + femeie naiva = graviditate
Sef inteligent + angajat inteligent = profit
Sef inteligent + angajat incompetent = productie
Sef incompetent + angajat inteligent = promovare
Sef incompetent + angajat incompetent = munca peste program
Dar... cele mai corecte sfaturi le gasesti in tot ce a scris Eminescu, Creanga, Labis si multi altii. Si totusi cele mai clare si fara perdea le gasesti in "Gramatica limbii romane". Nu este mare are cateva pagini. Citestele si ai sa vezi ca nu mai nevoie de sfatul nimanui.
Paunul
Postat pe 18 Mai 2010 09:06
E normal sa-ti incepi viata sexuala cand te casatoresti. O persoana documentata stie de ce si imi da dreptate. Nu e vorba de moda ci de a respecta legea firii umane. Cine o incalca, mai devreme sau mai tarziu, intr-un fel sau altul, plateste... Pregateste-te de plata...
Ar fi mai bine sa incepi de pe acum sa lucrezi la desavarsirea ta ca femeie,ca om, sa-ti fii propriul plazmuitor de cinste...
Poti sa "cunosti"(nu sa faci sex), cat mai multi baieti, barbati... fii doar prietena cu ei, cauta sa-i cunosti ca oameni...ce-si doresc de la o femeie, ce nu le place, impartasiti cunostinte, experiente, ganduri,etc...imbogatiti-va reciproc...Sunt atatea alte lucruri placute pe care le poti face cu un barbat... daca nu intentionezi sa te casatoresti cu acea persoana nu are rost sa faci acel act... Suntem oameni cu ratiune si ne putem controla... Fii inteleapta si ai grija de tine.
P.S. A face dragoste este o placere acordata doar celor casatoriti.
veneta
Postat pe 18 Mai 2010 09:22
trebuie sa analizezi foarte bine de ce vrei sa incepi viata sexuala. Din curiozitate,presiunea partenerului, dorinta de a fi la ''moda''etc,?
ti-as recomanda ca primul act sexual sa-l ai cu partenerul pe care il iubesti cu adevarat, si sa ai certitudinea ca si el simte la fel pentru tine...
Doar atunci cand exista iubire din ambele parti actul sexual vine ca o completare.Insa trebuie sa te informezi foarte bine ce presupune un act sexual, nu este o joaca, trebuie sa cunosti riscurile pe care le poti avea, sa acumulezi informatii despre cum vede un brabat un act sexual, sa cunosti corpul si senzatiile pe care celalat le traieste si in general sa detii cat mai multe informatii te va ajuta enorm.
Pe parcursul vietii vei schimba mai multi parteneri insa orice act sexual trebuie sa aiba la baza senimente, prin asta ne diferentiem de animale.
psihoterapeut
Postat pe 18 Mai 2010 11:00
Dupa cum spune Veneta,dupa casatorie si legiile firii ar fi normal sa-ti incepi viata sexuala.Dar cum in ziua de azi nimic nu mai e normal...se pare ca am intrat in criza de timp si vrem sa experimentam totul cat mai repede posibil.E decizia ta ce faci cu corpul si cu viata ta dar gandeste-te bine,la 15 ani slabe sanse ca el sa fie alesul vietii tale si mai repede sau mai tarziu,dupa ce el isi va atinge scopul,tu vei ramane "cu ochii in soare",va veni urmatorul si tot asa pana cand vei ajunge in noaptea nuntii si iti vei da seama ca defapt,tot farmecul s-a dus cu mult timp in urma.Crede-ma,baietii care intradevar merita vor astepta si vor putea fi cu tine si fara sa isi doreasca sex.Desi putini recunosc(exista intre ei "concurenta"care este cel mai tare in domeniu)ei apreciaza fetele pure.In definitiv cui nu-i place sa aiba un lucru nou nout nu folosit de nu stiu cati inainte?
joanna_healthy
Postat pe 18 Mai 2010 11:04
De la: Porumbelul, la data 2010-05-18 09:06:44Domnisoara "Moi" fiecare din noi are o anumita experienta in ceea ce ceri tu, este adevarat la o varsta mai coapta, si ar putea sa-ti dea multe sfaturi, fara ca tu sa stii care sunt corecte sau nu. Incerc eu.... si-ti spun ca trebuie sa incepi prin ati da jos toate hainele, te lasi pe spate, desfaci picioarel si uiti de tine, uiti unde esti, uiti cu cine esti, uiti de ce esti..... As putea continua, dar ma opresc aici si iti spun ce a insemnat pentru unii aceasta expierenta: Barbat naiv + femeie inteligenta = casatorie
Barbat naiv + femeie naiva = graviditate
Sef inteligent + angajat inteligent = profit
Sef inteligent + angajat incompetent = productie
Sef incompetent + angajat inteligent = promovare
Sef incompetent + angajat incompetent = munca peste program
Dar... cele mai corecte sfaturi le gasesti in tot ce a scris Eminescu, Creanga, Labis si multi altii. Si totusi cele mai clare si fara perdea le gasesti in "Gramatica limbii romane". Nu este mare are cateva pagini. Citestele si ai sa vezi ca nu mai nevoie de sfatul nimanui.
Paunul
Postat pe 18 Mai 2010 11:17
Pai hai sa o luam de la un capat...
- in primul rand varsta. Esti de seama cu fiica mea. Daca iti spun ca e prea devreme o sa zici ca sunt demodat. O.K.. In cazul asta iti spun sa consulti un medic ginecolog sau macar la un cabinet de consiliere... Trebuie sa stabileasca cineva de specialitate, nu tu, daca esti o.k. pentru asta(dezvoltare fizica, ciclu, etc.).
- in al doilea trebuie sa te gandesti DE CE o faci. Si trebuie sa te gandesti bine. Chiar foarte bine. Ultimul motiv de pe planeta asta este "pentru ca se poarta" sau pentru "a da bine" in cercul tau de prieteni...
- si nu in ultimul rand trebuie sa cantaresti bine CU CINE o faci. Ceea ce vei face tu acum se intampla O SINGURA DATA in viata ta... Individul cred ca trebuie sa aiba ceva calitati sa merite ofranda ta.
In rest, SUCCES.
adirosu
Postat pe 18 Mai 2010 11:20
Sincer si eu sunt de acord cu majoritatea care ti-au spus ca este prea devreme. Si ce daa este "la moda", si ce daca toate prietenele tale au facut-o...doar TU esti stapana pe viata ta, asa ca nu te grabi, intai cultiva-te, invata tot ce trebuie sa inveti si cand vei fi sigura ca stii si ca esti pregatita bafta..dar in nici un caz nu te grabi, bucura-te de copilarie la varsta asta!
sereny7
Postat pe 18 Mai 2010 11:35
fata asta v-a cerut un sfat , nu lectii de morala.nu stiu cati ani aveti voi, dar ar trebui sa aflati ca tinerii isi incep acum vata sexuala mult mai devreme datorita dezvoltarii precoce.Nepoata mea are menstruatie de la 10 ani.
In legatura cu inceperea vietii sexuale...eu cred ca ar trebui sa ai o relatie de cel putin un an in urma ptr asta..ca sa poti comunica deschis, sa nu fi inhibata si sa-l cunosti destul de bine.sexul prea devreme intr-o relatie e o greseala la orice varsta.
doravan
Postat pe 18 Mai 2010 11:47
Draga mea, viata sexuala e un lucru serios, intim...Eu am 22 de ani si consider ca doar in cadrul casniciei te vei bucura deplin de viata sexuala. Nu consider ca sunt de moda veche pentru ca mi-am pastrat virginitatea pana la aceasta varsta, e un lucru serios, si mai ales cand vrei sa te bucuri cu o singura persoana de acele lucruri atat de intime, o persoana pe care sa o iubesti, caruia sa i te dedici si sa petreci o viata intreaga alaturi de ea. Mai bine asa, decat sa iti fie rusine gandindu-te ca atunci cand te casatoresti esti deja un fruct muscat, gustat de altii. Citeste articolele de pe acest blog, si sper ca Dumnezeu sa te ajute sa intelegi importanta acestor lucruri, pentru ca mai tarziu sa nu iti para rau de ce ai ales.
http://danieladamache.blogspot.com/
Nu o viata traita din plin, cu ghilimelele de rigoare, iti aduce fericire ci principii sanatoase de viata pe care sa le urmezi si sa ramai ferma cu privire la ele.
Ai grija de tine, nimeni altcineva dintre oameni nu o va face in locul tau
GodChild
Postat pe 18 Mai 2010 11:48
De la: katerina, la data 2009-12-02 15:02:34
De la: healthy005922, la data 2009-08-29 10:55:46moi as vrea si eu sami dati si mie plz niste detalii despre inceperea vietii sexuale la fete am 15 ani si sincer mie foarte frica sa incerc daca sar putea sami descrieti si mie prima noapte de amor pt o fat ro mult


"Moi" (vrei sa spui "salut"?), as vrea si eu sami ("sa-mi") dati si mie plz ("va rog" - nu toata lumea intelege limbajul "messenger") niste (mai frumos ar fi "cateva") detalii despre inceperea vietii sexuale la fete. (Punct)
Am 15 ani si sincer mie ("mi-e" sau "imi este") foarte frica sa incerc. (Punct) Daca sar ("s-ar") putea, (virgula) sami ("sa-mi") descrieti si mie prima noaptede amor pentru o fat (presupun ca vrei sa spui "fata"), (virgula) ro mult (probabil "va rog mult").

Deci,

Salut/Buna, as vrea si eu sa-mi dati si mie va rog cateva detalii despre inceperea vietii sexuale la fete. Am 15 ani si sincer imi este foarte frica sa incerc. Daca s-ar putea, sa-mi descrieti si mie prima noapte de amor pentru o fata, va rog mult.


Cand o sa poti sa scrii un mesaj fara greseli gramaticale, si folosind un limbaj decent, cred ca poti sa-ti incepi viata sexuala. Si atunci te vom lua in serios si iti vom da sfaturi.
Daca vei face acest pas acum, cel mai probabil ca nici un baiat nu te va lua in serios ci te vor folosi toti pentru .... (cred ca stii ce vreau sa spun)

Numai bine!
Katerina,vreau sa-ti spun ca eu apreciez foarte mult oamenii care sunt inteligenti...se observa ca nu ai trecut prin scoala ca lebada prin apa.Felicitarile mele! ...copilei de 15 ani , as vrea sa-i spun in primul rand sa se protejeze, daca face acest pas si sa nu uite de scoala.Doar cand vei avea ,draguta mea,25 de ani o sa realizezi multe lucruri pe care le faci sau nu acum.Va pup pe toti.
creata82
Postat pe 18 Mai 2010 13:52
lol :)))):))):))))))))))))))))))=))))))))))))))))nu mai santem pe timpu lu bunica:)))) toata lumea stie sa dea sfaturi,in ziua de azi cu cat ai mai multa experienta e mai bine sa sti sa'ti satisfaci barbatu nu sa se daca la alta=))))
aurychy
Postat pe 18 Mai 2010 14:42
Pentru litle dora,
Ma bucur pentru nepotica ta de 10 ani ca a inceput sa devina, a devenit femeie, nu stiu cum este bine de spus. Nepotica ta, fata de subiectul in discutie, o sa inceapa sa intrebe "moi.....", la 10 ani si nu la 15. Intrucat, bag de seama ca te pricepi mai mult decat majoritatea de pe aici, explica-ne ce inseamna pentru tine, matusa, viata sexuala.
Paunul
Postat pe 18 Mai 2010 14:58
De la: healthy005922, la data 2009-09-02 15:28:26stii ce eu nu cred ca am probleme cu gramatica am cerut un sfat si atat daca vroiai sami raspunzi bine daca nu nu nu cred ca esti in masura sa ma judeci pe mn cum gandesc asa ca mai bn tiai pastra cuvintele pt tine daca mai ai de gand sa faci comentarii dinastea


copila draga, chiar ai probleme cu gramatica, dar cele mai grave sunt cu logica.. sex la 15 ani presupune:adio preocupare pt cariera, vei ingrosa randiurile celor fara loc de munca si fara o pregatire corespunzatpare ca sa si--l gaseasca; risc de sarcina si boli cu transmitere sexuala; sentimentul de frustrare cand el te paraseste pt alta mai desteapta; riscul sa te mariti inainte de vreme cu cineva pe care acum crezi ca-l doresti si peste 1 an sa crezi ca e dusmanul tau cel mai aprig.
camiflorea
Postat pe 18 Mai 2010 15:15
chiar daca nu crezi, ai mari, foaaaarte mari, probleme cu gramatica!!
sa-mi,ti-am, ti-ai...cam asa se scrie, detalii gasesti intr-o carte numita "Gramatica limbii romane", nu ai auzit cu siguranta de ea...
Degeaba faci , pune mana si invata, eventual poti folosi si capul..., lasa sexul, ai timp destul.
Urmezi o scoala?Daca da, in ce clasa esti?
kudika072027
Postat pe 18 Mai 2010 20:13
Buna!cred ca esti plictisita sa auzi cam acelasi lucru de la toata lumea(faptul ca esti mica...etc), dar la o anumita varsta dupa ce treci prin astfel de experiente iti schimbi mentalitatea si nu iti mai aduci aminte cum gandeai la varsta de 15 ani(ptr cei mai apropiati de varsta). nu cred ca exista o varsta anume in care trebuie sa se intample acest lucru,dar cred ca in momentul in care te-ai hotarat sa faci acest pas trebuie sa fii sigura pe tine.nu lasa partenerul sa te influenteze,gandeste-te( daca tu simti ca vrei cu adevarat si ca nu o sa iti para rau dupa). parerea mea este ca nu trebuie sa te grabesti.esti inca micuta si nu merita sa iti incarci viata cu o astfel de povara,ptr ca la varsta asta eu cred ca ar fi o povara. poate ca ai impresia ca sti ff multe despre protectie si riscuri dar poate ca nu esti atat de informata pe cat trebuie.Sfatul meu ar fii sa consulti un medic de la Planing familial sa iti explice ce ar trebuii sa sti inainte de a lua aceasta decizie si apoi sa te mai gandesti daca vrei sau nu. si din proprie experienta iti spun ca la varsta asta nu se merita.nu va fii ceva sa dureze si vei fi ranita si vei avea mai multe responsabilitati .spor .daca vrei sa vb mai multe poti sa-mi lasi un id de messenger sau e-mail.
just_choccotoff
Postat pe 18 Mai 2010 23:46
Sa ti incepi viata sexuala e simplu ,cateva filme erotice si intr o noapte te saturi de toate genurile de sex..Normal , Oral ,Anal Etc .Avantajul ca la sex normal ai posibilitatea ca la varsta ta care o ai sa devi bunica pe la 32 ,33 ,34 ani .In rest succes maxim in a face sex .
healthy010635
Postat pe 19 Mai 2010 06:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GYNIEL ati folosit?? 1 De la: biank__ 12 Martie 2011 22:58
Ma poate ajuta cineva? 4 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 7 August 2010 11:06
Este interzisa folosirea anumitor produse cosmetice, in zona sanilor? 9 De la: healthy003806 5 Noiembrie 2009 18:56
simptome ciudate 5 De la: adina18 30 Iunie 2011 08:13
Ajutor!!!!Spalaturi vaginale!!! 4 De la: deliapetrescu@yahoo.com 1 Iulie 2011 20:16