Setari Cookie-uri

pauza anticonceptionalelor

Buna! sunt foarte ingrijorata! in data de 05.09. m-am hotarat sa fac o pauza, am luat ultima pastila de anticon( mentionez ca am terminat folia) in data de 07.09.mi-a venit ciclul menstrual.totul a fost ok nu m-am simtit rau. dar azi trebuia sa imi vina ciclul si nu a aparut( mentionez ca nu am nici un simptom premenstrual)e posibil sa imi intarzie? mai e ceva in data de 23.09. am avut contact sexual neprotejat, faza e ca prietenul meu nu a lasat in mine iar eu nu m-am terminat, e posibil sa raman insarcinata? va multumesc pt timpul acordat! astept cat mai repede un rasp!
ciufulita
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:49
Se intampla destul de des k atunci cand faci pauza la anticonceptionale sa-ti intarzie ciclul...Sunt femei care trebuie sa ia alte medicamente pentru a avea din nou menstruatie. Daca ai avut sex neprotejat, chiar daca el nu a lasat in tine, exista sanse sa fi ramas insarcinata. nu inteleg ce legatura are in toata povestea asta faptul k u nu te-ai terminat.
a trecut ceva timp de la postarea ta... ce s-a intamplat pana la urma? ti-a venit ciclul, sau...?
floare_de_colt
Postat pe 18 Octombrie 2009 18:06
Eu cand am facut pauza, in prima luna fara anticonceptionale mi-a venit exact ca si atunci cand luam pilule, deci foarte regulat.Este posibil sa fie vorba de o sarcina deoarece chiar daca el nu s-a terminat in tine, din cauza excitatiei, sa fi eliminat spermatozoizi in timpul actului sexual.Acum nu inteleg ce lagatura are faptul ca tu nu ai ajuns la orgasm!!!!!
Ce sa zic, mai asteapta cateva zile si du-te la medic daca nu iti vine ciclul!
cameliadi
Postat pe 19 Ianuarie 2010 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sani si problemele lor 25 De la: maria1931 19 Iunie 2010 18:43
inselata 48 De la: pickard 2 Noiembrie 2010 06:43
Infectie urinara 10 De la: kudika_942602 12 Decembrie 2013 15:24
STERILET 4 De la: KIMIK 7 Ianuarie 2011 12:10
interpretare analize pentru sarcina 7 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:39